کار در بلاروس و بررسی شرایط آن

کار در بلاروس، اخذ اقامت و تابعیت و شرایط آن از طریق کار و چگونگی مهاجرت به بلاروس در این مقاله به طور تخصصی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفته است. اما شرایط دریافت ویزای کار بلاروس چه خواهد بود؟ آیا کار در بلاروس منجر به اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می شود؟ آیا هزینه های پایین این کشور می تواند ملاک مناسبی برای مهاجرت شما به این کشور باشد؟ کار در بلاروس و اخذ ویزای کار بلاروس دارای نکاتی می باشد که با دانستن آنها می توانید تصمیم درست را بگیرید که آیا اخذ ویزای کار بلاروس برای شما بهترین گزینه است و یا اینکه اگر برای سایر کشورهای اروپایی اقدام نمایید می تواند گزینه مناسب تری باشد. 

کار در بلاروس و بررسی شرایط کار در بلاروس می تواند در تصمیم گیری شما عزیزان به منظور مهاجرت کاری به این کشور بسیار تاثیر گذار باشد. از این رو ما جهات مختلف و شرایط لازم برای کار در بلاروس  را به در این مقاله شرح خواهیم داد. بلاروس با توجه به رشد چشمگیری که  در صنایع مختلف داشته باعث به وجود آمدن یک ذهنیت برای مهاجرت و کار در این کشور شده است. اما باید توجه داشته باشید که کار در بلاروس و مهاجرت کاری به این کشور نیازمند توجه به چند نکته می باشد. یکی از آن نکات حفظ امنیت شغلی در بلاروس می باشد، چرا که کارفرمایان در بلاروس  می توانند برای افراد خارجی محدودیتی برای کار ایجاد کنند. همینطور دانش زبان بلاروسی و یا زبان روسی برای کار در این کشور بسیار مهم می باشد.

این موضوع می تواند در سرنوشت کاری متقاضیان بسیار تاثیر گذار باشد. در این مقاله سعی شده تمامی نکات مهم و ضروری برای کار در بلاروس را به صورت کلی بیان نماییم تا شما متقاضیان بتوانید با بررسی نکات لازم بهترین تصمیم را جهت مهاجرت اخذ کنید. علاوه بر این شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر  با موسسه حقوقی ملک پور  با همکاری موسسه MIE در اتریش تماس حاصل نموده و از اطلاعات به صورت رایگان و تلفنی بهره مند شوید.

 • کار در بلاروس و شرایط عمومی آن
 • کار در بلاروس و نرخ بیکاری در آن
 • کار در بلاروس و ویزای کاری بلاروس
 • کار در بلاروس و بررسی ویزای همراه
 • کار در بلاروس و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در بلاروس و میزان حقوق در بلاروس
 • کار در بلاروس و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کار در بلاروس و نحوه کاریابی در آن
 • کار در بلاروس و مؤسسات کاریابی در بلاروس
 • کار در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلاروس
کار در بلاروس اخذ ویزای کار در بلاروس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در بلاروس و شرایط عمومی آن

کار در بلاروس یکی از شش طرق مهاجرت به این کشور می باشد. این کشور هم مرز با کشورهای روسیه، لهستان، لیتوانی، اوکراین و لتونی می باشد و شهر مینسک پایتخت این کشور است. از شهرهای مهم این کشور می توان به برست، گومل، گرودنو، موگلیف و ویتبسک اشاره داشت که این شهرها به عنوان مراکز اداری در بلاروس شناخته شده هستند. بیشتر جمعیت این کشور به زبان بلاروسی و زبان روسی صحبت می کنند. 83 درصد از جمعیت این کشور را مردمان بلاروس تشکیل داده اند و می توان گفت دومین قوم بزرگ در این کشور روس ها می باشند و بعد از آن می توان به اقشار لهستانی ها و اوکراینی اشاره کرد.

وجود طیف نسبتاً گسترده ای از فرصت های شغلی در این کشور باعث جذب برخی از کارگران بین المللی شده است. بلاروس در طی بیست سال گذشته در تلاش برای مبارزه با شرایط بد اقتصادی بوده است و نگرش سوسیالیسم در بازار این کشور باعث گردید که به سمت نزول کشیده نشود. اما با این حال با توجه به بحران مالی در جهان این کشور نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته است. از شرکای اصلی تجاری این کشور می توان به روسیه، چین و آلمان اشاره کرد. در این کشور تقاضا برای جذب معلمان انگلیسی ومدرسین این رشته بسیار زیاد می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پوردر باب بلاروس

audio اخذ ویزای کار در بلاروس

کار در بلاروس و نرخ بیکاری در آن

کار در بلاروس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق کار نیازمند داشتن اطلاعات مکفی و دقیق در باب شرایط  کار، نرخ بیکاری، میزان تولید ناخالص داخلی و اقتصاد این کشور می باشد. طبق آخرین نمودار منتشر شده در بلاروس، نرخ بیکاری این کشور 0.3  درصد گزارش شده است که نسبت به سال های گذشته از روند رو به کاهش برخوردار می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2010 برابر با 0.9 درصد گزارش شده بود که با توجه به نرخ بیکاری در سال 2018 یک روند رو به کاهش را در پیش گرفته است. البته اگر به پیشینه و نرخ بیکاری این کشور نگاه کنید متوجه خواهید شد که در سال 1996 نرخ بیکاری در این کشور 4 درصد بوده است.

کشور بلاروس از نظر مواد خام و مواد اولیه برای استفاده در صنعت، وابسته به روسیه و دیگر کشور های منطقه می باشد. تولید ناخالص داخلی بلاروس  در سال 2011  الی 2018  بالغ بر 1.17 درصد افزایش یافته است.

تولید ناخالص داخلی بلاروس اخذ ویزای کار در بلاروس

تولید ناخالص داخلی بلاروس

نرخ بیکاری بلاروس اخذ ویزای کار در بلاروس

نرخ بیکاری بلاروس

کار در بلاروس و ویزای کاری بلاروس

تمام افرادی که قصد کار در این کشور را دارند نیازمند مجوز کار برای ورود و کار کردن در این کشور می باشند. فرایند درخواست مجوز کار در این کشور شامل چندین مرحله می شود که برای گذراندن این مراحل باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشند. بسته به اهداف متقاضیان می تواند نیاز به این ویزا متفاوت باشد. به عنوان مثال  ویزای کار و ویزای کسب و کار دارای تفاوت هایی می باشد، متقاضیانی که به دلیل تجارت و ایجاد کسب وکار وارد بلاروس می شوند، به هیچ عنوان مجوز استخدام در این کشور را نخواهند داشت. ویزای تجاری ( ویزای کسب وکار ) بلاروس ممکن است به مدت یکسال اعتبار داشته باشد.

در حالی که ویزای کار همانطور که از ماهیت این ونوع ویزا مشخص است فرد با مجوز کار در بلاروس می تواند وارد این کشور شده و مشغول به کار شود. بلاروس همانند دیگر کشورهای همسایه از پتانسیل های خوبی برای کار برخوردار است اما اینکه چقدر ممکن است شما بتوانید به زبان انگلیسی در این کشور فرصت شغلی پیدا کنید به فرصت های شغلی که در این کشور به این زبان موجود است بستگی دارد. متقاضیانی که در حال برنامه ریزی برای کار در بلاروس می باشند باید از قانون استخدام در این کشور آگاهی کامل داشته باشند.

کار در بلاروس و بررسی ویزای همراه

کار در بلاروس و اخذ ویزای همراه جز مسائلی است که متقاضیان کار در این کشور همواره این موضوع را مورد توجه  قرار داده اند. افرادی که جویای کار در بلاروس هستند پس از اخذ مجوز کار در بلاروس می توانند خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد را با خود به همراه داشته باشند.

همراه می تواند در صورت یافتن کار در بلاروس و اخذ مجوز از اداره مهاجرت وارد بازار کار شده و مشغول به کار گردد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه عبارتند از: 

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه کپی قرارداد کاری همسر

 متقاضی کار در بلاروس  در زمان تقاضا برای ویزای همراه باید اثبات کند که در زمان حضور خانواده اش در این کشور می تواند هزینه های زندگیشان را تامین نماید. مقاله کار در بلاروس توسط کارشناسان حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش تنظیم و تهیه گردیده است و هر گونه کپی و بهره برداری از آن بدون ذکر منبع غیر مجاز و غیر اخلاقی می باشد.

کار در بلاروس و مدارک مورد نیاز ویزای کار

کار در بلاروس و دریافت مجوز کار در بلاروس نیاز به فراهم آوردن مدارک مورد نیاز آن می باشد و درستی این مدارک جز نکات اصلی اخذ ویزای کار بلاروس تلقی می شود، چرا که در صورت نقص در ارائه مدارک ممکن است پرونده متقاضی مورد قبول واقع نشود. بنابراین بهتر است برای ارائه مدارک مورد نیاز دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید ویزای کار  برای ورود به این کشور را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در بلاروس:

 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی از فرم درخواست ویزای مورد نیاز
 • فرم درخواست ویزای پر شده به زبان روسی، بلاروسی و یا انگلیسی
 • ارائه پاسپورت معتبر

  دارای دو صفحه خالی

 • ارائه اسناد مورد نیاز و دریافت پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرما در بلاروس
 • کپی از مجوز استخدام

  تحویل داده شده توسط اداره مهاجرت بلاروس به کنسولگری این کشور

 • تعیین میزان دستمزد و حقوق

  به طوری که با کسر مالیات کفاف هزینه های زندگی در بلاروس را تامین نماید

 • تعهد کارفرما برای بیمه و مدت زمانی که در نامه پیشنهاد شغلی مقرر گردیده

کار در بلاروس و اخذ مجوز کار در این کشور مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی می باشد و همانطور که مشخص شد این کشور ویزای جستجوی کار ندارد و شخص باید قبل از ورود به این کشور تلاش خود را انجام دهد  تا بتواند این پیشنهاد شغلی را به دست آورد.

کار در بلاروس و میزان حقوق در بلاروس

کار در بلاروس و میزان دریافت حقوق  می تواند به عواملی چون شغل مورد نظر، تخصص و تجربه افراد وابسته باشد. اما می توان به طور متوسط میزان حقوق در بلاروس را مورد بررسی قرار داد. بر اساس بررسی های به عمل آمده بین 64 رشته  می توان گفت GROSS متوسط حقوق و دستمزد در بلاروس 189.160.923 روبل بلاروس می باشد. افرادی که با تجربه کار بین 4 الی 8 سال می باشند، می توانند حقوق ماهایانه بیشتری دریافت نمایند.

حرفه و تخصص دستمزد و حقوق بر اساس دلار
فناوری و اطلاعات (IT Manager) 10.871 دلار
مدیر پروژه 23.715 دلار
پزشک 3.134 دلار
Director 39.731 دلار
Lead Developer 23.691 دلار

میانگین حقوق و دستمزد در شهرهای مختلف بلاروس

شهر میانگین حقوق و دستمزد
مینسک 14.129 دلار
برست 25.654 دلار
ویتبسک 34.872 دلار

حداقل حقوق در سال 2019 در بلاروس 330 روبل بلاروس و متوسط حقوق و دستمزد در آن 972 روبل بلاروس می باشد. از لحاظ اقتصادی می توان گفت که مینسک هزینه های زندگی بالایی دارد. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر در حدود 250 دلار در ماه می باشد.

شرایط توزیع حقوق در بلاروس را در تمام مشاغل به صورت نمودار خدمت شما عزیران قرار داده ایم:

شرایط توزیع حقوق در بلاروس اخذ ویزای کار در بلاروس

شرایط توزیع حقوق در بلاروس

میانگین حقوق و دستمزد در بلاروس طی سه سال گذشته اخذ ویزای کار در بلاروس

میانگین حقوق و دستمزد در بلاروس طی سه سال گذشته

همانطور که در نمودار مشخص می باشد حقوق و دستمزد در بلاروس طی سه سال گذشته رو به رشد می باشد که در نهایت در سال 2019 این میزان افزایش به 2 درصد رسیده است. این امر نشان می دهد که میزان افزایش حقوق در سال های آتی بیشتر خواهد شد.

هزینه های زندگی در بلاروس

کار در بلاروس و مشاغل مورد نیاز 2019

کار در بلاروس بنا به اقتضای کاری می تواند برای جذب نیرو در مشاغل مورد نیاز متفاوت باشد. اصولاً کشورهایی که با کمبود نیروی کار در برخی مشاغل روبرو هستند به افراد خارجی متقاضی کار در کشور خود در صورت داشتن شرایط لازم مجوز کار اعطا می نمایند. متقاضیان کار در خارج از کشور با بررسی مشاغل مورد نیاز بلاروس می توانند گام درستی در این زمینه بردارند. از این رو یکی از اولویت ها و الزامات در این امر یافتن کارفرما در بلاروس می باشد. یافتن کارفرما در بلاروس با توجه به اینکه متقاضی در این کشور حضور ندارد و دارای مجوز کار و اقامت در این کشور نمی باشند بسیار می تواند دشوار باشد اما افرادی که دارای تخصص و حرفه خاصی  هستند می توانند کار فرما را برای این امر متقاعد نمایند و اگر رشته و تخصص فرد جز مشاغل مورد نظر آن کشور تلقی شود به مراتب می تواند برای متقاضی کار در این کشور بسیار سود مند واقع شود.

همانطور که گفته شد لیست مشاغل مورد نیاز در هر کشور می تواند سالیانه تغییر کند و متفاوت باشد. تا به حال کارفرمایان قریب به 800 جای خالی برای پرستاران، 500 شغل برای مهندسین با رشته های مختلف 450 پزشک و متخصص 300 فروشنده نزدیک به 300 نقاش،  200 نفر آشپز ماهر، 130 متخصص نیروی انسانی، 130 برنامه نویس و 134 شغل مدیریتی را اعلام نیاز کرده اند.

کار در بلاروس و نحوه کاریابی در آن

کار در بلاروس در اولین مرحله نیازمند جست و جوی کار در این کشور می باشد. دراینجا باید به این موضوع اشاره کرد که کاریابی به روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. یکی از بهترین روش های کاریابی در بلاروس اقدام به صورت آنلاین و جستجوی کار از طریق موسسات کاریابی است. البته خود متقاضی می تواند به صورت مستقیم با کارفرمایان و کمپانی های مختلف این موضوع را پیگیری نماید و در بخش نیازمندی ها و نیروهای مورد نیاز بررسی های لازم را انجام دهد و با ارسال رزومه خود بتواند کارفرما را متقاعد کند. و یا اینکه متقاضیان می توانند به صورت حضوری و با ویزای توریستی به کشور ورود یابند و در مدت حضورشان در بلاروس بتوانند با کارفرمایان و شرکت ها و موسسات مختلف ارتباط برقرار کنند که در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد شغلی مجوز کار در بلاروس را اخذ نمایند.

افرادی که قصد دارند از این طریق در بلاروس اقدام نمایند باید بدانند که ویزای توریستی در این کشور قابل تبدیل نیست و امکان دارد متقاضی در این زمینه با مشکل مواجه شود. یکی از دیگر نکات مهم در این زمینه داشتن هزینه های بالا و عدم اقامت و مجوز کار از همان ابتدا در این کشور می باشد. به همین دلیل نمی توان این روش را مناسب ترین راه برای کار در بلاروس تلقی کرد. با این حال افراد می توانند از طریق تماس با موسسات کاریابی و وب سایت های کاریابی بین المللی در جهت کاریابی در بلاروس اقدامات لازم را انجام دهند.

کار در بلاروس و مؤسسات کاریابی در بلاروس

کار در بلاروس و کسب پیشنهاد شغلی در این کشور عموماً از طریق وب سایت های کاریابی و یا موسسات کاریابی امکان پذیر می باشد. در این وب سایت های کاریابی  معمولاً مشاغل مورد نیاز به صورت دسته بندی قرار داده شده اند و افراد می توانند با  ارسال رزومه خود برای این موسسات شرایط خود را بررسی نمایند. به دلیل وجود کمپانی های مختلف در بلاروس و امکان کار به صورت بین المللی در این کشور گاهاً مشاهده می شود که موسسات کاریابی در این کشور مشاغلی را بر اساس زبان های مورد نظر آن شرکت و کمپانی دسته بندی کرده اند.

البته بیشتر مشاغل مورد نیاز در این کشور مستلزم تسلط  به زبان روسی می باشد. به این دلیل اینکه بیش از 80 درصد اقتصاد این کشور توسط دولت بلاروس اداره می شود می توان گفت که موسسات کاریابی و وب سایتهای کاریابی توسط دولت این کشور کنترل می شوند. در ادامه مطلب چند موسسه کاریابی را به استحضار شما می رسانیم.

https://www.jobzella.com/search/belarus/jobs

 

http://www.expressglobalemployment.com/solutions

 

http://www.by.undp.org/content/belarus/en/home/ourwork/overview.html

 

http://belarusinfocus.info

 

موسسات کاریابی در بلاروس

کار در بلاروس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلاروس

کار در بلاروس  را می توان یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به این کشور دانست . اما اهمیت این روش می تواند در کسب اقامت و تابعیت فرد در این کشور باشد. همانطور که در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را  دارند باید ابتدا مجوز کار در این کشور را به دست آورند. مجوز کار در بلاروس همان (Special Permission) نام دارد که توسط اداره کار بلاروس به متقاضی اعطا می گردد. می توان گفت که به طورعموم این ویزا به مدت یکسال اعتبار دارد اما اگر افراد و متقاضیان دارای حرفه و تخصص منحصر به فردی باشند می توانند این ویزا را به مدت 2 سال داشته باشند.

با این حال افرادی که بتوانند به مدت 5 سال در این کشور کار کنند و مالیات پرداخت نمایند می توانند در خواست اقامت دائم این کشور را داشته باشند. نکته حائز اهمیت برای کسب تابعیت در بلاروس سپری شدن 7 سال از اقامت دائم در این کشور می باشد. از این رو افرادی که قصد اقامت و تابعیت در بلاروس را دارند باید بتوانند به زبان رسمی این کشور صحبت نمایند. تسلط به زبان روسی از الزامات کسب تابعیت در این کشور می باشد و زمانی که بتوانند به مدت 7 سال در این کشور کار کنند و مالیات پرداخت نمایند می توانند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کنند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در بلاروس و سخن پایانی

کار در بلاروس و شرایط دریافت ویزای کار بلارس در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. همانطور که در قبل به آن اشاره کرده ایم، شهروندان روسیه با توجه به توافق نامه های دو جانبه ای که با بلاروس داشته اند و به امضا رسیده است مقرر گردید که از حقوق کار برابر با شهروندان بلاروس در این کشور برخوردار باشند. اما شهروندان دیگر کشورها نیاز به دریافت پیشنهاد شغلی دارند که اصولاً این موضوع کار آسانی تلقی نمی شود. اما این امر برای افرادی که از طریق تحصیل وارد این کشور شده اند به مراتب بسیار راحت تر و اسان تر خواهد بود. به طور کلی با بررسی های به عمل آمد در مواردی همچون نرخ بیکاری و یا امنیت شغلی در مقایسه با کشور های صنعتی همچون آلمان، اتریش می توان این نتیجه را اخذ کرد که اگر برای دریافت ویزای کار کشور های صنعتی تلاش گردد به مراتب بهتر خواهد بود چرا که ثبات کار در این کشورها بالاتر می باشد. با این حال پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای کار در بلاروس یا دیگر کشورها با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و با بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره از مشاورین مجرب بهترین مسیر برای مهاجرت خود از طریق کار را بصورت رایگان دریافت نمایید. همینطور می توانید در پایان این مقاله در قسمت نظرات، دیدگاه های خود را بیان نموده تا کارشناسان ما در سریع ترین وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.