اعزام دانشجو به نیوزلند و بررسی شرایط آن

اعزام دانشجو به نیوزلند، تحصیل در نیوزلند و مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل در این مقاله به صورت علمی بررسی شده است. شرایط تحصیل در نیوزلند چیست؟ هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند چگونه است؟ پاسخ به این سوالات و سایر موضوعات پیرامون اعزام دانشجو به نیوزلند هدف این نوشتار است. کارشناسان حقوقی مؤسسه ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش در این نوشتار تلاش نموده اند که تمام نکات مهم را در خصوص اعزام دانشجو به نیوزلند بیان نمایند. جهت سهولت در امور مهاجرت و اخذ اقامت می توانید با کارشناسان مؤسسه تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

اعزام دانشجو به نیوزلند 4 اعزام دانشجو به نیوزلند

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به نیوزلند و موسسه معتبر MIE (ملک پور)

برای تحصیل در کشور نیوزلند، شما می توانید از خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور بهره برید. موسسه حقوقی ملک پور بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت از طرق مختلف دارد و زمینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برتر دنیا و اخذ ویزای تحصیلی از کارنامه قابل توجه برخوردار است. تیم کارشناسان مؤسسه ملک پور از وکلا، مشاوران و متخصصان در زمینه مهاجرت تشکیل شده است و می تواند در زمینه اعزام دانشجو به نیوزلند و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های این کشور، برای شما بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.

اعزام دانشجو به نیوزلند و شرایط عمومی آن

کشور نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است. این کشور از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچک تشکیل شده است. نزدیک ترین همسایه این کشور، استرالیا است، که در فاصله 2،000 کیلومتری نیوزلند قرار دارد. نیوزلند سرزمینی کوهستانی است، که آب و هوای معتدل اقیانوسی و چهار فصل دارد. دانشگاه های نیوزلند از لحاظ نظام آموزشی در سطح بسیار خوبی قرار دارند و هزینه تحصیل در نیوزلند در مقایسه با سایر کشور ها کمی ارزان تر می باشد. اعزام دانشجو به نیوزلند، می تواند راهی ایجاد کند که فرد در صورت واجد شرایط بودن بتواند در این کشور زیبا، تحصیل و زندگی داشته باشد. در تصویر زیر اطلاعات عمومی در خصوص کشور نیوزیلند به نمایش گذاشته شده است.

اعزام دانشجو به نیوزلند 1 اعزام دانشجو به نیوزلند

اعزام دانش آموز به مدارس نیوزلند

در نیوزلند دانش آموزان پس از 8 سال تحصیل در مقطع ابتدایی وارد دبیرستان می شوند. تحصیل در مقطع دبیرستان 5 سال می باشد و پس از اتمام این پنج سال اگر فرد به دنبال مدرک دیپلم باشد، باید یکی از زمینه های درسی را انتخاب کند و با گذراندن دوره آموزشی مربوط به آن مدرک دیپلم را دریافت کند. شما می توانید پس از دریافت مدرک دیپلم با گذراندن تقریبا 2 سال تحصیلی وارد دانشگاه شوید. همچنین اگر علاقه مند به مدارس فنی حرفه ای هستید می توانید با پایان دوره دبیرستان وارد این مدارس شوید و با توجه به رشته ای که انتخاب می کنید از 6 ماه تا 1.5 سال وارد دوره آموزشی آن بشوید. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس خصوصی نیوزلند تحصیل کنند که هزینه آن ها به طور میانگین سالیانه 20،000 دلار نیوزلند می باشد. مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی برای دانش آموزان به شرح زیر می باشد.

 • نامه پذیرش تحصیلی از مدرسه
 • ضمانت نامه کتبی که قیم کودک در نیوزلند را مشخص می کند.
 • اثبات تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در نیوزلند
تحصیل در نیوزلند

اعزام دانشجو به نیوزلند در مقطع کارشناسی

اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه های نیوزلند، مقطع کارشناسی می باشد. برای تحصیل در این مقطع باید دیپلم 12 ساله داشته باشید. تحصیل در این مقطع عموماً به زبان انگلیسی می باشد و شما باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 ارائه دهید، البته مدرک زبان تافل و PTE نیز قابل قبول می باشد. شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته های علوم اجتماعی یا هنر حدوداً 20،000 دلار در سال و برای رشته علوم و مهندسی 25،000 دلار در سال شهریه پرداخت می کنید. به طور معمول طول تحصیل در این مقطع 4 سال می باشد ولی در نیوزلند این امکان وجود دارد که شما مقطع کارشناسی را 3 ساله طی کنید.

اعزام دانشجو به نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد

رشته های متنوعی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های نیوزلند ارائه می شود و دانشجویان می توانند به راحتی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. برای اعزام دانشجو به نیوزلند برای مقطع کارشناسی ارشد، شما خود را در یک رقابت جهانی قرار می دهید و دانشگاه ها از بین درخواست های رسیده معمولا بهترین دانشجویان را انتخاب می کنند. این دوره که تقریباً 18 ماه به طول می انجامد، رشته های گسترده ای داراست. هزنه این مقطع بین 10،000 تا20،000 دلار نیوزلند است. حداقل مدرک آیلتس 6.5 برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز می باشد.

اعزام دانشجو به نیوزلند در مقطع دکتری

اگر شما آماده تحصیل در مقطع دکترا هستید نیوزلند می تواند یک تجربه فوق العاده در زمینه تحصیل و زندگی با کیفیت عالی به شما بدهد. شما هزینه اضافی برای تحصیل به عنوان یک دانشجو بین الملل پرداخت نخواهید کرد و برای شما شرایطی وجود دارد که خانواده خود را با خود به نیوزلند بیاورید. بر اساس رتبه بندی دانشگاه QS، دانشگاه نیوزلند در مقطع دکترا در میان 3% از دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است. شما می توانید در دانشگاه های نیوزلند در طیف گسترده ای از علوم انسانی، هنر، بیزینس و علوم یا موضوعات تخصصی تحصیل کنید. دوره تحقیقات برای دکترا 3 یا 4 سال به طور تمام وقت طول می کشد.

اعزام دانشجو به نیوزلند و دانشگاه های برتر نیوزلند

برخی از دانشگاه های نیوزلند در سطح دنیا شناخته شده هستند و توانسته اند در رنکیگ جهانی رتبه کسب نمایند. در ادامه به معرفی برخی از آن ها پرداخته شده است. 

 • University of Auckland

  این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه نیوزلند است که در سال 1883 تأسیس شده است و نزدیک به 40،000 دانشجو دارد که سالانه 10،000 نفر آن ها فارغ التحصیل می شوند. این دانشگاه در رده بندی جهانی در رتبه زیر 100 قرار دارد.

 • Auckland University of Technology

  دومین دانشگاه بزرگ نیوزلند است. این دانشگاه که امکانات و شرایط مدرنی را برای دانشجویان خود داراست، 95% از نرخ اشتغال دانشجویان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رده بندی جهانی رتبه 464 را داراست.

 • Massey University

  دانشگاه مسی در سال 1927 به عنوان یک دانشکده کشاورزی کوچک در پالرمسون شمالی تاسیس شد. تحت سرپرست نخست خود، سر جفری پرن، دامنه وسیع خود را گسترش داد و اعتبار خود را افزایش داد. سر جفری در سال 1958 بازنشسته شد و در سال 1964، Massey به یک دانشگاه کامل تبدیل شد. در 40 سال گذشته، این دانشگاه همچنان در حال رشد است، تا بزرگترین دانشگاه مسکونی نیوزیلند شود.

اعزام دانشجو به نیوزلند 3 اعزام دانشجو به نیوزلند

اعزام دانشجو به نیوزلند و هزینه های تحصیل در نیوزلند

شهریه دانشگاه بخش بزرگی از هزینه های تحصیل در نیوزلند را تشکیل می دهد. هزینه ها می توانند به طور گسترده ای بسته به دوره و موسسه متفاوت باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند بسته به دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته از 15،000 تا 30،000 به طور میانگین می باشد. این مبلغ در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر می باشد و به طور میانگین بین 26،000 تا 36،000 دلار نیوزلند است. البته برخی رشته ها مانند پزشکی، مهندسی و دامپزشکی هزینه بالاتری نسبت به میانگین دارند. به عنوان مثال داندانپزشکی و داروسازی از گران ترین رشته ها در دانشگاه های نیوزلند هستند که به طور سالیانه حدود 75،000 دلار نیوزلند شهریه دارند.

اعزام دانشجو به نیوزلند و هزینه های زندگی

به طور قطع میزان هزینه های زندگی هر فرد بسته به شرایط زندگی، محل زندگی و عادات وی متفاوت می باشد و یکی از موارد مهم برای افرادی می باشد که قصد مهاجرت و اقامت در نیوزلند را دارند. هزینه اجاره یک منزل یک خوابه در مرکز شهر حدود 1،400 دلار نیوزلند و هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر حدود 1،100 دلار نیوزلند می باشد. در زیر لیستی از برخی هزینه های رایج در کشور نیوزلند را مشاهده می کنید.

یک وعده غذایی در رستوران 18 دلار نیوزیلند سیب (ا کیلوگرم) 3.64 دلار نیوزیلند
مک دونالد 11 دلار نیوزیلند موز (1 کیلوگرم) 2.97 دلار نیوزیلند
شیر (1 لیتر) 2.68 دلار نیوزیلند پیاز (1 کیلوگرم) 2.57 دلارنیوزیلند
پنیر محلی 9.72 دلار نیوزیلند سیب زمینی (1کیلوگرم) 3.05 دلار نیوزیلند
برنج سفید (1کیلوگرم) 2.65 دلار نیوزیلند آب معدنی (1.5 لیتر) 1.87 دلارنیوزیلند
تخم مرغ (12 عدد) 4.68 دلار نیوزیلند گوجه (1کیلوگرم) 4.98 دلارنیوزیلند
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 12.42 دلار نیوزیلند پرتقال ( 1کیلوگرم) 3.79 دلارنیوزیلند
گوشت (1 کیلوگرم) 16.80 دلار نیوزیلند یک پاکت سیگار 27 دلار نیوزیلند

اعزام دانشجو به نیوزلند و بورسیه های تحصیلی

امکان اعزام دانشجو به نیوزلند از طریق بورسیه تحصیلی نیز وجود دارد. بورسیه تحصیلی یک فرصت بسیار عالی است برای افرادی که می خواهند در نیوزلند تحصیل داشته باشند و بیشتر تمرکز خود را روی دروس دانشگاهی و موضوعات تحقیقاتی بگذارند و همچنین نیاز به کار نیمه وقت نداشته باشند. بورسیه های خاصی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در نیوزلند برای کشورهای مشخصی در دنیا لحاظ شده است که متاسفانه ایران در این دسته قرار نمی گیرد.

اکثر بورس های تحصیلی در نیوزلند برای دانشجویان خارجی در مقطع دکترا می باشد. شما باید رزومه خود را به دانشگاه و اساتید مورد نظر ارسال نمایید و در صورت موافقت استاد راهنما می توانید از ابتدا بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی نیوزیلند

اعزام دانشجو به نیوزلند و پذیرش تحصیلی

گام اول برای اعزام دانشجو به نیوزلند، دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور می باشد. معمولاً دانشگاه ها به صورت جداگانه از طریق وبسایت های رسمی خود اقدام به دریافت درخواست های پذیرش می نمایند. شما می توانید برای بالاتر بردن شانس خود از چند دانشگاه مختلف در نیوزلند درخواست پذیرش نمایید. با مراجعه به وبسایت دانشگاه مورد نظر می توانید مدارک مورد نیاز و نحوه ارسال مدارک را جویا شوید. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به نیوزلند شامل موارد زیر می باشد.

 • انگیزه نامه شخص
 • توصیه نامه
 • مدارک تحصیلی فرد
 • نمره آزمون مربوطه ACT یا SAT
 • تمکن مالی فرد برای تحصیل و زندگی
 • مدارک مربوط به نمره زبان آیلتس
 • رزومه یا CV

اعزام دانشجو به نیوزلند و ویزای تحصیلی

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نیوزلند، برای ورود به این کشور و تحصیل نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند دارید. پروسه دریافت ویزا برای اعزام دانشجو به نیوزلند به طور تقریبی 3 ماه طول می کشد. برای اخذ این ویزا باید پس از آماده سازی مدارک به سفارت نیوزلند مراجعه کرده و درخواست خود را تقدیم کنید. مدارک مورد نیاز ویزا برای اعزام دانشجو به نیوزلند، شامل موارد زیر می باشد.

 • پاسپورت و شناسنامه معتبر (پاسپورت شما باید حداقل 3 ماه بعد از اقامت شما در نیوزلند اعتبار داشته باشد)
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست، که حدودا 985 دلار نیوزلند می باشد.
 • شما نیاز دارید که از دانشگاه مورد نظر در نیوزلند یک پیشنهاد یا پذیرش داشته باشید. این فرم معمولا بعد از پرداخت شهریه به شما داده می شود.
 • رسید بیمه سلامت
 • 2 عدد عکس پاسپورتی
 • نشان دادن تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در نیوزلند
 • مدارک تحصیلی شامل دیپلم، لیسانس و ...
 • نمره آزمون هایی که کالج نیوزلند درخواست کرده مانند TOFEL، GRE، GMAT
 • تأییدیه تحصیلی به عنوان تحصیل در خارج کشور
اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اعزام دانشجو به نیوزلند و وضعیت اقامت پس از تحصیل

بعد از اتمام دوره تحصیلی در نیوزلند، فرد می تواند به کشور خود بازگردد یا این که اجازه دارد به مدت یک سال در نیوزلند به جستجوی کار بپردازد و در صورتی که با موفقیت استخدام شود، می تواند ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهد. همچنین فرد می تواند بعد از 5 سال به شرط آن که مرتکب جرم نشده باشد،کار غیرقانونی انجام نداده باشد و مالیات خود را پرداخت کرده باشد درخواست اقامت دائم کند. با توجه به نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور نیوزلند در سال 2019 کاهش یافته است و حدودا 4،2% می باشد. این بیانگر این است که شانس افراد برای پیدا کردن کار بعد از تحصیل بسیار بالا است و این نکته مثبتی است برای مهاجرانی که می خواهند بعد از اتمام تحصیل در نیوزلند اقامت داشته باشند.

اعزام دانشجو به نیوزلند 2 اعزام دانشجو به نیوزلند

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به نیوزلند و سخن پایانی

اعزام دانشجو به نیوزلند و شرایط تحصیل در نیوزلند در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. به طور کلی به خاطر شرایط خوب کشور نیوزلند، اعزام دانشجو به نیوزلند می تواند شرایط خوبی را یرای فرد فراهم کند که بتواند بعد از تحصیل اقامت نیوزلند را اخذ کند. برای اقدام از این روش شرایط هر شخص و همچنین رزومه فرد باید بررسی شود، هدف مؤسسه حقوقی ملک پور این است که بهترین شرایط را برای افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ رقم زند. از این رو شما می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص MIE در زمینه اعزام دانشجو به نیوزلند و سایر کشورهای برتر دنیا همچون انگلستان، کانادا و اتریش بهره مند شوید. شما می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله، پیشنهادات، نظرات و سئوالات خود را با ما در میان بگذارید.