اعزام دانشجو به هند و بررسی شرایط آن

اعزام دانشجو به هند، آثار حقوقی مهاجرت به هند و مهاجرت به هند از طریق تحصیل در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ممکن است برای متقاضیان مهاجرت به هند سوالاتی مطرح باشد، از قبیل اینکه، دریافت ویزای تحصیلی هند چگونه امکان پذیر است؟ آیا با شرایط و مدارک لازم برای دریافت اقامت تحصیلی از طریق اعزام دانشجو به هند آشنا هستید؟ چه روش هایی سبب اعطای اقامت تحصیلی کشور هند می شود؟ تلاش ما بر این است که در این نوشتار اطلاعات مناسب و کافی در رابطه با امکان دریافت اقامت تحصیلی کشور هند، بررسی صلاحیت افراد برای دریافت اقامت تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را برای شما متقاضیان محترم شرح دهیم. اگر شما هم در پی دستیابی به اطلاعاتی در خصوص اعزام دانشجو به هند هستید، مطالعه مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهیم. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این نوشتار تلاش نموده اند که تمامی نکات اصلی و مهم در این خصوص را مطرح نموده و ابهامات شما عزیزان را رفع نمایند. شما عزیزان می توانید با این مؤسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

اعزام دانشجو به هند 6 اعزام دانشجو به هند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به هند از طریق مؤسسه معتبر MIE (ملک پور)

اعزام دانشجو به هند نیازمند کسب اطلاعاتی است برای دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در کشور هند هستند و هیچ گونه تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه ندارند. دانشجویان متقاضی تحصیل در هند می توانند با انتخاب یک موسسه معتبر به مقصود خود برسند. سعی ما بر این است که در این نوشتار متقاضیان را با روش های دریافت پذیرش تحصیلی و نیز شرایط و ضوابط دریافت ویزای تحصیلی کشور هند آشنا نماییم. این مقاله درخصوص با هدف ارائه اطلاعات کافی و جامع در خصوص اعزام دانشجو به هند، توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و کارشناسان این موسسه می توانند شما را جهت تحصیل در هند و یا کشورهای برتر دنیا مانند کانادا، آمریکا، اتریش، آلمان، هلند، دانمارک و بسیاری کشورهای مطرح دنیا یاری دهند. سابقه درخشان این موسسه را می توانید از تعداد ویزاهایی که در زمینه تحصیل در خارج از کشور و روش های دیگر مهاجرت کسب نموده است، دریابید.

شرایط عمومی اعزام دانشجو به هند

هند یکی از پر جمعیت ترین کشورها پس از جمهوری چین می باشد. اقتصاد این کشور در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است و همچنین نظام تحصیلی این کشور در طی سال های گذشته بسیار پیشرفتی چشم گیر داشته است. نظام آموزشی کشور هند با کمی فاصله از کشورهای جمهوری چین و آمریکا جزء وسیع ترین نظام های آموزشی جهان محسوب می شود. آموزش عالی در هند از منظر رتبه بندی جهانی در رتبه بندی آموزش عالی دنیا رتبه یازدهم جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین کشور هند به دلیل کیفیت تحصیلات خود در زمینه موضوعات مهندسی و فن آوری که توسط موسسه علوم هند بنگلور رهبری می شود، در آسیا شناخته شده است. در سال ۲۰۱۸ کشور هند در مجموع 22 دانشگاه برتر قاره آسیا از منظر رنک بندی قرار گرفت. علاوه بر این در حوزه علوم و فنون هم دانشگاه های برتر هند از جمله دانشگاه علوم و فنون دهلی (دانشگاهی با رتبه 71 در قاره آسیا)، دانشگاه علم و فناوری کلکت، دانشگاه فناوری جادوپور و نیز دانشگاه بزرگ بمبئی از نظر تحصیلات علمی جزء برترین دانشگاه های کشور هند به حساب می آیند. وزارت علوم کشور ایران به طور کلی ۵4 دانشگاه هند را از منظر مدرک علمی قبول دارد. این دانشگاه ها به طور عمده شامل رشته های مدیریت، فنی و مهندسی، صنایع کشاورزی، اقتصاد، بیوتکنولوژی و علوم اجتماعی هستند. به منظور اعزام دانشجو به هند، متقاضیان می توانند از طریق سایت رسمی دانشگاه های مورد نظر خویش برای دریافت پذیرش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، قبل از شروع ترم تحصیلی مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند یا دانشجویان بین المللی متقاضی رشته های مهندسی، معماری یا رشته های حوزه برنامه ریزی می توانند با تقاضا و دریافت پذیرش مستقیم دانشجویان بین المللی (DASA) در دانشگاه مورد نظر خویش پذیرش شوند و تحصیلات خویش را ادامه دهند.

اعزام دانشجو به هند اعزام دانشجو به هند

مهاجرت تحصیلی به هند

اعزام دانش آموز به مدارس هند

در خصوص اعزام دانش آموز به مدارس هند، مدارس چه از لحاظ شهریه و چه از نظر کیفیت خدمات آموزشی و حتی کتب تدریسی به دو گروه اصلی مدارس بین المللی و مدارس هندی تقسیم می شوند.

 • مدارس بین الملی

  در این مدارس شهریه نسبتاً بالاست و در نتیجه کیفیت خدمات آموزشی مطلوبی نیز دارند. از ویژگی های این مدارس این است که با پذیرش تحصیلی این مدارس سفارت هند در ایران به دانش آموزان ویزای تحصیل در هند اعطا می کند و کلیه دروس در مدارس بین الملی به زبان انگلیسی تدریس می شود. علاوه بر این موضوعات دانش آموزان می توانند زبان های بین المللی دیگری نیز در طول تحصیل خویش فرا بگیرند. این مدارس خدماتی همانند خوابگاه نیز ارائه می دهند.

 • مدارس هندی

  شهریه این نوع مدارس به نسبت مدارس بین الملی پایین است. اکثر این مدارس در شهر پون هستند و تقریبا در تمامی نقاط شهر پون دایر شده اند. کیفیت خدمات ارائه شده جهت تحصیل در مدارس نسبت به مدارس بین الملی پایین تر است.

فهرستی از برترین مدارس هند در جدول زیر نمایش داده شده است.

رتبه در هند هزینه نام مدرسه نام شهر
4 30 هزار روپیه Spicer international school پونا
1 900 هزار روپیه Mercedes benz international school پونا
2 500 هزار روپیه symboisis international school پونا
3 25 هزار روپیه baharati international school پونا

تحصیل در هند

اعزام دانشجو به هند در مقطع کارشناسی

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی در هند می بایست دارای مدرک دیپلم 12 ساله و یا پیش دانشگاهی نظام جدید باشند. در مقطع کارشناسی برای رشته های علوم انسانی نظیر مدیریت، تجارت، حسابداری، روان شناسی، جامعه شناسی، زبان انگلیسی، تاریخ، جغرافی، کتابداری و… طول مدت تحصیل سه سال است. شهریه رشته ها بستگی به دانشگاه و شهر دارد که اصولا این هزینه ها بین 250 الی 750 دلار در سال می باشد. در رشته های علوم نظری همانند ریاضی، فیزیک، شیمی، آمار، زیست شناسی، علوم کامپیوتر و … همچنین طول دوره تحصیلی سه سال در مقطع کارشناسی است و شهریه دوره نیز حدوداً بین 450 الی 1،600 دلار در سال است. در خصوص اعزام دانشجو به هند در مقطع کارشناسی طول دوره تحصیلی برای رشته های فنی و مهندسی از قیبل مهندسی کامپیوتر، برق، الکترونیک، مخابرات، عمران، مکانیک، IT، معدن و … چهار سال است و شهریه این دوره نیز بین 2،500 الی 4،500 دلار در سال وابسته به نوع دانشگاه پذیرش شده، متفاوت است. برای رشته های مرتبط با علوم هنری طول دوره تحصیلی چهار سال در مقطع کارشناسی است و شهریه این دوره ها بین 2،000 الی 3،500 دلار در سال است.

اعزام دانشجو به هند در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هند می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند که مدت این دوره دو ساله است. در خصوص اعزام دانشجو به هند متقاضیان می بایستی مدرک کارشناسی (بهتر است معدل بالای ۱۴ باشد) ارئه دهند و نمره زبان مورد نیاز حداقل IELTS 5 را داشته باشند یا در دوره های مربوط به پیشنیاز تحصیلی رشته مورد نظر دانشگاه ثبت نام کنند. هزینه تحصیل دانشجویان ارشد در هند برای رشته های علوم انسانی سالانه بین 900 الی 1،800 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریتی 1،800 الی 4،500 دلار می باشد.

اعزام دانشجو به هند در مقطع دکتری

در خصوص اعزام دانشجو به هند متقاضیان این مقطع می بایستی مدرک کارشناسی ارشد (بهتر است معدل بالای ۱۵ باشد) ارائه دهند و حداقل نمره زبانIELTS 5 را داشته باشند. مدتی که این دوره حدوداً زمان می برد بین ۴ الی ۵ سال است. زبان تدریس دروس دانشگاهی در این مقطع اکثراً انگلیسی است. هزینه تحصیل در هند در این مقطع برای رشته های علوم انسانی حدود ۳،۰۰۰ الی۴،۰۰۰ دلار در سال و برای رشته های مهندسی حدود ۵،۰۰۰ الی ۶،۰۰۰ دلار در سال است. به طور کلی هزینه تحصیل در هند از 3،000 الی ۵،۰۰۰ دلار در سال می باشد و هزینه زندگی (از جمله هزینه های مربوط به خورد و خوراک، لباس و… ) برای یک سال زندگی در هند در حدود ۴،۰۰۰ دلار می باشد. متقاضیان می بایستی ویزای طرح پیشنهادی خویش را دریافت کرده باشند و بعد از سفر به کشور هند، امکان اقامت در خوابگاه و تحصیل رایگان وجود خوهد داشت.

اعزام دانشجو به هند 5 اعزام دانشجو به هند

معرفی دانشگاه های برتر هند برای اعزام دانشجو

در خصوص اعزام دانشجو به هند، کشور هند با داشتن دومین نظام آموزشی بزرگ  دنیا و طیف وسیعی از دوره های تحصیلی، محل خوبی برای دانشجویان آینده نگر در تمامی دوره های تحصیلی است، بخصوص افرادی که علاقه به رشته های مهندسی دارند. گفتن این نکته خالی از لطف نیست که ۴۴ دانشگاه کشور هند جزو ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا طبق رتبه بندی BRICS هستند. در ادامه چند دانشگاه برتر هند معرفی شده است.

 • مؤسسه فناوری رورکلا

  مؤسسه فناوری رورکلا در خصوص دوره های علمی و مهندسی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد متخصص است. این مؤسسه به وسیله دولت هند تحت عنوان بهترین مرکز آموزش فنی در این کشور محسوب می شود.

 • مؤسسه تکنالوژی رورکی

  مؤسسه تکنالوژی رورکی هند مقطع کارشناسی را در ۱۰ بخش مهندسی و معماری و همچنین مقطع ارشد را در 56 قسمت معماری و برنامه ریزی، مهندسی و علوم علمی کاربردی در صنعت، در خود جای داده است.

 • مؤسسه کارگپور هند

  مؤسسه کارگپور هند برنامه بلند مدت خود را بر پایه آموزش دانشجویان در حیطه های کارآفرینی مقرر کرده است. رشته های تحصیلی ارائه شده در این موسسه مدیریت و فناوری است.

 • دانشگاه آنا

  دانشگاه آنا با گرد هم آمدن چندین کالج فنی مهم در شهر چنای هند ایجاد شده است. این دانشگاه دوره های مختلفی در رشته  های مهندسی، فناوری و علوم کاربردی ارائه می دهد.

هزینه های تحصیل و اعزام دانشجو به هند

متقاضیان تحصیل از طریق اعزام دانشجو به هند باید در نظر داشته باشند که هزینه شهریه در مکان ها و شهرهای مختلف هند به صورت قابل توجهی متفاوت است. در کشور هند چون دانشگاه های دولتی تحت حمایت مستقیم دولت هستند بنابراین این دانشگاه ها به نسبت دانشگاه های خصوصی از هزینه های پایینی برخوردار هستند. مردم هند اصولاً مبلغی در حدود ۱۰۰ دلار در سال برای پذیرش در یک دانشگاه وابسته به دولت هزینه می کنند. هزینه های جانبی تحصیل در دانشگاه های خصوصی می تواند از 75۰ تا 3،500 دلار به صورت سالانه البته وابسته به نوع مؤسسه و رشته متغیر باشد. شهریه دانشگاه ها در هند با توجه به محل دانشگاه و رشته تحصیلی مختلف است ولی متقاضیان تحصیل در دانشگاه می توانند برای تحصیل در کشور هند با حداقل 3،500 تا 6،500 دلار سالانه در مؤسسه های این کشور به تحصیل بپردازد.

هزینه های زندگی دانشجویی در هند

در خصوص اعزام دانشجو به هند هزینه زندگی در این کشور را اگر بخواهیم با کشورهای اروپایی مورد قیاس قرار دهیم از اکثر کشورها کمتر است. یک فرد مجرد با داشتن یک نفر همخانه با اجاره، ماهیانه 300 تا 450 دلار در ماه می تواند از حداقل شانس زندگی در این کشور برخوردار باشد. اما همین فرد اگر بخواهد مجرد و تنها در این کشور زندگی کند هزینه زندگی او تقریباً چیزی حدود 500 دلار در ماه می شود. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که هزینه های اعلام شده به صورت نمونه می باشند و زندگی هر فردی وابسته به نوع زندگی او متفاوت است.

برخی اقلام برای بررسی هزینه های زندگی در کشور هند در جدول زیر ذکر شده است.

700 روپیه ناهار در رستوران برای دو نفر
 105 روپیه کاپوچینو معمولی
30 روپیه نوشیدنی کوکا
 46 روپیه یک لیتر شیر
63 روپیه 12 عدد تخم مرغ
 342 روپیه  پنیر محلی یک کیلوگرمی
50 روپیه یک کیلوگرم برنج
 217 روپیه  سینه مرغ یک کیلوگرمی
 13.7 روپیه 0.33 لیتر آب معدنی
1،273.4 روپیه در ماه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
692.6 روپیه در ماه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر

کشور هند را می توان جزء ارزان ترین کشورهای آسیایی دانست. هزینه های زندگی در هند را می توانید در تصویر زیر با سایر کشورهای آسیایی مقایسه کنید.

اعزام دانشجو به هند 2 اعزام دانشجو به هند

اعزام دانشجو به هند به همراه بورسیه تحصیلی

در خصوص اعزام دانشجو به هند دریافت بورسیه تحصیلی هند، در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی، تنها هزینه های تحصیل در کشور هند را شامل می شود و متقاضیان زمان دریافت بورسیه تحصیلی هند، می بایست گواهی تاییدیه تمکن مالی خویش و درصورت داشتن همراه، با احتساب تمکن هزینه همراهان خویش در خصوص زندگی در هند را نشان دهند. علاوه بر این موضوع، دانشجویان بین المللی نیازمند ارائه مدرک پیش دانشگاهی خویش نیز هستند .تحصیل رایگان در هند، بیشتر برای رشته های فنی و هنر ارائه می شود و بورسیه تحصیلی در رشته هایی همانند رشته های علوم پزشکی به ندرت است. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که دریافت بورسیه تحصیلی کشور هند در رشته های علوم طبیعی نیز به چشم می خورد .اکثر بورسیه تحصیلی اعطایی به دانشجویان در کشور هند، مربوط به مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد است. دریافت بورسیه تحصیلی کشور هند، را بیشتر دانشگاه های دولتی هند برعهده دارند، ولی در این میان دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که در امر بورسیه به جذب دانشجو بپردازند. در کشور هند یک نوع بورسیه تحصیلی تحت عنوان بورسیه عمومی فرهنگی وجود دارد که این بورسیه نوعی بورسیه تحصیلی هندی محسوب می شود که در اکثر مقاطع تحصیلی دانشگاهی به چشم می خورد.

بورسیه تحصیلی در هند

پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هند

در خصوص اعزام دانشجو به هند این امکان وجود دارد که پذیرش دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در هند را برای کلیه موسسات زیر مجموعه دانشگاه های بین المللی Symbiosis به وجود آورد و این نکته حائز اهمیت است که موسه سیمبوسیز به وسیله مرکز بین المللی آموزشی همکاری هند (SCIE) تأسیس شده است. مراحل پذیرش دانشجویان بین المللی در هند بدین صورت است که متقاضیان می بایست مدارک مورد نیاز دانشگاه را آماده و به دانشگاه منتخب ارائه داده و سپس بعد از تایید مدارک و دریافت ویزای پذیرش آنلاین، متقاضی تحصیل می تواند به این کشور سفر کند.

از مزایای تحصیل در کشور هند می توان به هزینه های کم زندگی و هزینه شهریه مناسب دانشگاه های این کشور اشاره داشت. تعدادی از دانشگاه های کشور هند جز برترین دانشگاه های آسیا می باشند. با این وجود دانشگاه های هند در مقایسه با دانشگاه های اروپایی و کانادایی، جایگاه چندان مناسبی ندارند. دانشگاه های برتر این کشور رشته هایی از جمله مهندسی، پزشکی، مدیریت و هنر را به متقاضیان تحصیل ارائه می دهد. در اینجا باید به این نکته اشاره داشت که مراحل پذیرش دانشجوی بین المللی در این کشور ساده است. متقاضی می بایست جهت دریافت پذیرش تحصیلی بعد از تکمیل مدارک خواسته شده دانشگاه مورد نظر در صورت نیاز دانشگاه مذکور در آزمون های ورودی شرکت کرده و متقاضی می بایست درای مدرک معتبر زبانTOEFL، SAT، GRE یا IELTS با نمره مورد قبول باشد. برای تحصیل در دوره های کارشناسی در صورت لزوم دانشجو بایستی در آزمون JEE شرکت کرده و حد نصاب نمره قبولی را کسب کند. این آزمون جزء ملزومات تحصیل در مقاطع کارشناسی دانشگاه هایی همانند IITS است.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی هند

در خصوص اعزام دانشجو به هند و تحصیل در هند متقاضیان می بایستی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند و این ویزا برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره های زبان صادر می شود. مدت اعتبار ویزای تحصیلی کشور هند وابسته به مدت تحصیل متقاضی است و عموماً براساس مقطع تحصیلی و رشته از ۶ ماه الی 3 سال است. متقاضیان بعد از اتمام اعتبار ویزایشان می بایست به اداره پلیس مراجعه نموده و در خصوص تمدید ویزای تحصیلی خویش اقدامات لازم را انجام دهد. افسر مربوط به ویزای تحصیلی در سفارت هند به متقاضیان ایرانی ویزای Single (یک بار ورود به هند) می دهد که متقاضی تحصیل با در دست داشتن این ویزا می تواند فقط یک بار ورود و خروج به کشور هند را در کل دوره تحصیلی خویش داشته باشد. البته تحت شرایطی در صورت نیاز به برگشت ایران متقاضی می بایست مجوز خروج از شهر محل تحصیل خود را از پلیس شهر گرفته که حدوداً چنین مجوزی در شرایط معمولی تنها یک بار در سال صادر می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی کشور هند به شرح زیر می باشد.

 • کپی شناسنامه متقاضی ویزای تحصیلی
 • اصل گذرنامه متقاضی با بیش از ۶ ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس ۴*۶
 • اصل ترجمه آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات وی ( باید به این نکته توجه داشت که ترجمه مدرک می بایست مورد تایید دادگستری و سفارت هند در ایران باشند).
 • اصل و کپی پذیرش تحصیلی گرفته شده از دانشگاه هند
 • تکمیل فرم دریافت ویزا در سفارت هند

زمان اعزام دانشجو به هند

برای اعزام دانشجو به هند ثبت نام از ابتدای ماه ژانویه میلادی شروع شده و تا اواخر ماه می میلادی ادامه دارد. برای رشته داروسازی زمان مذکور کمی متفاوت است و تا اواخر ماه جؤن هم می توان جهت ثبت نام اقدام کرد. از آنجا که اکثر دانشگاه های کشور هند خصوصی هستند و تنها بر اساس استانداردهای آموزشی تحت نظر دانشگاه های مرکزی هند فعالیت دارند، زمان شروع ترم ها وابسته به نظر هیئت مدیره دانشگاه ها است و به همین دلیل برای اکثر دانشگاه های خصوصی متفاوت است.

اعزام دانشجو به هند و بررسی وضعیت ویزای همراه

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در هند که به همراه خانواده به این کشور سفر کرده اند می توانند تقاضای ویزای همراه برای همراهان اصلی خویش نمایند. پس از تقاضا، ویزای مذکور در بازه زمانی کوتاهی از طرف سفارت هند در تهران و بر اساس ویزای تحصیلی متقاضی تحصیل در مقطع دکتری کشور هند صادر می گردد. در شرایطی که پدر و مادر هر دو متقاضی تحصیل در کشور هند باشند می بایست برای فرزندان خویش اقدام به دریافت ویزای همراه کنند.

وضعیت اقامت پس از تحصیل در هند

متقاضیان تحصیل در مقاطع مختلف در کشور هند می توانند به سادگی از دانشگاه پذیرش گرفته و پس از در دست داشتن پذیرش دریافتی به سفارت هند در کشور خود مراجعه کرده و در صورتی که تمکن مالی کافی جهت تامین هزینه های تحصیلی و زندگی خویش در هند را دارا باشد، سفارت هند به متقاضا ویزا مورد نظر را اعطا می کند. تحصیل در کشور هند و هم چنین زندگی در این کشور تا حدودی به نسبت اکثر کشورهای پر هزینه نیست و این کشور جزء کشور های نسبتاً ارزان دنیا محسوب می شود. شما پس از طی دوران تحصیل خود می توانید با پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و در نتیجه در این کشور جهت اقامت کاری اقدام نمایید.

برای بررسی دقیق تر وضعیت بازار کار در کشور هند در تصویر زیر نرخ بیکاری در این کشور در طی سال های اخیر بررسی شده است.

اعزام دانشجو به هند 3 اعزام دانشجو به هند

سخنی پایانی بر شرایط اعزام دانشجو به هند

اعزام دانشجو به هند با توجه به مزایا و معایب شرح داده شده در بالا می تواند با مشورت و قیاس نسبت به دیگر شرایط تحصیلی و با توجه شرایط فعلی متقاضی و همچنین معیارهای جهانی مورد برسی قرار گرفته شود. به دلیل فقدان بسیاری از امکانات در کشور هند نسبت به اکثر کشورهای اروپایی، این کشور در موارد بسیاری توانایی تضمین آینده شغلی مناسبی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور ندارد. علاوه بر این، این کشور با توجه به ازدیاد جمعیت و کمبود امکانات بهداشتی و سطح پایین بهداشت، رقیبی ضعیفی در برابر کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد از امکانات مدرن و به روز آموزشی و پرورشی برخوردار هستند. بنابراین توصیه می شود متقاضیان برای کشورهای های اروپایی وقت صرف کنند و اقدام به گرفتن پذیرش نمایند، تا علاوه بر داشتن امکانات رفاهی فراوان، ضمانتی برای شغل آینده خویش نیز داشته باشند. امید است مطالعه این مقاله به سوالات و ابهامات ذهنی شما در خصوص دریافت اقامت از طریق اعزام دانشجو به هند پاسخ داده باشد. مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره¬ایMIE اتریش، آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در خصوص امر مهاجرت را دارند، شما می توانید از طرق تماس با دفاتر مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. قسمت دیدگاه های این صفحه و بخش سوالات مهاجرت در منوی سایت نیز برای پاسخ گویی به سوالات شما در نظر گرفته شده است.