اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و بررسی شرایط آن

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ و مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است. اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و اقامت تحصیلی این کشور در سال های اخیر مورد استقبال برخی از افراد علاقه مند به مهاجرت از طریق تحصیل قرار گرفته است، چرا که دانشگاه بین المللی لوکزامبورگ از سطح علمی نسبتاٌ خوبی برخودار است. آیا شما هم یکی از علاقه مندان به مهاجرت از طریق تحصیل می باشید؟ آیا با دانشگاه بین المللی لوکزامبورگ آشنایی دارید؟ اعزام دانشجو به لوکزامبورگ به چه شکل انجام می پذیرد؟ این کشور کوچک اما بسیار زیبا در قاره اروپا و در شمال کشور فرانسه واقع شده است. لوکزامبورگ به معنای کیفیت زندگی است و پیداست چنین کشوری یک مکان مناسب برای زندگی است. علاوه بر این، لوکزامبورگ یک کشور امن است، که از ثبات سیاسی بسیار خوبی برخوردار است و سطح پایین فساد و جنایت نشان از امنیت بالای این کشور دارد. اعزام دانشجو به لوکزامبورگ از جمله خدمات موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش می باشد. در صورت تمایل به دانستن اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و جواب سوالات خود را در زمینه اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و سایر کشورها بیابید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و موسسه معتبر MIE (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانش آموز به مدارس لوکزامبورگ
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و هزینه های زندگی
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و بورسیه های تحصیلی
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و زمان اعزام دانشجو به لوکزامبورگ
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و بررسی ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به لوکزامبورگ 4 اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و موسسه معتبر MIE (ملک پور)

بر اساس نظر سنجی های بین المللی، استاندارد زندگی در کشور لوکزامبورگ در سطح بالایی است. در این کشور حقوق و دستمزد بالاست و و زندگی فرهنگی نیز بسیار غنی است. از این رو موسسه معتبر MIE روش اعزام دانشجو به لوکزامبورگ را نیز به علاقه مندان به مهاجرت پیشنهاد می نماید. موسسات آموزش عالی متعددی در لوکزامبورگ وجود دارد که از نظر فرهنگی و اجتماعی محیط های بسیار مناسبی برای دانشجویان می باشند. دانشگاه لوکزامبورگ، که در سراسر جهان مشهور است، چند زبانه، بین المللی و پژوهش محور است. این دانشگاه از دانشجویان ملی و بین المللی استقبال می کند. علاوه بر این، طیف وسیعی از دانشگاه های خصوصی و بین المللی نیز وجود دارد که انتخاب های گوناگون دیپلم و سایر مقاطع را برای هر فرد فراهم می کنند. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان با تجربه ترین موسسه مهاجرتی، به شما در انتخاب و انجام بهترین روش مهاجرت کمک می کند. علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های بین المللی معتبر، می توانند شرایط خود را برای تحصیل در دانشگاه بین المللی لوکزامبورگ بررسی نمایند. موسسه حقوقی MIE آماده مشاوره و همکاری در این رابطه می باشد.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و شرایط عمومی آن

ساکنان کشور لوکزامبورگ احساس خوشحالی و امید به زندگی زیادی دارند و سطح کیفی زندگی بسیار خوب است. حقوق و دستمزد و مزایای تامین اجتماعی در این کشور نیز فوق العاده است. اگرچه مسکن در این کشور گران است اما از سوی دیگر حمل و نقل عمومی و همچنین اتومبیل و سوخت در لوکزامبورگ ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی است. با توجه عملکرد بسیار خوب اقتصاد لوکزامبورگ، این کشور را می توان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان دانست.

همه این ها دلایل خوبی برای زندگی برای مدت زمان طولانی در لوکزامبورگ است. یکی از راه های مهاجرت به این کشور، تحصیل است. بنابراین اعزام دانشجو به لوکزامبورگ می تواند یک راه مناسب برای مهاجرت به این کشور باشد. حدود 53 درصد از دانشجویان دانشگاه بین المللی لوکزامبورگ، خارجی هستند. دانشجویان می توانند در تمام رشته های تحصیلی از جمله فناوری اطلاعات، زیست پزشکی، حقوق اروپا و علم آموزش و پرورش، تحصیل کنند. علاوه بر این دانشگاه لوکزامبورگ با انواع موسسات مالی و تجاری همکاری دارد که این انتقال دانشجویان به دنیای حرفه ای را تسهیل می کند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

اعزام دانش آموز به مدارس لوکزامبورگ

 در لوکزامبورگ افراد زیر 18 سال می توانند جهت گذراندن دوره زبان در بیرستان های بین المللی و چند زبانه ثبت نام کنند. این مدارس آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمان و اسپانیا را انجام می دهند. در این مدارس عمدتا کسانی که قصد تحصیل در سطح عالی و دانشگاهی را دارند قبل از شروع دوره دانشگاهی به تحصیل زبان می پردازند. می توان قبل از اعزام دانشجو به لوکزامبورگ ابتدا دانشجویان را برای گذراندن دوره های زبان به مدارسی از این قبیل فرستاد. در پایان دوره امتحانات کتبی برگزار می شود. تعدادی از این مدارس بین المللی به قرار زیر است.

 • مدارس بین المللی Difdange & Esch-sur-Alzette - EIDE
 • مدرسه بین المللی در Junglinster
 • مدرسه بین المللی ادوارد استیچن کلاروکس
 • مدرسه بین المللی در Mondorf-les-Bains
 • مدارس اروپایی لوکزامبورگ - EEL

در این مدارس که همه چند زبانه می باشند، دوره های مختلف با کیفیت بالا برای متقاضیان برگزار می گردد.

تحصیل در لوکزامبورگ

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی

افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور لوکزامبورگ را دارند و از طریق اعزام دانشجو به لوکزامبورگ به این کشور مهاجرت می کنند می توانند در دانشگاه ها و رشته های متنوع فراوانی تحصیل کنند. در زیر رشته ها و دانشگاه های محبوب برای تحصیل در لوکزامبورگ معرفی شده اند.

 • قلب مقدس دانشگاه لوکزامبورگ یک دانشگاه آمریکایی متخصص کسب و کار و مدیریت است. این دانشگاه با طیف وسیعی از کسب و کارهای لوکزامبورگ همکاری می کند.

 • دانشگاه LUNEX در تخصصی ورزشی، درمان و طب پیشگیری در دوره های لیسانس و استاد در فیزیوتراپی و مدیریت ورزش است. این دانشگاه در میان دانشگاه های اروپایی شناخته شده است.

 • مرکز اروپایی Dolibois University of Miami – MUDEC به دانشجویان آمریکایی و بین المللی اجازه می دهد تا در قلب اروپا تحصیل کنند.

 • مدرسه BBI برای مهمان نوازی بین المللی و مدیریت گردشگری در ویلتز یک مدرسه خصوصی است. که رشته های مدیریت مهمان نوازی و گردشگری را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد.

 • دانشگاه آزاد لوکزامبورگ، از طریق همکاری بین اتاق کارکنان و دانشگاه بریتانیا، تاسیس شده است برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود و بیشترین محبوبیت در رشته های مدیریت و مدیریت فناوری اطلاعات است.

 • The’École Supérieure Ouverte à’، IACBE، دارای منابع انسانی، ارتباطات، بازاریابی، استراتژی کسب و کار، امور مالی، گردشگری، برنامه های مهمان نوازی و برنامه های امنیتی محیطی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد است. این دانشگاه عضو فدراسیون اروپایی مدارس (FEDE) است.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد

اگر شما یکی از افرادی هستید که می خواهید از طریق اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدهید با توجه به رشته تحصیلی کارشناسی خود می توانید در یکی از دانشگاه های زیر در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازید. برخی از رشته های محبوب نیز ذکر شده است.

 • مدرسه کسب و کار لوکزامبورگ در رشته MBA، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 

 • مدرسه BBI برای مهمانداری بین المللی و مدیریت گردشگری در ویلتز یک مدرسه خصوصی است. که رشته های مدیریت مهمانداری و گردشگری را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد.

 • دانشگاه آزاد لوکزامبورگ، از طریق همکاری بین اتاق کارکنان و دانشگاه بریتانیا، تاسیس شده است برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد و بیشترین محبوبیت در رشته های مدیریت و مدیریت فناوری اطلاعات است.

 • The’École Supérieure Ouverte à’، IACBE، دارای منابع انسانی، ارتباطات، بازاریابی، استراتژی کسب و کار، امور مالی، گردشگری، برنامه های مهمان نوازی و برنامه های امنیتی محیطی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد است. این دانشگاه عضو فدراسیون اروپایی مدارس (FEDE) است.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در مقطع دکتری

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ به منظور پذیرش دکتری، در رشته های متنوعی از جمله فناوری نانو و مواد پیشرفته، فن آوری های زیست محیطی و فناوری اطلاعات امکان پذیر است. افرادی که کارشناسی ارشد خود را در رشته های فوق دریافت کرده اند می توانند مدارک خود را به انستیتو علم و تکنولوژی لوکزامبورگ (List) ارسال کنند. این انستیتو که همکاری های علمی زیادی را برای سالیان متمادی با دانشگاه های بین المللی داشته است در زمینه پروژه های تحقیقاتی کار می کند. دانشجویانی که قبلا در پروژه های تحقیقاتی موفق حضور داشته اند شانس بیشتری برای پذیرش در مقطع دکتری دارند.

در سال 2018 دولت لوکزامبورگ بودجه ای برابر 1.44 میلیارد یورو جهت سرمایه گذاری در بخش آموزش و پژوهش این کشور در نظر گرفت. این بودجه که مربوط به سال های 2018 تا 2021 می باشد سبب شده است که دانشجویان دکترای بیشتری در لیست بورسیه های تحصیلی قرار گیرند. به علاوه با اختصاص این بودجه سطح کیفی دانشگاه های لوکزامبورگ به خصوص در مقطع دکتری ارتقا چشم گیری خواهد داشت. دانشجویانی که تمایل به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های لوکزامبورگ در مقطع دکترا دارند، بایستی ابتدا رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه قرار دهند و در صورتی که مورد تایید یکی از اساتید قرار گرفت می توانند با سوپروایزری آن استاد به تحصیل دکترا در لوکزامبورگ بپردازند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و دانشگاه های برتر لوکزامبورگ

دانشگاه بین المللی لوگزامبوگ در سال 2003 تاسیس شده است. این دانشگاه با وجود جدید التاسیس بودن از سطح علمی بالایی برخوردار است. دانشگاه عمومی لوکزامبورگ داری سه دانشکده زیر است.

 • دانشکده علوم، فناوری و ارتباطات در لوکزامبورگ - کیرشبرگ
 • دانشکده زبان و ادبیات، علوم انسانی، هنر و آموزش و پرورش در Esch-Belval
 • دانشکده حقوق، اقتصاد و دارایی، از جمله دانشکده امور مالی لوکزامبورگ، واقع در لوکزامبورگ-لیمترتسبرگ

دانشگاه لوکزامبورگ به لحاظ رتبه بندی از لحاظ بین المللی، شهرت جهانی را به دست آورده است. این دانشگاه در قلب اتحادیه اروپا، یک موسسه چند زبانه و بین المللی است، که بیش از نیمی از دانشجویانش از کشورهای دیگر به لوکزامبورگ آمده اند. در صورت اعزام دانشجو به لوکزامبورگ کلاس های این دانشگاه سه زبانه (فرانسوی، آلمانی، انگلیسی) و یا به طور کامل در زبان انگلیسی برگزار می شود. علاوه بر این، برخی از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای دو یا حتی سه ملیت هستند. تمرکز اصلی دانشگاه بر روی نیروی جوان است و عموماً تحصیل به شیوه تحقیقاتی انجام می شود. خصوصا در رشته های فناوری اطلاعات، زیست پزشکی، حقوق اروپا و علم آموزش و پرورش. به غیر از دانشگاه لوکزامبورگ، طیف گسترده ای از دانشگاه های خصوصی و بین المللی در این کشور وجود دارد. هم چنین برای کسانی که مایل به تحصیل از راه دور هستند، انواع موسسات ارائه دوره های از راه دور وجود دارد.

معرفی دانشگاههای لوکزامبورگ

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و هزینه های تحصیل در لوکزامبورگ

 در هنگام اعزام دانشجو به لوکزامبورگ باید به هزینه های تحصیلی دانشگاه های این کشور توجه شود. هزینه تحصیل در لوکزامبورگ نسبت به دانشگاه های بین المللی سایر کشور های اروپایی کمتر است. هزینه تحصیل برای هر فرد بستگی به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه وی دارد. به صورت متوسط می توان گفت شما باید هزینه ای در حدود 400 تا 800 یورو در سال در نظر بگیرید. برای مطالعات مربوط به کسب و کار، هزینه های تحصیل گران تر است. برای این دوره ها هزینه در حدود 4000 تا 5000 یورو در سال است. اگر بخواهید در مدرسه کسب و کار تحصیل کنید، باید انتظار داشته باشید که هزینه تحصیل در حدود 17،000 یورو در سال پرداخت شود.

البته در لوکزامبرگ از ساعت 2018 قانونی تصویب شد که تعداد ساعت هایی که دانشجویان مجاز به کار هستند، از 10 ساعت تا 15 ساعت در هفته افزایش پیدا کرد. این کار دانشجویی خود می تواند مقدار کمی از هزینه های تحصیلی را پوشش دهد. البته فقط دانشجویان از سال دوم به بعد اجازه کار کردن دارند و دانشجویان دوره های کوتاه مدت اجازه کار کردن ندارند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ در مقایسه با بعضی از کشورها کمی بالاتر است. به صورت کلی باید گفت برآورد هزینه زندگی با توجه به نیازهای شخصی و موقعیت هر فرد متفاوت است با این حال می توان یک برآورد تقریبی از هزینه های زندگی یک نفرد در لوکزامبورگ بدست آورد. به صورت متوسط هزینه های زندگی هر فرد در ماه بر طبق جدول زیر محاسبه می شود.

ثبت نام در دانشگاه لوکزامبورگ 70یورو در ماه برای ترم 1 و 2

هر ماه 35 یورو برای ترم 3 تا 6

مسکن در خوابگاه دانشگاه 380 یورو در ماه
مسکن خصوصی 600 یورو در ماه
غذا در آشپزخانه دانشگاه 150 تا 200 یورو در ماه
قبض تلفن 20 تا 30 یورو
اینترنت (مسکن خصوصی) 60 یورو
سوپر مارکت 130 تا 200 یورو
تفریحات شبانه، رستوران ها 200 تا 250 یورو
باشگاه 40 تا 60 یورو
بهداشت و سلامت 20 تا 30 یورو
تجهیزات آموزشی (کتاب ، جزوه و….) 20 یورو
سرگرمی، متفرقه، خرید و… 100 تا 150 یورو

به طور کلی می توان گفت بسته به شیوه زندگی و نیازهای مصرف اضافی، شما باید بودجه 800 تا 1500 یورو در هر ماه را برنامه ریزی کنید. شاخص هزینه ها در کشورهای اروپایی نیز در تصویر زیر نمایش داده شده است که می تواند برای مقایسه هزینه زندگی در این کشور ها مورد توجه قرار گیرد. رنگ قرمز نشان دهنده کشورهای گران و رنگ سبز نشان دهنده کشورهای ارزان تر می باشد. این شاخص در بازه 20 تا 87 می باشد و همان طور که مشاهده می کنید لوکزامبورگ با شاخص 86، جزء گران ترین کشور هاست.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ 2 اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

مهاجرت تحصیلی به لوکزانبورگ

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و بورسیه های تحصیلی

 در هنگام اعزام دانشجو به لوکزامبورگ باید توجه داشت که معمولا دولت این کشور با وام های دانشجویی، تلاش می کند بار مالی را به مقدار قابل توجهی برای دانشجویان کم کند. عموما بورس های تحصیلی در مقطع دکترا به دانشجویان تعلق می گیرد و یا در مواردی برای پژوهش و مطالعات خاصی برای دانشجویان در نظر گرفته می شود.­­ بورسیه های تحصیلی توسط فدراسیون لوکزامبورگ به منظور کمک به توسعه، تحقیق و سلامت و یا مبارزه با فقر در نظر گرفته می شود.

این فدراسیون معمولا از طریق جوایز و بورس های تحصیلی، از پروژه ها و برنامه های بشر دوستانه حمایت می کند. در ده سال گذشته این انجمن بیش از 35 میلیون یورو را در تعدادی از پروژه های بشردوستانه توزیع کرده است. فدراسیون لوکزامبورگ بیشتر بورسیه های تحصیلی خود را در زمینه های تحقیقات و پژوهش اختصاص می دهد. ممکن است برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان برای اتباع خود، جهت تحصیل در لوکزامبورگ با بورسیه های تحصیلی حمایت می کند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و پذیرش تحصیلی

اگر قصد اقامت در لوکزامبورگ به روش اعزام دانشجو به لوکزامبورگ را دارید لازم است که دیپلم تحصیلی خود را در خارج از کشور تائید یا ثبت کنید. دیپلم های خارجی که در لوکزامبورگ شناخته شده نیستند برای بعضی از حرفه های خاص ممکن است که لازم باشد معادل سازی شود. در مورد برخی از دوره های حرفه ای و آموزشی اعتبار سنجی دانش و مهارت لازم است. دانشگاه لوکزامبورگ، زیرا این قانون توسط قانون تاسیس شده است.

شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ دو مرحله است. ابتدا دانشجویان بین المللی باید در یک دانشگاه لوکزامبورگ پذیرفته شده باشند. سپس هنگامی که در یک دانشگاه پذیرفته می شود، می بایست درخواست مجوز اقامت موقت دهد. به این ترتیب، دانشگاه ها در لوکزامبورگ، تحت نظارت کلی وزارت تحصیلات عالی و تحقیقات و همچنین مقامات مهاجرت، متقاضی اصلی در زمینه دانشجویان بین المللی هستند که در لوکزامبورگ تحصیل می کنند.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و ویزای تحصیلی

افرادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور لوکزامبورگ دارند می بایست در دو مرحله قبل از ورود و بعد از ورود به کشور لوکزامبورگ مدارک زیر را آماده نمایند.

 • مرحله قبل از ورود به کشور
  • درخواستی برای مجوز اقامت موقت در اداره مهاجرت وزارت امور خارجه و اروپا ارائه کنند.
  • گذرنامه معتبر تهیه کنند.
  • برای افرادی که نیاز به ویزا دارند به منظور ورود به لوکزامبورگ؛ درخواست ویزای نوع D پس از دریافت مجوز برای اقامت موقت
 • مرحله پس از ورود به کشور
  • یک اعلام ورود به لوکزامبورگ
  • انجام تست پزشکی
  • درخواست برای اجازه اقامت برای دانشجویان کشور های خارج از اتحادیه اروپا

از طریق اعزام دانشجو به لوکزامبورگ در ابتدا ویزای سه ماهه صادر می شود که فرد پس از ورود به کشور باید درخواست اجازه اقامت خود را به وزارت امور خارجه ارسال کند. مدارکی که باید همراه فرم درخواست اقامت ویژه خود ارسال کند این موارد است.

 • یک نسخه از صفحات گذرنامه معتبر
 • یک نسخه از مجوز موقت برای اقامت
 • یک نسخه از اعلامیه ورود که توسط مقامات صادر شده است.
 • گواهی پرداخت مبلغ 80 یورو به حساب

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و زمان اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

زمان اعزام دانشجو به لوکزامبورگ عموما به زمان آغاز ترم تحصیلی هر دانشگاه بستگی دارد. به طور کلی ترم بهار در ماه فوریه آغاز می شود و حداکثر تا سپتامبر ادامه دارد. ترم پاییز نیز از اکتبر آغاز شده و تا نیمه های فوریه ادامه دارد. بنابراین برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر است با توجه به مدت زمانی که برای پذیرش دانشگاه و دریافت ویزا لازم است، اقدام نمایید تا قبل از شروع ترم تحصیلی بتوانید خود را به دانشگاه لوکزامبورگ برسانید. در این صورت بهتر است اطلاعات کاملی را در خصوص دانشگاه ها، مدارک لازم و زمان لازم برای دریافت ویزا کسب نمایید. تماس با مشاوران موسسه MIE می تواند به شما در دریافت این اطلاعات کمک نماید.

شما با دانستن مدارک و شرایط لازم، در زمان کمتری می توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید. اگر شما هم یکی از علاقه مندان به اعزام دانشجو به لوکزامبورگ هستید با مطالعه این مقاله می توانید شرایط خود را برای دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ بررسی نمایید.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و بررسی ویزای همراه

فردی که ملیت هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را دارا باشد، دارای اجازه اقامت و شهروندی در کشور لوکزامبورگ می باشد و ویزا لازم نیست. اما اگر فردی از طریق اعزام دانشجو به لوکزامبورگ از کشوری ثالث وارد خاک این کشور شود، پس از ورود باید درخواست ویزا و اجازه اقامت برای خانواده خود را به دولت این کشور نماید. ویزای همراه در ابتدا در واقع ویزای توریستی است. مدت این ویزا در ابتدا سه ماهه است. امکان افزایش مدت این نوع ویزا در صورت دلیل موجه به 180 روز وجود دارد. جهت افزایش زمان این ویزا باید از وزارت کشور مبدا درخواست مجوز موقت اقامت به اداره مهاجرت وزارت امور خارجه و امور اروپایی ارسال شود. پس از دریافت مجوز موقت برای اقامت، متقاضی باید به صورت شخصی درخواست یک ویزای طولانی مدت (D) را در دو نسخه به مأمور دیپلماتیک یا کنسولگری لوکزامبورگ در کشور محل اقامت خود برای صدور ویزای طولانی ارائه دهد.

درخواست باید همراه با اسناد زیر باشد.

 • 2 عکس هویتی اخیر و یکسان
 • یک گذرنامه معتبر یا یک سند مسافرتی که در منطقه شنگن پذیرفته شده است، که حداقل 3 ماه پس از تاریخ انقضاء ویزا مورد نیاز است.
 • مجوز برای اقامت موقت

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اجازه اقامت دانشجویان حداقل برای یک سال یا فقط برای مدت دوره مطالعه معتبر است، پس از پایان تحصیلات اجازه اقامت برای دانشجویان، در صورتی که بتوانند استخدام شوند، صادر می شود. در واقع متقاضی باید ویزای تحصیلی خود را به نوع دیگری از ویزا تبدیل کند. معمولاً افراد پس از پایان تحصیلات ویزای خود را به ویزای کار تبدیل می نمایند. البته افراد از طرق دیگر همچون خود اشتغالی و سرمایه گذاری و یا ازدواج نیز می توانند نوع اقامت خود را تبدیل کنند.

برای دریافت ویزای کار، قبل از پایان مجوز اقامت خود، باید درخواست خود را به اداره مهاجرت وزارت امور خارجه و امور اروپایی برای درخواست مجوز کار ارسال و مدارک زیر را نیز ضمیمه کنید.

 • یک نسخه از صفحات گذرنامه معتبر
 • یک کپی از مدرک تحصیلات عالی
 • پیشنهاد کاری در ارتباط مستقیم با تحصیلات دانشگاهی
 • یک نسخه از قرارداد کار خود به همراه تاریخ، امضا و تنظیم شده مطابق با قانون کار لوکزامبورگ

برای آشنایی بیشتر با وضعیت کار در کشور لوکزامبورگ، در نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور لوکزامبورگ را می توانید بررسی کنید.

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ 3 اعزام دانشجو به لوکزامبورگ

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و سخن پایانی

اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و تمامی شرایط و مراحل آن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله تلاش شد تمامی شرایط و ضوابط مربوط به اعزام دانشجو به لوکزامبورگ به صورت دقیق تشریح گردد. به گونه ای که افراد پس از مطالعه این مقاله می توانند دررابطه با اقدام برای تحصیل در این کشور تصمیم بگیرند. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش با به کار گیری مشاوران و وکلای مهاجرتی با تجربه و ماهر آماده در اختیار گذاشتن مشاوره تلفنی رایگان به تمامی هم وطنان و علاقه مندان مهاجرت به این کشور است. در صورت تمایل به طرح پرسش، ارائه نظر و یا پیشنهاد در خصوص اعزام دانشجو به لوکزامبورگ و یا سایر موارد می توانید، از قسمت دیدگاه ها بهره برید، کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات و نظرات شما خواهند بود.