پناهندگی در آلمان

اقامت از طریق پناهندگی در آلمان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

اقامت از طریق پناهندگی در آلمان و شرایط ۲۰۱۸ آن ، راههای اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی و شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق پناهندگی ۲۰۱۸ راههای آن ، قوانین جدید پناهندگی در آلمان ۲۰۱۸، وضعیت پناهندگان ایرانی در آلمان ۲۰۱۸، و قوانین پناهندگی آلمان و وضعیت زندگی پناهندگان ایرانی در کمپ های آلمان در سال ۲۰۱۸ از موضوعاتیست نگران کننده که در اینترنت شامل جستجوی بسیاری از طرف کاربران ایرانی شده است، ولی در ادامه به شرایط پناهندگی آلمان و معایب بیشتر آن خواهیم پرداخت ، شرایط پناهندگی در آلمان،محل اقامت پناهندگان در آلمان،انواع پناهندگی در آلمان،هزینه زندگی در کشور آلمان،شهرهای مناسب برای پناهندگان در  آلمان. همانطور که می دانید  راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ اقامت وتابعیت آلمان وجود دارد که یکی از این راهها مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان می باشد.مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان یکی از پر خطرترین و اشتباه ترین راههای مهاجرت می باشد که خیل عظیمی از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان را انتخاب میکنند.  موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد شرایط مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان را به شما توضیح دهد و به سوالات شما در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان پاسخ دهد.  شرایط پناهندگان در آلمان چگونه است؟چندین نوع پناهندگی در آلمان وجود دارد؟محل اقامت پناهندگان در کشور آلمان چه شهرهایی می باشد؟ هزینه زندگی در کشور المان چه میزان است؟شهر های مناسب برای پناهندگان در کشور آلمان چه شهر هایی می باشد؟

video اقامت از طریق پناهندگی در آلمان

پناهندگان در کشور آلمان در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسایی به سر می برند با توجه به اینکه راههای قانونی بسیاری برای مهاجرت و اخذ اقامت وتابعیت وجود دارد اما برخی مهاجرت از طریق پناهندگی را برای اخذ اقامت و تابعیت انتخاب می کنند. پناهندگان در آلمان چندبن سال در شرایط حقوقی نا مناسبی قرار دارند تا با تقاضای پناهندگیشان موافقت شود.در کل می توانیم بگوییم که پناهندگان در این دوران در سخت ترین شرایط چه از نظر حقوقی و چه از نظر روحی قرار دارند.

 

پناهندگی در آلمان2 اقامت از طریق پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

طبق کنوانسیون پناهندگی ۱۹۵۱ژنو پناهنده به کسی اطلاق می شود که در کشور خود به دلایل نژادی،مذهب،ملیت،عقاید سیاسی،تعلق به یک گروه اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. از جمله مشکلاتی که پناهندگان در کشورهای اروپایی به ویژه کشور آلمان با آن رو به رو هستند نبود اطمینان می باشد به این دلیل که پناهندگان در کمپ های پناهندگی و در شرایط سخت در کنار هم زندگی می کنند از دیگر مشکلات تفاوت ملیت ها است به دلیل اینکه مردم زیادی با ملیت های متفاوت و با فرهنگ های مختلفی در این کمپ ها و در کنار هم زندگی می کنند.

کمپ های پناهندگان در آلمان در وضعیت نا مساعدی قرار دارد ،اتاق های کوچک،شرایط بهداشتی نا مناسب و بدون امکانات،پناهندگان مجبور هستند تا زمانی که با تقاضای پناهندگیشان موافقت نشده است در کمپ های پناهجویی زندگی کنند. پناهندگان در آلمان تا زمانی که وضعیت حقوقیشان مشخص نشده است از هیچ نوع حق وحقوقی برخوردار نخواهند بود و حتی اجازه کار را هم در کشور آلمان نخواهند داشت.

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پناهندگی آلمان

audio اقامت از طریق پناهندگی در آلمان

امتیازات کنوانسیون پناهندگی

داشتن جای خواب،حق داشتن خورد وخوراک کافی،پاس سفید. پاس سفید مدرکی است که فرد پناهنده اجازه سفر به کشورهای دیگر را خواهد داشت اما حق سفر به کشور خود را ندارد. افرادی که در کشورهای اروپایی مثل کشور آلمان پناهنده می شوند اگر بعد از مدتی یعنی قبل از اینکه درخواست پناهندگیشان پذیرفته شود به کشور خود باز گردند تا ۱۰ سال اجازه ورود به کشورهای اروپایی را نخواهند داشت و هیچگونه ویزایی برای سفر به کشورهای اروپایی به آنها داده نخواهد شد.

انواع درخواست پناهندگی

پناهندگی سیاسی،پناهندگی مذهبی و پناهندگی اجتماعی.افرادی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می دهند این نوع پناهندگی مورد قبول کشور  آلمان واقع نمی شود .ایرانیانی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی اجتماعی می کنند به دلیل اینکه کشور ایران شرایط اقتصادی نابسامانی ندارد و همچنین از امنیت بسیار بالایی هم برخوردار است پناهندگی اجتماعی مورد قبول واقع نمی شود.

افرادی که در کشور المان درخواست پناهندگی مذهبی می کنند باید بتوانند اثبات کنند که در کشور خود دین خود را تغییر داده اند و اگر به کشور خود باز گردند مورد اذیت و ازار قرار خواهند گرفت به همین دلیل از کشور خود خارج شده و درخواست پناهندگی کرده اند این گونه افراد حق بازگشت به کشور خود را نخواهند داشت چون در غیر این صورت حرف خود را با عملشان نقض کرده اند.

اشخاصی که در کشور آلمان درخواست پناهندگی سیاسی می کنند باید بتوانند اثبات کنند که در کشور خود مورد آزار واذیت جسمی و روحی قرار گرفته اند تا بتوانند به عنوان پناهنده در کشور آلمان پذیرفته شوند. بررسی تقاضای پناهندگی سیاسی و صدور حکم نهایی در کشور المان حدود ۷ ماه به طول می انجامد. شخاصی که درخواست پناهندگی سیاسیشان قبول می شود از تمام حقوق شهروندان آلمانی از جمله حق کار واشتغال و همچنین از خدمات اجتماعی برخوردار خواهند شد. در کشور آلمان حملات متعددی به پناهگاه پناهندگان صورت می گیرد چندی پیش کمپ مهاجرین در دوسلدورف آلمان مورد حمله و آتش سوزی قرار گرفت.

محل اقامت پناهندگان در آلمان

برای پناهندگان در کشور آلمان ۳ نوع محل اقامت وجود دارد.

۱: مراکز پذیرش اولیه  ۲:مراکز اقامت جمعی  ۳:محل اقامت غیر متمرکز.

پناهجویان در کشور آلمان در ۶ ماه اولیه موظف هستند که در مراکز پذیرش اولیه اقامت داشته باشند. برخی از کشورهای فدرال آلمان مثل بایرن،نیدرزاکسن ونوردراین وستفالن دارای امکانات متعددی برای پذیرش اولیه هستند. در کشور المان پس از ۶ ماه اولیه که پناهندگان باید در مراکز پذیرش اولیه اقامت داشته باشند پس از سپری شدن ۶ ماه باید در محل اقامت جمعی ساکن شوند که این مراکز معمولا در همان مرکز پذیرش اولیه می باشد. بیشتر پناهجویان در کشور آلمان در محل اقامت جمعی زندگی می کنند. برخی از مراکز پذیرش اولیه در کشور آلمان در نزدیک شهرهای بزرگ واقع شده است مثل برلین،مونیخ،دورتموند و برخی دیگر در شهرستان های کوچک و برخی دیگر از این مراکز در نقاط دور شهرستان ها قرار دارند.

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور این امکان را دارد که راههای مهاجرت به صورت قانونی را برای شما هموطنان عزیز ارایه دهد و پرونده های حقوقی وقانونی شما را به انجام برساند درخواست پناهندگی به آلمان در سالهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است. پناهجویان در کشور آلمان برای زندگی بین ۱۶ ایالت تقسیم می شوند ودر تمام ایالت ها در کمپ های پناهندگی زندگی می کنند. متقاضیان دریافت پناهندگی در آلمان باید موقع ورود به کشور درخواست پناهندگی خود را در اداره کنترل مرزی ویا اداره پلیس به ثبت برسانند پس از ثبت پناهندگی فرد به یکی از کمپ های پناهندگی منتقل می شود و بعد درمورد پناهجویان تصمیم می گیرند که به کدام ایالت منتقل شوند.

وقتی پناهندگان به کمپ های پناهندگی منتقل شدند از آنها توسط پلیس عکس واثر انگشت گرفته می شود تا مشخص شود که این افراد در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی کرده اند یا خیر. کمپ های پناهندگی در آلمان دارای ساختمان های بزرگ،ایستگاه پلیس،پزشک،سالن غذاخوری وسالن های خواب با  ظرفیت بسیار زیاد می باشد. در کشور آلمان کارکنان اداره مهاجرت و پناهندگان آلمان از پناهجویان سوالاتی را می پرسند که برای چه چیزی کشور خود را ترک کرده اند و بعد ازین پرسش وپاسخ ها از پناهجویان تصمیم می گیرند که برای فرد پناهنده پرونده پناهندگی صادر کنند یا خیر. در حال حاضر کشور آلمان بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا پناهنده می پذیرد. بیشتر پناهندگان از کشورهای ایران،ترکیه،افغانستان،سوریه وعراق ذمی باشند.

معمولا راه ورود پناهندگان به کشورهای اروپایی از مسیر یونان و ایتالیا می باشد. اداره فدرال مهاجرین کشور آلمان اعلام کرده است که انتظار دارد ۳۰۰۰۰۰پناهنده وارد کشور آلمان شود. در سال گذشته ۱٫۱ میلیون پناهنده وارد کشور آلمان شده است. مراحل اخذ پذیرش توسط قانون پناهندگی برای پناهجویان اداره می شود. در کشور آلمان پس از درخواست پناهندگی به پناهجویان یک گواهی نامه اجازه اقامت در جمهوری فدرال آلمان در طول روند پناهندگی داده می شود. در کشور آلمان افرادی که درخواست پناهندگی داده و اجازه اقامت موقت  در کشور آلمان را دارند می توانند از بیمه های اجتماعی برخوردار شوند. در کشور آلمان افرادی که گواهی نامه اجازه موقت کشور آلمان را دریافت کرده اند ممکن است پس از گذشت چند سال درخواست پناهندگیشان رد شود که در این صورت باید فورا کشور را ترک کنند. در  رابطه با هزینه زندگی در کشور المان بهتر است بگوییم که هزینه زندگی در کشورها متفاوت می باشد و بستگی به سطح زندگی افراد دارد ولی درکل می توان گفت که هزینه زندگی در کشور آلمان در سطح مناسبی قرار دارد.

در نهایت می توان گفت که کشورهای اتحادیه اروپا به ویژه کشور آلمان شرایط نامناسبی را برای مهاجران به ویژه پناهندگان در آلمان در نظر گرفته اند و متقاضیان مهاجرت به آلمان و پناهندگی در آلمان در شرایط سختی به سر می برند.البته این نکته را هم باید در نظر داشت که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی در آلمان نخواهد بود و ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی در آلمان نخواهد بود.هنوز بسیاری از متقاضیان پناهندگی در آلمان درک درستی از قوانین پناهندگی و جنبه های حقوقی آن ندارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پناهندگی در آلمان می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت پناهندگی در آلمان و همچنین راههای قانونی کسب نمایید. و یا با تلفن های موسسه در ساعات اداری تماس حاصل بفرمایید ، و موسسه امکان تماس مستقیم شما با دفتر وین را نیز برای شما عزیزان فراهم آورده است.

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ