اقامت انگلستان

اقامت انگلستان پس از مهاجرت به انگلستان و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد؟ برای اخذ اقامت انگلستان چه راه هایی وجود دارد؟ آیا ویزای تحصیلی انگلستان منجر به اقامت انگلستان می شود؟ آیا پناهندگی در کشور انگلستان و یا تحصیل در انگلستان و یا کار در انگلستان و یا سرمایه گذاری در انگلستان و یا ثبت شرکت در انگلستان و یا ازدواج در انگلستان و یا تولد فرزند در انگلستان منجر به اقامت انگلستان می شود؟
در این نوشتار سعی شده است که علاوه بر پاسخ به سوالات فوق به موضوعات کلی در مورد راه های اخذ اقامت انگلستان و همینطور فاکتور های موثر در این زمینه پرداخته شود تا راهنمایی جامعی برا متقاضیان اخذ اقامت انگلستان فراهم گردد. امید است که این نوشتار مورد استفاده ی شما عزیزان قرار بگیرد.

اقامت چیست ؟
شاید این سوال ساده به نظر برسد اما تعریف اقامت در کشور ایران معمولا اشتباه است و افراد بسیاری تصور میکنند که اقامت امتیازی است که بلافاصله به یک شخص اعطا می شود. در واقع ابتدا باید این نکته را دانست که کلمه ی اقامت به تنهایی معنای مهاجرتی ندارد زیرا اقامت دو نوع است و ابتدا باید مشخص شود که منظور از اقامت اقامت دایم است یا اقامت موقت زیرا یک توریست نیز در طول سفر خود اقامت یک کشور خارجی را دارد.
اقامت موقت به معنای حضور شما در یک کشور است .اما معمولا وازه ی اقامت موقت برای اقامت حداقل یک ساله به کار برده میشود. شما در زمان تحصیل کار فعالیت تجاری و … در اکثر مواقع اقامت یک ساله ی یک کشور را اخذ میکنید و بعد از چندین بار تمدید سالانه ی این اقامت شما میتوانید اقامت دایم آن کشور را به دست آورید.
اقامت دایم نیز به این معناست که شما تا هر وقت که تمایل داشته باشید میتوانید در کشور مورد نظر بمانید و در آن کشور زندگی تحصیل کار و… نمایید. لازم به ذکر است که امتیازاتی که شما با اقامت دایم دریافت میکنید  تقریبا همانند امتیازات یک شهروند بومی آن کشور است. به جز مسایلی مانند حق دخالت سیاسی در کشور مورد نظر و …

حال که با واژه ی اقامت آشنا شدیم ذکر این نکته حایز اهمیت است که منظور از اقامت در این نوشتار اقامت دایم است.
و شما برای اخد این نوع از اقامت ابتدا میباید به یکی از روش های زیر وارد کشور انگلستان شده و پس از مدتی اقامت دایم خود را اخذ کنید.
نکته مهم: شخصی که بتواند به هر طریق قانونی به مدت ۱۰ سال در کشور انگلستان زندگی کند و جرم خاصی مرتکب نشود و زبان این کشور را بداند  میتواند اقامت دایم این کشور را اخذ کند.
در ادامه انواع راه های ورودی که منجر به اقامت انگلستان میشوند را بررسی میکنیم:

اقامت انگلستان از طریق ویزای تحصیلی :
راحت ترین سریع ترین و ایمن ترین راه اخذ اقامت یک کشور خارجی معمولا راه ورود از طریق ویزای تحصیلی انگلستان است.
شما میتوانید برای مقاطع مختلف تحصیلی در کشور انگلستان اقدام کنید و ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید.
بعد از اینکه شما در کشور انگلستان تحصیلات خود را به اتمام برسانید میتوانید برای اخذ ویزای کار بعد از تحصیل این کشور اقدام کنید و بعد از کار کردن در این کشور اقامت خود را دریافت کنید. نکته مهم اینجاست که کشور انگلستان دیگر قانون قبلی در مورد اینکه به دانشجویان فارغ التحصیل این کشور ۱ سال فرصت کاریابی در این کشور میداد را ندارد و شخص باید بلافاصله بعد از تحصیل اقدام به یافت کار کند. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان شما باید شرایطی مانند:
سن متناسب با تحصیلات-مدرک زبان –سرمایه کافی برای شهریه های تحصیلی و… را داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی به قسمت مربوطه در وب سایت ما مراجعه کنید.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری :
برای اخذ اقامت دایم کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری نیز چند راه وجود دارد.
اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری ۵۰.۰۰۰ پوندیpost study investment :
این نوع از سرمایه گذاری ویژه ی افرادی است که تحصیلات لیسانس و یا فوق لیسانس خود را در کشور انگلستان به پایان رسانده اند. این افراد اگر ۵۰ هزار پوند در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنند میتوانند اقامت این کشور را اخذ کنند.
نکته مهم: حتما شخص باید ثابت کند که این سرمایه را از کشور انگلستان به دست آورده است و نمیتواند از خارج کشور این سرمایه را وارد کند.
سرمایه گذاری ۲۰۰.۰۰۰ پوندی و ۱.۰۰۰.۰۰۰ پوندی :
در این نوع از سرمایه گذاری شما میتوانید سرمایه ی اولیه خود را از خارج از انگلستان وارد کنید. و پس از سرمایه گذاری اقامت دایم خود را اخذ کنید.
در این سرمایه گذاری نیز شرایطی مانند دانش زبان انگلیسی  مشخص بودن منبع مالی استخدام نیروی انگلیسی و… لازم است.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج :
طبق قانون اساسی کشور انگلستان اگر یک شخص خارجی با یک شخص انگلیسی ازدواج کند می تواند همسر خود را نیز به کشور انگلستان ببرد. نکته مهم در این باره این است که شخص برای اینکه بتواند همسر خود را به کشور انگلستان ببرد باید ثابت کند که دارای شغل و درامد است و علاوه بر داشتن هزینه های زندگی خود  هزینه های زندگی همسر خود را نیز دارد. در این رابطه فرق ندارد که شوهر بخواهد زن خود را به انگلستان ببرد و یا برعکس. اگر فرد دارای فرزند نیز باشد باید هزینه های زندگی فرزندان نیز در درامد او مشخص باشد. شخصی که با یک تبعه ی انگلیسی ازدواج کرده است نیز به تبع او پس از چهار سال پاسپورت انگلیسی را دریافت خواهد کرد.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی :
فلسفه پناهندگی از آنجایی آغاز شد که بعد از جنگ دوم جهانی و آواره شدن تعداد زیادی از مردم کشور های مختلف و به ویژه یهودیان دولت های مختلف برای پیش گیری از همچنین اتفاقی کنوانسیون ژنو را امضا کردند. در بخشی از این کنوانسیون عنوان شده است که اگر فردی به دلیل جنگ قحطی مشکلات روحی عقیدتی سیاسی و…. در کشور خود در خطر بود بتواند به کشور دیگری مهاجرت کرده تا در امان بماند. در این کنوانسیون ذکر شده است که دولت کشور مقصد میباید به متقاضی پناه داده و شرایط زندگی را برای او در کشور مقصد فراهم کند.
اما نکته اینجاست که به دلیل تعداد متقاضیان پناهندگی در سال های اخیر دیگر شرایط خوبی برای پناهندگان در کشور های خارجی وجود ندارد و تا مشخص شدن نتیجه دادگاه که آیا شخص واجد شرایط پناهندگی است یا خیر ممکن است چند سال طول بکشد. و در این مدت شخص میباید در کمپ های شلوغ و با شرایط زندگی نا مناسب زندگی کند. و چنانچه پرونده شخص مورد قبول قرار نگیرد میباید خاک کشور مقصد را ترک کند.
این راه معمولا به هیچ عنوان توصیه نمی شود و مخصوص افرادی است که واقعا در کشور خود در خطر هستند. مانند جنگ زده های کشور هایی مثل افغانستان سوریه یمن و…

اقامت از طریق خاک و خون و تولد فرزند
:
این قانون به این معناست که اگر شخصی در خاک کشوری متولد شود میتواند اقامت دایم و پاسپورت آن کشور را به دست آورد و یا اینکه اگر شخص از پدر و یا مادر اهل کشوری متولد شود پاسپورت آن کشور را دریافت میکند.
قانون کشور انگلستان قانون خون است و چنانچه  فرد از پدر یا مادر انگلیسی متولد شود پاسپورت انگلیسی میگیرد و تولد فرزندی از پدر یا مادر غیر انگلیسی در خاک انگلستان منجر به دریافت اقامت و پاسپورت برای فرزند متولد شده نمی شود.

اقامت انگلستان از طریق ویزای کار:
ویزای کار انگلستان معمولا روشی بسیار سخت برای ایرانیان است. به این معنا که شخصی که می خواهد در کشور انگلستان ویزای کار دریافت کند میباید حتما و قبل از ورود یک کارفرمای انگلیسی و همینطور یک اسپانسر در کشور انگلستان داشته باشد و این امر معمولا بسیار بعید است. اما به هر روی شخصی که دعوتنامه کاری در این کشور داشته باشد میتواند با دریافت ویزای کار و پس از ۵ سال اقامت دایم خود را دریافت نماید.

در انتها خاطر نشان می شود قبل از هر گونه تصمیم گیری و اقدام برای مهاجرت به انگلستان و یا اخذ اقامت انگلستان حتما با موسسات حقوقی معتبر مانند موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص پناهندگی در کشور انگلستان و یا تحصیل در انگلستان و یا کار در انگلستان و یا سرمایه گذاری در انگلستان و یا ثبت شرکت در انگلستان و یا ازدواج در انگلستان و یا تولد فرزند در انگلستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

1 پاسخ
  1. maziar samiei گفته:

    با سلام و عرض ادب و احترام
    احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.