اعزام دانشجو به سنگاپور و بررسی شرایط آن

 • اعزام دانشجو به سنگاپور و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و دانشگاه های برتر سنگاپور
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و زمان اعزام دانشجو به سنگاپور
 • اعزام دانشجو به سنگاپور و هزینه های زندگی دانشجویی
اعزام دانشجو به سنگاپور اعزام دانشجو به سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به سنگاپور و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. روش های اعزام دانشجو به سنگاپور طبق قوانین بین الملل کدام است؟ این سوالی است که همواره کسانی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل به سنگاپور را دارند، با آن روبرو هستند. سنگاپور کشوری است که در سال های اخیر از حیث تحصیلات و دانشگاه ها رتبه بالایی را در میان کشورهای دنیا اتخاذ نموده است. همچنین بعد مسافت آن که به نسبت بسیاری از کشورها نزدیک تر می باشد، باعث شده تا مورد توجه بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل واقع شود. به همین منظور در مقاله حاضر مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان شفاف سازی می نماییم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سنگاپور به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در تماس حاصل ایران نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید

مقاله مرتبط

بورس تحصیلی در سنگاپور

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به سنگاپور

audio اعزام دانشجو به سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های سنگاپور به دلیل سطح بالای کیفیت تحصیل و دانشگاه ها و نزدیکی از لحاظ بعد مسافت به ایران مورد توجه بسیاری از مهاجران بوده و سالانه شمار زیادی از مردم قصد تحصیل در سنگاپور را دارند. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت مفتخر است که در طی این سال ها همواره آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور و همچنین اخذ ویزای تحصیلی و اعزام دانشجو به سنگاپور می باشد. جهت استفاده از این خدمات و بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط عمومی آن

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور به دلیل اینکه اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط می باشند و نیازی به یادگیری زبان سوم نیست، مورد توجه بسیاری از مردم برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور سالانه بیش از 86000 دانشجو را از 120 ملیت مختلف دنیا پذیرا می باشد. اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور تقریبا در هر زمینه ای میسر می باشد و در رشته های کسب و کار، مهندسی، زبان و علوم اجتماعی بصورت تمام وقت و نیمه وقت و آنلاین می توان تحصیل نمود. برای اعزام دانشجو به سنگاپور ابتدا به پذیرش دانشگاه نیاز است که فرآیندی ساده و آنلاین است و پس از آن با توجه به شرایط مذکور در این مقاله می توان جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود.

مساله ای که باید به آن توجه نمود این است که در میان دانشگاه های کشور سنگاپور تنها دو دانشگاه National University of Singapore و Nanyang Technnological University مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند. همچنین دانشگاه Singapore University of Technology and design مورد تایید ایران می باشد. لازم به ذکر است که فقط دانشگاه National University of Singapore مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. بنابراین یکی از نکات مهم برای پذیرش دانشگاه و انتخاب آن ها این است که در صورت قصد برای بازگشت به ایران، مورد تایید ایران می باشند یا خیر. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری سنگاپور حدود 2% است و کاریابی در این کشور کار سختی نمی باشد.

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی عموما سه یا چهار سال بصورت تمام وقت زمان می برد. دانش آموران می توانند مطالعات خود را در حوزه های عمومی مانند لیسانس هنر یا لیسانس علوم مختلف یا دوره های بیشتر با تمرکز بیشتر در رشته های مختلف حوزه های عمومی بگذرانند. دانش آموزانی که در حوزه های عمومی فعالیت می کنند باید یک رشته را بصورت اختصاصی تحصیل کنند که به آن Major گفته می شود. بعضی از برنامه ها هم برای گذراندن در کنار رشته اصلی وجود دارند که اصطلاحا Minor نامیده می شوند. اولین گام برای اعزام دانشجو به سنگاپور پذیرش در دانشگاه است که با توجه به رشته شخص و رنکینگ دانشگاه نیازمند تحقیق و بررسی کافی است. افراد متقاضی اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور، رزومه خود را به همراه ترجمه مدرک دیپلم 12 ساله و ریز نمرات برای دانشگاه ارسال نموده و در صورتیکه قبول شود برای اخذ ویزا اقدام می نماید. در این مقطع فرد اجازه 20 ساعت کار را در هفته خواهد داشت.

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع کارشناسی ارشد در کلیه زمینه های تحصیلات تکمیلی میسر می باشد و معمولا یک تا دو سال بصورت تمام وقت زمان می برد. در این مقطع اجازه کار 30 ساعت در هفته وجود دارد. در کارشناسی ارشد آموزش ها در اشکال مختلفی ازجمله سخنرانی، سمینار، پروژه و غیره می باشد. از مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع علاوه بر دیپلم 12 ساله، مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن که ترجمه رسمی شده باشد، می باشد که برای دانشگاه به همراه رزومه شخص ارسال می گردد و در صورت پذیرش دانشگاه می توان برای ویزای تحصیلی اقدام نمود.

تحصیل پزشکی در سنگاپور
تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور
تحصیل دکترا در سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به سنگاپور در مقطع دکترا تمرکز بیشتری روی یک رشته خاص برای تحصیلات تکمیلی خواهد داشت، به همین منظور باید برای انتخاب رشته در این زمینه دقت لازم را به عمل آورد. تحصیل و اعزام دانشجو به سنگاپور در این دوره معمولا بین دو تا پنج سال زمان می برد. تحصیل در این مقطع بیشتر بر پایه امور تحقیق و پژوهش و ارائه پایان نامه می باشد. در این مقطع دانشجویان اجازه دارند که 40 ساعت در هفته کار کنند و به این صورت می توانند کلیه هزینه های خود را پوشش دهند. برای پذیرش در مقطع دکترا نیاز است تا دانشجو با اساتید دانشگاه های مختلف از طریق ایمیل مکاتبه نموده و در صورتی که استاد سوپروایزر رزومه شخص را بپذیرد و تایید نماید، می تواند برای پذیرش نهایی و اخذ ویزا اقدام نماید.

اعزام دانشجو به سنگاپور و دانشگاه های برتر سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور مستلزم آگاهی نسبت به دانشگاه های این کشور است. برای پذیرش در دانشگاه های سنگاپور در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیاز است تا با دانشگاه های مختلف مکاتبه شود. تحصیل در دانشگاه های بهتر با رنکینگ جهانی بالاتر، قطعا منتهی به مدرک تحصیلی معتبر تر و در نهایت پیدا کردن کار مناسب تر خواهد شد. توصیه می شود با توجه به اهمیت کار، قبل از هرگونه اقدام در مورد این موضوع با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمائید. در جدول زیر اسامی دانشگاه ها به ترتیب رنکینگ جهانی آنها برای اعزام دانشجو به سنگاپور نشان داده شده است:

رتبه جهانی دانشگاه شماره
42 National University of Singapore 1
71 Nanyang Technological University 2
957 Singapore Management University 3
2302 Singapore University of Technology and Design 4
2343 Ngee Ann Polytechnic 5
2896 Singapore Polytechnic 6
3910 SIM University 7
3983 National Institute of Education 8
4847 Singapore MIT Alliance for Research 9
5528 Nanyang Polytechnic 10
6455 Temasek Polytechnic 11
6471 Singapore Institute of Management 12
6498 Management Development Institute 13
7205 Republic Polytechnic 14
7695 S P Jain Center of Management 15
8634 Duke-NUS Graduate Medical School 16
8810 LASALLE College of the Arts 17
8957 Kaplan Singapore 18
9346 EASB East Asia Institute of Management 19
9899 Nanyang Academy of Fine Arts 20
10099 Yale NUS College 21
10134 James Cook University Singapore 22
10343 PSB Academy Singapore 23
11351 SMF Institute of Higher Learning 24
11663 Singapore Institute of Technology 25
13075 Curtin University Singapore 26
13380 TMC Academy 27
14221 ERC Institute Singapore 28
14683 Auston Institute 29
14903 Informatics Academy Singapore 30
15201 Marketing Institute of Singapore 31
15686 BMC International College 32
15954 Biblical Graduate School of Technology 33
16073 German Institute of Science and Technology Singapore 34
16196 University of Nevada Las Vegas Singapore 35
16479 Academy of Medicine 36
16627 Singapore Raffles Music College 37
17161 Stansfield College 38
17220 Temple University Singapore 39
17330 Ngee Ann-Adelaide 40
19763 Chatsworth Mediart Academy 41
19833 Singapore Institute of Engineering Technology 42
20845 New York University Tisch School of the Arts 43
21849 Aventis School of Managemant 44
22293 University of New South Wales Asia 45
23105 European Business Schools 46

اعزام دانشجو به سنگاپور و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های آن مستلزم تمکیل فرمی آنلاین در وبسایت رسمی SINGA می باشد. بررسی مدارک توسط SINGA هیچگونه هزینه ای نخواهد داشت، همچنین مکتوب این مدارک به A* STAR نیز می بایست ارسال گردد.

مدارک لازم برای پذیرش و اعزام دانشجو به سنگاپور به شرح زیر می باشد.

 • سند تائید هویت متقاضی (کارت شناسایی)
 • گذرنامه متقاضی که دارای اعتبار کافی باشد
 • مدارک تحصیلات پیشین متقاضی به همراه ریز نمرات که ترجمه رسمی شده باشند
 • تاییدیه پرداخت هزینه ثبت نام و شهریه اولیه دانشگاه و خوابگاه
 • رزومه متقاضی (CV)
 • انگیزه نامه (SOP)
 • دو قطعه عکس رنگی 4*3

اعزام دانشجو به سنگاپور و شرایط ویزای دانشجویی

اعزام دانشجو به سنگاپور مستلزم اخذ ویزای دانشجویی می باشد. برای این منظور باید پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر از اداره مهاجرت سنگاپور (ICA) برای ورود به سنگاپور درخواست ویزا نمود. درخواست ویزای تحصیلی سنگاپور باید حداقل یک ماه قبل از شروع ترم ارائه شود. همچنین این درخواست نباید بیش از دو ماه قبل از شروع دوره باشد. برای هر درخواستی که تقدیم ICA می شود هزینه ای معادل 30 دلار برای بررسی اخذ می گردد که این مبلغ غیر قابل استرداد است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی به شرح زیر می باشد.

 • گذرنامه معتبر که حداقل سه ماه بعد از اقامت متقاضی در سنگاپور اعتبار داشته باشد.
 • تکمیل فرم های ویزای دانشجویی (فرم 16 ICA و فرم V36)
 • پرداخت مبلغ 30 دلار برای رسیدگی، همچنین مبلغ 60 دلار پس از تایید و صدور ویزا اخذ می گردد.
 • داشتن نامه پیشنهاد (offer letter) از دانشگاه مورد نظر که این فرم معمولا پس از پرداخت هزینه دانشگاه صادر می شود.
 • دو قطعه عکس از پاسپورت ( در صورت لزوم )
 • گزارش تمکن مالی بانک که معادل هزینه تحصیل بعلاوه 8400 دلار می باشد.
 • رسید سپرده ثابت ( در صورت لزوم )
 • نامه تصویب وام بانکی ( در صورت لزوم )
 • ارائه مدارک پیشین تحصیلی و دیپلم و ریز نمرات آن ها که ترجمه رسمی شده باشند.
 • نمرات آزمون هایی نظیر TOFFEL, GMAT, GRE
 • تعیین روشی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل

همچنین ممکن است مدارک اضافی برای اثبات وضعیت تحصیلی و مالی متقاضی نیاز باشد و مصاحبه کننده در طی فرآیند مصاحبه لازم ببیند و آن ها را درخواست نماید.

اخذ ویزای تحصیلی در سنگاپور
هزینه های تحصیل و زندگی در سنگاپور
اقامت پس از تحصیل در سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و زمان اعزام دانشجو به سنگاپور

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در دانشگاه های آن در زمان های مشخصی در سال صورت می گیرد که نیازمند بررسی می باشد. بطور کلی ورودی (Intake) دانشگاه های سنگاپور مانند بسیاری از دانشگاه های دنیا در دو ماه ژانویه و سپتامبر صورت می پذیرد. متقاضیان باید برای انجام پذیرش در دانشگاه و گذراندن این پروسه از 6 الی 8 ماه قبل اقدام داشته باشند تا بتوانند در ماه های ذکر شده خودشان را به کلاس ها برسانند. چرا که بعد از اخذ پذیرش، روند اخذ ویزا نیز زمان بر می باشد و باید از قبل برای آن برنامه ریزی شود. همچنین متقاضیان اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور باید در نظر داشته باشند که حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و تشکیل کلاس ها در کشور سنگاپور حضور داشته باشند و شرایط را برای اسکان و اقامتشان مهیا نمایند. شروع مدارس نیز در کشور سنگاپور از ماه سپتامبر می باشد که افراد باید با توجه به شرایط خود در زمان مقرر در سوئد حاضر شوند.

اعزام دانشجو به سنگاپور و هزینه های زندگی دانشجویی

اعزام دانشجو به سنگاپور و تحصیل در این کشور به دلیل کیفیت بالای زندگی مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالاتری نسبت به سایر کشورهای آسیایی می باشد. برای زندگی دانشجویی در این کشور ماهانه به مبلغی حدود 1800 تا 2000 دلار سنگاپور نیاز است که در جدول زیر به بررسی جزییات آن می پردازیم:

هزینه مسکن 500 تا 1000 دلار
خورد و خوراک 500 تا 700 دلار
حمل و نقل 100 تا 200 دلار
دیگر (لباس، تلفن، فراغت…) 500 تا 700 دلار

همچنین لیستی از اقلام حیاتی و هزینه های زندگی در سنگاپور در جدول زیر نشان داده شده است:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 8.00 S $
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 50.00 S $
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو 7.00 S $
بطری 0.33% آب معدنی 1.08 S $
کاپوچینو بطور منظم 4.72 S $
بطری 0.33% کوکا/پپسی 1.47 S $
یک لیتر شیر 3.17 S $
یک قرص نان سفید تازه 500 gr 1.95 S $
یک کیلو برنج سفید 2.61 S $
12 عدد تخم مرغ 2.36 S $
یک کیلو پنیر محلی 18.40 S $
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان 6.79 S $
یک کیلو گوشت گوساله 11.96 S $
یک کیلو سیب 3.65 S $
یک کیلو موز 2.20 S $
یک کیلو پرتقال 3.12 S $
یک کیلو گوجه فرنگی 2.19 S $
یک کیلو سیب زمینی 2.24 S $
یک کیلو پیاز 2.04 S $
کاهو ( یک سر ) 1.45 S $
بطری آب 1.5 لیتری 1.37 S $
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 1.67 S $
رفت و آمد معمول ماهانه 100.00 S $
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی ) 0.55 S $
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی ) 17.40 S $
یک لیتر بنزین 2.29 S $
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه 982.90 S $
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک 23.825.96 S $
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر 22.570.96 S $
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر 11.277.42 S $

 

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به سنگاپور و سخن پایانی

اعزام دانشجو به سنگاپور همانطور که در بالا اشاره شد، به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی و تحصیلات در این کشور مورد استقبال بسیاری از مردم واقع شده است، نرخ بیکاری در این کشور پایین می باشد و به همین دلیل موقعیت بسیار مناسبی را در زمینه کاریابی خواهد داشت، اما با توجه به مقاله فوق همانطور که گفته شد بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت نمی باشند، بنابراین برای کسانی که قصد بازگشت به کشور را پس از اتمام تحصیلات دارند، این مساله حایز اهمیت می باشد که تنها دانشگاه های مورد تایید را برای تحصیل خود انتخاب نمایند. بعلاوه اینکه هزینه زندگی و تحصیل در این کشور به مراتب بالا می باشد که نیازمند تامل کافی در این زمینه قبل از اقدام است.
اعزام دانشجو به سنگاپور و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث اعزام دانشجو به سنگاپور تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به سنگاپور می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.