ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

آیا قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کشور بلژیک را دارید؟ قوانین و شرایط اخذ ویزای ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی ۲۰۱۸ چیست؟ آیا با ازدوج با یک فرد بلژیکی می توان به اقامت اروپا و سپس تابعیت بلژیک رسید؟ مدت زمان حضور مورد نیاز بعد از ثبت ازدواج در بلژیک چقدر می باشد؟ آیا شریک آینده شما در کشور بلژیک حتما می بایست تابعیت آن کشور را داشته باشد؟ آیا با اقامت دائم بلژیک هم می توان برای مهاجرت این کشور اقدام نمود؟ ما در این مقاله بر آن شدیم تا شما سروران گرامی  را در باب ویزای ازدواج در کشور بلژیک یاری نماییم.

 

توضیحات آقای ملکپور (فارغ التحصیل حقوق,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب قوانین ازدواج و اخذ اقامت

audio ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی

کشور بلژیک یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد که با مساحت بالغ بر ۳۰ هزار کیلومتر مربعی و با توجه به تراکم بالای این کشور یکی از مهمترین کشورهای صنعتی جهان محسوب می شود .

همین امر سبب گشته تا کشور بلژیک یکی از مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا به حساب آید به طوری که سازمان بین المللی ناتو در این کشور مستقر می باشد.

زبان رسمی این کشور به دو دسته هلندی زبان و فرانسه زبان تقسیم می شود.

اقتصاد بلژیک به خصوص واردات و صادرات مطرح این کشور ، بلژیک را از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه نهم جهانی قرار داده است.

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از راه های قانونی مهاجرت به حساب می آید به طوری که شخص می بایست با توجه به قوانین  کشور مذکور می تواند ازدواج با یک فرد دارای تبعیت و یا اقامت دائم آن کشور به اقامت و در نهایت تابعیت کشور ثانی برسد.

حتی بسیاری از کشور ها اشخاص می توانند از طرق ویزای نامزدی نیز به اقامت آن کشور رسیده که کشور بلژیک نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد که این قوانین با توجه به شرایط کشور ها متفاوت می باشد.

در کتاب قانون مدنی ایران نیز قانون گذار در ماده های ۹۷۶،۹۸۰،۹۸۶،۹۸۷ به تفصیل در باب شرایط و قوانین ازدواج اشخاص با تابعیت مرد و زن ایرانی  با افراد با تابعیت کشور های دیگر بیان شده است.

کشور بلژیک بمانند بسیاری از کشورهای جهان دارای قوانین دال بر ویزای ازدواج می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

قابل ذکر است که کشور بلژیک یکی یکی از کشورهای جهان می باشد که ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت می شناسد و از این حیث کشور دوم جهان به حساب می آید.

کشور بلژیک تنها مراسم ازدواج های مدنی قانونی را به رسمیت شناخته  که این مراسم مدنی می بایست در یک دفتر ثبت ازدواج به ثبت رسیده باشد ولیکن نیازی به مراسم مذهبی و غیر مذهبی که جزئی از جشن باشد نمی باشد.

برای ازدواج در بلژیک می بایست شما و شریک آینده شما دارای تابعیت بلژیک باشید و یا اقامت بلژیک را اخذ کرده باشید که از آن حداقل سه ماه گذشته باشد.

با توجه به قوانین دولت بلژیک، بلیط های هواپیما و مدارک اجاره نامه می تواند به عنوان مدرک اقامت استفاده گردد.

برای اشخاص خارجی کشور بلژیک که بتوانند در این کشور ازدواج نمایند ویزای کلاس C  شینگن اهدا خواهد شد.

یکی از شروط ازدواج در کشور بلژیک این است که افراد می بایست بالای سن ۱۸ سال بوده و اگر فرد ۱۶ ساله باشد می بایست اجازه از والدین یا دادگاه برای ازدواج داشته باشند.

برای اشخاص خارجی این کشور فرد می بایست از قوانین کشور خود از جمله محدودیت سنی را تامین نماید.

فرد خارجی به صرف ازدواج با یک شخص بلژیکی به صورت اتوماتیک ملیت بلژیک را اخذ نمی نماید و بر اساس قوانین اقامتی می بایست با شریک بلژیکی خود با هم در مدتی معین زندگی نمایند.

هر یک از شرکای زندگی باید یکی از شرایط زیر را برآورده سازد:

می بایست حداقل سه سال با هم در بلژیک زندگی نمایند.

این شرط برای زمانی است که فرد خارجی در زمان در خواست دارای مجوز اقامت بالای سه ماهه در این کشور رانداشته باشد.

می بایست حداقل شش ماه با هم در بلژیک زندگی نمایند.

این شرط برای زمانی است که فرد خارجی در زمان در خواست دارای مجوز اقامت بالای سه ماهه در این کشور را داشته باشید.

لازم به ذکر زندگی مشترک بدون ازدواج های ثبت شده در بلژیک تا حدودی غیر معقول می باشد.

فرد بعد از سپری کردن ۳ سال از اقامت دائم خود می تواند برای تابعیت کشور بلژیک در خواست دهد که این درخواست به شرایط روابط زندگی فرد بستگی دارد که می بایست حتما زندگی مشترک با شریک زندگی آینده خود باشد که همان گونه که بیان شد دارای دو زیر گروه حداقل ۶ماهه و حداقل سه ساله با شرایط مذکور می باشد.

لازم به ذکر است که فرزندان هم در صورت ازدواج با فرد بلژیکی و با توجه به این مسئله که کشور بلژیک از قوانین خون تبعیت می کند به صورت اتوماتیک دارای تابعیت بلژیکی می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باب اخذ ویزای ازدواج کشور بلژیک یا دیگر کشور های اروپایی می توانید با مشاورین مجرب ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید تا شما را در زمینه مهاجرت به بلژیک و ازدواج در بلژیک و اخذ پاسپورت بلژیکی و انواع مهاجرت و اخرین قوانین کشور ها راهنمایی نمایند.

Rating: 4
4 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. ازدواج صوری امری غیرقانونی می باشد و می تواند جریمه و زندانی برای فرد در پی داشته باشد و پس از اثبات دیپورت خواهید شد و ممکن است تا چندین سال اجازه ورود مجدد به کشور مورد نظرتان را نداشته باشید و همچنین برای اخذ ویزای سایر کشورها برایتان امتیاز منفی محسوب گردد. بنابراین به هیچ عنوان توصیه نمی شود و موسسه حقوقی ملک پور نیز به دلیل عدم فعالیت در امور همسریابی هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهد.

   پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب. در صورتی که شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج را رعایت نمایید مشکلی از بابت ازدواج نخواهید داشت.

  پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  سلام آقای دکتر یه سوالی داشتم از خدمتتون بنده میخوام با یه خانومی که از دوستانم بنده هستن در بلژیک ازدواج کنم و از طریق ایشون به اون کشور مهاجرت و زندگی کنیم میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد ایشون اقامت دائم دارن یعنی ۱ ساله که اقامت گرفتن

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.