اقامت اروپا و بررسی روش های اخذ آن

اقامت اروپا، شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی و قوانین اخذ اقامت اروپا از روش های مختلف در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. برای اخذ اقامت اروپا افراد با سوالات زیادی مواجه می شوند از جمله: راه های اخذ اقامت اروپا کدام است؟ قوانین و شرایط اخذ اقامت اروپا چگونه است؟ اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری مناسب است؟ ما در این مقاله به بررسی تمامی راه های اخذ اقامت کشورهای اروپایی از جمله اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل، اخذ اقامت اروپا از طریق کار، اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، و… پرداخته ایم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (موسسه مشاوره ای MIE) تماس حاصل نموده و از وکلا و کارشناسان این موسسه به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

مسائلی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • اقامت اروپا و شرایط عمومی آن
 • اقامت اروپا از طریق کار
 • اقامت اروپا از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی
 • اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت اروپا از طریق ازدواج
 • اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت اروپا از طریق پناهندگی
 • اقامت اروپا و هزینه های زندگی در اروپا
 • اقامت اروپا و اخذ تابعیت آن
اقامت اروپا 5 اقامت اروپا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت اروپا و شرایط عمومی آن

در ابتدای بحث اقامت اروپا نیاز است که در خصوص اروپا توضیحاتی عمومی ارائه گردد. قاره اروپا به عنوان دومین قاره کوچک دنیا بعد از قاره اقیانوسیه شناخته شده است. این قاره با قاره آُسیا در یک امتداد خشکی قرار گرفته اند ومشترکا خشکی اوراسیا را به وجود آورده اند. همچنین مرز بین قاره آسیا و قاره اروپا کوه های معروف اورال می باشد. قاره اوپا از نظر ماحت حدود 10 میلیون کیلومترمربع می باشد و با بیش از حدود 730 میلیون نفر تشکیل دهنده حدود 11 درصد از جمعیت جهان می باشد. در صورت کلی با توجه به اینکه از نظر مساحت کوچکتر از سایر قاره های جهان است اما از نظر تراکم جمعیت بعد از قاره آسیا دارای رتبه در سطح جهان می باشد. از نظر جغرافیایی به لحاظ دارا بودن آب و هوای معتدل شمالی دارای سرسیزترین نقاط دنیا است و مناطق و مناظر طبیعی بسیار دیدنی و جذاب را در دل خود جای داده است.
قاره اروپا دارای حدود 52 کشور کوچک و بزرک و مستقل و وابسته می باشد که هر کدام شرایط و موقعیت های بسیار خوب و منحصر به فردی دارند. لازم به ذکر است که 32 کشور از این تعداد دارای یک اتحاد بدون مرز می باشند که تحت عنوان پیمان شنگن حوزه ای را به نام حوزه شنگن تشکیل داده اند که این موضوع باعث ایجاد امتیاز فوق العاده بالایی برای اتحادیه اروپا شده است و افراد غیر اروپایی در صورت ورود به یکی از کشورهای حوزه شنگن می توانند در سایر کشورهای شنگن بدون محدودیت رفت و آمد داشته باشند. همچنین افرادی کع قصد دارند از طریق کشورهای اروپایی به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند قطعا انتخاب درستی انجام داده اند، زیرا دارای نظام های فوق العاده قوی و منظم از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و… می باشد. قاره اروچا به لحاظ اینکه مقر اروپایی سازمان ملل متحد در کشور سوئیس و دادگاه لاهه در کشور هلند می باشد و به لحاظ اینکه بهترین شهر دنیا یعنی وین، پایتخت کشور بسیار زیبای اتریش در این قاره قرار دارد به آرام ترین و بی دغه دغه ترین قاره جهان برای زندگی معروف شده است. به همین دلیل سالانه تعداد بی شماری برای مهاجرت به اروپا و کشورهای اروپایی اقدام می نمایند با هدف اینکه به اخذ اقامت و تابعیت دست پیدا کنند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در زیر عنوان شده اند. 

اقامت اروپا 4 اقامت اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مقایسه اقامت اروپا و آمریکا

video اقامت اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با مقایسه اقامت اروپا و آمریکا

audio اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق کار

اقامت اروپا و کشورهای اروپایی در بسیاری از موارد از طریق کار می باشد. اما اینکه آیا می توان به همه کشورهای اروپایی مهاجرت نمود یا خیر یک موضوع قابل بحث است که در ادامه به آن می پردازیم. در اکثر کشورهای اروپایی افراد برای اخذ ویزای کار به یک Job offer (پیشنهاد شغلی) از طرف یک کارفرما یا یک کمپانی داخل کشور موردنظر نیازمند هستند که بتوانند بر اساس آن پیشنهاد شغلی یک ویزای کار دریافت کنند. مقاضیان پس از دریافت این ویزای کاری می توانند وارد کشور مقد در اروپا شده و اقامت کاری را دریافت کنند و پس از پرداخت مالیات پس از چند سال اقامت دائم نیز دریافت نمایند. در عموم کشورهای اروپایی پس از حدود 5 الی 6 سال می توان اقامت دائم دریافت نمود. نکته مهم این است که در برخی کشورهای دیگر به صورت استثنا نیازی به این پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما یا کمپانی نیست، مانند کشور آلمان و اتریش که ویزایی را تحت عنوان ویزای جستجوی کار (job seeker) اعطا می نماید که متقاضیان با اخذ این ویزا می توانند در این دو تا کشور در یک فرصت 6 ماهه کار پیدا کنند و پس از آن از اقامت کاری و سپس اقامت دائم دریافت نمایند. کشورهای آلمان و اتریش در رتبه برترین کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای دنیا قلمداد می شوند، تا آنجایی که شهر وین پایتخت اتریش ده سال پی در پی بهترین شهر دنیا اعلام شده است.

کار در اروپا

اقامت اروپا از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی

اقامت اروپا و کشورهای اروپایی از طریق تحصیل و بورسیه تحصیلی قابل دریافت نمی باشد. در عالم مهاجرت و اخذ اقامت عموما صرف تحصیل در یک کشور موجب اعطای اقامت نخواهد شد مگر اینکه مقاضیان و دانشجویان بتوانند پس از اتمام تحصیلات خود یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرده و یا با اخذ یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری و اقامت کاری تبدیل نموده و پس از آن بتوانند با پرداخت مالیات در طی چند سال اقامت ان کشور را دریافت نمایند. اما یک نکته مهمی که وجود دارد این است که برخی از کشورها با ارائه دوره های تحصیلی کوتاه مدت (اینترشیپ) فرصت کاریابی نیز به دانشجویان می دهند که دانشجویان پس از اتمام دوره های یک ساله یا دو ساله بتوانند مرتبط با آموزشی که دیده اند کار پیدا کنند و در نهایت نیز می توانند با حفظ شرایط و موقعیت شغلی خود به اخذ اقامت نیز دست پیدا کنند. کشورهایی که در حال حاضر چنین شرایط فوق العاده ای را ایجاد کرده اند هلند و دانمارک و برخی کشورهای دیگر اروپایی می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارند.

تحصیل رایگان در اروپا

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

از راه های دیگر اخذ اقامت اروپا و کشورهای اروپایی سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپایی می باشد. روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری متفاوت می باشد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 • اقامت خودحمایتی (تمکن مالی) در کشورهای اروپایی

  این نوع اقامت  معمولا برای افرادی مناسب می باشد که در آستانه بازنشسگی هستند و سن نسبتا بالایی دارند اما از توان مالی مناسبی برخوردار هستند و افرادی متمول و متمکن می باشند. اقامت خودحمایتی در کشورهای اروپایی در زمره کم ریسک ترین راه های مهاجرت هستند، زیرا افراد بدون اینکه ملزم به انجام سرمایه گذاری خاصی باشند می توانند اقامت اروپا را به دست آورند. در حال حاضر کشور زیبای اتریش، کشور متمدن فرانسه، کشور جذاب اسپانیا و کشور باستانی یونان این نوع اقامت را اعطا می نمایند. در این روش افراد می توانند فقط با قرار دادن مبلغ معینی در حساب خود و با نشان دادن آن مبلغ به کشور مورد نظر خود و ارائه چند سند ملکی و پس از محرز شدن پشتوانه مالی قوی به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند. پرطرفدارترین اقامت های خودحمایتی به ترتیب و اولویت کشور اتریش، فرانسه، اسپانیا و سپس یونان می باشد. متقاضیان در این کشورها یک اقامت به دست می آورند که سالیانه تمدید می شود و به طور معمولی پس از 5 سال می تواند تبدیل به اخذ اقامت دائم در اروپا شود.

 • اقامت از طریق ثبت شرکت در کشورهای اروپایی

  روش دیگری که در دسته سرمایه گذاری ها قرار می گیرد و افراد می توانند از طریق آن به اخذ اقامت دست پیدا کنند، روش ثبت شرکت می باشد. در کشورهای مختلف اروپایی می توان ثبت شرکت نمود اما اینکه ثبت شرکت در کدام کشور راحت تر بوده و اخذ اقامت کدام کشور به تبع ثبت شرکت سها الوصول تر می باشد، نکته بسیار مهمی می باشد که به آن می پردازیم. عموما پروسه ثبت شرکت باید با ارائه یک بیزنس پلن یا همان طرح توجیهی اقتصادی مناسب انجام می پذیرد، اما نکته اینجاست که برخی از کشورها با طرح های توجیهی، با سخت گیری بسیار زیادی برخورد می کنند و ممکن است آن طرح را قبول نکنند و اداره کار و بازرگانی آن کشور، طرح ارائه شده افراد را رد نماید، مانند کشور آلمان که ثبت شرکت در آن بسیار پیچیده و طولانی می باشد، یا برخی کشوهای دیگر که ممکن است افتتاح حساب برای افراد صورت نگیرد. اما کشور اتریش یک روش ثبت شرکت دارد که به جرات می توان بیان نمود که بالاترین سطح اقامت را در اروپا دارد. در این نوع روش نیز افراد هیچ سرمایه را از دست نمی دهند و با کمترین مبلغ یعنی 35 هزار یورو که این مبلغ نیز در حساب شرکت خود شخص باقی می ماند و به عنوان سرمایه و آورده شرکت حساب می شود، می توانند یک شرکت ثبت کنند و با طی فرآیندی به اخذ اقامت اتریش و اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند. در این نوع اقامت بیمه درمان تمام اعضای خانواده و تحصیلات فرزندان رایگان می شود و حتی می توانند ماهیانه حقوق دریافت کنند و پس از حدود 5 سال به اخذ اقامت دائم دست پیدا کنند. این نوع اقامت به اقامت قرمز سفید قرمز (رنگ پرچم اتریش) معروف می باشد.

 • اقامت از طریق خرید ملک در اروپا

  در اکثر کشورها به تبع خرید یک ملک نمی توان به اخذ اقامت دست پیدا کرد، اما یک سری از کشورها نیز وجود دارند که با خرید ملک ویزای طلایی و اقامت اعطا می نمایند، مانند کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان و قبرس. در کشور پرتغال با مبلغ 280 یورو می توان در املاک و مستغلات آن سرمایه گذاری نمود و اقامت اروپا را نیز دریافت نمود . نکته بسیار مثبت در این روش این است که افراد می توانند سود آن مبلغ را نیز دریافت کنند و پس از گذشت 5 سال و رسیدن به اخذ اقامت دائم، مبلغ خود را نیز مسترد نمایند. در کشور اسپانیا نیز با حدود 500 هزار یورو می توان در بحث خرید ملک وارد شد و از این روش به اخذ اقامت اروپا دست پیدا نمایند. در کشور قبرس نیز با مبلغ 2 و نیم میلیون یورو می توان خرید ملک انجام داد و پس از آن به اخذ اقامت اروپا دست یافت.

 • اقامت از طریق روش های خرید سهام با 50 هزار یورو

  در حال حاضر یک روش بسیار ساده تر و کم هزینه تری نیز وجود دارد که در زمره اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش در یک سری از کشورهای اروپایی مانند کشور لتونی می توان با مبلغ 50 هزار یورو با خرید سهام یکی از شرکت های ثبت شده و یا خرید سهام در فرانچایزها (رستوران های زنجیره ای) از جمله مک دونالد، برگرکینگ، ساب وی، لیبرگر و… به اخذ اقامت اروپا دست پیدا نمود و پس از گذشت 5 سال نیز با به دست آوردن اقامت دائم می توان مجدد سهام را عودت داد و مبلغ را 50 هزار یورو بازپس گرفت. نکته بسیار مهم این است در این روش افراد متعددی می توانند هر کدام مبلغ 50 هزار یورو سرمایه بگذارند و شعبه بزرگ و معتبری از رستوران های زنجیره ای را افتتاح نمود و در کنار آن نیز به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کرد. پس از اخذ اقامت افراد به راحتی می توانند در سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن بدون هیچ گونه محدودیتی رفت و آمد داشته باشند و زندگی کنند.

سرمایه گذاری در اروپا

اقامت اروپا از طریق ازدواج

در برخی از موارد ممکن است افراد بتوانند از طریق ازدواج در یک کشور اروپایی اقامت اروپا را به دست آورند. اما هر کشوری شرایط و پروسه اخذ اقامت آن ممکن است با کشوری دیگر متفاوت باشد. اما تمامی کشورها به صورت کلی برای اعطای ویزای ازدواج و اقامت افراد از این روش یک قانون مشترک دارند، به این صورت که فرد متقاضی باید با یک شخص اروپایی را که اقامت یا تابعیت اروپا را دارد دارای علاقه ای مشترک باشند و این موضوع را از طریق عکس های دونفره یا مکالمات روزانه یا چت های اینترنتی که با همدیگر داشتند می توانند به اثبات برسانند. همچنین شخص اروپایی باید دارای یک شغل و درآمد باشد که بتواند شخص غیر اروپایی را ساپورت مالی نماید و او را حمایت کند. پس از اثبات این موارد شخص غیر اروپایی حائز اخذ ویزای ازدواج می شود و پس از ورود به کشور مورد نظر در اروپا می توانند ازدواج خود را به ثبت برسانند، پس از آن با توجه به متفاوت بودن کشورهای مختلف پس از گذشت حدود 2 الی 5 سال (هر کشوری متفاوت می باشد) در صورت اثبات زندگی دونفره و در صورت حفظ شرایط موجود خود می توانند به اخذ اقامت دائم آن کشور و همچنین اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند.

در نمودار زیر مشخص شده است که در هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا، پس از چند سال زندگی با همسر اروپایی، می توانید برای اخذ تابعیت درخواست دهید.

اقامت اروپا اقامت اروپا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت اروپا

اقامت اروپا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت اروپا از طریق طریق تولد فرزند در اکثریت موارد و بالای 90 درصد غیرممکن می باشد. زیرا بیش از 90 درصد کشورهای اروپایی تحت تابعیت قانون خون هستند و به تبع تولد در آن کشور نمی توان به اخذ اقامت آن کشور دست پیدا کرد و فرزند متولد شده در این کشور به تبع اقامت پدر و مادر خود اقامت دریافت می کند. در حال حاضر فقط یک سری کشورهای خاص از جمله کشور آمریکا، کشور کانادا، کشور برزیل، کشور پرتغال و… ازقانون خاک پیروی می کنند و کودکان متولد شده در این کشورها می توانند اقامت و تابعیت دریافت کنند و در شرایط خاصی والدین نیز می توانند به اقامت آن کشور دست پیدا کنند. در نتیجه بر اساس اینکه اکثریت کشورهای اروپایی از قانون خون پیروی می کنند به راحتی نمی توان با تولد فرزند به اخذ اقامت اروپا رسید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت اروپا را از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم. در سال های اخیر افراد بسیاری از طریق پناهندگی وارد کشورهای مختلف اروپایی شدند و به قصد پناهندگی در کمپ ها و اردوگاه های بسیار تاسف بار و به دور از شان و شخصیت و کرامت یک انسان مستقر شدند به امید اینکه به اخذ اقامت اروپا دست پیدا کنند، اما این کشورها با توجه به اینکه با این سیل عظیم پناهجو روبرو شدند در اعطای اقامت بسیار سختگیرانه عمل کردند تا جایی که در حال حاضر اکثریت افراد را به کشورهای خود بازگردانده اند و این افراد با نا امیدی و سرافکندگی و سرخوردگی به کشور خود بازگشته اند. اما در صورت قانون کلی که در خصوص کنوانسیون ژنو و حقوق پناهندگان وجود دارد، به این صورت است که پناهجویانی که در کشور خود با خطر سیاسی، اجتماعی، نژادی و مذهبی مواجه باشد می تواند در کشورهای عضو این کنوانسیون درخواست پناهندگی داده و در نهایت نیز به اخذ اقامت دست پیدا کنند که این مراحل کشور به کشور یک سری تفاوت های مختصر دارد. اما نتیجه کلی این است که خطرات و معایب پناهندگی بسیار بالا می باشد و این راه برای اخذ اقامت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

راه های مهاجرت به اروپا

اقامت اروپا و هزینه های زندگی در اروپا

در پروسه اخذ اقامت اروپا مبحث خیلی مهم در هنگام تصمیم گیری افراد برای این امر، بحث هزینه های زندگی است. در این قسمت از مقاله به بررسی این هزینه ها می پردازیم: اگر بخواهیم گران ترین و ارزان ترین کشورهای اروپایی را معرفی نماییم می توان کشور سوئیس، کشور سوئد، کشور ایسلند، کشور نروژ و کشور دانمارک را جزء گران ترین کشورهای اروپایی و کشورهای رومانی و بلغارستان را جزء ارزان ترین کشورهای اروپایی قرار داد. همچنین کشور آلمان نیز از میانگین متوسط کشورهای اروپایی مقداری بالاتر می باشد. اما هزینه های زندگی در کشوری مانند اتریش یا کشور هلند متوسط و بسیار متعادل تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد. در کشورهای گران اروپایی که نام آن ها در بالا ذکر گردید میانگین هزینه های اجاره مسکن و هزینه های خورد و خوراک برای یک زندگی متوسط و عادی برای یک نفر حدود ماهیانه 1500 تا 2000 یورو خواهد بود، اما در کشوری مانند اتریش و یا کشورهایی که هزینه زندگی در آن ها متعادل می باشد با مبالغ مذکور می توان یک زندگی ایده آل و عالی داشت. البته ذکر این نکته بسیار ضروری می باشد که هزینه های زندگی بستگی به نوع زندگی کردن افراد دارد و ممکن است فرد به فرد هزینه ها متفاوت باشد.

در تصویر زیر می توانید شاخص هزینه های زندگی برای کشورهای اروپایی را مشاهده کنید. 

اقامت اروپا 2 اقامت اروپا

اقامت اروپا و اخذ تابعیت آن

پس از اخذ اقامت اروپا از طریق کشورهای مختلف می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت درخواست نمود. اما تعیین مدت زمانی که افراد باید در یک کشور برای تبدیل نمودن اقامت خود به تابعیت و شهروندی در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. به صورت میانگین در اکثر کشورها با حداقل 5 سال زندگی می توان به اخذ اقامت و پس از سال پنجم به اخذ تابعیت و شهروندی دست پیدا نمود. گرچه ممکن است بعضی از آن کشورها نیاز به اقامت طولانی تری داشته باشند.

برای مثال، شما باید در آلمان برای اخذ تابعیت باید 8 سال در این کشور زندگی کرده باشید، و بر عکس در کشور فرانسه برای اخذ تابعیت، شما فقط نیاز به اقامت 5 ساله دارید. در نهایت در اکثریت کشورهای اروپایی بین سال پنجم تا سال هشتم اقامت می توان پس از طی نمودن مراحل خاصی از جمله انجام آزمون شهروندی و یک آزمون زبان، به اخذ تابعیت آن کشور و تابعیت اروپا دست پیدا نمود.

در جدول زیر مدت زمان اقامت در کشورهای مختلف اروپایی جهت اخذ تابعیت نمایش داده شده است. 

اقامت اروپا 3 اقامت اروپا

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت اروپا و سخن پایانی

اقامت اروپا و شرایط آن را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار دادیم. امروزه افراد بسیاری در صدد آن هستند که از یک راه ساده به کشورهای مختلف اروپایی مهاجرت نموده و به اخذ اقامت آن کشور و اخذ اقامت اروپا دست پیدا نمایند. برای این موضوع راه ها و کشورهای مختلفی وجود دارد که از بهترین این کشورها می توان به کشور اتریش، سوئیس، هلند، دانمارک، آلمان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، یونان و…. اشاره نمود که روش های بسیار جذاب و مناسبی را برای اعطای اقامت ایجاد نموده اند. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های اخذ اقامت اروپا با کارشناسان و وکلای موسسه به صورت تخصصی به روزترین اطلاعات را به دست آورید. همچنین با درج پرسش خود در قسمت دیدگاه ها، کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گوی شما خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

38 پاسخ
 1. نگین گفته:

  با سلام. بنده ۲۹ سال سن دارم .لیسانس اقتصاد و ۵ سال سابقه کاری در بانک و شوهرم ۳۵ سال ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و ۱۱ سال سابقه کاری در مرکز بهداشت و ی پسر ۵ ساله دارم.شما چه اقامتی رو برای ما برای کشور سوئیس یا المان پیشنهاد میدید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خودتون میتونین از روش کار تحصیل (کوآپ) سوئیس استفاده کنین که بعد تحصیلتون براتون کار مهیا هستش. شرایطش به این صورته که 6 ماه کار و 6 ماه تحصیل خواهید داشت و بسیاری از هزینه ها در همان مدت تحصیل به شما مسترد می گردد. برای اطلاعات بیشتر و راه های جایگزین با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. نگین گفته:

  با سلام. بنده ۲۹ سال سن دارم .لیسانس اقتصاد و ۵ سال سابقه کاری در بانک و شوهرم ۳۵ سال ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و ۱۱ سال سابقه کاری در مرکز بهداشت و ی پسر ۵ ساله دارم.شما چه اقامتی رو برای ما پیشنهاد میدید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خودتون میتونین از روش کار تحصیل (کوآپ) سوئیس استفاده کنین که بعد تحصیلتون براتون کار مهیا هستش. شرایطش به این صورته که 6 ماه کار و 6 ماه تحصیل خواهید داشت و بسیاری از هزینه ها در همان مدت تحصیل به شما مسترد می گردد. برای اطلاعات بیشتر و راه های جایگزین با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 3. Parvane گفته:

  با سلام و تشکر به خاطر مطالب مفیدتون
  من38 ساله داراری مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه گیلان و کارمند رسمی آموزش و پرورش با 11 سال سابقه و همسرم 42 ساله دارای لیسانس معماری و توانا در اجرای اسکلت بتونی ساختمان
  فرزند دخترم دانش آموز 10 ساله سرمایه ای حدود 700 میلیون
  چطور میتونیم اقامت اتحادیه اروپا رو کسب کنیم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اگر بتوانید سرمایه ای بالای 1 میلیارد را نشان دهید(ملک و زمین و …) می توانید برای خودحمایتی اتریش یا فرانسه شانس خود را امتحان کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. سمیه گفته:

  سلام
  36ساله هستم دارای سه فرزند دو مدرک از دانشگاه شهید بهشتی دارم یکی کاردانی بهداشت دهان و دندان که دو سال باهاش تو یه مطب کار کردم و یکی هم کارشناسی زمین شناسی که سابقه کاری ندارم همسرم وکیل دادگستری هستند با 15 سال سابقه کاری دانشجوی دکتری حقوق خصوصی واحد امارات هستند و مدرس دانشگاه دو ماه هم هست که عضو یه موسسه حقوقی در هلند شده ولی هنوز همکاری مشترکی با هم نداشتند هیچ کدوم هم مدرک زبان نداریم علاقه مند به زندگی در اروپا هستیم مخصوصا اتریش یا هلند کل سرمایه ما هم 100هزار یورو هست برای اقامت و کار چکار کنیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. شیوا گفته:

  ۲۳ ساله کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی…
  تمکن مالی ۵۰۰۰۰ یورو
  چ روشی برای مهاجرتم پیشنهاد میدید
  تحصیل،کارسرمایه گذاری؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما سن مناسبی برای تحصیل دارید و ادامه تحصیل می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.
   برای کار در خارج از کشور باید سابقه کار داشته باشید.
   برای سرمایه گذاری نیز به سرمایه بیشتری نیاز دارید.

   پاسخ
 6. فاطمه گفته:

  سلام ۲۲ ساله و کارشناسی مهندسی صنایع دانشگاه ازاد رو دارم سابقه کاری ندارم برای گرفتن ویزای کاری آلمان،رزومه کاری باید به چه صورت باشه و آیا تجربه کاری خاصی باید داشته باشیم؟و اگر باید از سوی شرکتی دعوت به همکاری داشته باشم،چطوری میتونم برای شرکتی رزومه بفرستم و در کل چه اقدامی انجام بدم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در آلمان می توان از طریق ویزای جستجوی کار اقدام کرد که به شما یک فرصت 6 ماهه می دهد تا با حضور در آلمان به جستجوی کار بپردازید.
   برای اخذ ویزا شرایط زیر مورد نیاز است.
   – حداقل مدرک لیسانس
   – 3 سال سابقه کار
   – مدرک B1 آلمان

   پاسخ
 7. جواد گفته:

  با سلام و احترام
  بنده کارشناس ارشد برق قدرت هستم و ۴ سال سابقه کار مرتبط دارم. متاهل هستم و همسرم پزشک هستند.
  خودم هم مدال های طلا و نقره جهان در مسابقات اختراعات ۲۰۱۴ جهان را دارم.
  مدرک زبان ندارم ، همسرم نیز مدرک زبان ندارم.
  چطور میتوانم کشورهای استرالیا و دانمارک اقامت بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید برای اخذ اقامت استرالیا و دانمارک از روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری اقدام نمایید.
   برای تحصیل در این کشورهای می توانید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید. یا در کشور دانمارک در صورتی که شرایط را داشته باشید برای ارشد مجدد اقدام نمایید.
   برای کار در استرالیا باید در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا امتیازات لازم را کسب نمایید و به نمره بالای مدرک زبان نیاز دارید. برای کار در دانمارک نیز باید ابتدا یک پیشنهاد کار از کارفرمایی در دانمارک داشته باشید.

   با توجه به اینکه مدرک تحصیلی همسر شما پزشکی است، ایشان نمی توانند در کشورهای خارجی به کار بپردازند و باید ابتدا مدرک خود را معادل سازی کنند. به همین دلیل معمولا باید شما را به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفت و برای ایشان به عنوان همراه اقدام کرد. یا از طریق ویزای تحصیلی وارد شوند.

   برای روش های سرمایه گذاری نیز برنامه قرمز سفید قرمز و بلوکارت را به شما توصیه می کنیم. در مقاله زیر می توانید در مورد این روش مطالعه کنید.

   https://malekpourmie.com/بلوکارت-اتریش

   پاسخ
 8. نامی گفته:

  سلام. من بنا به دلایلی نمیتوانم از ایران خارج شوم و باید بصورت غیرقانونی خارج شوم .برای خارج شدن از ایران بهترین راهکار چیست ؟ چون از نظر مالی پول زیادی دارم .آیا متوان از پاسپورت شباهتی استفاده کنم ( مبلغی حدود صد و سی هزار دلار میخواهند )و از ایران خارج شوم تا به اتریش برسم . اگر راه دیگری میدانید لطفا کمک کنید چون واقعا احتیاج دارم که از کشور خارج شوم
  با تشکر از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 9. مسعود گفته:

  با سلام و احترام. مسعود هستم دارایی مدرك كار شناسی ارشد علوم دامی و اصلاح نژاد. متعهل و یك فرزند 3ساله دارم. 5سال سابقه كار در شرکت اصلاح نژاد گاوها سمینتال كه نماینده شرکت، بی وی ان آلمان میباشد همچنین مدرك زبان هم دارم آیا در اتریش و یا در نروژ امکان گرفتن ویزای كار را دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در کشور نروژ باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشید.
   اما برای کار در کشور اتریش می توان ویزای جستجوی کار دریافت کرد و به مدت 6 ماه در این کشور به جستجوی کار پرداخت. این ویزا بر اساس یک سیستم امتیازبندی است که جزئیات بیشتر را می توانید در لینک زیر مطالعه کنید.

   https://malekpour.ir/کار-در-کشور-اتریش

   پاسخ
 10. نسترن گفته:

  با عرض سلام
  اگر من بخواهم برای تحصیل به یکی از کشور های اروپایی بروم میتوانم اقامت دائم بگیرم و اینکه خانواده ام هم میتوانند با من زندگی کنند ؟
  اگر میشود همینجا جواب بدهید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. رضانادری گفته:

  سلام
  اگر اقامت یک کشور حوزه شینگن را داشته باشیم ، میتوانیم در کشورهای دیکر شنگن هم آزادانه کار کنیم و برای مدت طولانی زندکی کنیم؟

  پاسخ
 12. فاطمه گفته:

  با سلام
  آیا این امکان وجود دارد که بصورت همزمان برای ویزای هلند و کارت اقامت کشور سوئد بعنوان دانشجو اقدام کرد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. Abbas ghasemi گفته:

  سلام ، متخصص داخلی پزشک ۴۱ ساله مجرد مدرک زبان ندارم
  اقامت دایم کاری اروپا ( سوئد، نروژ، دانمارک ، فنلاند المان ،اتریش)
  ۳۰۰۰۰ یورو

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب همانطور که میدانید پزشکان یا می بایست مدرک خود را در ان کشور معادل نمایند که مستلزم زمان زیادی است یا می بایست ازمون دهند جهت هر دو مسیر مذکور نیاز به ویزایی دارید که در ان کشورها مدتی حضور داشته باشید برای مثال می توانید به بهانه مطالعه زبان از کشورهای مذکور یک سال اقامت موقت گرفته تا در ان فاصله مدارک خود را معادل نمایید. همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. فرشید گفته:

  درود بر شما
  من ۳۱ سال سن دارم و راننده ماشین سنگین هستم قصد مهاجرت به آلمان رو دارم میخام ببینم که چقدر هزینم میشه و بهترین راه برای رسیدن به آلمان به چه صورت هست ممنون میشم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط سنی، تحصیلی، مدرک زبان و … باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات دقیق پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. امیر گفته:

  سلام بنده کار شناس ارشد مدیریت HSEهستم قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی دارم ایا می تونم اونجا مهاجرت کنم وراهای مهاجرت

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   سلام و عرض ادب. برای راهنمایی شما به اطلاعات سنی، سطح زبان، سابقه کار و … نیاز است. پیشنهاد می کنیم در این خصوص با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 16. فرزانه گفته:

  سلام
  جراح پلاستیک با تمکن مالى بالا و سرمایه خوب هستم
  میخواستم در اروپا یا کانادا سرمایه گذارى مطمین داشته باشم
  قصد مهاجرت در حال حاضر ندارم با توجه به درامد خولن در ایران
  کجا و چگونه میتونم سرمایه گذارى مطمءنى داسته باشم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان سرمایه گذاری در کشوری همچون استرالیا یا ویزاهای ثبت شرکت برای کشورهای اروپایی همچون اتریش برای شما وجود دارد. ما گزینه های خرید ملک را نیز به شما پیشنهاد می کنیم. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. حامد گفته:

  سلام،خواهش میکنم جواب منا بدید،چندبار یوال کردم جواب ندادین،من ۳۰سالمه مجرد،کاردانی برق صنعتی از دانشگاه ازاد دارم،میخام به هرقیمتی شده به یه کشوراروپایی مهاجرت کنم،لطفا یه راه مطمئن و کشور بهم معرفی کنین،و چگونه اقدام کنم،ممنونم،تو را خدا جواب بدید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
Rating: 5