ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

ارائه کیس پناهندگی در انگلستان و شرایط جدید ارائه کیس پناهندگی در انگلستان ۲۰۱۸ و درخواست پناهندگی در انگلستان چیست ، قوانین جدید ۲۰۱۸ ارائه کیس پناهندگی در انگلستان  ، این مقاله جهت تمامی شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد . موضوع این مقاله در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق غیرقانونی و پناهندگی در انگلستان و همچنین معرفی کشور انگلستان ، تعریفی از پدیده پناهندگی، مراجع رسیدگی کننده به پناهندگی در انگلستان و نحوه رسیدگی به موضوع پناهندگی در کشور انگلستان است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد پناهندگی در انگلستان و یا طرق قانونی و مطمئن تر مهاجرت به انگلستان می توانید با وکلا و  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه این سایت قرار داده باشیم .

آیا در مورد مهاجرت به انگلستان و پناهندگی در انگلستان سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با پناهندگی در کشور انگلستان آشنا شوید ؟ آیا با خطرات مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور انگلستان مطلع هستید؟ در مورد نحوه روند رسیدگی به پناهندگی در انگلستان اطلاعاتی دارید‌؟ آیا از اعلام CASE پناهندگی اطلاعاتی دارید ؟

 

شما می توانید در این بخش  ویدیوهای آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) را در رابطه با پناهندگی انگلیس  از راه فرانسه و با پاسپورت جعلی ببینید

قسمت اول

video ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

قسمت دوم

video ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

قسمت سوم

video ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

قسمت چهارم

video ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

قسمت پنجم

video ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب پناهندگی انگلستان

audio ارائه کیس پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان

به طور عمومی می توان این راه را یکی از طرق مهاجرت به انگلستان نام برد اما در عصر حاضر مخصوصاً برای شهروندان عزیزمان این پیشنهاد را به هیچ عنوان نخواهیم داشت. زیرا خطرهای فراوانی در مسیر اعلام پناهندگی موجود است و آنطور که در رسانه های مختلف می بینید یا می شنوید که یک شخصی اعلام پناهندگی در خاک انگلستان می نماید می تواند اقامت آن کشور را بگیرد به این راحتی نیست حتماً باید دادگاه هایی تشکیل شود و در آن دادگاه ها شما باید بتوانید case ارائه دهید که دروغین نباشد و حقیقت داشته باشد، در صورتیکه بسیاری از شهروندان ممکن است در ذهن آنها به دلیل تبلیغات گسترده ای که از جانب مراجع غیر قانونی منتشر می گردد، ترغیب شوند که این امر غیرحقوقی و غیرمنطقی را انجام دهند, در صورتیکه باید به این دسته از دوستان اعلام کنیم راه پناهندگی راهی بسیار پر مخاطره است وجان  و مال و تمامی منابع شما در خطر اتلاف و از بین رفتن خواهد بود بنابراین تا راه های قانونی جهت مهاجرت به انگلستان و اخذ تجربه های مختلف و مفید وجود دارد چرا باید خطر کرد واز مسیر اصطلاحاً افراد قاچاقچی و ادم پران این فرایند را اجرا کرد؟

 

معرفی کشور بریتانیا

بریتانیا از کشورهای اروپای غربی است که شامل ۴ کشور اثبت درخواست پناهندگی در دفاتر محلی و از طریق پست هم قابل اقدام است مثلا برای افرادی که نگلیس، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی می باشد . جمعیت بریتانیا بیش از ۶۲ میلیون نفر است و پایتخت آن شهر زیبای لندن است .

زبان رسمی این کشور انگلیسی است که با لهجه های مختلف که معروف ترین آن بریتیش است صحبت می کنند .

 

تعریف پناهندگی

در تعاریف مختلف پناهندگی معانی مختلفی دارد اما تعریف اصلی پناهندگی که از کنوانسیون ۱۹۵۱ گرفته شده است پناهنده را اینگونه تعریف می کند : به فردی گفته می شود که در کشور مبدا خود به دلایل سیاسی ، مذهبی ، قومی ، نژادی ، جنسی ، مذهبی و… مورد آزار چه جسمی چه روحی قرار می گیرد و یا با مجازات زندان و یا مرگ رو به رو است .

و تفاوت مهاجر با پناهنده این است که فرد در مهاجرت با انتخاب و اراده خویش و آزادانه به دلایل اقتصادی و خانوادگی و … تصمیم به جا به جایی گرفته است .

وقتی فردی درخواست پناهندگی به دولت انگلیس می دهد در واقع از دولت انگلستان خواسته است که فرد را به عنوان پناهنده به رسمیت بشناسد و این که فرد طبق مصوبات کنوانسیون پناهندگی ۱۹۵۱ باید ثابت کند که واجد شرایط حمایت می باشد و دولت انگلستان می بایست متقاعد شود که شما به یکی از دلایل مذهبی، ملی، قومی و… در کشور خود دچار نگرانی و ظلم و ستم هستید .

به دلایل پیچیده بودن قوانین پناهندگی اگر فرد در این زمینه وکیل داشته باشد با جزئیات بیشتری می تواند این امور را پیگیری کند ، یکی از وظایف وکیل این است که باید بگوید شما مشمول قوانین پناهندگی هستید یا خیر .

اگر فرد پناهجو زیر ۱۸ سال باشد معمولا در اختیار اداره خدمات اجتماعی (SOCIAL SERVICE) قرار می گیرند .

فرد پناهجو می تواند به مراجع زیر درخواست پناهندگی بدهد:

۱- ممکن است فرد با دلایل قانونی و غیر قانونی از جمله ویزای تحصیلی و توریستی و یا تجارت وارد کشور شده باشد که می تواند پس از ورود به کشور به نزدیکترین دفتر اداره مهاجرت انگلستان درخواست پناهندگی بدهد

۲- مراجعه به افسر مهاجرت در اداره مهاجرت واقع در بنادر دریایی و فرودگاه ها

۳- تحت شرایطی ثبت درخواست پناهندگی در دفاتر محلی و از طریق پست هم قابل اقدام است مثلا افرادی که قادر به رفتن اداره مهاجرت نیستند .

پس از ثبت درخواست پناهندگی UKBA شیوه های مختلفی را برای ثبت درخواست ها اعمال می کند که در مرحله اول اگر زبان انگلیسی را ندانید برای شما درخواست مترجم را می نماید که اگر فرد بخواهد می تواند زن و یا مرد بودن مترجم را هم مشخص نماید . در مرحله بعد UKBA با فرد مصاحبه ای انجام می دهد و طریقه ورود فرد به انگلستان ، هدف از ورود به کشور انگلستان و اینکه چرا نمی توانید به کشورتان باز گردید را از شما می پرسد که این مرحله حساس ترین و مهمترین مرحله در انجام امور پناهنده می باشد .

UKBA اسناد هویتی شما را بررسی خواهد کرد و باید هویت و ملیت فرد در آن سند باشد و اینکه باید با دلیل و مدرک ثابت کند که چرا هویت مشخص شده ای ندارد .

پس از مصاحبه UKBA برای فرد کارت شناسایی به نام APPLICATION REGISTRATION CARD  که مخف آن ARC است صادر می شود که با این کارت فرد به عنوان پناهنده به زسمیت شناخته می شود .

مطلب قابل توجه دیگر این است که اگر فرد بلافاصله پس از ورود به انگلستان درخواست پناهندگی خود را اعلام نکرده باشد و این موضوع اثبات شود از حقوق مانند مسکن ، حق معاش و … از سوی دولت انگلستان در طول دوران پناهندگی محروم می گردد .

در مدت انتظار فرد باید تمامی مصاحبه ها را شرکت کرده و تمامی فرم ها را پر کند و اگر از این کار امتناع کند UKBA می تواند به دلیل نقض قوانین درخواست پناهندگی فرد را رد کند . اگر درخواست پناهندگی شما رد شود فرد می تواند درخواست تجدید نظر کند و اگر درخواست وی مجددا رد شود دولت انگلستان انتظار دارد فرد خاک انگلستان را ترک نماید .

 

نمودار پناهندگی در انگلستان

درخواست پناهندگی

 

مصاحبه اولیه

 

مصاحبه پناهندگی

 

تصمیم

 

جواب مثبت

 

جواب رد

 

تقاضای تجدید نظر

 

 

جواب رد

 

انتقال یا بازگشت داوطلبانه

 

نتیجه گیری

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است تشریح و توضیح راه پر خطر مهاجرت به انگلیس از طریق  پناهندگی در کشور انگلستان و همچنین معرفی مختصری از کشور انگلستان ، تعریفی از پدیده پناهندگی و .. است که با توجه به پر مخاطره بودن این راه و امن تر بودن طرق قانونی دیگر مهاجرت بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارد  دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق  پناهندگی در کشور انگلستان  و ارائه گیس پناهندگی در انگلستان و راههای کسب آن و اخذ اقامت و تابعیت در سایر کشورها با مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بصورت رایگان تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .

4 پاسخ
 1. حميد گفته:

  سلام
  من ٤٣ سال سن و ديپلم برق هستم چندين بار با دفاتر شما تماس گرفتم ولي موفق نشدم صحبت كنم هميشه پشت فايلهاي صوتي ظبط شده موندم و تماس برقرار نشد من مجرد هستم و قصد رفتن به انگليس دارم لطفا راهنمايي كنيد شما كه ميگيد به غير از پناهندگي راه هست

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار ضمن پوزش بابت شلوغی خطوط به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، خواهشمندیم جهت پیدا کردن مناسب ترین گزینه با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام. ما بر روی پناهندگی خدماتی نداریم و به هیچ عنوان این روش را به شما توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از راه های مهاجرت قانونی به این کشور می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام من ۶۳سال سن دارم،تحصیلات خودم را از ۱۹۷۴تا ۱۹۸۱ در لندن ،مهندسی مکانیک به پایان رساندم،بعد به ایران برگشتم،از آن موقع تا حالا ۵ بار با ویزاهای توریستی ۶ ماهه و ۲ ساله به آن کشور رفت و آمد داشته ام،آخرین آن ماه اکتبر۲۰۱۷ بوده که برگشتم وهنوز تا ۱۸ مارچ ۲۱۰۸ ویزام اعتبار دارد.میخوام باز قانونی برم و درخواست پناهندگی کنم،شما کیس مناسب دارید؟ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.