ازدواج در فنلاند

ازدواج در فنلاند

ازدواج در فنلاند و آثار حقوقی ازدواج در فنلاند جهت مهاجرت به فنلاند 2018 و اخذ اقامت دائم فنلاند و همچنین اخذ تابعیت فنلاند و اخذ پاسپورت فنلاندی از طریق ازدواج در فنلاند را در این مقاله به بحث گذاشته ایم. بهتر است در ابتدای امر بدانید  کشور فنلاند عضو اتحادیه  اروپا و شنگن می باشد که افراد تبعه ی این کشور میتوانند بدون اخذ ویزا  به سایر کشورهای عضو سفر کنند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به موسسه ی حقوقی ملک پور مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید. تابعیت در کشور فنلاند چگونه است؟ اقامت در کشور فنلاند به چه صورت است؟ هزینه های زندگی در کشور فنلاند چه میزان است؟آیا میتوان از طریق ازدواج در فنلاند اقامت و تابعیت را کسب کرد؟شرایط زندگی در کشور فنلاند چگونه است ؟

راههای بسیاری برای مهاجرت به کشورهای مختلف وجود دارد از جمله ی این  راهها میتوان به مهاجرت از طریق کار ، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج و …  می باشد.در این مقاله موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما امکاناتی را فراهم می کند تا بتوانید از کشور مورد اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید.

اخذ تابعیت در کشور فنلاند

کشور فنلاند سیستم خون را دارا می باشد یعنی از طریق پدر و مادر به فرزندان تابعیت کشور فنلاند اعطا میشود. و سیستم خاک را هم به طور فرع قبول دارند.

در کشور فنلاند بر عکس کشور ایران تابعیت مادر تاثیر بیشتری از تابعیت پدر دارد به گونه ای که اگر فرزند مادر فنلاندی داشته باشد خود به خود از بدو تولد فنلاندی محسوب می شود.

راههای متعددی برای اخذ تابعیت کشور فنلاند وجود دارد که یکی از این راهها اخذ تابعیت از طریق پدر و مادر می باشد کسی که پدر و مادر فنلاندی داشته باشد  و از پدر و مادر فنلاندی به دنیا امده باشد می تواند اقامت و تابعیت کشور فنلاند را اخذ نماید.

در مورد فرزند خواندگی می توان گفت: فرزند خوانده ای که یکی از والدینش پدر یا مادر تبعه ی فنلاند باشند فرزند هم به تبعیت از آن والد می تواند تبعیت کشور فنلاند را اخذ نماید.

کشور فنلاند سیستم خون را دارا می باشد.

اگر فردی در خارج از کشور فنلاند به دنیا آمده باشد ولی پدر و مادرش تبعه ی کشور فنلاند باشند ، فرزند هم تابعیت کشور فنلاند را اخذ می نماید.

شخصی که می خواهد تابعیت کشور فنلاند را اخذ نماید نباید سابقه ی کیفری داشته باشد.

فردی که سن او بین ۱۸ تا ۲۲ سال می باشد و مدت طولانی در کشور فنلاند اقامت داشته است می تواند تابعیت و اقامت کشور فنلاند را اخذ نماید.

نکته ی حائز اهمیتی که می توان گفت این است که کشور فنلاند  تابعیت مضاعف را هم می پذیرد .

ازدواج با تبعه ی فنلاندی

اگر شخصی قصد ازدواج با یک تبعه ی فنلاندی را داشته باشد پس از تزدواج می تواند اقامت و تایعیت کشور فنلاند را اخذ نماید.

اگر فردی قبلا ازدئاج کرده باشد و حال قصد ازدئاج با یک تبعه ی فنلاندی را داشته باشد باید فرد ازدواج قبلی  خود را که ملغی شده اثبات کند و بعد با تبعه ب فنلاند ازدئاج کند مثلا گواهی فوت همسر صابق خود ویا حکم طلاق  را ارائه نماید.

قانون کشور فنلاند ازدواج همجنسگرایان را از طریق مشارکت های ثبت شده به رسمیت شناخته است و از حقوق هم برخوردار هستند.

اگر همسر شما یک شهروند فنلاندی باشد که در فنلاند اقامت یا سکونت دارد اجازه ی اقاکمت برای شما بر اساس روابط خانوادگی اعمال می شود.

شخص تبعه ی کشور فنلاند که قصد ازدواج با تبعه ی فنلاندی را دارد باید اثبات کند که می تواند هزینه ی زندگی خود و همسرش  وسیله ی امرار معاش را تامین کند.

از دیگر مواردی که می توان گفت داشتن گواهی ازدواج می باشد.به عنوان مثال اگر یک شهروند فنلاندی در خارج از کشور ازدواج کرده باشد ازدواج وی باید در فنلاند در یک دفتر ثبت ان را ثبت نماید.

هنگامی که فردی با تبعه ی فنلاندی ازدواج می کندفرد و همسرش می توانند در فنلاند یک نام خانوادگی مشترک داشته باشند ئ همچنین نام خانوادگی خود را نیز حفظ کنند.

در کشور فنلاند عقد ازدواج به صورت های مختلفی انجام می شود . عقد کلیسایی و عقد غیر کلیسایی . در زمان عقد باید هر دئ طرف حضور داشته باشند و شاهدین عقد هم باید در محل عقد حاضر باشند.

افرادی که دارای مذهب مسیحی هستند حتما باید به صورت عقد کلیسایی ازدواج کنند.

ازدواج در فنلاند بصورت صوری پذیرفته شده نیست و اگر پلیس محلی کشور فنلاند متوجه صوری بودن عقد ازدواج شود می تواند اقامت و حتی تابعیت را از فرد خارجی سلب نماید.

اگر فرد خارجی با یک تبعه ی کشور فنلاند ازدئاج کند می تواند به سفارت فنلاند در کشور خود مراجعه کند و اقامت را اخذ کند.

هنگامی که فرد خارجی با یک تبعه ی فنلاندی ازدئاج می کند به محض ورود به کشور فنلاند باید اجازه ی اقامت خود را به پلیس  محلی فنلاند تقدیم کند.

اگر فرد تبعه ی کشور فنلاند قبل از اینکه با یک فرد خارجی ازدواج کند قبلا ازدواج کرده باشد و از همسر سابق خود جدا نشده باشد ، فرد خارجی که با تبعه ی کشور فنلاند ازدواج کرده خود نیز باید شرایط لازم و درامد کافی برای ورود به کشور فنلاند را دارا باشد.

چه کسانی می توانند به طور رسمی در کشور فنلاند ازدواج کنند ؟

افرادی که به سن ۱۸ سالگی تمام رسیده باشند،باید قبلا ازدواج نکرده باشند و یا ازدواج قبلی آنها به طور رسمی پایان یافته باشد.

حقوق و تکالیف شهروند فنلاندی

از حقوق یک شهروند فنلاندی می توان به اینئ مورد اشاره کرد که فقط یک فرد فنلاندی می تواند به شغل های مانند افسر پلیس یا قاضی یا نماینده ی مجلس در فنلاند محسوب شود.

همچنین از حقوق شهروند فنلاندی می توان به اجازه ی اقامت و کار در کل کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا اشاره کرد.

از تکالیف تبعه ی فنلاند این است که در هر موقعیتی به دفاع از کشور خود پرداخته و بر ای مردانی که به سن ۱۸ سال رسیده باشند، خدمت نظامی اجباری می باشد.

بسیاری از زوج ها ی جوان بر ای ازدواج پایتخت کشور فنلاند هلسینکی را انتخاب می کنند.کشور فنلاند جز کشورهای اسکاندیناوی می باشد پایتخت کشور فنلاند  هلسینکی است. حکومت کشور فنلاند جمهوری می باشد و زیان رسمی مردم فنلاند فنلاندی و سوئدی است . واحد پول کشور فنلاند یورو می باشد و کشور فنلاند با شهرهای نروژ ، روسیه و سوئد همسایه است.

در رابطه با هزینه ی زندگی در کشور فنلاند  بهتر است بدانید که هزینه ی زندگی در کشورهای مختلف با توجه به سطح زندگی افراد کاملا متفاوت است .

در نهایت می توان گفت که کشور فنلاند از لحاظ زندگی در سطح نسبتا خوبی قرار دارد و هزینه ی زندگی در این کشور مناسب می باشد و از راههای متفاوتی از جمله ازدواج در فنلاند می توانید برای اخذ اقامت و تابعیت کشور فنلاند اقدام کنید . با توجه به این که کشور فنلاند جز کشورهای اسکاندیناوی است نسبت به سایر کشورهای اسکاندیناوی کشور فنلاند از شرایط مناسب تری بر خوردار است و زندگی در این کشور به مراتب بهتر از سایر کشورهای اسکاندیناوی می باشد.  این کشور از سیستم خون در اهدای تابعیت پیروی می کند. جهت کسب اطلاعات بیبشتر در رابطه با امر مهاجرت می توان به وب سایت موسسه ی حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید.

در صورت اطلاعات بیشتر درباره ازدواج در فنلاند می توانید از مشاوره رایگان با وکلای حاذق حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.