اعزام دانشجو به اسلوونی

 • اعزام دانشجو به اسلوونی و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس اسلوونی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به اسلوونی در دکترا
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و دانشگاه های برتر اسلوونی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و هزینه های زندگی در اسلوونی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و بورسیه تحصیلی اسلوونی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به اسلوونی و ویزای تحصیلی اسلوونی
 • اعزام دانشجو و زمان اعزام دانشجو به اسلوونی
اعزام دانشجو به اسلوونیی اعزام دانشجو به اسلوونی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به اسلوونی و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به اسلوونی و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت تحصیلی به اسلوونی و اعزام دانشجو به اسلوونی و کسب اقامت آن از طرق مختلفی امکان پذیر است. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به اسلوونی و اعزام دانشجو به اسلوونی و دریافت اقامت اسلوونی را در این مقاله توضیح خواهیم داد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نموده و اطلاعات کاملی در باب اعزام دانشجو به اسلوونی خدمت شما ارائه دهد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE   اتریش، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به اسلوونی و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به اسلوونی و تحصیل در آن مبحثی است که جای بحث و بررسی بیشتری دارد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور اسلوونی می باشد. با توجه به اینکه اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی است که گرفتن ویزا در آن راحت تر است اعزام دانشجو به اسلوونی بدون مشکل انجام می شود و به راحتی می توانند به دیگر کشورهای اروپایی رفت و آمد کنند، مورد توجه دانشجویان بسیاری است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE   اتریش، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور درباره اسلوونی

video اعزام دانشجو به اسلوونی
مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به اسلوونی و مهاجرت تحصیلی به اسلوونی یکی از  کم هزینه ترین ( البته بعد از ویزای کاری )  راه های مهاجرت به اسلوونی می باشد. اولین قدم برای دریافت ویزای اعزام دانشجو به اسلوونی، گرفتن پذیرش در دانشگاه مورد نظر می باشد. انتخاب دانشگاه برای تحصیل در این کشور و اعزام دانشجو به اسلوونی به عوامل متعددی مانند انتخاب شهر، رتبه ی جهانی دانشگاه و همینطور رشته تحصیلی برای متقاضی بستگی دارد. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشور فاکتور هایی مانند پرطرفدار بودن رشته تحصیلی و  آینده  شغلی رشته در همان کشور بررسی شده و سپس در مورد تحصیل تصمیم گیری شود. مرحله ی بعد از تحقیق ارسال رزومه ی فردی و درخواست برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر می باشد. بعد از آن که تادییه توسط دانشگاه صادر شد می توان برای اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی اقدام نمود و مراحل را به ترتیب طی کرد.

اعزام دانش آموز به مدارس اسلوونی

اعزام دانش آموز به مدارس اسلوونی برای کودکانی که تبعه خارجی هستند به صورت اجباری از سنین ۶ سالگی آغاز می گردد و تعطیلات کودکان معمولا از ماه ژوئن  شروع می شود و تا پایان سپتامبر ادامه دارد.در مدارس اسلوونی به زبان اسلوونی تدریس می گردد (البته به جز مناطقی که نژادهای مجارستانی و ایتالیایی زندگی می کنند.). مدارسی که به زبان انگلیسی تدریس می شود مستلزم پرداخت هزینه است.

تعدادی از مدارس خصوصی که در اسلوونی وجود دارد در ذیل آمده است:

 • یورو شولا لیوبلیانا
 • مدرسه ابتدایی اسقف اعظم
 • دبیرستان عمومی (gimnazija) در لیوبلیانا (که توسط کلیسای کاتولیک رومی تاسیس شده است)
 • دبیرستان والدورف.

و لیستی از مهدکودک های بین المللی:

 • مدرسه بین المللی بریتانیا در لیوبلیانا
 • مدرسه بین المللی دانلی کومار
 • گیمناژیا بیگیگراد (دبیرستان بیژنراد)
 • QSI : مدرسه های بین المللی
 • مدرسه فرانسه لیوبلیانا

لیستی از دبیرستان های اسلوونی:

 • مدرسه بین المللی بریتانیایی در لیوبلیانا
 • مدرسه بین المللی دانیله کومار
 • مدرسه بین المللی QSI

اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع لیسانس حدود ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد، در این مقطع فرد متقاضی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد و بیشتر هزینه های خود را از این طریق میتواند تامین کند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی برای یک سال €3,000.00 است. برای تحصیل در مقطع لیسانس به مدرک زبان انگلیسی نیازی نیست و باید به زبان اسلوونی تحصیل نمایند فقط در بعضی از رشته های خاص مانند رشته های مدیریتی اجازه تحصیل به زبان انگلیسی دارند. معمولا بورس تحصیلی در اسلوونی وجود ندارد و بهتر است قبل از اقدام برای اعزام دانشجو به اسلوونی دانشگاه ها و رشته هایی انتخاب شود که رتبه جهانی بالایی داشته باشد و مورد تایید ایران هم باشد.

 

اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع ارشد حدود ۱تا ۲ سال به طول می انجامد. مدرک مورد نیاز برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد، آخرین مدرک تحصیلی یعنی لیسانس می باشد در این مقطع دانشجو مجموعاً اجازه ی ۳۰ ساعت کار در هفته را ضمن تحصیل دارد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای شخص وجود دارد و یکی دیگر از مزایای تحصیل در این مقطع مقرون به صرفه بودن آن است.

اعزام دانشجو به اسلوونی در دکترا

اعزام دانشجو به اسلوونی در مقطع دکتری۳ الی ۵ سال طول می کشد و در این مقطع رشته ها هم به زبان اسلونیایی و هم به زبان انگلیسی  ارائه می شود. اعزام دانشجو به اسلوونی در این مقطع نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما دارد و آخرین مدرک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش دکتری، مدرک فوق لیسانس می باشد. در صورتی که در رشته های خاص فرد متقاضی نیاز به تقویت داشته باشد قبل از شروع دوره ی تحصیلی میتوان دوره های مربوط به تقویت زبان انگلیسی را برای فرد در نظر گرفت. در این مقطع فرد اجازه ی ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد و این موضوع تقریباً تمام هزینه های زندگی وی را پوشش می دهد. از دیگر مزایای تحصیل در مقطع دکتری در اسلوونی این است که گرفتن پذیرش دکتری در این کشور کار بسیار راحتی است از این رو متقاضی زیاد دارد.

 

اعزام دانشجو به اسلوونی و دانشگاه های برتر اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی باید با آگاهی کامل و آشنایی با رنکینک و رتبه دانشگاه های این کشور همراه باشد در غیر این صورت بعد از اتمام تحصیلات با مشکلاتی همچون عدم کاریابی و عدم پذیرش مدرک تحصیلی در کشورهای دیگر رو به رو می گردد. در حال حاضر سه دانشگاه دواتی لیوبلیانا و ماریبور و پریمورسکا و یک دانشگاه خصوصی جزو بهترین دانشگاه های اروپا و کل دنیا می باشدکه این سه دانشگاه می تواند انتخاب مناسبی برای اعزام دانشجو به اسلوونی باشد. بعد از انتخاب دانشگاه مناسب، فرد باید شروع به مکاتبه با دانشگاه نماید. دانشگاه های برتر کشور اسلوونی به همراه رتبه ی کشوری که شامل تمامی مقاطع تحصیلات عالیه می باشند در ادامه معرفی شده اند:

اسامی دانشگاه ها رتبه جهانی رتبه کشوری
University of Ljubljana / Univerza v Ljubljani ۲۹۵ ۱
University of Maribor / Univerza v Mariboru ۱۱۶۹ ۲
University of Nova Gorica / Univerza v Novi Gorici ۲۱۲۸ ۳
University of Primorska / Univerza na Primorskem ۲۱۴۵ ۴
Jožef Stefan International Postgraduate School Ljubljana / Mednarodna podiplomska šola Jožefa Stefana ۴۵۶۱ ۵
Faculty of Management Koper / Fakulteta za management Koper ۷۸۴۹ ۶
Faculty of Information Studies in Novo Mesto / Fakulteta za informacijske študije       ۸۲۰۴ ۷
Bled School of Management ۹۷۱۰ ۸
International School for Social and Business Studies Celje / Mednarodna fakulteta za družbene in poslovne študije Celje ۱۱۲۸۹ ۹
Alma Mater Europaea (European Study Center Maribor / Visokošolski zavod ESM) ۱۱۳۷۹ ۱۰
Euro-Mediterranean University Portorož ۱۲۳۴۵ ۱۱
Faculty of Tourism Studies Portorož Turistica ۱۳۲۸۸ ۱۲
DOBA ۱۳۸۶۵ ۱۳
Faculty of Government and European Studies Kranj / Fakulteta za državne in evropske študije ۱۳۸۶۵ ۱۴
College of Health Sciences Slovenj Gradec / Visoka šola za zdravstvene vede Slovenj Gradec ۱۴۳۲۲ ۱۵
GEA College of Entrepreneurship Piran ۱۴۳۹۳ ۱۶
          Faculty of Commercial and Business Sciences Celje / Fakultete za komercialne in poslovne vede Celje ۱۵۵۲۹ ۱۷
School of Advanced Social Studies in Nova Gorica / Fakulteta za uporabne družbene študije ۱۶۱۶۸ ۱۸
          Academia ۱۸۰۷۲ ۱۹
European Faculty of Law Nova Gorica / Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici ۱۸۱۸۵ ۲۰

اعزام دانشجو به اسلوونی و هزینه های زندگی در اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی مستلزم هزینه هایی است که شامل هزینه تحصیل و زندگی مانند هزینه محل سکونت، رفت و آمد، بیمه، خورد و خوراک و…  می باشد. در اینجا  درباره برخی از هزینه های متوسط دانشجویان به شما ایده هایی داده می شود. به طور متوسط قیمت ها در سراسر کشور یکسان هستند، بنابراین شما می توانید با استفاده از این هزینه ها برای بودجه بندی خود یک برنامه ریزی بفرمایید. زندگی در یک خوابگاه دانشجویی در اسلوونی ارزان تر از زندگی در منزل شخصی است، با این حال، خوابگاه دانشجویی به این معنی است که شما یک اتاق را به اشتراک می گذارید.

شهر Primorska شهر Maribor شهر Ljubljana اسکان و اقامت
€100 €100 – €170 €80 – €160 خوابگاه دانشجویی
€100 – €150 €90 – €120 €100 – €130 آپارتمان های خصوصی – اتاق دو نفره
€140 – €180 €120 – €150 €120 – €160 آپارتمان های خصوصی – اتاق یک نفره

در اعزام دانشجو به اسلوونی هزینه دیگری که برای شما وجود دارد هزینه حمل و نقل  شما است. ارزان ترین راه برای حمل و نقل پیاده رفتن در شهر است ولی این روش ممکن است گاهی وقت ها ساعت ها طول بکشد. یکی دیگر از گزینه ها خرید یک دوچرخه است، که قیمت آن حدود € 30 – € 50 است.  بعد از خرید اطمینان حاصل کنید که قفل دوچرخه را خریداری کرده اید، زیرا سرقت دوچرخه در اسلوونی بسیار زیاد  است.

حمل و نقل شهر  Ljubljana شهر Maribor شهر Primorska
بلیط یک طرفه €1.2 (۲۰ دقیقه) €1.1€/€0.5 (one ride) €0.8 (one ride)
بلیط ماهانه €20 (دانش آموز) €26.5 €10 (دانش آموز)

دانشجویان به طور عمده با استفاده از کوپن غذا در رستوران ها غذا می خورند، بنابراین قیمت ها واقعا ارزان هستند. با این حال، قیمت ها بین شهرها و رستوران های مختلف متفاوت است. جمهوری اسلوونی 2.63 یورو در هر وعده غذا می دهد و بقیه هزینه ها توسط دانشجو پرداخت می شود. بالاترین قیمت که دانشجو پس از ارسال کوپن غذا پرداخت می کند 4.37 € و پایین ترین قیمت 0 € (ساندویچ) است.

سیب ( ۱  کیلوگرم) €1.3 روغن ( ۱ کیلوگرم) €0.8
موز ( ۱ کیلوگرم ) €1.2 سیب زمینی ( ۱ کیلوگرم) €0.7
گوشت قرمز ( ۱ کیلوگرم ) €8 برنج ( ۵۰۰ گرم ) €1.5
مرغ (۱ کیلوگرم ) €6.6 نمک ( ۱ کیلوگرم ) €1
تخم مرغ (۱۲ عدد ) €2 شکر ( ۱ کیلوگرم ) €1
شیر (۱ لیتر ) €0.9 گوجه فرنگی( ۱ کیلوگرم ) €1.7

اعزام دانشجو به اسلوونی و بورسیه تحصیلی اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی می تواند با بورس تحصیلی همراه باشد که البته ابتدا باید بررسی گردد که متقاضی واجد شرایط دریافت بورس یا کمک هزینه تحصیلی هست یا خیر.  متقاضیانی که خواهان بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی هستند باید آخرین مدرک تحصیلی خود را که شامل دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی هستند به همراه ریز نمرات به دانشگاه مورد نظر خود در اسلوونی ارائه دهند و دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به  ارائه مدرک لیسانس و در مقطع دکتری نیز بالطبع ملزم به ارائه مدرک فوق لیسانس می باشند.  البته این بورس تحصیلی به دانشجویانی که کار پاره وقت انجام می دهند و هم چنین به دانشجویانی که در دانشگاه های غیر دولتی ثبت نام کرده اند تعلق نمی گیرد . این بورس یک قسمت از هزینه های مسکن ، بیمه درمانی، مواد غذایی و البته شهریه دانشگاه را  ماهیانه پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو به اسلوونی در ابتدا مستلزم گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. تمامی مدارک لازم برای گرفتن پذیرش در ذیل آمده است:

 • مدارک و گواهی های تحصیلی به همراه ریز نمرات: مدارک تحصیلی متوسطه، مدرک کارشناسی (برای تحصیلات کارشناسی ارشد)،
 • مدرک کارشناسی ارشد (برای تحصیلات دکتری)  (مدارک تحصیلی خارجی باید توسط اسلوونی به رسمیت شناخته شود. رونوشت سوابق تحصیلی را می توان در دفتر اسناد رسمی یا سفارت اسلوونی تایید کرد. )
 • فرم درخواست (دانشجویان باید فرم درخواست را تکمیل و همراه با اسناد لازم برای دانشگاه مورد نظر در اسلوونی ارسال کنند. در بیشتر موارد، دانشجویان می توانند فرم را به صورت آنلاین پر کنند و آن را به صورت الکترونیکی برای دانشگاه ارسال کنند. دانشجویان همچنین می توانند فرم درخواست را از وب سایت دانشگاه مورد نظر، دانلود کرده و آن را پرینت بگیریند و آن را برای دانشگاه ارسال نمایند. )
 • مدرک زبان انگلیسی یا اسلوانیایی ( بسته به اینکه رشته تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود یا به زبان اسلوانیایی )
 • برخی از رشته های خاص نیازمند آزمون های روان شناسی و داشتن مهارت های هنری می باشند.
 • ( برای آگاهی از این آزمون ها و امتحانات خاص می توانید با دانشگاه مورد نظر تماس حاصل فرمایید. )
 • مدارک هویتی ( پاسپورت که اعتبار آن نباید کمتر از ۶ ماه باشد. )
 • شرح خلاصه تحقیقات: برای مطالعات دکتری
 • گواهی کار حرفه ای، در صورت وجود
 • انگیزه نامه

حال شما متقاضیان تحصیل در اسلوونی می توانید برای کسب اطلاعات کامل در زمینه مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های اسلوونی به لینک زیر مراجعه نمائید.

مدارک و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اسلونی

اعزام دانشجو به اسلوونی و ویزای تحصیلی اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه نیاز به اخذ ویزا از سفارت این کشور دارد، برای اخذ این ویزا می بایست مدارکی که دولت اسلوونی مشخص کرده است را تکمیل نمایید که شامل مدارک زیر می باشد:

 • فرم درخواست را دانلود کنید

  آن را به طور کامل و با صداقت پرکنید. همچنین می توانید فرم درخواست شارژ ویزا را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس یک نسخه کپی تهیه کنید

 • دو قطعه عکس باید ضمیمه پرونده شود

  عکس ها بایستی از فرم گذرنامه باشد – اخیرا یک عکس کامل با پس زمینه نور طراحی شده است

 • گذرنامه شما و نسخه ویزای قبلی شما

  حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت لازم است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی و شش ماه اعتبار داشته باشد

 • یک نسخه از بلیط رفت و برگشت

  توصیه می شود قبل از گرفتن ویزا بلیط خریداری کنید

 • بیمه نامه

 • نامه ای تحت عنوان هدف مهاجرت به اسلوونی و برنامه مهاجرت

 • بلیط هواپیما با تاریخ و شماره پرواز مشخص از ورود و خروج از اسلوونی

 • اقامت هتل برای تمام مدت اقامت در نظر گرفته شده در اسلوونی

 • وضعیت مدنی شخص

  گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر

 • موارد مالی

  معیارهای مالی کافی برای مدت اقامت در اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی و زمان اعزام دانشجو به اسلوونی

اعزام دانشجو به اسلوونی و زمان اعزام به اسلوونی معمولا 2 مرتبه در سال می باشد و در ماه های ژانویه و سپتامبر ترم ها آغاز می شود، که دانشجو می بایست برای دانشگاه در ماه های اعلام شده رزومه تحصیلی خود را بفرستد و بعد از آن در صورتی که رزومه وی مورد تایید دانشگاه کشور اسلوونی باشد بعد از آن متقاضی می تواند برای ویزای تحصیلی اسلوونی اقدام نمود.

 

اعزام دانشجو به اسلوونی و نتیجه گیری آن

اعزام دانشجو به اسلوونی و شرایط اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی در این مقاله بررسی شد. از آنجا که اعزام دانشجو به اسلوونی مقرون به صرفه بودن هزینه ها مدنظر افراد بسیار زیادی است بر آن شدیم راجع به اعزام دانشجو به اسلوونی مطالبی را به نگارش دربیاوریم. لیست دانشگاه ها و رنکینگ آنها، هزینه های زندگی و تحصیل و هم چنین مدارک و شرایط اخذ پذیرش و ویزا در این مقاله بررسی شد. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به اسلوونی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید . همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید .