اقامت اوکراین

 • اقامت اوکراین و شرایط عمومی آن
 • اقامت اوکراین از طریق کار
 • اقامت اوکراین از طریق تحصیل
 • اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اوکراین از طریق ازدواج
 • اقامت اوکراین و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت اوکراین از طریق پناهندگی
 • اقامت اوکراین و هزینه های زندگی در اوکراین
 • اقامت اوکراین و اخذ تابعیت اوکراین
اقامت اوکراین اقامت اوکراین

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت اوکراین و مقدمه ای بر آن

اقامت اوکراین، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اوکراین و راه های مهاجرت به اوکراین در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت اوکراین به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه راه های مهاجرت به اوکراین و همچنین اخذ اقامت و تابعیت این کشور به واسطه هریک از راه های مهاجرت به اوکراین ارتقا دهیم تا در صورتی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید، با اطلاعات کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید. شرایط مهاجرت به اوکراین و اخذ اقامت کشور اوکراین چیست؟ با توجه به اینکه کشور اوکراین در مرز بین آسیا و اروپا واقع شده، مورد توجه متقاضیام مهاجرت به اروپای شرقی قرار گرفته است و افرادی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند نسبت به قوانین پیش روی خود اطلاعات کافی ندارند. در این راستا پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی با آگاهی کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. در این خصوص در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق در زمینه اقامت اوکراین همچنان برای شما عزیزان شبهاتی پیش آمد می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش و انجام مشاوره کامل اطلاعات خود را ارتقا و کامل نمایید. پیشنهاد ویژه ما برای افرادی که تمایل به مهاجرت دارند و می خواهند خودشان به عنوان وکیل برای خود و خانواده اقدام نمایند تهیه ویدئوهای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد این کلیپ ها می تواند به افراد در انتخاب درست مسر مهاجرت کمک شایانی نماید.

اقامت اوکراین و شرایط عمومی آن

اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است .درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اوکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می باشند.

اقامت اوکراین از طریق کار

اقامت اوکراین و اخذ اقامت کاری این کشور نیازمند داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی در اوکراین برای ورود به این کشور می باشد. در صورتی که کارفرمای فوق در مدت 3 ماه آگهی کار در اوکراین بدهد و نتواند فردی با شرایط مورد نیازش جذب کند، می تواند برای درخواست نیروی کار خارجی اقدام کرده و با وی قرار داد کاری امضا نماید.

در کشور اوکراین به مانند دیگر کشورها سه نوع قرارداد کاری وجود دارد که شامل موارد ذیل است:

 • قرارداد بلند مدت و نامحدود

  در این نوع قرارداد به صورت شفاهی قرارداد بین طرفین بسته می شود و این توافق مربوط به مشاغل خاص می باشد

 • قرارداد بلند و ثابت

  در این نوع قرارداد کاری مدت زمان خاصی برای افراد تعیین می شود

 • قرارداد پروژه های خاص

  براساس این نوع قراراداد کاری افراد توافق می نمایند پروژه ای را در بازده زمانی مشخص تحویل و تکمیل نمایند

شرایط و قوانین کار در اوکراین:

 • ساعات کاری تعیین شده برای کارمندان بیش از 38 ساعت در هفته میباشد.
 • ساعات کاری تعیین شده برای نیروهای کاری در سنین ۱۶تا ۱۸سال، 36 ساعت در هفته می باشد.
 • امکان استفاده از اضافه کاری در سال به مدت ۱۲۰ساعت برای متقاضی وجود خواهد داشت.
کار در کشور اوکراین

اقامت اوکراین از طریق تحصیل

اقامت اوکراین و مهاجرت تحصیلی به اوکراین نیز به مانند دیگر کشورها می تواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشور ایجاد نموده تا در صورتی که تمایل دارند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند، به واسطه مهاجرت تحصیلی راه ورود خود را به این کشور را هموار نمایند. پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار در این کشور امکان اخذ اقامت دائم از طریق کار در این کشور وجود خواهد داشت.

تحصیل در اوکراین در تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. البته تحصیل در اوکراین بیشتر در رشته های پزشکی برای متقاضیان امکان پذیز است و افراد می توانند درصورت داشتن شرایط تحصیل اقدام به ورود به این کشور نمایند.

 • تحصیل در مقطع لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع لیسانس در اوکراین مانند دیگر کشورها چهار سال به طول می انجامد و در رشته های مختلفی پذیرش برای افراد متقاضی صادر می شود. رشته های که در دانشگاه ها معمولا ارائه می شود شامل رشته هایی مانند مدیریت، بازاریابی، اقتصاد ،هوافضا، پزشکی و رشته های فنی مهندسی می باشد. هزینه های تحصیل در این مقطع در دانشگاه های اوکراین بین1800 تا 4500 دلار متغیر می باشد.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین:

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین به مدت دو سال می باشد. رشته هایی که در این مقطع ارائه می شود شامل مدیریت، کسب و کار و … می باشد. تحصیل در این مقطع در اکثررشته ها به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان در این کشور اجازه 20 ساعت کار حین تحصیل را دارند.

 • تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین:

تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین نیازمند داشتن سوپروایزر می باشد. رشته هایی که در این مقطع ارائه می شود شامل مدیریت، پزشکی، MBA، رشته های مهندسی و … می باشد. تحصیل در این مقطع در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان در این کشور اجازه 20 ساعت کار حین تحصیل را دارند.

هزینه تحصیل در این کشور نیز معمولا از 1500 دلار تا 3500 دلار در هر سال برای رشته های مهندسی، علوم پایه و مدیریت، و در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی نیز 3500 الی 4000 دلار در سال می باشد.

بورسیه تحصیلی معمولا بورسیه در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری PHD در صورت داشتن رزومه علمی قوی به افراد متقاضی تعلق می گیرد.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در غالب ثبت شرکت به امکان پذیر می باشد و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد . دیگر هزینه های ثبت شرکت در حدود ۱۰۰۰۰ یورو  و هزینه های استخدام  پرسنل شرکت در حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه بعلاوه هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود ۱۰۰۰۰ یورو و هزینه های سفر به اوکراین و هزینه های جانبی از جمله این هزینه ها می باشد. 

سرمایه گذاری در اوکراین

اقامت اوکراین و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت اوکراین و اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد جز مواردی است که متقاضیان بسیاری تمایل دارند از این طریق اقدام کنند، لذا در این بخش به صورت تخصصی مورد بررسی  قرار می گیرد. مهاجرت به اوکراین از طریق تولد و اخذ تابعیت این کشور بر اساس قوانین مهاجرتی و اقامتی اوکراین در بند ۱ ماده ۶ قانون تابعیت یکی از طرق اخذ تابعیت کشور اوکراین را تولد معرفی و مشخص نموده است. به موجب ماده ۷ همین قانون شرایط اخذ تابعیت اوکراین از طریق تولد را به شرح زیر تقسیم بندی کرده است:

 • افرادی که والدین آنها یا یکی از پدر یا مادر فرد در زمان تولد آن شخص، شهروند اوکراین باشد به عنوان تبعه اوکراین محسوب می شوند

 • افرادی که در خاک اوکراین از پدر و مادر بدون تابعیت متولد شده باشند و پدر و مادر فرد فوق اقامت قانونی این کشور را داشته باشند نیز به عنوان تبعه این کشور محسوب می شوند

 • افرادی که در خارج از خاک اوکراین از والدین بدون تابعیت و یا مقیم قانونی و دائم ان کشور را داشته باشند متولد شده باشند در صورتیکه آن شخص، تابعیت کشور خارج را از طریق تولد کسب نکند، تبعه اکراین می باشد

 • افرادی که درخاک اوکراین متولد شوند و والدین آن فرد اقامت دائم و قانونی این کشور را داشته باشند در صورتی که فرد متولد شده موفق به اخذ تابعیت والدینش در هنگام تولد کسب نشود، تبعه اکراین محسوب می شود

 • افراد متولد شده از والدینی که از طریق پناهدگی وارد اوکراین شده اند و درخواست اقامت دائم و تابعیت داده اند

 • نوازدی که در خاک این کشور به دنیا آمده و از طرف پدرو مادرش ترد و رها شده باشند تبعه این کشور به حساب می آید

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت اوکراین

اقامت اوکراین از طریق ازدواج

اقامت اوکراین از طریق ازدواج به مانند بسیاری کشورها دارای شرایط خاصی است که افراد باید با توجه به این شرایط و رعایت قوائد و اصول این شرایط اقدام نمایید. فردی که قرار است با تبعه اوکراینی ازدواج کند باید در ابتدا ثابت نماید که قصد قطعی در مورد ازدواج با وی را دارد و باید اثبات نماید که ازدواج را بهانه ای برای ورود به این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور قرار نداده است. مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل هرگونه مدرک که اثبات نمایند افراد باهم ارتباط دارند و همچنین فردی که تبعه این اوکراین است باید ثابت نماید که می تواند هزینه های زندگی خود و همسر آینده خود را تامین نمااید.

ازدواج با شهروندان اوکراینی دارای شرایط ذیل است:

 • اجازه اقامت در اوکراین

 • استفاده از مزایا و خدمات آموزش

 • کسب تابعیت و شهروندی این کشور

 • برخورداری از خدمات مالی در اوکراین مانند داشتن کارت بانکی و اخذ وام

 • اجازه ورود به بازار کار تمام وقت و پاره وقت

 • عدم نیاز به اخذ ویزا برای کشورهای ثالث

 • استفاده از خدمات رفاهی و کاری مانند حق بازنشستگی و بیمه و درمان رایگان

اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج

اقامت اوکراین از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملکپور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در مقاله فوق دلیل اطلاع رسانی و ارتقا اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

بر اساس ماده ۸ قانون اساسی اوکراین در باب تابعیت به صراحت در این قانون بیان شده راه ورود به این کشور تنها از راه پناهندگی در اوکراین نخواهد بود، بلکه از سخت ترین و ناهموار ترین طرق ممکن برای ورود به این کشور پناهندگی در اوکراین است. افراد به محض ورود به خاک اوکراین گذرنامه شان تحویل مامور دولتی داده می شود تا برای وی کارت اقامت به مدت بررسی کیس متقاضی صادر شود. این کارت اقامت به مدت حداکثر ۹۰ روز اعتبار دارد. در ابتدا برای افرادی که درخواست پناهندگی داده اند به مدت 180 روز اجازه اقامت و حضور صادر می شود. افرادی که پس از ورود به این کشور درخواست پناهندگی در اوکراین می نمایند احتمالا به مدت ۶ ماه بازداشت موقت خواهند بود که این حکم از سوی مقامات قضایی صادر می شود. شخصی که در خاک اوکراین اعلام پناهندگی می نمایند باید طبق قوانین این کشور ۳ سال مستمر در این کشور حضور دائم داشته باشد. امکان رد درخواست پناهندگی فرد از سوی دولت اوکراین وجود دارد که در این صورت فرد می تواند با دردست داشتن درخواست رد شده خود اقدام به اعتراض نماید.

مراحل اخذ اقامت و تابعیت اوکراین از طریق پناهندگی به قرار ذیل است:

 • اثبات هویت افراد متقاضی

 • ارائه دلایل و مدارک کافی در اثبات درخواست فرد

 • انجام مراحل انگشت نگاری

 • انجام مصاحبه با فرد متقاضی

 • انجام تست سلامت و انجام دوره های یادگیری زبان

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت اوکراین و هزینه های زندگی در اوکراین

اقامت اوکراین و هزینه های زندگی در اوکراین به نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیارمناسب و مقرون به صرفه می باشد. با توجه به اینکه هزینه های مهاجرت در بسیاری کشورها بسیار بالاست افراد متقاضی تمایل دارند در هزینه های خود مدیریت داشته باشند که با این اوصاف کشور اوکراین به لحاظ هزینه های مناسب اقامتی می تواند مقصد مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به کشورهای اروپای شرقی و کمتر توسعه یافته جهان باشد. در ذیل به ارائه برخی از هزینه های زندگی این کشور می پردازیم:

هزینه غذا در رستوان:

 • هزینه غذا در رستوران ارزان قیمت: 120 گریونا(4.4 دلار)
 • هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسطه: 500گریونا (18.37دلار)

هزینه تهیه اقلام زندگی(خورد و خوراک):

 • شیر 1لیتر: 22.45گریونا (82سنت)
 • برنج 1کیلو: 25.65 گریونا( 94سنت)
 • تخم مرغ 12 عددی: 31.07 گریونا(1.14دلار)
 • پنیریک کیلویی:92.42گریونا(3.40دلار)
 • پرتغال یک کیلو: 19.28گریونا
 • موز یک کیلو: 29.17گریونا
 • گوجه فرنگی یک کیلو: 33.75گریونا

هزینه حمل و نقل در اوکراین:

 • هزینه حمل و نقل از حداقل 6 گریونا الی 40 گریونا می باشد.

هزینه اجاره ملک در اوکراین:

 • هزینه اجاره ملک دراوکراین از حداقل 8236گریونا (302دلار)در ماه الی 16271گرونا (597دلار)می باشد.
هزینه های زندگی در اوکراین

اقامت اوکراین و اخذ تابعیت اوکراین

اقامت اوکراین و قوانین تابعیت این کشور مبتنی بر قانونی است که در سال 1991 به تصویب رسیده است. با توجه به این قوانین کلیه کسانی که تا پیش از تصویب این قانون در اوکراین حضور و اقامت داشتند به عنوان تبعه این کشور محسوب می گردنند. بحث تابعیت مضاعف در قانون تابعیت و اقامت اوکراین به رسمیت شناخته نشده است.

برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور اوکراین به مانند بسیاری کشور افراد متقاضی باید قوائد و شرایط خاصی این کشور را رعایت کرده باشند و در این راستا مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اوکراین و اخذ تابعیت اوکراین به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدارک هویتی افراد متقاضی

 • نداشتن سابقه کیفری

 • ارائه گواهی سلامت و نامه پزشک

 • ارائه اسکن پاسپورت به همراه اصل پاسپورت

 • ارائه مدارک پرداخت مرتبط بیمه

 • ارائه مدارک و اسناد تاهل افراد

اقامت اوکراین و سخن پایانی

اقامت اوکراین و شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور در این مقاله بصورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به موارد ذکر شده در باب اقامت اوکراین و همچنین ذکر قوانین این کشور از طریق هریک از اقامت اوکراین باید در نظر گرفت هریک از این موارد دارای قوانین و مزایا و معایب خاص خود می باشد که ما سعی کردیم در مقاله به صورت کامل خدمت متقاضیان عزیز شرح دهیم .در صورتی که شما عزیزان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان سوالات بیشتری در زمینه راه های اخذ اقامت اوکراین دارید می توانید سوالات خود ررا در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کرده و یا با کارشناسان حاضر در دفاتر موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه MIE اتریش تماش حاصل نموده و مشاوره کامل دریافت نمایید.