اعزام دانشجو به چین و بررسی شرایط آن

 • اعزام دانشجو به چین و موسسه حقوقی معتبر ملک پور (MIE)
 • اعزام دانشجو به چین و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانشجو به چین در مقاطع مختلف تحصیلی
 • اعزام دانشجو به چین و دانشگاه های برتر چین
 • اعزام دانشجو به چین و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به چین و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به چین و زمان اعزام به دانشگاه
 • اعزام دانشجو به چین و بورسیه تحصیلی
 • اعزام دانشجو به چین و هزینه های زندگی دانشجویی
 • اعزام دانشجو به چین و وضعیت ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به چین و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به چین اعزام دانشجو به چین

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به چین و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به چین و راه های اخذ اقامت تحصیلی در چین در این مقاله به صورت علمی و تخصصی  بررسی می شود. اعزام دانشجو به چین می تواند راهی در جهت اهداف شما باشد اما در ابتدا باید به این نکته پرداخت که چرا اعزام دانشجو به چین و آیا دانشگاه های چین در سطح بین المللی مورد تایید هستند و از سطح علمی قابل قبولی برخوردار می باشند؟ با توجه به تقسیم بندی های اختصاصی ای که توسط موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اعزام دانشجو به چین صورت گرفته است، در این مقاله به این موضوعات خواهیم پرداخت. همچنین تمامی جنبه های مهم و اصلی در خصوص تحصیل در چین و اعزام دانشجو به چین مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

مقاله مرتبط

تحصیل پزشکی در چین

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در چین

audio اعزام دانشجو به چین

اعزام دانشجو به چین و موسسه معتبر ملک پور (MIE)

اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور از موضوعاتی ست که به تازگی زبانزد محصلان کشور های آسیایی شده است. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه مهاجرت با بیش از 15 سال سابقه درخشان، می تواند شما را در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهای خود همراهی کند. از جمله خدمات موسسه حقوقی ملک پور می توان به اخذ پذیرش از دانشگاه های مطرح دنیا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی برای علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا اشاره کرد. در مبانی مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به چین و سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی می توانید به سایر مقالات مرتبط با این موضوع در وبسایت ملک پور مراجعه کنید و انتخابی درست در جهت رسیدن به آمال و اهداف خود داشته باشید. در ادامه به مباحثی در موضوع اعزام دانشجو به چین و شرایط عمومی خواهیم پرداخت.

اعزام دانشجو به چین و شرایط عمومی آن

شرایط عمومی اعزام دانشجو به چین در این بخش مطرح می گردد. جمهوری خلق چین با 9.5 میلیون متر مربع مساحت و جمعیتی 1.5 میلیاردی در قاره آسیا از سطح علمی خوبی برخوردار می باشد. این کشور با بیش از 300 دانشگاه و 20,000 دوره های آموزشی، می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل با هزینه های پایین باشد. تحصیل و اعزام دانشجو در چین می تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان بین المللی فراهم کند تا از منظر چین همه چیز را ببیند. چین به علت تاریخچه و فرهنگ هیجان انگیزی که دارد، برای دانشجویان بین المللی، به مقصدی محبوب تبدیل گشته است. دانشجویانی که در چین مشغول تحصیل هستند، می توانند برای پس انداز اقتصادی و تحصیل برنامه ریزی کنند. هزینه های زندگی و تحصیل در چین در مقایسه با کشور امریکا بسیار پایین می باشد. بهبود چشم انداز حرفه ای و کشف زبان و فرهنگ چینی می تواند از فواید مهم تحصیل و اعزام دانشجو به چین باشد. 

اعزام دانشجو به چین در مقاطع مختلف تحصیلی

اعزام دانشجو به چین در مقاطع مختلف در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. مقاطعی که در کشور چین مطالعه می شود، اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد.

 • اعزام دانشجو به چین در مقطع لیسانس

  لیسانس عمومی ترین مدرک تحصیلی در سطح تحصیلات دانشگاهی هر کشور می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور چین، عموما بین 3 سال الی 4 سال به طول می انجامد. مقاطع لیسانس عموما در رشته های مدیریت، حسابداری، پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، کشاورزی، فضانوردی و… می باشد. برای تحصیل در رشته پزشکی (MBBS) در چین، عموما بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

 • اعزام دانشجو به چین در مقطع فوق لیسانس

  تحصیل در مقاطع فوق لیسانس در چین هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی امکان پذیر است. اما رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، اغلب پزشکی، تجارت، مهندسی و علوم کامپیوتری (IT) می باشد. برای افرادی بومی انگلیسی، ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی نیست اما اگر دانشجوی بین المللی هستید، نیاز به اثبات سطح زبان خود هستید. اشخاصی که برای اعزام دانشجو به چین قصد اقدام دارند، دوره های فوق لیسانس خود را در زمان های 1.5 سال، 2 سال و 3 سال می توانند اخذ کنند.

 • اعزام دانشجو به چین در مقطع دکتری

  سالانه در مقطع دکتری در چین، بیش از 150,000 نفر مشغول تحصیل هستند. بیش از 2,500 دانشگاه در مقطع دکتری فعالیت دارند. مدت زمان مطالعه برای اعزام دانشجو به چین در مقطع دکتری عموما بین 3 الی 4 سال می باشد. هزینه های پذیرش دکتری در دانشگاه های چین، بین 2,500 تا 10,000 دلار امریکا می باشد. آموزش در سطح دکتری بیشتر تحقیقات و جست و جو می باشد تا کلاس های تئوری. در کل، رشته های دکتری برای تحصیل تخصصی در شاخه مطالعاتی می باشد.

اعزام دانشجو به چین و دانشگاه های برتر چین

اعزام دانشجو به چین به تازگی زبانزد افراد متقاضی مهاجرت به کشورهای آسیایی شده است. چرا که از لحاظ هزینه و امکانات تحصیلی، امتیازات بیشتری نسبت به دیگر کشور های آسیایی و اروپایی دارد. در این بخش به بررسی ده دانشگاه برتر کشور چین خواهیم پرداخت.

 • Tsinghua University

  دانشگاه چینهوا در پکن، دانشگاه شماره یک چین می باشد که در سازمان جهانی QS رتبه 17 را در سال 2019 کسب کرده است. این دانشگاه از سال 1911 تاسیس شده و برجسته ترین رهبران سیاسی چین را آموزش داده است. تاریخ، فلسفه هنر، تجارت و اقتصاد، حقوق، روانشناسی، شیمی، کشاورزی، سیاست و… از رشته های مورد فعالیت در این دانشگاه می باشد. میانگین هزینه های شهریه برای هر سال در این دانشگاه، 7500 دلار آمریکا در سال می باشد.

 • Peking University

  دانشگاه پکینگ در شهر پکن، در سال قبل رتبه 9 آسیا را کسب کرده بود. پکینگ، دانشگاهی امپراطوری در سال 1898 تاسیس شد و در حال حاضر در سال 2019 رتبه 30 در جهان را کسب کرده است. این دانشگاه با ارائه بیش از 36 رشته تحصیلی در عناوین فیزیولوژی و آناتومی، هنر و طراحی، مدیریت و تجارت، مهندسی فنی و علوم کامپیوتر و… در سطح خود فعالیت می کند. میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه 17,000 دلار امریکا می باشد.

 • Fudan University

  دانشگاه فودان در سال 1905 در بزرگترین شهر چین یعنی شانگهای تاسیس شده است. این دانشگاه در سازمان جهانی QS رتبه 44 و در کشور چین رتبه سوم را کسب کرده است. فودان در رشته های هنر و معماری بیشترین تمرکز را دارد. میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه، 8,000 تا 11,000 دلار امریکا می باشد. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم می باشد.

 • University of Science and Technology of China

  چهارمین دانشگاه برتر چین دانشگاه علوم و تکنولوژی چین می باشد که در آسیا رتبه 23 و در جهان رتبه 98 را کسب کرده است. این دانشگاه در شهر آن هوئی چین واقع شده است و میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه، 4,350 دلار امریکا می باشد. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. رشته هایی همچون علوم دارویی، محیط زیست و انرژی، مهندسی نرم افزار، مهندسی شیمی، اقتصاد و تجارت، مدیریت اجرایی و… در این دانشگاه تدریس می شود.

 • Zhejiang University

  دانشگاه ججیانگ که در شهر ججیانگ واقع شده است، در سال 1897 تاسیس شده است. رشته هایی همچون مهندسی الکترونیک، پزشکی و پیرا پزشکی، مهندسی کامپیوتر و… در این دانشگاه فعالیت می کنند. این دانشگاه در سال 2019 رتبه 68 جهانی را کسب کرده است. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد. هزینه های شهریه در این دانشگاه به طور میانگین 17,000 دلار امریکا می باشد.

 • Shanghai Jiao Tong University

  دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در سال 1896 در این شهر تاسیس شده است. رشته هایی همچون مهندسی نرم افزار، پزشکی و پیراپزشکی، بیولوژی، میکروبیولوژی، فیزیک نجومی و… در این دانشگاه تدریس می شود. در سال 2019 این دانشگاه رتبه 59 را در سازمان QS کسب کرده است. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد. میانگین هزینه های شهریه برای این دانشگاه از 5,000 تا 12,000 دلار امریکا می باشد.

 • Nanjing University

  دانشگاه نانجینگ در شهر نانجینگ چین در سال 1902 تاسیس شده است. این دانشگاه در رشته هایی همچون، مهندسی و فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و ریاضیات، هنر، طراحی و معماری، علوم کامپیوتری، مطالعات کره زمین و محیط زیست، پزشکی و سلامت فعالیت دارد. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد. میانگین شهریه های این دانشگاه حدودا 4,000 دلار امریکا می باشد.  در سال 2019 رتبه این دانشگاه 122 تخمین زده شده است.

 • Wuhan University

  دانشگاه ووهان در شهر هوبئی واقع شده است. این دانشگاه در سال 1893 تاسیس شده است. میانگین هزینه های دانشگاهی و شهریه این دانشگاه 3,000 دلار امریکا می باشد. رشته هایی همچون مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی و… در این دانشگاه تدریس می شود. رتبه سازمان جهانی QS این دانشگاه 257 می باشد. مدارک صادره از این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم می باشد.

 • Sun Yat-sen University

  دانشگاه سون یات سن در سال 1924 در شهر گوانجوی چین تاسیس شده است. رتبه جهانی این دانشگاه در سازمان جهانی QS رتبه 295 می باشد. رشته های مورد فعالیت در این دانشگاه، فلسفه، پزشکی و پیرا پزشکی، مردم شناسی، ادبیات زبان چینی، مدیریت اجرایی، حسابداری، علوم مالی و سرمایه گذاری و… می باشد. میانگین هزینه های شهریه از 3,500 تا 15,000 دلار امریکا می باشد. مدارک صادره از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.

 • Harbin Institute of Technology

  دانشگاه تکنولوژی هربین در سال 1920 در شهر گوانجو تاسیس شده است. رتبه جهانی این دانشگاه 285 می باشد. رشته های مورد فعالیت در این موسسه تحصیلی که برای اعزام دانشجو به چین تعبیه شده است، معماری، فضانوردی، مهندسی شیمی و شیمی محض، مهندسی عمران، علوم کامپیوتری و مهندسی کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد و… می باشد. هزینه شهریه این دانشگاه از 1,000 تا 5,000 دلار امریکا می تواند متغیر باشد.

اعزام دانشجو به چین و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به چین مراحل و مقدماتی دارد. از جمله مقدمات آن، فراهم آوردن مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه می باشد. در ابتدا شرایط برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های چین به شرح زیر می باشد.

 • ارائه مدارک ترجمه شده و گواهی های تحصیلی که از مقاطع قبلی تحصیلی.

 • متقاضی باید ویزای دانشجویی یا ویزای موقت بازدید (Visitor Visa) داشته باشد.

 • متقاضی باید به قوانین دولت چین و تمام نظامات موجود در این کشور احترام بگذارد.

 • عدم داشتن سوء سابقه کیفری.

 • برای تحصیل در دانشگاه های چینی زبان باید فرد به سطح مطلوب زبان چینی ( HSK ) مسلط باشد.

 • برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، به مدرک زبان انگلیسی مثل تافل و آیلتس نیاز است.

 • ارائه اظهارنامه هدف از تحصیل

 • ارائه تمکن مالی بانک

لازم به ذکر است برای پذیرش در مقطع MBA به ارائه امتیاز امتحان GMAT یا GRE نیاز است. همچنین توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ممکن است با توجه به نوع دوره و موسسه آموزشی، متنوع باشد.

اعزام دانشجو به چین و شرایط ویزای دانشجویی

جهت اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به چین شرایطی وجود دارد. از جمله آن شرایط، ویزای کشور چین می باشد. برای ورود اتباع خارجی به کشور چین، شما به ویزا نیاز دارید. ویزای تحصیلی چین که به نام ویزای اکس (X visa) می باشد، به دو نوع تقسیم بندی شده است. موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص می تواند راهنمایی های لازم را برای شما انجام دهد.

 • ویزای اکس 1 (X1)

  این نوع از ویزا برای افرادی تعبیه شده است که قصد ورود تحصیلی به کشور چین را به مدت بیش از 6 ماه دارند. این ویزا برای ورود چندگانه (Multiple Entry) صادر می شود که عموما تا 5 سال می تواند معتبر باشد. دارنده این نوع از ویزا باید طی 30 روز بعد از ورود به کشور چین، خود را به اداره امنیتی پلیس کشور برساند. جایی که اقامت بلند مدت چین می تواند به جای ویزای اکس 1 صادر شود.

 • ویزای اکس2 (X2)

  این نوع از ویزا برای افرادی که قصد ورود تحصیلی به کشور چین به مدت کمتر از 6 ماه دارند صادر می شود. این نوع از ویزا عموما برای یک بار ورود می باشد و در اهداف تحصیلی کوتاه مدت تعبیه شده است.

 • مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی

  • ارائه پاسپورت
  • معتبر بودن پاسپورت برای حداقل 12 ماه
  • پاسپورت حداقل باید دو صفحه خالی برای درج ویزا داشته باشد
  • ارائه پذیریش دانشگاه
  • پرداخت هزینه صدور ویزا

با دارا بودن ویزای اکس (X) در چین، افراد مجاز به کار تمام وقت نیستند. اما می توانند برای کار نیمه وقت درخواست خود را به دانشگاه و اداره کار کشور چین اعلام نمایند. برای دانشجویان خارجی که مقررات کشور را رعایت نمی کنند و بیش از حد مجاز مشغول به کار می شوند، تحت عنوان مشاغل غیر قانونی نامیده می شوند و احتمالا مجبور به تعلیق و یا اخراج از کشور چین می شوند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین
معرفی دانشگاه پکن
بورسیه تحصیلی در چین

اعزام دانشجو به چین و زمان اعزام به دانشگاه

برای اعزام دانشجو به چین مدت زمان هایی تعیین شده است. برای ترم پاییز که از سپتامبر آغاز می شود، فوریه تا جولای را برای ارائه مدارک تعیین نموده اند. نتایج دانشگاه ها در روز های پایانی جولای تا آگوست مشخص می شود. ثبت نام و شروع کلاس ها از ماه سپتامبر می باشد.

برای ترم بهار که از ماه مارس آغاز می شود، ماه های اکتبر تا ژانویه را برای ارائه مدارک تعیین نموده اند و آغاز ثبت نام و شروع کلاس ها از ماه مارس می باشد. دقت داشته باشید که تمام دانشگاه ها و تمام رشته ها از ماه سپتامبر آغاز می شود. تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها و رشته ها در فصل بهار آغاز می شود. اغلب دانشگاه ها برای ارائه دوره های زبان از فصل بهار استفاده می کنند. موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اعزام دانشجو به چین می تواند برای شما راهنمایی ها و راهکار هایی را ارائه دهد.

اعزام دانشجو به چین و بورسیه تحصیلی

اعزام دانشجو به چین می تواند در قالب بورسیه نیز انجام شود. بورسیه (Scholarship) انواع مختلفی دارد که می توان به معافیت از شهریه دانشگاه، خوابگاه و بیمه پزشکی و دستمزد ماهانه تقسیم شود. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های چین می تواند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری انجام بپذیرد. اما بورسیه تحصیلی شرایطی نیز دارد. مواردی از قبیل سن متقاضی، سطح زبان و مقالات ISI از عمده ترین شرایط بورسیه تحصیلی در چین می باشد. ثبت بورسیه تحصیلی در چین در سازمان CSC یا سازمان بورسیه چین باید انجام شود. در ادامه به مدارک مورد نیاز ذیل بروسیه تحصیلی چین خواهیم پرداخت.

 • اسناد و مدارک ترجمه شده از مقطع کارشناسی ارشد (برای دکتری) و مدارک ارزیابی شده از مقطع کارشناسی (برای کارشناسی)
 • دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه قبلی
 • انجام تست های پزشکی
 • ارائه طرح مطالعاتی (Study Plan)
 • ارائه مدرک زبان مرتبط و اثبات سطح زبان متقاضی (که عموما با مصاحبه انجام می شود)
 • نامه پذیرش در ضمیمه پاسپورت متقاضی

اعزام دانشجو به چین و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور نیز طبیعتا دارای هزینه هایی ست. کما اینکه زندگی دانشجویی برای افراد باید با مدیریت و صرفه جویی هایی همراه باشد تا از هزینه های زندگی آن ها کم کند. موسسه حقوقی ملک پور در این بخش به صورت دقیق و علمی به بررسی 20 نوع از کالاها و خدمات اساسی کشور چین خواهد پرداخت.

آب هر نیم لیتر 0.30 دلار
شیر هر لیتر 1.89 دلار
نان 1.51 دلار
برنج هر کیلو 0.97 دلار
تخم مرغ بسته 12 عددی 1.69 دلار
پنیر محلی هر کیلو 12.84 دلار
گوشت مرغ هر کیلو 3.72 دلار
سیب هر کیلو 1.69
موز هر کیلو 1.04 دلار
گوجه هر کیلو 1.16 دلار
بلیط یک طرفه مترو 0.30 دلار
تاکسی در اختیار برای یک ساعت 5.26 دلار
گازوئیل هر لیتر 1.04 دلار
اینترنتADSL ماهیانه 14.86 دلار
شلوار جین 59.87 دلار
کتانی 87.41 دلار
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر 536 دلار
اجاره خانه یک خوابه در اطراف شهر 309 دلار
تویوتا کرولا 20000 دلار

به طور میانگین می توان هزینه های زندگی در کشور چین را از 500 دلار تا 1,000 دلار تخمین زد. این هزینه ها بسته به نوع زندگی و لایف استایل هر شخص می تواند متفاوت باشد. حتی شهر ها هم می توانند در نوع هزینه های شما تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال هزینه زندگی در پکن از 1,000 تا 1,200 دلار امریکا می تواند متغیر باشد. اما میانگین درآمد هر شخص در چین میتوان بین 900 دلار تا 1,100 دلار متفاوت باشد. این نوع از درآمد برای افراد عادی جامعه تخمین زده شده است.

هزینه دانشگاه های عمومی چین، بین 3,300 تا 10,000 دلار امریکاست.

 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بین 2,200 تا 4,500 دلار در سال می باشد.
 • هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی و تجاری، بین 24,000 تا 50,000 دلار امریکا در سال می باشد.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان که در چین کمپ دارند، برای مقطع لیسانس 12,000 دلار امریکا در سال می باشد. برای مقطع فوق لیسانس 13,500 دلار امریکا می باشد.
 • جدا از برخی دانشگاه های خصوصی چینی زبان، می توانید در بسیاری از دانشگاه های کمپ امریکایی و بریتانیایی در شهرهای چین درخواست دهید. هزینه شهریه های این دانشگاه ها از 8,000 تا 15,000 دلار امریکا متغیر می باشد.

اعزام دانشجو به چین و وضعیت ویزای همراه

اعزام دانشجو به چین طبیعتا دارای شرایط الحاق خانواده نیز می باشد. اما به طور کلی باید بررسی کرد که ویزای الحاق خانواده چیست. خانواده به معنی اقوام درجه اول مثل همسر، فرزند، خواهر، برادر، پدر و مادر می باشد. الحاق خانواده به این معنی می باشد که هر شخصی به هر نوع ویزایی که در کشور چین مشغول به زندگی می باشد، این اجازه را با توجه به قوانین رسمی کشور چین، دارد که برای الحاق خانواده خود در خواست دهد. در این حین باید این نکته را خاطر نشان کرد که شخص اصلی که در کشور چین اقامت دارد، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، هر اقامتی که داشته باشد به شخص فرعی که تحت عنوان خانواده به فرد اصلی ملحق می شود، منتقل می شود. یعنی اگر فردی که دارای ویزای توریستی چین می باشد، به همان نوع ویزا می تواند برای الحاق خانواده خود درخواست دهد.

برای در خواست ویزای الحاق خانواده، شخص اصلی که در چین اقامت دارد باید با مراجعه به مقامات ذی صلاح، درخواست الحاق خانواده خود را در قالب یک دعوت نامه تحویل دهد. این دعوت نامه باید مراحل پروسه را طی نموده و تمکن مالی فرد اصلی ثابت شود. حال در برخی از دانشگاه های چین (تعداد محدود) این امکان وجود دارد که دانشگاه، خوابگاه و یا مکانی را برای اسکان موقت خانواده شخص اصلی معرفی کند. این موضوع کاملا نسبی بوده و بسته به نوع دانشجو و نوع اقامت وی می تواند کاملا متفاوت باشد.

اعزام دانشجو به چین و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور، تبعاتی برای شخص اصلی دارد. یکی از این تبعات می تواند اقامت دانشجو پس از تحصیل باشد. برای برخی از کشور ها مثل سنگاپور، مالزی و… ویزای بلند مدت تحصیلی می تواند تحت شرایطی به اقامت بلند مدت تبدیل شود. اما مسئله ای که برای ایرانیان مهم می باشد این است که آیا با تحصیل در کشور چین، می توان به اقامت دائم رسید یا خیر. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که با تحصیل در کشور چین نمی توان اقامت دائم دریافت کرد. هر کشوری برای اعطای اقامت بلند مدت خود، شرایطی از قبیل پرداخت مالیات، پرداخت حق بیمه، خرید ملک و… را از شروط اصلی خود قرار داده است. کشور چین از این قائده مستثنی نیست و با تحصیل در مقاطع مختلف نمی توان اقامت بلند مدت این کشور را دریافت کرد. شما در ابتدا باید با مراجعه به اداره امور مهاجرت و کار اتباع بیگانه، درخواست خود را مبنی بر دریافت اجازه کار پس از تحصیل تحویل دهید. از شرایط اصلی این مهم، این است که به زبان چینی مسلط باشید تا به راحتی با مردمان این کشور ارتباط برقرار کنید. در صورت پذیرش درخواست شما از طرف مقامات مسئول، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

اما شرایط برای دریافت اقامت دائم کشور چین برای ایرانی ها سخت می باشد. چرا که به طور کلی این کشور مهاجر پذیر نیست و نرخ بیکاری چین نیز بالای 5 درصد می باشد اما نرخ رشد جمعیت کشور چین رو به افزایش می باشد. این نکته می تواند کمی برای دانشجویان نگران کننده باشد؛ چرا که می تواند عاملی برای عدم موفقیت در پیدا کردن شغل در این کشور باشد.

اعزام دانشجو به چین و سخن پایانی

اعزام دانشجو به چین به طور تخصصی در این مقاله بررسی و بحث شد. کشور چین شرایط مناسبی برای مطالعه و تحصیل نسبت به دیگر کشور ها دارد اما هزینه زندگی در چین به خصوص در شهر هایی مثل گوانجو و شانگهای، با هزینه های زندگی در اروپای مدرن مثل آلمان و اتریش یکی می باشد. بنابراین به نسبت اینکه چین کشوری آسیایی ست، هزینه زندگی در آن بالا می باشد. علاوه بر آن، دولت کشور چین برای افتتاح حساب برای متقاضیان ایرانی، مشکل های عدیده ای به وجود آورده است. علاوه بر آن، مدارک صادره از دانشگاه های چین مورد تایید مشروط از طرف وزارت های بهداشت و علوم می باشد. نکات دیگری وجود دارد که می توان بدان اشاره کرد که برای اعزام دانشجو به چین بیشتر باید تحقیق کرد و شرایط را مورد بررسی قرار داد. به طور کلی اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور می تواند از مواردی باشد که در مقایسه با دیگر کشور های درجه یک اروپایی، منجر به اقامت دائم و دریافت پاسپورت نمی شود. چرا که چین اصلا کشور مهاجر پذیری نیست. پس در خصوص اعزام دانشجو به چین و مهاجرت تحصیلی به این کشور باید کمی تامل کرد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

6 پاسخ
 1. مرضیه بدیهی گفته:

  سلام و عرض ادب…. من مرضیه بدیهی هستم…کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه اصفهان
  یکی از اساتید بنده یک بورس تحصیلی در کشور چین. پکن برای من ارسال فرمودن ولی در داخل اطلاعیه فقط نوشته اند که دانشجویان بورسیه میشوند و اطلاعات کافی نداده اند… می خواستم بپرسم یعنی همه شرایط تحصیلی و مالی را یعنی خودشون ساپورت می کنن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز، نظر به اینکه محتوای اطلاعیه قابل رویت نمی باشد و استناد پذیر نمی باشد. توصیه می گردد مستقیما از دانشگاه استعلام مربوطه جهت بررسی صحت و سقم میزان بورسیه و جزییات آن را دریافت کنید. چون برخی کمک هزینه های زندگی صرفا هزینه های تحصیل و برخی نیز هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش می دهند.

   پاسخ
 2. فاطمه لواف پور گفته:

  برای دکتری عمران باید حتما مدرک زبان داشت یا می توان دوره زبان را در آنجا دید و اگر امکانش هست هزینه اش چقدر می شود ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. بسته به نوع دانشگاه مورد پذیرش شما این امکان برای شما وجود خواهد داشت.البته اخذ پذیرش می بایست توسط خودتان و از طریق یافتن سوپروایزر انجام شود.
   در مورد سوال دوم توصیه می کنیم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4