اقامت تاجیکستان

اقامت تاجیکستان و راه های اخذ اقامت تاجیکستان، راه های مهاجرت به تاجیکستان، اخذ اقامت تاجیکستان و شرایط اخذ اقامت تاجیکستان را در این مقاله برای علاقه مندان آن شرح می دهیم. این مقاله کاملا علمی و با تحقیق فراوان در راستای انواع اقامت تاجیکستان نگاشته شده است و تمامی اطلاعات مورد نیاز در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. اقامت تاجیکستان و تمامی راها های اخذ اقامت تاجیکستان را در ادامه همین برای متقاضیان و مهاجرین به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم. مهاجرت به تاجیکستان معمولا راه های مختلفی دارد اما مهم ترین آن موارد به شرح ذیل می باشد:

اقامت تاجیکستان از طریق کار

در ابتدا ذکر می کنیم که کشور تاجیکستان دارای 2.42 درصد نرخ بیکاری می باشد. شاید در راستای این موضوع این سوال برای شما پیش آید که آیا این امکان را دارید که از طریق ویزای کاری به تاجیکستان مهاجرت کنید؟ آیا راه های اخذ اقامت کاری شما در ارمنستان در دسترس است؟ این نکته را در نظر داشته باشید که برای مهاجرت کاری به تاجیکستان نیاز است از شرایط کاری ان کشور نسبت به حرفه خود آگاهی کسب کنید و از طرفی موسسات کاریابی در کشور مقصد را بشناسید و آنها را مورد تحقیق و بررسی قرار دهید.

در این قسمت عواملی که در خصوص مهاجرت کاری شما به تاجیکستان مهم است را به صورت کلی برای شما ذکر می نماییم، این عوامل عبارتند از تحصیلات شخص متقاضی،سن وی، سابقه کار و همچنین دانش زبان وی، قطعا موارد دیگری با توجه به نوع حرفه متقاضی در این بررسی قرار می گیرند، در این باب مقاله جامعی در همین وب سایت در خصوص کار در تاجیکستان و اقامت کاری آن تهیه و تنظیم گردیده است که شما این امکان را دارید آن را در همین وب سایت بیابید و یا می توانید با جست و جو در گوگل با عنوان شرایط اخذ اقامت تاجیکستان با کلید واژه ملک پور اقدام نمایید. تاکید می کنیم که برای یافتن هر موضوعی مانند اخذ ویزای کار تاجیکستان، کاریابی در تاجیکستان یا هرچیز دیگری باید حتما از کلید واژه صحیح آن استفاده بفرمایید تا نتیجه درست حاصل گردد بر فرض مثال کلید واژه ملک پور و یا MIE در آخر موضوع مورد نظرتان ذکر شود و در گوگل سرچ شود. . ویزای کار به عبارتی برای هدف تجاری شخص مانند شرکت در مزایده ها، شرکت در مذاکرات تجاری، مناقصه ها و قراردادهای بین المللی صادر می گردد این ویای کار برای این شخص و خانواده وی صادر خواهد شد. این ویزا به مدت 3 ماه در ابتدا صادر خواهد شد و پس عقد قرارداد بین المللی و مشخص شدن تجارت کاری متقاضی تمدید خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار تاجیکستان

 1. پاسپورت معتبر
 2. اسنادی که نشان دهنده سرمایه گذاری / صادرات / واردات قابل توجه در طول سال گذشته باشد

3) . رجیستریشن از بخش (در مورد کسب و کار هتل)

اقامت تاجیکستان از طریق تحصیل

قطعا هر کشوری با توجه به جمعیتی که دارد نیاز به دانشگاه و کالج دارد که برای پاسخ گویی به این جمعیت تشکیل و راه اندازی گردیده است.هر شخصی اگر شرایط لازم برای تحصیل در تاجیکستان را داشته باشد این امکان را دارد که بتواند در این کشور ادامه تحصیل دهد. برای آگاهی علاقه مندان تحصیل در تاجیکستان باید ذکر کنیم زبان رسمی این کشور تاجیکی است ولی اکثر مردم به زبان های فارسی، تاجیکی و روسی صحبت می کنند. جهت پذیرش در دانشگاه های تاجیکستان شخص باید کلیه مدارک تحصیلی خود را به انضمام ریز نمرات ارائه کند و همچنین و سی وی تحصیلی خود را در جهت اخذ پذیرش برای ادمیشن دانشگاه ارسال کند، چنانچه نمی دانید cv خود را چگونه تهیه کنید در مورد همین قضیه ویدئوجامعی در همین سایت برای شما تهیه شده که شما نیز این امکان را دارید که ویدئو ها و فایل های صوتی ما را در خصوص تحصیل در کشور تاجیکستان به صورت رایگان ملاحظه بفرمایید. زبان تحصیل در این کشور عموما تاجیکی و روسی می باشد ولی برای دانشجوهای بین المللی که این زبان ها را نمی دانند دانشگاه های این کشور کورس زبان ارائه می کند که با این زبان ها آشنایی پیدا کنند. به صورت کلی در نظر داشته باشید اگر شما مدارک مورد نیازی که برای اخذ پذیرش تحصیلی تاجیکستان الزامی است را به دانشگاهی که تمایل دارید ارائه نمایید ادمیشن دانشگاه با صدور پذیرش شما برای کورس درخواستی موافقت خواهد کرد و شما این امکان را دارید که ویزای تحصیلی تاجیکستان را اخذ نمایید و با تحصیل در تاجیکستان شما می توانید به اقامت تاجیکستان دست یابید. چنانچه تمایل دارید مطالب بیشتری در باب مدارک مورد نیاز، چگونگی اقدام برای تحصیل در کشور تاجیکستان و البته بورس تحصیلی در کشور تاجیکستان بدانید این امکان را دارید که با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور یا مشاورین حرفه ای موسسه MIE تماس گرفته و از مشاوره آنها بهره مند شوید همچنین می توانید مقالات موجود در همین سایت ما با را نیز مطالعه بفرمایید.

اقامت تاجیکستان از طریق سرمایه گذاری

در باب مهاجرت سرمایه گذاران در تاجیکستان توضیحات بسیاری مورد نیازاست اما قطعا شخصی سرمایه گذار موفق محصوب می شود که طرح های تجاری مفیدی برای کشور تاجیکستان داشته باشد و اگر طرح تجاری وی مورد تایید سازمان مربوطه در کشور تاجیکستان قرار گیرد متقاضی این شانس را خواهد داشت که در این کشور اقامت ناشی از سرمایه گذاری دریافت نماید.

موارد بسیار مهمی در مورد سرمایه گذاری و اخذ اقامت تاجیکستان از این طریق در ذیل تقدیم حضورتان می گردد:

1) اقتصاد کشور تاجیکستان به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار رو به رشد است.

2) کشور ما ایران در کشور تاجیکستان دارای سفارت می باشد و از طرفی همچنین کشور تاجیکستان نیز در ایران دارای سفارت می باشد.

3)استاندارهای سرمایه گذاری در اکثر معاهدات دو جانبه یا چندجانبه که تاجیکستان عضو آن می باشد رعایت گردیده .

4).آیا کشور تاجیکستان عضو سازمان تجارت جهانی است؟

آدرس سفارت تاجیکستان در تهران: ضلع شمالی کاخ نیاوران، خیابان شهید زینعلی، کوچه سوم، پلاک

در تاجیکستان بدهی مالیاتی دارای مبانی و شرایط متفاوت است و می تواند به مالیات مستقیم یا غیر مستقیم و مالیات ملی و محلی تقسیم شود. در حال حاضر، سیستم مالیاتی تاجیکستان دارای 19 نوع مالیات مختلف است که شامل 16 مالیات ملی و 3 مالیات محلی است به عنوان مثال، مالیات بر درآمد افراد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات برارزش زمین، در حالی که مالیات بر املاک غیر مجاز، و سایر پرداخت های اجباری متعلق به گروه درآمد مالیاتی محلی است. در سطح ملی، شرکت ها مالیات بر درآمد را برای اشخاص حقوقی تحت پوشش قرار می دهند، در حالی که مشارکت مالیات بر درآمد شخصی است. هر دو مالیات توسط دولت ملی تطبیق می شود. هر دو مالیات توسط دولت ملی تطبیق می شود. در سطح محلی، تمام فعالیت های تجاری – شرکت ها و مشارکت ها به طور یکسان تحت مالیات تجارتی قرار می گیرند که توسط اداره محلی اداره می شود.

برای آشنا ساختن شما با پاره ای از مالیات های موجود در تاجیکستان موارد ذیل تقدیم حضورتان می گردد:

مالیات بر درآمد شرکت 15٪  :   نرخ مالیات بر درآمد شرکت های ملی یا خارجی به نرخ 15٪ از درآمد مشمول مالیات شرکت می شود. این مقررات فقط برای کارآفرینان که به یک سیستم مالیات ساده محدود می شوند، اعمال می شود.

مالیات بر درآمد شخصی در مشارکت 13%
مشارکتها نهاد های قانونی جداگانه نیستند، بلکه انجمن هایی از شرکا هستند.  در مشارکت ها مالیات بر درآمد شرکت منعکس نمیشود، بلکه به مالیات بر درآمد شخصی، با نرخ ثابت 13% وارد می گردد.

مالیات بر درآمد 25٪

مالیات بر درآمد تاجیکستان به میزان 25 درصد است. معافیت های خاصی به خصوص برای مرحله اولیه کسب و کار و بسته به نوع کسب و کار و حجم سرمایه گذاری داده می شود که متغییر می باشد و باید بررسی شود

مالیات بر املاک
مالیات بر املاک و مستغلات افراد و اشخاص حقوقی – صاحبان املاک و مستغلات و یا افرادی که از این اموال استفاده می کنند تعلق می گیرد.  مالیات بر خانه ها، آپارتمان ها، کلبه ها، گاراژ ها و سایر ساختمان ها، سازه ها و تسهیلات اعمال می شود. مبنای مالیات، مساحت (متر مربع) کل املاک و مستغلات از قبیل انبار، کلبه، گاراژ و سایر ساختمانها فقط اتاق هایی با ارتفاع سقف کمتر از 1.5 متر هستند از مالیات معاف هستند.

اقامت تاجیکستان از طریق ازدواج

ازدواج با شخصی که تابعیت کشور  تاجیکستان را دارد و به عبارتی تاجیکی کحسوب می شود در تاجیکستان سبب اعطای تابعیت می شود با این حال با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی که در همه کشورها تغییر می کنند و قوانین جدیدی هر روزه اعمال می شوند توصیه می شود قبل از ازدواج با یک شخصی که تابعیت تاجیکی دارد حتما با وکلای متخصص در امر ازدواج در سطح بین الملل مشاوره بفرمایید و از آثار عقد و ازدواج در حقوق کشور ما یعنی ایران و تاجیکستان مطلع گردید. به طور کلی تصمیم برای تصویب درخواست شهروندی کشور تاجیکستان توسط رئیس جمهور این کشور صورت می گیرد.

موارد و نکات مهم در خصوص ازدواج در تاجیکستان و اقامت تاجیکستان از طریق ازدواج در تاجیکستان به شرح ذیل است:

 

1) حتما قوانین و شرایط ازدواج را قبل از اقدام و در نهایت مهاجرت به تاجیکستان را با یک وکیل مسائل حقوقی بررسی بفرمایید.

2)قبل از هر اقدامی مخصوصا مهاجرت مدارک مورد نیاز را بررسی و تهیه کنید.

3) بایستی وضعیت اقامتی شخصی که مقیم تاجیکستان است تحلیل شود.

4) مسائلی مانند ، مهریه گاها تحت تاثیر قانون تاجیکستان و ایران با هم متفاوت است که حتما توصیه می شود با وکلای متخصص حقوق بین الملل مشورت بفرمایید.

5) این نکته را بدانید مدارک مورد نیاز بایستی ترجمه رسمی با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری باشد و در بعضی از کشورها نیاز به تایید مدارک توسط خود سفارت می باشد و باید برای اخذ تایید تقدیم سفارت گردد.

در نظر داشته باشید در صورتی که از طریق ازدواج با شخص تاجیکی به تاجیکستان مهاجرت نمایید به شما حق کار داده می شود یا خیر.

اقامت تاجیکستان از طریق پناهندگی

قابل ذکر است موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE مهاجرت از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند زیرا متقاضیانی که تمایل دارند از این راه اقدام کنند عموما شامل کنوانسیون پناهندگی نمی شوند. موارد و البته ادله موسسه ما برای مخالفت با روش پناندگی به شرح ذیل است:

1) شخصی که در کشوری پناهنده می شود این امکان را ندارد برای مدتی بسیار طولانی که به کشور خود بازگردد.

2)اشخاصی که انتخاب می کنند پناهنده شوند عموما از فقدان رفاه اجتماعی رنج می برند.

3) عنوان پناهندگی حتی دارای پیچیدگی های خاص خود است.

4)در حقیقت شخصی که پناهند می شود در بیشتر مواقع به کشور مقصد و همچنین کشور مبداء دروغ می گوید.

5)پناهندگی راه بسیار سختی است و مضرات بسیار در پی دارد در حالی که راه های قانونی بسیاری وجود دارد که می شود از آنها استفاده کرد.

اگر چه مشاورین زبده و با تجربه ما در باب کنوانسیون پناهندگی یا همان کنوانسیون ژنو اطلاعات کاملی دارند ولی به هیچ عنوان تمایل ندارند خدماتی در این راستا ارائه کنند. در نظر داشته باشید بالغ بر 90 درصد اشخاصی که این راه را برای مهاجرت انتخاب کردند پشیمان شدند و قطعا راه های منطقی تر و مسیرهای صحیح تری برای مهاجرت داشته اند. لذا اکیدا توصیه می کنیم قبل از آنکه پناهندگی را برای مهاجرت برگزنید تمامی خطرات پیش روی خود را در سایت های ما بررسی کنید.

اقامت تاجیکستان از طریق تولد در تاجیکستان

در نظر داشته باشید تولد در تاجیکستان سبب اعطای تابعیت نمی باشند و حتما عوامل دیگری در راستای اخذ تابعیت تاجیکستان از طریق تولد دخیل هستند به طور مثال اگر فرزندی به دنیا بیاید و پدر و مادر وی تاجیکی باشند ولی در کشور دیگری به دنیا آمده باشد تابعیت تاجیکستان به وی اعطا می گردد لذا صرف تولد در خاک تاجیکستان سبب اعطای تابعیت نمی گردد.

اقامت کوتاه مدت تاجیکستان (ویزای توریستی تاجیکستان)

ویزای توریستی همانطور که از نام آن پیدا است اقامت کوتاه مدت محسوب می گردد و معمولا نوع این ویزا تغییر نمی کند به عنوان مثال ویزای توریستی تاجیکستان به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری تاجیکستان تبدیل نمی شود و در ویزای توریستی شخص فقط می تواند از امکانات گشت و گذار و به عبارتی تفریحات استفاده نماید. تایپ ویزای توریستی تاجیکستان (K) می باشد و علاقه مندانی که تمایل دارند به تاجیکستان سفر کنند باید بدانند اخذ ویزای توریستی این کشور بهص ورت آنلاین و الکترونیکی می باشد قابل ذکر است با این ویزا شخص این امکان را دارد که 45 روز در این کشور حضور داشته باشد ولی این مدت زمان قابل تمدید نمی باشد. متقاضیانی که تمایل دارند بیشتر از 30 روز در کشور تاجیکستان بمانند باید سیستم ثبت نام و احراز هویت اتباع خارجی به نام OVIR را تکمیل کنند و مدارک مورد نیاز مانند مدارک شناسایی را به اداره مهاجرت ارائه کنند.

جمع بندی موضوع اقامت تاجیکستان

دقت بفرمایید قبل از هر اقدامی در راستای اقامت تاجیکستان با مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور یا همکاران موسسه MIE در سراسر دنیا مشورت بفرمایید. تیم ما راهنمایی های لازمه را به شما خواهند کرد و همچنین ما شما را به وکلای درست و متخصص در امور مورد نیاز شما وصل خواهیم نمود.

در انتها بایستی ذکر کنیم اقامت تاجیکستان و انواع راه های اقامت تاجیکستان  به صورت کلی و با تحقیق کامل برای شما در این مقاله ذکر گردید. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که برای مهاجرت به تاجیکستان بایستی بررسی شوند مواردی نظیر آب و هوا، هزینه های موجود در تاجیکستان مثل اجازه منزل و….توصیه می کنیم حتما از مشاوره رایگان مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش استفاده کنید و همچنین این امکان برای شما میسر گردیده است که در همین سایت و حتی در ذیل همین مقاله سوالات خود را یادداشت نمایید و پاسخ خود را دریافت نمایید. امید است از مقاله نگارش شده در باب اقامت تاجیکستان لذت برده باشید.

 

Rating: 4
16 پاسخ
 1. لطفي گفته:

  سلام.خسته نباشيد،اگر از ايران براي ازمون هايي مثل خوانندگي در كمپاني ها شركت كنيم در يك كشور ديگه در زمان اقامت موقت اون كشور در ايران به مشكل بر ميخوريم براي تمديد اقامتمون؟ديپورت ميشيم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که از طریق ویزای توریستی اقدام کنید معمولا اگر دلیل قانع کننده ای ارائه دهید می توانید برای مدت محدودی ویزا را تمدید کنید. اما اگر با درخواست شما موافقت نشد باید کشور را ترک کنید.

   پاسخ
 2. محمدجواد زارع گفته:

  با عرض سلام من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم آیا شانس پیدا کردن کار در تاجیکستان رو دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
 3. حسین گفته:

  سلام
  حسین هستم
  متاهل و داری فرزند پسر 4 ساله
  مهندس عمران هستم و حدود 7 سال سابقه کار ساختمانی دادم
  قصد مهاجرت به تاجیکستان رو دارم
  البته اگه جای بهتری باشه که خیلی خوب میشه..
  نمیدونم از چه طریق میتونم مهاجدت کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. تاجیکستان مقصد مناسبی برای مهاجرت نیست. چون اطلاعی از میزان سرمایه، شرایط سنی، مدرک زبان و سایر شرایط شما نداریم نیاز است تا با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. علی گفته:

  با سلام
  من لیسانس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستم میخواستم ببینم برای تاجیکستان میتونم ویزای کار بگیرم و آیا با خرید ملک میشه اقامت تاجیکستان رو گرفت؟
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 5. یک نفر گفته:

  سلام
  لینک زیر را بخوانید. مربوط به گزارش خبرگزاری معتبر دویچوله آلمان از شرایط اقتصادی و اشتغال در تاجیکستان و گفته است نیمی از نیروی کار این کشور مجبور شده اند به روسیه مهاجرت کنند و اقتصادش به شدت در رکود است. حالا شما چطور در مقاله تان گفته اید نرخ بیکاری شان 2 درصد است؟

  https://www.dw.com/fa-ir/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D8%AC%DB%8C%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87/a-3310992

  Rating: 4
  پاسخ
 6. مرجان دولت گفته:

  Marjan .dolat
  ۱۳۹۸/۲/۱۲
  باسلام .وتشکر .ایا ازطریق خرید خانه میتوانیم اقامت دایم بگیریم .وهزینه کل برای دونفر وخرید خانه چقدر میشود ؟اگه لطف کنید وراهنمایی کنید .سپاس ازشما

  Rating: 5
  پاسخ
 7. ضیاالدین صالحی گفته:

  با سلام
  تکنیسین دندانپزشکی هستم و تمایل به مهاجرت دارم. چه راهی و چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما میتوانید برای مهاجرت به کشور های مختلف
   از طریق راه های تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری اقدام کنید
   می بایست شرایط شما از نظر سن،وضعیت تاهل،سطح زبان، پتانسیل مالی و… بررسی شود

   پاسخ
 8. یونس گفته:

  سلام,قصد مهاجرت به تاجیکستان رو دارم,مقاله بالا رو هم مطالعه کردم,سن 34 و متاهل,ازنظر کاری شغلم فنی و در زمینه جوشکاری ارگون و ساخت ماشین الات صنایع غذایی توانای دارم,برای دریافت اقامت باید چکار کنم,سپاس

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. اگر قصد دارید از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید، نیاز به یک پیشنهاد کاری دارید. کشورهای دیگری نیز وجود دارند که به شما اجازه می دهند بدون داشتن پیشنهاد کار وارد آن کشور شوید و به جستجوی کار بپردازید. از جمله این کشورها آلمان، اتریش و افریقای جنوبی می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.