ویزای کار سوئیس و بررسی شرایط آن

 • ویزای کار سوئیس و شرایط عمومی
 • ویزای کار سوئیس و فرآیند اخذ آن
 • ویزای کار سوئیس و مجوز اقامت
 • ویزای کار سوئیس از طریق خوداشتغالی
 • ویزای کار سوئیس و مدارک مورد نیاز
 • ویزای کار سوئیس و ویزای همراه
 • ویزای کار سوئیس و میزان حقوق در سوئیس
 • ویزای کار سوئیس و نرخ بیکاری
ویزای کار سوئیس اخذ ویزای کار سوئیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ویزای کار سوئیس و مقدمه ای بر آن

ویزای کار سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در رابطه با اخذ ویزای کار سوئیس شرح داده می شود. اخذ ویزای کار سوئیس گام اول برای شروع کار در کشور سوئیس برای ایرانیان می باشد. اخذ ویزای کار سوئیس دارای شرایط و فرایند خاص خود می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای کار سوئیس می توانید با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به سوئیس و مهمتر از همه اخذ ویزای کار سوئیس به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی ارائه می دهد.

ویزای کار سوئیس و شرایط عمومی

سوئیس کشوری محبوب برای مهاجران برای زندگی و کار است که دارای استانداردهای بالای زندگی و مالیات مناسب است. شهرهای بزرگ آن مقر بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و موسسات بزرگ جهان است، به ویژه آن هایی که در بانکداری، تولید و داروسازی مشغول به فعالیت هستند. اگر قصد دارید برای کار به سوئیس نقل مکان کنید، به مجوز کار نیاز دارید.

سوئیس سهیمه کارگران خارجی را محدود کرده و همه برای کار قانونی در سوئیس باید مجوز کار بگیرند. جهت اخذ ویزای کار سوئیس، برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و شهروندان دیگر کشورها شرایط مختلفی اعمال می شود.

در عین حال، اخذ ویزای کار سوئیس به طور فزاینده ای دشوار گردیده است. در سال 2015، در پی احساسات ضد مهاجرت، دولت کشور سوئیس تعداد مجوزهای کار را  برای اتباع غیر اتحادیه اروپا کاهش داده است. سهمیه مجوز کار کوتاه مدت در سوئیس (مجوز L) و مجوز کار طولانی مدت در سوئیس (مجوز B) به 1000 تا کاهش یافته است.

مقامات مهاجرت همچنین شیوه های درخواست، مانند نظارت دقیق تر روی برنامه ها، افزایش حقوق و شدت قوانین را افزایش داده است. این اقدامات اجازه دسترسی به موقعیت های کاری را دشوارتر کرده است اما اخذ ویزای کار سوئیس برای کسانی که شرایط را دارند و یا متخصص صنایع مواجه با کمبود نیروی کار باشند، امکان پذیر است. در واقع سوئیس یکی از بالاترین میزان مهاجرت در اروپا را دارد که دو برابر آلمان است و حدود یک پنجم جمعیت آن خارجی است.

کارت آبی اتحادیه اروپا، که در بسیاری از کشورهای اروپایی موجود است و امکانات برای دارندگان آن دارد، در سوئیس استفاده نمی شود.

ویزای کار سوئیس و فرآیند اخذ آن

این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا در اکثر موارد با شهروندان کشورهای دیگر متفاوت است. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون دریافت ویزا تا 90 روز در سوئیس اقامت کنند، کار کنند یا به دنبال کار باشند.

برای شهروندان کشورهای ثالث، مجوز کار در سوئیس تنها برای افرادی که در مشاغل حرفه ای کار می کنند، و معمولاً تحصیلات عالی دارند، صادر می شود. قبل از اینکه بتوانید برای مجوز اقامت و کار درخواست بدهید، باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. پس از آن، کارفرمای شما باید به ادارات محلی کانتون محل اقامت خود برود، و برای تأییدیه دبیرخانه امور مهاجرت کشور درخواست کند. او باید ثابت کند که هیچ شهروندی از سایر کشورهای اتحادیه اروپا که واجد شرایط شغل مورد نظر باشد، در دسترس نیست.

با فرض اینکه درخواست اخذ  ویزای کاری سوئیس شما موفق باشد، مقامات مهاجرتی به سفارت محلی شما در سوئیس اطلاع خواهند داد. پس از آن شما می توانید یک قرار ملاقات ترتیب دهید و برای تکمیل روند درخواست خود به آنجا مراجعه کنید. در سفارت محلی شما باید اسناد و مدارک لازم مانند مدارک شناسایی و مدارک مربوط به اشتغال خود را ارائه دهید که البته در زمان تعیین وقت ملاقات در مورد مدارک لازم به شما توضیح می دهند. پس از صدور ویزا به شما اجازه ورود به سوئیس را می دهند، اما شما نمی توانید تا زمانی که نزد مقامات کانتون محل اقامت ثبت نام نکرده اید، کار خود را شروع کنید. ثبت نام باید در عرض دو هفته پس از ورود به سوئیس انجام شود.

ویزای کار سوئیس و مجوز اقامت

برای کار در سوئیس نیاز به ویزای کار دارید و اولین الزام در اخذ ویزای کار داشتن یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای سوئیسی می باشد. همان طور که پیش تر توضیح داده شد در صورتی می توانید برای یک سمت شغلی استخدام شوید که در اتحادیه اروپا شخص دیگری برای آن سمت یافت نشده باشد. انواع مختلف ویزا وجود دارد که در سوئیس بسته به وضعیت شما مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال ممکن است برای شما یک مجوز کوتاه مدت، اولیه یا اقامت دائم صادر شود. پس از اخذ ویزا و ورود به به کشور سوئیس به مدت دو هفته زمان دارید تا برای مجوز اقامت اقدام کنید. انواع اقامت های کاری در سوئیس در لیست زیر شرح داده شده است:

 • اقامت LPERMITS

  این نوع از اقامت در واقع اجازه کار به صورت کوتاه مدت و گاهی موقت خواهد بود که در ابتدا برای فرد متقاضی 1 سال صادر خواهد شد این نوع اقامت در صورتی برای شخص متقاضی تمدید خواهد شد که کارفرمای متقاضی تغییری نکند در این صورت امکان تمدید این نوع اقامت تا 1 سال دیگر وجود دارد.

 • اقامت BPERMITS

  این نوع از اقامت در واقع مانند اقامت نوع اول می باشد و تنها تفاوتی که در این نوع اقامت با اقامت نوع اول وجود دارد این است که اشخاصی که این نوع اقامت را دریافت می نمایند در صورتی که مدارک خود را هر سال ارائه می نمایند می توانند هر سال اقامت خود را تمدید نمایند و در کشور سوئیس حضور داشته باشند.

 • اقامت CPERMITS

  افرادی که 10 سال متوالی در سوئیس کار کرده اند می توانند این نوع اقامت را درخواست دهند. این اقامت در واقع اقامت دائم سوئیس می باشد. البته شهرندان آمریکا و کانادا پس از 5 سال اقامت و کار در سوئیس می توانند برای این اقامت درخواست دهند.

شرایط کار در سوئیس
اقامت از طریق کار در سوئیس
موسسات کاریابی درسوییس
مهاجرت کاری به سوئیس

ویزای کار سوئیس از طریق خوداشتغالی

شما عزیزان می توانید درخواست اجازه کار و اخذ  ویزای کاری سوئیس خود را پس از همان فرآیندی که در بالا برای افراد شاغل بیان شده است، ارائه دهید. همانطور که در مورد افراد شاغل گفتیم، این روند برای شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای ثالث نیز متفاوت می باشد و شما به عنوان کارآفرین در سوئیس تحت بررسی بیشتری از همه جهات قرار خواهید گرفت و می بایست ثابت نمایید که توانایی دارید کسب و کارتان را با موفقیت بگردانید. درخواست شما برای کارآفرینی تنها در صورتی امکان پذیر است که سیستم سهمیه بندی امکان صدور بیشتر را مجاز کند و همچنین در صورتی که تمام الزامات شخصی و مالی را داشته باشید.

ویزای کار سوئیس و مدارک مورد نیاز

اگر از اتباع اتحادیه اروپا هستید و برای اخذ ویزای کار سوئیس و اقامت ثبت نام نموده اید، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه معتبر یا کارت ملی
 • کپی از قرارداد اجاره برای تایید آدرس
 • عکس با استاندارد عکس های پاسپورت
 • یک قرارداد کار یا جزئیات موقعیت شغلی که قصد دارید انجام دهید (شامل سوابق حسابداری)

اگر شما شهروند کشورهای دیگر باشید، مدارک مورد نیاز بیشتر است. هر کانتون دارای شرایط تا حدودی متفاوتی است، بنابراین مطمئن شوید که وب سایت مهاجرت را بررسی کنید.

در زیر لیستی از مدارکی که برای پشتیبانی از درخواست شما لازم می باشد، ارائه شده است:

 • فرم درخواست که در برخی از کانتون ها این مرحله به صورت آنلاین انجام می شود.
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات این که موقعیت شغلی شما آگهی شده است و هیچ شهروندی از اتحادیه اروپا برای آن مناسب نبوده است (از طریق آگهی های شغلی چاپ شده و اینترنتی)
 • رزومه، مدارک تحصیلی مربوط به شغل مورد نظر
 • دلیل خالی بودن موقعیت شغلی، مانند گسترش کسب و کار، و شرح مفصلی از موقعیت شغلی موجود
 • قرارداد کار و شرایط مورد توافق، که باید با شرایط اتباع سوئیسی قابل مقایسه باشد.
 • گواهی بیمه سلامت

هزینه ویزای کار سوئیس 68 دلار آمریکا می باشد که باید در زمان ارائه درخواست ویزا به سفارت پرداخت شود. این مبلغ غیر قابل برگشت است و حتی در صورت انصراف شما از اخذ ویزا و یا رد شدن درخواست ویزا، مبلغ پرداختی بازگشت داده نمی شود.

ویزای کار سوئیس و ویزای همراه

 اگر شما متاهل باشید و یا دارای فرزندی باشید، مسلما تمایل دارید به همراه خانواده برای مهاجرت به سوئیس اقدام کنید. خوشبختانه شما می توانید با کار در سوئیس خانواده خود را نیز به همراه ببرید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می باشد. در برخی موارد فرزندان وابسته 21 سال هم می توانند ویزای همراه دریافت کنند.

ویزای کار سوئیس و میزان حقوق در سوئیس

کشور سوئیس از جمله کشورهای اروپایی است که در آن میزان حقوق نسبتا بالایی به کارکنان پرداخت می شود. پیش از تصمیم گیری در مورد مهاجرت به یک کشور لازم است در مورد میزان حقوق پرداختی آگاه شوید. در جدول زیر میزان حقوق سالیانه برخی از مشاغل در سوئیس نشان داده شده است، که برای متقاضیان کار در سوئیس می تواند اطلاعات مفیدی ارائه دهد.

شغل میانگین حقوق در سال (دلار)
مهندس  93,212
کارگردان 191,817
مدیر بازاریابی 146,577
مدیر پروژه IT 143,327
مدیر منابع انسانی 169,735
مدیر پرژه 123,397
مدیر IT 155,655
مدیر مالی 155,345
تحلیل گر مالی 104,378

ویزای کار سوئیس و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری نیز معیار مناسبی است که توصیه می شود زمان تصمیم گیری در مورد مهاجرت کاری مورد بررسی قرار گیرد. احتمالا برای متقاضیان کار در سوئیس جالب است بدانند که نرخ بیکاری در سوئیس در ده سال اخیر زیر 5 درصد بوده است. در نمودار زیر نرخ بیکاری در سوئیس نشان داده شده است.

کار در سوئیس اخذ ویزای کار سوئیس

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در سوئیس و سخن پایانی

به طور کلی در مورد شرایط کار در سوئیس باید گفت که این شرایط برای افراد ساکن در اتحادیه اروپا و برای افراد غیر ساکن متفاوت است. بنابراین اشخاصی که قصد کار در سوئیس را دارند باید با اطلاع کافی از این قوانین اقدام به مهاجرت به سوئیس نمایند تا بتوانند به کار نیز بپردازند. برای کار در سوئیس یافتن کارفرما و ارسال دعوت نامه کاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. اشخاص متقاضی کار در سوئیس باید از کارفرمای سوئیسی خود دعوت نامه کاری داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار سوئیس اقدام نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط کار در سوئیس را در این مقاله به صورت کامل بیان نمود همچنین به شرایط بازنشستگی و ساعات کاری در سوئیس نیز پرداخته شد تا بتوانید با اطلاعات کافی از شرایط کار در سوئیس در مورد مهاجرت کاری به سوئیس اقدام نمایید. امید است این مقاله اطلاعات مورد نیاز شما را فراهم آورده باشد. می توانید سوالات خود را در رابطه با شرایط کار در سوئیس در بخش دیدگاه های همین مقاله بیان کرده و سریعا پاسخ بگیرید.

law اخذ ویزای کار سوئیس
14 پاسخ
 1. abolfazl.2016y گفته:

  سلام من پسر ۲۱ساله هستم . دانشجوی دوره لیسانس داروسازی(Bpharm) از یک دانشگاه معتبر هندوستان قصد دارم برای دوره دکتری برای سوئیس اپلای کنم
  سوال اول اینکه آیا با مدرک لیسانس هند بازهم نیاز ب مدرک زبان هست؟؟؟
  دوم اینکه با لیسانس دارو میشه کار با درآمد خوب داشت در حین درس خواندن که نیاز به فرستادن پول از طرف خانواده نداشته باشم؟؟
  سوم اینکه میشه شغلی پیدا کرد که بتونیم هزینه هایی که خانوادم برام کردن رو براشون جبران کنم؟؟؟
  اگه میشه توی لایو هاتون ی توضیح جامعی درباره این موضوع بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به اینکه سوالات متعدد و تخصصی پرسیده اید، پیشنهاد میکنیم جهت دریافت پاسخ مشروح و تخصصی سوالاتتان، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. وحید گفته:

  سلام،من فوق لیسانس حسابداری و سابقه ۱۲ سال کار بانکی دارم همچنین همسرم فوق لیسانس مدیریت و سابقه ۱۰ سال تدریس دارد.قصد مهاجرت به اروپا همراه با همسر و فرزند خردسال رو داریم،لطفا راهنمایی بفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این موضوع بستگی به شرایط شما خواهد داشت. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. marmas3421 گفته:

  درود.اینجانب دارای مدرک بین المللی پایپینگ(لوله کشی صنعتی)میباشم.وهمچنین دارای مدارک برق صنعتی,سیمکشی ساختمان ,وآرایشگری میباشم.وسوابق کاری زیادی درپالایشگاهاوپتروشیمی های ایران وعراق راهمه بارزومه کاری رادارم.من چگونه میتوانم ویزای کارسوییس رااخذ نمایم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار در سوئیس نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور می باشد از شرایط عمومی شما از جمله سن، مدرک تحصیلی، مسزان سرمایه، وضعیت تاهل، سن فرزندان و سایر موارد مورد نیاز اطلاعاتی در دست نیست. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایطتان می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  درود.اینجانب دارای مدرک بین المللی پایپینگ (لوله کشی صنعتی)ازوزارت نفت میباشم.ودارای مدارک:برق صنعتی,برق ساختمان,آرایشگری از سازمان فنی وحرفه ای را دارامیباشم.وهمچنین دارای تجارب کاری با رزومه از پتروشیمی وپالایشگاههای ایران وعراق را دارم .ایا من میتوانم به سوییس مهاحرت بکنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار در سوئیس نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در این کشور می باشد از شرایط عمومی شما از جمله سن، مدرک تحصیلی، مسزان سرمایه، وضعیت تاهل، سن فرزندان و سایر موارد مورد نیاز اطلاعاتی در دست نیست. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایطتان می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. جواد گفته:

  سلام من ۳۸سالمه و راننده لیفتراک به صورت حرفه ای بلد هستم مدت ۱۵ ساله در ایران خودرو مشغول هستم میخواستم ببینم میشه با این شرایط کار در کشور دیگری پیدا کرد

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست عزیز
   باید در مورد مشاغل موجود در سوئیس در وبسایت های موسسات کاریابی جست و جو نمایید.همچنین در ثورت نیاز با شماره ی 02149196000 تماس نموده و مشاوره تلفنی اخذ نمایید.

   پاسخ
 6. مجید گفته:

  فوق لیسانس مدیریت دارم و 20سال سابقه کار در زمینه کسب وکار و کارآفرینی دارم
  درخواست کار با اقامت خودم،همسرم و دو فرزندم را در هر کشوری(ترجیحا کشورهای اروپایی) را دارم.
  46سال سن دارم
  مدرک فنی و حرفه ای الکترونیک و تجربه تعمیرات لوازم الکترونیک و حتی آموزش الکترونیک و برق را هم دارم.
  لطفا راهنمایی بفرمایین.

  پاسخ
  • m.n گفته:

   باعرض سلام دوست گرامی
   با توجه به شرایط شما لازم است بررسی هایی در خصوص امتیازات اکتسابی شما انجام گیرد تا بین کشورهایی که وجود دارد(کانادا و هلند و سوییس و ….) بهترین گزینه پیشنهاد گردد. .برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. tomas.godarzi گفته:

  باسلام بنده ۳۵سال دیپلم ۱۰سال سابقه کاردر شرکت ملی حفاری ایران اپراتور ماشین الات وجابجایی دکلها را دارم وقصد مهاجرت به سویس و دانمارک دارم ازشما بابت راهنمایی و همکاری ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام و احترام
   لازم به بررسی مدارک شما میباشد تا بتوان نطری منطقی و درست در ارتباط با شرایطتان داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5