اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن

آیا اتباع ایرانی راهی برای اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن درسال 2018 دارند ؟ آثار ازدواج با یک شهروند دومینیکن چیست و آیا می توان اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن را انجام داد ؟ در قوانین جدید ازدواج با اتباع دومینیکن آیا شرایط جدیدی اتخاذ گردیده است ؟ چه مدارکی برای اخذ ویزای ازدواج دومینیکن نیاز می باشد ؟ شما می توانید در این مقاله مدارک و شرایط مورد نیاز را برای اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن بخوانید .

هنگامی که شخص مایل به ازدواج با یک تبعه ی دومینیکنی است قدم در یک پروسه حقوقی گذاشته و در این پروسه می تواند با همکاری و کمک یک وکیل که دانش و سواد این موضوع را دارد با اطمینان موفق به اخذ اقامت شود .

شما می توانید در دومنیکن یا با اقامت موقت و یا اقامت دائم حضور داشته باشید.  افراد می توانند با اقامت موقت به جهت تحصیل ، کار و یا سرمایه گذاری و یا به جهت توریستی در این مشور اقامت موقت یابند . اقامت دائم یا بلند مدت معمولا بعد از چند سال که شخص اقامت خود را بدون مشکل تمدید نمود و مالیات و بیمه را پرداخت کرد می تواند حاصل گردد که البته بازه آن مشخص نیست و بسته به نوع اقامت موقت شما دارد که در نهایت به اقامت دائم برسد و کارت شناسایی ( Cedula de Identidad Personal )  بگیرد .

اگر پدر یا مادرتان اهل دومینیکن باشند بهترین حالت برای اخذ پاسپورت دومینیکن است و یا اینکه شما با یک شهروند دومینیکن ازدواج کنید یا دست کم حداقل دو سال در کشور دومینیکن دارای کسب و کار باشید و یا ملکی را در این کشور خریداری کرده یا در سازمان نیروهای مسلح دومینیکن خدمت کردهو یا در شرایط خاصی از سوی رئیس جمهور این کشور نشان لیاقت و یا جایزه ویژه دریافت کرده باشید .

شرایط عمومی برای درخواست ویزای ازدواج با اتباع دومینیکن

از اولین شرایط اصلی می توان به سن فرد اشاره نمود که برای آقایان باید به حداقل شانزده سال و بریا خانم ها باید حداقل به پانزده سال رسیده باشند ، اگر غیر از این باشد خارج از قوانین اساسی این کشور اقدام شده و ازدواج آن ها ثبت نمی شود .

اگر شما مایل به ازدواج با اتباع دومینیکن هستید که بتوانید در نهایت اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن داشته باشید می بایست مدارک ذیل را ارائه نمائید  :

 1. کپی شناسنامه و پاسپورت  ؛
 2. فتوکپی از تمبرها ؛
 3. ارائه مدرکی دال بر سکونت در دومنیکن در صورتی که شخص در آنجا ملکی ندارد می بایست اجاره نامه یک ملک ارائه گردد .
 4. ارائه یک مدرک دال بر مجرد بودن شما که به اعتبار دادگستری و امورخارجه رسیده باشد ( ارائه گواهی تجرد ) ؛ اعلام سوگند باید در دفاتر قانونی شود.  پس از ترجمه ها باید این مدرک به تائید سفارت هم برسد .
 5. ارائه یک نسخه از گواهی تولد که این مدرک در مراکز قانونی مربوطه در دومنکین به تائید می رسند .
 6. چنانچه قبلا از همسر خود جدا شده اید ارائه گواهی طلاق .
 7. حضور دو نفر شاهد که نباید از اعضای خانواده تان باشند .

انواع ازدواج

ازدواج در جمهوری دومینیکن عموما دو قسم می شود :

ازدواج “مدنی” در این نوع ثبت ازدواج با دولت دومینیکن صورت می گیرد و این مراسم از سوی مسئولی که دولت مشخص کرده باید اداره و ثبت گردد .

ازدواج “کاننیکال در این نوع ازدواج که به واسطه یک کشیش کاتولیک رومی صورت می گیرد ، بعد از ازدواج و مراسم در کلیسا ازدواج آنها در مراجع مربوطه ثبت می گردد .

امر ازدواج در کشور دومینیکن یک قرارداد مدنی است که با اراده آزاد مرد و زن صورت می گیرد و آن مرد یا زن می بایست دارای شرایط ذیل باشند :

 1. باید نشان دهند که کاملا آزادانه اقدام به ازدواج کرده اند  ؛
 2. ازدواج برای آقایان از شانزده سال و خانم ها از پانزده سال مجاز می باشند و اگر سن شخص به این میزان رسیده باشد می بایست با اجازه پدر و مادر ازدواج صورت گیرد که مدرکی باید دال بر این موضوع ارائه گردد که آن مدرک باید در پاکت مهر شده و پلمپ ارائه شود و اگر مدرکی نیست آن شخص در مراسم عروسی می بایست حضور داشته باشند .
 3. آقایانی که به سن شانزده نرسیده باشند و همچنین خانم هایی که به سن پانزده نرسیده باشند نمی توانند اجازه ازدواج دریافت کنند حتی اگر اجازه پدر و مارد را داشته باشد ، البته در برخی موارد قاضی می تواند استثنا هم قائل شود .
 4. تا زمانی که تجرد شخص مشخص نگردد اجازه ازدواج داده نمی شود ، در صورتی که فردی قبلا طلاق گرفته باشد تا ده ماه پس از آن نمی تواند مجدد درخواست ازدواج دهد مگر اینکه آن شخص شوهر سابق او باشد .

مسئولین و مقامات دولتی که در مراسم ازدواج حضور دارند می بایست تمامی مدارک و مستندات لازم را ثبت نمایند .

در گواهی ازدواج می بایست اطلاعات زن و شوهر کامل ثبت شود که شامل نام و نام خانوادگی و اطلاعات دقیق از محل و روز مراسم باید ارائه شود و ازدواج آنها در ثبت احوال آن منطقه ثبت شود .

اگر مرد یا زن یک کدام بمیرند یا طلاق بگیرند ازدواج مدنی از بین خواهد رفت .

ازدواجهای کانونیکال

در ازدواج کاتونیک هم همان آثار ازدواج مدنی صورت می گیرد و ازدواج آنها توسط یک کشیش کاتونیک رومی اداره می شود

همانطور که در بالا هم خواندید این دو نوع ازدواج شبیه به هم هستند با این تفاوت که رویه ای که در ازدواج کانتونیک صورت می پذیرد کشیش خود می بایست یک نسخه از کپی گواهی ازدواج را برای ثبت در سیستم برای دولت و اداره مربوطه ارسال می دارد .

قوانین مالکیت متقابل

طبق قوانین موجود در دومینیکن در راستای ازدواج این شرایط پیش بینی شده که هر شخصی با هر حزبی از یک عدالت اجتماعی برخورداند و می توانند طبق قوانین با آن ها رفتار شود و در مواردی خاص هر دو طرف می توانند برای ایجاد هرگونه اختیاراتی این درخواست را مبنی بر حق انتخاب از سوی هر کدام از دو طرف در نامه ای تنظیم و مشخص نمایند .

نحوه اخذ تابعیت برای مرد یا زن خارجی

به غیر از تولد فرزند فرد می تواند تابعیت کشور دومینیکن را از طریق ازدواج کسب نماید که البته برای مرد یا زن شرایط متفاوتی وجود دارد ، اگر یک زن خارجی با یک مرد تبعه دومینیکن ازدواج کند آن زن خارجی به صورت خودکار تابعیت دومینیکن می گیرد و این در صورتی است که اگر مرد خارجی با یک زن دومینیکن ازدواج نماید تابعیت به صورت خود به خود به او تحمیل نمی شود .

کشورهایی هستند که به مراتب قوانینی آسانتر برای رسیدن به پاسپورت نسبت به دومینیکن دارند و حتی در برخی از کشورها می توان با ازدواج یا زن یا مرد تابعیت آن کشور را به دست آورد ، اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن در حال حاظر منوط به داشتن پیشنهاد ازدواج از سوی شهروند دومینیکنی است و چه بسا که اگر آن فرد مرد دومینیکنی باشد می توان اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق ازدواج در دومینیکن را رقم زد ، شما می توانید با ازدواج در کشورهای اروپایی از حقوقی یکسان بین مرد و زن برای رسیدن به شهروندی آن کشور دست یابید . همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

2 پاسخ
 1. سعیده گفته:

  آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا میتوان در انگلیس زندگی کرد و از مزایا تحصیلات رایگان و بیمه استفاده کرد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.