اخذ ویزای کانادا و بررسی آن

اخذ ویزای کانادا، مهاجرت به کانادا و اخذ انواع ویزای کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اما روش های اخذ ویزای کانادا چند نوع است؟ شاید این یک سوال کلی در ذهن شما باشد که به طور کلی ویزای کانادا به چند دسته تقسیم می شود. در ابتدا باید به این سوال پرداخت که شاخه های ویزای کانادا از چند روش قابل بررسی ست. اخذ ویزای کانادا از چندین راه مختلف امکان پذیر است. ما در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد که بهترین روش اخذ ویزای کانادا چیست و بهتر است که از چه راهی برای رسیدن به کانادا وارد شوید. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا می تواند کمک رسان شما باشد. در ادامه این مقاله به چگونگی تقسیم بندی انواع ویزای کانادا که به طور اختصاصی توسط موسسه حقوقی ملک پور بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است، خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای کانادا اخذ ویزای کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اخذ ویزای کانادا و شرایط عمومی

کانادا، کشوری در قاره امریکاست که با ایالات متحده امریکا هم مرز است. واحد پولی آن دلار کانادا و جمعیت آن 37 میلیون نفر می باشد. زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی است. کانادا در حال حاضر یکی از بهترین کشورهای دنیا  برای مهاجرت می باشد. برای این ادعا، دلایل متعددی را برای این موضوع می توان شمرد، مانند زبان انگلیسی که زبان رسمی این کشور به حساب می آید. همچنین سیستم مهاجرپذیر بودن این کشور از جمله آن دسته از عوامل مهم می باشد. اقلیم خوب، جمعیت کم، مساحت بالا رفاه اجتماعی بالا، اقتصاد قوی و سطح فرهنگی غنی همچنین نزدیکی به کشور امریکا و دیگر شرایط مهم دیگر از جمله عوامل ترغیب کننده مهاجرت و اخذ ویزای کانادا است. این کشور به افراد متقاضی مهاجرت اجازه می دهد که در ابتدا با اخذ ویزای کانادا به این کشور ورد کرده و پس از اخذ اقامت، برای اخذ تابعیت نیز اقدام کنند.

موسسه حقوقی ملک پور در این راستا می تواند راهنما و راهگشای شما باشد. به این حالت که اگر در هر گونه امور مهاجرتی برای کشور کانادا نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می توانید با تماس با موسسه اطلاعات خود را افزایش دهید. چرا که با داشتن دفتر مستقل در کشور کانادا و همچنین عضویت مشاور رسمی مهاجرتی در دولت کانادا،‌ این موسسه می تواند بهترین انتخاب شما باشد. در ادامه به انواع ویزا های موجود برای کانادا خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی کانادا 5 اخذ ویزای کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا

video اخذ ویزای کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا

audio اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا و انواع آن

این ها از ویزا هایی هستند که برای افراد خارجی در کانادا می توان در نظر گرفت که برخی از آنها بلند مدت و برخی کوتاه مدت هستند. موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها خواهد پرداخت.

 • ویزاهای موقت
 • ویزای دانشجویی
 • سوپر ویزا برای والدین و پدر بزرگان و مادر بزرگان
 • ویزای توریستی
 • اجازه کار
 • ویزای مهاجرت تجاری
 • ویزای اسکیل ورکر
 • ویزای تجربه کانادایی
 • برنامه تبادل نیروی ماهر
 • برنامه مهاجرت استانی
 • برنامه گزینشی اسکیل ورکر استان کبک
 • برنامه حمایت از خانواده (ویزای همراه)
 • برنامه استخدام پرستار کودکان و سالمندان (LCP)

مدارکی که جهت اخذ اقامت نروژ از طریق کار باید به سفارت تحویل داده شوند به شرح زیر می باشند:

ویزای تضمینی کانادا بدون شینگن

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل می تواند یک سکوی پرتاب برای آینده شما باشد، چرا که شما توسط این نوع ویزا می توانید اجازه تحصیل در کانادا را کسب کنید و با توجه به سپری کردن مدت اقامتی خود، برای اقامت پس از تحصیل نیز در خواست دهید. اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل، می تواند برای شما بهانه ورودی باشد به خاک این کشور تا بتوانید از شرایط اقامتی و تحصیلی کانادا استفاده کنید. به طور کلی یکی از راه های اخذ ویزای کانادا می تواند از طریق تحصیل باشد. برای مهاجرت از طریق تحصیل به کشور کانادا باید از طریق ویزای تحصیلی وارد شد و برنامه تحصیلی خود را پیش برد. تحصیل در کانادا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود. دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیازمند داشتن شرایط اصلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. برای دریافت ویزای کانادا از طریق تحصیلی در ابتدا باید یک پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه دریافت کرد.
برای موفقیت یک پرونده باید هر دو مرحله با نهایت دقت انجام شود تا شخص بتواند از این طریق وارد کشور کانادا شود. از جمله عواملی که می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بسیار موثر باشد باید به مدارک تحصیلی معتبر، دانستن سطح مناسبی از زبان انگلیسی، اثبات این موضوع که شما قصد ماندن و یا پناهندگی در این کشور را نخواهید داشت، ارائه تمکن مالی مناسب و داشتن سن مناسب و فاصله تحصیلی کم اشاره کرد.
تحصیل در کانادا می تواند در مقاطع زیر 18 سال (مدارس)، کالج ها، دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری، دوره های کارآموزی و… باشد. یکی از مزیت های تحصیل در کانادا این است که شما می توانید خانواده خود را به مانند همسر خود، به کانادا بیاورید. همچنین شما می توانید برای اجازه کار تمام وقت پس از تحصیل خود، درخواست دهید. برای استفاده از مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانید با دفاتر مستقر در ایران و خارج از کشور تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا

اخذ ویزای کانادا از طریق کار، می توانید تجربیات و سوابق کاری درخشانی را در خاک کانادا به شما منتقل کند که می تواند به دریافت اقامت دائم شما در کانادا کمک به سزایی بکند. برای اینکه بتوانید به عنوان نیروی کار استانی و یا ورود سریع از طریق کار در کانادا را درخواست دهید، باید این تجربیات کاری را دارا باشید. اما اگر شرایط ورود از طریق برنامه نیروی ماهر فدرال را ندارید، این مهم می تواند یکی از بهترین راه های ورود شما برای دریافت اقامت دائم کانادا باشد. اگر شما برای پذیرش های نیروی کار استانی و یا برنامه های تجارتی ماهر و… درخواست داده اید، لزوما نیازمند یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) هستید.

 • ویزای نیروی کار ماهر فدرال Federal Skilled Worker Program

  اتباع بیگانه که خواهان دریافت اقامت دائم کانادا می باشند، می توانند برای این برنامه استخدامی فدرال درخواست دهند. بعد از ثبت درخواست به صورت آنلاین، افراد طبق امتیازاتی که در این سیستم مشخص شده است دسته بندی و امتیاز بندی خواهند شد. عواملی مثل سطح زبان، سابقه کاری، سن و… در این برنامه تاثیر بسیاری دارند. به منظور اقدام برای این برنامه، شما باید با توجه به منابعی که در سایت سفارت کانادا درج شده است، 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید. لازم به ذکر است که حداقل میزان سابقه کاری، یک سال می باشد. این سابقه کار باید رسما توسط دولت کشور مبدا تایید شود.

 • ویزای کلاس سابقه کاری کانادایی Canadian Experience Class Visa

  تمامی متقاضیانی که توسط اجازه کار موقت هم اکنون در کانادا هستند،‌ می توانند با توجه به شرایطی برای اقامت دائم توسط سابقه کار کانادایی در خواست دهند. این ویزا مخصوص افرادی ست که سابقه کار نیروی ماهر در کانادا دارند که برای درخواست این نوع ویزا، حداقل یک سال سابقه کاری در خاک کانادا و همچنین داشتن سطح بالایی از زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز است.

 • برنامه تجار ماهر فدرال Federal Skilled Trades Program

  متقاضیانی که برای برنامه تجار ماهر از ویزای کانادا واجد شرایط هستند، یک فرصت بسیار مناسبی را برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اقدام برای برنامه مذکور، دارا می باشند. این برنامه توسط سازمان مهاجرتی و دولتی کانادا در سال 2013 به مظور رفع کمبود نیروی کار ماهر در مناطقی که به علت رشد و گسترش روز افزون اقتصادی دچار این نقصان شده بود، توسعه یافت. حال این برنامه برای سیستم انتخاب مهاجرین و ورود سریع مهاجران (Express Entry) اعمال می شود. برای در خواست این نوع از ویزای کانادا، باید فرد متقاضی دارای یک سال سابقه کاری تمام وقت در زمینه تجارتی خاص داشته باشد. در این جا باید خاطر نشان کرد که این سابقه کاری یک ساله باید در طول پنج سال اخیر (از زمان ثبت درخواست) انجام شده باشد. حال اشخاصی که به مدت دو سال مشغول به کار در زمینه های تجاری به طور نیمه وقت بوده اند هم شامل این برنامه خواهند بود. اساسا در طول این دو سال فرد باید سابقه کاری 3.120 ساعته داشته باشد. همچنین اثبات دریافت پیشنهاد شغلی تمام وقت نیز لازم است (Job Offer). در نهایت هم باید سطح مورد نیاز زبان اشخاص، برای ثبت درخواست این برنامه بررسی شود.

 • برنامه استخدام استانی Provincial Nomination Programs

  آن دسته از متقاضیانی که متاسفانه نتوانسته اند در برنامه استخدام نیروی کار ماهر جهت اخذ ویزای کانادا شرکت کنند، این برنامه می تواند راهی امن در جهت تامین امنیت استخدام خود در کانادا باشد. این برنامه برای نیروی کار ساده که توانایی اقامت در کانادا و مشارکت در رشد اقتصادی کشور را دارند، مناسب می باشد. در این برنامه، شخص برای استخدام در استان هایی از کشور کانادا درخواست می دهد که نیروی کار مطمئن در زمینه فعالیت مطمئن نیاز دارند. شرایط نیاز نیرو و استخدام در هر استان به مراتب دچار تغییر خواهد شد. قبل از درخواست برای ثبت این نوع از ویزای کانادا، شما در ابتدا به یک گواهی و مدرک معتبر استانی نیاز دارید. این مدرک باید از مرکز همان استان که قصد ثبت درخواست برای استخدام نیروی کار دارید، صادر شده باشد. برای اتباع خارجی می تواند از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا نیز صادر شود.

 • برنامه استخدام نیروی کار ماهر در استان کبک Quebec -Selected Skilled Workers Program

  این برنامه نیروی کار ماهر را از تمامی نقاط دنیا به منظور مشارکت در رشد اقتصادی با استفاده از معیار های تحصیلی، تخصص کاری، استعداد یابی و… در این استان جذب می کند. در طی صدور یک بخشنامه توسط دولت کانادا، تمام مهاجرین خارجی قبل از ثبت درخواست برای اقامت دائم، باید شرایط ذکر شده در این بخشنامه را دارا باشند. در صورتی شما اجازه ثبت درخواست برای این نوع از ویزای کانادا را دارید که گواهی پذیرش را از استان کبک دریافت کنید. سپس می توانید برای دریافت اقامت دائم و دریافت امتیازات ویژه کانادا اقدام داشته باشید. برای اخذ ویزای کانادا از این نوع، فرد باید مرحله را پشت سر بگذارد:
  1. فرد باید از دولت استان کبک مدرکی مبنی بر تایید انتخاب وی در برنامه مذکور داشته باشد. این نشانگر تایید وی به عنوان یک مهاجر قانونی می باشد.
  2. بعد از ثبت درخواست فرد متقاضی برای پذیرش استانی کبک، فرد باید به اداره مهاجرت و شهروندان کانادا درخواست اقامت دائم بدهد.
  3. بعد از سپری کردن این قوانین، فرد باید تست پزشکی انجام دهد و از اداره پلیس تاییده نهایی بگیرد.

در خصوص اخذ ویزای کانادا از طریق کار، باید اولین نکته ای که در نظر گرفت، میزان نرخ بیکاری می باشد. این نرخ سالیانه توسط دولت این کشور تخمین زده می شود. در ادامه نموداری را ضمیمه کردیم تا به بررسی میزان نرخ بیکاری در کشور کانادا بپردازیم.

نرخ بیکاری کشور کانادا اخذ ویزای کانادا

همانطور که ملاحظه نمودید، این مقدار از نرخ بیکاری، در حال کاهش و نزول می باشد. پس می توانیم بگوییم که کانادا کشوری مناسب برای مهاجرت کاری می باشد. 

کار در کانادا

اخذ ویزای درمانی کانادا

اخذ ویزای کانادا برای امور درمانی در حالتی ممکن است که شخص با توجه به تایید پزشک معالج خود در کشور کانادا اقدام به ارزیابی سلامت متقاضی و حسن نیت او کنند. اگر متقاضی یک وضعیت پزشکی نا پایدار داشته باشد که برای سلامت عمومی و یا ایمنی ساکنان کانادا خطر ساز باشد، افسر ویزا باید آن متقاضی را رد کند. همچنین اگر متقاضی اگر به دنبال پزشکی باشد که به دنبال جا به جایی لیست انتظار کانادایی ها شود، باز هم باید رد شود. اگر متقاضی به دنبال معالجه یک پزشک در کانادا می باشد، باید ثابت کند که مقدماتی برای معالجه انجام شده است. پزشک معالج باید به یک موسسه کانادایی وابسته باشد که بتواند خدمات مورد نیاز متقاضی را ارائه دهد. این گونه افراد فقط به عنوان یک ساکن موقت در کانادا می توانند ویزا دریافت کنند. اگر به دنبال درمان و معالجه در استان کبک هستید، باید یک گواهی پذیرش از مقامات رسمی این داشته باشید.

اخذ ویزای بلند مدت کانادا

برای اخذ ویزای کانادا برای مدت های بلند تر از 6 ماه هر کدام انواع مختلفی دارند که باید به آن ها پرداخت. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا به بررسی آن ها خواهد پرداخت.

 • اخذ ویزای کانادا از طریق تولد

  اخذ ویزای کانادا از طریق تولد می تواند تواند سبب نوعی اعطای تابعیت و اقامت تلقی شود. همان طور که می دانید، در کشور کانادا سیستم اعطای تابعیت از طریق تولد، به صورت اتخاذ از سیستم خاک می باشد. اما باید خاطر نشان کنیم که در کانادا، این سیستم به صورت نسبی ست. یعنی شرایطی باید رعایت شود تا بتوان از آن طریق ویزای کانادا و تابعیت کانادا به فرد متولد شده و افراد وابسته به او اعطا شود. سیستم اعطای تابعیت از طریق خاک (نسبی) بدین معناست که مادر نوزاد در زمان زایمان، باید دارای اقامت بلند مدت باشد تا به فرزند وی تابعیت اعطا شود. این در حالی ست که کشور های دیگر مثل برزیل، شرایط اعطای تابعیت از طریق خاک مطلق را اجرا می کند.

 • ویزای کانادا از طریق ازدواج

  اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج برای اشخاصی هستند که قصد ازدواج با فرد کانادایی دارند و از این راه، برای رسیدن به ویزای کانادا استفاده می کنند. برای اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج سه حالت می تواند مورد بررسی قرار گیرد. اول اینکه ازدواج در کشور مبداء یعنی کشوری که فرد غیر کانادایی تابعیت آن کشور را داراست که می تواند به نوعی طولانی ترین و پیچیده ترین راه برای ازدواج و اخذ ویزای کانادا باشد. دوم اینکه ازدواج افراد مذکور، در کشور ثالث که عموما کشور های اطراف کشور مبدا قرار می گیرد که می تواند برای هر دو آثاری به همراه داشته باشد. و سوم اینکه افراد متقاضی بخواهند در کشور مقصد ازدواج خود را ثبت و به تایید مقامات قانونی برسانند.

 • ویزای کانادا از طریق پناهندگی

  اخذ ویزای کانادا از طریق پناهندگی می تواند بدترین و پر خطر ترین راه برای مهاجرت باشد. چرا که افراد متقاضی این روش، عموما به شرایط و ریسک های موجود در این راه آگاه نیستند. حتی گاها پیش می آید که متقاضیان مهاجرت، به شرایط خوب و مسلم خود برای مهاجرت های قانونی اشراف ندارند به ناچار این روش را برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم آن انتخاب می کنند. پناهنده به شخصی خارجی و بیگانه اطلاق می شود که با توجه به شرایط و موقعیت داخلی کشور خود، دست به اقدام برای مهاجرت و پناهندگی می زند. عموما شرایطی از قبیل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه ها و احزاب سیاسی و یا مذهبی، عقاید و باور ها و … همراه با ترس قریب الوقوع و ترس از تحت تعقیب قرار گرفتن است. موسسه حقوقی ملک پور در این رابطه هیچ گونه فعالیتی نداشته و به شما عزیزان هم پیشنهاد نمی کند که از این طریق بخواهید برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم آن اقدام داشته باشید. شما می توانید با تماس با دفاتر ما از راهنمایی و مشاوره های رایگان موسسه حقوقی ملک پور در رابطه آگاه شدن از شرایط مهاجرت قانونی خود، استفاده کنید.

 • اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

  اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری به سه بخش تقسیم می شود. ویزای خویش فرمایان، ویزای ثبت اختراع و ویزاهای سرمایه گذاری فدرال. هر کدام از این ویزا ها می تواند به بخش های استانی و فدرال تقسیم شود (مانند سرمایه گذاری کبک و فدرال). سرمایه گذاری در کانادا اخیرا در دو حالت 100 هزار دلاری و 200 هزار دلاری بسیار محبوب واقع گشته است که افرادی از سراسر دنیا، به این نوع از سرمایه گذاری ها علاقه زیادی نشان داده اند. این ها حالتی از ثبت شرکت است که افراد با توجه به فعالیت و بودجه خود، دست به این ویزا خواهند برد. به علت گستردگی و مفصل بودن بحث سرمایه گذاری در کانادا، سعی بر آن داریم که در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، در سایر مقالات ما به دنبال آن بگردید. به طور کلی روش های سرمایه گذاری در این کشور، می تواند انوع مختلفی داشته باشد که مقاله سرمایه گذاری در کانادا به آن اشاره نموده ایم.

گرفتن اقامت کانادا

اخذ ویزا های دیگر کانادا

در کشور کانادا، ویزاه های دیگری نیز وجود دارد که افراد می توانند با توجه به شرایط خود، آن ها را دریافت کنند. موسسه حقوقی ملک پور به بررسی مختصر آن ها پرداخته است.

 • اخذ ویزای کانادا و برنامه حمایت خانوادگی

  اخذ ویزای کانادا از طریق حمایت خانوادگی بدین صورت است که دولت کانادا برای شما طی مقدماتی سعی بر آن داشته است که این شانس را به شما بدهد تا اعضای خانوادتان در مسیر جدید زندگی تان، در جوار شما باشند. اگر شما اقامت دائم و ویزای کانادا را دریافت کرده اید، اجازه دارید که از همسر، فرزند وابسته، خواهر، برادر، پدر و مادر و اقوام درجه یک حمایت خود را اعلام کنید. این می تواند یک شانس برای افراد خانواده شما باشد تا بتوانند در کنار شما از امتیازات کشور کانادا استفاده کند.

 • اخذ ویزای کانادا از طریق مراقبت از افراد

  اخذ ویزای کانادا از طریق مراقبت از افراد ناتوان، برای افرادی که به طور تخصصی در زمینه مراقبت و نگهداری افراد ناتوان جسمی، کودکان زیر 18 سال و کهن سالان فعالیت و آموزش داشته اند، این امکان را داده است که در منازل شخصی بتوانند از آن ها نگه داری کنند. مدت زمان مورد نیاز برای ثبت این نوع از اخد ویزای کانادا، بدین حالت است که به شرایط و تجربیات کاری، سطح زبان فرد و… بستگی دارد. با توجه به این نوع ازاخذ ویزای کانادا، شما برای مراقبت از افراد ناتوان و سالمند و کودکان در هفته 30 ساعت اجازه دارید که مشغول به فعالیت شوید.

  برای اقدام در اخذ ویزای کانادا، از این طریق باید شرایط زیر را دارا باشید:

  • قرارداد دریافت شده از کانادا، باید توسط کارفرمایان آینده امضا شده باشد (همانند شخص متقاضی مقیم کانادا)
  • اتمام موفقیت آمیز تحصیلات تکمیلی در کانادا
  • الزام گذراندن دوره های تخصصی مراقبت های کودکان و نگهداری افراد ناتوان حداقل 6 ماه یا یکسال کاری
  • الزام به ارائه نامه سابقه کاری از طرف کارفرمای سابق
  • الزام به دریافت اجازه کار قبل از ورود به کانادا

  همچنین نظرات و تاییدیه های اداره کار کانادا هم نیاز می باشد.

 • ویزای کانادا از نوع اعتبار موقت

  ویزای موقت کانادا یک گزینه بسیار عالی برای افرادی ست که قصد ادامه تحصیل یا کار و یا سپری کردن تعطیلات را در مدت های محدود دارند. اگر به دنبال این هستید که در مدتی محدود در کانادا زندگی کنید، ویزای موقت کانادا بهترین گزینه برای شما می باشد. ویزاهای موقت ، عموما با توجه به شرایط و توجیه فرد از سفر خود به کانادا می باشد. مدت زمان این ویزا به این حالت است که از هر 180 روز اعتبار ویزای توریستی کانادا، شما فقط اجازه ماندن به مدت 90 روز در خاک کانادا را دارید. خواه ادواری باشد و خواه مداوم.

 • سوپر ویزای کانادا

  اخذ ویزای کانادا از این طریق به شما این امکان را می دهد که فرزندان و یا نوه های خود را تا مدت 2 سال در کانادا، ملاقات کنید. حال اگر می خواهید برای 6 ماه یا کمتر در کانادا بمانید، بهتر است از ویزای موقت ( visitor visa ) استفاده کنید. برای بهره مندی از این نوع ویزا باید شرایط زیر را دارا باشید:

  • متقاضی می تواند پدر و مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ کودکی باشد که اقامت دائم کانادا را دارد یا شهروند کاناداست
  • دریافت دعوت نامه امضا شده توسط فرزند یا نوه که شما را به کانادا دعوت می کند. این نامه باید شامل تعهد نامه برای تمکن مالی که برای دوره ی دیدار شما انجام می شود – ارائه یک لیست از تعداد افرادی که مسئولیت شخص کودک را پذیرفته است – ارائه یک کپی از مدارک شهروندی و اقامت دائم
  • داشتن یک بیمه نامه کانادایی که شامل داشتن حداقل اعتبار برای یک سال از ورود متقاضی – حداقل 100.000 دلار پوشش خسارت داشته باشد.
  • اثبات اینکه حق البیمه خود را پرداخت کرده اید (پرداخت اقساطی مورد قبول نیست)

  همچنین دیگر شرایط می تواند در این ویزا مهم باشد:

  • روابط شما با کشور مبدا
  • هدف شما از بازدید کانادا
  • وضعیت خانوادگی و تمکن مالی شما
  • ثبات کلی اقتصادی و سیاسی کشور مبدا
راه های مهاجرت به کانادا

اخذ ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز برای اقدام

برای اخذ ویزای کانادا همواره مدارک مورد نیاز از عناصر اصلی بوده است، چرا که وقتی نتوانید مدارک مورد نیاز خود را به درستی و دقت ارائه دهید پروسه پرونده شما به خطر می افتد. هر چند که هر کدام از این ویزا ها مدارک خاص خود را نیاز دارند، اما مدارک کلی آن ها را می توان به اقسام زیر تقسیم کرد. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا مدارک مورد نیاز را برای دریافت و اخذ ویزای کانادا نام برده است.

 • اصل پاسپورت متقاضی ویزای توریستی کانادا با حداقل یک سال اعتبار
 • تمامی پاسپورت های گذشته که در آنها مهر ویزا درج شده باشد
 • یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج

  در صورت متاهل بودن متقاضی

 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراه بودن آنها در سفر به کانادا
 • فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی

در این قسمت نمونه ای از یک ویزای کوتاه مدت کشور کانادا را برای شما ضمیمه شده است:

ویزای کانادا اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا و وکیل متخصص ویزا

اخذ ویزای کانادا همواره با سختی هایی رو به رو می باشد. به این صورت که هر شخص عادی شایدت نتواند آن طور که صلاح و درست است، برای پرونده خود اقدام کند. چرا که علم آن را ندارد. داشتن وکیل مهاجرتی برای انجام کوچکترین امور بین المللی همچون دریافت ویزای توریستی، می تواند بسیار راه گشا باشد. موسسه حقوقی ملک پور در این راستا می تواند بسیار کمک رسان و چراغ راه شما باشد. به این صورت که با داشتن وکلای بین المللی و حاذق در امور بین الملل و اخذ ویزای کانادا، راه شما را پیش می گیرد و امور شما را تا سر حد انجام و موفقیت، دست می گیرد. در این زمینه موسسه ملک پور برای شما نظرات موکلین و گالری ویزا های اخذ شده را در این سایت ضمیمه کرده است.

Bandera de Canadá اخذ ویزای کانادا

وکیل مهاجرت کانادا

اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا

برای اخذ ویزای کانادا، باید از طریق سایت و به صورت آنلاین این کار را انجام دهید. از آنجا که کشور کانادا در کشور ایران سفارت رسمی ندارد باید از طریق کشور های اطراف برای این موضوع اقدام کنید. زمانی که بخواهید وقت سفارت کانادا را دریافت کنید، مدرکی دال بر پذیرش از طرف مقامات دولت این کشور باید داشته باشید. این مدرک می تواند دعوت نامه رسمی باشد که شما از طرف کشور کانادا دریافت کرده اید. به عنوان مثال برای دریافت ویزای توریستی کانادا، بهتر است دعوت نامه رسمی که با سفارت هماهنگ شده است داشته باشید. یا برای اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل یا کار، دعوت نامه رسمی داشته باشید که شامل پذیرش دانشگاهی یا پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشد که در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را یاری دهد. برای دریافت پذیرش تحصیلی، اخذ ویزای کاری و یا انجام امور ویزای توریستی (در صورت وجود دعوت نامه) می توانید روی این موسسه حساب کنید.
از آنجا که در ایران، سفارت کانادا وجود معنوی ندارد و فقط برای امور اداری کنسول گری فعالیت می کند، بهتر است در کشور ترکیه نسبت به انجام امور سفارت و دریافت ویزا اقدام کنید. ادرس سفارت کانادا در کشور ترکیه به شرح ذیل است:

Aziziye, Cinnah Cd. No. 58, 06690 Çankaya/Ankara, Turkey

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اخذ ویزای کانادا و سخن پایانی

اخذ ویزای کانادا، راه های دریافت ویزاهای مختلف کشور کانادا و چگونگی مهاجرت به این کشور در این مقاله به صورت اختصاصی مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. کانادا یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد که اکثر افراد متقاضی مهاجرت نیز این کشور را انتخاب می کنند. اقتصاد بسیار قوی و متمرکز بین تمامی ایالات، مهاجر پذیر بودن کشور کانادا، سیستم قانون مند و تعریف شده، تصریح تمامی قوانین مهاجرتی در سایت های معتبر دولتی از جمله عواملی است که افراد را به این کشور ترغیب کرده است. در این مقاله به طور مفصل به چگونگی اخذ ویزای کانادا پرداخته شد؛ حال اگر همچنان نیاز به راهنمایی های دقیق تری دارید، می توانید با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان، اطلاعات خود را در خصوص نحوه اخذ ویزای کانادا افزایش دهید. همچنین در بخش دیدگاه های این مقاله سوالات مهاجرتی نیز می توانید سوالات خود را مطرح کنید تا افراد صاحب علم بدان پاسخ صحیح دهند.

5 پاسخ
 1. آداک گفته:

  با سلام
  من تحصیل کرده IT هستم 33 سالمه و چند سال هست که با متد روز دنیا تو شغل خودم آشنایی دارم و در حال کار هستم (سوادم بروز هست ). میخوام برای کار به کانادا برم . باتوجه به اینکه برای دریافت ویزا شرایط سنی وجود داره آیا به لحاظ سنی موردی برای من وجود داره ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط و رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض ارادت
  برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  با سلام و ادب خدمت شما استاد ارجمند جناب آقای دکتر ملکپور .قبل از هرچیز از شما و پرسنل زحمتکش تان بابت ارائه و مشاوره مطالب ارزنده در خصوص مهاجرت کمال تشکررا دارم.من عادل هستم . لطفا در خصوص ویزای مولتی کانادا و شرایط اخذ آن بنده را راهنمایی نموده و بفرمایید آیا می توان پس از دریافت ویزا مولتی بطور همزمان در مقطع دکترا تحصیل نموده و شرایط کاری مناسبی ایجاد نمود .آیا موسسه می تواند در خصوص خواسته بنده (تحصیل و کار) مرا یاری نماید.پیشاپیش از لطف حضرتعالی سپاسگذارم.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.