اعزام دانشجو به مالتا و بررسی شرایط آن

اعزام دانشجو به مالتا، روش های اخذ پذیرش تحصیلی و چگونگی اخذ اقامت از طریق تحصیل در مالتا، در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. متقاضیان معمولاً با سوالاتی از این قبیل مواجه می شوند که اعزام دانشجو به مالتا چگونه است؟ شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مالتا به چه صورت است؟ هزینه های تحصیل و زندگی در مالتا نسبت به سایر کشورها به چه صورت است؟ در این مقاله به تمامی سوالات مربوط به اعزام دانشجو به مالتا و شرایط تحصیل در همه مقاطع در این کشور پاسخ داده می شود. شما عزیزان می توانید برای مشاوره جهت اخذ پذیرش تحصیلی در کشور مالتا و سایر کشور های اروپایی با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره های رایگان تلفنی با کارشناسان مجموعه بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به مالتا 1 اعزام دانشجو به مالتا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مؤسسه معتبر MIE (ملک پور) برای اعزام دانشجو به مالتا

موسسه حقوقی ملک پور برای دانش آموزان و دانشجویانی که قصد تحصیل درکشور مالتا و سایر کشور های اروپایی را دارند خدمات بسیاری را انجام می دهد. تحصیل در کشور مالتا میتواند سکوی پرتاب برای ادامه تحصیل در سایر کشور ها نیز باشد. از این رو تحصیل در این کشور مورد تقاضای افراد بسیاری در سرتاسر جهان است. موسسه حقوقی ملک پور جهت اعزام دانشجو به مالتا در همه مقاطع تحصیلی و اخذ پذیرش در دوره های زبان آمادگی خود را اعلام می کند و آماده خدمت گزاری به شما عزیزان می باشد. در ادامه، شرایط تحصیل در این کشور زیبا را بررسی خواهیم کرد.

شرایط عمومی اعزام دانشجو به مالتا

شما ممکن است در مورد جزیره ای دوست داشتنی در قلب مدیترانه که مالتا نام دارد شنیده باشید. این بهشت کوچک ساکت، جمعیتی نزدیک به نیم میلیون نفر دارد و به عنوان یک مکان عالی برای زندگی و تحصیل در جهان شناخته شده است. این کشور مکان بسیار خوبی برای مسافران و دانشجویان بین المللی می باشد. جمهوری مالتا، یک مجمع الجزایر کوچک و غنی از تاریخ، در دریای مدیترانه است و یکی از کوچکترین کشورهای اروپایی نیز می باشد. مساحت این کشور تنها 316 کیلومتر مربع است.

کشور مالتا از جزیره اصلی مالت و جزایر کوچک گوزو و کمین (Gozo Comino) تشکیل شده است. این جزیره در شرق کشور تونس و حدود 100 کیلومتری جنوب جزیره سیسیل در ایتالیا واقع شده است.

بریتانیا به طور رسمی مالکیت کشور مالتا را در اوایل قرن 19 به دست آورده است. در 15 سال گذشته، این جزیره تبدیل به یک مرکز حمل و نقل عمده، مرکز مالی و یک مقصد گردشگری محبوب به شمار می رود و در ماه می سال 2004 نیز به عضویت در اتحادیه اروپا در آمده است.

امروز مالتا جمعیتی نزدیک به 429،000 نفر دارد، زبان رسمی این کشور مالتی و انگلیسی است.

ویزای تحصیلی مالتا اعزام دانشجو به مالتا

اعزام دانش آموز به مدارس مالتا

انتقال به یک کشور جدید می تواند یک تجربه بسیار چالش برانگیز باشد و این امر بیشتر برای فرزندان شما صدق می کند. برای کمک به وفق پذیری با جامعه، انتخاب مدرسه مناسب نقش مهمی در آینده فرزند شما خواهد داشت. اگر فرزندان شما بیش از شش سال داشته باشند، شما باید، اطلاعاتی مربوط به مدارس مختلف را با داشته باشید.

مدارس در مالتا به دو دسته تقسیم می شوند: مدارس خصوصی و مدارس دولتی.

مدارس دولتی که برای همه آزاد هستند و در تمام شهرها یا روستاهای اصلی یافت می شوند.

مدارس خصوصی در مالتا بیشتر به دو دسته مدارس کلیسایی و مدارس مستقل تقسیم می شوند. هر دو نوع مدرسه، آموزش از دوره ابتدایی تا دوره متوسطه را ارائه می دهند و هر دو توسط وزارت آموزش و پرورش اداره می شوند. این بدان معنی است که برنامه درسی برای هر دو مدرسه مشابه است.

تمامی مدارسی که به عنوان مدارس کلیسایی شناخته می شوند، متعلق به کلیسای کاتولیک هستند و از طریق موافقت نامه ای که با دولت دارند، هزینه های تحصیل را از دانش آموزان نمی گیرند. اما از والدین خواسته می شود که سالانه کمک مالی به مدرسه انجام دهند که برای کمک به هزینه های مدرسه مورد استفاده قرار می گیرد. برای این مدارس، حمل و نقل، لوازم مدرسه و لباس نیز باید توسط والدین پرداخت شود. تعداد قابل توجهی از مدارس خصوصی و مستقل وجود دارد، به علاوه تعدادی از مدارس بین المللی برای خارجی ها نیز طراحی شده اند. که در این مدارس، والدین، هزینه های مدرسه، خرید لوازم، لباس و حمل و نقل را باید پرداخت کنند.

مدارس در مالت سیستم آموزش درسی بریتانیایی را دنبال می کند، سیستم آموزشی انگلیسی تشکیل شده از مدارس ابتدایی برای سنین 3 تا 5 ساله (پیش دبستانی)، مدرسه ابتدایی از 6 تا 11 سالگی، دوره متوسطه 11 از تا 18 سالگی و سپس آموزش عالی. بودن در نظام آموزش و پرورش تا سن 16 سالگی در مالتا اجباری است.

اعزام دانشجو به مالتا در مقطع کارشناسی

در کشور مالتا برای تحصیل در مقطع کارشناسی عموما رشته هایی از قبیل هنر، علم و فناوری، علوم بهداشتی، اقتصاد، مدیریت، آموزش، مهندسی، و غیره تدریس می شود و دانشجویان در برنامه های تحصیلی تمام وقت یا نیمه وقت امکان ثبت نام دارند. این دوره های ارائه شده مرتبط با نیازهای کشور هستند. دوره های تحصیلی در مقطع دیپلم، دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دوره های تکمیلی ارائه می شود. بیشتر دوره های کارشناسی به مدت 3 سال و برای به حداکثر رساندن راندمان دوره، برخی دوره ها هر دو سال یک بار برگزار می شود.

بسیاری از دانشکده ها در مالت توسط اساتید معتبر از دانشگاه هایی با کلاس جهانی مانند آکسفورد و کمبریج اداره می شوند.

یکی از بهترین دلایل تحصیل در مالت، موقعیت آن در قلب مدیترانه است و دسترسی آسان به بسیاری از کشورها در اروپا و شمال آفریقا و حتی خاورمیانه است. بسیاری از دانشجویان، مالتا را به عنوان محلی مناسب برای تحصیل در مقطع دکتری و دریافت PHD در بسیاری از زمینه های مختلف تحصیلی می دانند.

اعزام دانشجو به مالتا در مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور مالتا شخص باید حتما مدرک کارشناسی را داشته باشد. دانستن زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل 6.5 اجباری است. سایر مدارک مانند مدارک هویتی، انگیزه نامه، توصیه نامه تحصیلی متقاضی، نامه پرداخت هزینه دانشگاه و مدرک زبان آیلتس الزامی است.

تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا

اعزام دانشجو به مالتا در مقطع دکتری

اعزام دانشجو به مالتا برای این مقطع تحصیلی برای متقاضیان به دو صورت پاره وقت و تمام وقت ارائه می شود. مدت زمان برای دانشجویان تمام وقت 3-4 سال است، در حالی که برای دانش آموزان نیمه وقت 6-8 سال طول می کشد.

 برای تحصیل در مقطع دکتری افراد باید مدرک کارشناسی ارشد، مقالات علمی درخشان و موفق و مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا داشته باشند تا بتوانند نظر یک استاد سوپروایزر را جلب نمایند. پس از اینکه از استاد سوپروایزر تایید گرفته شد می توان از دانشگاه نیز پذیرش گرفت.

هزینه دوره ها در مقطع دکتری بسته موضوع رشته و دانشگاه متفاوت است، اما به صورت میانگین برای دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند دوره تمام وقت 11،000 یورو در سال (طول کل دوره 3-4 سال) و دوره پاره وقت 5،550 یورو در سال (طول کل دوره 6-8 سال) هزینه دارد که فقط شامل هزینه تحصیل است و شامل هزینه اقامت نمی شود. همان طور که ذکر شد برای تحصیل در مقطع دکتری دانشجو در گام اول به سوپروایزر نیاز دارد.

بورس تحصیلی در مالتا

دانشگاه های برتر مالتا

کشور مالتا از دانشگاه ها و سطح علمی نسبتا خوبی برخوردار است. از این رو از کشور های زیادی اعزام دانشجو به مالتا برای تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور اقدام می کنند. لازم به ذکر است که این کشور از سیستم آموزشی کشور انگلستان تبعیت می کند.

در جدول زیر نام چند دانشگاه برتر در کشور مالتا را مشاهده می کنید.

دانشگاه یا موسسه رتبه در جهان
دانشگاه مالتا 951
هنر و تکنولوژی 8150
آموزش عالی گردشگری مالتا 16402
آموزش عالی اروپا 20407

ویزای تحصیلی مالتا 6 اعزام دانشجو به مالتا

هزینه های تحصیل برای اعزام دانشجو به مالتا

مدارس و دانشگاه های خصوصی و دولتی در مالتا وجود دارند. مدارس و دانشگاه های دولتی عملا هزینه بسیار کمی دارند، اما دانشگاه های خصوصی می توانند بسیار پر هزینه باشند. دانشجویان بین المللی عموماً در دانشگاه های خصوصی می توانند پذیرش بگیرند. دوره زبان بسته به کالج ارائه دهنده می تواند سالیانه بین 5،500 تا 12،000 شهریه در بر داشته باشد. هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز بسته به دانشگاه ها متفاوت است، اما هزینه های سالانه را می توان به صورت میانگین بین 10،000 تا 35،000 یورو برای دانشگاه ها تخمین زد، که این مبلغ فقط برای یک سال تحصیلی است. به این نکته توجه داشته باشید که مبالغ بیان شده تنها بابت شهریه دانشگاه می باشد و علاوه بر این دانشجویان هزینه های زندگی و اسکان در مالتا را نیز خواهند داشت.

هزینه های زندگی برای اعزام دانشجو به مالتا

هزینه اسکان بخش بزرگی از هزینه زندگی برای یک دانشجو را تشکیل می دهد. برای اعزام دانشجو به مالتا و برای محل اقامت دانش جویان معمولا یکی از راه های زیر را انتخاب می شود.

اجاره یک آپارتمان، که هزینه آن در حدود 700 یورو تا 1،000 یورو بسته به محل اقامت متغییر است. یا زندگی در خوابگاه که هزینه های خوابگاه نسبت به بقیه ارزان تر است و تقریبا عموم دانشجویان برای محل اقامت خوابگاه را انتخاب می کنند. به طور کلی، افرادی که که در مالتا تحصیل می کند باید در حدود 300 تا 900 دلار در هر ماه هزینه کند، از جمله هزینه های، مسکن، خوراک و پوشاک، مسافرت و سرگرمی، که این مبلغ شامل هزینه بیمه نمی شود. در جدول زیر قیمت برخی از اقلام مهم برای درک بهتر از هزینه های زندگی در مالتا درج شده است.

عنوان قیمت(یورو)
غذا
یک وعده غذا در رستوران ارزان 15
یک وعده غذای متوسط برای دونفر 50
شیر یک لیتر 0.89
یک قرص نان 1
سینه مرغ یک کیلوگرم 6.60
حمل و نقل
حمل و نقل عمومی ماهیانه 80
بنزین هر لیتر 1.33
فولکس واگن گلف صفر کیلومتر 23.210
اجاره مسکن
آپارتمان یک خوابه مرکز شهر 836
آپارتمان یک خوابه حاشیه شهر 641
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر 1.451
خرید مسکن
یک متر آپارتمان مرکز شهر 3.063
یک متر آپارتمان حاشیه شهر 1.814

شاخص هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی در تصویر زیر نمایش داده شده است و می توانید هزینه های زندگی در مالتا را در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بررسی کنید.

ویزای تحصیلی مالتا 2 اعزام دانشجو به مالتا

بورسیه تحصیلی برای اعزام دانشجو به مالتا

در 10 سال گذشته کشور مالتا دانشجویانی از سرتاسر کشور های جهان در خود جای داده است. به همین علت دولت کشور مالتا برای رفاه حال دانشجویان و تشویق دانشجویان سراسر جهان برای ادامه تحصیل در این کشور بورسیه هایی را در نظر گرفته است. اعزام دانشجو به مالتا و استفاده از این بورسیه ها به شرایط سنی متقاضی مربوط است و شرایط سنی به خصوصی دارد. متقاضیان برای دوره های کارشناسی سن 18 تا 19 سال، برای دوره های کارشناسی ارشد حدود 24 سال و برای دوره های دکتری در این کشور حدود 27 سال شانس بیشتری دارند. داشتن سابقه تحصیلی عالی و نمره زبان آیلتس نیز از ملزمات دیگر این بورسیه ها می باشد. دانشجویان ایرانی معمولاً در مقطع دکترا می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. در سایر مقاطع بورسیه به ندرت اعطا می شود و برای کسب آن دانشجو باید رزومه بسیار درخشانی داشته باشد.

معرفی دانشگاه های مالتا

پذیرش تحصیلی برای اعزام دانشجو به مالتا

مدارک جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مالتا به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول مدارک برای پذیرش در دانشگاه در مالتا، و دسته دوم مدارک مورد نیاز برای سفارت مالتا جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا می باشد. پیش از درخواست ویزا باید برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه اقدام کرد. معمولاً دانشگاه ها از طریق وبسایت های خود دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند. شما می توانید شخصاً با مراجعه به وبسایت این دانشگاه ها مدارک درخواست شده را ارائه دهید و درخواست خود مبنی بر تحصیل در آن دانشگاه را تقدیم نمایید.

 مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مالتا که عموماً درخواست می شود، به شرح زیر است.

 • پاسپورت و شناسنامه ترجمه شده
 • ریز نمرات یا کارنامه اصلی
 • فرم مخصوص ثبت نام در دانشگاه
 • داشتن مدرک زبان آیلتس

ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به مالتا

برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا و اعزام دانشجو به مالتا، متقاضیان باید به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری مالتا مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را تحویل دهند و درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی مالتا را اعلام نمایند.

ویزاهای صادر شده توسط سفارت مالتا در ابتدا برای یک سال معتبر است. ویزاهای صادر شده توسط نمایندگی های اتریش، ایتالیا یا اسپانیا تا 90 روز اعتبار دارند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا به شرح زیر می باشد.

 • مدارک تحصیلی فرد به همراه ریز نمرات او ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • نامه دانشگاه، مبنی بر اعطاء پذیرش به فردی که قصد دریافت ویزای تحصیلی مالتا را دارد.
 • پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • مدرک آیلتس با نمره مورد نیاز برای مقطع تحصیلی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از پلیس کشور محل اقامت
 • مدارک معاینات پزشکی
 • ارائه مدارک و مستندات سفر مانند بلیط تهیه شده

پس از ورود، تمام دانشجویان بین المللی که بیش از 3 ماه (به عنوان مثال 90 روز) تمایل به اقامت دارند باید برای اجازه اقامت الکترونیکی درخواست دهند.

 دانشجویان باید یک پیش نویس نقدی از بانک، همراه با یک اظهارنامه بانکی ارائه دهند که نشان می دهد آنها دارای بودجه کافی برای پوشش حداقل یک سال تحصیل و هزینه های اقامت را دارند.

اقامت پس از تحصیل در کشور مالتا

زمان اعزام دانشجو به مالتا

دانشگاه ها معمولاً زمان خاصی از سال را برای بررسی درخواست های پذیرش در نظر می گیرند که این زمان ممکن است دو بار در سال یا سه بار در سال باشد. پیش از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود حتما به زمان درخواست پذیرش توجه داشته باشید که بتوانید برای دریافت پذیرش و ویزا به درستی برنامه ریزی کنید. عدم دقت در برنامه زمانی ممکن است شما یک ترم تحصیلی به عقب اندازد. اغلب دانشگاه در مالتا معمولاً در دو نوبت از سال دانشجو می پذیرند، که زمان آن معمولاً یک بار از ابتدای ماه مارچ تا 5 سپتامبر و بار دیگر از ابتدای دسامبر تا 5 فوریه می باشد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای دکترا در بعضی دانشگاه ها در تمام روزهای سال امکان ثبت درخواست وجود دارد.

وضعیت اقامت پس از تحصیل برای اعزام دانشجو به مالتا

کشور مالتا از سال 2018، به دانش آموزان بالای 16 سال اجازه می دهد 20 ساعت در هفته در مالتا کار کنند. هدف این اقدام جدید، جذب بیشتر افراد برای تحصیل در برنامه های کشور است.

اعزام دانشجو به مالتا و اقامت پس از تحصیل، شامل نکاتی می باشد، این قانون فقط برای افرادی است که حداقل دوره ای 3 ماهه را در مالتا گذرانده باشند و می توانند برای ویزای کار و تحصیل درخواست دهند. این بدان معناست که اگر دوره شما 4 هفته طول بکشد، نمی توانید درخواست کنید. در هر صورت، به دانشجویان در ابتدا ویزای دانشجویی داده می شود. پردازش مجوز کار در مالتا بعد از 4 تا 6 هفته بعد از حضور در مالتا می تواند شروع شود. این بدان معنی است که دانشجویان می توانند از هفته 13 ام شروع به کار کنند (پس از تأیید ویزا). این مجوز برای حداکثر 1 سال اعطا می شود. بعد از یک سال، شخص باید برای اجازه اقامت در مالتا از طریق اقامت کاری دوباره درخواست دهد.

شخص باید برای اولین بار (به واسطه خودش) یک شغل پیدا کند و سپس می تواند برای مجوز کار که برای مدت اعتبار ویزا صادر می شود، درخواست دهد در این مجوز، تاریخ شروع و پایان استخدام، نام کارمند، وضعیت شغلی و نام کارفرما وجود خواهد داشت. مجوز فقط برای کار در شرکتی معتبر صادر می شود.

دانشجویان پس از پایان تحصیل در مالتا نیز می توانند در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند. یک فرصت 6 ماهه به فارغ التحصیلان داده می شود که در کشور مالتا اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازند، در صورتی که متقاضیان در این مدت موفق شوند شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابند، می توانند برای اخذ اقامت کاری مالتا درخواست دهند. در صورتی که فرد به مدت 5 سال در کشور مالتا زندگی کرده و مالیات بپردازد می تواند برای اخذ اقامت دائم مالتا درخواست دهد و پس از گذشت 6 سال از اقامت دائم امکان اقدام برای اخذ تابعیت و پاسپورت مالتا وجود دارد.

ویزای تحصیلی مالتا 3 اعزام دانشجو به مالتا

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

اعزام دانشجو به مالتا، روند اخذ پذیرش و تحصیل در همه مقاطع از دبستان تا دکتری مورد بررسی و تحلیل علمی قرر گرفت. همه ساله کشور های زیادی جهت اعزام دانشجو به مالتا برای ادامه تحصیل دانشجویان خود در این کشور اروپایی اقدام می کنند. در این نوشتار تلاش شد که تمامی جنبه های اصلی تحصیل در مالتا به صورت کامل بررسی شود. شما عزیزان می توانید برای مشاوره جهت اقدام به پذیرش تحصیلی در کشور مالتا و سایر کشور های اروپایی با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرموده و از مشاوره های رایگان تلفنی با مشاورین ارشد مجموعه بهره مند شوید. شما همچنین می توانید با درج پرسش خود در بخش دیدگاه های همین مقاله یا در بخش سوالات مهاجرت در منوی سایت، پاسخ خود را در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت کنید.