اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان

اقامت ارمنستان، اخذ اقامت ارمنستان و راه های مهاجرت به ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت. اگر شما به دنبال مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت ارمنستان هستید، پیشنهاد موسسه حقوقی ملکپور این است که با دقت این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید. همچنین شما می توانید دیگر مقالات مرتبط با اقامت ارمنستان را در گوگل با کلید واژه ملکپور سرچ نمایید و از آنها نیز بهره ببرید.

اخذ اقامت ارمنستان از چند طریق قابل انجام است. اقامت ارمنستان از طریق ازدواج، اخذ اقامت ارمنستان از طریق تولد، اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی، اقامت ارمنستان از طریق کاری، اقامت ارمنستان از طریق تحصیل و اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری.

 

 • اقامت ارمنستان از طریق تولد :Armenian residence through birth

همانگونه که می دانید، یکی از راه های اخذ اقامت کشورها، از طریق تولد فرزند در خاک آن کشور است ولی باید دید که کشور مورد نظر از قانون خاک تبعیت می کند یا خون؟ به این معنی که آیا تولد فرزند در خاک کشور ارمنستان منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت این کشور می شود یا خیر؟

در اینجا نیاز است که بگوییم که اکثریت کشورها از قاعده خون تبعیت می کنند و ارمنستان هم از این قاعده مستثنی نیست. یعنی به صرف تولد فرزند در خاک این کشور، اقامت ارمنستان داده نمی شود و بایستی که شخص از پدر و مادر ارمنستانی متولد شود تا اقامت ارمنستان را کسب نماید.

 • اقامت ارمنستان از طریق ازدواج : Armenian residence through marriage

از جمله راه هایی که می توان به اقامت یک کشور دست یافت، ازدواج با تبعه آن کشور می باشد. یعنی اگر شخصی با تبعه ارمنستانی ازدواج کند، می تواند اقامت ارمنستان و پس از چند سال، تابعیت این کشور را به دست اورد. البته قطعا این روش پیچیدگی های خاص خود را دارد. زیرا یکی از آسان ترین راه ها جهت دریافت اقامت یک کشور می باشد و باید بتوان با دلایل محکم و منطقی ثابت نمود که ازدواج سوری و جهت دریافت اقامت نمی باشد و قصد افراد از ازدواج، زندگی مشترک است.

ازدواج با تبعه ارمنستانی در ابتدا منجر به اقامت موقت ارمنستان شده و پس از چند سال قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود. اقامت موقت اگر منجر به طلاق گردد، قابل تمدید نخواهد بود. لازم به ذکر است که قبل از هرگونه اقدامی، وضعیت اقامت شخص مقیم را بررسی کرده و اسناد موردنیاز را بررسی کنید. همچنین تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز، باید ترجمه رسمی داشته باشد و به تائید دادگستری برسد. ازدواج با شخص ارمنستانی منجر به این خواهد شد که پس از اقامت، به شما حق کار اعطا خواهد شد. توصیه ما این است که پیش از ازدواج با تبعه خارجی، حتما با وکلای متخصص در این زمینه مشاوره نمایید و از مقالات ما در همین وب سایت با کلید واژه ملکپور استفاده نمایید.

 • اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی : Residence of Armenia through Refugee

ما به هیچ عنوان روش پناهندگی را جهت دریافت اقامت یک کشور به شما توصیه نمی کنیم و در این زمینه اگر چه اطلاعاتی هم داریم، خدماتی ارائه نمی دهیم. زیرا شخص پناهنده دارای شرایط مبهمی است و نمی توان آینده ای روشن برایش متصور شد. آن شخص امکان بازگشت به کشور خود را تا چندین سال ندارد و در سال های متمادی از شرایط رفاهی و اجتماعی خوبی برخوردار نخواهد بود.

ما به شما دوستان عزیز توصیه می کنیم که پیش از هرگونه اقدامی از خطرات و مضرات این روش آگاهی پیدا کرده و از دیگر
روش های قانونی مهاجرت جهت اخذ اقامت ارمنستان استفاده کنید.

 • اقامت ارمنستان از طریق تحصیل : Residence of Armenia through Educations

همانگونه که می دانید، جمعیت کشور ارمنستان نزدیک به سه میلیون نفر می باشد و این تعداد جمعیت نیاز به تحصیل داشته و دانشگاه هایی در این کشور برای تحصیل تشکیل و فراهم شده است. شما هم در صورت دارا بودن شرایط و مدارک لازم، می توانید جهت تحصیل در ارمنستان اقدام کنید.

زبان تحصیل در کشور ارمنستان انگلیسی بوده و غالبا دانشگاه های این کشور برای ورود نیاز به مدرک زبان و رزومه شما با جزئیات را دارند. حال سوال اینجاست که این رزومه یا همان CV خود را چگونه تهیه کنید؟ شما می توانید مقاله کاملی را در همین خصوص در وب سایت موسسه حقوقی ملکپور مطالعه نموده و از جزئیات این روند مطلع شوید. همچنین شما می توانید ویدیو ها و فایل های آموزشی ما را در کانال تلگرام و وب سایت های ملکپور مشاهده نموده و اطلاعات دقیق و کافی به دست آورید. شما پس از فراهم نمودن تمامی مدارک مورد نیاز، می توانید جهت دریافت پذیرش تحصیلی از کشور ارمنستان اقدام نمایید و اقامت ارمنستان را کسب نمایید.

نظام آموزشی ارمنستان در دانشگاه های خصوصی و دولتی می باشد. به طور کلی، ۲۶ موسسه آموزش عالی در ارمنستان وجود دارد و تحصیلات تکمیلی در ارمنستان می تواند به صورت تمام وقت، پاره وقت یا آموزش آنلاین باشد و هر سال تحصیلی شامل دو ترم است.

بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند که تعدادی از آنها را در زیر لیست کرده ایم :

 • دانشگاه دولتی ایروان
 • دانشگاه معماری و شهرسازی ایروان
 • دانشگاه اتحادیه اروپا رمنستان
 • آکادمی علوم ارمنستان
 • دانشگاه پلی تکنیک ارمنستان
 • دانشگاه پزشکی ایروان
 • دانشگاه کشاورزی ایروان

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارمنستان :

 • گذرنامه معتبر شخص متقاضی
 • کارت پایان خدمت سربازی یا گواهی فراغت از تحصیل
 • ترجمه و ریز نمرات مقطع دیپلم و لیسانس (برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد)
 • ترجمه و ریز نمرات مقطع دیپلم (برای متقاضیان مقطع لیسانس)
 • دو قطعه عکس
 • نامه درخواست
 • توصیه نامه و یا انگیزه نامه

هزینه های معقول و سطح علمی بالای دانشگاه های ارمنستان باعث شده است که این کشور مقصد بسیاری از دانشجویان جهت ادامه تحصیل و زندگی باشد. به همین منظور، یکی از فرصت هایی که دولت ارمنستان به دانشجویان خارجی می دهد این است که امکان اقامت پس از تحصیل را برایشان فراهم کرده است. اقامت پس از تحصیل به این معنی است که فرد پس از اتمام درس اش نیازی نیست که بلافاصله خاک کشور را ترک کند و می تواند پس از تحصیل، در کشور برای مدتی بماند. البته این اقامت به این شرط است که شخص نوع اقامت خود را به اقامت کاری، سرمایه گذاری و یا کارآفرینی تغییر دهد و از طریق این نوع اقامت ها در این کشور بماند.

هزینه های زندگی در دوران دانشجویی در این کشور بر اساس سبک زندگی هر شخص متغیر است ولی به طور کلی یک دانشجو می تواند در حدود 400 تا 700 دلار در ماه هزینه زندگی خود را به طور میانگین برآورد کند.

لازم به ذکر است که دانشجویان در این کشور می توانند از طریق کار دانشجویی مقدار قابل توجهی از هزینه های خود را تامین کنند. دانشجویان مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته، دانشجویان مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و دانشجویان مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

 • اقامت ارمنستان از طریق کار : Residence of Armenia through work

کشور ارمنستان دارای 17.6 درصد نرخ بیکاری است. حتما این سوال هم برای شما به وجود آمده که آیا می توانید از طریق کار به ارمنستان مهاجرت کنید؟ آیا مهاجرت کاری به ارمنستان ممکن است؟

برای مهاجرت کاری، شما باید موارد زیادی را در ابتدای امر در نظر بگیرید. از جمله سن، مدرک تحصیلی؛ سوابق و تجربیات، مهارت های خاص و … . همچنین شما می توانید از طریق موسسات کاریابی در ارمنستان به جستجوی کار بپردازید و شغل موردنظر خود را بیابید.

برای یافتن کار در کشور ارمنستان حتما باید Job Offer داشته باشید. به این معنی که باید حتما کارفرمایی در این کشور، به نیروی متخصصی با ویژگی ها و شرایط شما احتیاج داشته باشد. سپس این کارفرما باید مراحل قانونی ای را طی کند تا بتواند این درخواست نیروی کار خارجی را برای شما به صورت رسمی ارسال کند. شما با در دست داشتن این پیشنهاد شغلی رسمی،
می توانید به سفارت مراجعه کرده و درخواست ویزای کاری ارمنستان را بدهید. در صورت تائید و صدور ویزای کاری ارمنستان، ابتدا به شما ویزای کاری یک ساله داده می شود و پس از آن در صورت داشتن قرارداد کاری و نداشتن سوپیشینه در این کشور، تمدید خواهد شد و پس از پنج سال به اقامت دائم خواهد رسید.

میانگین ساعت کاری در ارمنستان 40 ساعت در هفته می باشد.

 • اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری : Residence of Armenia through investment

کشور ارمنستان عضو تجارت جهانی، عضو سازمان ملل متحد و عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد. شخص
سرمایه گذار می تواند بدون هیچگونه محدودیتی، دارایی و سرمایه خود را به این کشور انتقال دهد. کشور ارمنستان با نزدیک به 20 کشور دنیا در ارتباط تجاری است و از این جهت بستر مناسبی را برای جذب سرمایه گذاران در این کشور به وجود آورده است.

کشور ارمنستان از آنجایی که از جمله کشورهایی است که به شدت در حال پیشرفت و رو به رشد می باشد، سعی در جذب سرمایه گذاران خارجی دارد و به این منظور، مزایایی را جهت جذب این سرمایه گذاران به کار گفته است. از جمله مزایای سرمایه گذاری در کشور ارمنستان را می توان در موارد زیر خلاصه کرد. مواردی مانند اینکه سرمایه گذاری در این کشور نیاز به اخذ مجوزهای خاص ندارد و سرمایه گذاران خارجی این امکان برایشان فراهم است که در این کشور شرکت ثبت کنند و ملک خریداری کنند. همچنین در برخی موارد سرمایه گذاران از پرداخت مالیات معاف هستند و مالیات بر ارزش افزوده، شامل کالاهای وارداتی نمی گردد. اینها از مختصر مزایا سرمایه گذاری در ارمنستان بود که در این مقاله عنوان شد. شما می توانید به تفضیل با جستجو در گوگل با عنوان سرمایه گذاری در ارمنستان با کلید واژه ملکپور، اطلاعات لازم و کافی را به دست آورید. یعنی می توانید سرچ کنید * سرمایه گذاری در ارمنستان ملکپور * به این صورت مقالات و ویدیوهای ما را در وب سایت های موسسه خواهید دید.

 • اقامت ارمنستان از طریق توریستی

ویزای توریستی برای کشور ارمنستان عموما جهت گردشگری، دیدار اقوام و نزدیکان، درمان پزشکی و دعوتنامه های کاری و … صادر می گردد. این نوع ویزا ممکن است به صورت سینگل (یک بار ورود) و یا مالتی (چند بار ورود) باشد. که این سینگل یا مالتی بودن ویزا بسیار بستگی به سابقه سفر فرد متقاضی دارد و ممکن است در دفعه اول به صورت سینگل و در دفعات بعدی ویزای مالتی صادر گردد که این موارد به نظر آفیسر سفارت برمیگردد.

همچنین این نوع ویزا ممکن است به صورت یک ساله برای کارکنان دیپلماتیک و غیردیپلماتیک یا سازمان های خارجی و بین المللی صادر گردد. همچنین امکان صدور این نوع ویزا برای خانواده های این افراد نیز وجود دارد.

برای دریافت ویزای توریستی ارمنستان شما نیاز به یک پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی، نامه درخواست، پرداخت هزینه در محل سفارت، ارائه بلیط و در مواردی رزرو هتل دارید تا بتوانید به آفیسر ثابت کنید که هدفتان از ورود به کشور ارمنستان، به عنوان توریست است. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر، ایرانیان نیاز به اخذ ویزا جهت ورود به کشور ارمنستان را ندارند و تنها ارائه بلیط و رزرو هتل کافی است.

ما در این مقاله سعی کردیم راه های مهاجرت به ارمنستان، اخذ اقامت ارمنستان و دریافت ویزای ارمنستان را به تفضیل توضیح دهیم و شما را با تمامی ابعاد مهاجرت به ارمنستان آشنا کنیم. شما همچنین می توانید در ذیل این مقاله، سوالات خود را از مشاوران ما به صورت رایگان بپرسید و جواب دریافت کنید. همچنین این امکان وجود دارد که با مشاوران موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان ما بهره مند شوید. ما بسیار مفتخریم که بتوانیم در زمینه مهاجرت به تمامی کشور ها در خدمت شما عزیزان باشیم و به سوالات شما از طریق علمی پاسخ دهیم.

Rating: 5
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.