اعزام دانشجو به مکزیک و بررسی شرایط آن

اعزام دانشجو به مکزیک، اخذ اقامت مکزیک و زندگی در کشور مکزیک از طریق تحصیل در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط و هزینه های تحصیل در مکزیک به چه صورت است؟ آیا از طریق تحصیل در مکزیک می توان اقامت کشور مکزیک را اخذ نمود؟ کیفیت تحصیل در مکزیک چگونه  می باشد؟ اعزام دانشجو به مکزیک و تحصیل در مراکز و دانشگاه های آن و سپس پیداکردن شغلی مناسب در کشور مکزیک باعث جلب توجه برخی افراد به تحصیل در کشور مکزیک می شود. ما در این مقاله پاسخ سوالات شما عزیزان در زمینه اعزام دانشجو به مکزیک و همچنین مهم ترین و کلیدی ترین نکات آن را به صورت مفصل شرح خواهیم داد. جهت هرگونه سوال در رابطه با اعزام دانشجو به مکزیک شما عزیزان می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان مجرب و متخصص موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسهMIE اتریش بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • اعزام دانشجو به مکزیک و موسسه معتبر MIE (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به مکزیک و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانش آموز به مدارس مکزیک
 • اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های تحصیل در مکزیک
 • اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های زندگی
 • اعزام دانشجو به مکزیک و بورسیه های تحصیلی
 • اعزام دانشجو به مکزیک و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به مکزیک و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به مکزیک و زمان اعزام دانشجو به مکزیک
 • اعزام دانشجو به مکزیک و بررسی ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به مکزیک و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به مکزیک 4 اعزام دانشجو به مکزیک

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به مکزیک و موسسه معتبر MIE (ملک پور)

اعزام دانشجو به مکزیک و شرایط و مدارک لازم به جهت اخذ ویزا و پذیرش در موسسات یا دانشگاه های مکزیک همواره سوالات مختلفی را در ذهن افراد ایجاد می کند. شروع تحصیل در هر مقطع یکی از مراحل بسیار مهم در زندگی هر فرد می باشد زیرا با انتخاب درست محل تحصیل و رشته ی مورد نظر، آینده شغلی و شخصی افراد به صورت بسیار مطلوب تامین می شود که نکته بسیار مهمی برای کسب موفقیت های مختلف در زندگی هر فرد می باشد. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش با برخورداری از بهترین وکلا، کارشناسان و متخصصان مجرب در زمینه اعزام دانشجو به مکزیک و یا کشورهای برتر دیگر مشتاقانه شما را در این امر راهنمایی و حمایت خواهند کرد.

اعزام دانشجو به مکزیک و شرایط عمومی آن

کشور مکزیک در آمریکای شمالی قرار گرفته و از شرق با اقیانوس آرام، از غرب با خلیج مکزیک و از سمت جنوب غرب با دریای کارائیب و کشورهای حوزه آن همسایگی دارد. این کشور دارای هوای گرم و مرطوب و در برخی نقاط خشک. پایتخت کشور مکزیک شهر مکزیکو می باشد. مکزیک دارای 31 ایالت و یک بخش فدرال می باشد و دین اکثر مردم می باشد. دین اغلب مردم در کشور مکزیک، دین کاتولیک رومی است. زبان کشور مکزیک اسپانیایی است اما برای تحصیل و پذیرش دانشجو به زبان انگلیسی هم موسسات و دانشگاه های بین الملل وجود دارند.

اعزام دانشجو به مکزیک 3 اعزام دانشجو به مکزیک

اعزام دانش آموز به مدارس مکزیک

در کشور مکزیک دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی شروع به تحصیل می کنند. کودکان از سن 6 سالگی تحصیل را آغاز کرده و تا 18 سالگی روند تحصیل آنان ادامه دارد تا بتوانند در 18 سالگی آمادگی پذیرش در دانشگاه ها یا کالج ها را کسب کنند. سپس بعد از اخذ پذیرش در مقاطع لیسانس سپس فوق لیسانس و دکتری تحصیل نمایند. در این قسمت مقاطع مختلف تحصیل در مدارس مکزیک را بررسی می کنیم.

 • دوران تحصیل ابتدایی

  قبل از ورود به این دوره، کودکان 3 تا 6 سال می توانند به صورت اختیاری و رایگان دوره پیش دبستانی را بگذرانند و سپس وارد دوران ابتدایی بشوند. تحصیل در این دوران به صورت دو زبان انگلیسی و اسپانیایی انجام می شود و به کودکان هر دو زبان به صورت همزمان آموزش داده می شود. در دوران ابتدایی 6 سال تحصیلی قرار دارد و کودکان باید از سال اول تا ششم، تحصیل خود را به اتمام برسانند.

 • دوران تحصیل متوسطه و دبیرستان

  بعد از اتمام دوران تحصیل ابتدایی دانش آموزان باید 3 سال در دوران متوسطه که معمولا دانش آموزان 12 تا 15 سال حضور دارند و سپس 3 سال در دوران دبیرستان مشغول به تحصیل شوند که در این دو دوره به دانش آموزان درس های قانون، فیزیک، شیمی، ریاضی، تجارت و فلسفه آموزش داده می شود.

برای دانش آموزانی که مهاجرت به مکزیک کرده اند و قصد شروع یا ادامه تحصیل در مدرسه را دارند، بهترین گزینه مدارس بین المللی در مکزیک می باشد زیرا در این مدارس دانش آموزان از کشورهای مختلف و زبان های مختلف وجود دارند و فرزند شما احساس غربت کمتری در فضای مدرسه و جو دانش آموزان می کند. علاوه بر این دانش آموزان در این مدارس کمتر با مشکل زبان موجه می شوند و تدابیری برای کمک به دانش آموزانی که از مشکل زبان برخوردارند اندیشیده شده است.

تحصیل در مکزیک

اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع کارشناسی

در کشور مکزیک برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس شما نیاز دارید که در ابتدا در اکثر دانشگاه های این کشور آزمون ورودی بدهید که نیاز به تسلط کافی شما به زبان انگلیسی می باشد. اگر شما علاقه به تحصیل در رشته های مدیریت، MBA و یا توریسم دارید و از قبل دارای سابقه کاری یا تحصیلی در این زمینه هستید ممکن است در دانشگاه های خصوصی کشور مکزیک نیاز به آزمون دادن برای شما نباشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی حدودا 4 تا 4.5 سال زمان لازم است و در بعضی از دانشگاه ها برای کسب آمادگی شما در رشته مورد نظر به شما این امکان را می دهند که در مقطع پیش لیسانس که حدود 1 سال زمان می برد شروع به تحصیل کنید و بعد از آن تحصیل در مقطع لیسانس را آغاز کنید. پس از اتمام دوره لیسانس خود شما می توانید در مقطع گواهی تخصص شرکت کنید و دارای تخصص در رشته خود بشوید که این دوره 1 ساله می باشد. در رشته های پزشکی معمولا روند تحصیل 3 تا 5 سال زمان می برد اما این دوره لیسانس را با دوره پزشکی اشتباه نکنید زیرا روند تحصیل در رشته پزشکی با سایر رشته ها متفاوت می باشد.

اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کاشناسی ارشد در کشور مکزیک را دارند باید توجه کنند که حتما مدرک کارشناسی آن ها مرتبط با رشته مورد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد، زیرا نمرات مدرک لیسانس یا کارشناسی شما ملاک پذیرش شما در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس می باشد. دوران تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است بعد از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شما اجازه تدریس در مدارس ابتدایی را دارید که یک مزیت در زمینه کاری به شمار می رود. برای مهاجرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های برتر مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد را دارند داشتن نمرات خوب و گرفتن تاییدیه توسط دانشگاه مورد نظر در رشته خود امر بسیار مهمی می باشد.

اعزام دانشجو به مکزیک در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور مکزیک 3 سال به طول می انجامد و شما باید در این مقطع مقالات، تحقیقات و مطالاعات فراوانی را انجام بدهید. اگر به زبان اسپانیایی تسلط کافی داشته باشید شانس شما برای پذیرش در این مقطع و موفقیت شما در تز دکتری بالاتر خواهد بود. علاوه بر آن، برای پذیرش در مقطع دکتری شما نیاز به رزومه و مقالات معتبر نوشته شده توسط خودتان، مدرک کارشناسی ارشد با نمرات مورد تایید در دانشگاه های مکزیک و سطح زبان خوب انگلیسی دارید. در مکزیک دانشگاه های متعددی برای اخذ بورسیه دکتری وجود دارند اما توصیه ما به شما گرفتن مشاوره رایگان بورسیه تحصیلی در کشورهای برتر اروپایی نظیر اتریش، آلمان و کانادا توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا مجاز نمی باشد.

اعزام دانشجو به مکزیک و دانشگاه های برتر مکزیک

در این قسمت از مقاله 5 دانشگاه برتر کشور مکزیک را به همراه رتبه ها و رشته های دانشگاهی آنان معرفی می نماییم. لطفا با ما همراه شوید.

 • Universidad Nacional Autónoma de México - UNAM

  این دانشگاه که در مرکز مکزیک قرار دارد، دارای رتبه بهترین دانشگاه از لحاظ رضایت در سطح آکادمیک را دارا می باشد و رتبه 113 در بین دانشگاه های جهان را دارد. حدود 143،714 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند و دارای رشته های تحصیلی متفاوت مهندسی، علوم پایه، حقوق و … در سه مقطع تحصیلات تکمیلی، لیسانس و فوق لیسانس می باشد.

 • Tecnológico de Monterrey - ITESM

  این دانشگاه دومین دانشگاه برتر در کشور مکزیک است و جز برترین دانشگاه ها از لحاظ تعداد مقالات نوشته شده توسط دانشجویان و کیفیت سطح آکادمی محسوب می شود. این دانشگاه رتبه 178 در بین دانشگاه های برتر جهان را دارد. از مقاطع تحصیلات تکمیلی تا دکتری در این دانشگاه تدریس می شود.

 • Instituto Politécnico Nacional - IPN

  دانشگاه پلی تکنیک ملی مکزیک رتبه سومین دانشگاه برتر مکزیک در زمینه علوم تکنولوژی و مهندسی و زندگی را دارد. همچنین نمره خوبی در زمینه تعداد مقالات و فعالیت در پژوهش های بین المللی دارد. این دانشگاه جز 650 دانشگاه برتر جهان و دارای 171،000 دانشجو می باشد. مقاطع تحصیلی از تحصیلات تکمیلی تا مقاطع پیشرفته تر در این دانشگاه تدریس می شود.

 • Universidad Autónoma Metropolitana - UAM

  دانشگاه مستقل متروپلین مکزیک دارای رتبه چهارمین دانشگاه برتر مکزیک و جز 750 دانشگاه برتر جهان به شمار می آید. رشته های هنر، مهندسی و طراحی در این دانشگاه معروف می باشد. مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه جهت تحصیل ارائه می شود.

 • Universidad Iberoamericana - UIA

  این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر مکزیک می باشد و رتبه 800 دانشگاه برتر در جهان را دارد. رشته های مختلف مهندسی و علوم پایه را برای تحصیل دارد و اکثر استخدامی های کشور مکزیک از این دانشگاه بوده است.

معرفی دانشگاه های مکزیک

اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های تحصیل در مکزیک

اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های تحصیل در مکزیک با توجه به مدارس یا دانشگاه های دولتی یا خصوصی و خدمات آن ها بسیار متفاوت می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مکزیک از 400 تا 900 دلار در سال می باشد و برای دانشگاه های خصوصی حدودا از 2،000 تا 16،000 دلار در سال می باشد. البته توجه کنید که هزینه های جانبی در حال تحصیل شامل کتاب های درسی و جزوات که حدودا بین 700 تا 2،000 دلار در سال است، هم باید در نظر گرفته شود.

اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های زندگی

اعزام دانشجو به مکزیک و هزینه های معمول زندگی در شهر مکزیکو سیتی به شرح زیر می باشد. البته هزینه خوابگاه و محل زندگی می تواند در بخش هزینه های دانشگاه به صورت کلی عنوان شده باشد.

بلیط اتوبوس یا مترو درون شهری بلیط وسایل نقلیه عمومی درماه کرایه تاکسی برای 1کیلومتر کرایه تاکسی برای 1 ساعت توقف 1 لیتر بنزین
0.26 دلار 16 دلار 0.5 دلار 5 دلار 1 دلار

 

یک وعده غذا در رستوران ارزان سه وعده غذا برای دو نفر در رستوران معمولی یک وعده فست فود در مک دونالد یک فنجان کاپوچینو آب معدنی کوچک قوطی نوشابه پپسی
5 دلار 26 دلار 5 دلار 2 دلار 0.5 دلار 0.6 دلار

در نمودار زیر می توانید نرخ تورم هر ساله در کشور مکزیک را بررسی کنید. نرخ تورم نشان دهنده میزان افزایش قیمت ها نسبت به سال اخیر می باشد.

اعزام دانشجو به مکزیک اعزام دانشجو به مکزیک

هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک

اعزام دانشجو به مکزیک و بورسیه های تحصیلی

برای اعزام دانشجو به مکزیک از طریق اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های برتر مکزیک معمولاً شما نیاز به تسلط کافی به زبان اسپانیایی و مخصوصا زبان انگلیسی دارید و همچنین روند اخذ پذیرش شما با تاییدیه گرفتن از دانشگاه مربوطه در مکزیک انجام می شود. جهت گرفتن بورسیه تحصیلی پیشنهاد ما مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب موسسه ملک پور در زمینه کشورهای برتر دیگر می باشد. زیرا دانشگاه های مکزیک در زمینه بورسیه از رتبه های بسیار خوبی در سطح جهانی دارا نمی باشند.

اعزام دانشجو به مکزیک و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به مکزیک از طریق اخذ پذیرش تحصیلی در کشور مکزیک، شما حتما نیاز دارید که یک نامه پذیرش یا دعوت نامه از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود دریافت کنید که جهت دریافت آن ابتدا باید مدارک زیر را به دانشگاه یا مدرسه مورد نظر جهت اخذ پذیرش خود ارائه دهید.

 • پاسپورت که تا حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و مدارک هویتی شما
 • تکمیل فرم درخواست دانشگاه
 • مدارک تحصیلی مربوط به قبل از دوره مورد تقاضا شما
 • ارائه دو توصیه نامه از اساتید جهت معرفی به دانشگاه
 • ریزنمرات و اصل مدرک ترجمه شده به زبان انگلیسی یا اسپانیایی
 • مدارک زبان، انگلیسی یا اسپانیایی
 • پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل یا برای 1 سال تحصیل

اعزام دانشجو به مکزیک و ویزای تحصیلی

برای اعزام دانشجو به مکزیک و اخذ ویزای تحصیلی شما نیاز دارید که یک سری مدارک جهت ارائه به دولت فدرال کشور آماده کنید و از صحت و کامل بودن آن اطمینان حاصل کنید چون در صورت نقص در مدارک درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد.

 • گواهی سلامت شخص متقاضی
 • ریز نمرات و مدرک دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی یا اسپانیایی
 • تمکن مالی برای 1 سال تحصیل و زندگی در کشور مکزیک به مبلغ 7،000 دلار آمریکا
 • ارائه 2 قطعه عکس مثل عکس پاسپورت
 • پاسپورت معتبر تا حداقل 6 ماه و مدارک کامل هویتی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

مدت اعتبار ویزای تحصیلی مکزیک بسته به نوع مقطع تحصیلی شما بین 1 تا 4 سال می باشد که شما نیاز دارید هر سال آن را تمدید کنید. هزینه این ویزا حدودا بین 500 تا 600 دلار آمریکا می باشد.

اعزام دانشجو به مکزیک و زمان اعزام دانشجو به مکزیک

برای تحصیل در کشور مکزیک دقت به زمان دریافت درخواست های پذیرش توسط دانشگاه ها، بسیار مهم می باشد. ممکن است زمان پذیرش در دانشگاه های متختلف مکزیک متفاوت باشد اما معمولاً زمان پذیرش جدید برای دانشجویان یا دانش آموزان در کشور مکزیک در ماه سپتامبر و ژانویه هر سال می باشد و این که آیا یک دانشگاه یا مدرسه در زمان دیگری پذیرش دارد یا خیر باید به صورت جداگانه از طریق وبسایت رسمی دانشگاه یا مدرسه بررسی شود. شما باید حدودا 6 ماه قبل از تاریخ پذیرش برای اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام کنید و در صدد تکمیل فرآیند آن باشید.

اعزام دانشجو به مکزیک و بررسی ویزای همراه

معمولاً افراد متأهل که در مکزیک تحصیل می کنند، تمایل دارند به همراه خانواده خود در این کشور اقامت داشته باشند. شخص متقاضی اخذ پذیرش و تحصیل در مکزیک می تواند درخواست اقامت برای همسر یا فرزند زیر 18 سال خود را نیز در پرونده قرار بدهد، اما پیشنهاد می شود درخواست های اخذ ویزای خود را همزمان با هم تحویل ندهند تا شانس ویزای متقاضی بالاتر برود. اینکه همراه فرد اجازه کار و یا تحصیل داشته باشد با توجه به ویزای متقاضی اصلی و شرایط هر دو نفر باید بررسی شود.

پاسپورت مکزیک

اعزام دانشجو به مکزیک و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به مکزیک و وضعیت اقامت پس از تحصیل دانشجویان بستگی به طول دوران تحصیل آن ها و همچنین میزان آشنایی دانشجویان با زبان اسپانیایی، فرهنگ و تاریخ مکزیک، می تواند متفاوت باشد. در حالت کلی اگر در حین تحصیل فرد بتواند یک درخواست کاری پیدا کند و پس از اتمام تحصیل خود در آن محل مشغول به کار شود می تواند پس از مشغول شدن به کار درخواست اقامت دائم بدهد که نیاز به گذراندن آزمون های زبان اسپانیایی و آزمون ملی درمورد تاریخ و فرهنگ مکزیک را دارد. پس از 5 سال اقامت در مکزیک اگر موارد زیر را داشته باشد، می توانید درخواست تابعیت و اخذ پاسپورت مکزیک را بدهید.

 • سو پیشینه ای یا مرتکب جرمی در 5 سال اخیر در مکزیک نشده باشید.
 • آزمون های گفته شده را با موفقیت قبول شوید.
 • هزینه های لازم برای زندگی و همچنین مدارک کامل شامل محل زندگی و کار خود را ارائه دهید.
 • مدارک پزشکی و سلامت داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با وضعیت کار در کشور مکزیک، در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور مکزیک را می توانید بررسی کنید.

اعزام دانشجو به مکزیک 2 اعزام دانشجو به مکزیک

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به مکزیک و سخن پایانی

اعزام دانشجو به مکزیک و شرایط مختلف تحصیل، مدارک لازم و کیفیت تحصیل در مکزیک خدمت شما دوستان عزیز در این مقاله به صورت علمی و دقیق توضیح داده شد. کشور مکزیک با توجه به سطح کیفیت زندگی، سطح بهداشت و نرخ تورم کشور چندان ایده آلی در نظر گرفته نمی شود. اما به جای اعزام دانشجو به مکزیک گزینه های بسیار مناسب تری مانند تحصیل در کانادا و اتریش به شما پیشنهاد می شود که همراه با مزایا و شرایط فوق العاده شامل اخذ اقامت سریع، تامین آینده شغلی شما پس از تحصیل، امکان کار برای همراه شما، تحصیل رایگان فرزندان شما و خیلی موارد خاص دیگر می باشد. در صورتی که در رابطه با اعزام دانشجو به مکزیک و یا کشور های دیگ رهرگونه سوال و ابهامی دارید، می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره داشته باشید. بخش دیدگاه های این مقاله نیز جهت پاسخ دهی به سوالات شما عزیزان در نظر گرفته شده است، با درج سوال خود در این قسمت، در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریابید.

2 پاسخ
 1. سینا گفته:

  با سلام و وقت بخیر…
  برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد حتما نیاز به مدرک زبان می باشد؟؟؟

  با تشکر…

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما معمولا نیاز به مدرک زبان دارید مگر اینکه دانشگاه اعلام کند که به صورت مشروط و با اخذ کورس زبان نیز می توانید تحصیل کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5