اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی

اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی

اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی برای مهاجرت به اسلواکی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی یکی از مواردی است که دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال آن هستند . تحصیل در اسلواکی یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی 2018 شناخته میگردد . بهتر است برای مهاجرت به اسلواکی تمامی راه های آن را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید .

همانطور که می دانید راه های مهاجرت گوناگون هستند . تحصیل یکی از راه های مناسب وقانونی برای مهاجرت می باشد . پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مختلف جهان از جمله اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی شرایطی دارد . اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی و مهاجرت به اسلواکی می تواند گامی ماثر برای آینده شما در اروپا باشد .شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی برای هر کدام از مقاطع متفاوت می باشد .ما در این مقاله سعی بر آشنایی شما را بارای اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی داریم .

جمهوری اسلواکی در مرکز اروپا واقع شده است، وبا کشورهای اتریش، جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اوکراین همسایه است . بزرگترین شهرو همچنین پایتخت این کشور براتیسلاوا است، و دومین Košice است . کشوراسلواکی با درآمد بالا ی اقتصادی یکی از سریع ترین نرخ رشد پیشرفت در اتحادیه اروپا راداشته است . کشور اسلواکی در سال ۲۰۰۴عضو اتحادیه شد .زبان رسمی این کشور اسلواکی است.

 

شرایط پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی :

_مقطع کارشناسی در کشور اسلواکی ۳ سال است وداشتن مدرک پایان تحصیلات دبیرستان با “maturita” الزامی است .سن متقاضی باید ۱۸ تا ۲۴ سال باشد .

_مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال می باشد نیاز اصلی برای ورود به این مقطع مدرک کارشناسی مرتبط الزامی می باشد .سن دانشجو نباید بیش از ۳۰ سال باشد .

_مقطع دکترا ۳ ویا ۴ سال به طول می انجامد و دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مرتبط .شرایط سنی خاصی ندارد .

دانشجویان خارجی که امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را در کشور اسلواکی ندارند می توانند در دوره های زبان این کشور شرکت کنند .

 

روشهای مطالعه وزبان تحصیل در اسلواکی :

اشکال مختلف آموزشی مانند سخنرانی ها، سمینارها ی تخصصی ، تمرین ها، کارکاه های آزمایشگاهی، پروژه ها، آموزشهای عملی، مشاوره، و …در کشور اسلواکی اجرا می شود .

زبان تحصیل در این کشور زبان اسلواک میباشد .بسیاری از دانشگاه های اسلواکی امکان تحصیل در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی را دارند . لازم است بدانید اگر زبان اسلواکی را بدانید شهریه از شما دریافت نمیگردد .

 

 

ترم های دانشگاه های اسلواکی :

آغاز سال تحصیلی در کشور اسلواکی اول سپتامبر ، و در ۳۱ آگوست اتمام می شود .سال تحصیلی به دو نیمسال تقسیم می شود که نیمسال اول تابستانی، ازسپتامبر تا ژانویه است و نیمسال دوم زمستانی ازفوریه تا ژوئن می باشد .دانشجو در هر سال تحصیلی می تواند ۶۰ واحد اخذ کند که درهر نیمسال ۳۰ واحد است .

 

 

سیستم عالی آموزسی در کشور اسلواکی :

سیستم آموزش عالی است در کشور اسلواکی از واحد های دولتی ، و خصوصی تشکیل شده است .

اکثر مدارس آموزش عالی در کشور اسلواکی دولتی هستند. آنها از طریق فعالیت های دولتی مانند ارتش ،پلیس و… تامین مالی می شوند .

مؤسسات خصوصی آموزش عالی کم است. آنها توسط موسسات غیر دولتی تاسسیس و حمایت مالی می شوند و مورد تایید وزارت آموزش کشور اسلواکی می باشند .

به طور کلی شرایط پذیرش برای دانشجویان بین المللی همانند اتباع اسلواکی است. اقرادی که دیپلم بین المللی دارند معمولا می توانند در موسسات آموزش عالی کشور اسلواکی به تحصیل بپردازند . اما هر دانشکده معیارهای خاص خود را برای پذیرش دانشجو داردو دانشجو باید بعد از مطالعه دقیق درخواست برای پذیرش دانشگاه مورد نظر خود بدهند.

 

شهریه در دانشگاه های اسلواکی :

تحصیل در دانشگاه های دولتی و عمومی برای دانشجویان اسلواک رایگان است البته اگر دانشجوی بین المللی به زبان اسلواکی مسلط باشد هزینه ای برای شهریه نباید پرداخت کند .دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو هزینه در سال برای تحصیل هستند .هزینه های رشته های پزشکی ۷۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰یورو است .همچنین هزینه دوره زبان در کشور اسلواکی ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو در سال می باشد .

 

ویزا ی تحصیلی :

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا اگر بخواهند بیشتر از ۹۰ روز در کشور اسلواکی بمانند باید برای ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام کنند . شخص باید ۳ ماه قبل به سفارت اسلواکی درکشور خود رفته و مدارک زیر را ارائه دهد :

_فرم در خواست ویزا

_عکس

_گذرنامه معتبر

_سندی مبنی بر هدف اقامت تحصیلی در این کشور به زبان اسلواکی

_تمکن مالی

_سوابق جنایی

_پذیرش دانشگاه مورد نظر

_بیمه مسافرتی

 

هزینه زندگی درکشور اسلواکی :

هزینه یک منزل یک خوابه به همراه آب وبرق و…حدود ۳۰۰ € در ماه است ، هزینه یک منزل دو خوابه حدود ۴۰۰ € در هر ماه است.

هزینه خوابگاه بستگی به منطقه مورد نظر و نوع امکانات خوابگاه متفاوت است واز ماهی ۶۷ € شروع می شود .هزینه صبحانه در دانشگاه ۱ یورو و هزینه وعده غذایی حدود ۲ یورو است .

بیمه درمانی برای دانشجویان الزامی است که هزینه سالانه آن ۳۰۰ یورو می باشد .

 

تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی :

تحصیلات پزشکی به زبان اسلواک در دانشگاه های دولتی ،این کشور رایگان می باشد .شخص متقاضی باید در دوره پیش دانشگاهی مربوط را به مدت یک سال بگذراند ، سپس در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اسلواکی شرکت کند .که بر حسب نمره قبولی میتوانند به ترتیب در رشته های دندانپزشکی ، پزشکی ، دارو سازی تحصیل کند . البته تحصیل رایگان پزشکی در این کشور تقریبا به علت آزمون ورودی به زبان اسلواکی و رقابت با دانشجویان بومی پزشکی غیر ممکن است .

دانشجو می تواند در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود برای رشته های پزشکی اقدام کند .دانشجو باید در آزمون ورودی که به زبان انگلیسی برگزار می شود شرکت کند ، لازم به ذکر است تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نیست .

 

رشته طول مدت دوره هزینه در سال
دندانپزشکی ۶ سال ۱۰۰۰۰ یورو
پزشکی ۶ سال ۹۰۰۰ یورو
دارو سازی ۵ سال ۷۵۰۰ یورو

 

۱۰ دانشگاه برتر در کشور اسلواکی :

۱ – دانشگاه Comenius در براتیسلاوا

این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد . این دانشگاه ۱۳ دانشکده دارد که شامل :

پزشکی ، حقوق ، فلسفه ، علوم طبیعی ، آموزش و پرورش ، دارو سازی ، تربیت بدنی ، پزشکی ، ریاضی فیزیک و انفورماتیک ، الهیات ، الهیات انجیلی ، مدیریت ، اقتصاد

۲ – دانشگاه فناوری اسلواکی در براتیسلاوا

این دانشگاه بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فناوری در اسلواکی است .این دانشگاه ۹ دانشکده دارد که شامل :

دانشکده عمران ، دانشکده مکانیک ، دانشکده برق و فناوری اطلاعات ، دانشکده فناوری شیمیایی و مواد غذایی، دانشکده معماری، دانشکده مواد علم و فناوری ، دانشکده انفورماتیک و فن آوری اطلاعات ، دانشکده مدیریت، دانشکده مهندسی

۳ – دانشگاه فنی کوشیتسه

دانشکده اقتصاد این دانشگاه برترین در اسلواکی است . این دانشگاه ۹ دانشکده دارد که شامل :

دانشکده معدن، محیط زیست، کنترل فرآیند ، دانشکده متالورژی ، دانشکده مکانیک ، دانشکده مهندسی برق و انفورماتیک ، دانشکده عمران ، دانشکده اقتصاد، دانشکده فن آوری های ساخت ، دانشکده هنر، دانشکده هوانوردی

۴ – دانشگاه زیلینا

این دانشگاه در سال ۱۹۵۳ تاسیس گشته است .در حال حاضر این دانشگاه ۷ دانشکده دارد که شامل :

دانشکده عملیات و اقتصاد حمل و نقل و ارتباطات ، دانشکده مکانیک ، دانشکده برق ، دانشکده عمران ، دانشکده مدیریت فناوری و اطلاعات ، دانشکده فنی و مهندسی ایمنی ، دانشکده علوم انسانی

۵ –دانشگاه ماتی بل UMB

این دانشگاه در شهر بانسکا بستریکا قرار دارد ودر سال ۱۹۹۲تاسیس شده است . دانشگاه ماتی بل در حال حاضر۶ دانشکده دارد که :

دانشکده اقتصاد ، دانشکده هنر ، دانشکده روابط علوم سیاسی و بین المللی ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده حقوق، دانشکده آموزش و پرورش

۶– دانشگاه کشاورزی اسلواکی

این دانشگاه در شهر نیترا مستقر است در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد وبه تریج گسترش یافت .این دانشگاه ۶دانشکده دارد که شامل :

دانشکده زیست شناسی خاک و مواد غذایی منابع ، دانشکده بیوتکنولوژی و مواد غذایی ، دانشکده اقتصاد و مدیریت ،دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده فنی و مهندسی باغبانی و چشم انداز ، دانشکده مطالعات اروپا و توسعه منطقه ای

۷ – دانشگاه اقتصاد برتیسلاوا

دانشگاه اقتصاد برتیسلاوا قدیمی ترین دانشگاه اقتصاد در اسلواکی است .این دانشگاه دارای ۶ دانشکده می باشد :

دانشکده اقتصاد ملی ، دانشکده تجارت ، دانشکده انفورماتیک کسب و کار ، دانشکده مدیریت ، دانشکده روابط بین الملل

دانشکده کاربردی زبان

۸ – دانشگاه فنی زولن

این دانشگاه در سال در ۱۹۵۲ تحت عنوان فناوری جنگلداری و چوب تاسیس گشت . اما در سال ۱۹۹۱ با گسترش دانشکده ها به فنی زولن تغییر یافت . این دانشگاه ۴ دانشکده دارد :

دانشکده جنگلداری ، دانشکده محیط زیست و محیط زیست علوم، دانشکده علوم و فناوری ،دانشکده محیط زیست و تولید

۹- دانشگاه سنت سیریل

این دانشگاه در متودیوس واقع شده است و در سال ۱۹۹۷ تاسیس گشته است و دارای ۵ دانشکده می باشد :

دانشکده هنر، دانشکده رسانه های جمعی و ارتباطات ، دانشکده علوم طبیعی ، دانشکده علوم اجتماعی ، موسسه فیزیوتراپی و آب درمانی و توانبخشی

۱۰ – دانشگاه دامپزشکی و دارو سازی کوشیتسه

این دانشگاه در سال ۱۹۵۲ تاسیس گشته است . این تجهزات خئبی برای آموزش دارد و فعالیت بالینی ۲۴ ساعته دارد و دارای در مانگاه های مختلف برای حیوانات است . در حال حاضر دارای دانشکده است :

دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده دامپزشکی، دانشکده دارویی،دانشکده ایمنی مواد غذایی خوراک، دانشکده بهداشت مواد غذایی

 

 

در نهایت می توان گفت اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل درکشور اسلواکی به علت هزینه های مناسب تحصیلی و کیفیت بالای آموزشی واین که کشوراسلواکی یکی ازکشور های اعضای اتحادیه اروپا است می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل می باشد .هزینه های زندگی در این کشور مناسب است وپایتخت این کشور براتیسلاوا ، تنها ۴۵ دقیقه با وین پایتخت اتریش فاصله دارد .

اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی و مدارک موردنیازش را همواره باید به صورت کامل ارائه نمایید زیرا اگر یکی از مدراک نقص داشته باشد ممکن است که پذیرش شما دیرتر صادر شود . بهتر است قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل در اسلواکی ویدیو موجود در این بخش را که فقط دقایقی زمان را خواهد گرفت به صورت رایگان مشاهده نمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب تحصیل در اسلواکی را کسب نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.