ازدواج در عمان

  • شرایط ازدواج در عمان
  • سن ازدواج در عمان
  • ملزومات ازدواج در عمان
  • مدارک لازم جهت ازدواج در المان
ازدواج در عمان 300x300 ازدواج عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط ازدواج در عمان

عمان یعنوان یک کشور عربی کوچک اما ثروتمند قوانین خاص خودرا جهت مهاجرت و اخذ اقامت و تابعبت داردکه غالبا دشوار هم هستند.ازدواج در عمان و کسب تابعیت عمان از طریق ازدواج یکی از راههای مهاجرت به عمان می باشد که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است.

فایل تصویری موسسه ملک پور درازدواج با فرد خارجی

video ازدواج عمان

سن ازدواج در عمان

کشور های عربی تقریباً دارای نظام حقوقی مشابهی هستند که یکی ازاین شباهت ها این نظام های حقوقی سن ازدواج است ، لذا در عمان سن بلوغ ازدواج اخیراً بالا رفته است . در حال حاضر یکی از شرایط مهاجرت به عمان از طریق ازدواج این است که شخصی که تابعیت عمان را دارد باید بالای ۲۰ سال باشد .

ملزومات ازدواج در عمان

متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج در ابتدا لازم است توافقات رسمی خود را با پدر خانواده انجام دهد .معمولا این توافقات مادی از جمله جهیزیه و غیره بوده و تاثیر بسزایی ندارد ولی اگر شخصی که تابعیت عمان را دارد زن است ، مردی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج را دارد باید رضایت کامل پدر زن خود را بدست اورد .

همچنین شخص متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج باید در مراسم رسمی ازدواج خود دو نفر شاهدداشته باشد تا بتواند به ازدواج خود رسمیت بخشد . شهادت دو نفر باغث می شود که اسناد رسمی این عمل حقوقی کامل شود . همانطور که می دانید در اسلام این امکان وجود دارد که هر مرد ۴ همسر اختیار کند و یکی از شروط داشتن زوجه های متعدد این است که مرد باید تساوی را بین زوجین خود رعایت نماید ، نکته حائز اهمیت اینجا است که باید شخص متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواج و طرف مقابل زمان ازدواج حتما مجرد باشند ، حال یا اینکه ازدواجی نداشتند و یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق را داشته باشند و یا اینکه همسر وی فوت کرده باشد و گواهی فوت را ارائه دهند .

شخص متقاضی باید ۶ ماه متداوم و یا ۸ ماه غیر متداوم در یک سال در کشور عمان حضورفیزیکی داشته باشد . یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت در کشور عمان این است که شخص متقاضی باید ۱۸ ماه در سه سال اقامت در این کشور باشند . در غیر این صورت برای تمدید اقامت یک ساله و یا سه ساله خود را از دست می دهد .

اگر در زمان اقامت در این کشور فرد متقاضی مرتکب جرمی شود و آن جرم در کشور عمان جرم باشد از جمله سرقت و شخص مهاجر نیز در این کشور محکوم گردد، این تبعه از این کشور اخراج خواهد شد و دیگر تا دو سال نمی تواند تقاضای مهاجرت به عمان را دهد . هر دو طرف باید حداقل ۱۴ روز قبل از مراسم ازدواج خود در کشور عمان حضور داشته باشند .

اگر پس از ازدواج افراد قصد جدا شدن را دارند باید در نزدیک ترین زمان ممکن فرد مهاجر کشور عمان را ترک نماید ولی این امکان را دارد که پس از جدایی یک اسپانسر دیگر بیابد تا بتواند با ازدواج با وی و یا از طرق مختلف مهاجرتی از قبیل کار یا تحصیل یا ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در این کشور همچنان اقامت داشته باشد . تمدید اقامت بعد از مهاجرت به عمان از طریق ازدواج از طرقی که ذکر کردیم در هر حالت ممکن است .

مدارک مورد نیاز جهت ازدواج در عمان

سند اصل گواهی تولد
مجرد بودن زوجین
تکمیل فرم های مربوط به ازدواج
حضور حداقل ۱۴ روز قبل از مراسم ازدواج

سخن آخر

ازدواج در عمان و کشورهای عربی شرایط خاص خودرا دارد که همانطور که ذکر شد معمولا پیچیدگی هایی دارد اما باید توجه داشت که طرق مختلفی برای مهاجرت به عمان وجوددارد که یکی از ان ها ازدواج با یک تبعه عمانی می باشد.