اعزام دانشجو به کره جنوبی

 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و دانشگاه های برتر کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و هزینه های تحصیل در کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و هزینه های زندگی در کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و بورسیه تحصیلی کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و زمان اعزام دانشجو به کره جنوبی
 • اعزام دانشجو به کره جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به کره جنوبی اعزام دانشجو به کره جنوبی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به کره جنوبی و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به کره جنوبی و شرایط اخذ پذیرش و ویزای آن در این مقاله به طور علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. مهاجرت به کره جنوبی و اعزام دانشجو به کره جنوبی و اخذ پذیرش و ویزای آن از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه ، اساسی ترین و مهمترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارایه می شود. آیا از شرایط تحصیل در کره جنوبی آگاهی دارید؟ مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی نیازمند داشتن چه مدارکی می باشد؟ کره جنوبی یکی از کشورهای صنعتی در آسیا و همچنین از لحاظ رفاه و امکانات اجتماعی نیز شرایط مناسبی دارد. با اینکه زبان رسمی این کشور کره ای است اما دانشگاههای زیادی به زبان انگلیسی هم وجود دارد.  امیدواریم با توجه به نکاتی که در این مقاله توسط متخصصین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، سوالات و ابهامات شما درباره اعزام دانشجو به کره جنوبی و تحصیل در کره جنوبی و شرایط اخذ پذیرش و ویزای آن برطرف گردد و اطلاعات کامل و مناسبی را از این طریق دریافت کنید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به کره جنوبی و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به کره جنوبی و تحصیل در این کشور از جمله مباحثی است که شاید کمتر مورد تمایل افراد قرار گرفته باشد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امور مهاجرت آماده کمک و راهنمایی شما عزیزان در جهت اخذ پذیرش تحصیلی کره جنوبی و ویزای این کشور می باشد. اعزام دانشجو به کره جنوبی به عنوان کشوری در جنوب شرقی آسیا که در آن دانشگاه های معتبر مناسبی وجود دارد و آموزش نیز در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی و در بعضی به زبان کره ای می باشد، می تواند باعث جذب دانشجویان علاقمند به تحصیل در بهترین دانشگاه های آسیایی شود. اما به این نکته نیز توجه نمایید که درست است تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به زبان انگلیسی است اما بخشی از دوره تحصیلی شما می تواند نیازمند دانش زبان کره ای نیز باشد که توجه به این نکته بسیار مهم و حایز اهمیت است. در صورت تمایل برای تحصیل در کره جنوبی می توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی از مشاوره کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تحصیل در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و شرایط عمومی آن از جمله مسایل مهمی است که باید مورد توجه دانشجویان علاقه مند به تحصیل و مهاجرت به کره جنوبی قرار بگیرد. یکی از راه های آسان و سریع برای مهاجرت به کره جنوبی و اخذ اقامت کره جنوبی می تواند تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی در کره جنوبی می باشد. بنابراین گام اول در این مسیر گرفتن پذیرش از دانشگاهی است که قصد تحصیل در آن را دارید. انتخاب دانشگاه به عوامل مختلفی همچون رشته، شهر، رتبه و درجه علمی دانشگاه در سطح جهانی در ارتباط است. البته دقت به نکاتی همچون اجازه کار حین تحصیل، کاربردی بودن رشته تحصیلی و آینده شغلی رشته ای که می خوانید از عوامل مهم در تصمیم گیری شما می باشد. در گام بعدی شما باید درخواست پذیرش از دانشگاه را برای اساتید ارسال کنید. در صورت دادن پذیرش شما باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های دانشگاه را داشته باشید. زیرا پس از پرداخت شهریه دانشگاه است که شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی اقدام نمایید. در گام آخر شما با تهیه تمامی مدارک مورد نیاز  به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی به سفارت کره جنوبی مراجعه و در نهایت منتظر پاسخ سفارت خواهید ماند. پس از دریافت پاسخ از سفارت کره جنوبی شما می تواند برای تحصیل به کره جنوبی اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید مقالات مرتبط با تحصیل در کره جنوبی را در سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید.

اعزام دانشجو به مدارس کره جنوبی

اعزام دانش آموز به مدارس کره جنوبی می تواند هم در مدرسه دولتی و هم مدرسه خصوصی باشد. تحصیل در مدارس کره جنوبی برای اتباع کشور کره جنوبی رایگان است. از لحاظ کیفیت آموزش و سطح آموزش مدارس کره جنوبی کیفیت مناسبی دارند و از استانداردهای آموزشی اولیه برخوردار هستند. مدارس مختلفی در کره جنوبی وجود دارد که بسته به نوع آن ها و ارایه خدمات هزینه های مختلفی دارند. در مدارس برنامه هایی مثل برنامه های هنری شامل موسیقی و هنرهای تجسمی، ورزش و فعالیت های ورزشی مختلف از جمله خدمات آموزشی است که در مدارس مختلف ارایه می شود.ارائه خدمات خاص و برنامه های آموزشی متفاوت بر هزینه های مدارس تاثیرگذار است. بچه ها معمولا در سن سه یا چهار سالگی وارد پیش دبستانی می شوند. در سن شش سالگی وارد مقطع دبستان می گردند و تحصیلات آنها تا کلاس 12 به پایان می رسد یعنی تا سن 18 سالگی فارغ التحصیل می گردند.

در حالی که استانداردهای آموزشی در مدارس دولتی کره جنوبی مناسب است اما مهاجران تمایلی به ارسال فرزندان خود در این مدارس ندارند و علت اصلی آن نیز تحصیل به زبان کره ای است. نظام آموزشی عمومی کره جنوبی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود :

 • شش سال مدرسه ابتدایی
 • سه سال مدرسه متوسطه
 • سه سال دبیرستان

با توجه به حضور غربی ها و پایگاه ارتش ایالات متحده آمریکا و همچنین جامعه بزرگ آموزش انگلیسی، تعدا زیادی از مدارس بین المللی با کیفیت بالا در کره جنوبی به ویژه در سئول وجود دارد. بسیاری از مدارس تحصیلی آمریکایی هستند یا از برنامه درسی بین المللی پیروی می کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقالات ما در زمینه تحصیل در کره جنوبی را مطالعه نمایید.

اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی می تواند در رشته های مختلف امکان پذیر می باشد. طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال می باشد. در مورد الزامات زبان برای تحصیل در مقطع لیسانس شما در بسیاری از دوره ها ممکن است به طور کامل و یا بخشی از دوره تحصیلی تان به زبان انگلیسی باشد اما با این حال برخی از دوره ها ممکن است نیازمند دانش زبان کره ای باشد. بنابراین با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی تان مشخص خواهد شد که چه سطحی از زبان مورد نیاز است.

اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد  می تواند در رشته های مختلفی باشد. دولت کره جنوبی علاقه مند به جذب دانشجویان خارجی می باشد. برای مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی 376 دانشگاه وجود دارد که قدیمی ترین دانشگاه Sungkyunkwan  است. تعداددانشجویان بین المللی در کره جنوبی 61888 نفر می باشد و طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین یک تا سه سال می باشد.

سال تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد نیز از مارس تا فوریه می باشد. دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های کره جنوبی ممکن است در هر یک از ترم بهار و پاییز شروع شود. برای ورود به دوره ای که در ماه مارس آغاز می شود، شما باید از ماه سپتامبر تا نوانبر درخواست دهید و برای ورود به دوره ای که در ماه سپتامبر آغاز می شود، دوره درخواست شما از ماه می تا ژوئن می باشد و شما می توانید با همراهی و راهنمایی کارشناسان ما در اعزام دانشجو به این کشور و سایر کشورهای مطرح جهان گام بردارید. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

در مورد سطح زبان مورد نیاز برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد از آن جایی که شما علاوه بر زبان انگلیسی در بعضی از دوره های باید در سطح 3 یا بالاتر آشنایی با زبان کره هم داشته باشید. بنابراین علاوه بر آیلس 6.5 که باز بسته به نوع دانشگاه می تواند نمره دیگری مورد نظر باشد نیاز به دانش اولیه از زبان کره ای نیز دارید.

اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع دکترا

برای اعزام دانشجو به کره جنوبی در مقطع دکتری بهتر است که سن متقاضی  کمتر از 40 سال باشد و باید مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را نیز اخذ کرده باشد. شخص متقاضی می تواند در مقطع دکتری به زبان های کره ای و یا زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد. امکان بورسیه تحصیلی در این مقطع نیز وجود دارد. شخص باید رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه هایی که قصد تحصیل در آنها را دارد ارسال کند و از طریق پیدا کردن استاد راهنما و یا سوپروایزر آن دانشگاه پذیرش بگیرد و بعد از آن برای اخذ ویزای دانشجویی کره جنوبی اقدام نماید.

اعزام دانشجو به کره جنوبی و دانشگاه های برتر کره جنوبی

در مورد اعزام دانشجو به کره جنوبی شما باید در مورد دانشگاه ها ی معتبر این کشور شناخت داشته باشید. کره جنوبی از سال 1948 به طور مستقل به عنوان کشوری جداگانه اداره می شود و تفاوت قابل توجهی با همسایگان خود دارد. کره جنوبی در زمینه های فناوری، آموزش و گردشگری پیشرفت بسیاری داشته است و با توجه به فرهنگ سنتی و مدرن خود، پایگاه خوبی برای دانشجویان بین المللی می تواند باشد. پایتخت کره جنوبی، شهر سئول است که در حال حاضر در بین 10 شهر برتر جهان به شمار می آید.

در سال 2017 تعدا دانشجویان بین المللی در کره جنوبی بیش از 123 هزار نفر می باشد و هدف دولت کره جنوبی این است که تا سال  2023 تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه های خود را به 200 هزار نفر برساند. اگر شما به دنبال تحصیل در کره جنوبی هستید باید با بهترین دانشگاه های این کشور آشنا باشید.

دانشگاه های برتر و معتبر کره جنوبی را می توانید با رتیه کشوری و جهانی در جدول زیر مشاهده نمایید :

شهر نام دانشگاه رتبه کشوری رتبه جهانی
سئول Seoul National University 1 74=
داجون Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) 2 95=
سئول Sungkyunkwan University (SKKU) 3 111=
پوهانگ Pohang University of Science and Technology 4 137=
سئول Korea University 5= 201-250
اولسان Ulsan National Institute of Science and Technology 5= 201-250
سئول Yonsei University (Seoul campus) 5= 201-250
گوانجیو Gwangju Institute of Science and Technology 8= 351-400
سئول Hanyang University 8= 351-400
سئول Chung-Ang University 10= 401-500
سئول Kyung Hee University 10= 401-500
سئول Ewha Womans University 12= 501-600
سئول Konkuk University 12= 501-600
سئول Sejong University 12= 501-600
اولسان University of Ulsan 12= 501-600
جونجو Chonbuk National University 16= 601-800
گوانجو Chonnam National University 16= 601-800
اینچئون Inha University 16= 601-800
دائگو Kyungpook National University 16= 601-800
بوسان Pusan National University 16= 601-800
سئول University of Seoul 16= 601-800
سئول Sogang University 16= 601-800
گیونجسان Yeungnam University 16= 601-800
سوئون Ajou University 24= 801-1000
داجون Chungnam National University 24= 801-1000
چونچئون Hallym University 24= 801-1000
سئول Seoul National University of Science and Technology (SeoulTech) 24= 801-1000

اعزام دانشجو به کره جنوبی و هزینه های تحصیل در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و هزینه های تحصیل در کره جنوبی از عوامل مهم در پذیرش تحصیلی در کره جنوبی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های مختلف، بسته به رشته متغیر است اما بطور میانگین هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های خصوصی کره جنوبی در هر ترم می تواند حدود 5800 تا 6500 دلار باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  و دکتری دانشگاه دولتی در هر ترم در حدود 2500 دلار تا 5000 دلار می باشد و در دانشگاه خصوصی برای هر ترم هزینه تحصیل در حدود  3800 دلار تا 7000 دلار می باشد. در صورتی که به شما دوره زبان داده شود هزینه آن در حدود 800 دلار برای یک دوره 10 هفته ای می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و هزینه های زندگی در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی علاوه بر هزینه های تحصیل مستلزم پرداخت هزینه های زندگی نیز شامل خورد و خوراک، حمل و نقل، بیمه، رفت و آمد و …. می باشد. اقامت در یک خوابگاه دانشجویی در کره جنوبی معمولا از ارزانترین گزینه ها برای اسکان دانشجویی می باشد. هزینه های خوابگاه می تواند 300 تا 1400 دلار آمریکا باشد که بسته به تعداد افراد خوابگاه و ارایه خدمات خوابگاه متفاوت می باشد.

در صورتی که بخواهید از مسکن خصوصی استفاده نمایید، هزینه های زندگی شما می تواند به شدت تغییر کند. اجاره مسکن در بعضی از مناطق در کره جنوبی می تواند ماهیانه به میزان 320 یورو و در بعضی نقاط هم ممکن است به  2000 یورو هم برسد. البته بعضی از صاحبخانه ها نیز ممکن است از شخص مبلغ قابل توجهی به عنوان سپرده برای مدت زمان مشخصی بخواهند.

در مورد هزینه های زندگی نیز کره جنوبی کشوری است که هزینه های آن معقول و نسبتا ارزان است. اگرچه هزینه های زندگی در سئول به طور چشمگیری بالاتر از سایر نقاط می باشد. اکثر دانشگاه ها غذاهای مقرون به صرفه و ارزانی را در محوطه دانشگاه ارایه می دهند و هزینه یک وعده غذایی آن می تواند حدود 3 دلار آمریکا باشد. بطور کلی هزینه های غذاهای محلی و بومی کره جنوبی کمتر از سایر انواع غذاها می باشد. دولت کره جنوبی هزینه های مواد غذایی را مااهیانه حدود 300 دلار آمریکا تخمین می زند در صورتی که بیشتر از غذاهای دانشگاه استفاده نمایید. در مورد هزینه استفاده از سرویس های اینترنتی در کره جنوبی معمولا ماهیانه 30 دلار آمریکا می تواند باشد.

 برای اینکه شما درک بهتری از هزینه های زندگی در کره جنوبی داشته باشید، در جدول زیر هزینه های زندگی و اقلام مصرفی را می توانید مشاهده نمایید :

هزینه غذا در رستوران 7000 وون
مک دونالد 6000 وون
یک لیتر شیر 2.386 وون
نان محلی 2.931 وون
یک کیلوگرم برنج سفید 3.969 وون
12 عدد تخم مرغ 3.311 وون
یک کیلوگرم پنیر محلی 15.996 وون
یک کیلوگرم سینه مرغ 9.874 وون
یک کیلوگرم گوشت 25.258 وون
یک کیلوگرم سیب 7.106 وون
یک کیلوگرم گوجه 5.789 وون
یک کیلوگرم سیب زمینی 3.929 وون
یک کیلوگرم پیاز 3.224 وون
آب 1.5 لیتر 1.305 وون
یک کیلوگرم موز 4.497 وون
یک کیلوگرم پرتقال 6.058 وون
یک پاکت سیگار 4.500 وون

اعزام دانشجو به کره جنوبی و بورسیه تحصیلی کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و بورسیه تحصیلی در کره جنوبی یکی از راه های تحصیلی در این کشور است. دانشگاه های کره جنوبی به طور کلی علاقه مند به تشویق دانشجویان در سطح بین المللی می باشند و ممکن است که بورسیه کامل تحصیلی و یا جزیی استفاه نمایند. دولت کره جنوبی سالانه به حدود 2000 دانشجوی بین المللی کمک مالی می کنند. در عین حال توجه به این نکته بسیار مهم است که استفاده از بورسیه تحصیلی در کره جنوبی باعث رقابت در این زمینه می شود. بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری با توجه به رزومه تحصیلی شخص وجود دارد که بسته به شرایط شخص متقاضی می تواند تمام هزینه تحصیل دهد و یا بخشی از آن را پوشش دهد.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مختلف به طور متفاوتی ارایه می شود. از 30 درصد تا 100 درصد هزینه های تحصیل می تواند توسط دانشگاه پرداخت شود. علاوه بر این در تعدادی از بورس های تحصیلی، ممکن است که هزینه های زندگی شخص نیز داده شود.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و پذیرش تحصیلی

در مورد اعزام دانشجو به کره جنوبی و مدارک لازم جهت پذیرش باید دقت کنید که مدارک مورد نیاز برای دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی می تواند بسته به مقاطع مختلف دیپلم 12 ساله و ریز نمرات آن، لیسانس و ریز نمرات آن، فوق لیسانس و ریزنمرات آن می باشد.

پذیرش دانشجوی بین المللی در مورد اشخاصی است که والدین او کره ای نباشند. و شخص متقاضی تمام دوره آموزش خود را از ابتدایی تا زمان فارغ التحصیلی در خارج از کره گذرانده باشد. متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی لازم است که مدرک کارشناسی و یا معادل آن را که از یک کالج یا دانشگاه معتبر دریافت کرده اند، جهت اخذ پذیرش ارایه دهند.

بنابراین با توجه به ویژگی های هر دانشجو، شرایط پذیرش برای هر شخص می تواند متفاوت باشد که توسط کمیته دفتر پذیرش دانشگاه در موردشان تصمیم گیری می کنند. تصمیم گیری های پذیرش بر اساس ارزیابی کلی موفقیت ها و توانایی های علمی و رزومه تحصیلی دانشجویان اعمال می شود. بسته به نوع دانشگاه ها ممکن است با دانشجویان مصاحبه علمی و آزمون سطح زبان نیز برگزار گردد تا بر این اساس به آنها دوره های زبان نیز داده شود.

در مورد اعزام دانشجو به کره جنوبی و رشته های تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی می توان گفت رشته های زیر در این دانشگاه ها تدرس می شود و دانشجوی بین الملل می تواند با توجه به علاقه و رزومه تحصیلی خود پذیرش دانشگاه بگیرد.

علوم انسانی علوم طبیعی سلامت عمومی
کسب و کار علوم زیستی دامپزشکی
پزشکی کشاورزی مطالعات بین الملل
دندانپزشکی موسیقی پرستاری
داروسازی هنرهای زیبا علوم اجتماعی
مهندسی بوم شناسی مدیریت

اعزام دانشجو به کره جنوبی و ویزای تحصیلی کره جنوبی

برای اعزام دانشجو به کره جنوبی باید دید که دانشجو به چه نوع ویزایی احتیاج دارد. بسته به ملیت شما و مدت زمان تحصیلی تان نوع ویزا می تواند متفاوت باشد. اکثر دانشجویان و شهروندان اتحادیه اروپا ( به استثنای قبرس و پرتغال)، ایالات متحده، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر حق دارند تا 90 روز به عنوان توریست بدون ویزا به کره جنوبی سفر کنند. کانادایی ها می توانند برای 180 روز در کره جنوبی بمانند در حالی که پرتغالی ها و روس ها می توانند برای مدت 60 روز در کره جنوبی بمانند. حتی شما می توانید یک برنامه کوتاه مدت مثل دوره های زبان یا یک دوره تابستانی در دانشگاه ویزای کوتاه مدت بگیرید. اما در مورد دانشجویان ایرانی باید بدانید که هیچ یک از این امتیازات برای شما وجود نداردو شما باید ابتدا پذیرش دانشگاه را بگیرد و پس از آن برای اخذ ویزای این کشور یعنی ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی را برای بیش از 90 روز دارید باید برای گرفتن ویزای دانشجویی درخواست بدهید. شما برای ارایه درخواست تان باید گواهی پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان را داشته باشید. پس از گرفتن پذیرش دانشگاه، شما باید هزینه های تحصیل دانشگاه را پرداخت کنید که لازم به ذکر است که معمولا هزینه های تحصیل در کره جنوبی معقول است که ما هم در این مقاله به آن می پردازیم. پس از پرداخت شهریه دانشگاه برای شما یک گواهی ورود و یا تاییدیه صدور ویزا صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی در کره جنوبی عبارتند از :

 • اصل و یک کپی از پاسپورت شما که حداقل شش ماه دارای اعتبار باشد

 • یک قطعه عکس

 • پذیرش دانشگاه

 • اثبات تمکن مالی

 • داشتن بیمه نامه برای اینکه نشان دهد که شما در طول اقامت خود در کره جنوبی بیمه شده اید

 • انگیزه نامه تحصیلی در کره جنوبی

 • یک کپی از بلیط رفت و برگشت

 • انگیزه نامه تحصیلی در کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی و زمان اعزام دانشجو به کره جنوبی

اعزام دانشجو به کره جنوبی معمولاً 2 بار در سال اتفاق می افتد. همچنین سال تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی شامل دو ترم می باشد که در حدود شش هفته قبل از هر ترم شما باید کارهای ثبت نام و پذیرش خود را انجام دهید. ترم های تحصیلی در کره جنوبی از مارچ تا جولای ادامه دارد و ترم بعدی آن نیز از سپتانبر تا فوریه می باشد. بنابراین شما باید در زمان های مشخص شده توسط دانشگاه رزومه تحصیلی تان را برای دانشگاه مورد نظرتان ار سال نمایید تا بتوانید پذیرش تان را از این دانشگاه دریافت کنید تا بعد از آن هم بتوانید برای اخذ ویزای داشنجویی خود اقدام نمایید.

در مورد اعزام دانشجو به کره جنوبی بررسی این موضوع که مدارک دانشگاه های کره جنوبی مورد تایید وزارت علوم ایران است یا خیر، بسیار موثر خواهد بود. در جدول زیر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران را به شما معرفی خواهیم کرد :

دانشگاه های گروه الف(ممتاز)
KAIST- Korea Advanced Institute of Scienc & Technologhy
Korea University
Pohang University of Science And Technology (POSTECH)
Seoul National University
Sungkyunkwan University
Yonsei University

دانشگاه های گروه ب (خوب)
Chonbuk National University
Chonnam National University
Chung-Ang University
Chungnam National University
Ewha Womans University
Hankuk (Korea) University of Foreign Studies
Hanyang university
Inha University
Kyung Hee University
Kyungpook National University
Pusan National University
Sejong University
Sogang University
University of Seoul
University of Ulsan
University of Science and Technology (UST) – Daejeon

دانشگاه های گروه ج ( متوسط)
Ajou University
Catholic University of Korea
Cheju National University (CNU)
Gwangju Institute of Science & Technology (K-JIST)
Gyeongsang National University
Information & Communications University (ICU)
Kangwon National University
Konkuk University
Korea Maritime University Busan
Korea National University of Physical Education
Pukyong National University

اعزام دانشجو به کره جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به کره جنوبی و وضعیت اقامت پس از تحصیل او نیز از مسائل و موضوعات مهم در زمینه تحصیل در کره جنوبی است. شما به عنوان دانشجوی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه کار در حدود 20 ساعت در هفته را دارید و در مقطع دکتری نیز می توانید در حدود 30 ساعت در هفته کار کنید. اما شما با تحصیل کردن در کره جنوبی به اقامت این کشور نمی رسید. بنابراین اگر به دنبال اقامت پس از تحصیل در کره جنوبی هستید پیشنهاد ما به شما این است که رشته ای را انتخاب کنید که بازار کار مناسبی در کره جنوبی داشته باشد و شما بعد از فارغ التحصیلی بتوانید شغل مناسبی برای خود انتخاب کنید. اقامت پس از تحصیل در کشورهای مختلف قاعده خاص خود دارد. شما می توانید در مورد اقامت بعد از تحصیل در مورد سایر کشورها نیز مقالات موسسه حقوقی ملک پور را مطالع نمایید.

اعزام دانشجو به کره جنوبی و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به کره جنوبی و شرایط اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. اعزام دانشجو به کره جنوبی با توجه به شرایطی که در این مقاله گفته شد، از لحاظ هزینه های تحصیل مقرون به صرفه است اما باید سایر نکات از جمله زبان تحصیلی در دانشگاه های کره جنوبی نیز توجه شود. در این مقاله لیست دانشگاه های کره جنوبی از لحاظ رنکینگ و رتبه جهانی و همچنین هزینه های تحصیل در کره جنوبی و شرایط اعزام دانشجو به کره جنوبی و اخذ پذیرش و ویزا بررسی شد. با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله توسط متخصصین ما به نگارش در آمد در صورتی که نیازمند اطلاعات بیشتری در ارتباط با اعزام دانشجو به کره جنوبی هستید، می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

The last comment needs to be approved.
law اعزام دانشجو به کره جنوبی
4 پاسخ
 1. سما گفته:

  سلام من میخام برای رشته کارگردانی بورسیه دولتی اقدام کنم در کره ولی یه سال طول میکشه تابتونم رزومه ی خوبی ارائه بدم اکه این یه سال و ایران بخونم بعدش 4سال باید درکره بخونم یا یک سال ایرن ازش کم میشه؟ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کره جنوبی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. الینا گفته:

  سلام
  من الان کنکوری ام وتصمیم دارم بعد اینکه دوره پزشکی عمومی ام تمام شد به کشور کره جنوبی برم سوال من اینکه ایا رفتن به این کشور بهتره از نظر اینده شغلی و اسودگی یا المان
  ممنون میشم اگر زودتر جواب بدین

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. آلمانی جز صنعتی ترین کشورها در دنیا می باشد و رفاه اجتماعی بالاتری دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر مدرک پزشکی خود را در ایران اخذ نمایید نمی توانید در کشور دیگری به کار بپردازید و مدرک شما نیاز به معادل سازی خواهد داشت. بنابراین توصیه می شود از ابتدا در کشور مورد نظر خود تحصیل کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4