اقامت آلمان از طریق پناهندگی

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

اقامت آلمان از طریق پناهندگی و قوانین ۲۰۱۸ اقامت آلمان از طریق پناهندگی ، آیا از قوانین پناهندگی ۲۰۱۸ کشور آلمان مطلع هستید؟پروسه مهاجرت از طریق پناهندگی در کشور آلمان و اقامت آلمان از طریق پناهندگی به چه صورت می باشد؟

video اقامت آلمان از طریق پناهندگی

کشور آلمان به دلیل پیشرفت بخصوص در زمینه صنعت و در عصر تکنولوژی توانسته است میزان به خصوصی متقاضی جهت زندگی و کار به خود اختصاص دهد. که در این میان افراد سود جو که به دنبال منفعت خود هستند راه های نظیر پناهندگی را برای متقاضیان در نظر می گیرند که در این طرق علاوه بر احتمال به خطر افتادن جان پرداخت هزنیه های گزاف را نیز در بر می گیرد.پیشنهاد وکلا و کارشناسان حقوقی در امر مهاجرت به شما متقاضیان گرامی این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی برای مهاجرت به کشور آلمان در ابتدا به ساکن شرایط خود را مهاجرت از طریق راه های قانونی مورد بررسی قرار دهید .موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش می باشد که پاسخگوی شما متقاضیان گرامی در باب مهاجرت می باشد و توانسته با سابقه ای درخشان در خصوص اخذ روادید بیش ترین میزان ویزای کاری در کشور آلمان را به خود اختصاص دهد.

پروسه پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا تقریبا یکسان می باشد و هدف از نگرش این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاعات شما در این زمینه می باشد و موسسات حقوقی معتبر در سراسر کشور هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نمی شود.

در سال های اخیر کشور المان بیش ترین میزان درخواست پناهندگی را به خود اختصاص داده است اما نکته ای که در باب پناهندگی در کشور آلمان و اقامت آلمان از طریق پناهندگی حائز اهمیت است این می باشد که پس از رسیدن به کشور آلمان این پروسه به چه نحوی می باشد و در صورت قبولی و یا ریجکتی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

کشور المان دارای ۱۶ ایالت دارد که با توجه به در خواست پناهندگان تعداد آن ها در این ایالت ها با توجه به جمعیت ایالت و ظرفیت اقامتگاه و کشور زادگاه تقسیم بندی می شوند.

audio اقامت آلمان از طریق پناهندگی
audio اقامت آلمان از طریق پناهندگی

متقاضیان اقامت آلمان از طریق پناهندگی که از طریق پناهندگی وارد کشور آلمان می شوند در ابتدا در اداره پلیس درخواست خود را به ثبت می رسانند و سپس متقاضی به یکی از اقامت گاه های موقت فرستاده می شود و در آنجا تصمیم گرفته می شود که متقاضی به کدام یک از ایالت و شهرها فرستاده شود.

اما پس از اعلام پناهندگی ،سوابق فرد و همراهانش در خصوص قانون دوبلین سه بررسی می شود.و بدان منظور می باشد که فرد شهروند سایر کشورهای اتحادیه اروپا نبوده و یا قبلا در این کشورها اعلام پناهندگی نکرده باشند. و اگر خلاف این موضوع به اثبات برسد بعنوان مثال اثر انگشت فرد متقاضی در سیستم ها ثبت شده باشد و یا اسکانس و یا مدرکی دال بر کشورهای اتحادیه اروپا باشد.پلیس شخص را به همان کشور دیپورت می کند.و اگر متقاضی این پروسه را با موفقیت تکمیل نماید وارد بخش اصلی پروسه پناهندگی می شود. که شامل دو مرحله اصلی می باشد:

 • مرحله اول:

اقامتگاه های موقت که غالبا دارای ساختمان هایی بزرگ و دارای حفاظ هستند که دارای ایستگاه پلیس،سالن غذاخوری،سالن های خواب با ظرفیت بالا هستند که هر پناهجو می توان به میزان ۶ متر مربع فضای شخصی برای خود در این مدت داشت باشد.در این نوع اقامتگاه تمامی اطلاعات اولیه متقاضی از قبیل از عکس و اثر انگشت در سیستم ثبت می گردد .سپس اثر انگشت در سازمان فدرال جنایی آلمان فرستاده شده تا مشخص گردد آیا پناهجو در کشور اروپایی دیگر در خواست پناهندگی داده است یا خیر.در این اقامتگاه کارکنان اداره مهاجرت دلایل پناهندگی فرد متقاضی را جویا می شوند و در صورتی که متقاضی از عدم تکلم در زبان المانی برخوردار باشد مترجمی برای وی گرفته می شود و در این مرحله اداره مهاجرت تشخیص می دهد که آیا پرونده پناهندگی برای متقاضی باز شود یا خیر.

 • مرحله دوم:

این مرحله ملقب به ایستگاه دوم میباشد که این مرحله مختص افرادی می باشد که پرونده پناهندگیشان مورد قبول واقع شده است که در این مرحله ،طبق اطلاعات از پیش وارده شده در سیستم مشخصی می گردد که متقاضی در کدام یک از ایالت ها کشور آلمان مستقر شود.و متقاضی شهری طبق دستور سیستم در یکی از اقامت گاه های گروهی استقرار پیدا خواهد کرد .موردی که در باب اقامت به وجود می آید این است که بسیاری از افراد تمایل به شهرهایی دارند که وابسته ای در آنها دارند که در این صورت تمامی درخواست ها به جز متقاضیان زیر سن قانونی و مواردی که همسر در آن شهر است ،رد می شود.طبق قوانین سال جدید در کشور المان متقاضیانی که از این طریق به اقامت کشور آلمان می رسند می توانند در سراسر کشور المان براحتی تردد داشته باشند.و نکته ی دیگری این است که متقاضی اجاره کار را دارد که از شانس پائینی برخوردار می باشد.افراد بیکار ماهیانه به میزان ۳۵۲ یورو به میزان ۱۵ ماه دریافت می کنند.که هزینه های محل اقامت و سرمایش و گرمایش از جانب دولت ایالتی پرداخت می شود.

مدت زمان در خواست

رسیدگی به درخواست پناهندگی نباید به میزان بیش از سه ماه طول بیانجامد که در اکثر موراد این مورد به میزان یک یا حتی بیش از یک سال طول می انجامد که از عوامل طولانی شدن این پروسه می توان به متقاضیان زیاد جهت پناهندگی در کشور آلمان اشاره کرد.پاسخ نهایی بصورت کتبی در اختیار متقاضی قرار داده می شود که پس از مدت دوباره پرونده مورد بررسی قرار می گیرد.

به علت میزان افزایش تعداد درخواست های پناهندگی کشور آلمان سخت گیری ها برای پذیرش افراد از گذشته بیشتر شده است و همچنین دیپورت متقاضیان پناهندگی نسبت به قبل بیشتر شده است و متقاضیانی که دیپورت می شوند می بایست هر چه زودتر کشور را ترک کنند.در قوانین گذشته افراد به مدت زمان ۳ ماه برای ترک کشور آلمان وقت داشتند.و در طرف مقابل افرادی که با درخواست پناهندگی آنها موافقت شده است و توانسته است بی خطر بودن خود را به دولت و کشور المان ثابت کنند و می بایست یک ردیاب به پای خود متصل نمایند.

هدف از نگرش این مقاله اطلاعاتی در باب اقامت آلمان از طریق پناهندگی و پناهندگی در کشور آلمان بوده است و امید بر این است که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم. در موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه ام آی ای اتریش هیچ گونه خدماتی در باب پناهندگی و سایر راه های غیرقانونی صورت نمی پذیرد و توصیه وکلا و کارشناسان راه های قانونی مهاجرت به آلمان  از قیبل ویزا کاری کشورآلمان ، ویزای تحصیلی آلمان می باشد که از ویزاهای محبوب کشور آلمان محسوب می شود.

در صورت تمایل به مشاوره با ما میتوانید با دفتر مرکزی وین  و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی ما در باب راهای قانونی مهاجرت به آلمان و دیگر کشورهای جهان بهره مند گردید.

Rating: 4
20 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور در زمینه پناهندگی خدماتی ارائه نمی دهد و مطالب موجود در این صفحه صرفا جهت آگاهی دادن و معرفی روش های جایگزین می باشد.

   پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. تحصیل در بلژیک به تنهایی منجر به اخذ اقامت برای شما نمی شود و می بایست پس از اتمام تحصیل در این کشور آن را تبدیل به ویزای کاری نمایید تا از این طریق پس از چند سال موفق به اخذ اقامت این کشور شوید. اخذ اقامت بلژیک از 6 روش امکان پذیر می باشد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 1. Pooya گفته:

  سلام جناب من کلاس نهمم تموم شده و میخوام از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم
  باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • Azade گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی باید ابتدا از یکی از مدارس آلمان پذیرش بگیرید. می توانید از طریق وبسایت های رسمی مدارس در آلمان اقدام کنید.

   پاسخ
 2. martti گفته:

  سلام
  یه سوال در مورد سفر به ایران از طریق ترکیه دارم
  من با پناهندگی اومدم آلمان(خروج قانونی از ایران داشتم) الان سیتیزن آلمان هستم و پاسپورت ایرانی جدید هم گرفتم
  میخواستم بپرسم اگر با پاسپورت المانی به ترکیه برم و بعد با پاس ایرانی به ایران سفر کنم امکان پذیره؟ و اینکه پاس ایرانیم مهر ورود و خروج به ترکیه و ایران نداره چه مشکلی پیش میاد
  ممنون

  Rating: 3
  پاسخ
 3. محمدرضا گفته:

  سلام خیلی توضیحات شما اثر گذار بود ممنونم ازتون چون من میخواستم هوایی با ۴۰ ۵۰ میلیون هزینه بیام و درخواست بدم واطلاعاتی نداشتم با توجه به فرمایشات شما زندگی تو اون کمپ ها برایم واقعا دشوار میشه و صرف نظر کردم کلا از تصمیمم ازتون بی نهایت ممنونم که اینقدر دلسوزانه روشنم کردید جناب آقای ملک پور

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  با درود فراوان خدمت حضرت عالي. من به علت شرايط خاصي كه برام پيش اومده ميتونم در خواست پناهندي بدم. كشور مدنظر خودم آلمان است، طي اطلاعاتي كه از افرادي كه بصورت پناهندگي توي المان هستند دريافت كردم احتمالا نهايتا بعد ١ سال كارم درست ميشه. ولي از اونجايي كه ٣٠ سالمه مدرك فوق ليسانس برق دارم آينده و شخصيت اجتماعيم توي اونجا برام مهمه. آيا در اينده اين مهر پناهندگي لكه ننگي توي پرونده زندگي من نميشه. ممونو از شما

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   ما هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی نداریم
   راه های بسیار زیادی وجود دارد که از طریق قانونی بتوان به آلمان مهاجرت کرد
   لطفا در خصوص اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرین

   پاسخ
 5. mie.editor2 گفته:

  سلام برادر من با پسر کوچکش الان در آلمان هستند ولی برایشان دابلین بروکسل آمده و باید برگردند می شود بگویید الان مراحل پناهندگی در آنجا چه روندی دارد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.