ازدواج در نیوزلند

ازدواج در نیوزلند

ازدواج در نیوزلند یکی از پرسش هایی متدوالی است که امروزه برای بسیاری از افراد پیش می آید . که آیا از طریق مهاجرت به نیوزلند و سپس گرفتن وکیل مهاجرت و سپس  ازدواج در نیوزلند می توان به اخذ اقامت نیوزلند و یا اخذ تابعیت نیوزلند رسید . ازدواج در نیوزلند میتواند فرصت مناسبی برای متقاضیان اخذ تابعیت نیوزلند باشد .دراین مقاله به بررسی ازدواج در نیوزلند پرداخته ایم.

فایل های موسسه mie درباب ازدواج با خارجی

video ازدواج در نیوزلند
audio ازدواج در نیوزلند

شرایط عالی وکم نظیر در کشوری که از نظر زیبایی و طبیعت فوق العاده می باشد و دارای نظام سیاسی با ثبات می باشد که همه این عوامل نیوزلند را در لیست کشورهای مناسب برای مهاجرت به نیوزلند قرار داده است .

  قبل از پرداختن به بحث ازدواج در نیوزلند به توضیح مختصری در خصوص کشور نیوزلند می پردازیم :

کشور نیوزلند با آب و هوای مطلوب و زیبایی فوق العاده خود در شرق استرالیا قرار گرفته است و بخشی از اقیانوس آرام جنوبی را تشکیل داده است .شهر ولینگتون پایتخت این کشور  می باشد . نیوزلند به کشوری کوهستانی  و زیبا شهرت دارد .نیوزلند دارای جمعیتی بالغ بر 4/4 میلیون نفر می باشد و مساحتی به پهنای 268680  کیلومتر مربع دارد.

متقاضیان ازدواج در نیوزلند لازم است بدانند که پس ازاینکه معاهده وایتنگی (Waitangi) امضا شد، درفاصله زمانی 1840 تا سال 1948 هنگامی که قانون شهروندی ملی انگلیس و نیوزلند به تصویب رسید ساکنان نیوزلند ، بریتانیایی به حساب می آمدند ، تا اینکه در سال 1974 اولین بار واژه  “” british subject از گذرنامه هایی که در آن سال به چاپ رسید حذف شد و در نهایت کشور نیوزلند در تاریخ 1 ژانویه 1983 رسما از استعمار بریتانیا خارج شد و تبدیل به کشوری مستقل شد .

جهت پذیرش شهروندی و اخذ تابعیت نیوزلند  روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این راه ها اخذ تابعیت نیوزلند از طریق ازدواج در نیوزلند و یا پارتنرشیپ  میباشد که سعی ما بر این بوده است که  قوانین و جزییات آن را به اطلاع شما برسانیم .

  شراکت (partnership) در خصوص ازدواج در نیوزلند 

بر اساس قوانین سازمان مهاجرت نیوزلند و قوانین ازدواج در نیوزلند یکی از شرایط دریافت ویزا بر اساس نوع رابطه ،شراکت و یا پارتنرشیپ شما میباشد، بدین صورت که دونفر با جنسیت متفاوت و یا دو نفر هم جنس در یک رابطه واقعی و پایدار با هم زندگی کنند . که این رابطه می تواند در غالب یک ازدواج قانونی ویا یک رابطه واقعی و یک اتحاد مدنی باشد . بنابراین اگر همسر و یا شریک شما در حال حاضر در نیوزلند می باشد و همچنین اگر شما و پارتنرتان در حال درخواست ویزا برای ازدواج در نیوزلند و یا اخذ تابعیت و یا اقامت نیوزلند می باشید اعطای ویزا به شما بر اساس نوع رابطه و پارتنرشیپ شما می باشد .

هنگامی که شما متقاضی ازدواج در نیوزلند از شریک و یا همسر خود که دارای ویزا و یا تابعیت نیوزلند می باشد درخواست ویزا جهت اخذ اقامت و یا تابعیت ،بر اساس نوع رابطه خود ، می کنید سازمان مهاجرت نیوزلند با آن شخصی که دارای تابعیت ، اقامت و یا ویزای نیوزلند می باشد تماس میگرد تا صحت این رابطه بر مبنای ثبات و پایداری و واقعیت مشخص گردد

. مجوز ازدواج در نیوزلند برای شما به مدت سه ماه از تاریخ صدور پروانه است. بنابراین شما باید در طول این دوره در محل مورد نظر در مجوز، ازدواج کنید. اگر می خواهید جایگاه برگزاری عروسی خود را تغییر دهید، باید از دفتر امور مدنی منطقه خود مطلع شوید.

به محض این که مراسم شما تمام شده است، شما و همسرتان هر دو نسخه کپی شناسنامه ها را امضا می کنید. یکی برای نگه داشتن شما است، دیگری به اداره تولدها، مرگ، و ازدواج ارسال می شود تا رسما ازدواج خود را ثبت کنید. شما می توانید یک گواهی ازدواج را از این اداره پس از دریافت کپی مشخص شده، دریافت کنید.

در خصوص ازدواج در نیوزلند خوب است بدانید:

در نیوزیلند، اگر میخواهید نام خانوادگی خود را پس از ازدواج در نیوزلند تغییر دهید، مجبور نیستید از طریق فرایند تغییر نام رسمی وارد شوید. به سادگی با استفاده از نام خانوادگی جدید خود شروع به استفاده از گواهی ازدواج خود کرده و به عنوان شناسه در هنگام به روز رسانی از نام خود در حساب های بانکی، گذرنامه، مجوز های رانندگی و غیره استفاده کنید .

شرایط ازدواج در نیوزلند 

رابطه شما متقاضی ازدواج در نیوزلند و شخصی که با او در یک شراکت عاطفی قرار دارید باید شرایطی را دارا باشد  از جمله :

الف_سن بالای 18 سال . در غیر این صورت برای سنین کمتر از 18 مثلا 16 یا 17 ساله رضایت والدین وسرپرست الزامیست.

ب_قبل از درخواست ویزا باید حتما یکدیگر را ملاقات کرده باشید .

ج_دو شخص نباید از بستگان نزدیک باشید.

الزامات اثبات رابطه (partnership requirement) برای ازدواج در نیوزلند 

جهت ازدواج در نیوزلند و همچنین اخذ تابعیت نیوزلند از طریق ازدواج و پارتنرشیپ اشخاصی که در یک رابطه قانونی ازدواج و یا یک رابطه عاطفی واقعی هستند باید بتوانند واقعیت این رابطه را اثبات کنند .بنابراین شما متقاضی ازدواج در نیوزلند باید بتوانید به سازمان مهاجرت ثابت کنید که در یک رابطه واقعی و پایدار با یکدیگر زندگی میکنید .

زندگی با هم به معنای به اشتراک گذاشتن یک خانه برای برای پارتنر و یا شریک زندگی خود است که نباید شامل این موارد باشد:

الف_داشتن خانه جداگانه برای حود و صرف ساعات محدود در خانه پارتنر

ب_زندگی مشترک فقط در ایام تعطیل

ج_خانه های مجزا در همسایگی هم

ارزیابی رابطه افراد برای ازدواج در نیوزلند توسط سازمان مهاجرت (assessing partnership) :

مرحله بعد برای ازدواج در نیوزلند ارزیابی مواردی است که برای اخذ تابعیت نیوزلند از طریق ازدواج و

پارتنرشیپ نیاز مند تایید موارد زیر از سوی سازمان مهاجرت است :

1_ شما متقاضی ازدواج در نیوزلند چه مدت با هم در یک رابطه قانونی و واقعی بوده اید .

2_ شما متقاضی ازدواج در نیوزلند چه مدت به عنوان زن و شوهر و یا زوج با یکدیگر زندگی کرده9 اید .

3_ آیا از یکدیگر حمایت مالی میکنید .

4_چگونه مسئولیت های مالی را به اشتراک میگذارید.

5_میزان تعهد متقاضیان ازدواج در نیوزلند به یکدیگر .

6_آیا دارایی های خود را به اشتراک می گذارید .

7_سهم وظایف و میزان تعهد و مسئولیت های شما در قبال کودکتان .

8_اشتراک گذاری وظایف خانگی پس از ازدواج در نیوزلند

9_آیا دیگران نوع رابطه شما را تشخیص می دهند.

شواهد اثبات رابطه (evidence of partnership) برای ازدواج در نیوزلند 

شما متقاضی ازدواج در نیوزلند و شریک زندگیتان باید بتوانید شواهد کافی برای اثبات یک رابطه واقعی و پایدار را ارائه دهید .اگر از منابع رسمی شواهد بیشتری کسب کنید اعتبار بیشتری خواهید داشت به عنوان مثال یک قرار داد اجاره مشترک که نشان دهنده تاریخی است که شما و شریکتان یک ملک را برای شروع زندگی مشترکتان اجاره کرده اید . شما متقاضی ازدواج در نیوزلند لازم نیست همه اسناد ذکر شده را ارائه دهید اما هر چه شواهد بیشتری ارائه دهید تصمیم گیری برای اخذ تابعیت نیوزلند از طریق ازدواج و پارتنرشیپ برای شما ساده تر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اثبات هدف ازدواج در نیوزلند 

شواهدی که نشان میدهد شما در یک رابطه ثابت و واقعی هستید :

1_گواهی ازدواج

2_گواهی تولد هر کودک که نشان دهنده این باشد شما مشترکا پدر و مادر آن کودک هستید.

3_عکس های شخصی که در آن واقعی بودن رابطه شما را برای ازدواج در نیوزلند اثبات کند

4_شواهدی که نشان دهنده اوقات فراغت شما با هم باشد

5_حساب های بانکی مشترک جهت ازدواج در نیوزلند

6_قرارداد اجاره مشترک یا وام خانه

… و شواهدی ازین قبیل که در جهت اثبات واقعی بودن رابطه شما و هدف ازدواج در نیوزلند موثر باشد .

اگر شما و شریکتان برای مدتی مجبور به جدایی باشید باید علت ،مدت زمان و را ههای ارتباطی و تماس خود را در مدت جدایی به سازمان مهاجرت اطلاع دهید تا تصمیم گیری برای ازدواج در نیوزلند برای شما ساده تر شود .

پس از ارزیابی همه این موارد و تایید صحت این رابطه از طرف سازمان مهاجرت نیوزلند بعد از یکسال اقامت پارتنرشیپ اعطا میشود که اگر این رابطه بعد از 2 سال همچنان تداوم داشته باشد یعنی جمعا 3 سال زندگی مشترک با همسر و یا شریک عاطفی اقامت دائم نیوزلند داده میشود و سه سال بعد از اعطای اقامت دائم در نهایت شما متقاضی ازدواج در نیوزلند شهروند رسمی و قانونی کشور نیوزلند و ذارای تمام حقوق قانونی این کشور خواهید شد .

با توجه به اینکه در متن به صورت اجمالی به موضوع اخذ تابعیت نیوزلند از طریق ازدواج در نیوزلند پرداخته شد میتوان گفت که بر اساس قوانین این کشور با گذراندن تمامی موارد فوق و اثبات یک رابطه واقعی در یک پروسه زمانی یک سال از شروع درخواست اقامت تا 6 سال پس از آن شما از یک شهروند با اقامت موقت به یک شهروند نیوزلند که دارای تابعیت کشور نیوزلند است  تبدیل خواهید شد .

در این مقاله ما تمام سعی خود را بر آن داشتیم تا بتوانیم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفید و جامع شما را از کلیه قوانین مهاجرت به نیوزیلند از طریق ازدواج و شرایط  ازدواج در نیوزلند و شرایط اخذ اقامت وتابعیت نیوزیلند آگاه کنیم . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE  ، با مجربترین مشاورین و کارشناسان در زمینه های قانونی راهنمای شماست  و شما می توانید برای اخذ مشاوره کامل در زمینه متناسب با شرایط خود با دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.