اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی

امروزه دغدغه ی بسیاری از دانشجویان اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی است. آیا قصد اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی دارید؟ ایا از شرایط اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی اطلاع دارید؟ ایا اقامت در لیتوانی را انتخاب کرده اید؟با داشتن اقامت در لیتوانی شما قادر خواهید بود به تمامى کشورهاى عضو اتحادیه ی اروپا و شینگن بدون نیاز به ویزا سفرکنید و برای ویزاى بسیارى از کشورها از جمله: کانادا ـ استرالیا ـ نیوزیلند و حتى آمریکا را براحتى اقدام نمایید در این مقاله اطلاعات کامل و جامع در خصوص اخذ اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی را به استحضار شما عزیزان میرسانیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در لیتوانی از سن ۶ تا ۱۶ سال اجباری است. تحصیل در لیتوانی در  مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر میباشد. در لیتوانی تحصیل در دو دانشگاه خصوصی و دولتی امکان پذیر است. تحصیل در لیتوانی در دانشگاه های خصوصی دارای هزینه است. اما تحصیل در دانشگاه های دولتی به صورت رایگان است .در کشور لیتوانی ۱۴  دانشگاه دولتی، ۹ دانشگاه غیر دولتی، ۱۳ کالج دولتی و ۱۱ کالج غیر دولتی و دانشگاههای فنی و حرفه ای وجود دارد .

اقامت از طریق ازدواج در لیتوانی:

در باب ازدواج در لیتوانی، افراد مایل به ازدواج در لیتوانی باید فرم های مورد نیاز را پر نمایند و مدارک همراه با گذرنامه خود، شناسنامه و مدارک لازم (ذکر شده در زیر) به اداره ثبت عمران ارائه شود. این اسناد باید یک ابستل متصل به آن را ارائه دهند. ابستل توسط وزیر امور خارجه دولت خاص آمریکا را صادر می گردد.افراد طلاق گرفته باید یک نسخه گواهی حکم طلاق خود را ارائه دهند. زنان بیوه باید  گواهی فوت را ارئه دهند اسناد باید به زبان لیتوانیایی ترجمه، و امضا شود. ترجمه باید رسمی باشد.حداقل سن برای ازدواج در لیتوانی ۱۸است. معاینه پزشکی یا بیانیه مورد نیاز است.گواهی از مدارک فوق ، همراه با گذرنامه، به رجیستری مدنی (ازدواج قصر) باید ارائه شود. متقاضیان باید فرم محلی تکمیل و پرداخت هزینه برای خدمات به اداره ثبت عمران ارائه دهند. زن و شوهر برای ثبت نام و دریافت گواهینامه ازدواج از رجیستری به مدت ۳۰ روز زمان میبرد. دوره انتظار را می توان تنها در شرایط استثنایی کوتاه کرد.

اقامت از طریق کار در لیتوانی:

اگر شخص متقاضی در کشور لیتوانی اقامت کوتاه مدت را داشته باشد میتواند اجازه ی کار دریافت کند. در لیتوانی برای کار باید یک شرکت یا کمپانی به شخص متقاضی یک پیشنهاد کاری دهد  که این پیشنهاد تا دو سال مورد تأیید است. اگر قرارداد کار اتمام پیدا کردقبل از پایان مدت قرارداد، کارفرما باید به طور رسمی ظرف مدت ۳ روز اطلاع کار لیتوانیایی در وزارت امنیت اجتماعی و کار را ارائه دهد. برای متقاضی کار در کشور لیتوانی که خواهان کار در لیتوانی هستند بدین صورت است که باید برای کار مورد نظر  باید مدارکی دال بر مهارت کاری در زمینه کاری مورد نظر ارائه دهند . لذا برای تأیید مهارت های خود باید گواهی کاری ، سابقه کاری ، سمینار ها ، تمام ادوار تحصیلی ، دوره های علمی و …   به دولت لیتوانی ارائه دهند.

اقامت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی:

در باب اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی؛ کشور لیتوانی عضواتحادیه اروپا است و بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای حوزه ی دریای بالتیک دارا است.کشور لیتوانی از کشورهای امن در زمینه سرمایه گذاری در اتحادیه ی اروپا است.ثبت شرکت با مسئولیت محدود بعد از دریافت مدارک بین هفت تا ده روز کاری طول میکشد.

ثبت شرکت در لیتوانی:

مالکیت ۱۰۰% بدون نیاز به شریک

دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت در لیتوانی

درخواست اقامت دائم بعد از ۳ سال

درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اقامت دائم

اخذ ویزای آسان برای تمامی کشورهای دنیا

افتتاح حساب شرکتی و شخصی در لیتوانی

قوانین تجاری و گمرکی آزاد در حوزه ی اتحادیه ی اروپا

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در لیتوانی :

ثبت نام شرکت

پر نمودن فرم ثبت شرکت در لیتوانی

ارائه اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل

طرح توجیهی اقتصادی(بیزینس پلن)

ارائه  سند مالکیت و پرینت حساب بانکی

ارائه کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌

ارائه وکالتنامه

در این مقاله تلاش بر این داشتیم که اطلاعات کامل و جامع در خصوص راه های اخذ اقامت بعد از تحصیل در لیتوانی را به اطلاع شما عزیزان برسانیم .بعد از تحصیل در لیتوانی شخص متقاضی باید مشخص نماید که از کدوم راه اخذ اقامت در لیتوانی را دارد.اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این مورد اقامت در لیتوانی دارید با موسسه حقوقی ملک پور همراه باشید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید.

 

نگارنده: شکر ریز

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ