ازدواج در هلند

تابعیت کشور هلند در سال 2018 از طریق ازدواج در هلند با یک فرد تبعه هلندی قابل کسب است  ، به این جهت به موضوعات تابعیت از طریق ازدواج درکشورهلند ، اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند ، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور هلند ، اعتبار اجازه اقامت در کشور هلند ، اخذ ویزای mvv خواهیم پرداخت .

 

همانطور که می دانید افراد بسیار زیادی هستند که تمایل به شروع زندگی در کشورهای دیگر را دارند. البته یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در نظر بگیرید این است که ایا شما شرایط ازدواج با ان فرد را دارید یا خیر؟

ما در این مقاله می خواهیم برای شما شرایط ازدواج در کشور هلند را توضیح دهیم تا بتوانبد با استفاده از این اطلاعات مسیر خود را انتخاب نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور با جمعی از وکلا و حقوقدانان و همکاری با وکیل مهاجرت شما را در زمینه ی مهاجرت به هلند راهنمایی و مشاوره خواهد کرد.

همانگونه که مطلع هستید کشور هلند کشوری بسیار زیبا در شمال غربی اروپا واقع شده است. زبان رایج بین مردم کشور هلند زبان هلندی که شباهت زیادی به زبان المانی دارد، است.

 

در ابتدا سوالاتی که ممکن است برای شما در این زمینه ایجاد شود را در ذیل بیان خواهیم کرد:

افرادی که قصد ازدواج با افراد در کشور هلند را دارند، چه شرایطی را باید دارا باشند؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند چیست؟ اخذ ویزای mvv چگونه می باشد؟ حق کار فردی که وارد کشور هلند می شود چقدر می باشد؟

ما در این مقاله تمامی سوالات شما را پاسخ خواهیم داد و شما را به طور کامل با شرایط ازدواج در کشور هلند اشنا می سازیم.

اگر مایلید با یک فرد در کشور هلند ازدواج نمایید، شما نیاز به اجازه ی ورود به کشور و اخذ اقامت موقت دارید که در واقع به ویزایی که فرد به طور موقت وارد کشور می شود mvv  می گویند.

ویزای mvv چیست؟ ویزایی است که برای اقامت طولانی تر از ۹۰ روز صادر می شود. البته در نظر داشته باشید همه ی افرادی که ورود به کشور هلند را دارند، نیاز به ویزای mvv ندارند. این افراد می توانند به طور مستقیم جهت اخذ اقامت اقدام نمایند.

سوالی که در اینجا برای افراد ایجاد می شود این است که ایا فرد مورد نظرشان می تواند در کشور هلند اقدامات اولیه را انجام دهد؟ اسپانسر شما می تواند مدارک مورد نیاز را ارائه دهد حتی وقتی که شما در کشور هلند حضور ندارید.

ممکن است برای شما این سوال پیش اید که منظور از اسپانسر چیست؟ اسپانسر شما همان همسر یا شریک زندگی شما در کشور هلند می باشد.

اسپانسر مورد نظر برای انجام پروسه ی ازدواج در کشور هلند باید یک اظهارنامه را امضا نماید. و باید به تمام تعهداتی که در اظهارنامه امضا کرده است عمل نماید.

مدت زمان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور هلند با یک شخص هلندی چقدر می باشد؟ ازدواج با یک شخص هلندی پس از ۳ سال منجر به اخذ تابعیت می شود.

افراد باید قبل از اقدام جهت ازدواج مدت ۲ سال را با هم نامزد باشند. برای اثبات این موضوع که قصد این افراد واقعا ازدواج است یا خیر باید مدارکی را ارائه دهند که این افراد برای مدت ۲ سال باهم در ارتباط بودند.

این مدارک اعم از عکس و فیلم خانوادگی، مدارک سفر، متن چت با یکدیگر و پرینت تلفن می باشد که باید ارائه نمایند.

یک موضوع مهم این است که ممکن است افراد از قبل باهم در کشور دیگری نامزد کرده باشند، این موضوع حکم می کند که افراد باید در کشوری که مورد قبول هلند هست نامزد کرده باشند و هلند تاییدیه ی خود را در این زمینه ارائه دهد.

از دیگر شرایط مورد نیاز افراد جهت ازدواج در کشور هلند، تمکن مالی فرد تبعه ی هلند می باشد که برای اثبات این موضوع باید فیش حقوقی ارائه دهد. این فیش حقوقی باید طوری باشد که تامین زندگی هر دوی انها را بدهد.

همچنین فرد تبعه ی هلندی باید مکانی را به عنوان محل زندگی ارائه دهد. این امر بسیار مهم است چون فرد باید اثبات نماید که مکانی را جهت زندگی با این فرد دارد. ممکن است سوال ایجاد شود که محل زندگی باید حتما برای خود فرد باشد یا خیر؟ فرد می تواند محلی را اجاره نماید.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور هلند:

 • سند معتبر( پاسپورت)
 • اثبات صداقت در رویه ی ازدواج و اینک این ازدواج صوری نیست.
 • ازمون (tuberculosis test) ملیت های خاص از این تعهد مستثنی هستند.
 • ارائه اطلاعات صحیح ( افراد باید اطلاعات خود را به طور صحیح اعلام نمایند به علت حمایت از مدارک ارائه شده)
 • ازدواج با یک فرد تبعه ی هلند
 • همسر یا نامزد شما باید به مدت حداقل یکسال در کشور هلند بماند. البته در نظر داشته باشید این امر برای همسر یا نامزدی که اجازه موقت به منظور مطالعه، محقق علمی، کار به عنوان یک کارمند و یا سرمایه گذاری و خود اشتغالی امده اند، صدق نمی کند.
 • امضای عقدنامه
 • همسر باید حمایت مالی را برای حداقل مدت ۱۲ ماه از اول رویه اثبات نماید.
 • سن ۲۱ سال به بالا ( البته طبق توافق نامه ی انجمن ec با ترکیه، حداقل سن برای اتباع ترکیه و اعضای خانواده ان ۱۸ سال است)

موسسه حقوقی ملک پور شما را در زمینه ی اخذ ویزای ازدواج راهنمایی خواهد کرد و شما می توانید با تماس رایگان تلفنی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

حق کار فرد بعد از ورود به کشور چه وضعیتی را دارد؟ فرد به محض ورود به هلند باید به شهرداری محل زندگی خود مراجعه نماید و فرم مخصوص به سوابق کاری خود را پر نماید.

البته در اخر بهتر است بدانید برای ورود به کشور هلند راه های دیگری هم وجود دارد مانند تحصیل در کشور هلند، کار در کشور هلند که می توانید از این طرق هم برای اقامت و تابعیت اقدام نمایید.

شما می توانید با مراجعه به سایت حقوقی ملکپور و کسب اطلاعات در رابطه با تحصیل در کشور هلند جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور هلند اقدام نمایید.

همینطور با ورود به کشور هلند می توانید جهت سفر به کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا اقدام نمایید. تعدادی از کشورها هستند که عضو اتحادیه اروپا می باشند مانند هلند، سوئد، اتریش، المان، فرانسه و …. که شما بدون هیچ ویزایی می توانید در بین این کشورها سفر داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید. و یا با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما در باب مهاجرت به هلند بهره مند گردید .

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

28 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   نامزد شما در هلند باید ثابت کند که می تواند هزینه های زندگی هر دو شما را تامین کند و در صورت تایید می تواند برای شما دعوتنامه بفرستد.

   پاسخ
 1. سارا احمدی گفته:

  سلام من و نامزدم الان ترکیه هستیم قصد اقامت هلند را داریم بایدترکیه ازدواج کنیم یا هلند برای سهولت

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اگه همسرتون شهروند هلند نباشه ازدواج شما در هر جایی منجر به اقامت هلند براتون نمیشه چرا که برای اقامت هلند از طریق ازدواج باید یکی از زوجین هلندی باشن یا پاسپورت هلند رو داشته باشن.

   پاسخ
 2. جورج چهاربخشی گفته:

  سلام , خسته نباشید . یک سئوال مهمی دارم که سئوال خیلی ها است در هلند . کسانی که به هر دلیلی بیکار هستند و تحت پوشش دولت یعنی آوت کرینگ هستند و یا از موسسه ای دستمزد دریافت می کنند مثل اینکلا سیوو خرسبو , آیا قانون از آنها حمایت می کند برای ازدواج کردن و تشکیل خانواده دادن ؟ یا کسانی که مریض هستند . من یک پسر 43 ساله مجرد هستم . اقامت و پاسپورت هلند را دارم . به علت مشکلات جسمی , 4 سال پیش بدون داشتن گواهی دکتر به طور توافقی و با طرح مشکلم با شهرداری , مسئولین دولتی به من اجازه دادند که کار نکنم و در خانه بمانم . البته بعد از یک سال من را فرستادند به پارتسی پاسی یعنی در یک گروه فقط برای جمع شدن دور هم و با هم بودن هفته ای سه روز . دوست دختر من 30 ساله مجرد و در فیلیپین زندگی می کند . آیا می توانم او را به هلند بیاورم ؟ البته من هنوز از نزدیک با این دختر نبوده ام و فقط دوستی ما از طریق اینترنت بوده است . آیا قانون در این صورت از بیماران حمایت می کند به بهانه مراقبت و پرستاری همسر ؟ البته ما واقعاً قصد ازدواج داریم و نه فریب دولت هلند را . شنیده ام که متقاضی ازدواج باید در هلند درآمدی بالای 1620 یورو داشته باشد و نامزد او هم باید در سفارت هلند در کشور خودش امتحان زبان بدهد و در صورت قبولی می تواند بعنوان ازدواج به هلند وارد شود ؟ آیا کشور فیلیپین هم شامل این قانون ها می شود ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز اخذ ویزای ازدواج شرایط خاص خود را دارد. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و سابقه دیدار داشته باشید و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی شما جهت تشکیل زندگی مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را برای همسرتان اخذ نمایید.
   مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/اقامت-از-طریق-ازدواج/

   پاسخ
 3. پوریا گفته:

  درود بر شما
  من قصد ازدواج با یکی از دختران فامیل که از کودکی با خانواده در هلند هستند رو دارم ولی خب به دلیل نسبت نزدیک فامیلی در طول این مدت تقریباً بیست سال بارها همدیگرو دیدیم آیا منم برای ازدواج با ایشون حتماً باید دو سال باهاشون نامزد باشم ؟!؟!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. قوانین برای همه یکسان است ولی در صورتی که بتوانید اثبات نمایید که به مدت 2 سال اخیراً با ایشان در ارتباط بوده اید و دیدار داشته اید برایتان به احتمال زیاد کفایت خواهد نمود. در کل، در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی همسر شما جهت تشکیل زندیگ مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

   پاسخ
 4. Hengameh گفته:

  سلام خسته نباشین ،من با ی آقایی ک اقامت دائم هلند رو داره آشنا شدم ،قراره باهم ازدواج کنیم وهلند زندگی کنیم آیا بهمین راحتی میشه اقامت هلند و اخذ کرد ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی همسر شما جهت تشکیل زندیگ مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

   پاسخ
 5. ناصر گفته:

  باتشکر از اطلاعات ارزنده شما خواهشا راهنمایی بعرمایید چگونه میتوانم بایه نفر جهت ازدواج آشنا شم با تشکر فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. لطفا توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت از طریق ازدواج باید ازدواج حقیقی باشد و با ارائه اسناد اثبات شود. در غیر این صورت می تواند مجازات هایی همچون زندان یا جریمه نقدی در پی داشته باشد.

   پاسخ
 6. Milad گفته:

  سلام در صورت ازدواج با شخص هلندی به محض ورود بع هلند آیا احازه کار داده می شود یا باید س سال طی بشه؟

  پاسخ
 7. ندا عباسی گفته:

  باسلام من یکساله لا به اقایی عراقی اشنا شدم و الان قصد ازدواج دارم با ایشون .ولی نمیدونم چون اوتگیری میگیرام از کشور هلند چتور میتونم اسپاسر ایشون بشم در صورتی که ایشون وضع مالیش خوبه.چتور ایشون میتونن اقدام به ویزای ازدواج کنن میشه منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. Sami گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت دست اندر کاران محترم موسسه حقوقی ملک پور ، آیا چگونه می توان با فردی در کشور هلند جهت ازدواج ، ارتباط برقرار کرد . در ضمن اگر بعد از یک و یا چند ماه به توافق در این رابطه به تفاهم رسیده باشیم آیا این مدت زمان کفایت ندارد و اگر جهت صحت موضوع نیاز به معتبرترین اسناد می باشد بنده حاضر هستم اینکار را بکنم . لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفتر وین ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 9. فهیم افطلی گفته:

  سلام وعرض ادب تقدیم میدرم،
  من سه سال میشود که آلمان هستم سه ماه پیش با یک دختر هالندی آشنا شدم و حالا میخواهیم با هم ازدواج کنیم،
  ولی نمیدانیم چی کاری باید کنیم اول؟
  من قبول نشده ام در آلمان ؟
  ولی زبان آلمانی را خوب بلدم وهالند هم کم وبیش حرف میزنم؟
  میشود بگوید چی اقداماتی را اول باید انجام بدهم؟
  یا اسپانسر ام چی باید کند؟ چی کارهای را انجام بدهد؟؟
  تشکر روز خوش

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب باید کارشناسان در مشاوره مدارک مورد نیاز را خدمت شما اعلام کنند. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. داریوش گفته:

  با سلام و عرض ادب من با خانومی ایرانی اشنا شدم که با خانوادش ۱۷ ساله هلند زندگی میکنن و خودش پزشک یه بیمارستان سالمندانه و الان قصد داریم باهم ازدواج کنیم اگه میشه لطف کنین و راهنماییم کنین با تشکر

  پاسخ
 11. خدایاری گفته:

  با سلام و عرض ادب
  یک فرد ایرانی که چند سالیه هلند زندگی میکنه و اقامت اونجا رو داره به صورت دایم میگیره خواستگار خواهر من شده و میخواد باهاش ازدواج کنه. اونجا کار میکنه و درس هم میخونه. مشکل اومدن به ایران داره و ما باید بریم یه کشور دیگه ببینمش. میخواستم بدونم شرایط ازدواج با این مورد و بحث ثبت ازدواج و رفت و آمد خواهرمون به چه صورت میشه؟ یعنی میشه کاملا قانونی ازدواجشون در ایران هم ثبت بشه و خواهرم بتونه رفت و آمد کنه؟؟ لطفا من رو در این خصوص راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  پاسخ
 12. کاظمی گفته:

  سلام صبحتون بخير
  حقيقتش اسم شما را توي سايت پيدا كردم چون دنبال يك وكيل خوب و مجرب ايراني در هلند بودم
  من قبلا مقيم امارات (دوبي) بودم و در اونجا با اقايي كه پاسپورت هلندي داره و اونجا بمدت بيست وپنج سال زندگي ميكرده و جدا شده اشنا شدم
  بعد از اين سه سال اشنايي و علاقمندي تصميم گرفتيم كه به هلند بيايم و ازدواج هلندي داشته باشيم
  در حال حاضر ويزاي اروپا دارم و سه ماه پيش هم با اين اقا هر دو در هلند بمدت ده روز بوديم و از اونجا خوشم اومد
  بيست و هشتم مارچ دوباره داريم با هم ميايم كه فرم MD46 براي ثبت ازدواج در هلند را پركنيم
  ميخواستم ببينم شما براي تسريع كار (گرفتن اقامت از طريق ازدواج) چه كمكي ميتوانيد به ما بكنيد
  و اينكه من يك دو قلو پسر دارم كه الان هجده سال و نيم سنشون هست براي اونها چكار ميشه كرد
  اگر قبل از امدن به هلند تو اين دو هفته باقي مانده مدرك و فرمي لازم هست كه بگيرم تا چيزي را اظهار كنم كه به تسريع كار كمك كنه ممنون ميشم كمكم كنيد
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. حمید گفته:

  سلام وعرض ادب بنده حمید۲۴ساله دیپلم گرافیک ..شغل فروشنده وبازیگر تاتر در استان و وضع مالی خانوادگی نسبتا خوب…وعلاقه وانگیزه دارم جهت اخذ اقامت وتابعیت از طریق ازدواج در یکی از کشور های هلند…المان…سوید..یا لهستان اقدام کتم از چه راهی وچطور پیشنهاد میکنید وکدام از کشورها بهتر است اما فعلا شخص مورد نظر را پیدا نکردم چطور میتونم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ