اعزام دانشجو به ژاپن

 • اعزام دانشجو به ژاپن و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به ژاپن و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس ژاپن
 • اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به ژاپن و دانشگاه های برتر ژاپن
 • اعزام دانشجو به ژاپن و هزینه های تحصیل در ژاپن
 • اعزام دانشجو به ژاپن و هزینه های زندگی در ژاپن
 • اعزام دانشجو به ژاپن و بورسیه تحصیلی ژاپن
 • اعزام دانشجو به ژاپن و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ژاپن و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ژاپن و زمان اعزام دانشجو به ژاپن
اعزام دانشجو به ژاپن اعزام دانشجو به ژاپن

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به ژاپن و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به ژاپن و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به ژاپن و مهاجرت تحصیلی به ژاپن در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت تحصیلی به ژاپن وکسب اقامت آن از طرق گوناگون امکان پذیر می باشد. در این مقاله مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت خلاصه و ساده در مورد اعزام دانشجو به ژاپن توضیح خواهیم داد. شما متقاضیان تحصیل در ژاپن همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE در تمامی زمینه های مربوط به مهاجرت ، مشاوره تخصصی داشته باشید. همچنین می توانید از ویدیوهای مهاجرت دیدن فرمایید. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده  تمامی سوالات وابهامات شما را برطرف نماید واطلاعات کاملی در باب اعزام دانشجو خدمت شما دوستان ارائه دهد.

اعزام دانشجو به ژاپن و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به ژاپن و تحصیل در ژاپن همواره مورد علاقه متقاضیان تحصیل در این کشور قرار گرفته است و موسسه حقوقی ملک پور با بیشترین سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به متقاضیان تحصیل در ژاپن می باشد. شما می تواند در زمینه پذیرش تحصیلی ژاپن و اخذ ویزای دانشجویی با مشاوره تخصصی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از راهنمایی لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی برخوردار گردید.

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

اعزام دانشجو به ژاپن و شرایط عمومی

ژاپن دارای سومین اقتصاد بزرگ دنیا است و قدرت اقتصادی آن وابسته به صنعت قوی، توسعه و تحقیق برپایه سیستم آموزشی عالی برقرار است.  دولت ژاپن همواره مشتاق جذب دانشجویان بین المللی  است و از طریق اعزام دانشجو به ژاپن تا سال 2020 نزدیک به 300 هزار دانشجوی بین المللی را می تواند جذب نماید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در ژاپن را دارند به جای ارائه نمرات با مقیاس GPA(Grade Point Average) و یا ارزیابی نمرات می بایست در آزمون ورودی  شرکت نمایند. یک آزمون استاندارد EJU برای دانشجویان بین المللی جهت پذیرش در دانشگاه های ژاپن طراحی شده است. حدود 95% از دانشگاه های دولتی و 44% از دانشگاه های خصوصی برای ورود به دانشگاه نیازبه EJU  دارد. بسته به تعداد افرادی که سالیانه در آزمون ورودی شرکت می کنند که این آزمون در سال دوبار برگزار می شود و هزینه آن بین 7560 ین الی 14040 ین می باشد.

اعزام دانشجو به مدارس ژاپن

در ژاپن همانند دیگر کشورهای مختلف، تحصیلات از سن 6 سالگی آغاز می شود و دانش آموزان در این سن وارد دوره های ابتدایی شده و به طور کل با گذراندن 6 سال تحصیلی دوره ابتدایی خود را به پایان می رسانند، و بعد از آن وارد دوره دبیرستان می شوند و در دو دوره سه ساله مشغول به تحصیل می گردند؛ و سرانجام با به پایان رساندن مقطع متوسطه می توانند دیپلم 12 ساله خود را اخذ نمایند. متقاضیان تحصیل در مدارس ژاپن می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعزام دانش آموزبه ژاپن با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرند.

آموزش عالی در ژاپن شامل ۵ آموزش می باشد :

 • دانشکده های فنی مهندسی
 • کالج هایی که شامل آموزش حرفه میباشند( کالج های آموزش تخصص)
 • دانشگاه
 • مدارسی که شامل تحصیلات تکمیلی است.
 • کالج هایی که مربوط به رشته کامپیوتر است و دارای سایت می باشد.

بعد از به اتمام رسیدن دوره ابتدایی و متوسطه و اخذ دیپلم 12 ساله دانش آموزان آماده می شوند تا برای تحصیلات تکمیلی اقدام نمایند. از این رو دوره های برای آمادگی در آزمون های ورودی دانشگاه ها برگزار می گردد که در این مقاله به آن می پردازیم :

 • کتاب های درسی مبتنی بر رشته های تحصیلی
 • تدریس زبان ژاپنی (دانش آموزان و دانشجویان مبنی بر توانایی هر فرد در زبان ژاپنی تقسیم می شوند و توسط معلمان در کلاس های جداگانه آموزش می بینند.)
 • دوره های آمادگی در رشته های پزشکی

برای ورود به دوره های پزشکی در دانشگاه عناوینی شامل آموزش زبان ژاپنی، زبان انگلیسی، ریاضیات، فیزیک، زیست شناسی یا شیمی ارائه خواهند شد. هدف از برگزاری این دوره ها کسب مهارت برای دانش آموزان و دانشجویان جهت برگزاری آزمون های ورودی می باشد.

 • زمانبندی و برگزاری دوره های آموزشی
دوره یکساله دوره 6 ماهه
 ورود به دوره آوریل اکتبر
تعداد مجاز دانشجویی 180 100
 ساعات تحصیلی 1140 1680

هزینه های این دوره های آمادگی برای یکسال 20 هزار ین می باشد. متقاضیانی که دیپلم 12 ساله دارند باید پس از تحصیل در دوره های زبان ژاپنی یا تحصیل در دوره های آمادگی به دنبال تحصیل در دانشگاه های ژاپن می باشند. علاوه بر آن متقاضیان می بایست ویزای دانشجویی با اعتبار یک ساله دارای اعتبار اولیه داشته باشند.

اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع کارشناسی

دانشکده های فنی و فنی مهندسی موسسات آموزش عالی هستند که یک برنامه و آموزش پنج ساله را برای فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه می دهند. در این برنامه آموزشی که توسط مهندسان با استفاده از آخرین تکنولوژی و داشتن تجهیزات دانشگاهی کارهای عملی تمرینات و داشتن دانش تئوری پیشرفته در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. دانشجویانی که این دوره آموزشی پنج ساله را بگذرانند و پس از آن یک دوره دو ساله پیشرفته آموزش ببینند و پس از موفقیت و فارغ التحصیلی در دانشکده های فنی مهندسی قادر به دریافت مدرک کارشناسی میباشند.

اعزام دانشجو به ژاپن در مقطه کارشناسی به زبان ژاپنی امکان پذیر خواهد بود، لذا از این لحاظ متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید قادر به صحبت کردن و نوشتن به زبان ژاپنی باشند. به همین خاطر برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنند، در نتیجه دوره های آمادگی برای شرکت در آزمون های ورودی در دانشگاه های ژاپن برگزار می گردد.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه و موسسات خصوصی در ژاپن را دارند می توانند به یکی از دو روش زیر اقدام نمایند.

دانشجویانی که خارج از ژاپن درخواست دادن برای تحصیل او و با درخواست آنها موافقت شده است.

دانشجویانی که در ابتدا در یک موسسه خصوصی زبان ژاپنی ثبت نام کردند و در حال حاضر قصد یادگیری زبان ژاپنی را دارند که بعد از آن در کالج ها و در دانشگاه خصوصی ژاپن ثبت نام کنند. در هرصورت دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها یا موسسات ژاپن را دارند باید یکی از ترقی که در بالا به آن ذکر شد این اقدام نمایند که در بسیاری از موارد دانشجویان نیز باید یک امتحان ورودی در ژاپن بدهند.

آزمون پذیرش در دانشگاه های ژاپن از سال ۲۰۰۲ آغاز شد و دانشجویان بین المللی نیز باید برای کسب پذیرش در این آزمون شرکت کنند. در این آزمون دانشگاه بین المللی که قصد ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه های ژاپن را دارند مهارت‌های لازم همچون زبان ژاپنی و پایه علمی آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به ژاپن در و تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد برای متقاضیان این امکان را فراهم می آورد که بتوانند در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنند و تجربه عالی کسب نمایند. در اینجا به برخی از دلایل تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن می پردازیم :

 • کیفیت زندگی در ژاپن
 • بالاترین کیفیت آموزش پرورش در ژاپن
 • ژاپن یکی از امن ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است
 • اکثررشته های تحصیلی در ژاپن به زبان انگلیسی تدریس می شود

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شامل یک دوره دو ساله تحصیل می باشد. بعد از گذراندن سه ترم اول و برگزاری امتحانات نهایی می بایست پایان نامه یا ارائه نتایج تحقیقات خود را به عنوان پروژه پایانی اختصاص دهد.

اعزام دانشجو به ژاپن در مقطع دکترا

 اعزام دانشجو در ژاپن در مقطع دکترا شباهت هایی با زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. چرا که به صورت بالقوه می بایست متقاضی به دنبال یک سوپروایز باشد تا پروژه و پایان نامه خود را در هنگام در خواست تحصیل ذر ژاپن ارسال نماید.

فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند در مقطع دکتری به ادامه تحصیل ادامه دهند. در ژاپن مقطع دکترا معمولا بین 3 الی 5 سال به طول می انجامد. مهمترین نکته تحصیل در ژاپن این است که شما می بایست از همان اول درباره پروژه و بنامه تحقیقاتی خود با استاد مربوطه در میان بگذارید و پروژه خود را تعریف کنید.

اعزام دانشجو به ژاپن و دانشگاه های برتر ژاپن

در سال 2018 – 2019 تعداد 10 دانشگاه برتر از دانشگاه های ژاپن که در لیست QS قرار دارند که از این دانشگاه ها 5 دانشگاه که دارای رنک بالایی برخوردار هستند که بیشترین انتخاب متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها می باشد :

 • دانشگاه توکیو

این دانشگاه در سال 1887 تاسیس شد و جز اولین دانشگاه های امپراتوری درجهان است که در حال حاظر از نظر سطح علمی در رتبه 23 جهانی قرار دارد. همچنین به عنوان رتبه یک در سطح دانشگا های ژاپن قرار دارد.

 • دانشگاه کیوتو

یکی از مشهورترین دانشگاه های جهان و دارنده 13 جایزه نوبل می باشد. در حال حاظر دارای رتبه 35 جهانی که یکی از موسسات پیشرو در تحقیقات علمی می باشد. درسال جاری به عنوان دومین دانشگاه برتر ژاپن شناخته شد.

 • دانشگاه اوزاکا

به عنوان سومین دانشگاه برتر ژاپن که در حال حاظر دارای 67 امین رتبه جهانی قرار دارد. در این دانشگاه رشته هایی چون دندانپزشکی، مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم تدریس می گردد.

 • دانشگاه توهوکو

به عنوان سومین دانشگاه امپریال و جز هفت دانشگاه برتر ژاپن می باشد که در حال حاظر در رتبه بندی علمی جز77 دانشگاه برتر جهان شناخته شده است.

 • دانشگاه ناگویا

این دانشگاه در سال 1939 تاسیس گردید. در طول یک دهه گذشته جز دانشگاه های برتر از نظر بالاترین استانداردهای تحقیقاتی دست پیدا کرده که این موضوع باعث شد که جز شش دانشگاه معتبر در جهان قرار گیرد.

اعزام دانشجو به ژاپن و هزینه های تحصیل در ژاپن

هزینه های تحصیل در ژاپن برای مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا کمتر است، از این رو می توان گفت تحصیل در ژاپن جز گران ترین کشورهای اسیایی است. هرچند نمی توان کیفیت زندگی و تحصیل در کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا را با ژاپن مقایسه کرد. می توان گفت هزینه تحصیل برای یکسال در ژاپن 535800 ین الی 1725966 ین می باشد.

و میانگین هزینه زندگی در ژاپن 89000 ین (790 دلار) در ماه و یا 9480 دلار در سال می باشد، البته قیمت ها و هزینه های زندگی بسته به مناطق مختلف ژاپن متفاوت است.

 • خوابگاه دانشجویی :

دانشجویان بین المللی که در مراکز و موسسات آموزشی و همینطور دانشگاه ها پذیرش تحصیلی گرفتند و ثبت نام کردند می توانند ضمن تحصیل از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند. خوابگاه های دانشجویی دارای امکانات و تجهیزات کامل از قبیل آشپزخانه، اتاق لباسشویی، اتاق دانشجویی، سالن دانشجویی و سالن ورزشی می باشد. هزینه های ورود به خوابگاه های دانشجویی ماهانه 28000 یوان با پرداخت ائاثیه منزل 30000 یوان می باشد.

هزینه های تحصیل شامل هزینه های پذیرش، هزینه تحصیل، هزینه تسهیلات می شود. برای اخذ پذیرش تحصیلی در ژاپن می بایست هزینه سال اول تحصیل را در ابتدا پرداخت کرد.

مدارس تحصیلات تکمیلی هزینه تحصیل هزینه پذیرش جمع
(JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا)
ملی 535،800 5202 282،000 2738 817800 7،940
عمومی محلی 538،167 5،225 230،717 2،240 768،884 7.465
خصوصی برنامه های کارشناسی ارشد هنرها 1،249،304 12،129 224،437 2،179 1،473،741 14،308
مهندسی 965،589 9،375 236،052 2292 1،201،641 11،666
مراقبت های بهداشتی 864،022 8،389 254،210 2،468 1،118،232 10،857
علوم پایه 851،263 8،265 219،687 2،133 1،070،950 10،398
کشاورزی و علوم دامپزشکی 783،273 7،605 231،480 2447 1،014،753 9،852
داروخانه 763،792 7،415 243،152 3661 1،006،944 9،776
اقتصاد خانه 733،726 7،124 256،824 2،493 990،550 9،617
هنرهای لیبرال 758،688 7،366 212،659 2،065 971،347 9،431
دارو 705 702 6،851 231،667 2449 937،369 9،101
علوم اجتماعی 696،560 6،763 230،927 2442 927،487 9،005
علوم انسانی 660،750 6،141 221،280 2،148 882،030 8،563
برنامه دکترا هنرها 1،123،379 10907 225،806 2،192 1،349،185 13،099
مراقبت های بهداشتی 845،022 8،204 263،826 2،561 1،108،848 10،766
علوم پایه 792،297 7،692 231،060 2443 1،023،357 9،936
مهندسی 789،955 7،669 229،210 2225 1،019،165 9،895
کشاورزی و علوم دامپزشکی 784،692 7،618 226،400 2،198 1،011،092 9،816
اقتصاد خانه 725،382 7،043 252،426 2،451 977،808 9،493
داروخانه 757،064 7،350 218،157 2،118 975،221 9،468
هنرهای لیبرال 682،831 6،629 217،130 2،108 899،961 8،737
دندانپزشکی 644،080 6،253 234،198 2،274 878،278 8،527
علوم اجتماعی 610،303 5،925 224،963 2،184 835،266 8،109
علوم انسانی 597،530 5،801 227،438 2،208 824،968 8،009
دارو 515،283 5،003 186،954 1،815 702،237 6،818

 

 

برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه هزینه تحصیل هزینه پذیرش جمع
(JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا)
ملی 535،800 5202 282،000 2738 817800 7،940
عمومی محلی 537،933 5،223 232،422 2،257 770،355 7،479
خصوصی دارو 3،626،243 35،206 1،297،261 12،595 4،923،504 47،801
دندانپزشکی 3،783،553 36،734 611،390 5،936 4،394،943 42،669
داروخانه 1،725،966 16،757 353،689 3،434 2،079،655 20،191
هنرها 1،412،115 13،710 266،127 2،584 1،678،242 16،294
مراقبت های بهداشتی 1،247،881 12،115 286،207 2779 1،534،088 14،894
علوم و مهندسی 1،159،997 11،262 252،277 4449 1،412،274 13،711
کشاورزی و علوم دامپزشکی 1،086،051 10،544 259،140 2،516 1،345،191 13،060
تربیت بدنی 997،417 9،684 267،038 2،593 1،264،455 12،276
علم خانه 994،596 9،656 265،790 2،580 1،260،386 12،237
ادبیات و آموزش 932،725 9،056 253،868 2465 1،186،593 11،520
رفاه اجتماعی 931،175 9،041 239،438 2،325 1،170،613 11،365
قانون، بازرگانی و اقتصاد 881،808 8،561 250،074 4228 1،131،882 9889
الهیات و بودیسم 877،751 8،522 234،828 2،280 1،112،579 10802
دوره های آمادگی زبان ژاپنی برای اطلاعات بیشتر لطفا با هر مدرسه تماس بگیرید 717،782 6،969

 

کالج های آموزشی حرفه ای هزینه تحصیل هزینه پذیرش جمع
(JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا) (JPY) (دلار آمریکا)
خصوصی مراقبت شخصی 1،235،000 11،990 175،000 1،699 1،411،000 13،699
مراقبت پزشکی 1،133،000 11،000 272،000 2،641 1،405،000 13،641
فن آوری 1،041،000 10،107 205،000 1،990 1،246،000 12،097
کشاورزی 1،025،000 9،951 180،000 1،748 1،205،000 11،699
فرهنگ و آموزش عمومی 1،030،000 10،000 153،000 1،485 1،183،000 11485
کسب و کار 935،000 9،078 120،000 1،165 1،056،000 10252
آموزش و پرورش و رفاه 915،000 8،883 139،000 1،350 1،055،000 10،243
مد و علم خانه 794،000 7709 184،000 1،786 978،000 4995
 • کار پاره وقت:

بر اساس یک نظرسنجی 74% از دانشجویان بین المللی به طور پاره وقت ضمن تحصیل مشغول به کار هستند. بیشتر دانشجویان در صنعت مواد غذایی بعد از آن در بازاریابی، دستیار آموزش و پرورش، کارکنان یک هتل یا رستوران هستند. دستمزد بر اساس نوع کار که شرایط آن متفاوت است. به صورت تقریب و ساعتی بین 800 الی 1200 یورو می پردازند. برای کار پاره وقت ابتدا باید اجازه فعالیت از نزدیکترین اداره مهاجرت  به منطقه اعطا شود.

هزینه های تحصیل و زندگی در ژاپن

اعزام دانشجو به ژاپن و هزینه های زندگی در ژاپن

موضوع هزینه زندگی در ژاپن در بابا اعزام دانشجو به ژاپن از اهمیت بالایی برخوردار است. میانگین هزینه زندگی در ژاپن به سبک زندگی و تعداد نفرات خانواده متقاضی بستگی خواهد داشت. در ادامه به معرفی بخشی از هزینه های زندگی در ژاپن خواهیم پرداخت:

 • هزینه خوراک

  شیر(یک لیتر)                     1$

  برنج(یک کیلوگرم)               4$

  تخم مرغ(12 عدد)              2.89$

  گوشت گاو(1 کیلوگرم)         17$

  سیب(1 کیلوگرم)                7$

  سینه مرغ(500گرم)            3.99$

  سیب زمینی(1 کیلوگرم)       3.66$

  گوجه فرنگی(1 کیلوگرم)       7$

  آب(5/1 لیتری)                  1$

 • هزینه حمل و نقل

  بلیط یک طرفه               1$

  تعرفه تاکسی                  6$

  بنزین(یک لیتر)               1.23$

 • مسکن

  اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه                    876$

  اجاره آپارتمان یکخوابه خارج از شهر           541$

  خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر         9.625$

  خرید هر متر مربع آپارتمان خرج از شهر         4.302$

اعزام دانشجو به ژاپن و بورسیه تحصیلی ژاپن

6  نوع بورس تحصیلی تحت حمایت دولت ژاپن به منظور اعزام دانشجو به ژاپن از طریق بورسیه تحصیلی وجود دارد و دانشجویانی که مایل هستند و درخواست بورس تحصیلی دارند باید یکی از معیارهای ذکر شده زیر را داشته باشند :

 1. توسط کنسولگری یا سفارت ژاپن توصیه شده باشند.
 2. دانشجویان باید حتما توسط یکی از دانشگاه های ژاپن پذیرفته شده باشد و این توصیه نامه از سمت دانشگاه باشد.
 3. دانشجویانی که قبلا در ژاپن تحصیل کرده اند و در حال حاضر در یکی از دانشگاه ها نیز ثبت نام کرده باشند.
 4. محققانی که کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشد و بین ۱۶ سال تحصیلی را تکمیل کرده اند می توانند از این بورس استفاده کنند.
 5. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی باید حداقل ۱۷ سال سن و یا حداکثر ۲۵ سال سن داشته باشد و حتما باید ۱۲ سال تحصیلی یا دیپلم را داشته باشم و آن را تکمیل کرده باشند.
 6. متقاضیان تحصیل در کالج های فنی مهندسی در ژاپن که باید حداقل ۱۷ سال سن و حداکثر ۲۵ سال سن داشته باشند و تحصیلات خود را در مدارس با حداقل ۱۱ سال تحصیلی گذرانده باشند.
 • روش های اقدام جهت آزمون پذیرش در بورس:

دانشجویان بین المللی جهت برگزاری آزمون باید یک ویزای مسافرت موقت را درخواست دهند. این ویزا به متقاضیان اجازه می دهند بین 15 تا 90 روز در ژاپن اقامت داشته باشند. زمانی که متقاضی در این دوره پذیرفته شود، متقاضی می تواند در خواست ویزای دانشجویی دهد و نوع ویزایش را تغییر دهد. برای مهاجرین که قصد سکونت در ژاپن را دارند می بایست کارت اقامت باید بیش از 3 ماه صادر شود.

تحصیل در ژاپن به همراه بورسیه

اعزام دانشجو به ژاپن و پذیرش تحصیلی

پذیرش از دانشگاه های ژاپن اغلب از طریق آزمون های ورودی امکان پذیر است. اعزام دانشجو به ژاپن و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش مانند بسیاری از کشورهای دیگر بصورت آنلاین از طریق وب سایت دانشگاه و هم بصورت حضوری انجام می گیرد. دانشگاه های ژاپن با فرآیندهای مختلف که ممکن است منجر به آزمون شود. اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های ژاپن به شرح زیر می باشد:

 • فرم در خواست پذیرش تحصیلی

 • یک سند از مدارک تحصیلی و ترجمه آن

 • برای مقطع کارشناسی داشتن دیپلم 12 ساله الزامی است

 • برای مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدارک دیپلم 12 ساله + مدرک کارشناسی

 • برای مقطع دکتری دیپلم 12 ساله + مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد

 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه

 • گواهی عدم سو پیشینه

 • دوقطعه عکس

 • پاسپورت معتبر برای حداقل 6 ماه

 • اثبات منابع مالی برای مدت اقامت در ژاپن

اعزام دانشجو به ژاپن و ویزای تحصیلی ژاپن

 دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل برای بیش از 3 ماه در ژاپن را دارند، می بایست برای ویزای دانشجویی جهت اعزام دانشجو به ژاپن و تحصیل در این کشور برای کنسولگری ژاپن در کشور خود ویزای دانشجویی درخواست دهید. تقریباً می توان در نظر گرفت که پروسه تقاضا بین 2 الی 4 ماه زمان بر است. ویزای دانشجویی صادر شده تا یک سال معتبر است.

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ژاپن کار حساس و ظریفی بوده و نیازمند اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی از متخصصین امور تحصیل می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. دانش آموزانی که دارای دیپلم ۱۲ ساله می باشد اما مدارک تحصیلی آنها مورد تایید قرار نگرفته یا تطبیق داده نشده است می بایست در یک دوره آمادگی برای دانشگاه اقدام نمایند و بعد از گذراندن این دوره های آموزشی مجاز به شرکت در دانشگاه باشند.

اعزام دانشجو به ژاپن و زمان اعزام دانشجو به ژاپن

زمان اعزام دانشجو به ژاپن برای ترم اول از ماه آوریل، و ترم دوم از ماه اکتبر شروع می باشد. البته گاهاً دانشگاه های وجود دارند که در ترم دوم هم جذب دانشجو دارند و می پذیرند که دانشجویان از ترم دوم تحصیلی مشغول گردد. اما باید خاطر نشان کرد که مهلت های پذیرش قابل تمدید نیست. متقاضیان باید مدارک خود را  در اسرع وقت به دانشگاه ارسال کنند و پس از دریافت نامه پذیرش برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

اعزام دانشجو به ژاپن و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به ژاپن و تحصیل در دانشگاه های این کشوربا توجه به رنک و کسب رتبه های خوب جهانی و قاره ای می تواند مقصد مناسبی برای مهاجران و متقاضیان تحصیل در بهترین کشور آسیا باشد. کسب درجات علمی بالا در این کشور، امکان تحصیل به زبان انگلیسی از نقاط عطف تحصیل در ژاپن می باشد.
از مزایای اعزام دانشجو به ژاپن و تحصیل در این کشورمی توان به اشتغال و کاراموزی در حین تحصیل اشاره کرد، چرا که دانشجویان بین المللی در حین تحصیل می توانند در شرکت های ژاپنی کار می کنند و حتی دانشجویانی که قصد دارند بعد تحصیل بمانند و وارد بازار کار شوند می بایست وضعیت اقامت خود را تغییر دهند که البته این امر برای ایرانیان دشوارتر می باشد. از معایب تحصیل در ژاپن می توان به هزینه های بالای تحصیل و زندگی در این کشور و تحصیل به زبان ژاپنی در اکثر دانشگاه های این کشور اشاره داشت.
به جهت اینکه هزینه های زندگی و تحصیل در ژاپن ارزان نیست و همینطور یادگیری زبان ژاپنی وسخت گیری هایی که برای ورود و تحصیل در ژاپن می شود می بایست کاملا محتاط در این زمینه عمل کرد و حتما از مشورت با کارشناسان در این زمینه و در این امر بهره مند شد، در ابتدا ممکن است متقاضیان این راه را بسیار ساده تلقی کنند ، اما پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور به شما عزیزانی که قصد تحصیل و مهاجرت را دارید این است که حتما قبل از انجام هر اقدامی برای جلوگیری از اشتباه و ضرر با وکیل مهاجرتی و مشاور با سابقه و حرفه ای مشورت نمایید . و در آخر می توانید در باب اعزام دانشجو به ژاپن و تحصیل در ژاپن و بررسی دیگر کشورها با دفتر مرکزی ما در وین و یا با دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان بصورت تلفنی بهره مند شوید.
همپنین می توانید در قسمت انتهای مقاله ودر قسمت دیدگاه نظرات ، نظرات و پرسش های خود را بیان نمایید وپاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.