اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن

اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن

اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن و قوانین 2018 آن را با هم به یاری اطلاعات وکیل مهاجرت به دومینیکا بررسی مینماییم ، آیا علاقمند به اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن هستید ؟ شرایط اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن را می دانید ؟ اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن با چه سرمایه ای ممکن است ؟ چگونه می توان برای اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن اقدام نمود ؟ این مقاله درباره اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن نگارش شده است و به سوالات شما درباب مهاجرت به دومینیکا و  اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن پاسخ می دهد .

 

توضیحات ملک پور در باب نکات سرمایه گذاری

video اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن

 

 تابعیت جمهوری دومینیکن :

در ابتدا یادآور شویم،جمهوری دومینکن از دیدگاه اقتصادی و بررسی استانداردهای  زندگی در آمریکای مرکزی، رتبه ی اول در منطقه را داراست. جمهوری دومینیکن برای اتباع سایر کشورها، تا حدودی از شرایط مناسبی برای مهاجرت داراست. در واقع، دریافت اقامت موقت، دائم و شهروندی دوم از جمهوری دومینیکن امکانپذیر است . در این مقاله سعی بر آنست اطلاعات مفیدی در زمینه ی اقامت و تابعیت جمهوری دومینیکن از طریق سرمایه گذاری به اشتراک گذاشته شود.

فواید سرمایه گذاری درجمهوری دومینکن و دریافت پاسپورت این کشور :

 1. سیستم مالی مناسب و اقتصاد پایدار (مالیات اندک)
 2. امکان سرمایه گذاری در تمام بخش ها، از مثل توریسم، خدمات، تجارت، امکانپذیر است .
 3. متقاضیان میتوانند پس از اخذ تابعیت دومینیکن، تابعیت سابق خود را حفظ نمایند.
 4. بوروکراسی اندک
 5. جامعه ی پذیرای مهاجرین
 6. طبیعت چشمگیر و آب و هوای معتدل.
 7. بهترین مکان برای علاقه مندان به غواصی.

فواید دریافت تابعیت دومنیکن :

 1. تابعیت تمام و کمال جمهوری دومینیکن.
 2. تمامی حقوقی که متعلق به شهروندان دومینیکن است را دارا خواههید بود، به استثنای حق ریاست جمهوری.
 3. یک ID به شما تعلق خواهد گرفت که برای جمهوری دومینیکن است ، مثل بومیان جمهوری دومینیکن
 4. گواهی تولد دومینیکنی
 5. پاسپورت  دومینیکنی

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت موقت:

 1. ترجمه رسمی  اسپانیایی مدارک رسمی گواهی تولد متقاضی
 2. ترجمه رسمی اسپانیایی  تمام صفحات پاسپورت
 3. ترجمه اسپانیایی گواهی عدم سوء پیشینه
 4. آزمایش های پزشکی یا توسط پزشکان مهاجرت یا دولت جمهوری دومینیکن انجام میپذیرد.
 5. سه کتگوری عکس. هر کتگوری باید نمای جلوی چهره متقاضی را نشان دهد.
 6. آدرس پستی متقاضی در کشور دومینیکن

مهم: ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی باید در جمهوری دومینیکن صورت پذیرد. ترججمه در سایر کشورها قابل قبول نیست. کل مدارک (کپی پاسپورت، گواهینامه اصلی پلیس ،کپی گواهی تولد،)

متقاضی می تواند پس از ورود به  دومینیکن وارد پروسه شود. ایشان می تواند به این کشور مانند یک توریست وارد شده و برای دریافت اقامت درخواست دهد. تمام مدارک لازم باید آماده شده باشد (اسناد رسمی گواهی تولد، نسخه کتبی پاسپورت، گواهینامه خلع سلاح پلیس). تمام مدارک باید آپوستیل داشته باشند . میتوان از طریق یک وکیل محلی تمام مدارک از جمله آزمایشات پزشکی و عکس انجام پذیرد. تمام اسناد باید به اداره ی مهاجرت فرستاده شوند .

پس از فرستادن درخواست متقاضی، یک شماره ثبت نام به او تعلق خواهد کرد. این شماره یک عدد چهار رقمی می باشد و از طریق آن  می توان به صورت رسمی  در کشور دومینیکن کار کرده و یا تجارتی راه اندازی کرد. پروسه ی مهاجرت حدودا ۳ الی ۴ماه طول خواهد کشید، ولی در صورتی که وکیل کارهای مهاجرت را انجام دهد این مدت زمان به دو ماه کاهش خواهد یافت. پس از دو ماه انتظار متقاضی اجازه اقامت موقت (ID-card for 1 year) خواهد گرفت.

سال ۲۰۱۱ قوانین کشور دومینیکن تغییر کرده و روش انتخاب شهروندی آنی امکانپذیر نیست. قانون جدید تابعیت بیان می کند که احتمالا شهروندان کشورهای خارجی میتوانند با اجازه اقامت موقت به مدت ۵ سال بتوانند در کشور زندگی و پس از گذشت دو سال اقامت دائم دریافت کنند. همچنین پس از ۷ سال اقامت قانونی می توانند برای تابعیت درخواست دهند.
سوال: آیا می توانید یک روش تابعیت کوتاه مدت در آمریکای لاتین پیشنهاد دهید؟
پاسخ: اگر به دنبال اقامت دائم یا برنامه تابعیت هستید، میتوان گفت بهترین گزینه اوروگوئه است. در کشور اروگوئه می توان اقامت دائم را در محدود۱۸-۱۲ ماه پس از اولین ورود و تابعیت بعد از ۳ تا ۵ سال از ورود به کشور دریافت کرد. بعد از گذشت ۳ سال از اقامت در کشور اروگوئه، متقاضیانی که ازدواج می کنند می توانند برای خود و اعضای درجه یک خانواده شان تابعیت دریافت کنند. افرادی که ازدواج نکرده اند باید  ۵سال منتظر بمانند تا بتوانند برای شهروندی درخواست دهند. گذرنامه اوروگوئه یک سند مسافرتی  است و این امکان را می دهد تا دارنده آن برای بازدید از بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند .

یکی دیگر از روش های دریافت تابعیت سریع، دومینکن و گرانادا است (هر دو در کارائیب هستند). می توانید ۲۰۰٫۰۰۰   دلار در دومینیکن  سرمایه گذاری کنید و یا ۲۵۰٫۰۰۰ دلار  در گرانادا سرمایه گذاری کرده  و هرچه سریعتر برای اخذ تابعیت (بدون نیاز به ۳ سال حضور فیزیکی ). پاسپورت های دومینیکا و گرانادا امکان سفر بدون ویزا به کشورهای مختلف از جمله کشورهای عضو اتحادیه شنگن را فراهم کند.

اخذ شهروندی توسط سرمایه گذاری در دومینیکن

از دو روش امکانپذیر است. روش اول از طریق کمک مالی تحت برنامه ویزای سرمایه گذاری برای دولت امکانپذیر است. روش دیگر که از ژانویه ۲۰۱۵  ممکن شده : روش سرمایه گذاری املاک و مستغلات است .

روش دریافت تابعیت جمهوری دومینیکن به روش سرمایه گذاری در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد.

این روش دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری به جهت پایین بودن هزینه ها مورد استقبال افراد زیادی واقع می شود.

پس از اینکه افراد پاسپورت جمهوری دومینیکن را دریافت میکنند می توانند پاسپورت دوم این کشور را نیز دریافت کنند که به واسطه ی آن می توانند به بیش از ۱۱۸ کشور جهان منجمله کشورهای حوزه ی شنگن، هنگ کنگ، سوئیس و هم چنین انگلستان سفر کنند.. این روش برای اشخاصی که علاقه مند به سفر با هزینه های پایین می باشند، بسیار ایده آل است.

در این روش، افزون بر پایین بودن مخارج، جمهوری دومینیکن محدوده ی سنی برای فرزندان متقاضی( به عنوان همراهان متقاضی اصلی) را به ۳۰ سال افزایش داده است

 

بودجه ی مورد نیاز سرمایه گذاری در ملک در جمهوری دومینیکن حدود ۲۰۰٫۰۰۰ است که در مقایسه با پیشنهاد۳۰۰٫۰۰۰ دلار در سنت لوسیا بسیار مناسب است.

سرمایه گذاران می توانند از دو گزینه اصلی برای کسب پاسپورت دوم انتخاب کنند:

 • هزینه + کمک مالی غیر قابل عودت به جمهوری دومینیکن با ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برای هر فرد.
 • هزینه + سرمایه گذاری در ملک از ۲۲۰٫۰۰۰ دلار.

هزینه های دولتی مربوط به سرمایه گذاری در ملک در حال حاضر بصورت زیر میباشد:

 • افراد بالای۱۸ سال ولی جوانتر از ۲۸سال = ۲۵٫۰۰۰ دلار.
 • افراد مسن (پدربزرگ و مادربزرگ) =۲۵٫۰۰۰ دلار.

 

در نظر داشته باشید برای املاک و مستغلات در یک پروژه تأیید شده توسط دولت سرمایه گذاری نمایید.

اگر تمایل به دریافت پاسپورت دومینیکن از روش سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکن را دارید، می توانید از وکلای مجرب موسسات حقوقی معتبر در این مورد یاری بگیرید .

 

در صورت تمایل به اخذ مشاوره در باب اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن ، مهاجرت به دومینیکن ، سرمایه گذاری در دومینیکن ، میتوانید با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید و مشاوره رایگان تلفنی اخذ نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.