اعزام دانشجو به ارمنستان

 • اعزام دانشجو به ارمنستان و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس ارمنستان
 • اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و دانشگاه های برتر ارمنستان
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و هزینه های تحصیل در ارمنستان
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و بورسیه تحصیلی ارمنستان
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به ارمنستان و زمان اعزام دانشجو به ارمنستان
اعزام دانشجو به ارمنستان اعزام دانشجو به ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به ارمنستان و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به ارمنستان و مهاجرت تحصیلی به ارمنستان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته است. در این مقاله مواردی از قبیل ویزای  تحصیل ارمنستان و اقامت کشور ارمنستان از طریق تحصیل مورد تحلیل قرار می گیرد. آیا امکان اعزام دانشجو به ارمنستان وجود دارد؟  برای افرادی که قصد تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان را دارند سوالاتی در مورد این پروسه به وجود می آید که ما در این مقاله به پاسخ به این سوالات پرداختیم. دانشگاه ها و مراکز تحصیلی این کشور به علت چند زبان بودن مورد استقبال می باشد کشور ارمنستان به علت نزدیکی و هم مرز بودن با کشور ایران ما مورد استقبال دانشجویان ایرانی می باشد که ما در این مقاله به سوالات متقاضیان تحصیل در ارمنستان  پاسخ داده ایم و شرایط اعزام دانشجو به ارمنستان به طور کامل بررسی شده است.

اعزام دانشجو به ارمنستان و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در ارمنستان مبحثی می باشد که سال ها است مورد علاقه افراد بسیاری می باشد و موسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت همواره آماده کمک به شما عزیزان جهت اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی کشور ارمنستان می باشد. با توجه به هم مرز بودن کشور ارمنستان و روابط مناسب این کشور از نظر سیاسی با کشور ما تحصیل در این کشور مورد توجه دانشجویان زیادی می باشد. جهت آشنایی با این روش ها و بررسی رزومه خود می توانید با مشاورین ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در کشور ارمنستان امروزه مورد توجه دانشجویان و متقاضیان تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. کشور ارمنستان با جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر در شمال کشور ما واقع شده و از مزایای آن می توان هم مرز بودن کشور ما و این کشور را نام برد. کشور ارمنستان با توجه به مسافت و طرق دسترسی مورد توجه قرار گرفته است. از مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد و اصولا تعدادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید کشور ما ایران می باشد. در حال حاضر 26 دانشگاه دولتی 33 دانشگاه خصوصی و 4 دانشگاه بین المللی در این کشور مشغول فعالیت می باشند لازم به ذکر است در حال حاضر حدود 7 هزار دانشجوی خارجی در این کشور مشغول تحصیل هستند. حوزه های گسترده تر در سیستم علمی و آموزشی ارمنستان عبارتند از: فیزیک، ریاضیات، شیمی، میکروبیولوژی، مهندسی، پزشکی، فن آوری اطلاعات، مطالعات ارمنی و … می باشد. تحصیل در کشور ارمنستان به سه زبان متفاوت می باشد زبان ارمنی ، زبان روسی و زبان انگلیسی می باشد و از دیگر مزایای تحصیل در این کشور هزینه های مناسب تحصیل و پایین بودن قیمت دانشگاه ها می باشد.  تحصیل در این کشور می تواند به 3 صورت پارت تایم ، فول تایم و انلاین انجام پذیرباشد. اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور نیازمند  مراحلی می باشد که در ابتدا اخذ پذیرش از دانشگاه های ارمنستان نیاز می باشد و با توجه شرایط ذکر شده در این مقاله متقاضیان تصیل و اعزام دانشجو در این کشور می توانند می توانند طی مراحلی پذیرش تحصیلی دریافت کرده و جهت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. متقاضیان تحصیل باید توجه داشته باشند که در کشور ارمنستان از طریق تحصیل به متقاضیان اقامت داده نمی شود.

اعزام دانشجو به مدارس ارمنستان

  اعزام دانش آموز به ارمنستان و تحصیل در مدارس این کشور برنامه های متفاوتی دارد. متقاضیان می توانند در مدارس ارمنستان دوره های متفاوت جهت تحصیل داشته باشند در مدارس ارمنستان دوره های تحصیلی به شیوه انگلیسی و آمریکایی ارائه می شود. زبان تحصیل مدارس ارمنستان به ارمنی و زبان رسمی این کشور می باشد  اما دانش آموزان می توانند در مدارش زبان هایی دوم تحصیلی را انتخاب کنند همانند زبان اسپانیایی، فرانسه ، ژاپنی و… اصولا در تمام مدارس ارمنستان این زبان ها به انتخاب دانش آموزان آموزش داده می شود. مدارس بین المللی کشور ارمنستان اصولا جمعیت بالایی دارند در این مدارس فرزندان دیپلمات ها ، مدیران شرکت های چند ملیتی ، کارکنان سازمان های غیر دولتی و… مشغول تحصیل می باشند.  سیستم آموزشی پایه ارمنستان در ابتدا 3 سال پیش دبستانی دارد و دانش آموزان باید بعد از گذراندن این دوره ها وارد دوره ابتدایی شده دوره ابتدایی کشور ارمنستان 4 ساله می باشد. بعد از این پروسه افراد وارد دوره متوسطه می شوند. دوره های متوسطه شامل دو بخش تحصیلی می شود دانش آموزان بعد از اتمام تحصیل خود مدرک دیپلم 12 ساله دریافت می کنند.

اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی در دانشگاه ایروان به زبان ارمنی می باشد ولی برای متقاضیانی که به زبان ارمنی مسلط نمی باشند دوره های زبان 6 ماه برگزار می شود. تحصیل در دانشگاه های ارمنستان به 3 زبان روسی، انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله است و به شخص اجازه داده می شود تا 6 سال تحصیلات خود را به پایان برساند. افرادی مجاز به تحصیل در این کشور می باشند که دارای مدرک دیپلم 12 باشند و مدرک دیپلم افراد متقاضی باید توسط اداره ی آموزش و پرورش کشور ارمنستان تایید شود مدرک فوق دیپلم یا کاردانی در کشور ارمنستان مورد تایید نمی باشد و افرادی که قصد ورود به دانشگاه از این مقطع تحصیلی را دارند باید در ابتدا وارد دوره های کالج شده اما افرادی که در رشته های مانند الکترونیک، مکانیک و مخابرات تحصیل داشته اند می توانند برای تحصیل کارشناسی به مدت 3 سال اقدام نمایند. دانشجویان که مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستند اجازه کار 28  تا 36 ساعت در هفته را دارند. جهت اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک زبان ایلتس 6 می باشد که مورد تایید دانشگاه تعیین شده باشد.

اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور نیاز به پذیرش در این دانشگاه ها دارد و شرایط هر دانشگاه متفاوت می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ارمنستان حدود 2 سال زمان می برد. اصولا برای تحصیل در این مقطع تحصیلی دانشجویان و متقاضیان باید دارای مدارک زبان انگلیسی ایلتس6.5 باشند. یکی از موارد عمومی که در نظام آموزش عالی ارمنستان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد الزام ورود به این مقطع تحصیلی با مدرک کارشناسی 4 ساله می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند در دوره تحصیلی خود کار پارت تایم داشته باشند این ساعات کاری حدود 16 تا 18 ساعت در هفته می باشد. اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور برای متقاضیان دارای شرایط عمومی می باشد. اصولا در مقطع کارشناسی ارشد اخذ بورس تحصیلی بسیار دشوار می باشد و متقاضیان باید نمرات بالایی کسب کنند و در صورت تایید این افراد می توانند از فاند تحصیلی استفاده نمایند که پیشنهاد می شود به این منظور قبل از هر اقدامی با کارشناسان موسسه ملک پور مشورت نمائید.

اعزام دانشجو به ارمنستان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور در مقطع دکترا نیازمند شرایط و قواعدی می باشد. دانشجویان که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا می باشد باید حداقل 3 سال تحصیل در این کشور داشته باشند. متقاضیان تحصیل حتما باید دارای سوپروایزر باشند و اساتید آن کشور و دانشگاه ارمنستان فرد متقاضی را تایید کند  افراد متقاضی باید مدرک ایلتس 7 باشند و مقالات بین المللی (ISI)  ارائه دهند تا پذیرش آن ها مورد تایید باشد. در برخی موارد اساتید با دانشجویان متقاضی ارتباط برقرار کرده و سطح علمی این افراد مورد بررسی قرار می گیرد. دانشجویان که در حال تحصیل مقطع دکترا می باشند اجازه فول تایم کار را دارند. افراد متقاضی تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان باید توجه داشته باشند که می توانند از بورس تحصیلی این کشور استفاده نمایند. استفاده از بورس تحصیلی دارای قوانین و شرایطی می باشد و دانشجویان متقاضی باید رزومه خوبی ارائه داده تا کمک هزینه هایی تحصیلی دریافت کنند. اصولا کمک هزینه های تحصیلی در این کشور به دو بخش تقسیم می شود.بخش اول مقداری از هزینه های زندگی شما را پوشش می دهد و بخش دوم فول فاند می باشد و شامل تمام هزینه های زندگی شما می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و دانشگاه های برتر ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و متقاضیان تحصیل دراین کشور باید در ابتدا از وضعیت تحصیلی و دانشگاه های این کشور و اعتبار مدارک دانشگاه محل تحصیل در کشور خود اطلاع کافی داشته و در مرحله بعد اقدام به پذیرش در این دانشگاه ها نمایند. در لیست زیر اسامی از دانشگاه های معتبر کشور ارمنستان برای شما عزیزان آمده است.

نام دانشگاه رنک کشوری رنک بین المللی
1 Yerevan State University 1 4590
2             American University of Armenia 2 5797
3             Armenian State Pedagogical University 3 6740
4             Russian-Armenian (Slavonic) State Universit 4 7194
5             Yerevan State Medical University 5 7420
6 Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences 6 8234
7             Armenian State University of Economics 7 8847
8             University Armenian National Agrarian 8 8850
9             National Polytechnic University of Armenia 9 8895
10 Université Française en Arménie 10 9652

اعزام دانشجو به ارمنستان و هزینه های تحصیل در ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور دارای هزینه های متفاوت می باشد. در کشور ارمنستان هزینه های تحصیل حدود 1500 تا 4000 هزار دلار می باشد. در کل هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر های اروپایی  مناسب تر می باشد. هزینه های زندگی در این کشور تقریبا بین 500 تا 600 دلار اعلام شده است که اکثر این هزینه مرتبط به تامین مسکن می باشد و اجاره ملک می باشد. این هزینه حدود 250 تا 300 دلار می باشد، البته در شهر ایروان خوابگاه های خصوصی وجود دارد که هزینه این خوابگاه ها حدود 100 تا 150 دلار در ماه می باشد. در سال های اخیر هزینه های تحصیل در این کشور حدود 30% افزایش پیدا کرده و این امر باعث شده دانشجویان که در این کشور مشغول تحصیل هستند با مشکلات میشتی روبه رو باشند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات جزیی هزینه های تحصیلی ارمنستان از لینک زیر دیدن نمایند.

هزینه های تحصیل و زندگی در ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان

هزینه های زندگی در کشور ارمنستان بسته به سبک زندگی فرد متفاوت است. این هزینه ها به عوامل مختلفی مانند محل زندگی، غذای مصرفی و تفریحات فردی و گروهی،سفر، رفت و آمد درون شهری و برون شهری و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد .ولی برای زندگی دانشجویی معمولاً هزینه ی ماهانه ای در حدود ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار در ماه می بایست در نظر گرفت. هزینه ی خوابگاه ها در این کشور بسته به نوع خوابگاه و یا نوع سرویسی که در خوابگاه انتخاب کنید متفاوت است .هزینه خوابگاه دو تخته در ماه ۱۵۰ دلار است .هزینه اجاره آپارتمان مستقل در حدود ماهانه ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار است ولی عموماً دانشجویان آپارتمان را به صورت شریکی اجاره می کنند.
هزینه ی خورد و خوراک در  ارمنستان بسیار ارزان است و یک وعده غذایی کامل در رستوران در حدود ۶ دلار و در خانه در حدود ۳ دلار هزینه خواهد داشت.

اعزام دانشجو به ارمنستان و بورسیه تحصیلی ارمنستان

متقاضیان اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور می توانند از بورسه تحصیلی ارمنستان استفاده نمایند. اصولا بورس تحصیلی در رشته هایی همانند علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، تکنولوژی و فرهنگی در موسسات خصوصی ارمنستان صورت می گیرد. اخذ بورسیه در ارمنستان از چند روش امکان پذیر می باشد و افراد طرق مختلفی می توانند کمک هزینه ها تحصیلی دریافت کنند که ما مختصرا به بررسی این روش ها در این مقاله می پردازیم. خاطر نشان می کنیم این مقاله بتوسط موسسه حقوقی ملکپور تهیه و گردآوری شده و هرگونه کپی برداری از آن به هر نحو شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. کشور ارمنستان طبق قوانین داخلی خود بورس ها تحصیلی برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته است. در این حالت دولت ارمنستان هزینه هایی تحصیل دانشجویان را پرداخت می کند در حالت دو دانشجویان متقاضی باید شرایط مورد نظر را داشته باشند در این صورت بخشی از هزینه های تحصیلی این افراد پوشش داده می شود. افراد متقاضی الزاما در ابتدا باید نمرات بالا کسب کنند تا بتوانند از این نوع بورسیه استفاده نمایند. افراد متقاضی اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور می توانند برای اطلاع کامل از اخذ بورس تحصیلی ارمنستان از لینک زیر دیدن نمایند.    

بورسیه تحصیلی ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور دارای مقدماتی می باشد که متقاضیان حتما باید با توجه به این موارد جهت ادامه تحصیل و مهاجرت اقدام نمایند. دانشجویان و افراد که قصد تحصیل در این کشور را دارند در پله اول نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد نظر را دارند با توجه به این مسئله که اخذ پذیرش و اعزام دانشجو به ارمنستان نیازمند شرایط و مدارکی می باشد در این بخش به ذکر مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تصیلی پرداخته ایم:

 • تکمیل فرم ارائه شده توسط آموزش پرورش کشور ارمنستان

 • گواهی سلامت

 • کپی گواهی پاسپورت یا تولد

 • دیپلم فارغ التحصیلی مدارس متوسطه (دیپلم 12 سال)

 • عکس گذرنامه 3*4

اعزام دانشجو به ارمنستان و ویزای تحصیلی ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور برای دانشجویان نیاز به ویزای دانشجویی دارد. دانشجویان می توانند بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه های ارمنستان جهت اخذ ویزای تَحصیلی اقدام نمایند. ویزای تحصیلی ارمنستان ویزای تک ورودی می باشد و بعد از شروع به تحصیل به متقاضیان کارت اقامتی تعلق می گیرد. ویزا های تک ورودی که برای دانشجویان صادر می شود مدت 120 روز اعتبار دارد و می توانند در این مدت وارد این کشور شوند در این صورت تاریخ ویزای این افراد به پایان می رسد و باید بار دیگر برای تمدید ویزای خود اقدام نمایند. دانشجویانی که کشور ارمنستان را برای تحصیل انتخاب می کنند باید اطلاع داشته باشند که ویزای های همراه دانشجویان مدتی 3 ساله دارد و یک نوع ویزای توریستی محسوب می شود. تبعه ی برخی از کشورها می توانند بدون ویزا وارد کشور ارمنستان شوند و در 1 سال مدت 180 روز در این کشور اقامت داشته باشند. متقاضیان اعزام دانشجو به ارمنستان و ویزای تحصیلی این کشور باید جهت اخذ ویزا مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند.

 • ارائه اصل گذرنامه متقاضی

 • ارائه مدرک پذیرش دانشگاهی

 • ارائه مدارک سلامت پزشکی

 • ارائه مدارک زبان TOEFL / IELTS

 • ارائه مدارک رزرو خوابگاه و یا اجاره مسکن

 • چند قطعه عکس 3*4

 • پرداخت هزینه های مربوط به سفارت و اخذ ویزا

اعزام دانشجو به ارمنستان و زمان اعزام دانشجو به ارمنستان

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور نیاز به بررسی زمانی دارد. اصولاً پروسه پذیرش در دانشگاه های این کشور در 2 فصل سپتامبر و ژانویه صورت می گیرد. متقاضیان باید برای انجام پروسه و اخذ ویزای تحصیلی 6 تا 8 ماه زودتر اقدام نمایند طبق موارد بیان شده در این مقاله حتما باید در ابتدا پذیرش تحصیلی اخذ شود این پذیرش تحصیلی حدود 3 تا 4 ماه زمان می برد و متقاضیان باید بعد از اخذ پذیرش، زمانی حدود 3 تا 4 ماه جهت اخذ ویزای تحصیلی را در نطر بگیرند. در انتها پیشنهاد می شود متقاضیان اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در ارمنستان 1 ماه قبل از شروع ترم در این کشور حاضر شوند و شرایط اقامتی و محل اسکان خود را فراهم کنند. متقاضیان تحصیل در مدارس ارمنستان باید توجه داشته باشند شروع مدارس در این کشور درماه سپتامبر می باشد و افراد باید طبق شرایط شخصی خود برای این پروسه اقدام نمایند.       

اعزام دانشجو به ارمنستان و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به ارمنستان و تحصیل در این کشور دارای شرایط مناسبی باشند. همان طور که در این مقاله موارد مربوط به اعزام دانشجو به ارمنستان و سایر موارد به طور کامل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته افراد باید در ابتدا پذیرش تحصیلی داشته و بعد از اخذ پذیرش جهت ویزای تحصیلی اقدام نمایند. این مورد که متقاضیان در رشته هایی تحصیل داشته باشند که در این کشور مورد نیاز است توصیه می شود. با توجه به این موضوع که دانشگاه های ارمنستان و تحصیل در این کشور رتبه ی بالایی ندارد افراد و متقاضیان باید در انتخاب رشته خود دقت لازم را داشته باشند. متقاضیان تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان می توانند با استفاده از سایت موسسه حقوقی ملک پور از ویدیو و همچنین ویدیو راهنمایی گام به گام مسیر مهاجرت اطلاعات کافی را کسب نمایند.