اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان

اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان و شرایط و قوانین ۲۰۱۷ اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان ، آیا قصد اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان را دارید ؟ آیا میدانید شرایط اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان وجود دارد ؟ آیا میدانید اقامت بعد از تحصیل در تاجیکستان بعد از چند سال به اقامت دائم ختم میشود ؟  آیا میدانید برای اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان چه مدارکی مورد نیاز می باشد ؟ آیا برای اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان شرایط سنی وجود دارد ؟ آیا اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان به تابعیت ختم میشود؟

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با شرایط کلی تحصیل و اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان و همچنین شرایط و مدارک مورد نیاز برای رسیدن به این امر آشنا کنیم ، همچنین به هزینه های اقامتی در این کشور نیز اشاره خواهیم داشت تا کسانی که قصد اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان را دارند اطلاعاتی کلی در مورد تمامی هزینه ها در این کشور داشته باشند .

 

در ابتدا جزئیاتی در مورد شرایط کشور تاجیکستان از قبیل دین ، مذهب ، آب و هوا ، شرایط جغرافیایی ، زبان به طور مختصر خواهیم داد تا کسانی که علاقه دارند در این کشور اقامت داشته باشند از شرایط کلی تاجیکستان اطلاعات مختصری داشته باشند . زبان رسمی مردم کشور تاجیکستان فارسی تاجیکی می باشد ، زبان تاجیکی در زیر شاخه های زبان فارسی می باشد و از زبان فارسی الهام گرفته شده است به همین خاطر به آن فارسی تاجیکی گفته می شود ، آب و هوای کشور تاجیکستان بری نامیده می شود به این معنا که تفاوتی بین دمای شب و روز در این کشور وجود دارد ، و این تفاوت در تمامی فصول این کشور ملموس است . آسمان این کشور در بیشتر اوقات صاف و آفتابی می باشد . از نظر پوشش گیاهی نیز این کشور دارای شرایط مناسبی می باشد و دارای داروهای گیاهی مختلفی می باشد ، این کشور دارای رشته کوه های مرتفع می باشد ، دین مردم کشور تاجیکستان به طور کلی تحت تاثیر ادیان مختلفی از جمله اسلام ، ادیان چینی می باشد ولی در کل بیشتر مردم این کشور صونی می باشند .

اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان

در متون زیر در مورد برخی از هزینه ها و قیمت های اجناس برای زندگی در کشور تاجیکستان اشاره خواهیم داشت :

شیر : ۵٫۴۰ سومانی

یک تکه نان معمولی : ۳٫۵۰ سومانی

برنج کیلویی :۱۰٫۶۰ سومانی

پنیر صبحانه ۱ کیلو گرمی : ۴۷٫۵۰ سومانی

مرغ یک کیلویی : ۳۷٫۵۰ سومانی

تکه گوشت :  سومانی۳۹٫۰۰

یک کیلوگرم سیب : ۸٫۳۹ سومانی

یک کیلوگرم موز : سومانی۱۴٫۲۰

یک کیلوگرم پرتغال : ۸٫۰۰ سومانی

یک کیلو گرم سیب زمینی : ۴٫۲۵ سومانی

یک کیلوگرم پیاز : ۲٫۲۵ سومانی

یک کیلوگرم کاهو : ۴٫۵۰ سومانی

آب معدنی ۱٫۵ لیتری :  سومانی۴٫۵۰

بطری شراب : ۵۶٫۰۰ سومانی

نوشیدنی گاز دار : ۵٫۵۰ سومانی

نوشیدنی بدون گاز : ۱۲٫۳۳ سومانی

پاکت سیگار : ۹٫۰۰ سومانی

 

ّه ابلاغ گروه آمارگیری کشور تاجیکستان که مدعی می باشد تاجیکستان کمترین حقوق ماهانه خانوادگی را در آسیای میانه دارد این مبلغ البته فقط مرتبط با قسمت کمی از دریافت کنندگان دولتی و کارمندان بخش های خصوصی از بخش داخلی و همینطور خارجی می باشد . لیکن بر پایه کاوش های صورت گرفته از سوی مراکز آمارگیری اتحادیه کشورهای مستقل هم سود حداقل حقوق ۳۰ روزه کارکنان در کشور های آسیای مرکزی در سال های پیشین میلادی ۱۹.۱ دلاز بوده است که عددی بسیار عجیب می باشد .

رییس جمهور کشور تاجیکستان در رسیدگی سبد خانوار تاکید و ابلاغ نموده است که ماهانه هر فرد تاجیکستانی مبلغی تقریبی ۲۵ دلار بوده است که این عدد به ۵۰ دلار در سال آینده افزایش پیدا کرده .

سرانه درآمد کم و پایین بودن تولید در تاجیکستان دلیل شده است تا پایین ترین سهم در تولید ناخالصی داخلی در بین کشورهای قفقاز و آسیای مرکزی مرتبظ به این کشور می باشد ، کارشناسان اقتصادی در تاجیکستان اعلام دارند که تاجیکستان خواه یا نا خواه تحت تاثیر بحران کمبود غذایی را با مکانیسم تنظیم قیمت محصولات در بازار کشور و با تولید و وارد کردن کالاهای مورد نیاز توسطانجمن ها و نهادهای دولتی و با کمک از کشورهای صادر کننده محصولات اساسی مواد غذایی جهت خریدآن ها با قیمت مناسب تر تا حدودی کاهش دهد .

به هر حال شرایط اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان وجود دارد ، و محصلانی که قصد تحصیل و بعد از آن قصد اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان را دارند نیز شرایط برای آنها باز می باشد ، و این نکته مهم می باشد فرد محصل بعد از اتمام دوره تحصیل میبایست که وارد بازار کار شوند و بعد از آن برای اقامت تقاضا کنند ، البته در حالتی دیگر اگر فرد محصل در حین گذراندن دوره تحصیل وارد بازار کار شود و دیگر قصد تحصیل نداشته باشد میتواند در صورت انصراف از دانشگاه به کار خود ادامه دهد و تایپ ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و بعد از گذراندن چند سال و پرداخت بیمه و مالیات درخواست اقامت دائم این کشور را بکند .

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما را با شرایط کلی اقامت بعد از تحصیل در کشور تاجیکستان آشنا کنیم ، هزینه هایی از قبیل خرید اقلام غذایی از مواد جامدات و مایعات و شرایط اقتصادی این کشور نسبت به دیگر کشور های آسیای میانه ، و همینطور توضیحی در خصوص شرایط اقامت بعد تحصیل در تاجیکستان ، اگر چنانچه توضیحاتی که در مقاله برای شما گفته شد مکفی نبوده است می توانید با تماس با موسسات مهاجرتی معتبر تماس گرفته و اطلاعات خود را تکمیل کنید .

و یا درصورت تمایل با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین ویا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی م بهره مند گردید.