ازدواج در دانمارک

ازدواج در دانمارک و اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک یکی از راه هایی است که افراد برای مهاجرت به دانمارک به آن می اندیشند. اگر به دنبال مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ازدواج در دانمارک هستید، دستیابی به اطلاعت کافی در مورد قوانین و شرایط ازدواج در دانمارک کمک شایانی به شما عزیزان خواهد کرد، همان طور که می دانید ازدواج در کشورهای مختلف آثار حقوقی متفاوتی بر جا می گذارد. ازدواج در دانمارک و با شخصی که تبعه این کشور می باشد می تواند منجر به اخذ تابعیت این کشور گردد. به طور کلی ازدواج به عنوان یکی از مهم ترین راه های شناخته شده جهت اخذ تابعیت و مهاجرت به کشورها شناخته می شود. استفاده از وکیل مهاجرتی که آشنا به قوانین و ساختارهای حقوق بین الملل در کشورهای گوناگون است می تواند بهترین راهنما در مسیر پیش رو باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش افتخار دارد با به کارگیری مشاورین باتجربه و توانمند در زمینه امور مهاجرت شما را جهت دریافت اطلاعات هر چه بیشتر در زمینه اخذ تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک و سایر راه های مهاجرت یاری نماید.

audio ازدواج در دانمارک

شرایط ازدواج در دانمارک

ممکن است خارجی ها در دانمارک ازدواج کنند. به منظور ازدواج در دانمارک، باید چندین شرایط را رعایت کرد و توصیه می کنیم دستورالعمل های زیر را با دقت بخوانید.

به طور معمول باید حدود 2 هفته قبل از ازدواج در دانمارک در یکی از شهرها(معمولا کوپنهاگ) اقامت داشته باشید. برای ازدواج باید در مرکز خدمات شهروندی حاضر شوید. در آنجا از شما خواسته می شود فرم ازدواج را پر کنید و آن را همراه با اسناد زیر ارائه دهید:

 • گذرنامه معتبر
 • مجوز اقامت، اگر شما در خارج از کشور زندگی می کنید
 • در صورت لزوم، ویزای شینگن یا مدارک ورود به دانمارک یا منطقه شنگن
 • گواهی وضعیت ازدواج: از جایی که شما متولد شده اید و از محل اقامت فعلی شما (اگر متفاوت است). در صورت لزوم گواهی وضعیت ازدواج می تواند در سایر مکان ها نیز مورد نیاز باشد. از زمان صدور این گواهی نامه نباید بیش از 4 ماه گذشته باشد و اگر به زبان دانمارکی، انگلیسی یا آلمانی صادر نشده باشد باید ترجمه شود. گواهی باید شامل موارد زیر باشد: نام، تاریخ تولد، محل تولد، آدرس فعلی، شهروندی و وضعیت تاهل.
 • رضایت اولیا به ازدواج در دانمارک، اگر یکی از طرف ها تحت سرپرستی باشد.
 • اگر یک یا هر دو طرف قبلا ازدواج کرده باشند، باید اسناد زیر را نیز ارائه دهید: حکم طلاق (نتیجه نهایی، به طور قانونی امضا شده است. متن باید همراه با این ضمیمه همراه باشد: «حکم طلاق نهایی بوده و قابل تجدید نیست. طرفین آزادند که مجددا ازدواج کنند» فقط احکام و گواهینامه های اخیر ازدواج باید ارائه شود. دفتر ثبت احوال از قبل تصمیمات طلاق را تصویب می کند. اگر در زبان دانمارکی، انگلیسی یا آلمانی صادر نشود اصل و نسخه ترجمه شده نیاز است.  فقط ترجمه ها کافی نیست).
 • گواهی فوت همسر قبلی: گواهی فوت باید قبل از اینکه شما بتوانید یک قرار ملاقات را تأیید کنید، تأیید شده باشد. گواهی باید در اصل و در نسخه ترجمه شده ارائه شود، اگر به زبان دانمارکی، انگلیسی یا آلمانی صادر نشود. فقط ترجمه ها کافی نیست.

لطفا توجه داشته باشید:

موراد مهم در مورد ازدواج در دانمارک:

 • افراد زیر 18 سال نمی توانند بدون اجازه از دفتر ازدواج، ازدواج کنند.
 • افرادی که درخواست پناهندگی می کنند نمی توانند مشمول شرایط ازدواج در دانمارک شوند.
 • اگر هر دو طرف آدرس دائمی خارج از دانمارک دارند، ازدواج می شود. لطفا به طور مستقیم با شهر کپنهاگ تماس بگیرید تا هزینه کنونی را پیدا کنید.
 • ازدواج همجنس گرایان تنها در صورتی می تواند انجام شود که حداقل یکی از افراد یک شهروند دانمارکی باشد و یا اینکه هر دو نفر در دانمارک زندگی کنند و در دو سال گذشته در دانمارک آدرس دائمی داشته بوده باشند.
 • افرادی که اقامت ندارند هزینه ای بالغ بر 500 دونر کرون (DKK) برای ازدواج در دانمارک می پردازند.

 

پروسه دریافت گواهی ازدواج در دانمارک

اگر شما نیاز به گواهی ازدواج در دانمارک دارید، در بخش می توانید درباره نحوه کسب گواهی ازدواج در دانمارک مطالعه کنید.

اگر شما در شهرداری کپنهاگ ازدواج کرده اید، می توانید با مراجعه به دفتر عروسی در سالن شهر کپنهاگ یک گواهی ازدواج جدید دریافت کنید. زمان پردازش ممکن است متفاوت باشد، اما معمولا تا سه هفته طول می کشد. لطفا توجه داشته باشید که اگر شما در یک شهرداری یا کلیسا ازدواج کرده باشید، باید با مقامات مربوطه در آنجا تماس بگیرید. این از مراحل دریافت گواهی ازدواج در دانمارک می باشد.

شما می توانید یک پست الکترونیکی را با ارائه اطلاعات زیر تهیه کنید:

 • اسم شما در روز عروسی
 • تاریخ تولد شما
 • سال و تاریخ عروسی شما
 • آیا شما یک نسخه دانمارکی یا بین المللی می خواهید (صادر شده در دانمارکی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی)
 • آدرسی که می خواهید گواهی نامه ارسال شود

شما می توانید اطلاعات مربوطه را به ایمیل Bryllup@kff.kk.dk ارسال کنید.

لطفا توجه داشته باشید:

 • اگر از طرف شخص دیگری درخواست گواهی کنید یا از طرف یکی از افرادی که برای اخذ گواهی ازدواج در دانمارک مجوز و وکالت دارند، گفته می شود که این گواهی را می توان به شخص ثالث ارسال کرد.
 • گواهی نامه می تواند به طور مستقیم به یکی از افراد ذکر شده در گواهی ازدواج در دانمارک ارسال شود.
 • خدمات رایگان است، اما اگر شما نیاز به گواهی ازدواج دارید، می توانید اطلاعات را در اینجا پیدا کنید.

گواهی ازدواج به برای شما ارسال می شود.

 

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک

حال به پاسخ این سوال می پردازیم که آیا ازدواج در دانمارک به خودی خود می تواند منجر به اخذ تابعیت گردد؟ نه و شاید. شما تابعیت دانمارکی را صرفا ازدواج به دست نمی آورید. طول می کشد (سال ها) و این نیازمند تلاش شما است. (شما باید دانش زبان دانمارکی را در سطح خاصی بیاموزید و یک آزمون در زمینه درک خود را از فرهنگ و جامعه دانمارکی ارائه دهید).

شما ممکن است بتوانید مجوز اقامت و کار را دریافت کنید در زمانی که یکی از دو نفر شما نسبت به دانمارک ارتباط قوی تری دارند. همچنین اثبات شرایط مناسب اقتصادی نیز وجود دارد و شما باید بیش از 24 سال سن داشته باشید. بنابراین ازدواج در ابتدا منجر به صدور اقامت 2 ساله و بعد 4 ساله می شود. یکی از مزایای ازدواج با تبعه دانمارکی این است که تعداد سالهای پس  ازدواج ایشان از تعداد سال های لازم برای اخذ تابعیت کم می شود و این امکان را زودتر آماده می سازد.

اما به طور کلی به خاطر هجوم پناهندگان به این کشور در سالهای اخیر ارائه تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک مشکل تر از گذشته شده است و افراد برای اتخاذ تصمیمات خود باید به روز باشند و تصمیم گیری نمایند.

در این مقاله با ازدواج در دانمارک و شرایط آن و انواع عوامل موثر در ازدواج در دانمارک آشنا شدیم و دریافتیم یکی از راه های مهاجرت به دانمارک ازدواج در دانمارک می باشد، که البته توصیه اکید می گردد جهت انتخاب بهترین راه های مهاجرت به دانمارک و آشنایی با شرایط حقوقی این کشور و سایر کشورها از یک مشاور و راهنمای مسیر کمک دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش و با اتکا به مشاورین و وکلای توانمند درعرصه مهاجرت از شما دعوت می نماید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل و اطلاعات لازمه را به رایگان به دست آورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.