اقامت تحصیلی سوئد

اقامت تحصیلی سوئد

اقامت تحصیلی سوئد و تحصیل در سوئد همواره یک موقعیت تحصیلی خوب می باشد که متقاضیان زیادی دارد.این کشور یکی از کشورهای پیشرفته اروپا محسوب میشود که اقامت تحصیلی سوئد میتواند در ذهن خیلی از شما عزیزان باشد. تحصیل در سوئد و اقامت تحصیلی سوئد فرصت مناسبی است و دلایل ان هم میتواند شرایط خوب زندگی و تحصیل در سوئد باشد.همچنین عدم محدودیت سنی در بحث تحصیل در سوئد و اخذ اقامت تحصیلی سوئد میتواند یکی دیگر از دلایل درستی این انتخاب باشد.شما دوست عزیز ممکن است برایتان سوالات زیادی درباره  تحصیل در سوئد بوجود بیاد از جمله این شرایط  ،هزینه های تحصیل در سوئد ، شرایط کار به هنگام تحصیل در سوئد ، و سوالاتی از این قبیل…  میباشد. اگر میخواهید شانس خود را برای اخذ اقامت تحصیلی سوئد امتحان کنید و از شرایط تحصیل در سوئد اگاه شوید پیشنهاد میدهم این مقاله را که حول موضوع  اقامت تحصیلی سوئد تهیه شده است،تا انتها مطالعه نمایید.در این مقاله سعی کردیم همه شرایط اخذ اقامت تحصیلی سوئد را از همه جوانب بررسی کنیم.شما دوست عزیز میتوانید هرگونه سوالی درباره تحصیل در سوئد و شرایط ان را داشتید، با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید و از اطلاعات تخصصی انها در امور تحصیل در سوئد و سایر ویزاهای استفاده نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئد میتوانید به وب سایت ملک پور مراجعه نمایید.

درباره ی کشور سوئد:

کشور سوئد در شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور استکهلم  می باشد و مردم این کشور به زبان سوئدی و انگلیسی صحبت می کنند. همسایگان این کشور از غرب با کشور نروژ ، از شمال شرق با کشور فنلاند ، از شرق با خلیج بوتنی ، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

درباره مقاطع تحصیل در سوئد جهت اخذ اقامت تحصیلی سوئد

دوره کارشناسی :

این دوره در دانشگاههای سوئد 4 ساله است و بیشتر رشته در این مقطح به زبان سوئدی تدریس می شوند اما برخی دانشگاههای برای دانشجویان بین المللی برخی دوره ها به خصوص دوره های مدیریتی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. شروع دوره ها در ماه سپتامبر و ژانویه است و مدرک زبان مورد نیاز برای درخواست پذیرش دوره کارشناسی حداقل آیلتس 6 است. بسیاری از دانشگاههای سوئد جهت تکمیل زبان انگلیسی دوره هایی را پیش از ورود به مقطع کارشناسی برگزار می کنند اما توجه داشته باشید جهت ثبت نام در دوره زبان می بایست مدرک آیلتس با نمره 5 یا 5.5 داشته باشید. دانشجویان بین المللی حین تحصیل 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

دوره کارشناسی ارشد:

این دوره در دانشگاههای سوئد 2 ساله است و اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 است. دانشجویان حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. جهت اخذ

دوره دکترا:

پذیرش در مقطع دکترا دانشجویان می بایست تأیید استاد راهنما را در دانشگاه مقصد داشته باشند و زمان شروع ترم در این مقطع به نظر استاد راهنما تعیین می شود. پذیرش در مقطع دکترا مبتنی بر رزومه علمی دانشجو است و مدرک زبان مورد نیاز متقاض حداقل ایلتس 7 است. همچنین معدل دانشجو و مقالات ISI در جلب نظر استاد راهنما تأثیرگذار خواهد بود. دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند اما دانشجویان برای پروژهای تحقیقاتی و فعالیت در دانشگاه حقوق دریافت می کنند. اکثر دانشجویان در مقطع دکترا کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند. پس از پایان هر مقطع تحصیلی دولت سوئد به دانشجویان 6 ماه تا یکسال اجازه اقامت کاری در سوئد را خواهد داد و در صورت استخدام ویزای تحصیلی وی به ویزای کار تبدیل می شود.

بررسی اخذ اقامت تحصیلی سوئد و شرایط همراه:

یکی از مزایای تحصیل در سوئد برای متقاضیان صدور ویزای همراه برای همسر و فرزندان دانشجو است. همچنین در حال حاضر محدودیت سنی بای تحصیل در سوئد وجود ندارد به این معنا که دانشجویانی که مدت زیادی از تحصیل دور مانده اند و سابقه کاری خوبی دارند می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد با شانس بالا اقدام نمایند. دوره های زبان انگلیسی در سوئد هم در کالج های زبان و هم در دانشگاهها ارائه می شود اما افرادی که قصد تمدید اقامت و کار در سوئد را دارند با پذیرش دوره های زبان در دانشگاه برای ویزای تحصیلی سوئد اقدام می کنند. طول دوره زبان 6 ماه تا یکسال است.

هزینه تحصیل در سوئد جهت اخذ اقامت تحصیلی سوئد

هزینه تحصیل در سوئد تا سال 2011 رایگان بود از پس از سال 2011 با تغییراتی دانشگاههای سوئد هزینه قابل توجهی جهت تحصیل در نظر گرفتند. آغاز ورود به مدارس سوئد از سن 7 سالگی است و مدارس از ماه آگوست شروع به کار می کنند و البته ترم دوم سال از اواخر ماه دسامبر آغاز می شود. تحصیل در مدارس سوئد به دلیل زبان این کشور و قوانین صدور ویزا برای دانش آموزان بین المللی امری دشوار است لذا از مقطع کارشناسی دانشگاههای این کشور به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود.

در سوئد دانشجویانی که شهروند کشورهای اتحادیه ی اروپا یا EEA محسوب می شوند، لازم نیست هزینه ای بابت تحصیل خود پرداخت نمایند. دانشگاه ها فقط هزینه های درخواست که حدود 100 یورو است و ممکن است در هر موسسه متفاوت باشد، پرداخت می نمایند. دانشجویانی که شهروند یکی از کشورهای EU/EA نیستند، موظف به پرداخت شهریه هستند. برای مثال، دوره های انسان شناسی، حقوق و علوم اجتماعی حدود 9,700 یورو در سال و دوره های علوم طبیعی حدود 15,000 یورو در سال هزینه دارند. به طور کلی متوسط شهریه ی دانشگاه ها در سوئد، بین 8,300 تا 15,000 یورو متغیر است.

هزینه دوره زبان 6 ماهه                      حدود 60000 کرون

هزینه دوره زبان یکساله                      حدود 130000 کرون

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد             70 تا 20 هزار کرون در سال

تحصیل در سوئد به دلایل کیفیت بالای زندگی و سیستم آموزشی و همچنین بیمه درمانی بسیار خوب می تواند یک گزینه بسیار خوب برای دانشجویان باشد.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد و شرایط کار در سوئد :

دانشجویان مقطع لیسانس در سوئد می توانند به میزان ۱۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول باشند. درآمد هر ساعت کار دانشجویی به صورت میانگین ۸ تا ۱۰ یورو میباشد .به دانشجویان مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی با حقوق حداقل ۷ تا ۸ یورو به ازای هر ساعت اعطا میگردد دانشجویان مقطع دکترا کشور سوئد مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمد های حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در سوئد :

ترجمه مدارک تحصیلی از سال اول دبیرستان تا آخرین مقطع تحصیلی به همراه ریز نمرات به زبان انگلیسی

مدرک زبان آیلتس یا تافل

تصویر گذرنامه متقاضی

رزومه متقاضی

از سال 2015 اداره مهاجرت سوئد اعلام نموده است دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سوئد را دارند می بایست بابت هزینه زندگی خود صرف نظر از داشتن همراه برای هر ماه 8010 کرون در حساب بانکی خود به مدت 3 ماه پیش از مراجعه سفارت و انجام مصاحبه داشته باشند. همچنین شخص اصلی علاوه بر هزینه زندگی در سوئد هزینه تحصیل یکسال را می بایست در حساب بانکی خود داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیل در سوئد :

فرم درخواست ویزای تحصیلی (فرم شماره 105031)

اصل نامه پذیرش دانشگاه

گواهی تمکن مالی از بانک و گردش حساب سه ماهه معال یورو و برای سه ماه آخر

یک قطعه عکس

گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل یکسال

بیمه نامه مسافرتی به مدت دوره تحصیل

تکمیل فرم مربوط به همراهان در صورت داشتن همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) هزینه درخواست بررسی

انچه در این مقاله مطالعه نمودید که همگی شرایطی از زندگی و شرایط اقامت تحصیلی سوئد بود . همه ساله دانشجویان زیادی به سمت تحصیل در سوئد  علاقه نشان میدهند که این علاقه کاملا بجاست.چرا که شرایط تحصیل در سوئد  و سطح کیفی اموزش،رفاه اجتماعی مردم،بالا بودن رنک دانشگاههای این کشور همگی میتوانند دلایلی باشند برای مورد علاقه بودن تحصیل در کشور سوئدبرای دانشجویان در سراسر جهان .همچنین از انجا که امروزه یادگیری زبان انگلیسی قدری دشوار است،دانشگاههای این کشور این امکان را فراهم کرده است که اگر دانشجویان نمره زبان بالایی نداشته باشند بعد از ورود به سوئد ،بتوانند از کالج های زبان استفاده نمایند و سطح نمره زبان خود را ارتقا دهند ،بعد وارد پروسه  تحصیل در سوئدو اخذ اقامت تحصیلی سوئد شوند.شما عزیزان اگر هرگونه سوالی در خصوص تحصیل در سوئد دارید میتوانید با مشاورین ارشد و وکلای مجرب موسسه ملک پور ،در تماس باشید و از اطلاعات تخصصی انها استفاده نمایید.همچنین میتوانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و اطلاعات تکمیلی تر را در خصوص تحصیل در سوئد بدست اورید.

 

6 پاسخ
 1. as.rezaei174 گفته:

  سلام وقت بخیر.من ترم ۷ بیوتکنولوژی گرایش گیاهی هستم. درحال نوشتن مقاله و خواندن زبان برای مدرک آیلتسم. امکان مهاجرت به سوئد رو دارم؟ چه کشور هایی رشته من رو دارن؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب با توجه به تخصصی و چند بخشی بودن سوال شما،پیشنهاد می شود با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 2. محمد حسین گفته:

  با سلام میخواستم بدونم کشور سوئد بورسیه تحصیلی داره یا نه اگه داره در چه صورتی تعلق میگیره؟

  پاسخ
 3. hawre.ahmadi69 گفته:

  سلام و عرض درود
  بنده ۲۹سال سن دارم و فارغ تحصیل مهندسی کشاورزی-مهندسی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد با معدل۱۵/۵ هستم.
  سابقه کاری یکساله در صنایع لبنیات دارم و حدود ۶ماه دارم رو زبانم کار می کنم که مدرک آیلتس رو بگیرم.قصد مهاجرت به کشورهای اسکاندیناوی را دارم،با شرایط بنده آیا امکان ویزای کاری بیشتره یا ویزای تحصیلی؟کدوم رو پیشنهاد میفرمایید.
  و هر کدام از این دو مسیر به چه میزان سرمایه نیاز داره؟
  کشور سوید دانمارک و نروز بیشتر مدنطرم بوده و هست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.