اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی

اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی

اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی پس از مهاجرت به کره جنوبی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی پس از گرفتن وکیل مهاجرت و در صورت کلی شرایط اخذ اقامت کره جنوبی چگونه است ؟ قوانین و راههای اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی و همچنین شرایط تحصیل در کره جنوبی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی برای تحصیل در دانشگاههای کره جنوبی و شرایط کار دانشجویی در کره جنوبی کدام است ؟

video اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی

زندگی و تحصیل در کره جنوبی این امکان را به دانشجویان می دهد که در کشوری زیبا و پرجنب و جوش تحصیل و زندگی کنند . کره جنوبی به طور رسمی با نام جمهوری کره شناخته می شود . این کشور در قسمت جنوب شبه جزیره کره در شرق آسیا قراردارد . کشور کره جنوبی با کره شمالی ، ژاپن و چین هم مرز می باشد . زبان رسمی کشور کره جنوبی کره ای می باشد . زبان کره ای با لهجه های مختلف صحبت می شود اما اکثریت آنها طوری است که برای همه کره ای ها قابل فهم باشد .

افرادی که علاقمند به تحصیل در کره جنوبی هستند باید با ویزای دانشجویی وارد کشور کره جنوبی شوند .انواع مختلفی از ویزاهای دانشجویی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای اخذ آنها اقدام کنند ولی مشهورترین آنها ویزای دانشجویی نود روزه است .

بر اساس قوانین مهاجرت افرادی که دوره کارشناسی خود را درشته های علوم طبیعی و مهندسی و همچنین افرادی که کارشناسی ارشد را در علوم انسانی از یکی از دانشگاههای کره دریافت کرده باشند حق ماندن و کار تمام وقت  بدون نیاز به مجوز ورود مجدد در کره را دارند .

اخذ تابعیت کره جنوبی راحت نیست . ساده ترین راه اخذ اقامت کره جنوبی ازدواج با فرد کره ای و یا متولد شدن از پدر و مادری که حداقل یکی از آنها کره ای باشد است . برای افرادی که نه با یک فرد کره ای ازدواج کرده اند و نه از پدر و مادر کره ا ی متولد شده اند اخذ تابعیت کره بسیار مشکل است . در سال ۲۰۰۳ فقط ۲۹۱ نفر خارجی که شرایط ذکر شده را نداشتند توانستند تابعیت کره جنوبی را بگیرند . افرادی که علاقمند به اخذ تابعیت کره جنوبی را دارند باید مدارک زیر را ارائه نمایند :

– حداقل پنج سال در کره جنوبی اقامت داشته باشند .

– مهارت زبان ( خواندن ، نوشتن ، شنیداری و صحبت کردن )

– آشنایی با فرهنگ و تاریخ کره .

– مصاحبه و امتحان کتبی .

سه فرم برای اخذ تابعیت در کره جنوبی بر اساس قوانین کشور کره جنوبی  وجود دارد :

۱- تابعیت عمومی

فرد متقاضی باید :

حداقل پنج سال در کره جنوبی اقامت داشته باشند.

به سن قانونی (بیش از بیست سال ) رسیده باشند .

باید رفتار خوب داشته باشند .

امکان اداره ی زندگی بر اساس مهارت های فردی و یا با اتکا به خانواده را داشته باشد .

آشنایی اولیه با کره مثل زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور است .

۲ – تابعیت معمولی

فرد متقاضی باید :

به سن قانونی (بیش از بیست سال ) رسیده باشند .

باید رفتار خوب داشته باشند .

امکان اداره ی زندگی بر اساس مهارت های فردی و یا با اتکا به خانواده را داشته باشد .

آشنایی اولیه با کره مثل زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم .

باید برای حداقل سه سال متوالی در کره جنوبی اقامت  داشته باشد .

و همچنین  :

– افرادی که پدر یا مادرشان تابعیت کره جنوبی را داشته اند اما به دلیل اخذ تابعیت دیگر تابعیت کره جنوبی را رد کرده اند .

– افرادی که در کره جنوبی متولد شده اند و پدر یا مادرشان هم در کره جنوبی متولد شده است .

– فرزندخواندگان افراد با ملیت کره جنوبی که در زمان فرزندخواندگی به سن قانونی رسیده باشند .

– همسران افراد با ملیت کره ای که بعد از ازدواج در طول دو سال یا بیشتر در کره جنوبی اقامت داشته اند و یا یا اینکه در طول سه سال گذشته یا سالهای قبل حداقل یک سال در کره جنوبی اقامت داشته اند .

 

۳- تابعیت ویژه

انواع مختلفی از تابعیت ویژه برای کره جنوبی وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند ولی شرایط اولیه این تابعیت عبارت است از :

باید رفتار خوب داشته باشند .

آشنایی اولیه با کره مثل زبان ، فرهنگ و آداب و رسوم .

خارجی هایی که حداقل پدر یا مادرشان کره ای باشند به جز فرزندخواندگانی که در زمان فرزند خواندگی بر اساس قوانین کره جنوبی بزرگسال به حساب می آیند .

افرادی که تابعیت کره جنوبی را بدست می آورند باید ظرف مدت شش ماه تابعیت قبلی خود را کنسل کنند یا اینکه تابعیت کره جنوبی را از دست می دهند .

در سال ۲۰۱۰ دولت کره جنوبی قانون داشتن تابعیت دوگانه برای بعضی از افراد دارای ملیت کره جنوبی و همچنین برای بعضی از خارجی هایی که در کره جنوبی برای پنج سال زندگی کرده باشند ( برای افرادی که با یک فرد کره ای ازدواج کرده باشد این زمان دو سال می باشد ) را تصویب کرده است. این مقالع متعلق به موسسه ملک پور است .

 

خلاصه مقاله :

افرادی که علاقمند به تحصیل در کره جنوبی هستند باید با ویزای دانشجویی وارد کشور کره جنوبی شوند . اخذ تابعیت کره جنوبی راحت نیست . ساده ترین راه اخذ اقامت کره جنوبی ازدواج با فرد کره ای و یا متولد شدن از پدر و مادری که حداقل یکی از آنها کره ای باشند است .

می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی و راههای مهاجرت به کره جنوبی از جمله مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و یا تحصیل در کره جنوبی و یا کار دانشجویی در کره جنوبی و یا اقامت بعد از تحصیل در کره جنوبی و یا شرایط کار ضمن تحصیل در کره جنوبی و یا کار در کره جنوبی و در نهایت راههای اخذ اقامت کره جنوبی به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.