اعزام دانشجو به سوئد و بررسی شرایط آن

  • اعزام دانشجو به سوئد و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
  • اعزام دانشجو به سوئد و شرایط عمومی آن
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد
  • اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا
  • اعزام دانشجو به سوئد و دانشگاه های برتر سوئد
  • اعزام دانشجو به سوئد و مدارک لازم برای پذیرش
  • اعزام دانشجو به سوئد و شرایط ویزای دانشجویی
  • اعزام دانشجو به سوئد و زمان اعزام دانشجو به سوئد
  • اعزام دانشجو به سوئد و هزینه های زندگی دانشجویی
اعزام دانشجو به سوئد اعزام دانشجو به سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به سوئد و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئد در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. آیا با توجه به قوانین بین المللی امکان اعزام دانشجو به سوئد وجود دارد؟ این سوالی است که همواره کسانی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد را دارند، با آن روبرو هستند. سوئد کشوری است که از حیث حقوق اجتماعی و بیمه تامین اجتماعی وضعیت مناسبی دارد و همچنین سطح علمی و کیفیت دانشگاه های آن به نسبت بالا است. از همین رو  مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل واقع شده است. به همین منظور در مقاله حاضر مهم ترین و اصلی ترین نکات را در خصوص اعزام دانشجو به سوئد برای شما عزیزان شفاف سازی می نماییم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سوئد به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود و به تمام سوالات شما متقاضیان مهاجرت به سوئد پاسخ دهد. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر و مشاوران حقوق بین الملل در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید.

مقاله مرتبط

اقامت تحصیلی سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به سوئد

audio اعزام دانشجو به سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در دانشگاه های سوئد به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور مورد توجه بسیاری از مهاجران بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد مهاجرت به این کشور را از طریق تحصیل دارند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد و همچنین اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به سوئد می باشد. جهت استفاده از این خدمات و بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور تا سال 2010 رایگان بوده است، اما از سال 2011 این سیستم تغییر یافته و در حال حاضر دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه ها و اعزام دانشجو به سوئد باید شهریه بپردازند. با این حال بسیاری از مردم به دلیل سطح بالای دانشگاه ها و همچنین خدمات اجتماعی وسیع، این کشور را برای ادامه تحصیلاتشان انتخاب می نمایند. لازم به توضیح است که هم اکنون تحصیلات در کشورهایی نظیر آلمان، اتریش و نروژ همچنان بصورت رایگان می باشد.

از مزایای اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود. تحصیل در این کشور به سه صورت فول تایم، پارت تایم و آنلاین می باشد. همچنین دانشگاه های این کشور عموما مورد تایید ایران و دیگر کشور های دنیا می باشند. در حال حاضر بیش از 46 دانشگاه در کشور سوئد در حال فعالیت می باشند. نرخ بیکاری در کشور سوئد 6.6 درصد می باشد، بنابراین این امکان وجود دارد که افراد پس از تحصیل وارد بازار کار شده و اقامت این کشور را اخذ نمایند. توضیح اینکه در کشور سوئد و بطور کلی کشور های اروپایی تحصیلات سبب اعطای اقامت نمی شود، بلکه این کار کردن و به طبع آن پرداخت مالیات است که منجر به اعطای اقامت می گردد. برای اعزام دانشجو به سوئد ابتدا به پذیرش دانشگاه نیاز است و پس از آن با توجه به شرایط مذکور در این مقاله می توان جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود.

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی شامل مطالعات عمیق در رشته اختصاصی و مورد تمرکز دانشجو بعلاوه مطالعات در موضوعات تکمیلی است. تحصیلات در این مقطع به دو زبان انگلیسی و سوئدی امکان پذیر است. برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک زبان آیلتس 6 نیاز است. تقریبا صد برنامه بین المللی کارشناسی به زبان انگلیسی در سوئد آموزش داده می شود. دوره کارشناسی معمولا 3 سال بصورت تمام وقت زمان نیاز دارد و در مواردی ممکن است تا 4 سال هم به طول بیانجامد و در مجموع شامل 180 واحد ECTS می باشد. در اکثر موارد تحصیلات کارشناسی با تقدیم پایان نامه کارشناسی در ترم ششم تکمیل شده و پایان می یابد.

برای ورود به این مقطع باید تحصیلات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی با موفقیت پشت سر گذاشته شود. در حین تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان اجازه دارند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی نیمه وقت داشته باشند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین نمایند. این کار می تواند بصورت مرتبط یا غیر مرتبط با تحصیلات دانشجویان باشد. هزینه تحصیل در این مقطع بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است اما بصورت میانگین بین 80,000 تا 130,000 کرون معادل 8,300 تا 13,000 یورو در سال می باشد.

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و سوئدی میسر می باشد. برنامه های بین المللی کارشناسی ارشد در طیف وسیعی از رشته ها ارائه شده است و به سرعت در حال گسترش است. در حال حاضر بیش از 900 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی، به مدرک زبان آیلتس 6.5 نیاز است. مقطع کارشناسی ارشد در سوئد یک یا دو سال زمان نیاز دارد که در مجموع شامل 60 یا 120 واحد ECTS می باشد. مقطع کارشناسی ارشد یک دوره پیشرفته تحصیلی است که با پایان نامه کارشناسی ارشد براساس تحقیق پایان می یابد.

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و اعزام دانشجو به سوئد ، باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را ارائه نمود. در این مقطع شخص اجازه دارد 30 ساعت در هفته کار پاره وقت دانشجویی داشته باشد که این کار ممکن است با رشته تحصیلی او مرتبط باشد یا نباشد. هزینه تحصیل در این مقطع بسته به رشته و دانشگاه فرد می تواند متفاوت باشد اما بطور متوسط حدود 130,000 کرون معادل 13,000 یورو در سال می باشد. برای اخذ ویزا یکی از مدارک مورد نیاز تسویه حساب با دانشگاه برای شهریه یک سالمی باشد.

تحصیل داروسازی در سوئد
تحصیل پزشکی و دندان پزشکی سوئد
تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع دکترا  و تحصیل در این مقطع متمرکز بر بحث پایان نامه است و برنامه ها عمدتا مبتنی بر تحقیق می باشند و دانشجویان بیشتر وقت خود را صرف تحقیق پیرامون رساله خود می نمایند. مطالعات نظری در قالب دوره های آموزشی یا سمینار ها می باشد. این دوره حداقل 4 سال تحصیلی بصورت تمام وقت زمان می برد و شامل 240 واحد ECTS می باشد. پایان نامه ها باید به شکل مونوگرافی یا قطعات کوچکتر کار علمی باشند و بصورت عمومی از آن ها دفاع شود. در این مقطع دانشجویان اجازه دارند که 40 ساعت در هفته کار کنند و به این صورت می توانند کلیه هزینه های خود را پوشش دهند. برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز است تا دانشجو با اساتید دانشگاه های مختلف از طریق ایمیل مکاتبه نموده و در صورتی که استاد سوپروایزر رزومه شخص را بپذیرد و تایید نماید، می تواند برای پذیرش نهایی و اخذ ویزا اقدام نماید.

اعزام دانشجو به سوئد و دانشگاه های برتر سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور مستلزم آگاهی نسبت به دانشگاه های این کشور می باشد. برای پذیرش در دانشگاه های سوئد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است تا با دانشگاه های مختلف مکاتبه شود. تحصیل در دانشگاه های بهتر با رنکینگ جهانی بالاتر، قطعا منتهی به مدرک تحصیلی معتبر تر و در نهایت پیدا کردن کار مناسب تر خواهد شد. توصیه می شود با توجه به اهمیت کار، قبل از هرگونه اقدام در مورد این موضوع با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمائید. در جدول زیر اسامی دانشگاه ها به ترتیب رنکینگ جهانی آنها برای اعزام دانشجو به سوئد نشان داده شده است:

رتبه جهانی نام دانشگاه شماره
67 Uppsala University 1
77 Lund University 2
122 Stockholm University 3
143 KTH Royal Institute of Technology 4
201 University of Gothenburg 5
214 Chalmers University of Technology 6
285 Linkoping University 7
298 Umea University 8
510 Karolinska Institue 9
650 Swedish University of Agricultural Sciences 10
842 Stockholm School of Economics 11
1159 Lulea University of Technology 12
1361 Blekinge Institute of Technology 13
1409 Linnaeus University 14
1426 Malmo University 15
1466 University of Karlstad 16
1490 Orebro University 17
1492 Jonkoping University 18
1554 Malardalen University 19
1708 Mid-Sweden University 20
1988 Halmstad University 21
2023 University of Skovde 22
2695 University of Gavle 23
2813 Kristianstad University College 24
3405 University College of Boras 25
3648 Dalarna University College 26
3709 University West 27
4416 AlbaNova University Center 28
5112 Sodertorns University College 29
6583 University College of Arts Crafts and DesignKonstfack 30
7059 World Maritime University 31
7258 Royal University College of Music Stockholm 32
8192 Swedish National Defence College 33
8255 Sophiahemmet University College 34
8383 Swwdish School of Sports and Health Sciences 35
9043 Royal University College of Fine Arts 36
10770 Esrsta Skondal University College 37
12204 University College of Music Education Stockholm 38
12779 Stockholm School of Technology 39
13838 Stockholm Academy of Dramatic Arts 40
13892 IT University 41
14562 University College of Dance and Circus 42
14820 Johannelund Theological Seminary 43
15321 University College of Opera Stockholm 44
20708 Gammelkroppa School of Forestry 45
21782 Stockholms Free University 46

 

اعزام دانشجو به سوئد و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به سوئد در مقطع کارشناسی مستلزم گذراندن دوره تحصیلات متوسطه (دبیرستان) است. برای ورود به این مقطع مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 یا معادل آن در زبان سوئدی نیاز می باشد. دانش آمورانی که مدارک تحصیلی خود را بعد از تاریخ 31 دسامبر 2009 دریافت نموده باشند، باید دوره ریاضیات را پس از اعزام دانشجو به سوئد بگذرانند. همچنین اگر علاوه بر مدرک دبیرستانی خود، در گذشته تحصیلات دانشگاهی داشته اند، باید مدارک آن را نیز ارائه نمایند.

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و اعزام دانشجو به سوئد به مدرک کارشناسی معادل kandidatexamen سوئدی که از یک دانشگاه مورد تایید صادر شده باشد، نیاز است. همچنین برای ورود به این مقطع مهارت در زبان انگلیسی نیاز است که می توان آن را با آزمون های بین المللی شناخته شده نظیر IELTS و TOFFEL نشان داد. برای ورود به مقطع دکترا و اعزام دانشجو به سوئد به تحصیلات متمرکز بر یک موضوع خاص در مقطع کارشناسی ارشد نیاز است. این تحصیلات باید شامل نتایج پایان نامه کارشناسی ارشد و پژوهش های مستقل باشد. تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس 7 و در بعضی از موارد تسلط به زبان سوئدی نیز لازم است.

اعزام دانشجو به سوئد و شرایط ویزای دانشجویی

اعزام دانشجو به سوئد و اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان بین المللی و قوانین مربوط به آن در سوئد بسته به کشور مبدا ( شهروندی ) دانشجویان متفاوت است. برای این منظور سه دسته اصلی وجود دارد: 1- شهروندان اتحادیه اروپا 2- شهروندان سوئیسی 3- شهروندان غیر اتحادیه اروپا

1- شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا EEA : برای این افراد دو حالت متصور است:  

الف) اقامت کمتر از سه ماه: برای اقامت های کمتر از سه ماه بعضی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزا ندارند. توضیح اینکه شهروند کشور ایران برای اقامت کمتر از سه ماه در سوئد نیاز به ویزا دارد.

ب) اقامت بیشتر از سه ماه: اگر تحصیلات در کشور سوئد بیشتر از سه ماه به طول بینجامد، قبل از ورود به این کشور به اجازه اقامت نیاز خواهد بود. برای این منظور باید به تحصیلات معتبر دانشگاهی در این کشور پرداخته شود و اولین مبلغ تحصیلی نیز قبل از اعزام دانشجو به سوئد پرداخت شود. مدارک مورد نیاز نسخه ای از گذرنامه و نامه پذیرش و همچنین مدارک مثبِت اینکه دانشجو از لحاظ مالی توانایی حمایت از خودش را داشته باشد، می باشد. برای اقامت کمتر از یک سال مدرک بیمه بهداشتی نیز لازم می باشد.

2- شهروندان کشورهای اروپایی EU :

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند بدون اجازه اقامت و ویزا، اعزام دانشجو به سوئد داشته باشند و در سوئد تحصیل نمایند و چنانچه بیشتر از دوازده ماه در سوئد اقامت داشته باشند، باید در اداره مالیات سوئدی ثبت نام نمایند.

3- شهروندان سوئیسی: شهروندان سوئیسی بدون نیاز به اجازه اقامت و ویزا می توانند وارد سوئد شوند و در صورتیکه قصد داشته باشند بیش از سه ماه در سوئد تحصیل نمایند، باید درخواست اجازه اقامت برای تحصیل را بدهند.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد
بورس تحصیلی سوئد
کار ضمن تحصیل در کشور سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و زمان اعزام دانشجو به سوئد

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در دانشگاه های آن در زمان های مشخصی در سال صورت می گیرد که نیازمند بررسی می باشد. بطور کلی ورودی (Intake) دانشگاه های سوئد مانند بسیاری از دانشگاه های دنیا در دو ماه ژانویه و سپتامبر صورت می پذیرد. متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد باید برای انجام پذیرش در دانشگاه و گذراندن این پروسه از 8 الی 10 ماه قبل اقدام داشته باشند تا بتوانند در ماه های ذکر شده خودشان را به کلاس ها برسانند. چرا که بعد از اخذ پذیرش، روند اخذ ویزا نیز زمان بر می باشد و باید از قبل برای آن برنامه ریزی شود. همچنین متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور باید در نظر داشته باشند که حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و تشکیل کلاس ها در کشور سوئد حضور داشته باشند و شرایط را برای اسکان و اقامتشان مهیا نمایند. شروع مدارس نیز در کشور سوئد از ماه سپتامبر می باشد که افراد باید با توجه به شرایط خود در زمان مقرر در سوئد حاضر شوند.

اعزام دانشجو به سوئد و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور مستلزم هزینه هایی است که طبیعتا با توجه به شیوه زندگی افراد می تواند متفاوت باشد. ارز رایج کشور سوئد کرون است که به اختصار SEK می باشد. هزینه سفر کردن در این کشور و خوردن غذا در رستوران ها گران است، معمولا متقاضیان اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور برای صرفه جویی در هزینه ها غذای خودشان را طبخ می کنند. بسیاری از فروشگاه ها و کافه ها و رستوران ها و کتاب فروشی ها و بلیط برای سفر تخفیفاتی را برای دانشجویان چه بصورت آنلاین و چه بصورت حضوری در نظر می گیرند.

نمونه ای از هزینه های زندگی دانشجویی در جدول زیر برای شما عزیزان گردآوری شده است:

غذا 2.300 SEK
محل سکونت 3.200-4.800 SEK
هزینه تحصیل 400-1000 SEK
دیگر ( لباس، تلفن، فراغت و … ) 1500 SEK

بطور کلی هزینه زندگی در سوئد بسیار بیشتر از ایران است. نمونه ای از این هزینه ها را می توانید در جدول زیر ملاحظه بفرمائید:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 100.00 SEK
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 600.00 SEK
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو 78.50 SEK
بطری 0.33% آب معدنی 16.57 SEK
کاپوچینو بطور منظم 34.78 SEK
بطری 0.33% کوکا/پپسی 18.46 SEK
یک لیتر شیر 10.89 SEK
یک قرص نان سفید تازه 500 gr 21.52 SEK
یک کیلو برنج سفید 23.60 SEK
12 عدد تخم مرغ 26.98 SEK
یک کیلو پنیر محلی 84.63 SEK
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان 93.35 SEK
یک کیلو گوشت گوساله 139.83 SEK
یک کیلو سیب 23.99 SEK
یک کیلو موز 21.13 SEK
یک کیلو پرتقال 22.90 SEK
یک کیلو گوجه فرنگی 27.46 SEK
یک کیلو سیب زمینی 9.73 SEK
یک کیلو پیاز 10.55 SEK
کاهو ( یک سر ) 17.99 SEK
بطری آب 1.5 لیتری 13.80 SEK
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 29.50 SEK
رفت و آمد معمول ماهانه 750.00 SEK
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی ) 15.00 SEK
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی ) 515.00 SEK
یک لیتر بنزین 14.99 SEK
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه 2.106.55 SEK
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک 30.477.77 SEK
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر 59.061.36 SEK
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر 33.570.74 SEK

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به سوئد و سخن پایانی

اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در این کشور با توجه به سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور و بالا بودن رتبه دانشگاه ها در دنیا می تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین سوئد از لحاظ خدمات اجتماعی کشور مطلوبی می باشد. دانشگاه های این کشور در کل اتجادیه اروپا مورد تایید بوده و با کشورهای دیگر هم روابط دوستانه ای دارد. این کشور جزو اولین کشورها از نظر امنیت در جهان است. برای پذیرش در این کشور نیازی به قبولی دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل نمی باشد و در صورت نداشتن مدرک زبان نیز می توان دوره های زبان را در همین کشور یا کشورهای کم هزینه تر اروپایی گذراند. اما مساله مورد توجه این است که در حال حاضر سفارت سوئد برای ویزا دادن به ایرانی ها سخت گیری های بسیاری را اعمال می نماید.
اعزام دانشجو به سوئد و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سوئد تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به سوئد می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.