اقامت از طریق کار در ایسلند

اقامت از طریق کار در ایسلند

اقامت از طریق کار در ایسلند در بحث مهاجرت به ایسلند 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین اخذ ویزای کار ایسلند برای کار در ایسلند و همچنین موسسات کاریابی در ایسلند و یا لیست مشاغل مورد نیاز ایسلند برای مهاجرت کاری به ایسلند و یا اخذ ویزای کاری ایسلند یکی از مواردی است که افراد به شدت به دنبال آن هستند . اگر از طریق مهاجرت به ایسلند از طریق کار اقدام به مهاجرت به ایسلند کرده اید یا قصد اقدام دارید باید با موضوع اقامت از طریق کار در ایسلند برای اخذ اقامت ایسلند آشنایی پیدا نمایید .

ما دراین مقاله سعی نموده ایم تمامی شرایط اقامت از طریق کار در ایسلند را برای شما عزیزان بازگونماییم  .برای اینکه ازجامع ترین اطلاعات کاردر ایسلند و همچنین مهاجرت کاری به ایسلند آگاه شوید با این مقاله همراه ما باشید  . شما با مطالعه این مقاله خواهید توانست به تخصصی ترین اطلاعات کاردر ایسلند پی برده و با بینش بازتری برای اقامت از طریق کار در ایسلند اقدام نموده. وراه اقامت از طریق کار در ایسلند را برای خود فراهم نمایید.

شماهمواره می توانید باتمامی دفاترهمکارموسسه ملک پور تماس حاصل نموده وبهترین وکامل ترین اطلاعات رادرخصوص اقامت از طریق کار در ایسلند ازطریق تلفنی ورایگان به دست آورید.

کار در ایسلند

اقتصاد کشور طی بحران بانکی در سال ۲۰۰۸ افت شدیدی داشت اما از آن زمان به بعد به لطف درآمد حاصل از گردشگری تا حد زیادی رونق یافته است. ایسلند با وجود اینکه جمعیت آن تنها در حدود ۳۳۰،۰۰۰ نفر است، در سال ۲۰۱۷ دو میلیون گردشگر داشته است. این رقم پنج برابر تعداد گردشگران در سال ۲۰۱۰ است.
با توجه به گزارش روزنامه تایمز مالی ، بیش از یک سوم از مشاغلی که در پنج سال گذشته ایجاد شده است در زمینه گردشگری بوده است. افزایش محبوبیت ایسلند به عنوان مقصدی برای گذران تعطیلات به رشد اقتصادی در زمینه هایی مانند ساخت و ساز هتل منجر شده است، چرا که زیرساخت های کشور در حال حاضر در تلاش برای هماهنگی با هجوم مسافران خارجی است.
در عین حال، ایسلند همچنان وابستگی زیادی به صنعت ماهیگیری دارد، که ۴۰ درصد از صادرات آن را شامل می شود. انرژی زمین گرمایی و نیروی برق آبی، و همچنین ذوب آلومینیوم، نیز حائز اهمیت است، چرا که این کشور به تدریج به رشد بالای اقتصادی و نرخ بیکاری پایین قبل از بحران باز می گردد.
با این حال، در این کشور در زمینه هایی مانند ساخت و ساز، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات و گردشگری کمبود مهارت وجود دارد.
برخی از سایت ها برای جستجوی کار در ایسلند عبارتند از:
•    EURES
•    Eurojobs
•    Jobs.is
اگر شما در ایسلند زندگی می کنید، روزنامه های محلی و اتحادیه های کارگری مکان های خوبی برای یافتن شغل هستند و همچنین می توان در آژانس های کاریابی ثبت نام کرد.

چگونه در ایسلند کار پیدا کنیم

با توجه به اداره کار ایسلند، بسیاری از مشاغل موجود در کشور هرگز در آگهی ها ذکر نمی شود. این بدان معنی است که شما باید درخواست های شغلی خود را به شرکت های مورد نظر خود ارسال کنید. از رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn برای ایجاد یک شبکه محلی و ارتباط با کارفرمایان آینده نگر استفاده کنید.
زمانی که فهرست مشاغل موجود باشد، شما معمولاً باید یک فرم درخواست آنلاین تکمیل کنید و یا رزومه خود را به همراه درخواست ارسال کنید. به طور کلی درخواست شما باید در صورت امکان به همان زبان موجود در آگهی استخدام نوشته شده باشد.

کار در ایسلند

پس از یافتن شغل و ورود به ایسلند باید کارهایی مانند ثبت نام برای دریافت شماره شناسایی (kennitala)، پرداخت مالیات، انتخاب صندوق بازنشستگی و یک اتحادیه کارگری و غیره را انجام دهید.
ثبت نام
هر فرد ساکن در ایسلند یک شماره شناسایی (kennitala) دارد. بدون آن شما امکان افتتاح حساب بانکی، اجاره DVD و یا ملاقات حضوری با دکتر وجود ندارد. اداره ثبت ملی (Thjodskra) به شما یک شماره شناسایی ایسلندی اختصاص می دهد. شما می توانید با مراجعه به اداره ثبت ملی، شهرداری، فرمانداری و یا دفتر رئیس پلیس برای دریافت شماره شناسایی ثبت نام کنید.
اگر قصد دارید بیش از سه ماه در این کشور اقامت داشته باشید، همچنین باید اقامتگاه قانونی خود را به ایسلند منتقل کنید.

 مجوز کار و اقامت

اگر شما اهل کشورهای شمال اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هستید، می توانید بدون اجازه کار در ایسلند کار کنید. با این حال، به دلیل تفاوت در معاهدات بین المللی تفاوت اندکی بین قوانین مربوط به شهروندان شمال اروپا و شهروندان از کشور های دیگر منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد.
•    شهروندان شمال اروپا: شهروندان شمال اروپا می تواند بدون هیچ مانعی به ایسلند نقل مکان کنند. اگر مدت اشتغال شما کوتاه تر از شش ماه است، شما می توانید در این مدت بدون انتقال اقامتگاه قانونی خود در ایسلند اقامت داشته باشید. با این حال، شما باید در اداره ثبت ملی برای دریافت شماره شناسایی ایسلندی (kennitala) ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقل مکان از کشورهای شمال اروپا به ایسلند می توانید به وب سایت HalloNorden مراجعه کنید. اگر قصد دارید برای بیش از شش ماه در ایسلند اقامت داشته باشید، باید به اداره ثبت ملی یا دفاتر عمومی دیگر مراجعه کنید. سپس آنها اقامتگاه قانونی شما را به ایسلند منتقل می کنند.
•    شهروندان منطقه اقتصادی اروپا: شهروندان منطقه اقتصادی اروپا نیز می توانند بدون هیچ مانعی به ایسلند نقل مکان کنند. اگر از طریق Ninukot کار پیدا کنید، حق دریافت مجوز اقامت خواهید داشت که توسط ادراه ثبت ملی صادر می شود.
مالیات
همه افرادی که در ایسلند اقامت دارند مشمول پرداخت مالیات بر درآمد هستند. برای دریافت اعتبار مالیاتی شخصی خود در برابر مالیات بر درآمد محاسبه شده، باید یک کارت مالیاتی از اداره درآمد داخلی (Rikisskattstjori) دریافت کنید. برای افرادی که برای kennitala ثبت نام نموده اند و برای بیش از سه ماه در ایسلند اقامت دارند، مدت کوتاهی پس از دریافت شماره شناسایی (kennitala) یک کارت مالیاتی ارسال می شود.
در سال ۲۰۱۰ نرخ مالیات بر درآمد ۳۷،۲۲٪ و اعتبار مالیاتی شخصی ۴۴٫۲۰۵ کرونای ایسلند در هر ماه بود.
بازار کار
بازار کار ایسلند طبق قوانین و قرارداد دستمزد بین کارفرمایان و سازمان کارکنان اداره می شود.
•    اتحادیه های کارگری: اتحادیه های کارگری نقش مهمی در حفاظت از منافع کارگران، ارائه اطلاعات در مورد نرخ دستمزد و دیگر حقوق موجود در قراردادهای پرداخت دستمزد ایفا می کنند. فعالیت های بسیاری از آنها گسترش یافته و شامل فعالیت های آموزشی، اجاره خانه های گذران تعطیلات برای اعضا و غیره می شود.
•    حق عضویت در اتحادیه: حق عضویت در اتحادیه توسط اتحادیه های کارگری تعیین می شود و معمولا ۱/۲ درصد از دستمزد کارکنان است. کارفرما همچنین هزینه بیماری کارکنان و کمک هزینه تعطیلات اتحادیه های کارگری را می پردازد که در قراردادهای دستمزد مشخص شده است. همه شرکت کنندگان در طرح Ninukot باید عضو اتحادیه های محلی خود باشند.
•    صندوق بازنشستگی: تمام کارگران در ایسلند باید یک صندوق بازنشستگی انتخاب کنند، که به آنان حقوق بازنشستگی و از کارافتادگی پرداخت می کند. کارفرما نیز به نمایندگی از کارکنان در این صندوق سهیم است و مسئول کسر سهمیه صندوق بازنشستگی از دستمزد کارکنان است. در سال ۲۰۱۰، با توجه به اکثر قراردادهای دستمزد سهم کارکنان در صندوق بازنشستگی ۴٪ و سهم کارفرما ۸٪ از دستمزد است.
•    مرخصی: تمام کارکنان در ایسلند حق بهره مندی از مرخصی را دارند. اگر شما برای یک کارفرما به مدت یک سال کار کنید، باید حداقل ۲۴ روز مرخصی داشته باشید، و یا درصد معینی از دستمزد خود را به جای آن دریافت کنید. برای کار در مزرعه این مقدار ۱۰ تا ۱۷ درصد از دستمزد است.
به پیش بینی رهبران اقتصادی و تجاری، ایسلند تا سال ۲۰۳۰ به ۳۰،۰۰۰ کارمند خارجی نیاز دارد.
شیلات تنها یک نمونه از صنایع ایسلند به عنوان منبع اشتغال برای کارکنان غیر ایسلندی می باشد.

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا

اتباع منطقه اقتصادی اروپا / کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا برای زندگی در ایسلند زندگی به مجوز اقامت نیاز ندارند. تازه واردان از این کشورها به موجب ملیت خود می توانند بدون ثبت نام تا سه ماه، و یا در صورت جستجوی فعالانه برای کار تا شش ماه در ایسلند اقامت داشته باشند.
پس از این مدت، شهروندان منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا باید برای اقامت در ایسلند ثبت نام کنند، اما نیاز به ثبت درخواست برای مجوز اقامت نیست. آنها همچنین نیاز به درخواست برای مجوز کار ندارند.
یادگیری زبان ایسلندی برای برخی از مشاغل لازم است و به طور کلی یک امتیاز است.
کشورهای منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا عبارتند از: اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و انگلستان.
دیگر افرادی که نیاز به مجوز اقامت ندارند، شامل فرزندان والدین ایسلندی، و همسران و شرکای ثبت نام شده و شهروندان ایسلندی می شود.

شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا

تازه واردان از کشورهای غیر از ۳۲ کشور موجود در فهرست بالا باید برای مجوز کار و اقامت به طور رسمی در خواست دهند، در صورتی که مایل به اقامت در ایسلند برای بیش از سه ماه و اشتغال با حقوق باشند.
به عنوان مثال، شهروندان ایالات متحده آمریکا، برای اقامت در ایسلند به مدت طولانی تر از سه ماه به مجوز اقامت و کار نیاز دارند.
مجوز کار برای شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا توسط اداره کار صادر می شود.
ثبت درخواست برای مجوز کار و صدور آن باید قبل از نقل مکان به ایسلند انجام شود. مجوز کار با توجه به شرایط حرفه ای مختلف صادر می شود.
اداره مهاجرت تنها بر اساس مجوز کار صادر شده توسط اداره کار می تواند بر اساس اشتغال به مهاجرین مجوز اقامت اعطا کند.
اداره کار یک فهرست از آژانس های کاریابی موقت ارائه نموده است. پورتال تحرک شغلی اتحادیه اروپا EURES نیز شامل آگهی های فرصت های شغلی در ایسلند می شود.
این متن خلاصه کوتاهی از برخی از قوانین اصلی حاکم بر زندگی و کار در ایسلند است. برای جزئیات بیشتر لطفاً به وب سایت اداره مهاجرت و اداره کار ایسلند مراجعه کنید.جهت اقامت از طریق کار در ایسلند و همچنین ویزای کار ایسلند و پیدا کردن کار در ایسلند از ماه ها قبل از اقامت از طریق کار در ایسلند شروع به جست و جوی کار در محیط های مجازی نمایید تا شانس پیدا کردن کار بیشتری داشته باشید و به اخذ اقامت ایسلند برسید .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به ایسلند از جمله مهاجرت به ایسلند از طریق کار و یا مهاجرت کاری به ایسلند و یا شرایط اقامت از طریق کار در ایسلند و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور ایسلند و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایسلند با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را بکنید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

15 پاسخ
 1. امین گفته:

  سلام.بنده دارای مدرک دیپلم مکانیک.هستم ۸سال در شرکت نفت مشغول هستم میخواستم شرایط اقامت ایسلند میتونم بگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با مدرک دیپلم شانس شما بالا نخواهد بود . میتوانید لیسانس و مدرک زبان را اخذ نمایید و سپس اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. علیرضا طلایی گفته:

  سلام من مدرک دیپلم دارم اما سابقه کاری در زمینه سیم کشی‌یاختمان و انواع دوربین مداربسته ای پی و انالوگ و زیر ساخت شبکه رو بلدم ضمناا در ایران شرکتی به نام خودم به ثبت رسوندم میخواستم ببینم چطور میتونم اقامت کار بگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با مدرک دیپلم شانس شما بالا نمیباشد.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. ارمان گفته:

  سلام
  خسته نباشين
  من فوق ديپلم عمران دارم و راننده ليفتراك هم هستم اما سابقه كار ندارم و ٢٤ سالمه راهي هست براي ويزاي كار براي من ؟
  تشكر از سايت خوبتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله مدرک تحصیلی مورد نیاز است .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. امیر گفته:

  باسلام درمورد ویزای کاری ایسلند چه مدارکی لازم هست وچه مدت زمان میبره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام لطفا شرایط خود را به صورت کامل ذکر نمایید .شرایط شما باید برای سرمایه گذاری در کشور ایسلند بررسی گردد زیرا راه های زیادی برای سرمایه گزاری در کشور ایسلند وجود دارد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.