اخذ پذیرش در استرالیا

نحوه اخذ پذیرش در استرالیا  چگونه است ؟ شرایط  2018 اخذ پذیرش در استرالیا چیست ، ثبت نام برای اخذ پذیرش در استرالیا شامل چه مراحلی می شود؟ حداقل شرایط و الزامات برای اخذ پذیرش در استرالیا  چیست؟ هزینه اخذ پذیرش در استرالیا  چقدر است؟ چگونه می توانم موفق به اخذ پذیرش در استرالیا  بشوم؟ لیست دانشگاه های استرالیا را از کجا پیدا کنم ؟ چگونه می توانم اطلاعات بیشتری در مورد اخذ پذیرش در استرالیا  کسب کنم؟ چگونه می توانم برای ویزای دانشجویی استرالیا درخواست دهم؟ شرایط لازم مهاجرت به استرالیا و اخذ پذیرش در استرالیا  چیست؟ آیا می توانم امور مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ پذیرش در استرالیا  را خودم انجام دهم یا از موسسات حقوقی در این مورد میتوانم کمک بگیرم؟

بیش از ۶۰۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۴۰ کشور تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند. بررسی های به تازگی انجام شده توسط مطالعات استرالیا نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به چهار دلیل عمده استرالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند :

  • دوره ها و موسسات معتبر جهانی
  • شیوه زندگی سرزنده و چند فرهنگی
  • هزینه های تحصیلی مناسب
  • آب و هوا و مناظر زیبا

درخواست پذیرش

ارائه درخواست اخذ پذیرش در استرالیا  به موسسات استرالیایی، اگر چه تا حدی زمانبر است و نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد، اما آسان است. به یاد داشته باشید که شما می توانید برای بررسی شانس خود و مشاوره تخصصی به موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کرده و از کارشناسان و حقوقدانان در این امر کمک بگیرید.

در این مقاله و در اینجا برخی نکات برای راهنمایی شما در انتخاب دوره ،  و نحوه اخذ پذیرش در استرالیا  ارائه می شود:

مرحله ۱: انتخاب دوره و موسسه آموزشی

مرحله ۲: ارائه درخواست

مرحله ۳: پیگیری رسیدگی به درخواست شما

مرحله ۴: پذیرش درخواست

مرحله ۵: آمادگی برای عزیمت

 

مرحله ۱: انتخاب دوره و موسسه آموزشی

با دقت در مورد دوره ها، موسسات و مکان آنها تحقیق کنید. زمینه های تخصصی موجود در دوره های تحصیلی مختلف و اینکه کدام تخصص بهترین تناسب را با مسیر حرفه ای شما دارد را در نظر بگیرید.

پس از انتخاب بهترین دوره تحصیلی جهت اخذ پذیرش در استرالیا  ، باید دریابید که این دوره در کدام موسسات آموزشی ارائه می شود و اینکه کدام موسسه تناسب بیشتری با نیازهای شما دارد. باید به اندازه دانشگاه، امکانات موجود و خدمات ارائه شده برای دانشجویان بین المللی را در نظر بگیرند.

می توانید از جستجوی دوره تحصیلی و موسسه آموزشی برای کسب اطلاعات در مورد موسسات آموزشی استرالیا و دوره های تحصیلی آنها استفاده کنید.

لیست دانشگاه های استرالیا :

 

نام دانشگاه محل دانشگاه ایالت سال تأسیس سال به رسمیت شناخته شده رتبه بندی QS
Australian Catholic University سیدنی, بریزبن, کانبرا, بلرت National ۱۹۹۱ ۱۹۹۱
Australian National University کانبرا ACT ۱۹۴۶ ۱۹۴۶ ۲۵
Bond University Gold Coast QLD ۱۹۸۷ ۱۹۸۷ ۴۲۱
Carnegie Mellon University آدلاید SA ۲۰۰۶ ۲۰۰۶
دانشگاه کوئینزلند مرکزی راکهمپتون کوئینزلند ۱۹۶۷ ۱۹۹۲
Charles Darwin University Darwin NT ۲۰۰۴ ۲۰۰۴ ۴۷۱
Charles Sturt University آلبری, Bathurst, Wagga Wagga, Orange NSW ۱۹۸۹ +۷۰۱
Curtin University

دانشگاه دیکن

Perth WA ۱۹۰۲ ۱۹۸۶ ۳۳۱
دانشگاه ادیث کوان ملبورن, جیلان (استرالیا) andوارنامبول VIC ۱۹۷۴ ۱۹۷۴ ۳۸۰
دانشگاه فلیندرز

 

Perth WA ۱۹۰۲ ۱۹۹۱ +۷۰۱
دانشگاه گریفیث آدلاید SA ۱۹۶۶ ۱۹۶۶ ۴۳۱
دانشگاه جیمز کوک بریزبن and Gold Coast QLD ۱۹۷۱ ۱۹۷۱ ۳۲۴
Macquarie University سیدنی NSW ۱۹۶۴ ۱۹۶۴ ۳۵۱
دانشگاه مانش ملبورن VIC ۱۹۵۸ ۱۹۵۸ ۷۰
Murdoch University Perth WA ۱۹۷۳ ۱۹۷۳ ۵۵۱
دانشگاه فناوری کوئینزلند بریزبن QLD ۱۹۰۸ ۱۹۸۹ ۲۸۵
Royal Melbourne Institute of Technology

 

ملبورن VIC ۱۸۸۷ ۱۹۹۲ ۳۰۴
Southern Cross University بندر کافس, Lismore, توئید NSW ۱۹۵۴ ۱۹۹۴ **
Swinburne University of Technology

 

ملبورن VIC ۱۹۰۸ ۱۹۹۲ ۴۸۱
دانشگاه آدلاید آدلاید SA ۱۸۷۴ ۱۸۷۴ ۱۰۰
Federation University

 

بلرت VIC ۱۸۷۰ ۱۹۹۴ ***
University of Canberra کانبرا ACT ۱۹۶۷ ۱۹۹۰ ۶۰۱
University of Divinity Melbourne, Adelaide and Sydney Multi-state ۱۹۱۰ ۲۰۱۲ ***
دانشگاه ملبورن ملبورن VIC ۱۸۵۳ ۱۸۵۳ ۳۳
The University of New England آرمیدال NSW ۱۹۳۸ ۱۹۴۵ +۷۰۱
دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی NSW ۱۹۴۹ ۱۹۴۹ ۴۸
The University of Newcastle Newcastle NSW ۱۹۵۱ ۱۹۶۵ ۲۵۷
The University of Notre Dame Fremantle, Broome, Sydney WA, NSW ۱۹۸۹ ۱۹۸۹ **
دانشگاه کوئینزلند

 

بریزبن QLD ۱۹۰۹ ۱۹۰۹ ۴۳
University of South آدلاید

 

SA ۱۸۵۶ ۱۹۹۱ ۳۳۳
University of Southern Queensland توومبا QLD ۱۹۶۷ ۱۹۹۲ +۷۰۱
The University of the Sunshine Coast Sunshine Coast QLD ۱۹۹۴ ۱۹۹۴ **
دانشگاه سیدنی

 

سیدنی NSW ۱۸۵۰ ۱۸۵۰ ۳۷
University of Tasmania هوبارت TAS ۱۸۹۰ ۱۸۹۰ ۴۰۱
University of Technology, Sydney سیدنی NSW ۱۸۹۳ ۱۹۸۸ ۲۶۴
The University of Western Australia

 

Perth WA ۱۹۱۱ ۱۹۱ ۸۹
University of Western Sydney

 

سیدنی NSW *** ۱۹۸۹ ۶۵۱
The University of Wollongong

 

ولونگونگ NSW ۱۹۵۱ ۱۹۷۵ ۲۸۳
Torrens University Australia آدلاید SA ۲۰۱۴ ۲۰۱۴ **
Victoria University ملبورن VIC ۱۹۱۶ ۱۹۹۰ +۷۰۱
La Trobe University ملبورن VIC ۱۹۶۴ ۱۹۶۷ ۳۹۰

 

مرحله ۲: ارائه درخواست

پس از انتخاب دوره تحصیلی و موسسه آموزشی باید درخواست اخذ پذیرش در استرالیا  خود را ارائه دهید. با مراجعه به صفحه بررسی می توانید به طور مستقیم در مورد موسسه انتخابی خود تحقیق کنید.

قبل از درخواست، باید شرایط ورود دانشگاهی و زبان انگلیسی را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که واجد شرایط هستید. اگر شرایط ورود را ندارید، می توانید دوره دیگری را در نظر گرفته و یا برای دوره های آمادگی و یا دوره های مقدماتی درخواست دهید، که می تواند شانس شما را افزایش دهد. شما همچنبن در صورت نیاز به مشاوره در امر اخذ پذیرش در استرالیا  میتوانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در مورد اخذ پذیرش در استرالیا  و شرایط درخواست پذیرش و آخرین مهلت ثبت نام اطلاعات بگیرید، چرا که باید به فرجه های زمانی مهم توجه داشته باشید تا مطمئن شوید آنها را رعایت می کنید. همچنین به زمان ارسال فرم ها از طریق پست توجه کنید.

دانشجویان بین المللی معمولاً به طور مستقیم به موسسات استرالیایی، یا از طریق پست و یا به صورت آنلاین درخواست می دهند. می توانید فرم های درخواست را از وب سایت موسسات دانلود کنید و یا برای ارسال فرم ها درخواست دهید. در فرم درخواست از شما خواسته شده که دوره تحصیلی مورد نظر خود را مشخص کنید و اطلاعات لازم در مورد اسناد و مدارک مورد نیاز شما در آن ارائه شده است. اگر متقاضی شرکت در دوره های آموزشی بیش از یک موسسه می باشید، با به هر موسسه در خواست جداگانه ارسال کنید.

در اکثر فرم های درخواست از شما خواسته شده که مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اطلاعات شخصی
  • مدرک سطح مهارت زبان انگلیسی
  • جزئیات مدارک دانشگاهی قبلی، مانند ریز نمرات تحصیلی
  • درره تحصیلی مورد درخواست
  • خلاصه ای از تجربه شغلی شما (در صورت وجود).

اگر هنوز فارغ التحصیل نشده اید، معمولاً از شما خواسته می شود تا ریز نمرات خود را تا زمان امکان ارائه نتایج نهایی، ارائه دهید. اگر مدارک ارائه شده به زبان انگلیسی نباشد، باید نسخه ترجمه رسمی آن را تحویل دهید. در بسیاری از موسسات هزینه درخواست غیر قابل استرداد حدود ۵۰ تا ۱۰۰ دلار استرالیا است که باید با همراه با ارائه درخواست خود پرداخت کنید. برخی موسسات در صورت ارائه درخواست آنلاین از این هزینه صرف نظر می کنند. قبل از ارسال درخواست خود ، شرایط اخذ ویزای خود را با دفاتر ویزا در استرالیا و یا به صورت آنلاین در وب سایت وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزها (DIBP) برای اطمینان از اینکه در صورت موافقت با درخواست ویزا، شما واجد شرایط اخذ ویزای دانشجویی هستید.

اگر در هر زمان در طول روند درخواست، در مورد ادامه این روند اطمینان کافی نداشتید، بی درنگ با موسسه آموزشی مورد نظر خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مرحله ۳: پیگیری رسیدگی به درخواست شما

پس از دریافت درخواست از طرف موسسه آموزشی ارزیابی می شود و شما را از نتیجه مطلع می کنند. رسیدگی به درخواست شما ممکن است چند هفته طول بکشد (برای درخواست مقطع تحصیلات تکمیلی طولانی تر است).

مرحله ۴: پذیرش درخواست

در صورت موافقت با درخواست شما، یک نامه پیشنهاد و فرم پذیرش دریافت خواهید کرد. قبل از پذیرش این پیشنهاد، باید نامه را با دقت بخوانید و هر گونه شرایطی که امکان اعمال آن هست را بررسی کنید و در صورتی که با هر یک از شرایط مذکور موافق نیستید، از پذیرش پیشنهاد خودداری کنید. باید این شرایط را قبل از تایید ثبت نام (CoE) فراهم کنید. همچنین ممکن است قبل از تایید ثبت نام CoE از طرف موسسه آموزشی ملزم به پرداخت شهریه باشید. موسسه آموزشی شما را از شرایط مورد نظر خود آگاه می کند. پس از پذیرش پیشنهاد و پرداخت شهریه یک ایمیل تایید ثبت نام الکترونیکی (eCoE) دریافت خواهید کرد. این ایمیل حاوی اطلاعاتی مانند تاریخ شروع دوره، شهریه کلی دوره و مدت زمان دوره است. یک کپی از نامه پیشنهاد نزد خود نگه دارید تا در صورت نارضایتی از عملکرد موسسه از حقوق خود اگاه باشید.

به طور کلی، دانش آموزان دبیرستانی تبادل شده و دانشجویان مورد حمایت وزارت امور خارجه و یا وزارت دفاع تنها دانشجویانی هستند که به گواهی تایید ثبت نام نیاز ندارد.

مرحله ۵: آمادگی برای عزیمت

پس از پذیرش، زمان درخواست برای ویزای دانشجویی است. برای ویزای دانشجویی خود می توانید از نامه پیشنهاد و یا CoE خود استفاده کنید، اما باید گواهی CoE خود را قبل از اخذ ویزای دانشجویی ارائه دهید.همچنین باید بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید، بیمه درمانی دانشجویی خود را در خارج از کشور سازماندهی کنید و محل اقامت خود را در استرالیا تعیین کنید.

در پایان موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور با تجربه فراوان در امر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های تاپ استرالیا و اخذ پذیرش در استرالیا  برای شما متقاضی گرامی، به شما کمک می کند تا برای سفر به استرالیا آماده شوید. و اطلاعاتی در مورد دوره تحصیلی و امکان سکونت شما، حقایقی در مورد محل زندگی، اطلاعات مالی و جزئیات در مورد برنامه های توجیهی در اختیار شما متقاضی گرامی قرار میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی و تحصیل در استرالیا میتوانید به بخش استرالیا در همین سایت مراجعه بفرمایید. و یا  در مورد اخذ پذیرش در استرالیا  و مهاجرت به استرالیا می توانید به سایت حقوقی ملک پور مراجعه و یا از مشاورین ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره های لازم را بصورت رایگان و تلفنی و یا حضوری دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ