اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

در این مقاله تلاش بر این داریم که شما را با اخذ اقامت دائم کانادا و راههای مهاجرت به کانادا 2018 به روش های مختلف و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت آشنا کنیم . شرایط اخذ اقامت دائم کانادا و سوالات درباره اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا و یا ثبت شرکت در کانادا و یا ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا زیاد است . ما در این مقاله به طور مفصل برای شما متقاضیان در خصوص شرایط اقامت دائم کانادا بیان میشود . اقامت دائم کانادا از طرق مختلفی امکان پذیر میباشد که موسسه حقوقی ملک پور همکار مشاوره ای MIE  اتریش در این مقاله تمامی نکات درباره اقامت دائم کانادا را برای شما شرح میدهند .

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب روش های مهاجرت در کانادا

video اقامت دائم کانادا

کشور کانادا به عنوان ایده ال ترین کشور برای دریافت اقامت دائم شناخته شده است . برنامه های مهاجرتی مختلفی در کشور کانادا وجود دارد که ویزا اقامت دائم را برای کارگران و متخصصان به وجود اورده است . که در ادامه به آن ها می پردازیم .

شخصی که توانسته اقامت دائم کانادا را اخذ کند دیگر اجباری ندارد که در کانادا به طور دائم زندگی کند با به تحصیل و کار ادامه دهد بنابراین ناچار نیست در کانادا بماند . اما اگر شخص بخواهد اقامتش تمدید شود و هیچ وقت باطل نشود باید از مدت زمان 5 ساله ی اقامت دائم خود ، حداقل 2 سال در کانادا حتما حضور داشته باشند.
جالب است بدانید که  اگر شخصی از مدت زمان 6 ساله ی اقامت دائم خود در کانادا ، حداقل 4 سال در کانادا حضور داشته باشد ، واجد شرایط میباشد که یکی از شهروندان کانادایی به حساب بیاید . یعنی می تواند پاسپورت کانادایی داشته باشد و در واقع یک کانادایی محسوب شود و حتی حق رای دادن و بسیاری از حقوق دیگر یک شهروند کانادایی را نیز داشته باشد.

مزایای اقامت دائم در کشور کانادا چیست ؟

شخصی که اقامت دائم کشور کانادا را دارد می تواند :

 • در کانادا تحصیل کند
 • برای شهروندی کانادا درخواست بدهد
 • مراقبت های پزشکی و یا بسیاری از مزایای اجتماعی که شهروندان کانادایی دریافت میکنند را دریافت کند
 • و همچنین تحت قانون کانادا و حقوق ازادی کانادا محافظت می شود

فایل های صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب مهاجرت به کانادا

audio اقامت دائم کانادا
audio اقامت دائم کانادا

در این مقاله به چند روش برای اخذ اقامت دائم اشاره شده است :

 • اقامت دائم کانادا از طریق EXPRESS ENTRY
 • اقامت دائم کانادا از طریق SKILLED WORKER
 • اقامت دائم کانادا از طریق همسر
 • اقامت دائم کانادا از طریق LIVE IN CARE GIVER VISA

اقامت دائم کانادا از طریق ورودی اکسپرس (express entry)

محبوب ترین و سازماندهی شده ترین سیستم مهاجرت امروزی روش اکسپرس اینتری (express entry) می باشد . سیستم express entry  کانادا مهاجران کار بلد و با استعداد را برای ویزا اقامت دائم بر اساس نیاز های بازار و اقتصاد خود انتخاب می کنند .

اقامت دائم (PR ) برنامه های ذکر شده در ذیل را برای مهاجرت مدیریت می کنند :

 • برنامه کار ماهر فدرال
 • برنامه تجاری ماهر فدرال

سیستم express entry  مهاجران ماهر را بر اساس تقاضاء خود انتخاب می کنند که شرایط هایی همچون سن ، تحصیلات ، مهارت های زبان ، مهارت های کار و غیره از جمله این شرایط می باشد .

اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر (SKILLed WORKER)

یکی از بهترین برنامه های مهاجرت برای دریافت PR  کانادا در سال 2018 سیستم Federal skilled workers program  می باشد که یکی از مهمترین عوال کلیدی در سیستم express entry  کانادا می باشد

FSWP  یا همان Federal skilled worker program  توسط دولت کشور کانادا طراحی شده است .برای کسب این ویزا شما باید 67 امتیاز اخذ کنید که این امتیازات میتواند بر اساس سن ، تحصیل ، تجربه کاری ، مهارت زبان و غیره باشد .

امتیازات این ویزا به شرح زیر میباشد :

سن متقاضی امتیاز سن نمره ایلتس امتیاز نمره تجربه کاری امتیاز تجربه کاری
زیر 18 سال 0 ایلتس 9 6 1 سال 9
18 تا 35 سال 12 ایتلس 8 5 2 تا 3 سال 11
36 سال 11 4 تا 5 سال 13
37 سال 10 6 سال یا بیشتر 15
38 سال 9
39 سال 8
40 سال 7
41 سال 6
42 سال 5
43 سال 4
44 سال 3
45 سال 2
46 سال 1
47 سال به بالا 0

 

در صورتی که شما 67 امتیاز کسب کنید می توانید این ویزا را اخذ کنید .

هزینه این ویزا برای متقاضی اصلی 475 دلار میباشد

اقامت دائم کانادا از طریق همسر :

برای اینکه همسر شما بتواند شما را حمایت کند باید دارای شرایط زیر باشد :

سن وی بیش از 18 سال باشد

شهروند کانادایی و یا ساکن دائمی کشور کانادا باشد

باید قادر  به حمایت مالی خانواده خود در دوره اقامت اولیه خود باشد .

در حالت کلی باید به طور قانونی ازدواج کرده باشند و اگر ازدواج در کانادا انجام شده باشد باید یک گواهی ازدواج صادر شده توسط دولت کانادا داشته باشند .

حال اگر ازدواج در خارج از کشور کانادا صورت کرفته باشد باید طبق قانون کشور جایی که مراسم برگزار میشود معتبر باشد .

هیج محکومیت جرم و یا جنایتی نباید در پرونده خود داشته باشد.

هزینه برای نفر اصلی 490 دلار می باشد

 

اقامت دائم کانادا از طریق LIVE IN CARE GIVER VISA

برای واجد شرایط بودن درخواست این ویزا باید :

تحصیلات تکمیلی معادل سطح متوسطه یا حداقل 12 سال تحصیلی را داشته باشید

یک قرارداد کتبی با کارفرمای اینده که شما و ایشون امضاء کردید موجود باشید

درک خوبی از زبان های انگلیسی و فرانسوی برای برقراری ارتباط و خواندن و داشته باشید

حداقل یک سال تجربه کاری مرتبط داشته باشید .

هزینه این ویزا برای نفر اصلی 475 دلار می باشد

اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر کبک (  SKILLED WORKER)

کبک در شرق کشور کانادا قرار دارد که دارای پیشرفت اقتصادی می باشد

کبک 115.000 شغل جدید از سال 2017 در بخش های دانش و نو اوری ایجاد کرده است که از همین طریق مهاجران را برای کمک به اقتصاد خود دعوت میکند

متقاضیان این ویزا باید معیار های ذکر شده در زیر را داشته باشند :

تحصیلات :  شما باید در لیست اموزش و پرورش کبک قرارگرفته باشد و به رسمیت شناخته شده باشد .

تجربه کاری : حداقل 5 سال باید تجربه کاری مرتبط با تحصیلات خود داشته باشید

سن : سن متقاضی نباید زیر 17 سال باشد

زمان پردازش برای این پروسه بین 11 تا 12 ماه می باشد

هزینه این ویزا برای نفر اصلی 765 دلار میباشد

 

در این مقاله سعی بر این داشتیم که شما متقاضی محترم را با چند روش اقامت دائم کانادا از جمله اقامت دائم کانادا از طریق EXPRESS ENTRY  ، اقامت دائم کانادا از طریق SKILLED WORKER  ، اقامت دائم کانادا از طریق همسر ، اقامت دائم کانادا از طریق LIVE IN CARE GIVER VISA و اقامت دائم کانادا از طریق SKILLED WORKERE  QUEBECاشنا کنیم. همچنین شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات تکمیلی در باب اقامت دائم کانادا با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید  ، وکلای این موسسه به شما درباره اقامت دائم کانادا مشاوره تخصصی ارائه می دهند .

14 پاسخ
 1. m.s گفته:

  سلام شوهرم فوق لیسانس سازهای عمرانی وخودم لیسانس علوم سیاسی به همراه دوفرزند وسرمایه هشتصد میلیون هستیم آیا میتونیم اقامت کانادا رو بگیریم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   بله امکان مهاجرت برای شما وجود دارد اما شرایط شما باید به طور دقیق تری بررسی شود
   به منظور راهنمایی کامل لطفا با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  سلام شهاب هستم 34 ساله مهندس الکترونیک با 11 سال سابقه بیمه و دارای چندین گواهینامه بین المللی تجهیزات بندری متاهل دارای 2 فرزند وهمسرم 33 ساله کارشناس بیمه با 7 سال سابقه از چه طریقی میتوانم اقدام کنم برای مهاجرت به کانادا ؟؟ باتوجه به اینکه بارها تماس گرفتم و خطها پاسخگو نیستند لطفا پاسخگو باشد ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام خدا قوت… همسرم لیسانس حسابداری با 8سال سابقه کار در امور مالی…بنده در حال تحصیل در رشته روانشناسی هستم البته فوق دیپلم میتونم بگیرم وداری مدرک خیاطی هستم وفرزند 12ساله داریم… قصد مهاجرت به کانادا داریم آیا میتوانیم تا قبل از پایان زمان ویزای توریستی راهی برای اقامت پیدا کرد؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. farshad گفته:

  با سلام و عرض ادب
  می خواستم برای اقامت و ویزای کار اقدام کنم
  ۳۶ سال سنم هست با مدرکی کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی از دانشگاه علوم تحقیقات خوزستان(اهواز) ، ۱۰ سال سابقه کار پروژه خطوط لوله آب، نفت و گاز دارم، متاهل هستم و یک دختر ۳ ساله هم درام، همسرم هم ۳۶ ساله و کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه علوم تحقیقات اهواز
  آیلتس هم هنوز اقدام نکردم
  می خواستم بدونم شرایط برای اقدام ویزای کار و اخذ اقامت رو دارم یا نه
  و آیلتس چند می خواد؟ البته فکر نکنم سنم دیگه به فدرال بخوره

  پاسخ
 5. maziar samiei گفته:

  سلام من 35 ساله و کارمند رسمی آموزش و پرورشم و 12 سال هم سابقه کار دارم و تدریس میکنم و ارشد روانشناسی دارم و همسرم 32 ساله و دانشجوی دکترای فیزیوتراپی هستن که تا یکماه آینده فارغ التحصیل می شوند و آیلتس 7 دارند ولی سابقه کار ندارند بهترین روش برای مهاجرت به کانادا برای ما چه روشیه ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. شراره تقی ابادی گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور عزیز سوال بنده اینه که من ۱۰سال گپ تحصیلی دارم در رشته کاردانی it مشاوران شما در ایران فرمودن فقط برای هلند میتونم اقدام کنم اما چون پسر ۳.۵دارم نمیتونم ازش جدا بشم قصدم اینه که کارشناسی ازاد تو ایران اقدام کنم و تا اون زمان مدرک ایلتس رو هم بگیرم که تا اون زمان میشم ۳۳ساله البته میخوام این دو سال رو هم برای خودم بیمه رد کنم که شاید به درد بخوره در اینده و برای کانادا اون زمان اقدام کنم ایا کارم منطقی و درسته ؟ سنم برای ویزای تحصیلی کانادا برای فوق لیسانس قابل قبوله؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت این شرایط و بودن فرزندتان میتوانید برای دانمارک اقدام نمایید تا بتوانید همزمان فرزندتان را همراه داشته باشید .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. Ava گفته:

  سلام.عذرمیخوام.برای کسیکه 42سالشه.مکانیک ماشین سنگین هست.گواهینامه از ولوو وزنو فرانسه داره.دیپلمه.اختراع ثبت شده داره.راهی هست که بره کانادا؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.