اقامت از طریق کار در یونان

در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد اقامت از طریق کار در یونان برای شما عزیزان شرح دهیم.
آیا به اقامت از طریق کار در یونان می اندیشید؟ آیا در مورد اقامت از طریق کار در یونان سوالی دارید؟ آیا با مهاجرت کاری به یونان می توان اقامت از طریق کار در یونان را دریافت کرد؟ اقامت از طریق کار در یونان به چه صورت می باشد؟
با توجه به اینکه راههای بسیاری مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد برای مهاجرت و اقامت و تابعیت  یونان وجود دارد اما برخی افراد اقامت از طریق کار در یونان را بر می گزینند. اقامت از طریق کار در یونان یکی از بهترین طرق مهاجرت می باشد که افراد می توانند از این طریق برای مهاجرت اقدام نمایند. افراد با کار در یونان می توانند به اقامت از طریق کار در یونان دست یابند. یونان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و افراد به راحتی امکان سفر و مهاجرت به سایر کشور های عضو شنگن را دارند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد تا اقامت از طریق کار در یونان را برای شما شرح دهد و به سوالات شما در زمینه اقامت از طریق کار در یونان پاسخ دهد.

اقامت از طریق کار در یونان

همانطور که می دانید مهاجرت از طریق کار در یونان یکی از طرق مهاجرت می باشد که افراد می توانند از این طریق اقدام نمایند و به اقامت و تابعیت یونان دست یابند. در حال حاضر اخذ ویزای کار یونان از کشور ایران و کشور های خارج از اتحادیه اروپا با دشواری همراه است و فرد متقاضی کار در یونان می تواند به ۲ صورت اقدام نماید:
۱: اینکه فرد متقاضی کار در کشور یونان job offer داشته باشد که این مورد خود پروسه طولانی دارد و به این صورت می باشد که در ابتدا کارفرما باید به مدت ۳ ماه کار مورد نظر را در یونان آگهی نماید و فرد مورد نظر برای کار یافت نشود و سپس کارفرما باید به مدت ۳ ماه دیگر کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی نماید و سپس فرد متقاضی کار مورد نظر یافت نشود که در این صورت فرد متقاضی کار از غیر اتحادیه اروپا می تواند کار مورد نظر را دریافت نماید که این مورد عملا غیر ممکن می باشد.
۲: اما مورد دیگر بدین صورت می باشد که فرد از طریق ویزای جستجوی کار که مدت آن ۶ ماه می باشد وارد کشور یونان شود و کار مورد نظر خود را بیابد که در این صورت پس از یافتن کار و اجاره مسکن مناسب می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد این مورد در رابطه با اقامت از طریق کار در یونان منطقی ترین راه می باشد که افراد براحتی می توانند از این طریق اقدام نمایند. اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اگر فرد متقاضی کار در یونان در این مدت نتواند کار مورد نظر را بیابد باید به کشور خود بازگردد و دوباره اقدام نماید.
شهروندان اتحادیه اروپا بدون هیچگونه محدودیتی امکان کار و اقامت از طریق کار در یونان را دارند. اما شهروندان غیر اتحادیه اروپا با یک سری محدودیت ها همراه هستند و برای ورود و کار در یونان باید بتوانند ویزای کار یونان را اخذ نمایند.
فرد متقاضی کار در یونان برای اخذ ویزا باید خود شخصا اقدام نماید و ویزای کار در یونان را دریافت نماید که این ویزا اصطلاحا ویزای نوع D نامیده می شود. ویزای نوع D به افرادی تعلق می گیرد که یک پیشنهاد کاری دریافت می کنند و رزومه  و مشخصات فرد باید توسط آن شرکت تایید شود و آن در صورتی می باشد که کارفرما ابتدا در کشور و سپس در اتحادیه اروپا آگهی داده باشد.
افرادی که قصد دارند با کار در یونان به اقامت از طریق کار در یونان دست یابند  پس از یافتن کار مناسب و اجاره مسکن می توانند خانواده خود را نیز همراه ببرند و همچنین پس از کار و پرداخت مالیات می توانند به اقامت از طریق کار در یونان دست یابند.
نکته حائز اهمیت این است که فرد متقاضی ویزای کار یونان باید در مدت ۳۰ روز به اداره پلیس یونان مراجعه نماید و اطلاعات خود را برای اقامت از طریق کار در یونان به ثبت برساند. لازم به ذکر است که اخذ اقامت از طریق کار در یونان معمولا ۵ ساله می باشد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب اقامت یونان

audio اقامت از طریق کار در یونان

مدارک لازم جهت اجازه اقامت از طریق کار در یونان:
۱: ویزای فرد متقاضی
۲: گذرنامه فرد متقاضی به همراه کپی از آن
۳: دو قطعه عکس ۶*۴ از فرد متقاضی
۴: گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی
۵: گواهی بهداشت از یک بیمارستان دولتی
۶: سند یا اجاره نامه مسکن در یونان
۷: نامه تمکن مالی فرد متقاضی
۸: اثبات پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اداره مالیات یونان
مدارک لازم جهت تمدید اجازه اقامت از طریق کار در یونان:
۱: گدرنامه معتبر فرد متقاضی
۲: کپی از تمام صفحات گذرنامه
۳: کپی تایید شده از محل اقامت فرد و همچنین مجوز کار اولیه
۴: فرم تکمیل شده اجازه اقامت از طریق کار در یونان
بهتر است بدانید که در کشور یونان تعداد زیادی از مردم مشغول به کار می باشند و طبق آخرین آمار از خدمات ملی یونان جمعتی بالغ بر ۴۳۶۹۰۰۰ نفر مشغول به کار می باشند. اگرچه کشور یونان یک نیروی کار نسبتا کوچک می باشد اما این کشور از کیفیت خاصی در زمینه شغل و کار برخوردار می باشد. یونان یک مکان مناسب برای کارگران و کارمندان ماهر و غیر ماهر می باشد که نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا از هزینه پایین تری برخوردار می باشد.
این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه این امکان را دارد که پرونده های حقوقی و قانونی شما را به انجام برساند.

دستمزد کارگران و کارمندان در یونان:
کارگران                          ۲۵ –    ۴۵ یورو
کارمندان                         ۵۵۰ –  ۱٫۰۰۰
مکانیک تخصصی                        ۷۰۰  –   ۱٫۲۰۰
سرکارگران                        ۱٫۰۰۰ – ۱٫۵۰۰
منشی                      ۱٫۲۰۰ -۱٫۸۰۰
مدیر عامل                       ۴٫۵۰۰ – ۹٫۰۰۰

کارگران در یونان بیشتر از دیگر کارگران در اتحادیه اروپا کار میکنند و ساعات بیشتری را مشغول به کار و فعالیت می باشند یونان مقام دوم را در بیشترین ساعات کاری به خود اختصاص داده است که میانگین ساعت کاری در یونان در حدود ۱٫۸۱۰ ساعت می باشد و مقام اول بیشترین ساعت کاری به پرتغال اختصاص دارد که میانگین آن در حدود ۱٫ ۸۲۳   ساعت می باشد.

درخواست کار در یونان:
فرد متقاضی درخواست کار در یونان باید ابتدا یک درخواست کار دریافت نماید و سپس فرم درخواست را از شرکت معتبر یونانی دریافت و رزومه خود را پر نماید. فرم رزومه فرد متقاضی باید حتما به صورت تایپ شده باشد البته این نکته نیز وجود دارد که ارسال عکس به همراه فرم رزومه الزامی نیست. فرد متقاضی باید رزومه یونانی خود را بسیار دقیق تکمیل نماید. البته نکته ای که وجود دارد این است که داشتن تجربه عملی فرد برای دریافت کار بسیار مهم است.
هزینه زندگی در یونان:
بهتر است بدانید که با توجه به نرخ متوسط درآمدها در یونان هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد اما در کل می توانیم در رابطه با هزینه زندگی در یونان اینگونه بیان کنیم که هزینه زندگی در یونان بستگی به سطح زندگی افراد دارد و می تواند از حد معمول آن کمتر و یا بیشتر شود.
کشور یونان در شبه جزیره بالکان قرار دارد و با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه همسایه می باشد.  پایتخت کشور یونان شهر بسیار زیبای آتن می باشد. یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای است یعنی تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل دارد. زبان اصلی مردم یونان یونانی می باشد اما به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند.
یونان کشوری است دارای فرهنگ و تمدن غنی و عمده درآمد این کشور از طریق گردشگری و جذب توریست می باشد. کشور یونان از سال ۲۰۰۸ دچار بحران اقتصادی شد و حتی چندین بار تا مرز ورشکستگی پیش رفت.
کشور یونان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و افراد به راحتی می توانند به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایند. واحد پول کشور یونان یورو است.
در نهایت می توان گفت که یونان برای کار مناسب می باشد اما نیازمند انجام پروسه هایی است که فرد متقاضی کار در یونان باید آنها را پشت سر بگذارد. با توجه به اینکه یونان عضو شنگن می باشد افراد به راحتی می توانند به سایر کشورهای عضو شنگن سفر نمایند. افراد از طریق کار در یونان می توانند به اقامت از طریق کار در یونان دست یابند و اقامت و سپس تابعیت یونان را اخذ نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه اقامت از طریق کار در یونان بدست آورید. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت حامی شما عزیزان می باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

نگار ولی یاری اسکندری

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. حبیب شاهسوندی گفته:

  36ساله هستم و خودم کارفرما هستم پروانه کسب صنف کفش و کیف دارم حدود ده سال هم به کشاورزی و باغداری مشغول به کار هستم دوست دارم از طریق کار اقامت بگیرم لطفا بهم مشاوره بدهید

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام . کار در یونان نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای یونانی و دارندگان مدارک لیسانس رشته های مورد نیاز این کشور بوده و نیاز به تسلط به زبان رسمی آن به همراه سرمایه مورد نیاز برای زندگی در این کشور و همچنین هزینه های وکالتی و سن زیر 35 می باشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ