اعزام دانشجو به اسلواکی

 • اعزام دانشجو به اسلواکی و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس اسلواکی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع لیسانس
 • اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع فوق لیسانس
 • اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و دانشگاه های برتر اسلواکی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و هزینه های تحصیل در اسلواکی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و هزینه های زندگی در اسلواکی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و بورسیه تحصیلی اسلواکی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به اسلواکی و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو و زمان اعزام دانشجو به اسلواکی
اعزام دانشجو به اسلواکیی اعزام دانشجو به اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به اسلواکی و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به اسلواکی و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به اسلواکی و اعزام دانشجو به اسلواکی و کسب اقامت آن از طرق مختلفی صورت می پذیرد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد مهاجرت به اسلواکی و اعزام دانشجو به اسلواکی و دریافت اقامت اسلواکی را در این مقاله توضیح می دهیم. برای اعزام دانشجو به اسلواکی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارای رتبه بالاتری نسبت به دیگر رشته های تحصیلی  در این کشور هستند و تحصیل در این کشور به دلیل ارزان بودن نسبت به دیگر کشور های اروپایی می تواند انتخاب مناسبی باشد. با توجه به تعداد کم رشته و دانشگاه ها به زبان انگلیسی در اسلواکی و پروسه دشوار اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی اسلواکی به شما متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسلواکی پیشنهاد می گردد که قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین و وکیل مهاجرت به اسلواکی مشورت نمائید .برای اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی اسلواکی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش ارتباط برقرار نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اعزام دانشجو به اسلواکی و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به اسلواکی و تحصیل در اسلواکی مبحثی می باشد که سالهاست مورد علاقه افراد بسیاری می باشد و موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی کشور اسلوونی می باشد. با توجه به الزامی نبودن داشتن مدرک زبان در بدو ورود به دانشگاه و همچنین به دلیل به صرفه بودن هزینه ها در این کشور، تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان زیادی می باشد. جهت آشنایی با این روش ها و بررسی رزومه خود میتوانید با مشاورین ما در موسسه تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل در اسلواکی

video اعزام دانشجو به اسلواکی
تحصیل و زندگی در اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به اسلواکی به طور کلی دارای قوانین و شرایط خاصی می باشد که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. در ابتدا باید به این موضوع پرداخت که تنها ۳ دانشگاه اسلواکی مورد تایید ایران می باشند که شامل دانشگاه پزشکی مارتین جسینیوس و دانشگاه مهندسی براتیسلاوا و دانشگاه کامنیوس می باشند. اولین گام برای مهاجرت تحصیلی به اسلواکی،گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر می باشد. برای اعزام دانشجو به اسلواکی بهتر است دانشگاهی انتخاب شود که مورد تایید ایران هم باشد ( البته اگر بعد از پایان تحصیل احتمال بازگشت به ایران را می دهید) و هم چنین بهتر است رشته و دانشگاه مورد نظر هم رنک بالایی در دنیا داشته باشد که امکان کاریابی هم بالطبع بالا رود. قبل از اقدام به مهاجرت به هر کشور فاکتور هایی مانند نیاز کشور مقصد برای رشته های تحصیلی و بعد از آن امکان کاریابی در آن رشته در اسلواکی و سطح درآمد آن مورد توجه قرار گیرد. مرحله ی بعد از تحقیق ارسال رزومه ی فردی و درخواست برای پذیرش در دانشگاه می باشد. بعد از صدور تادییه اولیه توسط دانشگاه  و تحویل آن به متقاضی، در تاییدیه اولیه میزان شهریه دانشگاه نوشته می شود که متقاضی بعد پس از پرداخت شهریه و ارائه رسیدن آن به دست دانشگاه، دانشگاه پذیرش نهایی را صادر کرده و پس از آن می توان برای اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام نمود و مدارک مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی را به سفارت فرستاده و بعد از آن منتظر دریافت جواب سفارت ماند.

 

اعزام دانش آموز به مدارس اسلواکی

اعزام دانش آموز به مدارس اسلواکی شرایطی متفاوت با دانشگاه های اسلواکی دارد.  برای ثبت نام در مدارس این کشور متقاضی می باییست مدارک تحصیلی خود را به مدرسه انتخابی ارسال نماید. انتخاب مدرسه صرفاً بسته به علاقه فرد و خانواده ی وی دارد، زیرا این مسئله کاملاً سلیقه ای است و با توجه به شهر مورد علاقه فرد دانش آموز می تواند پذیرش دارای شرایط یکسانی نباشد. در کشور اسلواکی انواع مختلفی  از مدارس وجود دارد که هر دانش آموز می تواند با توجه به علایق خود ، رتبه بندی مدارس، هزینه های مدارس یکی از آنها را انتخاب نماید.

 • انواع مدارس در اسلواکی:

مدارس دولتی

مدارس متعلق به کلیسا

مدارس خصوصی

انواع مدارس اسلواکی  بر اساس سطوح تحصیلی:

مهد کودک یا آموزش پیش دبستانی (3-6 سال)

مدارس ابتدایی (15-16 سال)

مدارس متوسطه (15-19 سال)

دانشگاه ها (از 19 سال)

اکثر مدارس در اسلواکی متعلق به دولت هستند، اگرچه چندین مدرسه کلیسا و خصوصی وجود دارد. دانش آموزان پنج روز در هفته، از دوشنبه تا جمعه به مدرسه می روند. تعطیلات تابستانی در مدارس ابتدایی و متوسطه در اسلواکی از اول ژوئیه تا 31 اوت است. چند روز تعطیل در سراسر کریسمس و عید پاک و در تعطیلات ملی وجود دارد. آموزش پیش دبستانی در اسلواکی برای کودکان 3 تا 6 ساله است.

آموزش ابتدایی در اسلواکی به مدت نه سال طول می کشد و اجباری است. این به دو مرحله تقسیم می شود و پنج سال است. کودکان در سن 6 تا 15 سالگی شروع به تحصیل در مدرسه ابتدایی می کنند.

سال تحصیلی در مدارس ابتدایی و متوسطه اسلواکی شامل دو دوره است. اولین دوره در تاریخ 2 سپتامبر آغاز می شود و در پایان ماه ژانویه پایان می یابد و دوره دوم از 1 فوریه آغاز می شود و تا 30 ژوئن ادامه می یابد. دانش آموزان ابتدایی در اسلواکی معمولا از 4 تا 6 کلاس در روز بسته به سال تحصیلی و نوع مدرسه دارند. کودکان متوسطه معمولا 5 تا 8 کلاس در روز دارند. کلاس ها 45 دقیقه طول می کشد و بین آنها 5-10 دقیقه فاصله است. زمانی که دانش آموزان معمولا یک میان وعده دارند، یک تعطیل طولانی به نام “شکست بزرگ” وجود دارد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در اسلواکی آزاد است. اکثر کتاب های درسی و مواد آموزشی به صورت رایگان توزیع می شوند.

دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه در اسلواکی نمرات از 1 تا 5 را دریافت می کنند، 1 بهترین است، 5 بدترین است. آنها در انتهای هر دورۀ تحصیلی مدارک تحصیلی دریافت می کنند. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در اسلواکی در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان بسیار بالا است.

علاوه بر مدارس ابتدایی و متوسطه، مدارس بعد از ظهر برای آلات موسیقی یا نقاشی وجود دارد. پس از درس، کودکان در مدرسه ابتدایی می توانند وقت خود را در مراکز جوانان صرف کنند که در آن آنها می توانند تکالیف خود را بنویسند، بازی کنند یا بازی کنند. باشگاه جوانان در اسلواکی به ویژه برای کودکان که والدینشان کار می کنند و نمی خواهند فرزندان خود را در خانه بگذرانند مفید است.

 • مهد کودک در اسلواکی

تحصیلات در اسلواکی در کودکستان آغاز می شود. آموزش پیش دبستانی در سن 3 سالگی شروع می شود، اما اجباری نیست. بچه ها نقاشی، خواندن، آواز خواندن، رنگ ها، اعداد، اطلاعات در مورد طبیعت، را یاد می گیرند. در سن 5 سالگی، در مهد کودک، اشکال هندسی، ماه های سال، روزهای هفته و غیره را مطالعه می کنند.

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع لیسانس

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع کارشناسی دارای محدودیت سنی بین ۱۸ تا ۲۴ سال می باشد و این دوره حدود3 تا 4 سال به طول می انجامد، برای اعزام دانشجو به اسلواکی متقاضی باید در مرحله اول اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود نماید. برای اینکه انتخاب هوشمندانه و خوبی داشته باشید بهتر است که در مورد رشته و رتبه دانشگاه  مورد نظر تحقیق به عمل آید  و بعد از آن رزومه خود را که شامل دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبانی که مورد تایید دانشگاه  است، را ارسال نماید و سپس در صورتی که پذیرش فرد قبول شود می توان برای اخذ ویزا اقدام نمود. البته برای پروسه اخذ ویزا یکی از مدارک مورد نیاز صورت حساب تسویه با دانشگاه می باشد. در این مقطع فرد متقاضی اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد و می تواند نیمی از هزینه های زندگی خود را از این طریق جبران نماید.

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع فوق لیسانس

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع ارشد محدودیت سنی نهایتا تا ۳۰ سال را دارد. یکی از مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به اسلواکی آخرین مدرک تحصیلی فرد متقاضی( مدرک کارشناسی ) می باشد. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان نیاز نیست . این مقطع حدود 1 سال تا 3 سال طول می کشد، در این مقطع فرد اصلی مجموعاً اجازه ی ۳۰ ساعت کار در هفته را دارد. در کارشناسی ارشد آموزش شامل انواع مختلفی مانند سخنرانی ها، سمینارها، تمرین ها، کار آزمایشگاهی، پروژه ها، آموزش عملی، مشاوره و غیره می باشد.   

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به اسلواکی در مقطع دکترا محدودیت سنی ندارد و فرد متقاضی باید با اساتید دانشگاه های مختلف مکاتبه نماید و در صورتی که استاد راهنما رزومه ی وی را تایید نماید، می تواند برای پذیرش قطعی و اخذ ویزا اقدام نماید. در صورتی که دانشجو نیاز به کلاس های تقویتی داشته باشد قبل از شروع دوره ی تحصیلی میتوان کلاس های تقویت زبان انگلیسی را برای فرد در نظر گرفت. در این مقطع فرد اجازه ی ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد و این موضوع تقریباً تمام هزینه های زندگی وی را پوشش می دهد و این مقطع حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشد.

اعزام دانشجو به اسلواکی و دانشگاه های برتر اسلواکی

برای اعزام دانشجو به اسلواکی اولین قدم آگاهی و شناخت نسبت به دانشگاه های معتبر در اسلواکی می باشد و فرد باید قبل از هرگونه اقدامی شروع به مکاتبه با دانشگاه نماید . دانشگاه های برتر کشور اسلواکی به همراه رتبه ی کشوری که شامل مقاطع کارشناسی، فوق کارشناسی و دکترای تخصصی می باشند در ادامه ذکر شده اند:

نام دانشگاه رنک جهانی
1 Comenius University in Bratislava / Univerzita Komenského v Bratislave 740
2 Technical University of Košice / Technická univerzita v Košiciach 1130
3 Slovak University of Technology in Bratislava / Slovenská technická univerzita v Bratislave 1179
4 Pavol Jozef Šafárik University in Košice / Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 1625
5 University of Žilina / Žilinská univerzita v Žiline 1936
6 Slovak University of Agriculture in Nitra / Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre 2442
7 Matej Bel University in Banská Bystrica / Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici 2450
8 University of Constantinus the Philosopher in Nitra / Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre 2509
9 University of Prešov / Prešovská univerzita v Prešove 2679
10 Technical University in Zvolen / Technická univerzita vo Zvolene 2904
11 Slovak Medical University in Bratislava / Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave 3166
12 University of Trnava / Trnavská univerzita v Trnave 3331
13 University of St Cyril and Methodius of Trnava / Univerzita sv Cyrila a Metoda 3498
14 University of Economics in Bratislava / Ekonomická univerzita v Bratislave 3545
15 Catholic University in Ružomberok / Katolícka univerzita v Ružomberku 3773
16 Alexander Dubček University of Trenčín in Trenčín / Trencianska univerzita Alexandra Dubceka v Trencíne 4608
17 Pan European University (Bratislava School of Law) / Paneurópska vysoká škola 4998
18 University of Veterinary Medicine in Košice / Univerzita veterinárneho lekárstva v Košiciach 8528
19 Academy of Fine Arts and Design Bratislava / Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave 11207
20 Academy of Performing Arts in Bratislava / Vysoká škola múzických umení 11347
21 College of Management in Trenčín / Vysoká škola manažmentu City University of Seattle 11672
22 St Elizabeth College of Health and Social Work in Bratislava / Vysoká škola zdravotnícka a sociálnej práce sv Alžbety v Bratislave 11865
23 College of Public Administration Economics and Management / Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave 12489
24 Academy of Arts in Banská Bystrica / Akadémia umení v Banskej Bystrici 12745

اعزام دانشجو به اسلواکی و هزینه های تحصیل در اسلواکی

برای اعزام دانشجو به اسلواکی، فرد باید بتواند تمام هزینه های تحصیل خود را تامین کند. البته باید در نظر گرفت که تحصیل در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکیایی رایگان می باشد. اما در رابطه با دانشگاه های انگلیسی زبان اسلواکی، هزینه های تحصیل بین ۳۰۰۰ تا۵۰۰۰ یورو در سال است، البته تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هزینه بالاتری نسبت به سایر رشته ها به زبان انگیسی دارد. یک فرد متقاضی برای تحصیل در اسلواکی باید بتواند هزینه های تحصیل خود را تامین نماید و قبل از اقدام به اخذ ویزای اعزام دانشجو به اسلواکی این مبالغ را برای یک سال تحصیلی با دانشگاه تسویه نماید.

اعزام دانشجو به اسلواکی و هزینه های زندگی در اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی همانطور که گفته شد ، اداره مهاجران دولت اسلواکی اعلام کرده است که فرد مهاجر باید ثابت کند که هزینه های زندگی در هر سال معادل  ۱۲۰۰۰ یورو را از قبل از مهاجرت داراست. اگر فرد همراه دارد، باید مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو را به این رقم اضافه کنید و همینطور اگر فرزند دارد، باید به ازای هر فرزند مبلغ  ۸۰۰۰  یورو را در حساب داشته باشد.

 • وعده های غذایی

  وعده های غذایی، رستوران ارزان قیمت 5.00 €

  غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره 22.50 €

  McMeal در McDonalds (یا غذای کمبریج معادل) 5.00 €

  کاپوچینو (به طور منظم) 1.60 €

  آب (0.33 لیتر بطری) 0.94 €

  پپسی (بطری 0.33 لیتر) 1.22 €

  شیر (به طور منظم)، (1 لیتر) 0.71 €

  برنج (سفید)، (1 کیلوگرم) 1.12 €

  تخم مرغ (به طور منظم) (12) 1.84 €

  پنیر محلی (1 کیلوگرم) 7.17 €

  سینه مرغ (بیسن، بدون پوست)، (1 کیلوگرم) 4.91 €

  گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت معادل عقب گوشت قرمز) 7.83 €

  سیب (1 کیلوگرم) 1.42 €

  موز (1 کیلوگرم) 1.41 €

  پرتقال (1 کیلوگرم) 1.41 €

  گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 1.76 €

  سیب زمینی (1 کیلوگرم) 0.80 €

  پیاز (1 کیلوگرم) 0.69 €

  کاهو (1 سر) 0.96 €

  آب (بطری 1.5 لیتر) 0.60 €

 • هزینه حمل ونقل

  بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 0.70 €

  گذر ماهانه (قیمت معمول) 26.00 €

  تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 0.75 €

  تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 15.00 €

  بنزین (1 لیتر) 1.34 €

  مهد کودک (یا مهد کودک)، روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک 359.32 €

  ابتدایی بین المللی، سالانه برای یک کودک 7،975.00 €

 • قیمت خرید آپارتمان

  قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 1،801.48 €

  قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 1،409.88 €

اعزام دانشجو به اسلواکی و بورسیه تحصیلی اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی می تواند همراه با بورسیه تحصیلی باشد. متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسلواکی می باشند باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • متقاضیان 18 تا 26 ساله واجد شرایط درخواست بورس تحصیلی دولتی اسلواکی هستند.
 • کارنامه و گواهی تحصیلی که در یک کشور خارجی به دست آمده، باید توسط مرکز ارزیابی مدرک تحصیلی (وزارت امور خارجه، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات جمهوری اسلواکی) مورد ارزیابی قرار گیرد.

متقاضیانی که مایل به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های اسلواکی هستند باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • متقاضیانی که در سنین 23 تا 35 سال هستند واجد شرایط درخواست بورس تحصیلی دولتی اسلواکی هستند.
 • داوطلبان باید یک مدرک کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط داشته باشند.
 • متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد خود را داشته باشد. کارنامه و گواهی تحصیلی که در یک کشور خارجی به دست آمده، باید توسط مرکز ارزیابی مدارک تحصیلی (وزارت امور خارجه، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات جمهوری اسلواکی) مورد ارزیابی قرار گیرد. تعداد بورس تحصیلی اسلواکی حدود 48 عدد در سال است.

متقاضیان می بایست فرم درخواست آنلاین را پر کنند وآن را همراه با نامه اولیه پذیرش از دانشگاه علمی در اسلواکی ارسال کنند.

مزایای بورس تحصیلی: بورس تحصیلی دولتی جمهوری اسلواکی کمک هزینه ماهانه و مسکن را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به اسلواکی دانشجو باید پذیرش اولیه، دریافت نماید که برای این پذیرش اولیه به گواهی تکمیل تحصیلات متوسطه  و مدرک پیش دانشگاهی با گواهی پایان ترم تحصیلی و یک کپی از گذرنامه و رزومه کامل به زبان انگلیسی نیاز است، پس از اینکه اسناد ارائه شد، (دانشکده یا موسسه) به متقاضی خارجی یک “نامه مقدماتی پذیرش” که توسط معاون دانشکده یا مدیر موسسه امضا شده است، صادر خواهد کرد. پس از اخذ پذیرش برای تحصیل، متقاضی خارجی در کشور خود برای صدور ویزا، باید اجازه اقامت موقت به مدت 90 روز درخواست کند که برای تأیید ورود به قلمرو جمهوری اسلواکی نیاز است.

ارسال مدارک برای سفارت نباید بیشتر از ۹۰ روز طول بکشد. تمام اسناد صادر شده در خارج از کشور باید به طور رسمی در (“apostille” or “superlegalisation”) تأیید شود و اگربه زبان خارجی باشد باید توسط مترجم رسمی ترجمه شود. پس از به دست آوردن اسناد فوق، متقاضی خارجی در مصاحبه ورودی در دانشکده / موسسه انتخاب شده، شرکت خواهد کرد. امتحانات ورودی  بسته به رشته تحصیلی و دانشکده متنوع هستند. متقاضیان پذیرفته شده خارجی، مدارک لازم را از اداره امور دانشجویی دانشکده دریافت خواهند کرد. متقاضی خارجی یک نامه قطعی برای پذیرش ارسال می کند. به طور کلی به دو روش می توان برای گرفتن پذیرش اقدام کرد یکی اینکه فرم کاغذی پر شود و برای دانشگاه پست شود و روش دیگر اینکه از سایت خود دانشگاه به صورت اینترنتی یا الکترونیکی ارسال شود.

اسناد مورد نیاز برای درخواست اقامت موقت موارد زیر است:

 • نامه پذیرش از STU
 • فرم درخواست مجوز برای اقامت موقت در اسلواکی
 • تاییدیه پرداخت هزینه ثبت نام، هزینه تحصیل، و همچنین هزینه اقامت ، اجازه نامه پذیرش خوابگاه
 • بیمه بهداشتی در قلمرو جمهوری اسلواکی
 • سند تایید هویت متقاضی - گواهی تولد یا کارت شناسایی
 • علامت رجیستر جنایی کشور از منشاء خود
 • گذرنامه مسافرتی با اعتبار بیش از 6 ماه
 • دو عکس رنگی 3 × 3،5 سانتی متر

اعزام دانشجو به اسلواکی و ویزای تحصیلی اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی نیاز به اخذ ویزا و اجازه اقامت در اسلواکی دارد. دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در اسلواکی هستند ممکن است نیاز به ویزای دانشجویی داشته باشند. ویزای دانشجویی برای تحصیل در اسلواکی صادر می شود که تحت عنوان ویزای ملی یا بلند مدت نامیده می شود. اسلواکی عضو منطقه شنگن است.

کشورهایی مانند ایران ، اندونزی، تاجیکستان و…. نیاز به ویزا برای اعزام دانشجو به اسلواکی دارند.

چهار نوع ویزا وجود دارد:

 1. ویزای شنگن نوع A: ویزای ترانزیت فرودگاه
 2. ویزای شنگن نوع B: ویزای ترانزیت
 3. ویزای شنگن نوع C: ویزای ورودی یا اقامت زیر ۹۰ روز
 4. ویزای دائمی یا ویزای ملیD: ویزای دانشجویی یا ویزای اقامت  بالای ۹۰ روز

ویزای دائمی دانشجویی

ویزای بلند مدت D یک ویزای دانشجویی، اقامت یا کسب و کار است. دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در اسلواکی هستند باید این ویزا را درخواست کنند. این ویزا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد که در اسلواکی مدت 90 روز در مدت 6 ماه اقامت داشته باشند. اگر مدت اقامت بیش از 90 روز باشد، برای اقامت مجوز درخواست می شود.

دانشجویان بین المللی باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و شخصا به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری اسلواکی ارسال کنند.

اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزا عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه اعتبار دارد
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • اثبات شرایط مالی : ممکن است نامه های بانکی(تمکن مالی) و پرینت حساب باشد 
 • بلیط رفت و برگشت
 • اثبات محل اقامت
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا (هزینه 33 یورو است اگر ویزای ملی برای دریافت اجازه اقامت صادر شده باشد، هزینه آن 9.50 € می باشد)
 • اجازه اقامت موقت

برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس

اتحادیه اروپا / کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای سوئیس برای اعزام دانشجو به اسلواکی نیاز به ویزا ندارند. اما آنها نیاز به یک کارت هویت معتبر یا گذرنامه دارند. همچنین پس از ورود آنها، ظرف 10 روز کاری، آنها باید محل اقامت خود را در اداره پلیس ثبت کنند. چنین شهروندانی باید فرم ثبت نام اقامت را تکمیل کنند. اگر اقامت در اسلواکی بیش از 90 روز باشد، در این صورت، اتباع اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس باید ثبت نام حق اقامت یک شهروند اتحادیه را ظرف 30 روز قبل از پایان دوره اقامت 90 روزه داشته باشند.

اعزام دانشجو به اسلواکی و زمان اعزام دانشجو به اسلواکی

اعزام دانشجو به اسلواکی و زمان اعزام دانشجو به اسلواکی اصولا 2 مرتبه در سال می باشد و ترم های اصلی در ماه ژانویه و سپتامبر آغاز می شود، که فرد باید در زمان های مشخص شده توسط دانشگاه رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه ارسال نماید و بعد از آن در صورتی که رزومه وی مورد قبول دانشگاه مقصد باشد می توان برای ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام نمود.

اعزام دانشجو به اسلواکی و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به اسلواکی با توجه به رتبه های دانشگاه های این کشورکه به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ می باشد و تقریبا در کل اتحادیه اروپا مورد تایید است و به راحتی می تواند با جامعه اطراف خود ارتباط برقرار کند، انتخاب مناسبی برای دانشجویان می باشد. اعزام دانشجو به اسلواکی مزایای زیادی دارد از جمله اینکه این کشور از معدود کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن نسبت به سایر کشورها پایین تر بوده و تحصیل به زبان اسلواک در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد. همچنین با توجه به اینکه دانشگاه های اسلواکی برای پذیرش، احتیاج به مدرک زبان (در ابتدا)، قبولی در کنکور و گواهی اشتغال به تحصیل ندارند و همچنین به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته میشود و اعزام دانشجو به اسلواکی می تواند انتخاب مناسبی برای شخص مهاجر باشد اما باید توجه داشت که بعد از اتمام تحصیل در اسلواکی برای اینکه وارد بازار کار شوند باید حتما زبان محلی اسلواکیایی رو یاد بگیرند. حال با توجه به مقاله فوق برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به اسلواکی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و با مشورت با مشاوران موسسه اطلاعات رایگان به دست آورید .