اقامت بعد از تحصیل مالزی

 

آیا علاقمند به اخذ اقامت مالزی هستید ؟آیا فارغ التحصیل دانشگاههای مالزی هستید؟ آیا نا کنون به اخذ اقامت مالزی فکر کرده اید ؟ آیا بعد از تحصیل از دانشگاههای مالزی امکان کسب اقامت مالزی وجود دارد ؟ شرایط اخذ اقامت مالزی چیست ؟ در صورتیکه علاقمند به اخذ اقامت مالزی هستید با ما در مقاله زیر همراه باشید .

دریافت اقامت مالزی سخت اما امکان پذیر است .دارندگان اقامت دائم مالزی امکان اقامت و کار کردن ، ثبت شرکت و ورود و خروج به کشور مانند تمام شهروندان مالزی را دارند . با اینکه داشتن اقامت مالزی مزایای زیادی دارد ولی دارنده آن هم باید قوانینی را رعایت کند . دارندگان اقامت مالزی باید همیشه تابع قوانین مالزی باشند ، وارد هیچ گروه  یا سازمان سیاسی نشوند و باید این موضوع را مد نظر قرار دهند که دولت در شرایط لازم می تواند این اقامت را باطل کند . در زیر انواع راههای اخذ اقامت مالزی آمده است .

۱ – افراد با اعتبار مالی بالا :

این راه به دلیل حداقل مدرک مورد نیاز راحت ترین راه به حساب می آید . افراد ی که از این روش اقدام می کنند باید یک سپرده به ارزش حداقل دو میلیون USD در بانکی در مالزی قرار دهند . البته این پول بعد از پنج سال قابل پس گرفتن است . در این روش همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی هم بعد از ۵ سال اقامت در مالزی می توانند اقامت دائم بگیرند .

۲ _ کارشناسان :

این مجموعه افرادی را در بر می گیرد که استعدا د یا مهارت خاصی را در یک صنعت دارند . این صنعت می تواند درمانی و بهداشتی ، ورزشی ، علوم ، تکنولوژی ، بانکداری و مالی و … باشد . این افراد نیاز به ارائه کارفرما در مالزی دارند و همچنین نیاز به ارسال نامه رفتارخوب از کشورشان دارند . این مجموعه به افرادی تعلق می گیرد که در کارشان کاملا شناخته شده باشند .

۳ _ متخصصان :

این افراد هم نیاز به کارفرما از مالزی دارند و هم نامه رفتار خوب از کشورشان . تفاوت این گروه با گروه قبل در این است که این افراد باید سه سال سابقه کار داشته باشند .

 

 

 

۴ _ همسر یک فرد مالزیایی :

برای اینکار فرد باید حتما ۵ سال  قبل از شروع درخواست همسر فرد مالزیایی بوده باشد . سپس برای این فرد یک پاس بازدید بلند مدت برای ۵ سال صادر می شود که فرد باید برای ۵ سال در مالزی زندگی کند و باید یک اسپانسر مالزیایی هم داشته باشد .

۵ _ سیستم امتیازبندی :

آخرین و پنجمین راه برای دریافت اقامت مالزی که طولانی ترین راه هم است . در این روش فرد باید از ۱۲۰ امتیاز این سیستم حداقل ۶۵ امتیاز را کسب کند .

برای افرادی که از دانشگاههای مالزی فارغ التحصیل شده اند راههای کمی برای اخذ اقامت مالزی وجود دارد. برای اقامت و کار در این کشورمی توان از طریق  مجوز کار ، اخذ مجوز کار موقت و همچنین از طریق مجوز متخصصان می شود اقدام کرد . مدت این مجوزها متفاوت است و می تواند از ششماه تا پنج سال باشد . برای این کار ابتدا باید فرد یک شغلی را در یک شرکت مالزیایی پیدا کند. حقیقت امر این است که پیدا کردن کار برای یک فرد فارغ التحصیل خارجی برای ماندن در کشور و کار کردن کار راحتی نیست حتی اگر این این فرد خارجی فارغ التحصیل دانشگاهی باشد یا مهاجر خارجی .دولت مالزی بسیار مشتاق است که افراد مالزیایی در مشاغل مشغول به کار شوند . وقتی که یک پیشنهاد شغلی دریافت کردید کارفرمای شما باید برای دریافت مجوز از دولت مالزی اقدام کند . توجه داشته باشید که افراد شخصا نمی توانند این کار را انجام دهند .

چه مجوزی باید بگیریم :

مجوز کار : این مجوز برای افرادی صادر می شود که قرارداد کاری بالای دو سال با یک شرکت مالزیایی دارند و حقوق سالانه آنها ۵۰۰۰ RM  می باشد . این مجوز معمولا برای افراد ماهر ، متخصصان و مشاغل مدیریتی صادر می شود . در این شرایط کمیته مهاجرین باید تایید کند که این شغل را فرد مهاجر بهتر از یک مالزیایی می تواند انجام دهد .

 

مجوز کار موقت : این مجوز برای افرادی صادر می شود که قرارداد کاری کمتر از دو سال با یک شرکت مالزیایی دارند و حقوق سالانه آنها کمتر از  ۵۰۰۰ RM  می باشد . این مجوز ویژه افراد هجده تا چهل و پنج سال است و حداکثر تا ۵ سال می باشد . این مجوز برای مشاغلی مانند کشاورزی ، کشت و زرع ، تولید و … می باشد .

مجوز متخصصان : این مجوز ویژه افرادی است که مهارت خاصی دارند و یا برای یک شرکت خارجی کار می کنند و برای ۱۲ ماه یا کمتر در مالزی خواهند بود .این مجموعه شامل سخنرانان ، محققان ، مشاوران فنی ، متخصصین تعمیر و نگهداری و حسابرس خارجی می شود . هرینه پروسه این مجوز ۹۰ RM  برای هر متقاضی می باشد .

 

خلاصه مقاله اینکه در صورتیکه تمایل به اخذ اقامت مالزی دارید می توانید از یکی از ۵ روش سرمایه گذاری ، کارشناسان ، متخصصان ، ازدواج و امتیاز بندی اقدام کنید . در صورتیکه علاقمند به مطالعه مطالب بیشتری در رلبطه با خذ اقامت مالزی را دارید به سایت موسسه ملک پور Malekpour.ir  مراجعه فرمایید.

 

 

منبع : expatgo.com

Hotcoursesabroad .com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.