اعزام دانشجو به ایتالیا

 • اعزام دانشجو به ایتالیا و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس ایتالیا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق دیپلم
 • اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس
 • اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس
 • اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و دانشگاه های برتر ایتالیا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل در ایتالیا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و بورسیه تحصیلی ایتالیا
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ایتالیا و زمان اعزام دانشجو به ایتالیا
اعزام دانشجو به ایتالیاا اعزام دانشجو به ایتالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به ایتالیا و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به ایتالیا، شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا، مدارک لازم  برای اخذ ویزای تحصیلی، مقاطع تحصیلی و هزینه تحصیل در ایتالیا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار میگیرد. در بحث اعزام دانشجو به ایتالیا اینکه شما چگونه اقدام می نمایید بسیار اهمیت دارد. چه اطلاعاتی در مورد تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارید؟ داشتن وکیلی مجرب در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و تحصیل در ایتالیا می تواند کمک شایانی به شما بکند. موسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15سال سابقه در امر مشاوره حقوقی می تواند به شما در امر مهاجرت اعم از تحصیلی و یا موارد دیگر کمک و یاری رساند. شما می توانید مقالات ما را که از سایت های رسمی اداراه مهاجرت کشورها ترجمه و به طور رایگان در اختیار شما قرار می دهیم مطالعه نموده و ابهامات خود را در زمینه اعزام دانشجو به ایتالیا و موارد دیگر رفع نمایید. همچنین پیشنهاد ویژه ما به شما اینست که ویدیوی بی نظیر راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از وبسایتهای ما تهیه نموده و مشاهده نمایید تا بدون نیاز به وکیل برای مهاجرت خود تصمیم درستی را اتخاذ نمایید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل رایگان در ایتالیا مبحثی می باشد که سالهاست مورد علاقه افراد بسیاری از بوده و موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی کشور اسلوونی می باشد. با توجه به الزامی نبودن داشتن مدرک زبان در بدو ورود به دانشگاه و همچنین به دلیل به صرفه بودن هزینه ها در این کشور و سطح بالای علمی دانشگاه های ایتالیا، تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. جهت آشنایی با این روش ها و بررسی رزومه خود میتوانید با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل رایگان در ایتالیا

video اعزام دانشجو به ایتالیا
video اعزام دانشجو به ایتالیا
تحصیل در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا و شرایط عمومی

ایتالیا کشوری زیبا با پیشینه غنی تاریخی است. کشور ایتالیا قدمتی بسیار  کهن دارد. آب و هوا در ایتالیا نیز معتدل است. اولین دانشگاه مدرن اروپایی در سال 1088 در بولونیا ایتالیا تاسیس شد. کشور ایتالیا نه تنها از نظر هنر و معماری و طراحی مد حرفی برای گفتن دارد بلکه در بسیاری از علوم دیگر نیز از پیشگامان است. دانشمندان بزرگی مثل داوینچی و گالیله ایتالیایی هستند. اولین کامپیوتر تجاری با نام P101 در ایتالیا ابداع و گشترش پیدا کرد. همچنین در عرصه فیزیک، علوم اعصاب و متدولوژی پیشگام بوده است.

ایتالیا بالاترین میزان مقالات علمی در زمینه های مختلف از جمله زیست شناسی ، علوم طبیعی، ریاضیات، علوم کامپیوتری و … را در نشریات اروپایی به ثبت رسانده و منتشر نموده است. بنابراین با توجه به تعداد دانشگاهها و مراکز علمی ایتالیا می تواند مقصد و گزینه خوبی برای اعزام دانشجو به ایتالیا باشد.

 

اعزام دانشجو به مدارس ایتالیا

مدرسه و تحصیل در ایتالیا از سن 6 سالگی آغاز می گردد و  تحصیل از این سن در ایتالیا اجباریست. تا سال 2004 دانش آموزان برای رسیدن به مقطع دبیرستان پس از گذراندن دوره ابتدایی باید حتما در ازمون قبول می شدن که شامل درس ریاضی و دروس شفاهی بود اما بعدا این ازمون برداشته شده و دانش آموزان پس از گذراندن دوره ابتدایی مستقیما وارد دبیرستان می شوند.

از 11 تا 14 سالگی در ایتالیا دوره متوسطه یا راهنمایی است. در این دوره دروس عمومی و هم تخصصی به دانش آموزان تدریس می شود. حداقل زمان تدریس در این دوره 30ساعت در هفته است. دراین دوره دروسی مانند کامپیوتر، زبان، ورزش و موسیقی تدریس می گردد.

دوره دبیرستان در ایتالیا به این صورت است که دوسال اجباری و مابقی سالهای آن اختیاریست. در مقطع دبیرستان می توانند بین مدارس کلاسیک، علمی ، هنرهای زیبا و یا موسسات فنی و حرفه ای یکی را انتخاب کنند. طول دوره تحصیل در دبیرستان 5 سال است. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که اعزام دانشجو در دوره دبیرستان و یا ابتدایی برای دانشجویان خارجی وجود ندارد.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق دیپلم

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق دیپلم در ایتالیا به این صورت است که متقاضیانی که بدون ورود به دانشگاه می خواهند وارد بازار کار شوند در این دوره ها شرکت می کنند. این دوره ها معمولا 2 ساله هستند و شامل دروس تئوری و عملی همزمان هستند که شخص رابرای ورود به بازار کار به صورت تجربی آماده می کنند.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع لیسانس امکانپذیر است. دوره لیسانس در ایتالیه دوره های سه ساله است که تنوع رشته ای زیادی دارد. در ایتالیا در دوره لیسانس متقاضی می تواند هم به زبان ایتالیایی و هم انگلیسی تحصیل نماید. در سالهای اخیر تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی در ایتالیا رو به افزایش است. متقاضیان تحصیل در ایتالیا باید برای اخذ پذیرش مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه دهند.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع فوق لیسانس

دوره های فوق لیسانس در ایتالیا به طور معمول دوساله است . در این دوره بیشتر دروس تحقیقاتی و پژوهشی هستند و در پایان دوره دانشجو موظف به ارائه پایان نامه است. در بعضی از رشته ها مانند داروسازی، معماری، پزشکی و در بعضی از دانشگاههای خاص ممکن است دوره ارشد بین 5 تا 6 سال هم طول بکشد. دوره های فوق لیسانس یک ساله نیز در ایتالیا وجود دارد که مربوط به رشته های مهندسی و اموزش و پرورش است.

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا

دوره دکترا در ایتالیا سه ساله است. در این دوره دانشجو در قالب یک پروژه فردی کار می کند و در پایان تحصیل ملزم به ارائه پایان نامه است. برای دوره دکترا در ایتالیا و معمولا اکثر کشورها بورسیه های زیادی در دسترس است که تحصیل در دوره دکترا به واسطه این بورسیه ها رایگان و همراه با حقوق ماهیانه خواهد بود. برای پذیرش در مقطع دکترا شخص نیاز دارد که با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نموده و موافقت استاد را کسب نماید تا بتواند برای اخذ پذیرش اقدام کند. همچنین ارائه مدرک کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش در دوره دکترا نیز الزامی است.

اعزام دانشجو به ایتالیا و دانشگاه های برتر ایتالیا

در ایتالیا دانشگاههای و موسسات آموزشی و تحقیقاتی زیادی وجود دارد. به عبارتی 61 دانشگاه دولتی ، 30 دانشگاه خصوصی و11 موسسه تحقیقاتی و 339 دوره با زبان انگلیسی وجود دارد. مدارس و دانشگاههای ایتالیا از رتبه های خوبی در سطح دنیا برخوردارند. ما در جدول زیر برای شما رتبه برخی دانشگاههای ایتالیا را ذکر نموده ایم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پلی تکنیک میلان 156
دانشکده سنتانا 167
دانشگاه بولونیا 180
دانشگاه ساپینزا رم 217
دانشگاه پدوا 249
دانشگاه میلان 325
دانشگاه پلی تکنیک تورینو 387
دانشگاه پیزا 422
دانشگاه ترنتو 426

اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل در ایتالیا

در بحث اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های تحصیل این نکته ضروریست که هزینه تحصیل در ایتالیا در کل نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است . تحصیل در دوره دکترا در ایتالیا معمولا رایگان است چرا که اکثر دانشجویان در دوره دکترا بورسیه دریافت می کنند. هزینه تحصیل در دانشگاههای عمومی ایتالیا بین 850 تا 100 یورو در سال است. که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است. تحصیل در دانشگاههای خصوصی درایتالیا بسیار پرهزینه است و معمولا باز هم با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه از سالی 6000 تا 20000 یورو در سال متغیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تحصیل در ایتالیا می توانید مقاله مرتبط با هزینه های تحصیل در ایتالیا که موسسه حقوقی ملکپور برای شما از سایت رسمی اداره مهاجرت ایتالیا تهیه و ترجمه نموده است را مطالعه نمایید. همچنین در گوگل موضوعات مورد نظر خود را با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مقالات ما را مطالعه نمایید.

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه های زندگی در مقوله اعزام دانشجو به ایتالیا کاملا بسته به سبک زندگی فرد دارد . اینکه فرد در کدام شهر زندگی کند، در حومه شهر یا مرکز، شهر کوچک یا بزرگ و همچنین نوع خرج کردن شخص همه و همه می تواند در پایین یا بالا بودن میزان هزینه ها موثر باشد. اما ما هزینه یک زندگی متوسط را به طور میانگین برای شما در اینجا ذکر می نماییم. به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا بین 700 تا  1000 یورو در ماه است که شامل هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، مسافرت های کوتاه بین شهری و یا سرگرمی و تفریح است. هزینه زندگی در رم نسبتبه سایر شهرهای ایتالیا کمی گرانتر است. در جدول زیر هزینه زندگی در چند شهر ایتالیا را برای شما ذکر نموده ایم. شما می توانیدبرای دریافت اطلاعات کاملتر در زمینه هزینه زندگی در ایتالیا مقاله ما را در مورد هزینه های زندگی در ایتالیا در وبسایت ملکپور مطالعه نمایید.

نام شهر متوسط هزینه ها در ماه
بولونیا 750-1100 یورو
فلورانس 850-1300 یورو
میلان و رم 850-1450 یورو

اعزام دانشجو به ایتالیا و بورسیه تحصیلی ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا می تواند همراه با بورسیه تحصیلی باشد. متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های ایتالیا هستند بد نیست بدانندمعمولا برای اکثر کشورها بورسیه های زیادی در دسترس است که تحصیل در این دوره ها دوره به واسطه این بورسیه ها رایگان و همراه با حقوق ماهیانه خواهدبود که تقریباً به میزان زیادی هزینه های تحصیل و بخشی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد. ابن دوره ها به زبان های انگلیسی و ایتالیایی موجود هستند و اکثر بوریه های کاملاً رایگان و در قالب فاند برای تحصیل به زبان ایتالیایی می باشند. متقاضیان می بایست فرم درخواست آنلاین را پر کنند و آن را همراه با نامه اولیه پذیرش از دانشگاه های ایتالیا به سفارت ارسال کنند.

اعزام دانشجو به ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل در کشور ایتالیا شما نیزا به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایتالیا دارید و به تبع آن نیاز به اخذ ویزا نیز دارید. ما در اینجا مدارک مورد نیاز برای پذیرش و سپس ویزا را برای شما ذکر می نماییم:

 • گذرنامه معتبر با حداکثر 6 ماه اعتبار
 • عکس در ابعاد عکس گذرنامه
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • فرم درخواست پذیرش دانشگاه
 • رزومه تحصیلی
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • نمونه کارها و پروژه ها برای متقاضیان تحصیل در رشته معماری ، برنامه ریزی شهری وکلا رشته های مربوط به طراحی
 • نمره رسمی SAT  یا  ACT

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در ایتالیا نیاز به ویزای دانشجویی دارند. ویزای دانشجویی تایپ D ویزای مورد نیاز برای اعزام دانشجو به ایتالیا است. برای ایرانیان پروسه درخواست و صدور ویزا حدود 3ماه به طول می انجامد . بنابراین بهتر است که به محض دریافت پذیرش برای ویزا اقدام نمایید. برای متقاضیان ایرانی  اعزام دانشجو به ایتالیا علاوه بر ارائه مدارک معمول باید مدارک بیومتریک نیز ارائه گردد (شامل اثر انگشت، عکس ). همچنین متقاضی باید برای مصاحبه به سفارت مراجعه نماید. مبلغ درخواست ویزا 50 یورو است. که پس از ورود به ایتالیا برای دریافت اقامت باید 30 یوروی دیگر پرداخت نمایید. متقاضیان ایراتی نیازی به انجام ازمایشات پزشکی برای صدور ویزا ندارند. در صورت انجام مراحل فوق ویزای شما برای ایتالیا به مدت 3 ماه صادر می شود که شما پس از ورود به ایتالیا می توانید ان را تمدید نمایید.

متقاضیان اعزام دانشجو به ایتالیا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. البته شایان ذکر است که متقاضیان تحصیل در ایتالیا که از اتحادیه اروپا هستند برای ورود و تحصیل در ایتالیا نیاز به ویزا ندارند و فقط متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. برای دریافت ویزا ابتدا متقاضی باید به سفارت ایتالیا در کشور خود مراجعه نموده و درخواست ویزا نماید. مدارک لازم برای درخواست ویزا عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر

 • نامه اخذ پذیرش از دانشگاه

 • نامه مبنی بر تمکن مالی به ازای هر ماه زندگی 900 یورو در حساب

 • نامه عدم سوء پیشینه

 • پرینت حساب بانکی

 • فرم درخواست ویزا

 • هزینه درخواست ویزا

 • عکس گذرنامه ای

اعزام دانشجو به ایتالیاو زمان اعزام دانشجو به ایتالیا

موعد اعزام دانشجو به ایتالیا از اواسط آوریل آغاز می گردد و تا اواسط ماه مه ادامه دارد. باز هم ممکن است ددلاین ثبت نام در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد که ما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از ددلاین دانشگاه مورد نظر خود با دانشگاه تماس حاصل نموده ویا به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

اعزام دانشجو به ایتالیا و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفت. تحصیل در مقاطع مختلف و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ اقامت ایتالیا از طریق تحصیل موضوعاتی است که می توان برای تحقیق بیشتر مورد مطالعه قرار داد. اعزام دانشجو به ایتالیا همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد در مقاطع لیسانس به بالا امکانپذیر است. برای اعزام دانشجو به ایتالیا شما می توانید اطلاعات بیشتر و کاملتر را با تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بدست اورید و یا با موسسه حقوقی ملکپور در سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان بهره مند گردید.

law اعزام دانشجو به ایتالیا
8 پاسخ
 1. L. J گفته:

  باسلام من دانشجو کارشناسی علوم تربیتی هستم برای تحصیل در مقطع ارشد میتونم بورسیه شم برای تحصیل در دانشگاه ایتالیا؟
  لطفا اطلاعات کامل درباره بورسیه وشرایطش رو بگید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. ملیحه گفته:

  سلام خسته نباشید من الان دانشجوی مقطع کارشناسی هستم میتونم توی ایران انصراف بدم و برای کارشناسی توی ایتالیا اپلای کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 3. نیما گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  گواهی تمکن مالی بر اساس نرخ ارز که بانک مرکزی اعلام کردن (۴۷۰۰ تومان) حساب میشود یا بر اساس قیمت در بازار ازاد و صرافی ها(۱۵۰۰۰) ؟
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 4. حسین گفته:

  سلام.ببخشید اینکه گفته شده نامه ی تمکن مالی به ازای هر ماه 900 یورو فقط برای یک سال هست؟مثلا اگر کسی بخواد پزشکی بخونه باید 10800یورو برای یک سال تو حسابش باشه یا 64800یورو برای 6 سال؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. تمکن مالی را باید برای یک سال نشان دهید و نیازی نیست که برای کل دوره تحصیل نشان دهید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5