اعزام دانشجو به فرانسه

 • اعزام دانشجو به فرانسه و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به فرانسه و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به فرانسه و دانشگاه های برتر فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه و هزینه های تحصیل در فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه و بورسیه تحصیلی فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به فرانسه و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به فرانسه و زمان اعزام دانشجو به فرانسه
 • اعزام دانشجو به فرانسه و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به فرانسه اعزام دانشجو به فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به فرانسه و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به فرانسه، شرایط و مدارک لازم جهت اعزام دانشجو به کشور فرانسه و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط اعزام دانشجو به فرانسه چیست؟ تحصیل در فرانسه چگونه منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد؟ ما مهم ترین نکات را به صورت خلاصه و دقیق در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه و اعزام دانشجو به فرانسه و اخذ اقامت آن در مقاله پیش رو تقدیم شما سروران گرامی می نماییم. امید است که با خواندن این مقالات به تمامی سوالات و ابهامات شما در این زمینه ها پاسخ داده شود. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره MIE مفتخر است تا شما را در مسیر مهاجرت تحصیلی به فرانسه یاری نماید، در صورت تمایل به کسب اطلاعات هر چه بیشتر می توانید با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به فرانسه و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به فرانسه یکی از راه های محبوب مهاجرت به فرانسه می باشد که در سالهای اخیر با روند رو به رشد گرایش عمومی به تحصیل در این کشور روبرو هستیم. نظام آموزشی فرانسه، نرخ مناسب هزینه های تحصیل و زندگی و کیفیت فراتر از انتظار آموزش در فرانسه، این کشور را به مقصد مناسبی برای دانشجویان سراسر جهان بدل کرده است. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت می تواند شما را در مسیر اعزام دانشجو به فرانسه و اخذ پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی یاری نماید و شما را با زوایای گوناگون مهاجرت تحصیلی و آثار اقامتی آن در کشورهای مختلف از جمله فرانسه آشنا نماید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل و اقامت فرانسه

audio اعزام دانشجو به فرانسه
تحصیل در کشور فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به فرانسه به علت شرایط عمومی مناسب این کشور روند رو به رشد و قابل توجهی دارد. این کشور در قلب اروپا واقع شده و به لحاظ اقلیم و آب و هوا شرایط بسیار مطلوبی را دارا می باشد. این کشور به خاطر فرهنگ و تاریخ بسیار غنی خود بسیار مشهور می باشد. بیش از 40،000 آثار تاریخی و مکان های حفاظت شده، 41 مکان فرهنگی در لیست میراث جهانی یونسکو، 8،000 موزه، 2،000 سینما و بیش از 500 جشنواره از ثروت های زندگی فرهنگی در فرانسه می باشد. هنرمندان فرانسوی در هر زمینه خلاق و تاثیرگذار هستند. فرانسه با دارا بودن 15 جایزه، بزرگترین برنده جایزه نوبل ادبیات است.

زبان فرانسوی دومین زبان رایج بین المللی و سومین زبان رایج در تجارت جهانی می باشد. فرانسه بیش از 295،000 دانشجوی بین المللی را در مقطع فوق لیسانس دارا می باشد. 80 درصد از کسانی که در فرانسه تحصیل می کنند از کیفیت تحصیلات و ارزش مدارک تحصیلی خود در فرانسه احساس رضایت دارند. از هر 10 دانشجوی بین المللی 9 دانشجو دیدگاه مثبتی نسبت به شرایط خود در فرانسه دارند و فرانسه را به عنوان یک مکان مناسب برای تحصیل پیشنهاد می کنند.

اعزام دانشجو به مدارس فرانسه

اعزام دانش آموز به مدارس فرانسه در چندین مقطع صورت می گیرد که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد:

 • ابتدایی:

این مقطع شامل کودکان سن 6 سال تا 11 سال می گردد. در صورتی که مدارک مورد نیاز از جمله مدارک مربوط به گواهی تولد کودک و مدارکی مبنی بر اثبات اقامت کودک در فرانسه و محل زندگی او نیز ارائه گردد.

 • راهنمایی یا متوسطه:

شامل سنین 11 تا 15 سال می شود و مدارک مورد نیاز در مقطع ابتدایی در این مقطع هم مصداق پیدا می کند.

 • دبیرستان:

 دانش آموزان از سن 15 تا 18 سالگی در مقطع  Iycee general یا  Iycee techniguy and Iycee professionnel تحصیل می کنند. افراد پس از گذراندن این مقاطع از آمادگی لازم برای ورود به دوره های دانشگاه را پیدا می کنند.

اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به فرانسه می تواند در مقاطع مختلفی صورت گیرد. مقطع کارشناسی از جمله مقاطعی می باشد که با اقبال گسترده  دانشجویان جهانی روبرو است، اما اخذ پذیرش در این مقطع در کشور فرانسه با سختی های خاص خود نیز همراه است و الزامات خاصی را نیازمند است. تحصیل در مقطع کارشناسی می تواند در رشته های گوناگونی انجام پذیرد که برخی از آنها به شرح ذیل می باشند:

داروسازی- جغرافیا- فارماکولوژی- تاریخ هنر- زبانشناسی- جامعه شناسی- فرهنگ اروپایی و مدیترانه- فن آوری ارتباطات- فناوری اطلاعات- مطالعات فرانسوی- مدیریت بازرگانی بین المللی- مطالعات فیلم- ارتباطات جهانی- دارایی، مالیه، سرمایه گذاری- امور مالی بین المللی- مطالعات ادبی- هنرهای خلاقانه- روانشناسی- اقتصاد بین المللی- سیاست بین الملل و تطبیقی.

این رشته ها از رشته های بسیار محبوب دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در فرانسه می باشند. تحصیل در مقطع لیسانس در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور مستلزم دانش زبان فرانسه تا سطح B1  می باشد، اما معمولا اخذ پذیرش به صورت مستقیم و برای دانشجویان جهانی در این مقطع با دشواری همراه است. افرادی که فاقد دانش زبان فرانسه هستند می توانند برای دانشگاه های انگلیسی زبان اقدام نمایند که نیازمند مدرک آیلتس یا تافل می باشد. ارائه دیپلم 12 ساله نیز الزامی می باشد.  افرادی که در این مقطع مشغول به تحصیل هستند اجازه کار پاره وقت نیز دارند و می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد نیز الزامات و نیازمندی های خاص خود را دارد. این مقطع 2 ساله می باشد و متشکل از Master1 و Master2 می باشد. افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه را دارند باید آخرین مدرک تحصیلی خود یعنی لیسانس را ارائه نمایند و در صورتی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه را داشته باشند ارائه مدرک زبان فرانسه تا سطح B2 عموماً الزامی می باشد. اما برای افرادی که تمایل دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند این امکان نیز فراهم شده است تا دانشجویان جهانی تحصیلات خود را در رشته های متنوع به زبان انگلیسی تجربه نمایند که البته به تناسب نیازمندی هر دانشگاه ارائه مدرک آیلتس یا تافل الزامی می باشند. افراد عموما با داشتن  مدرک 6 آیلتس و مدرک لیسانس و ریز نمرات می توانند برای این مقطع اقدام نمایند.

اعزام دانشجو به فرانسه در مقطع دکترا

از زمان تصویب فرایند بولونیا در سال 1999 دکترا سومین درجه علمی تصویب شده می باشد که معمولا پس از یک مدرک کارشناسی ارشد (یا یک دوره معادل «چرخه دوم») تکمیل می شود و برای دانشجویانی است که توانایی لازم را برای انجام پروژه های تحقیقاتی مستقل را دارند.

دانشگاه ها پروژه های تحقیقاتی خاص خود را با همکاری آزمایشگاه های تحقیقاتی مرتبط و دیگر مراکز برای ارائه آموزش دکترا ارائه می دهند. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. ‘دکترا’ شامل شش ترم برای یک دوره 3 ساله استاندارد است و دو ترم تحقیق در سال است و شما معمولا 3 الی 4 سال به عنوان یک دانشجو تمام وقت در فرانسه تحصیل خواهید کرد.

در طول تحصیلات دکترا شما نیاز به انجام دوره های تحقیقاتی دارید که شامل جلسات آموزشی و سمینارهای مربوط به پروژه شما می باشد. این دوره ها به مدت 150 ساعت در طول دوره دکترا بستگی دارد.

بد نیست بدانید که تحصیل در مقطع دکترا نیازمند داشتن سوپروایزر (استاد راهنما) می باشد.

اعزام دانشجو به فرانسه و دانشگاه های برتر فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه در دانشگاه های مختلفی امکان پذیر است و شناخت این دانشگاه ها می تواند کمک شایانی در انتخاب نهایی شما بزرگواران برای ادامه تحصیل داشته باشد. در ادامه می توانید نام برخی دانشگاه های مهم کشور فرانسه و رنکینگ جهانی آن ها را مطالعه بفرمایید:

 • دانشگاه علوم پزشكي و تحقيقات لاتراس (PSL)

برترین رتبه دانشگاه های فرانسه متعلق به این دانشگاه می باشد. دانشگاه علوم پاریس و لاتروس (PSL) یک دانشگاه با دانشکده های متنوع است که در سال 2010 شکل گرفت و از 9 دانشکده تشکیل شده است، از جمله دانشکده École normale supérieure (ENS پاریس). PSL بالاترین نمره را در شاخص شهرت کارفرمایان به دست آورده است و دارای ارتباطات قوی با کارفرمایان است و نیز مشارکت های استراتژیک با سایر دانشگاه های معتبر در سراسر جهان برقرار می کند.

 • دانشگاه Ecole Polytechnique ParisTech

دانشکده École Polytechnique در سال 2019 در رتبه 65 جهان قرار دارد و عضو دانشگاه ParisTech است که متخصص در دوره های علمی و تجاری است. این کالج در 30 کیلومتری خارج از مرکز شهر پاریس قرار گرفته است، این دانشگاه 120 هکتار فضای سبز را برای 4600 دانشجوی خود برای لذت بردن از آن ارائه می دهد.

 • دانشگاه سوربن

دانشگاه جدیدی که در سال 2018 با ادغام دانشگاه پاریس-سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری تشکیل شده است، دانشگاه Sorbonne در رتبه جهانی در سال 2019 در رتبه 75 قرار دارد و بالاترین نمره را در شاخص اعتبار دانشگاهی به دست آورده است.

 • دانشگاه CentraleSupélec

دانشگاهی است که در سال 2019 جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر رنکینگ 137 در جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 2015 با ادغام پوهنتون École Centrale پاریس و مدرسه عالی مهندسی Supélec شکل گرفت و عضو دانشگاه Paris-Saclay Université می باشد و انجمن تحقیقات فشرده دانشگاه فرانسه است.

 • دانشگاه École Normale Supérieure de Lyon

این دانشگاه در سال جاری در سطح جهانی با 153 امتیاز قرار دارد. این دانشگاه یک نهاد عمومی برای نخبگان است که آموزش و پرورش محققان و معلمان در علوم انسانی و علوم طبیعی را در صورت می دهد

 • دانشگاه Sciences Po

دانشگاهی است که متخصص در حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، سیاسی، تاریخ و زمینه های مرتبط با آن است، رتبه 221 را در جهان در سال 2019 دارد. این دانشگاه حدود 13،000 دانشجو دارد که تقریبا نیمی از آنها بین المللی هستند و 150 ملیت در آن حضور دارند.

اعزام دانشجو به فرانسه و هزینه های تحصیل در فرانسه

در فرانسه، دانشگاه های دولتی و خصوصی و هزینه های مختلف تحصیلی وجود دارند. هزینه های تحصیل نیز براساس آنچه شما برای تحصیل انتخاب می کنید و سطح و مقطع تحصیلات شما تغییر می کند.

 • مدارس دولتی:

600 یورو تا 1200 یورو در سال

 • مدارس خصوصی:

1500 یورو تا 4000 یورو در سال

 • دانشگاه های دولتی:

مقطع کارشناسی: 189.10 یورو در سال (برای رشته های غیر از مهندسی و پزشکی)

مقطع کارشناسی ارشد: 261.10 یورو در سال

مقطع Ph.D :  396.10 یورو در سال

حتی در دانشگاه های دولتی فرانسوی برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی نیز ممکن است ارائه گردد که هزینه های تحصیلی بیشتری را توسط هر دانشگاه ایجاد می نماید.

 • دانشگاه های خصوصی:

دانشگاه های تحقیقاتی: تقریبا 3000 تا 10،000 یورو در سال.

مدارس کسب و کار: 7000 تا 20،000 در سال

هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه و هزینه های زندگی در هنگام اعزام دانشجو از موارد بسیار مهمی است که شخص قبل از مهاجرت تحصیلی نیاز به کسب اطلاع در این زمینه دارد. هزینه زندگی در فرانسه شاید قدری بالاتر از کشورهای همسایه اروپای غربی به نظر بیاید و شهر پاریس یکی از دلایل اصلی این امر است. بقیه کشور، به خصوص در مناطق روستایی و جنوب فرانسه، هزینه زندگی کمتری را دارد. با این حال، در مقایسه با رتبه بندی جهانی هزینه های زندگی، پاریس شهر 62 ام جهان محسوب می گردد.

با این حال، خوشبختانه شما به پول زیادی نیاز ندارید تا از کیفیت خوب زندگی در فرانسه لذت ببرید، خصوصا دورتر از شهرهای بزرگ. شما می توانید یک ارزیابی اولیه از هزینه زندگی در فرانسه از جمله غذا، مسکن، مراقبت های بهداشتی، آموزش، حمل و نقل و غیره را در جدول زیر دریافت کنید.

یورو هزینه ها
در پاریس ماهانه 1200 یورو و در شهر لیون ماهانه 600 الی 800 یورو هزینه مسکن
ماهانه 85 یورو هزینه آب و برق
بسته های پایه حدود 20 الی 30 یورو هزینه اینترنت
سالانه 137 هزینه مجوز تلویزیون
56 یورو هزینه حمل و نقل
220 تا 290 یورو ماهانه هزینه مواد غذایی
10 یورو بلیط سینما
200 الی 300 یورو هزینه خوابگاه

اعزام دانشجو به فرانسه و بورسیه تحصیلی فرانسه

اعزام دانسجو به فرانسه می تواند به همراه اخذ بورسیه تحصیلی نیز صورت گیرد. فرانسه یکی از محبوب ترین مراکز مطالعه دانشجویان بین المللی است. با این حال، هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه همیشه مقرون به صرفه نیست. گرچه هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی حدود 200 تا 600 یورو است، دانشگاه های خصوصی می توانند 10،000 یورو باشد و هزینه زندگی نیز حدود 10،000 یورو در سال است. خوشبختانه، تعدادی از بورسیه های تحصیلی فرانسه به دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

 • بورس تحصیلی ایفل

مجوز برنامه درسی EIFL توسط وزارت امور خارجه به مؤسسات آموزش عالی فرانسه ارائه گردیده که برای جذب بهترین دانشجویان خارجی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. بورس تحصیلی ایفل کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 1،181 یورو در برنامه های کارشناسی ارشد اهدا می نماید و در مقطع دکترا تا 1400 یورو کمک هزینه تحصیل اهدا خواهد کرد. برنامه این بورسیه هزینه های مختلف، از جمله هزینه سفر، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد. این برنامه هزینه های تحصیل را پوشش نمی دهد.

 • بورس تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین المللی:

École Normale Supérieure International Selection

هر ساله ENS پیشنهادی برای حدود 30 دانشجوی بین المللی ارائه می دهد که بتوانند در رشته های نظیر علوم طبیعی و علوم انسانی برای یک دوره دو یا سه ساله در ENS تحصیل رایگان داشته باشند. آنها هزینه ماهانه تقریبا 1000 یورو برای 2-3 سال را به دانشجو پرداخت می نمایند.

 • Ampere بورس تحصیلی نخبگان در ENS de Lyon

ENS لیون و شرکای آن کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می نمایند که به دوره های کارشناسی ارشد خود را در رشته هایی مانند هنر و علوم انسانی و علوم اجتماعی (به استثنای استادان حرفه ای در آموزش و پرورش) اختصاص می یابد. کمک هزینه تحصیلی € 1000 در ماه پرداخت می شود و برای یک دوره 12 ماهه قابل تمدید است.

 • بورس تحصیلی امیلی بوتی در دانشگاه Science Po

این دانشگاه بورسیه امیلی بوتی را برای كمك به دانشجویان خارجی خارج از اتحادیه اروپا كه قبلا در این دانشگاه پذیرش شده اند ارائه می دهد، تاسیس برنامه بورس تحصیلی امیل بوتیمی را پس از تاسیس دانشکده پزشكی تاسیس كرد. بورس تحصیلی می تواند 5،000 تا 10،000 یورو برای دوره های 2 ساله و مبلغ 3،000 تا 12،300 یورو برای 3 ساله را پوشش دهد.

 • بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه پاریس ساسلی

دانشگاه Paris-Saclay علاقمند است تا تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد خود را برای دانشجویان بین المللی تسهیل نماید و در موسسات عضو تدریس کند. کمک هزینه تحصیلی به مبلغ 10،000 یورو در سال قابل اعطا می باشد و کمک هزینه سفر و ویزا نیز حداکثر تا 1000 یورو تخصیص خواهد یافت.

 • بورس تحصیلی بنیاد فناوری گرنوبل

انستیتوی فناوری گرنوبل یک برنامه بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی دارد که می خواهند برنامه تحصیلی بین المللی IN IN Grenoble را دنبال کنند. این مبلغ 5000 یورو در هر ترم است.

 • کمک هزینه تحصیلی MBA INSEAD

بورس تحصیلی INSEAD محدود است و رقابت قابل توجهی برای هر ظرفیت پذیرش وجود دارد. این بورس تحصیلی به دو دسته تقسیم می شود: نیازهای مشروط و غیر ضروری (بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پیشینه حرفه ای، توانایی های رهبری، مطالعات پس زمینه و غیره). ارزش بورس تحصیلی از 5000 تا 25000 دلار متغیر است.

 • کمک هزینه تحصیلی HEC Paris MBA

HEC پاریس کمک هزینه ای است که می تواند به دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف و در زمینه های تحصیلی گوناگونی ارائه گردد. بورس تحصیلی HEC به دسته های مختلف تقسیم می شود: براساس شایستگی، بر اساس نیاز یا بر اساس معیارهای خاص. مبلغ کمک هزینه تحصیلی از € 6،000 تا € 24،000 متغیر است.

بورسیه تحصیلی در فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو به فرانسه پس از گذراندن دو مرحله اساسی میسر می گردد:

اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا. در ادامه به چگونگی روند اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه و مدارک و ملزومات آن می پردازیم.

اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه را دارید، باید مدارک لازم را برای اثبات اینکه شما شرایط دانشگاه را دارا می باشید ارائه نمایید. اطلاعات کامل شخصی، مدارک قبلی، اطلاعات مالی و شرح حال ارائه دهید.

اسناد و مدارک شما باید تکمیل و آپلود شوند:

 • یک گواهی قبل از ثبت نام توسط دانشگاه

 • مجوز Campus France

 • گذرنامه یا کارت شناسایی شما

 • ارائه مدارک هویتی و گذرنامه

 • کپی دیپلم فارغ التحصیلی و ترجمه فرانسوی آن

 • هزینه ثبت نام

 • هزینه های امنیت اجتماعی

 • یک گواهی مسئولیت مدنی

 • یک کپی از کارت بیمه درمانی اروپایی (اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید)

 • رزومه

 • انگیزه نامه

 • مدرک زبان انگلیسی (یا فرانسوی)

 • ریز نمرات شما

 • کپی دیپلم (اگر در دسترس نیست، یک گواهی اثبات کننده فارغ التحصیل شما در این مقطع)

 • اثبات اینکه شما می توانید اقامت خود را در فرانسه (با حداقل 800 یورو در ماه) تأمین کنید.

مهارت های زبان خود را ثابت کنید:

اگر می خواهید تحصیلات شما به زبان فرانسوی باشد باید دانش زبانی خود را با کسب مدارک زبانی مانند DELF، DALF یا TCF اثبات کنید، اگر اصراری بر تحصیلات به زبان فرانسوی نداشته باشید خوشبختانه می توانید با تهیه یک مدرک انگلیسی نیز مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور بشوید که این امر می تواند از یکی طرق ذیل باشد:

 • TOEIC
 • TOEFL
 • آیلتس

اعزام دانشجو به فرانسه و ویزای تحصیلی فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه بعد گذراندن پروسه اخذ پذیرش وارد مرحله اخذ ویزا می گردد و شخص با در دست داشتن پذیرش دانشگاه و جمع آوری مدارک مربوطه می تواند به سفارت فرانسه جهت اخذ ویزا مراجعه نماید:

 • یک نامه پذیرش رسمی در یک برنامه معتبر در موسسه فرانسوی که باید روی سربرگ رسمی و شامل جزئیات کامل شما، جزئیات برنامه مطالعه و تاریخ شروع و پایان مطالعه باشد

 • اثبات منابع کافی برای زندگی در کشور. مبلغ مورد نیاز 615 یورو (820 دلار) در هر ماه است که می توان آن را با یک اظهارنامه بانکی اثبات نمود

 • اثبات بلیط پرواز که زمان پرواز را نشان می دهد

 • اثبات بیمه درمانی (به ارزش 30،000 یورو)

 • اثبات محل اقامت می توان در فرم تاییدیه مسکن دانشجویی یا گواهی هیئت مدیره و اقامت یا «گواهینامه رسمی»

 • در صورتی که در یک دوره مهارت زبان فرانسه تحصیل کرده اید، مدارک تحصیلی را ارائه نمایید

اعزام دانشجو به فرانسه و زمان اعزام دانشجو به فرانسه

اعزام دانشجو به فرانسه معمولا در intake (ورودی) های گوناگونی می تواند صورت گیرد که تا حدی بستگی به دانشگاه و کالج دارد. ورودی دانشگاه ها معمولا سپتامبر و ژوئن سال بعد ادامه دارد. بعضی از دانشگاه ها نیز وجود دارند که در جریان سال تحصیلی اقدام به ثبت نام دانشجویان می نمایند. تایم deadline (آخرین مهلت ثبت نام) دانشگاه ها معمولا به گونه ای است که باید 2 ماه قبل اقدام به اپلای انجام شود تا در زمان مناسب شرایط فرد و صلاحیت های او بررسی گردد و اقدام شود .

اعزام دانشجو به فرانسه و وضعیت اقامت پس از تحصیل

اعزام دانشجو به فرانسه و اقامت پس از تحصیل از جمله دغدغه هایی است که ذهن متقاضیان تحصیل در این کشور را به خود مشغول داشته است. شما می توانید پس از تحصیلات خود و پس از اخذ مدرک تحصیلی عالی فرانسه، اجازه اقامت موقت خود را درخواست دهید تا پس از تحصیل به دنبال کار و ایجاد کسب و کار باشید.

مجوز اقامت موقت یا APS اجازه می دهد که دانشجویان خارجی تا یک سال پس از پایان تحصیل در فرانسه باقی بمانند. در طول این دوره، آنها ممکن است به دنبال یک کار (بدون محدودیت) باشند یا برای ایجاد یک شرکت در زمینه مربوطه اقدام نمایند. تا زمانی که یک قرارداد کاری امضا شده باشد، به مدت زمان مشخص یا به مدت نامحدود، فارغ التحصیلان خارجی با داشتن APS مجاز به انجام کار می باشند. پس از پیدا کردن شغل، شخص می تواند اقامت کاری دریافت نماید که پس از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می گردد.

اعزام دانشجو به فرانسه و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به فرانسه و شرایط تحصیل در کشور فرانسه به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. امید است با خواندن این مقاله با انواع دانشگاه ها در کشور فرانسه، شرایط اخذ پذیرش و اخذ ویزا و به طور کلی مهاجرت تحصیلی به واسطه اعزام دانشجو به فرانسه آشنا شده باشید. کشور فرانسه به لحاظ فرهنگی دارای تاریخی قوی و غنی می باشد و با توجه به سطح دانشگاه ها و هزینه های معقول زندگی می تواند گزینه ای ایده آل برای ادامه تحصیل باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE می تواند شما در زمینه اعزام دانشجو به فرانسه و سایر کشورهای جهان یاری نماید. جهت دریافت اطلاعات تخصصی در این زمینه با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.