ازدواج در نیوزیلند

ازدواج در نیوزیلند یکی از راههای مهاجرت به نیوزیلند و اخذ اقامت نیوزیلند میباشد که پس از چند سال زندگی و تداوم ازدواج میتواند در ابتدا پس از حداقل سه سال به اقامت دائم نیوزیلند و پس از چند سال به اخذ پاسپورت نیوزیلند و اخذ تابعیت نیوزیلند منجر گردد، در این مقاله  سعی شده است که در مورد  ازدواج در نیوزیلند توضیحاتی جامع داده شود تا کمکی باشد برای متقاضیان بحث ازدواج در نیوزیلند . با ما همراه باشید.
طبیعی است که با ازدواج در نیوزیلند با یک شخص نیوزیلندی شما نیز می توانید به عنوان یک فرد خارجی اقامت نیوزیلند و پس از حداقل سه سال زندگی بعد از گذراندن آزمون عرف اجتماعی و قانونی و همینطور آزمون زبان ابتدا اقامت دائم نیوزیلند و پس از مدتی تابعیت نیوزیلندی و پاسپورت نیوزیلندی خود را دریافت کنید.

در ابتدا پیشنهاد اکید داریم که اگر قصد مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج در نیوزیلند و اخذ اقامت و تابعیت نیوزیلند و یا هر کشور دیگری را دارید حتما به ویدیوی تهیه شده توسط استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) و فایل صوتی در باب ازدواج توجه بفرمایید ، پاسخ بسیاری از سوالات شما عزیزان در این فایلها موجود است و شما میتوانید پس از گوش دادن این فایلها درصورت نیاز به مشاوره ی بیشتر با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس تلفنی رایگان داشته باشید.

video ازدواج در نیوزیلند
audio ازدواج در نیوزیلند
audio ازدواج در نیوزیلند

اطلاعاتی کوتاه در مورد کشور نیوزیلند( زلاند نو) :
می توان گفت کشور نیوزیلند و یا همان زلاند نو کشوری دور افتاده نسبت به دیگر کشور های جهان است. این کشور مجموعه ای از ۲ جزیره ی اصلی و بزرگ و همچنین تعداد بسیاری جزیره ی کوچکتر است که پایتخت و بزرگترین شهر آن شهر آکلند است. این کشور در قسمت جنوب غرب اقیانوس ارام قرار گرفته است و نزدیک ترین کشور به آن کشور استرالیا است که مرز بین دو کشور دو هزار کیلومتر با یکدیگر فاصله دارد. این کشور علی رقم وسعت بزرگ خود جمعیتی کم و در حدود چهار و نیم میلیون نفر دارد که بیش از سه چهارم آن اروپایی تبارانی هستند که در دویست سال گذشته به آن پای گذاشته اند . این کشور جزو کشور های ثروتمند و پیشرفته ی جهان قرار دارد. و زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و می توان گفت این کشور هم چنان تحت سرپرستی و حکومت بریتانیا قرار دارد.

روشهای ثبت ازدواج در نیوزیلند :
قبل از هر گونه اقدام برای ثبت ازدواج در کشور نیوزیلند در ابتدا شما باید تصمیم بگیرید که از چه راهی می خواهید ازدواج خود را در این کشور ثبت کنید. به طور کلی دو راه برای ثبت ازدواج در نیوزیلند وجود دارد.

1- ثبت ازدواج در نیوزیلند توسط یک برگزار کننده ازدواج رسمی

2- ثبت ازدواج در نیوزیلند توسط دفتر اسناد رسمی و ازدواج

 

1- ثبت ازدواج در نیوزیلند توسط یک برگزار کننده ازدواج رسمی
در این روش شما می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

چه زمانی و کجا می خواهید ازدواج کنید.
می توانید قسم نامه خود را خودتان بنویسید.
شما می توانید یک برگزار کننده ی مستقل مذهبی نیز انتخاب کنید(به عنوان مثال برای ازدواج اسلامی مسلمانان)
در این روش این شرکت های  برگزار کننده ی ازدواج تمامی مراحل را برای شما انجام می دهند و شما نیاز به انجام پروسه های اداری نخواهید داشت.

در قسمت پایین شما می توانید اسامی چند تا از بهترین شرکت های ثبت ازدواج را ببینید:

Emma Newborn

Independent marriage celebrant

22 Princes Street
Auckland
Auckland
1010

Email: eknewborn@hotmail.com

Mob: 0220664500

http://www.peagreenceremonies.co.nz

Aaron Bloomfield

Independent marriage and civil union celebrant

Beaumont Street
Auckland

Email: hitched@aaronbloomfield.com

Mob: 0274277414

http://www.aaronbloomfield.com

Lance Hutchison

Independent marriage celebrant

26 Albert Street
Auckland
Auckland
1010

Email: lance.kim@xtra.co.nz

Ph: 093583318

Mob: 0212227549

Noel Woods

Independent marriage celebrant

82 Fisher-Point Drive
Auckland
Auckland
1010

Email: joelwoodsnz@gmail.com

Ph: 02108340707

Mob: 02108340707

2- ثبت ازدواج در نیوزیلند توسط دفتر اسناد رسمی و ازدواج
در این روش شما دیگر انجام پروسه را به شرکت های برگزار کننده نمی سپارید و خودتان و همسرتان به دفتر اسناد رسمی رفته و ازدواج خود را در این دفاتر ثبت میکنید. دقت کنید در این روش شما نمی توانید مراسم ثبت ازدواج خود را شخصی سازی نمایید.
در قسمت پایین شما می توانید اسامی چند دفتر رسمی را برای امر ازدواج در شهر های اصلی در این کشور به همراه اطلاعات تماس و وب سایت ببینید.

Auckland registry office

Street address: Level 6, AA Building
99 Albert Street
Auckland 1010
(Show map) (external site link)
Postal address: Registrar of Births, Deaths and Marriages
PO Box 6147
Auckland 1141
Email: bdm.nz@dia.govt.nz
Opening hours: Monday to Friday 8:30am to 5:00pm, except Wednesday 9:00am to 5:00pm
Phone: +64 4 463 9362

Manukau registry office

Street address: 7 Ronwood Avenue
Manukau 2104
(Show map) (external site link)
Postal address: Registrar of Births, Deaths and Marriages
PO Box 76222
Manukau City
Auckland 2241
Email: bdm.nz@dia.govt.nz
Opening hours: Monday to Friday 8:30am to 5:00pm, except Wednesday 9:00am to 5:00pm
Phone: +64 4 463 9362

Whakatane District Court

Street address: 7 Pyne Street
Whakatane 3120
(Show map) (external site link)
Postal address: DX: JX10575
Email: whakatane.dc@justice.govt.nz
Opening hours: Monday to Friday 9:00am to 5:00pm
Phone: 0800 268 787

تهیه سند ازدواج در کشور نیوزیلند :
شما برای اینکه بتوانید در کشور نیوزیلند ازدواج کنید باید از قبل سند ازدواج تهیه کنید. شما باید حد اقل  ۳ روز کاری قبلی از انجام ثبت ازدواج خود سند اولیه را تهیه کنید. تهیه این سند در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار هزینه دارد و شما نباید مشمول یکی از موارد زیر باشید:
-افرادی که قبلا در نیوزیلند ازدواج کرده اند. مگر اینکه طلاق گرفته باشند. به این معنی که دو همسری در قانون اساسی کشور نیوزیلند جایی ندارد.
-اگر زیر ۱۶ سال سن داشته باشید نمی توانید در کشور نیوزیلند ازدواج کنید (اگر ۱۶ و یا ۱۷ سال داشته باشید برای ازدواج باید حتما اجازه ی رسمی پدر یا مادر و یا پدر خوانده و مادر خوانده را داشته باشید)

بعد از تهیه سند اولیه ازدواج و مراجعه به موسسات برگزار کننده ی ازدواج و یا دفتر اسناد رسمی این نهاد ها ازدواج شما را ثبت رسمی می نمایند و یک کپی از سند نهایی ازدواج را نزد خود نگه داشته و یک کپی نیز به شما می دهند. اگر شما بخواهید که سند ازدواج خود را به یک ارگان رسمی ارایه دهید می باید از نهاد برگزار کننده ی ازدواج خود تقاضای سند رسمی ازدواج نیز بنمایید.

تغییر نام ها بعد از ازدواج در نیوزیلند :
اگر شما بخواهید اسم فامیلی خود را بعد از ازدواج تغییر دهید نیاز نیست کار ویژه ای انجام دهید و می توانید این درخواست را از نهاد برگزار کننده ازدواج خود و یا دفتر اسناد رسمی در زمان ثبت ازدواج داشته باشید. البته دقت کنید که بعد از مراجعه به بانک ها و مراکز دولتی در ماه های اول این مراکز برای اثبات تغییر نام خانوادگی شما از شما سند نهایی ازدواج را خواهند خواست.

در این مقاله به شرایط ازدواج در نیوزیلند پرداختیم .شایان ذکر است قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت به نیوزیلند حتما با وکیل مهاجرت و یا موسسات حقوقی معتبر سراسر کشور و وکلای حقوقی در این موسسات مشورت نموده تا بهترین راه و کشور را با توجه به رزومه شما به شما معرفی نمایند. ازدواج در نیوزیلند شامل پروسه ای حقوقی بوده که تنها وکلای حقوقی متبحر در امر مهاجرت به نیوزیلند توانایی انجام آن را خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.