چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

 • معرفی کشور اتریش جهت اخذ ویزای کاری اتریش

 • بررسی مهاجرت به اتریش جهت اخذ ویزای کاری اتریش

 • روش های اخذ ویزای کار در اتریش

 • جمع بندی موضوع اخذ ویزای کار اتریش

اتریش چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

معرفی کشور اتریش جهت اخذ ویزای کاری اتریش

اتریش کشوری در قلب اروپای مرکزی که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از جنوب با اسلوونی و ایتالیا، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از غرب با سوئیس و لیختن اشتاین مرز مشترک دارد. این کشور بر طبق آمار سال ۲۰۰۸ مقام سوم را در امن ترین کشورهای جهان دارد. اتریش کشوری از اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است و با داشتن جمعیتی حدود ۸۳۵۰ هزار نفر در بین کشورهای اروپایی بسیار کم جمعیت به حساب می آید. زبان رسمی مردم اتریش، آلمانیست که ۹۸ درصد مردم به همین زبان صحبت می کنند. کشور اتریش براساس آمار بانک جهانی پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان، ژاپن مکان هفتم کشورهای ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. اتریش کشوری است با ثبات اقتصادی بالا، به طوریکه نرخ تورم در این کشور پایین می باشد، همچنین افراد هزینه های اجاره مسکن یا اجاره دفتر کار را در این کشور نسبت به کشورهای اروپای مرکزی مناسب تر می دانند. متذکر می شویم که کشور آلمان همیشه به عنوان اصلی ترین شریک اقتصادی اتریش به حساب می آید و این خود فرصت مناسبی را برای افرادی که در رشته های مهندسی به خصوص رشته های برق، الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، صنایع , انفورماتیک،IT ، نرم افزار، عمران و … تحصیل کرده اند فراهم می آورد تا با داشتن ویزای کار کشور اتریش یا آلمان وارد اروپا شده و موفقیت را از آن خود کنند.

پاسپورت اتریش در رده سوم دنیا قرار دارد و با پاسپورت اتریش میتوان به 159 کشور بدون ویزا سفرکرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

video چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

audio چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

بررسی مهاجرت به اتریش از طریق اخذ ویزای کار اتریش

کشور هایی مانند اتریش بدلیل اقتصاد قوی ای که دارد متقاضیان بسیار زیادی برای ویزای کار نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد که اکثر این متقاضیان با هدف اخذ اقامت دائم اتریش جهت ویزای کار اقدام میکنند .اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمد و بسیاری از قوانین مربوط به اقامت کاری و ویزای کار این کشورها شبیبه هم هستند. این کشور ها،همچنین اعطای اقامت وتابعیت هم در این کشورها تقریبا به صورت مشابه است.

افرادی که تحصیل در اروپا داشته اند ویا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده اند، شانس بیشتری جهت استخدام و کاریابی در اروپا خواهند داشت.
فرادی که ویزای کار اتریش را اخذ می کنند و در مشاغل با درامد بالا استخدام می شوند، پس از حدودا 4 کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش، امکان اخذ اقامت دائم اتریش را پیذا میکنند.

اتریش، به عنوان یکی از ثروت¬مندترین و امن ترین کشورهای اتحادیه اروپا، مکان محبوبی برای مهاجرت به منظور کار و زندگی است. در هر جای اتریش که باشید، ترکیب پویایی از مراکز کلان شهری را در کنار منابع طبیعی شگفت-انگیز و ییلاقی می¬یابید. نرخ بیکاری اتریش در سال ۲۰۱۶، ۵.۹٪ بود، در حالی که نرخ بیکاری سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا حول ۲۰٪ می¬چرخید. در نتیجه هنوز در اتریش حوزه¬هایی برای رشد و فرصت¬های کاری وجود دارد.
اگر در صدد مهاجرت به اتریش برای کار یا راه¬اندازی کسب و کار خودتان هستید، باید مجوز دریافت کنید. در بیشتر موارد، مهاجرت به اتریش بر اساس یک سیستم امتیازی ویزا تنظیم می¬شود که با عنوان کارت قرمز-سفید-قرمز شناخته می¬شود. راه¬های مختلف برای کسب یک کارت قرمز-سفید-قرمز ممکن است در ابتدای امر پیچیده به نظر برسد، ولی در واقع در صورت درک مبانی آن نسبتا ساده و سرراست خواهد بود.
در وهله نخست باید توجه کنید که آیا اصلا به ویزای کار نیاز دارید یا خیر. در برخی موارد، بسته به ملیت و نقشی که به عهده خواهید گرفت، ممکن است به مجوز نیاز نباشد.
دارندگان پاسپورت اروپا از حق کار و زندگی در اتریش برخوردار هستند، البته اگر بنا به اقامت بیش از سه ماه باشد باید اقامت خود را با مقامات محلی ثبت کنید. باید توجه شود که در مورد شهروندان کرواسی، به عنوان بخشی از گذار کرواسی به EU محدودیت¬هایی وجود دارد. این قوانین در طول زمان متغیر هستند و باید هر روزه آخرین دستورالعمل¬ها بررسی شوند.
چنانچه تابعیت یک کشور ثالث را دارید، احتمالا برای زندگی و کار در اتریش به مجوز نیاز خواهید داشت.
بیشتر مهاجرت¬ها به اتریش بر اساس یک سیستم منعطف صورت می¬گیرد که به عنوان کارت قرمز-سفید-قرمز شناخته شده و برای تضمین اقامت بر اساس مهارت¬های کارکنان بالقوه ورودی و کمبودها در بازار کار اتریش طراحی شده-است.

روش های اخذ ویزای کار در اتریش

 • کارت قرمز-سفید-قرمز

  ممکن است یک نیروی کار بسیار واجد شرایط از یک کشور ثالث (کشوری خارج از اتحادیه اروپا) در پی زندگی و کار در اتریش باشید. به این منظور، به کارت قرمز-سفید-قرمز نیاز خواهید داشت. شما به همراه خانواده¬تان می-توانید برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید.

  کارت قرمز-سفید-قرمز برای یک دوره ۲۴ ماهه صادر می¬شود و امکان سکونت و اشتغال توسط کارفرمای مشخص شده در درخواست را برای یک دوره زمانی معین در اختیار دارنده قرار می¬دهد.

  در صورتی که در زمره یکی از گروه¬های زیر باشید برای کارت قرمز-سفید-قرمز واجد شرایط خواهید بود:
  • نیروی کار بسیار واجد شرایط
  • نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز
  • سایر نیروهای کار کلیدی
  • فارغ¬التحصیلان از دانشگاه¬ها و کالج¬های تحصیلات عالی اتریش
  • نیروهای کار کلیدی خوداشتغال
  • موسسان مشاغل نوآور

  شرایط کلی صدور مجوزهای اقامت
  مراجع تنها در صورتی به شما عنوان اقامتی اعطا می¬کنند که با الزامات زیر همخوانی داشته¬باشید:

  اسباب معیشت مناسب
  می¬بایست یک درآمد شخصی ثابت و منظم در اختیار داشته¬باشید که شما را قادر می¬سازد هزینه¬های زندگی¬تان را بدون متوسل شدن به کمک رفاهی از سوی مراجع محلی پوشش دهید. در زمان درخواست، درآمد منظم ماهیانه باید با نرخ ارجاع تامین مساوات (Ausgleichszulagenrichtsatz) قانون بیمه اجتماعی عمومی (Allgemeines Sozialversicherungsgesetz – ASVG)برابر باشد.
  نرخ ارجاع تامین مساوات از ۱ ژانویه ۲۰۱۸ به این قرار است:
  • برای افراد مجرد: € 909.42
  • برای زوج¬ها: € 1,363.52
  • برای افزودن هر فرزند: € 140.32
  اثبات مزایای اجتماعی که تنها پس از اعطای مجوز اقامت مشمول آن می¬شوید (مزایای رفاه یا منابع مساوات به طور ویژه) لحاظ نمی¬شوند.

  لطفا توجه داشته باشید:
  در زمان درخواست برای کارت قرمز-سفید-قرمز یا کارت آبی اتحادیه اروپا، اطمینان حاصل کنید که همه شرایط ویژه مربوط به درآمدتان را لحاظ کرده-اید.

  پوشش بیمه سلامت در اتریش
  برای اقامت در اتریش، باید پوشش بیمه سلامت داشته باشید که امتیازاتی در اتریش داشته و همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد.

  مسکن مناسب در اتریش
  باید شواهدی از یک عنوان قانونی به مسکن محلی، با توجه به تعداد نفرات خانواده¬تان، ارائه دهید (مثلا با ارائه یک قرارداد اجاره).

  لطفا توجه داشته باشید:
  یک مسکن بدون جریمه، که هر زمانی بدون یک دوره اعلام قابل فسخ باشد، با این شرایط همخوانی ندارد، چون هیچ عنوان قانونی در رابطه با این مسکن صورت نگرفته است.
  اثبات اسباب مطمئن معاش و حق مسکن می¬تواند توسط یک اعلام بدهی شخص ثالث ارائه شود، مادامی که این گزینه به روشنی برای آن مهیا شده باشد.

  عدم وجود تهدید برای نظم یا امنیت عمومی در اتریش
  اقامت شما نباید باب نظم عمومی یا امنیت عمومی در تضاد باشد یا اساسا رابطه اتریش با کشورهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

 • نیروی کار بسیار واجد شرایط

  به عنوان نیروی کار از یک کشور ثالث که بسیار واجد شرایط است، دو انتخاب دارید:

  • می¬توانید تحت ویزای جستجوی کار برای پیدا کردن کار به اتریش بروید. چنانچه در طول مدت اعتبار ویزایتان یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، می¬توانید در مرجع صالح اقامتی در اتریش، برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید.

  • می¬توانید در نماینده مرجع صالح در کشور مبدا یا در کشور محل اقامت-تان برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید، به شرطی که پیشنهاد کار دریافت کرده باشید

 • ویزای جستجوی کار در اتریش

  به عنوان شهروند یک کشور ثالث با سطح بالایی از صلاحیت، می­توانید برای یک ویزای اقامت شش ماهه برای جستجوی کار درخواست دهید، در صورتی که مطابق فهرست معیارهای زیر به حداقل ۷۰ امتیاز دست یابید:

  معیار صلاحیت برای اشخاص واجد شرایط امتیازات
  ویژگی­ها و مهارت­های ویژه ماکسیمم امتیازات مجاز: ۴۰
  فارغ التحصیلی از آموزش عالی، حداقل مدت برنامه: چهار سال 20
  –        در رشته­های ریاضیات، انفورماتیک، علوم طبیعی یا فناوری (رشته­های MINT) 30
  –        پسا دکترا یا PhD 40
  حقوق خالص سال پیش، در یک منصب مدیریت ارشد با شرکتی که در تبادل سهام یا شرکتی کسب شده باشد که اداره تجارت خارجی اتریش مسئول در مورد فعالیت­ها یا بهش کسب و کار آن گزارش مثبتی منتشر کرده باشد.

  –        €50,000 تا €60,000

  –        €60,000 تا €70,000

  –        بیش از €70,000

  20

  25

  30

  فعالیت­های پژوهشی و نوآوانه (اختراع ثبت شده، انتشارات) 20
  جوایز (پاداش­های مورد تایید) 20
  تجربه کاری (که به طور مناسب صلاحیت متقاضی یا جایگاه مدیریت ارشد را نشان دهد) حداکثر امتیاز مجاز: ۲۰
  تجربه کاری (به سال)

  شش ماه تجربه کار در اتریش

  2

  10

  مهارت­های زبانی حداکثر امتیاز مجاز: ۱۰
  مهارت­های زبان آلمانی یا انگلیسی برای استفاده ابتدایی از زبان در یک سطح اولیه (سطح A1) 5
  مهارت­های زبان آلمانی یا انگلیسی برای استفاده ابتدایی از زبان در یک سطح اولیه رو به متوسط (سطح A2) 10
  سن حداکثر امتیاز مجاز: ۲۰
  تا سن ۳۵ سالگی

  تا سن ۴۰ سالگی

  تا سن ۴۵ سالگی

  20

  15

  10

  تحصیل در اتریش حداکثر امتیاز مجاز: ۱۰
  بخش دوم برنامه دیپلم (Diplomstudium) یا نیمی از مجموع امتیازات لازم ECTS 5
  تکمیل دوره دیپلم (Diplomstudium) یا دوره لیسانس و فوق لیسانس 10
  مجموع حداکثر امتیازات مجاز: 100
  حداقل امتیازات لازم: 70

  نحوه تشکیل پرونده برای ویزای جستجوی کار در اتریش
  باید شخصا در یک نماینده موثق اتریش (سفارت یا کنسولگری) در کشور وطن یا محل اقامت¬تان برای ویزای جستجوی کار (ویزای نوع D) درخواست دهید. فرم¬های درخواست در مرجع نماینده اتریش در دسترس هستند. در صورتی این ویزا را دریافت می¬کنید که خدمات عمومی اشتغال (Arbeitsmarktservice – AMS) تایید خود را مبنی بر این که به امتیازات لازم برای پذیرش دست یافته¬اید به مرجع نماینده اتریش اعلام کند.
  چنانچه تحت یک نظام بدون ویزا وارد اتریش شده¬اید، به ویزای جستجوی کار نیاز نخواهید داشت. اگر در طول اقامت قانونی بدون ویزا کاری مطابق با صلاحیت خود پیدا کردید، می¬توانید در مدتی که در اتریش اقامت دارید برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید.

  بعد از دریافت پیشنهاد شغلی چه اتفاقی می¬افتد؟
  اگر در طول مدت اعتبار ویزایتان یک پیشنهاد کاری (قرارداد کاری) دریافت کردید، می¬توانید با مرجع اقامت واجد شرایط در اتریش (فرماندار استان/ Landeshauptmann/ Landeshauptfrau، مرجع اداری منطقه¬ای موثق/ Bezirkshauptmannschaft، مرجع اداری محلی/ Magistrat).
  می¬توانید شخصا برای کارت قرمز-سفید-قرمز برای “نیروی کار بسیار واجد شرایط” با مرجع نماینده صالح اتریش (سفارت یا کنسولگری در کشور موطن یا کشور محل اقامت¬تان) درخواست دهید. کارفرمای بالقوه¬تان می¬تواند درخواست را به مرجع اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استانی، مرجع اجرایی منطقه¬ای موثق یا مرجع اجرایی محلی) ارائه دهد. اعلام یک کارفرما (Arbeitgebererklärung) با جزئیات خاص در رابطه با مکان آتی اشتغال باید در کنار درخواست ارائه شود.

  لطفا توجه داشته باشید:
  اگر می¬خواهید از نماینده قانونی در روال قانونی خودتان استفاده کنید، لطفا اطمینان حاصل کنید که نماینده اتریشی¬تان پروانه انجام این کار را دارد. در غیر این صورت نماینده¬تان از سوی مقامات اتریشی مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

  مثال: “نیروی کار بسیار واجد شرایط”
  یک فارغ¬التحصیل انفورماتیک سه ساله از کشور روسیه با بیش از ۶ سال تجربه کاری و مهارت¬های زبانی بسیار خوب در زبان انگلیسی، قصد دارد در اتریش کار پیدا کند.
  او ۷۲ امتیاز می¬گیرد و بنابرین از حداقل تعداد امتیازها فراتر می¬رود. ۳۰ امتیاز برای تحصیل در رشته انفورماتیک (رشته MINT4) تحت معیارهای صلاحیت-ها و مهارت¬های خاص اعطا می¬شود. بعلاوه، ۱۲ امتیاز برای تجربه کاری، ۱۰ امتیاز برای مهارت¬های زبانی (سطح A2 زبان انگلیسی) و ۲۰ امتیاز به خاطر سن دریافت می¬کند.
  او می¬تواند برای “ویزای جستجوی کار” درخواست دهد که به وی اجازه ورود و ۶ ماه کار برای یافتن یک کار مناسب را می¬دهد. در صورتی که کار منطبق با صلاحیت¬های خود را پیدا کند می¬تواند برای کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام نماید.

  مدارک لازم برای درخواست ویزای جستجوی کار
  باید مدارک زیر را ارائه دهید:
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا مدرک مشابه
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  • اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  • اثبات وجود ممر معاش (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)

  می¬بایست مدارک زیر را برای بررسی معیارهای شخصی تحت سیستم امتیازی ارائه دهید:
  1. ویژگی¬ها و مهارت¬های خاص
  مدرک تحصیلی
   مدرک پایان تحصیلی یک دوره چهار ساله در دانشگاه یا موسسه دیگری در آموزش عالی
   سندی که وضعیت دانشگاه یا موسسه دیگری را در آموزش عالی نشان می¬دهد (= ریاضیات، انفورماتیک، علوم طبیعی، فناوری)
   مدارکی دال بر شایستگی درجه علمی
  حقوق کامل سالیانه در یک منصب مدیریت ارشد
   اعلام ارزیابی مالیات یا سند پرداخت
   تایید کارفرمای قبلی مبنی بر این که در یک منصب مدیریت ارشد مشغول به کار بوده¬اید
   اثبات این که شرکت در تبادل سهام فهرست شده یا گزارش مثبت از سوی اداره تجارت خارجی اتریش در مورد فعالیت¬ها یا بخش تجاری ان
  فعالیت¬های پژوهشی و نوآورانه
   اثبات نشریات علمی، با ذکر منابع و عناوین
   مدرک صادر شده توسط یک دانشگاه یا موسسه پژوهشی مبنی بر این که در آموزش علمی آکادمیک یا R&D کار کرده¬اید
   اثبات ثبت اختراع از طریق مراکز ثبت اختراع ملی یا منطقه¬ای

  جوايز و پاداش¬های موثق
   سند دال بر اعطاء جایزه یا پاداش

  2. تجربه کاری
   گواهی¬نامه و مدارک کاری

  3. مهارت¬های زبانی
   دیپلم زبان یا مدرک دوره زبان در سطوح A1 یا A2 Common European Framework of Reference for Languages
  دیپلم و مدارک زبان آلمانی می¬توانند به طور ویژه از موسسات زیر دریافت شوند: ÖSD، Telc GmbH، Goethe-Institut، Austrian Integration Fund (ÖIF).
  دیپلم¬ها و مدارک زیر به طور ویژه به عنوان شواهد تسلط بر زبان انگلیسی محسوب می¬شوند: Cambridge Certificate، TELC، IELTS diploma، TOEIC diploma،TOEFL diploma .

  4. تحصیل در اتریش
   کتاب سابقه دوره و مدارک مربوط به امتحانات
   سند دال بر تکمیل موفق یک دوره تحصیلی در اتریش

  لطفا توجه کنید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. اگر اسناد به زبان انگلیسی یا آلمانی نباشند، باید ترجمه آنها به زبان¬های انگلیسی و آلمانی ارائه شوند. نماینده اتریش اسناد را از لحاظ صلاحیت بررسی کرده و آنها را برای ارزیابی و اعطای امتیازات به AMS ارسال می¬کند. در صورت درخواست AMS، باید نسخ معتبر اسناد را ارائه دهید.

  هزینه¬های ویزای جستجوی کار اتریش
   ویزای جستجوی کار: € 100
   کارت قرمز-سفید-قرمز: € 100
   هزینه¬های شخصی سازی (عکس و امضا): € 20

 • نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز

  به عنوان شهروند یک کشور ثالث، می¬توانید به عنوان یک نیروی کار ماهر در یک شغل مورد نیاز برای کارت قرمز-سفید-قرمز به مدت ۲۴ ماه درخواست دهید، اگر:
  • قادر به ارائه اثبات تکمیل آموزش در یک شغل مورد نیاز تحت تنظیم باشید
  • از اتریش یک پیشنهاد کار الزام¬آور دریافت کرده¬اید و کارفرمای آتی تمایل دارد حداقل حقوق قانونی، تنظیم یا توافق جمعی را در اختیارتان قرار دهد ۰در صورتی که اضافه حقوق در شرکت مربوطه رایج باشد، باید به شما نیز پرداخت شود)
  • به حداقل ۵۵ امتیاز از معیارهای فهرست زیر دست یابید

  معیار صلاحیت برای نیروی کار ماهر امتیازات
  قابلیت­ها حداکثر امتیازات مجاز: ۳۰
  تکمیل آموزش/تحصیلات فنی و حرفه­ای در شغل مورد نیاز 20
  صلاحیت کلی برای پذیرش در دانشگاه 25
  تکمیل دوره تحصیل به مدت حداقل سه سال در موسسه یا آموزش عالی 30
  تجربه کار هم سو با قابلیت­های فرد حداکثر امتیاز مجاز: ۲۰
  تجربه کاری (به سال) 2
  تجربه کاری در اتریش (به سال) 4
  مهارت­های زبان آلمانی حداکثر امتیاز مجاز: ۱۵
  استفاده اولیه از زبان آلمانی در یک سطح ابتدایی (سطح A1) 5
  مهارت­های زبان آلمانی برای استفاده سطح متوسط (سطح A2) 10
  مهارت­های زبان آلمانی برای استفاده مستقل از زبان (سطح B1) 15
  مهارت­های زبان انگلیسی حداکثر امتیاز مجاز: ۱۰
  مهارت­های زبان انگلیسی برای استفاده متوسط از زبان (سطح A2) ۵
  مهارت­های زبان انگلیسی برای استفاده مستقل از زبان (سطح B1) 10
  سن حداکثر امتیاز مجاز: 15
  تا ۳۰ سال 15
  تا ۴۰ سال 10
  مجموع امتیازات مجاز: 90
  حداقل امتیاز لازم: 55

  کدام مشاغل در اتریش مورد نیاز محسوب می¬شوند؟
  مشاغل مورد نیاز هر سال در آیین¬نامه¬ای (Fachkräfteverordnung) که توسط وزارت فدرالی کار (Arbeitsminister/Arbeitsministerin) با مشورت وزارت فدرالی اقتصاد (Wirtschaftsminister/Wirtschaftsministerin) صادر می¬شود، اعلام می¬شوند. این که کدام مشاغل مورد نیاز هستند به توسعه بازار کار اتریش بستگی دارد.

  برای سال ۲۰۱۸، مشاغل زیر در اتریش مورد نیاز محسوب می¬شوند:
  1. کارگر ساختمانی
  2. فرزکار
  3. تکنسین¬هایی با سطح بالاتر آموزش (مهندس) برای مهندسی مکانیک
  4. تکنسین¬هایی با سطح بالاتر آموزش (مهندس) برای فناوری مهندسی قدرت
  5. تراشکار فلز
  6. مهندسین متخصص قدرت
  7. تکنسین¬هایی با سطح بالاتر آموزش (مهندس) برای پردازش داده¬ها
  8. مهندسین تجهیزات کشاورزی
  9. مهندسین فارغ¬التحصیل مکانیک
  10. فارغ¬التحصیلان برق قدرت
  11. سازندگان دیسک، برش و پانچ
  12. مهندسین فارغ¬التحصیل برای پردازش داده¬ها
  13. سقف¬ساز
  14. مهندسین فارغ¬التحصیل متخصص
  15. جوشکار، اپراتورهای برش لحیم¬کاری
  16. تکنسین¬های متخصص برای مهندسی مکانیک
  17. نصاب¬های الکتریک، تعمیرکار برق
  18. نجاران ساختمانی
  19. فارغ¬التحصیل در مهندسی جریان ضعیف و ارتباطات از راه دور
  20. تعمیرکاران بتون
  21. نجار
  22. تعمیرکاران متخصص
  23. کاشی¬پز کف و دیوار
  24. مکانیک موتور
  25. نصاب لوله، تعمیرکار لوله
  26. فارغ¬التحصیلان پرستاری که قبل از پایان سال ۲۰۱۷ آموزش تکمیلی خود را در اتریش به پایان رسانده¬اند، به شرط این که تصمیم nostrification مربوطه را در زمان درخواست از مقامات اتریش دریافت کرده باشند.

  لطفا توجه داشته باشید:
  سیستم اطلاعات مشاغل AMS (Berufsinformationssystem – BIS) اطلاعات دقیقی را در مورد در پیشه ارائه می¬دهد (برای مثال، شرح کار، حقوق، آموزش).

  مثال “ نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز”
  یک شرکت می¬خواهد یک سقف¬ساز صرب را به خدمت بگیرد. در این سال سقف¬سازها در فهرست مشاغل مورد نیاز هستند. سقف ساز صرب آموزش حرفه¬ای مناسب را به پایان رسانده، بیش از ده سال تجربه کاری دارد، ۲۹ ساله است و دانش اولیه¬ای از زبان آلمانی دارد.
  سقف¬ساز ۶۰ امتیاز می¬گیرد ـ۲۰ امتیاز برای قابلیت¬ها، ۲۰ امتیاز دیگر برای تجربه کاری، ۵ امتیاز برای مهارت¬های زبان آلمانی و در نهایت ۱۵ امتیاز به خاطر سن) و می¬تواند برای کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام کند.

  مدارک مورد نیاز:
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا سند مشابه
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  • اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  • اثبات وجود ممر معاش (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)

  می¬بایست مدارک زیر را برای بررسی معیارهای شخصی تحت سیستم امتیازی ارائه دهید:

  1. قابلیت
  تحصیلات/ آموزش فنی و حرفه¬ای
   مدرک یا دیپلم آموزش/ تحصیلات فنی و حرفه¬ای
  اثبات مجاز بودن برای پذیرش در دانشگاه (Matura, Abitur, matriculation certificate)
   مدرک دال بر صلاحیت عمومی برای پذیرش در دانشگاه

  2. تحصیلات
   مدارک مبنی بر اتمام موفق یک دوره سه ساله در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر
   سند بازتاب دهنده دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر

  3. تجربه کاری
   گواهی¬نامه و مدارک کاری

  4. مهارت¬های زبانی
   برای آلمانی: دیپلم زبان یا مدرک دوره زبان (حداقل سطح A1) Common European Framework of Reference for Languages
   برای انگلیسی: دیپلم زبان یا مدرک دوره زبان (حداقل سطح A2)
  دیپلم¬ها و مدارک زبان آلمانی می¬توانند به طور ویژه از موسسات زیر دریافت شوند: ÖSD، Goethe-Institut، Telc GmbH، Austrian Integration Fund (ÖIF)
  دیپلم¬ها و مدارک زیر به طور خاص به عنوان شواهد تسلط به زبان انگلیسی محسوب می¬شوند: Cambridge Certificate، TELC، IELTS diploma، TOEIC diploma، TOEFL diploma.

  لطفا توجه داشته باشید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. اگر اسناد به زبان انگلیسی یا آلمانی نباشند، باید ترجمه آنها به زبان¬های انگلیسی و آلمانی ارائه شوند. نماینده اتریش اسناد را از لحاظ صلاحیت بررسی کرده و آنها را برای ارزیابی و اعطای امتیازات به AMS ارسال می¬کند. در صورت درخواست AMS، باید نسخ معتبر اسناد را ارائه دهید.

 • سایر نیروهای کار کلیدی

  چنانچه به عنوان شهروند یک کشور ثالث قصد دارید جایگاه یک نیروی کار کلیدی را در یک شرکت اتریشی اشغال کنید، می¬توانید برای یک کارت قرمز-سفید-قرمز با ۲۴ ماه اعتبار درخواست دهید، در صورتی که با شرایط زیر همخوانی داشته¬باشید:
  • کارفرمای آتی شما حداقل حقوق قانونی را پرداخت خواهد کرد:
  – برای نیروهای کار کلیدی با بیش از ۳۰ سال سن: € 3,078 (۲۰۱۸) حقوق کامل ماهیانه بعلاوه پرداخت¬های ویژه (حقوق تعطیلات و کریسمس)
  – برای نیروهای کار کلیدی زیر ۳۰ سال سن: € 2,565 (۲۰۱۸) حقوق کامل ماهیانه بعلاوه پرداخت¬های ویژه (حقوق تعطیلات و کریسمس)
  • فردی با میزان صلاحیت برابر که به عنوان یک جستجوگر کار در سرویس اشتغال عمومی (AMS) ثبت شده قابل جایگذاری نیست (تست بازار کار/ Arbeitsmarktprüfung) و • به حداقل ۵۰ امتیاز از فهرست معیارهای زیر دست یابید:

  معیار صلاحیت برای نیروهای کار کلیدی امتیازات
  قابلیت­ها حداکثر امتیازات مجاز: ۳۰
  تکمیل آموزش/ تحصیلات فنی و حرفه­ای یا دارای مهارت­[1] در شغل آتی 20
  صلاحیت عمومی برای پذیرش در یک دانشگاه 25
  تکیل یک دوره حداقل سه ساله در یک موسسه آموزش عالی 30
  تجربه کاری بر اساس قابلیت حداکثر امتیازات مجاز: ۱۰
  تجربه کار (به سال)

  تجربه کار در اتریش (به سال)

  2

  4

  مهارت­های زبانی حداکثر امتیازات مجاز: ۱۵
  آلمانی: استفاده ابتدایی از زبان بر یک سطح ابتدایی (سطح A1)، یا

  انگلیسی: استفاده مستقل از زبان (سطح B1)

  10
  آلمانی: سطح متوسط زبان (سطح A2)، یا

  انگلیسی: سطح مستقل زبان (سطح B2)

  15
  سن حداکثر امتیازات مجاز: ۲۰
  تا ۳۰ سال سن

  تا ۴۰ سال سن

  20

  15

  مجموع حداکثر امتیازات مجاز: 75
  امتیازات اعطایی به ورزشکاران حرفه­ای و مربیان ورزشی حرفه­ای 20
  حداقل امتیازات لازم: 50

  نحوه تشکیل پرونده برای درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز
  می¬توانید یا درخواست خود را شخصا برای کارت قرمز-سفید-قرمز به نماینده اتریش (سفارت یا کنسولگری) کشور محل اقامت¬تان ارائه دهید یا کارفرمای بالقوه¬تان با مراجعه به مرجع اقامتی صالح اتریش (فرماندار استان/ Landeshauptmann/ Landeshauptfrau، مرجع اداری منطقه¬ای موثق/ Bezirkshauptmannschaft، مرجع اداری محلی/ Magistrat) برای درخواست¬تان تشکیل پرونده دهد. اعلام یک کارفرما (Arbeitgebererklärung) با جزئیات خاص در مورد جایگاه آتی اشتغال شما باید در کنار درخواست تسلیم شود.
  چنانچه تحت یک نظام بدون ویزا اجازه ورود را داشته باشید یا از پیش عنوان اقامتی معتبری داشته¬باشید، می¬توانید مستقیما با مراجعه مقام اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان، مقام اجرایی منطقه¬ای مسئول یا مقام اجرایی محلی) برای درخواست خود تشکیل پرونده دهید.

  لطفا توجه داشته باشید:
  اگر می¬خواهید از نماینده قانونی در روال قانونی خودتان استفاده کنید، لطفا اطمینان حاصل کنید که نماینده اتریشی¬تان پروانه انجام این کار را دارد. در غیر این صورت نماینده¬تان از سوی مقامات اتریشی مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

  مثال: “نیروهای کار کلیدی دیگر”
  شرکتی می¬خواهد یک مدیر فروش را به کار گرفته و در بازار کار اتریش هیچ شخص مناسبی را برای این کار خاص پیدا نکرده¬است. متقاضی کانادایی برای این جایگاه ۴۳ سال سن دارد، فارغ¬التحصیل دانشگاه است و بیش از ۳۰ سال تجربه کار دارد. زبان مادریش انگلیسی است. به خاطر تکمیل تحصیلات ۳۰ امتیاز، برای تجربه کاری ۱۰ امتیاز، و برای مهارت¬های زبانی ۱۵ امتیاز می¬گیرد. ازانجاکه بیش از ۴۰ سال سن دارد هیچ امتیازی از سن نمی¬گیرد. ازانجاکه ۵۵ امتیاز دریافت کرده و بنابرین از حداقل امتیازات لازم که ۵۰ امتیاز است فراتر رفته، می¬تواند برای کارت قرمز-سفید-قرمز اقدام نماید.

  مدارک مورد نیاز اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز :
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا سند مشابه
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  • اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  • اثبات وجود ممر معاش (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)

  می¬بایست مدارک زیر را برای بررسی معیارهای شخصی تحت سیستم امتیازی ارائه دهید:
  1. قابلیت
  تحصیلات/ آموزش فنی و حرفه¬ای
   مدرک یا دیپلم آموزش/ تحصیلات فنی و حرفه¬ای
  اثبات مجاز بودن برای پذیرش در دانشگاه (Matura, Abitur, matriculation certificate)
   مدرک دال بر صلاحیت عمومی برای پذیرش در دانشگاه

  تحصیلات
   مدارک مبنی بر اتمام موفق یک دوره سه ساله در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر
   سند بازتاب دهنده وضعیت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر

  2. تجربه کاری
   گواهی¬نامه و مدارک کاری

  3. مهارت¬های زبانی
   دیپلم زبان یا مدرک دوره زبان در سطوح A1 و A2 برای Common European Framework of Reference for Languages برای زبان آلمانی یا سطوح B1 و B2 برای زبان انگلیسی.
  دیپلم¬ها و مدارک زبان آلمانی می¬توانند به طور ویژه از موسسات زیر دریافت شوند: ÖSD، Goethe-Institut، Telc GmbH، Austrian Integration Fund (ÖIF)
  دیپلم¬ها و مدارک زیر به طور خاص به عنوان شواهد تسلط به زبان انگلیسی محسوب می¬شوند: Cambridge Certificate، TELC، IELTS diploma، TOEIC diploma، TOEFL diploma.
  4. ورزشکاران حرفه¬ای یا مربیان ورزش حرفه¬ای
   گواهینامه¬ها و مدارک کاری

  لطفا توجه داشته باشید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. برای بررسی آسان¬تر، ممکن است مقامات به ترجمه مدارک به زبان¬های آلمانی و انگلیسی نیاز داشته-باشند؛ ممکن است به نسخ موثق اسناد نیاز باشد.

  زمان صدور کارت قرمز-سفید-قرمز
  نماینده اتریش یا مرجع اقامتی درخواست شما و مدارک مربوطه را به سرویس اشتغال عمومی (AMS) ارسال می¬کند و در آنجا بررسی می¬شود
  – به امتیازات مورد نیاز دست یافته¬اید،
  – حقوق آتی شما با حداقل حقوق قانونی انطباق دارد و
  – هیچ فردی با صلاحیت مشابه به عنوان یک جستجوگر کار برای این جایگاه شغلی موجود نباشد.
  اگر با شرایط مطابقا داشته¬باشید،AMS تایید خود را به اطلاع مقام اقامتی می¬رساند که سپس کارت قرمز-سفید-قرمز را صادر می¬کند، به شرط اینکه الزامات عمومی نیز تحت قوانین اقامت و سکونت اتریش به خوبی محقق شوند (محل سکونت محلی، پوشش بیمه سلامت و غیره). مقام اقامتی همچنین به شما در مورد تایید درخواست¬تان اطلاع رسانی می¬کند. در صورتی که ملزم به تحقق شرایطی در مورد ویزا باشید، باید به منظور ورود و گردآوری عنوان اقامتی خود برای ویزای D درخواست دهید.
  به عنوان دارنده کارت قرمز-سفید-قرمز، می¬توانید برای یک مدت زمان خاص که توسط کارفرما در درخواست¬تان مشخص شده، در اتریش اقامت و اشتغال داشته-باشید.

  زمان صدور کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی
  به عنوان یک شخص بسیار واجد شرایط دارنده کارت قرمز-سفید-قرمز، اگر، طبق ارزیابی AMS، حداقل ۲۱ ماه در طول ۲۴ ماه پیش را هم راستا با معیار صلاحیت به کار مشغول بوده¬اید، می¬توانید برای یک کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی در مرجع اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان، مرجع اجرایی منطقه¬ای موثق یا مرجع اجرایی محلی) درخواست دهید.
  با داشتن کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی می¬توانید برای مدت زمان مشخصی اقامت و به بازار کار دسترسی نامحدودی داشته¬باشید.

  هزینه¬ها
   کارت قرمز-سفید-قرمز: € 100
   هزینه¬های شخصی سازی (عکس و امضا): € 20

 • نیروهای کار کلیدی خوداشتغالی

  به عنوان تبعه یک کشور ثالث می¬توانید برای کارت قرمز-سفید-قرمز برای نیروهای کار کلیدی خوداشتغال درخواست دهید، چنانچه کار خوداشتغال شما در اتریش مزایای اقتصاد کلانی را فراتر از مزیت عملیاتی خودش خلق کند.

  در صورتی این حالت صادق است که
  • شغل مورد نظر شما یک انتقال پایدار سرمایه تا حداقل € 100.000 را به اتریش در برداشته¬باشد یا
  • شغل مورد نظر شما کارهای جدیدی را خلق کرده یا مشاغل قبلی را در اتریش ایمن کند یا
  • تاسیس شما انتقال و عرضه فناوری¬های نسبتا حدید را در برداشته باشد یا
  • کسب و کارتان اهمیت بسزایی برای کل منطقه داشته باشد.
  برای نیروهای کار کلیدی خود اشتغال هیچ سیستم امتیازی وجود ندارد.

  محل تشکیل پرونده درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز
  باید درخواست خود برای کارت قرمز-سفید-قرمز را شخصا به نماینده اتریشی صالح (سفارت یا کنسولگری) در کشور موطن یا کشور محل اقامت¬تان ارائه دهید.
  اگر می¬توانید بدون ویزا وارد ااتریش شوید یا از قبل یک مجوز اقامتی معتبر در اختیار دارید، می¬توانید درخواست خود را مستقیما با مراجعه مقام اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان/ Landeshauptmann/Landeshauptfrau ، مقام اجرایی منطقه¬ای مسئول/ Bezirkshauptmannschaft یا مقام اجرایی محلی/ Magistrat) برای درخواست خود تشکیل پرونده دهید.

  مدارک مورد نیاز
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا سند مشابه مورد تایید مراجع اتریش
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  • اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  • اثبات وجود ممر معاش (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)

  علاوه بر شرایط کلی فوق، برای ارزیابی مزیت اقتصاد کلان، باید مدارک زیر را نیز ارائه دهید:
  • اسنادی که آنالیز و ارزیابی بازار و وضعیت رقابتی و موقعیت مقر را میسر می¬کنند، از جمله یک شرح دقیق و اهداف کار مورد نظر (طرح تجاری (
  • مدارکی دال بر انتقال سرمایه به اتریش و ایجاد مشاغل جدید یا حفظ امنیت مشاغل موجود در اتریش
  • مدارک قابلیت لازم برای فعالیت حرفه¬ای خوداشتغالی
  • توافقات احتمالی شرکت و یا
  • در صورت نیاز، تایید مهارت (Gewerbeberechtigungen)

  لطفا توجه داشته باشید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. در صورتی که اسناد به زبان¬های انگلیسی یا آلمانی نباشند، ممکن است مراجع صالح درخواست دهند ترجمه مدارک به زبان¬های آلمانی و انگلیسی نیاز صورت پذیرد و در نهایت ارائه نسخ قانونی اسناد را درخواست دهند.

  زمان صدور کارت قرمز-سفید-قرمز
  نماینده اتریش یا مرجع اقامتی درخواست شما و مدارک مربوطه را به سرویس اشتغال عمومی (Arbeitsmarktservice, AMS) ارسال می¬کند . AMS مزیت اقتصاد کلانی فعالیت حرفه¬ای مورد نظر را ظرف سه هفته، به خصوص از لحاظ انتقال سرمایه و اشتغال زایی و حفظ امنیت مشاغل بررسی خواهد کرد.
  در صورت تحقق شرایط، AMS نظر مثبت خود را به مرجع اقامتی اعلام می¬کند. مرجع اقامتی در صورت تحقق همه شرایط عمومی (مانند محل سکونت مناسب مطابق استانداردهای محلی، پوشش بیمه سلامت و غیره) کارت قرمز-سفید-قرمز را صادر خواهد کرد. در صورت پذیرفته شدن درخواست، نماینده اتریش متعاقبا شما را مطلع خواهد کرد. در صورتی که ملزم به تحقق شرایطی در مورد ویزا باشید، باید به منظور ورود و گردآوری عنوان اقامتی خود برای ویزای D درخواست دهید.
  کارت قرمز-سفید-قرمز برای مدت ۲۴ ماه صادر می¬شود و امکان سکونت و پیگیری کار خوداشتغالی تشریح شده در درخواست را در اختیارتان قرار می¬دهد.

  بعد از دو سال چه عنوان اقامتی صادر خواهد شد؟
  به عنوان یک نیروی کار کلیدی خوداشتغال در ابتدا یک کار قرمز-سفید-قرمز دریافت می¬کنید و بعدها یک مجوز سکونت (Niederlassungsbewilligung) صادر خواهد شد، به شرط این که همه الزامات قانونی محقق شوند. مجوز سکونت امکان سکونت و پیگیری کار خوداشتغالی را برای یک مدت زمان ثابت در اختیار دارنده قرار می¬دهد.
  پس از یک دوره سکونت مجموعا دو ساله، چنانچه Module 1 توافق انضمام را به انجام رسانده باشید، یک مجوز سکونت سه ساله برای شما صادر خواهد شد؛ در غیر این صورت مجوز فقط برای یک سال خواهد بود.

  آیا نیروهای کار کلیدی خوداشتغال می¬توانند استخدام شوند؟
  برای این که به استخدام درآیید باید کارت قرمز-سفید-قرمز خود را به نیروهای کار بسیار واجد شرایط، نیروهای کار کلیدی دیگر یا نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز، تغییر (“Zweckwechsel”) دهید؛ در این حالت، با شرایط مربوطه همخوانی داشته¬باشید تا به تعداد امتیازات لازم برسید و متقاضی باید وجود یک پیشنهاد کاری جدی قانونی را ثابت کند.

  هزینه¬ها
   کارت قرمز-سفید-قرمز: € 100
   هزینه¬های شخصی سازی (اسکن عکس و امضا): € 20

 • موسسان مشاغل نوآور

  به عنوان تبعه یک کشور ثالث، در صورتی که حائز شرایط زیر باشید می¬توانید برای کارت قرمز-سفید-قرمز درخواست دهید:
  • تاسیس یک شرکت به منظور توسعه و ارائه محصولات، خدمات، متدهای پدازش یا فناوری¬های نوآورانه به بازار.
  • در همین راستا، ارائه یک طرح تجاری منسجم برای تاسیس و اداره آن شرکت
  • اعمال کنترل مستقیم و شخصی بر مدیریت شرکت تازه تاسیس
  • اثبات وجود سرمایه تا حداقل € 50.000 با سهم برابر حداقل ۵۰٪ برای تاسیس شرکت.
  • کسب امتیاز حداقل ۵۰ امتیاز بر اساس معیارهای زیر.

  معیار صلاحیت برای موسسان مشاغل نوآور امتیازات
  قابلیت حداکثر امتیازات مجاز: ۳۰
  تکمیل آموزش/ تحصیلات فنی و حرفه­ای یا کسب مهارت در کار آتی 20
  تکمیل یک دوره حداقل سه ساله در یک موسسه آموزش عالی 20
  تکمیل دوره دیپلم یا لیسانس، فوق­لیسانس یا دکترا یا دوره آموزش فنی و حرفه­ای در اتریش 30
  تجربه کاری بر اساس قابلیت حداکثر امتیازات مجاز: 10
  تجربه کاری (به سال) 2
  مهارت­های زبانی حداکثر امتیازات مجاز: 15
  آلمانی: استفاده متوسط از زبان (سطح A2) 5
  آلمانی: استفاده مستقل یا پیشرفته از زبان (سطح B1-B2) 10
  انگلیسی: استفاده پیشرفته از زبان (سطح B2) 10
  آلمانی: استفاده شایسته از زبان (سطح C1-C2) 15
  امتیازات اضافی حداکثر امتیازات مجاز: 30
  شواهد سرمایه گذاری مضاف حداقل  € 50.000 10
  پذیرش در یک انکوباتور تجاری یا سرمایه گذاری توسط یک آژانس سرمایه­گذاری د اتریش 10
  سن تا ۳۵ سال 10
  مجموع امتیازات مجاز: 85
  حداقل امتیاز لازم: 50

  نحوه تشکیل پرونده برای درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز
  باید درخواست خود را شخصا برای کارت قرمز-سفید-قرمز به نماینده اتریش (سفارت یا کنسولگری) کشور محل اقامت¬تان ارائه دهید.
  چنانچه تحت یک نظام بدون ویزا اجازه ورود را داشته باشید یا از پیش عنوان اقامتی معتبری داشته¬باشید، می¬توانید مستقیما با مراجعه مقام اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان/ Landeshauptmann/Landeshauptfrau، مقام اجرایی منطقه¬ای مسئول/ Bezirkshauptmannschaft یا مقام اجرایی محلی/ Magistrat) برای درخواست خود تشکیل پرونده دهید.

  مثال: “موسسان مشاغل نوآور”
  اکینا سوکیهارا از توکیو، ۲۹ ساله و فارغ¬التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی است. او می¬خواهد یک دست رباتیک نوآورانه را که در اتریش جدید است خلق کند. به منظور تاسیس شرکت خود در اتریش، از قبل یک طرح تجاری منسجم تنظیم کرده و یک سرمایه 100.000 € را در اختیار دارد.
  او برای کارت قرمز-سفید-قرمز برای موسسان کار نوآورانه درخواست می¬دهد و به خاطر مدرک کارشناسی ارشد ۲۰ امتیاز و به خاطر سن ۱۰ امتیاز می¬گیرد. او از پیش دو سال سابقه کار در مهندسی دارد و سطح زبان انگلیسیش در سطح B2 است. به خاطر تجربه کاری ۴ امتیاز و به خاطر مهارت¬های زبانی ۱۰ امتیاز می¬گیرد. او همچنین می¬تواند پشتیبانی تا € 60.000 را نیز به اثبات برساند و به خاطر آن ۱۰ امتیاز دریافت کند.

  مدارک مورد نیاز
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا سند مشابه مورد تایید مراجع اتریش
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  • اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  • اثبات وجود ممر معاش (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)
  • شواهدی مبنی بر تکمیل آموزش و تحصیلات فنی و حرفه¬ای: مدرک یا دیپلم مرتبط
  • شواهد مبنی بر کسب مهارت¬های خاص:
  – گواهینامه یا گزارش آموزش و
  – مدرک کاری
  • شواهد مبنی بر تکمیل یک دوره حداقل سه ساله در یک موسسه آموزش عالی:
  – سند مبنی بر تکمیل موفق آن دوره و
  – سند بازتاب دهنده وضعیت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر
  • شواهد مبنی بر تکمیل یک دوره دیپلم، لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا
  • برنامه یا آموزش/ تحصیلات فنی و حرفه¬ای در اتریش:
  – سند مبنی بر تکمیل موفق آن دوره یا
  – مدرک دوره کارآموزی
  • شواهد مبنی بر تجربه کاری
  – گواهینامه و
  – مدرک کاری
  • شواهد مبنی بر مهارت¬های زبانی به زبان¬های انگلیسی یا آلمانی: دیپلم زبان یا مدرک دوره زبان بین المللی که بر این مهارت¬ها صحه بگذارد
  • شواهد سرمایه شامل حق سهام
  • شواهد مبنی بر پذیرش در یک انکوباتور تجاری یا سرمایه¬گذاری توسط یک آژانس سرمایه گذاری نوآورانه در اتریش، قراردادی با موسسه مربوطه
  • یک طرح تجاری و اسناد گواه بر ویژگی نوآورانه محصولات، خدمات، متدها و فناوری¬های پردازش
  • شواهد مبنی بر اعمال کنترل بر مدیریت شرکت تازه¬ تاسیس، مقالات همبستگی شرکت، به غیر از شرکت¬های تک نفره
  • شواهد قابلیت لازم برای فعالیت حرفه¬ای خوداشتغالی:
  • در صورت نیاز، تایید مهارت (Gewerbeberechtigungen) (اگر از پیش موجود باشد)

  لطفا توجه داشته باشید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. برای بررسی آسان¬تر، ممکن است مقامات صالح به ترجمه مدارک به زبان¬های آلمانی و انگلیسی نیاز داشته¬باشند؛ ممکن است به نسخ موثق اسناد نیاز باشد.

  زمان صدور کارت قرمز-سفید-قرمز
  مرجع اقامتی درخواست شما و مدارک مربوطه را به سرویس اشتغال عمومی (Arbeitsmarktservice, AMS)ارسال می¬کند. AMS مزیت اقتصاد کلانی فعالیت حرفه¬ای مورد نظر را ظرف سه هفته، به خصوص از لحاظ انتقال سرمایه و اشتغال زایی و حفظ امنیت مشاغل بررسی خواهد کرد.
  در صورت تحقق شرایط، AMS نظر مثبت خود را به مرجع اقامتی اعلام می¬کند. مرجع اقامتی در صورت تحقق همه شرایط عمومی (مانند محل سکونت مناسب مطابق استانداردهای محلی، پوشش بیمه سلامت و غیره) کارت قرمز-سفید-قرمز را صادر خواهد کرد.
  در صورت پذیرفته شدن درخواست، نماینده اتریش متعاقبا متقاضی را مطلع خواهد کرد. در صورتی که ملزم به تحقق شرایطی در مورد ویزا باشید، باید به منظور ورود و گردآوری عنوان اقامتی خود برای ویزای D درخواست دهید.
  کارت قرمز-سفید-قرمز برای مدت ۲۴ ماه صادر می¬شود و امکان سکونت و پیگیری کار خوداشتغالی تشریح شده در درخواست را در اختیارتان قرار می¬دهد.

  بعد از دو سال چه عنوان اقامتی صادر خواهد شد؟
  به عنوان یک موسس کار نوآور در ابتدا یک کار قرمز-سفید-قرمز دریافت می-کنید و سپس یک کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی صادر خواهد شد، به شرط این که همه الزامات قانونی محقق شوند. کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی امکان سکونت و دسترسی به بازار کار نامحدود را برای یک مدت زمان ثابت در اختیارتان قرار می¬دهد (خوداشتغالی و اشتغال سودآور به یک کارفرمای خاص محدود نمی¬شوند).

  آیا موسسان مشاغل نوآور می¬توانند استخدام شوند؟
  برای این که به استخدام درآیید باید کارت قرمز-سفید-قرمز خود را به نیروهای کار بسیار واجد شرایط، نیروهای کار کلیدی دیگر یا نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز، تغییر (“Zweckwechsel”) دهید؛ در این حالت، باید با شرایط مربوطه همخوانی داشته¬باشید تا به تعداد امتیازات لازم برسید و متقاضی باید وجود یک پیشنهاد کاری جدی قانونی را ثابت کند.

  هزینه¬ها
   کارت قرمز-سفید-قرمز: € 100
   هزینه¬های شخصی سازی (اسکن عکس و امضا): € 20

 • کارت آبی اتحادیه اروپا

  به عنوان تبعه یک کشور ثالث، در صورتی کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت می¬کنید که:
  • یک دوره تحصیلی حداقل سه ساله را در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگری به پایان رسانده باشید،
  • یک پیشنهاد کاری جدی را برای حداقل یک سال در اتریش دریافت کرده باشید و این کار با تحصیلات شما در ارتباط باشد،
  • یک درآمد خالص سالیانه حداقل یک و نیم برابر حقوق خالص سالیانه کارکنان تمام وقت را کسب کند (در سال ۲۰۱۸: حداقل € 60,948 که در حدود € 4,353 درآمد خالص بعلاوه پرداخت¬های ویژه است) ،
  • و تست بازار کار (Arbeitsmarktprüfung) نشان دهد که هیچ نیروی کاری با همین میزان شایستگی به عنوان جستجوگر کار توسط خدمات اشتغال عمومی (AMS) برای کار ثبت نشده است.

  برای کارت آبی اتحادیه اروپا هیچ سیستم امتیازی وجود ندارد.

  نحوه تشکیل پرونده برای درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا
  می¬توانید یا درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا خود را شخصا به نماینده اتریش (سفارت یا کنسولگری) کشور محل اقامت¬تان ارائه دهید، یا کارفرمای بالقوه¬تان با مراجعه به مرجع اقامتی صالح اتریش (فرماندار استان/ Landeshauptmann/ Landeshauptfrau، مرجع اداری منطقه¬ای موثق/ Bezirkshauptmannschaft، مرجع اداری محلی/ Magistrat) برای درخواست¬تان تشکیل پرونده دهد. اعلام یک کارفرما (Arbeitgebererklärung) با جزئیات خاص شرکت در مورد شرایط اشتغال شما باید در کنار درخواست تسلیم شود.
  چنانچه تحت یک نظام بدون ویزا اجازه ورود را داشته باشید یا از پیش عنوان اقامتی معتبری داشته¬باشید، می¬توانید مستقیما با مراجعه مقام اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان، مقام اجرایی منطقه¬ای مسئول یا مقام اجرایی محلی) برای درخواست خود تشکیل پرونده دهید.

  لطفا توجه داشته باشید:
  اگر می¬خواهید از نماینده قانونی در روال قانونی خودتان استفاده کنید، لطفا اطمینان حاصل کنید که نماینده اتریشی¬تان پروانه انجام این کار را دارد. در غیر این صورت نماینده¬تان از سوی مقامات اتریشی مورد قبول قرار نخواهد گرفت.

  مدارک لازم درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا
  مدارک زیر باید به طور ویژه برای صدور عنوان اقامتی ارائه شوند:
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا مدرک مشابه مورد تایید اتریش
  • عکس (ابعاد 45x35mm) متقاضی که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • در صورت امکان:
  – سند ازدواج
  – سند طلاق
  – مدرک شراکت ثبت شده
  – مدرک انحلال شراکت ثبت شده
  – اوراق پذیرش
  – شواهد یا مدارک رابطه خانوادگی
  – سند مرگ
  – اسناد بیمه سلامت که (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مرتبط)
  • مدارک تکمیل یک دوره تحصیلی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر به مدت حداقل سه سال:
  – مدرک دال بر فارغ¬التحصیلی موفق
  – اثبات وضعیت دانشگاه یا موسسه آموزش عالی دیگر
  • اعلام کارفرما در پی قانون هدایت کننده اشتغال اتباع خارجی (AusIBG)

  لطفا توجه داشته باشید:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. برای بررسی آسان¬تر، ممکن است مقامات به ترجمه مدارک به زبان¬های آلمانی و انگلیسی نیاز داشته-باشند؛ ممکن است به نسخ موثق اسناد نیاز باشد.

  زمان صدور کارت آبی اتحادیه اروپا
  نماینده اتریش یا مرجع اقامتی درخواست و اسناد مربوطه شما را به خدمات اشتغال عمومی (AMS) ارسال می¬کند. AMS بررسی می¬کند
  • یک دوره تحصیلی حداقل سه ساله تکمیل شده است،
  • حقوق با حداقل حقوق قانونی فوق همخوانی دارد، و
  • هیچ نیروی کاری با قابلیت مشابه به عنوان جستجوگر کار در منصب مورد نظر در دسترس نباشد.
  اگر شرایط تحقق یابند، AMS تایید خود را به مرجع اقامتی اعلام می¬کند که سپس کارت آبی اتحادیه اروپا را صادر خواهد کرد، به شرط این که الزامات دیگر (به جز مسکن و اسباب معاش مناسب) نیز برآورده شده باشند. اگر با درخواست موافقت شود، مرجع اقامتی شما را در جریان خواهد گذاشت. در صورت وجود الزامات دیگر برای ویزا، باید برای ویزای D درخواست دهید تا وارد اتریش شده و عنوان اقامتی را به دست آورید.
  کارت آبی اتحادیه اروپا، سکونت و اشتغال با یک کارفرمای خاص را برای یک مدت زمان معین در اختیار شما قرار می¬دهد. این کارت به مدت ۲۴ ماه اعتبار دارد.

  زمان صدور کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی
  با داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا می¬توانید با مراجعه به مرجع اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استانی (Landeshauptmann) یا هیئت¬های اجرایی منطقه¬ای صاحب اختیار (Bezirkshauptmannschaft or Magistrat)) برای کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی اقدام کنید، اگر مطابق با معیارهای قانونی برای کارت آبی اتحادیه اروپا و به مدت حداقل ۲۴ ماه در طول ۲۴ ماه قبل در استخدام بوده باشید.
  سرویس اشتغال عمومی (AMS) بررسی را صورت می¬دهد. کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی، سکونت و دسترسی نامحدود به بازار کار (عدم محدودیت به یک کارفرمای خاص) را برای یک مدت معین در اختیار شما قرار می¬دهد.

  هزینه¬ها
  هزینه صدور:
   € 100 (€ 80 در زمان درخواست، € 20 دیگر در زمان صدور)
   هزینه¬های شخصی سازی (اسکن عکس و امضا): € 20

  8. کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی
  . کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی، سکونت و دسترسی نامحدود به بازار کار (به عنوان یک شخص خود اشتغال یا در استخدام، عدم محدودیت به یک کارفرمای خاص) را برای یک مدت معین در اختیار شما قرار می¬دهد.

  چه کسی برای دریافت کار قرمز-سفید-قرمز امتیازی واجد شرایط است؟
  تجدید کارت قرمز-سفید-قرمز یا کارت آبی اتحادیه اروپا
  • به عنوان دارنده کارت قرمز-سفید-قرمز، مطابق با شرایط قانونی کارت قرمز-سفید-قرمز به مدت حداقل ۲۱ ماه در طول ۲۴ ماه گذشته، در استخدام بوده باشید
  • به عنوان دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا، مطابق با شرایط قانونی کارت آبی اتحادیه اروپا به مدت حداقل ۲۱ ماه در طول ۲۴ ماه گذشته، در استخدام بوده باشید

  اعضای خانواده
  • اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز یا دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا
  • اعضای خانواده شهروندان خارجی که در اتریش اقامت دائم دارند
  • در برخی موارد، اعضای خانواده دارندگان کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی که قبلا کارت قرمز-سفید-قرمز یا یک “مجوز سکونت-پژوهشگر” داشته¬اند
  • اعضای خانواده دارندگان مجوز سکونت (“Niederlassungsbewilligung”)
  • در برخی موارد، اعضای خانواده دارندگان “مجوز سکونت-موارد خاص اشتغال سودآور” یا “مجوز سکونت-پژوهشگر”

  افراد زیر جزء اعضای خانواده محسوب می¬شوند:
  • همسران
  • شرکای هم جنس ثبت شده
  • فرزندان صغیر مجرد، شامل فرزندخوانده¬ها (تا ۱۸ ساله)
  در زمان درخواست، همسران و شرکای هم جنس باید حداقل ۲۱ ساله باشند.

  موارد دیگر
  • به عنوان یک محقق یا پژوهشگر، در صورتی که دارای عنوان اقامتی “مجوز سکونت-پژوهشگر” برای حداقل دو سال باشید.
  • به عنوان دارنده یک “مجوز سکونت” یا یک “مجوز سکونت-وابسته” ، به شرط این که
   به مدت دو سال در اتریش اقامت قانونی داشته¬اید و به طور پیشرونده¬ای پیشرفت داشته¬اید (اگر قبلا به صورت قانونی استخدام شده¬اید یا زمانی که – تحت شرایط خاص – پذیرش در کار به خاطر پیوندهای نزدیک اجتماعی و خانوادگی خاص با اتریش ضروری است) ، یا
   یک مجوز کاری معتبر یا یک مدرک معافیت معتبر در اختیار دارید، یا
   از اعضای خانواده یک تبعه کشور ثالث هستید که در زمره اهداف ۱ یا ۲ قرار می¬گیرد، به این شرط که به مدت دوازده ماه در اتریش اقامت قانونی داشته باشید.
  • اگر قبلا عنوان اقامتی “اقامت دائم – EU “ را در اختیار داشته¬اید که به خاطرر تداوم اقامت در خارج از EEA باطل شده است.
  • اگر عنوان اقامتی مبتی بر ملاحظه قانون پناهندگی را در اختیار داشته¬باشید، ممکن است تحت شرایط خاص مجاز به تغییر به کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی باشید.

  نحوه تشکیل پرونده برای درخواست اقامت خانواده
  در مورد یک درخواست اولین بار برای یک عنوان اقامتی (برای مثال، اعضای خانواده) ، باید شخصا درخواست خود را پیش از ورود به اتریش به نماینده صالح اتریش (سفارت یا کنسولگری) در خارج از کشور ارائه دهید.
  چنانچه تحت یک نظام بدون ویزا اجازه ورود را داشته باشید یا از پیش عنوان اقامتی معتبری داشته¬باشید، می¬توانید مستقیما با مراجعه مقام اقامتی صالح در اتریش (فرماندار استان، مقام اجرایی منطقه¬ای مسئول یا مقام اجرایی محلی) برای درخواست خود تشکیل پرونده دهید.
  اگر قصد تجدید عنوان اقامتی خود را دارید، باید اطمینان حاصل کنید که پرونده درخواست به موقع تشکیل شود (قبل از انقضاء عنوان اقامتی کنونی، ولی سه ماه قبل از آن تاریخ).

  مدارک مورد نیاز
  • سند مسافرتی معتبر (برای مثال، پاسپورت)
  • شناسنامه یا مدرک مشابه
  • عکس (ابعاد 45x35mm) که بیش از شش ماه از مدت آن نگذشته باشد
  • در صورت امکان:
  – سند ازدواج یا سند ثبت شده شراکت با هم جنس
  – اوراق فرزندخواندگی
  – اثبات یا سند رابطه خانوادگی
  – اثبات اقدام برای مسکن (برای مثال، قرارداد اجاره، توافق اولیه یا حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)
  – اثبات بیمه سلامت که همه ریسک¬ها را پوشش می¬دهد (بیمه تکمیلی سلامت یا بیمه نامه مشابه)
  – اثبات وجود ممر معاش مناسب (اوراق پرداخت، اسناد پرداخت، قراردادهای کاری، مدارک سود بیمه، شواهد بازنشستگی یا مستمری یا مزایای بیمه دیگر، سرمایه یا دارایی¬ شخصی کافی)

  اثبات امتیازات اجتماعی که تنها پس از اعطای مجوز اقامت مشمول آن می¬شوید (امتیازات رفاهی یا به خصوص مکمل¬های برابرسازی) محسوب نمی¬شوند.
  • اعضای خانواده: اثبات این امر که همسر از عنوان اقامتی لازم برخوردار است
  • در صورت امکان: اثبات مهارت¬های زبان آلمان
  در موارد انفرادی، ممکن است نیاز به ارائه مدارک بیشتری باشد.

  اعضای خانواده توجه داشته باشند:
  باید اصل و کپی اسناد فوق¬الذکر را ارائه دهید. ممکن است مراجع درخواست دهند ترجمه مدارک به زبان¬های آلمانی و انگلیسی یا نسخ قانونی اسناد را برای یک بررسی جامع درخواست دهند.

  زمان درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی
  باید با شرایط عمومی عناوین اقامت و همچنین شرایط خاص عنوان مربوطه همخوانی داشته¬باشید.
  اگر یکی از اعضای خانواده باشید که برای اولین بار درخواست می¬دهد، باید مدارک مهارت¬های زبان آلمانی در سطح A1 مطابق با Common European Framework of Reference for Languages را ارائه دهید.

  لطفا توجه داشته¬باشید:
  اگر یکی از اعضای خانواده یک دارنده کارت قرمز-سفید-قرمز برای نیروی کار بسیار واجد شرایط، دارنده یک کارت آبی اتحادیه اروپا، یا دارنده یک “مجوز سکونت-پژوهشگر” هستید، پیش از مهاجرت به اتریش نیاز به ارائه مدارک دال بر مهارت¬های زبان آلمانی ندارید.

  مدت زمان اعتبار کارت قرمز-سفید-قرمز اعتباری
  کارت قرمز-سفید-قرمز اعتباری یک سال اعتبار دارد. اگر برای حداقل دو سال در اتریش اقامت قانونی داشته باشید و واحد ۱ توافق انضمام را براورده کنید، می¬توانید یک کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی با اعتبار سه ساله به دست آورید.

  هزینه ها
   هزینه صدور: 100 (€ 80 در زمان درخواست، € 20 دیگر در زمان صدور)
   هزینه¬های شخصی سازی (اسکن عکس و امضا): 20 €

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب اکارت قرمز سفید قرمز

video چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب ویزای کار اتریش

audio چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش
مهاجرت کاری به ا اتریش
کارت قرمز سفید قرمز اتریش
بهترین روش اقامت اتریش قرمز سفید قرمز
کار در اتریش

جمع بندی موضوع اخذ ویزای کار اتریش

اشتغال در اتریش بر یک مبنای دائم یا دوره محدود استوار است. اشتغال برای یک دوره معین برای جایگاه¬های موقت (stand-in) یا پروژه¬های غیرتکرار شونده مجاز هستند. یک دوره آزمایشی کار برای حداکثر ۶ ماه در بیشتر بخش-های مذاکره جمعی مجاز است.
شرایط اشتغال و دیگر شرایط میان کارفرماها و کارکنان در اتریش تا حد زیادی از طریق توافقات جمعی میان اتحادیه¬های تجارت و سازمان¬های کارفرما تنظیم می¬شوند. بخش زیادی از افرادی که در اتریش کار می¬کنند از اعضای اتحادیه تجارت هستند.
قراردادهای کاری لفظی معتبر هستند، البته در راستای دستورالعمل¬های EU، کارفرمایان باید ظرف یک ماه و به صورت کتبی، نیروی کار را در جریان شرایط اشتغال¬شان قرار دهند. با اینحال، قویا توصیه می¬شود پیش از مهاجرت یک قرارداد کاری کتبی در اختیار داشته باشید.
میانگین ساعات کاری در اتریش هشت ساعت در روز و حداکثر ۴۸ ساعت در هفته است. کارکنان می¬توانند از پنج هفته تعطیلات در سال تقویمی بهره¬مند شوند. در صورتی که افراد غیرمقیم از یک منبع اتریشی درآمد کسب کنند باید مالیات بپردازند.
ازانجاکه زبان رسمی آلمانی است، بیشتر منابع کاریابی به آلمانی هستند. بنابرین یادگیری زبان آلمانی یک امتیاز برجسته محسوب می¬شود.
برای پیدا کردن کار می¬توانید روزنامه¬های محلی در وین، گراتز، لینتز، سالزبورگ، و اینسبروک را چک کنید. این روزنامه¬ها اغلب کارهایی برای ارائه به جستجوگران دارند.
همچنین از طریق اینترنت امکان زیادی برای کاریابی دارید. با استفاده از سایت¬های کاریابی و از طریق ارسال درخواست یا یک ایمیل ساده، بین ۰.۵ تا ۱.۰٪ شانس حصول نتیجه دارید. برخی از سایت¬های کاریابی اتریش به این قرار هستند:
• Jobs in Vienna: این سایت مشاغلی را به افراد انگلیسی زبان ارائه می-دهد که تمایل دارند در زمینه¬هایی غیر از تدریس زبان انگلیسی به کار مشغول شوند.
• Der Standard: این سایت بازوی کاریابی روزنامه Der Standard است.
• Karriere: رابط ساده و روشنی که جایگاه¬های شغلی بسیار زیادی را عرضه می¬کند.
• Job Pilot: با این که به اندازه باقی سایت¬ها مشهور نیست، ولی منبع منسجمی محسوب می¬شود.
• Austrian Employment Service: وب سایت رسمی خدمات اشتغال اتریش.
• Monster Austria: این وب سایت یکی از قدیمی¬ترین و پرسابقه¬ترین سایت¬های کاریابی است.
• Career Jet: این سایت از شهرت زیادی برخوردار است و فرصت¬های شغلی موجود در اتریش را ارائه می¬دهد.
• Indeed: نسخه اتریشی سایت جستجوی کار آمریکایی Indeed.com.
تدریس زبان انگلیسی
تدریس زبان انگلیسی (در صورتی که انگلیسی زبان باشید) یک گزینه محسوب می¬شود. همه سایت¬های زیر تقریبا مشابه بوده و خیل عظیمی از کارهای تدریس زبان انگلیسی را در خود جای داده¬اند.
• ESL Employment: این سایت طراحی چندان زیبایی ندارد ولی گزینه¬های فراوانی برای تدریس زبان انگلیسی در اختیارتان قرار می¬دهد.
• Total ESL: این سایت فوق¬العاده پربازدید است و فرصت¬های تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور را ارائه می¬دهد.
• ESL Cafe: صاحب این سایت فرصت¬های آموزش زبان انگلیسی را در اختیار متقاضیان در سرتاسر جهان قرار می¬دهد.
• Tesall: گردآورنده بزرگ مشاغل آموزشی.
وب سایت¬های دیگر
• Transitions Abroad: این سایت فهرست جامعی را در اختیار همه افرادی قرار می¬دهد که قصد دارند به عنوان نیروی کار خارجی در اتریش مشغول به کار شوند.
• Expat Arrivals: این یک یک بررسی کلی از محیط کاری در اتریش را ارائه می¬دهد.
• Tricycle Love: اگر قصد دارید به سالزبورگ بروید اطلاعات این سایت برایتان سودمند خواهید بود.
• Prospects: بررسی بی¬پیرایه بازار کار در اتریش.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر ان شد که راههای اخذ ویزای کاری اتریش را شرح داده و هر کدام از روش های مهاجرت کاری به اتریش را بررسی نماییم ، به طور کلی از روش های کار، تولد ، ازدواج ، تحصیلی‌ ، سرمایه گذاری و … می توان در کشور اتریش اقامت نموده و با توجه به شرایط برای اخذ اقامت اتریش و اخذ تابعیت اتریش تصمیم و اقدام نمایید که لازمه آن دانایی در زمینه های اخذ تابعیت کشور اتریش می باشد . شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع راه های مهاجرت به اتریش و راههای اخذ ویزای کاری اتریش می توانید با موسسات وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید و در صورت تمایل به مشاوره با مشاورین برتر موسسه حقوقی ملک پور میتوانید با دفتر وین ما یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید . از همراهی شما

law چگونگی اخذ ویزای کاری اتریش
93 پاسخ
 1. مهدی جعفری گفته:

  با سلام و درود
  ممنونم از اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار خواننده ها قرار میدید ، در خصوص اخذ ویزای جستجوی کار تو مدارکی که برای ارایه اشاره کردید مدرک اثبات اقدام برا مسکن هست ، سوال برای من ایجاد شد که چطور از ایران میتوان این مدرک رو تهیه کرد در حالیکه هنوز این ویزا رو نگرفتیم و به اتریش وارد نشدیم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. وکیل مهاجرتی شما را در این امر راهنمایی خواهد نمود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. mehdibahmani1987 گفته:

  با دروود ب آرزوی سلامتی
  .آقا ۳۲ ساله لیسانس مهندسی برق قدرت دانشگاه آزاد /۴ سال سابقه بیمه مرتبط در یک شرکت بین المللی و/ ۱۵ ماه سابقه بیمه غیر مرتبط در شرکت پدرم دارم.برای ویزای جستجوی کار اتریش میتونم با مدرک آیلتس ۵/۵ اقدام کنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور ارزیابی شانس شما علاوه بر موارد مطرح شده نیاز به دانستن میزان سرمایه شما خواهد بود. در کل رشته و سن شما برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان مناسب است ولی نیاز به مدرک زبان آلماین b2 به بالا خواهید داشت. البته اگر شعبه دانشگاه آزاد محل تحصیل شما در لیست دانشگاه های معتبر آنابین وجود داشته باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. امجد گفته:

  سلام وقت بخیر، بنده در خصوص اخذ ویزا و اقامت کاری سوال داشتم.
  ۲۶ سال سن دارم و برنامه نویس اندروید هستم و دارای ۲ سال سابقه ی برنامه نویسی نسبتا خوب و بیمه هستم. مدرک تحصیلی من دیپلم هستش ولی چند مدرک برنامه نویسی دارم و مدرک زبان آلمانی b2 هم دارم ولی زبان انگلیسیم کمی ضعیفه …
  حالا سوالم اینه که آیا با این شرایط به من ویزای کار تعلق میگیره ؟ یا اگر خیر چه راهکاری هست که بتونم ویزای کار بگیرم ؟
  در صورت واجدالشرایط بودن و در ۶ ماهی که قرار دنبال کار باشم، خرج زندگی و محل سکونت من با خودم هستش ؟؟؟
  آیا خودم میتونم از سایتهایی مثل indeed با کارفرما صحبت کنم و بعد اقدام کنم ؟؟
  آیا توسعه دهنده ی اپلیکیشن های اندروید در اتریش از زندگی خوبی برخوردار هست ؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. سن، تخصص و مدرک زبان شما برای کار در اتریش مناسب است ولی کار در اتریش نیازمند داشتن مدرک تحصیلی لیسانس به بالاست. به منظور کار در اتریش می بایست هزینه زندگی به مدت 1 سال در این کشور را در حساب خود داشته و مدارک آن را به سفارت این کشور نشان دهید. بهترین راه برای شما تحصیل در رشته آی تی است که پس از اتمام تحصسلات به راحتی مشغول به کار در این کشور و کشورهای مشابه خواهید بود که تحصیل در این کشورها نیازمند داشتن سرمایه ای در حدود 17000 یورو می باشد. در صورت داشتن شرایط لازم و اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. ابوالفضل الهی گفته:

  بنده چند وقتی هست با شما آشنا شدم و بدون اینکه واقعا کوچکترین هزینه ای بوده باشه کلی اطلاعات کسب کردم خاستم از صمیم قلبم تشکر کنم چرا که دیدم بازتر شده و هر چی جلوتر میریم با شما باعث انگیزه ی زیادی شده که زبانم رو تو این مدت عالی کردم فقط بخاطر زندگی در جای بهتر .سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
 5. زهرا گفته:

  سلام. همسر خواهرم ساکن اتریش هست. خواهرم 6 ماه پیش به سفارت درخواست ویزای اقامت داده بود از طریق ایمیل، که بهش وقت دادن و مدارکش رو برد و گفتن که باید اواخر سال 2018 دوباره ایمیل بزنه. حالا بعداز کلی پیگیری متوجه شده که تو سایت زدن باید در تاریخ 27 نوامبر ایمیل میزده و ایمیل ها رتبه بندی میشن. الان هم که از اون تاریخ گذشته و از هیچ جایی هم نمیتونه اطلاعاتی کسب کنه. به نظر شما راهی هست که سریع تر وقت سفارت بتونه بگیره؟

  پاسخ
 6. Ali گفته:

  با سلام، من 28ساله، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر_ نرم افزار از دانشگاه ازاد هستم، و 5سال سابقه بیمه مهندسی انتقال داده از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارم، دارای سطح زبان انگلیسی متوسط. همسرم فوق لیسانس منابع اب از دانشگاه سراسری و یک سال سابقه کار مرتبط و سطح زبان متوسط،امتیاز ما برای مهاجرت به اتریش چه میزان خواهد بود و قابل قبول است؟

  پاسخ
 7. Mina گفته:

  سلام، وقتتون بخیر
  من از اتریش پیشنهاد کار دارم، میخواستم بدونم الان باید چه اقدامی کنم، میشه یه توضیح گام به گام در سایتتون قرار بدید.
  کار فرما باید چکار کنه اونجا ?و من برای سفارت چه مدارکی از سمت کارفرما نیاز دارم. توی دعوتامه باید چه چیدایی قید بشه.
  ممنون بابت راهنمایی های خوبتون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده و سوالات شما بسیار مهم و تخصصی میباشد و اینگونه پرونده ها به دلیل مسائل حساس حقوقی می بایست با راهنمایی وکیل متخصص در این امر مشاوره و راهنمایی گردد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. علیرضا گفته:

  با سلام و عرض ادب

  احتراما اینجانب به عرض می رساند من فوق لیسانس مکاترونیک دارای 18 سال سابقه مرتبط دولتی در زمینه تعمیرات الکترونیک و ابزار دقیق می باشم وهمچنین چند مقاله در ژورنال های خارجی در زمینه های شبکه های عصبی و کامپیوتر داده ام ، همسر اینجانب نیز دارای مدرک دکتری ( پزشک عمومی) می باشد خواستم جهت اخذ ویزا از کشورهای آلمان یا اتریش اقدام کنم لطفا راهنمایی فرمائید .
  با تشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   عرض ادب و احترام برای اخذ ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان آلمانی تا بتوانید اقدام نمایید و همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. g.ani گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده 25 ساله-مجرد-فارغ التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه آزاد با معدل 17.48-3 سال سابقه کار دارم-مدرک زبان ندارم ولی قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستم. قصد مهاجرت از طریق کار وسپس ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دارم.میخواستم راهنمایی کنید که ایا با شرایط کنونی احتمال دریافت ویزای کار دارم یا نه؟و از بین سه کشور امریکا اتریش کانادا کدام یک مناسب تر است. با تشکر.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار شرایطی برای شما فراهم شده که بتوانید با گذراندن دوره معادل سازی مدارک امکان اخذ کار را در اروپا داشته باشید. همچنین باید اطلاعات جزیی تری از پرونده شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از کشورها برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی گزینه ها با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. سعید گفته:

  با سلام. بنده 33 سالمه ولیسانس مهندسی مکانیک طراحی جامدات دارم وحدود 8 سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم وبه چند نرم افزار طراحی ونقشه کشی مکانیک تسلط دارم وتقریبا آلمانی در حدb1 هستم خواستم بدونم شرایط ویزاجستجو کار در اتریش شامل حال بنده میشه. اگر جواب مثبته باید چه کار های انجام بدم .ممنون میشم از راهنمایتون ومیزان تمکن مالی باید چه مقدار باشه

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار به نظر می رسد شما شرایط خوبی در اخذ ویزا و پیدا کردن کار در اروپا دارید. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. نرگس گفته:

  سلام وقت به خير من سي سالمه و سابقه ي كارم تازه سه ساله به واسطه ي بيمه ردشده . رشته ي تحصيليم مديريت بيمه ازدانشگاه دولتي ه (خوارزمي) معدلم بالا نبود ولي منع تحصيلي ندارم . تمايل دارم كه برم و كار كنم .مسلط به انگليسي هستم مدرك نگرفتم .

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدام کشور و کدام روش برای شما مناسب تر می باشد. همچنین بتوان با توجه به رشته تحصیلیتان در مورد شانس کار پیدا کردنتان راهنمایی دقیق تری کرد. پیشنهاد میکنیم جهت بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. سحر گفته:

  سلام من 44 سالمه و فوق لیسانس سوانح طبیعی هستم و کارمند 21 ساله ی یکی از سازمانهای دولتی-برای اقامت شرایطشو دارم؟همسرم هم شغلش آزاد ولی ملکی از خودمون نداریم دخترم هم 14 سالشه من مدرک زبان از کانون زبان ایران روداره امکانش هست؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای ویزای کاری بالای ۴۰ سال شانس بالایی ندارید . بهتر است از طرق دیگر اقدام نمایید.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 13. محمد محمدی صبا گفته:

  سلام
  بنده لیسانس نرم افزار از دانشگاه صنعتی قم و دانشجوی نرم افزار دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم
  28 سال دارم
  زبان انگلیسیم خوبه
  5 سال سابقه کار در حوزه برنامه نویسی جاوا و اندروید دارم
  متاهل هستم
  برای اقامت در اتریش چه کار باید بکنم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. راضیه براهیمی گفته:

  با سلام
  بنده ۳۶ ساله دارای مدرک کارشناسی اپتومتری از دانشگاه شهید بهشتی تهران و ۱۴ سال سابقه کاری هستم شرایط اخذ چه ویزایی برای اتریش دارم کار یا تحصیل؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام شرایط شما باید با جزییات بیشتری بررسی شود اما امکان تحصیلی بیشتر برای شما مناسب است جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. اسماء گفته:

  سلام من لیسانس مامایی از دانشگاه آزاد اسلامی وسابقه ی 3سال کار در بیمارستان دارم. همسرم فوق دیپلم تربیت بدنی وسابقه ی 5 سال کار در حلال احمر داره. زبان انگلیسی در حد مبتدی. چقدر شانس واسمون هست؟

  پاسخ
 16. MA گفته:

  با سلام.
  بندخ با توجه به سبستم امتیاز دهی شرایط نمره لازم را دارم (مدرک دکتری نرم افزار).
  می خواستم بدونم فقط با دانستن زبان انگلیسی شانس کار پیدا کردن در اتریش وجود داره؟
  اگه نه در کدام کشورهای انگلستان زبان شرایطی مشابه با اتریش برای ورود به بازارکار وجود داره؟
  پ.ن. المانی مطلقا بلد نیستم.
  سپاس از لطفتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای کشورهای اتریش و المان اخذ مدرک المانی شانس شما را بالا میبرد . برای کانادا و استرالیا باید امتیازات شما محاسبه گردد.جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 17. مجتبی مرادی گفته:

  سلام اینجانب مجتبی مرادی هستم دانشجوی دکتری آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد،، چطور میتونم ویزای کاری اتریش بگیرم
  ۳۴ سالم هست کارمند بانک ملی هستم
  ۰۹۱۷۱۲۴۰۰۶۰
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای این نوع ویزا باید شما 70 امتیاز اخذ نمایید . جهت بررسی امتیازات خودتان و جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 18. ایدا مدنی گفته:

  با عرض سلام
  همسر من لیسانس برق دارن با ۱۵ سال سابقه کار .
  در تمام مطالب سایت در خصوص ویزای کار ذکر شده بود که حداکثر سن ۴۰ سال است با توجه به اینکه ایشون ۴۲ سال سن دارند میخواستم بدونم آیا شانسی برای اخذ ویزای کار وجود دارد ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب ممکن است کمی ریسک داشته باشند اما میتوانند اقدام نمایند.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. مهرداد گفته:

  سلام.بنده ۳۷ سال دارم کارشناسی ساخت و تولید دارم.آشنا به تراشکاری و جوشکاری بوده و تخصص در زمینه چوب دارم.در زمینه فنی از یه شرکت معمولی نزدیک به چهار سال سابقه کار دارم.و دو دستگاه طراحی کردم که فعلا ثبتش نکردم. متاهل و بدون فرزند هستم.دارم زبان آلمانی یاد میگیرم تا یک سال دیگه که به حد b1برسم میتونم به آلمان یا اتریش اقامت کاری بگیرم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در خصوص سالهای اینده قوانین این کشورها در حال تغییر است اما با قوانین موجود در صورت اخذ مدرک زبان و یا ielts میتوان امتیازات شما را محاسبه نمود و شانس شما برای این موضوع مشخص گردد. جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • مهرداد گفته:

    سلام مجدد و ممنون از جوابتون.فقط میخواستم بدونم با فرض براینکه مدرک b1آلمان رو تا یکسال نشده گرفتم و قوانین تغییر نکرد،به نظر شما با داشتن اون مدارک شانس اخذ ویزای کاری بنده چقدره.؟ممنون میشم اگر پاسخ بدید.

    پاسخ
 20. سعید انواری گفته:

  با سلام و عرض ادب
  برای ویزای کاری اتریش شش ماهه فقط با داشتن مدرک ایلس و بدون مدرک زبان المانی چقدر شانس گرفتن ویزا و چقدر شانس پیدا کردن کار برای یک برنامه نویس بدن زبان آلمانی وجود داره؟
  در صورت گرفتن ویزای کاری اتریش آیا این امکان وجود داره که در بدو ورود به برلین نقل مکان کرد و در آلمان کار پیدا کرد؛ و در صورتی که کار پیدا بشه؛ آیا ویزای کار اتریش به ویزای کار آلمان تبدیل میشه؟
  تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب حتما باید به زبان المانی مسلط باشید و امتیازات شما ارزیابی شود در صورت داشتن 70 امتیاز میتوانید اقدام نمایید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 21. Omiiid گفته:

  سلام و درود، و عرض خسته نباشید خدمت شما و همه همکارانتان، من 39 سال سن دارم. متاهل و فارغ التحصیل کارشناسی ناپیوسته مدیریت صنعتی از دانشگاه غیر انتفاعی میباشم. مدرک بین المللی ای تی(شبکه/سیسکو) را به تازگی دریافت کردم.مدرک المانی b1 را هم دارم. (نکته اینکه کارمند بازخریدی از وزارت دفاع هستم، و تاییدیه سابقه کار به من نمیدن، اما حدود 16سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم). با این شرایط ، میخواستم در زمینه با مهاجرت به اتریش و یا المان ، مرا راهنمایی بفرمائید،،خیلی ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار جهت اخذ ویزای کاری اتریش مجموع امتیازات شما باید به 70 برسد و جهت این امر باید بررسی گردد.
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید

   پاسخ
 22. mie.editor2 گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز وتیم همراه بنده فوق دیپلم صنایع شیمیایی دارم و ۸ سال ثابقه کار در نصب و فروش دوربین مداربسته بدون بیمه چون واسه خودم کار کردم ۲۷ سال دارم متاهل هستم صاحب یک فرزند ۱ ساله صاحب ملک وحساب بانکی به مبلغ ۶۰میلیون هستم میخوام به اتریش یا المان برم برای کار ومهاجرت. باتوجه به رشته تحصیلی وتخصص کاری که دارم میتونم کار و اقامت در این دو کشور رو داشته باشم؟؟ ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای اخذ ویزای کار در کشورهایی نظیر المان و اتریش به حداقل مدرک لیسانس و ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته نیاز است. برای بررسی روشهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. mie.editor2 گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت اقای ملک پور بنده قصد مهاجرت کاری دارم فوق دیپلم برق ومدرک فنی حرفه ای برق درجه یک با چهار سال سابقه کار وسن سی سال زبان متوسط برای مهاجرت به کدام کشور اروپای مناسب هستم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای اخذ ویزای کار در کشورهایی نظیر المان و اتریش به حداقل مدرک لیسانس و ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته نیاز است. برای بررسی روشهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. آیسان گفته:

  سلام خسته نباشید.من شرایط خودم و همسرم رو میخوام اینجا توضیح بدم و از شما راهنمایی بگیرم.من خانمی هستم ۳۲ ساله با مدرک فوق لیسانس رشته مهندسی مواد_سرامیک از دانشگاه صنعتی شریف با سه سال سابقه کار.همسرم ۳۵ ساله با مدرک لیسانس رشته مهندسی مواد_سرامیک از دانشگاه سراسری تبریز با ۱۰ سال سابقه کار در زمینه متالوژی.هیچکدوم فعلا مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی نداریم.
  یک فرزند ۳ ساله هم داریم.سوالم اینه که آیا ما امکان مهاجرت به اتریش از طریق کار یا تحصیل رایگان را داریم؟ ممنون میشم اگه توضیحی در مورد زمینه کار رشته ما بدین.که آیا کاربرای رشته مواد وجود داره یا نه. با این توضیح که کار همسرم هم اکنون در زمینه متالوژی و تو زمینه تحقیق و توسعه فعال هست و کارش طراحی سیم و کابل فشار قوی هستش. یعنی یه کار تخصصی به حساب میاد.
  فقط بودجه مالی مون کمه.حدودا صد میلیون داریم در حال حاضر.
  لطفا راهنمایی کنید ما از چه طریقی اقدام کنیم بهتره؟چون هردومون آمادگی کار و تحصیل رو داریم. از طریق کدوممون اقدام کنیم راحتتر نتیجه میگیریم و کم هزینه تر میشه. اگر بخوایم از موسسه شما مشاوره بگیریم هزینه اش چقدر میشه؟
  اگر بدونیم که روزنه امیدی برای نتیجه گرفتن هست حتما در اسرع وقت برای گرفتن مدرک زبان اقدام میکنیم.
  خیلی ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شرایط ویزای کار اتریش به صورت امتیازی میباشد و باید امتیازات شما و همسرتان محاسبه گردد و اگر جمع ان به 70 امتیاز برسد شامل این نوع ویزا میگردید همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 25. maziar samiei گفته:

  با سلام من 43 سالمه متاهل و داراي يك فرزند 6 ساله مدك مهندسي الكترونيك دارم و سابقه كار 15 سال موداوم در شركت پتروشيمي سطح زبا انگليسي من حدود 6.5 مي باشد و زبان آلماني آشنايي ندارم . ميخواستم لطفا شرايط من رو براي مهاجرت كاري به اتريش آلمان يا هر يك از كشورهاي اروپايي ارزيابي كنيد. با تشكر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برا دریافت ویزای کار شما باید سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشید و همینطور نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 26. عالی گفته:

  با عرض سلام و ادب
  جناب آقای دکتر ملک پور ضمن قدردانی از شما بابت اطلاعاتی که در اختیارمان قرار میدهید خواهشمندم در رابطه با ویزای جستجوی کار اتریش اینجانب را راهنمایی نمایید.
  من 23 سالمه،لیسانس حسابداری دارم و مدرک ثبت اختراع و مقام استانی در جشنواره خوارزمی هم دارم،در رشته تحصیلیم هم دوسال سابقه کاردارم.
  آیا شرایطم برای این ویزا مناسبه؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزای کاری کشور اتریش امتیازبندی بوده و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای کار به این کشور وارد شوید. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. mie.editor2 گفته:

  سلام . من یک سالی میشه کارشناسی رو تو رشته مهندسی اجرایی عمران گرفتم.23 سالمه . کارت پایان خدمت دارم.مشکل سوپیشینه ای ندارم.18 ماه بیمه برام تو دفتر مهندسی رد شده برام.مدارک فنی حرفه ای مرتبط به رشتم مثل اتوکد و ایتبس رو دارم . مدارک ICDL رو هم دارم . میخاستم ببینم شما پیشنهادتون واسه اتریش چیه . ویزای کاری خوبه یا دانشجویی ؟ یا اصلا من شرایطشو دارم یا نه . ممنن میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. ویزای کار کشور اتریش امتیازبندی بوده و برای اخذ آن باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. ویزاهای تحصیلی با توجه به شرایط شما می تواند گزینه بهتری باشد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. هادی موسوی گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پور
  بنده 32 ساله متاهل دارای مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه آزاد و کارمند رسمی وزارت نیرو با سابقه ی 5 سال کار در پست های برق فشار قوی و نیروگاههای تولید برق میباشم و همچنین همسرم 28 ساله دارای مدرک مهندسی کامپیوتر میباشد.
  دو تا سوال از حضورتون داشتم
  1) با مدرک آیلتس 6 و شرایط موجود امکان دریافت ویزای کار اتریش برای بنده وجود دارد؟
  2) آیا داشتن مدرک زبان آلمانی به جای آیلتس تو شرایط دریافت ویزای کار و همچنین پیدا کردن شغل تاثیری داره ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. اخذ ویزای کار اتریش امتیازبندی بوده و امتیازات شما باید مورد بررسی قرار گیرد. داشتن مدرک زبان (آلمانی یا انگلیسی) برای شما امتیاز خواهد داشت. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 29. mie editor2 گفته:

  عرض ادب و سلام. من ۳۰ سالمه و فوق لیسانس مدیریت تولید دارم. میخوام بدونم کار توی رشته های هنری و حتی آشپزی در خارج از کشور ممکنه واسم؟ سطح زبانم خوبه، مدرک فنی حرفه ای و همینطور مدرک صنعتگری هم دارم. سابقه کار در زمینه صنایع دستی هم دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تمدید ویزا بهتر است کار شما مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 30. ياسمين گفته:

  سلام خسته نباشيد من دانشجوى سال اخر مقطع كارشناسى جامعه شناسى هستم و ٢٤سالمه و متاهلم.همسرم ليسانس گرافيك با معدل ١٧/٨٩از دانشگاه ازاد داره و ٢٦سالشونه.خودم علاقه مند به تحصيل در رشته طراحى داخلى هستم البته كارشناسى ميخواستم بدونم براى تحصيل در اتريش چه كارهايى رو بايد انجام بدم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما باید به صورت جزئی تر مورد بررسی قرار گیرد. امکان اخذ پذیرش تحصیلی برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 31. mie editor2 گفته:

  با درود بیکران خدمت جناب اقای دکتر ملک پور جناب دکتر من پرسنل دانشگاه هستم تخصص یا تحصیلات عالی ندارم ولی همسرم دارای چندین مدرک فنی حرفه ای در زمینه گریم و ارایشگری داره ایا میتونم از این طریق درخواست کنم ممنون میشم جوابم رو بدین

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای تحصیل یا کار در کشورهای مختلف به مدرک دانشگاهی نیاز است و با مدارک فنی شانس اقدام بسیار اندک خواهد بود. برای بررسی رزومه خود برای انتخاب بهترین روش پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 32. mie editor2 گفته:

  با سلام . در خصوص ویزای جستجوی کار اتریش مدارک مربوط به درامد و حقوق فرد متقاضی چه مدارکی هستند؟ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اطلاع از مدارک لازم می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 33. آرزو عبدی گفته:

  با عرض سلام. من ۲۹ ساله هستم و مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی دارم . دوره زبان انگلیسیرا تا حد پیشرفته گذرانده ام ولی فعلا مدرک آیلتس یا تافل دریافت نکرده ام. ضمن اینکه هیچ سابقه کاری ندارم آیا شانسی برای اخذ ویزای کاری دارم؟ آیا هزینه زیادی لازم است؟ ممنون می شوم اگر راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. اخذ ویزای کار اتریش امتیازبندی است و برای اقدام باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. برای بررسی امتیازات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 34. mie editor2 گفته:

  سلام وعرض ادب خدمت جناب آقای ملک پور.بنده راننده ماشین سنگین با ۶ سال سابقه هستم متاهل و داری ۱ فرزند .با ۱۲۰هزار دلار سرمایه .همسرم لیسانس نرم افزار کامپیوتر بدون سابقه کاری هستند .دوست دارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. متاسفانه سوالی از جانب شما مطرح نشده است. با توجه به شرایط شما اقدام برای ویزاهای تحصیلی، کاری و… وجود دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 35. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. شما باید امتیاز آخرین مدرک تحصیلی خود را مورد محاسبه قرار دهید هم چنین پس از اخذ ویزای جستجوی کار برای تمدید ویزای خود در آن کشور باید در همان کشور به کار بپردازید. ویزای جستجوی کار آلمان امتیاز بندی نمی باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و محاسبه امتیازات خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 36. mie editor2 گفته:

  سلام من لیسانس رشته مکانیک هستم در خصوص امتیازات مدرک تحصیلی باید ۳۰ امتیاز رشته های فنی رو جزو امتیازاتم محسوب کنم یا علاوه براین ۳۰ امتیاز، ۲۰ امتیازلیسانس هم جزو امتیازاتم محسوب میشه؟ یعنی برای امتیاز تحصیل ۵۰ امتیاز میگیرم؟ سوال دوم: اگر مجوز جستجوی کار در اتریش را بگیرم میتوانم در آن ۶ماه در آلمان هم دنبال کار بگردم یا برعکس اگر مجوز آلمان را داشته باشم در اتریش میتوانم جستجو کنم؟ سوال سوم: آیا برای آلمان هم امتیازبندی برای مجوز جستجوی کار وجود دارد؟

  پاسخ
 37. رضا عبدی گفته:

  با سلام و تشکر فراوان از پاسخ گویی مناسبتون
  بنده ۲۵ساله لیسانس مهندسی برق با سه سال سابقه کار اجرایی مرتبط و حدود دو هزار ساعت مدرک فنی حرفه ای دوره های مربوط به رشتم هستم. فقط زبان رو چند ماهه شروع کردم و کاملا مسلط نیستم و مدرک هم نگرفتم. خواهشا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما برای اخذ ویزای کار مناسب است و نیاز است که سطح زبان خود را افزایش دهید. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 38. عبدالرحمان ممدوح گفته:

  با عرض سلام.آیا سفارت آلمان یا اتریش برای ویزای کار درخواست پاسپورت های قدیمی را از متقاضی می کنند؟ چون من پاسپورت قدیمی ام رو دور انداختم.نکنه واسم دردسر ساز بشه! ممنون از لطفی که در حق بنده دارید و جواب سوالات رو بدون هیچ دریغی در اسرع وقت میدید..با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. در صورتی که در پاسپورت قدیمی خود سابقه سفر داشته باشید امکان تقاضای پاسپورت قدیمی از شما می باشد.

   پاسخ
 39. عبدالرحمان ممدوح گفته:

  با عرض سلامی دوباره.خیلی ممنونم از اینکه جواب سوالات قبلی بنده رو دادید. ۳ تا سوال دیگه داشتم خدمتتون. سوال اول:حداقل چند مقاله ISI لازم است تا ۱۰ امتیاز دیگه به مجموع امتیازاتم اضافه بشه؟ هر مقاله ISI چند امتیاز داره؟ سوال دوم:حداقل سابقه کاری باید چند سال باشه تا مورد تایید سفارت آلمان و اتریش قرار بگیره؟ سوال سوم: آیا واسه آلمان و اتریش سوابق بیمه کاری لازم هست یا نیست ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ۳ تا ۴ سال سابقه کار با بیمه یا نامه کاری برای این ویزا احتیاج می باشد. شما با داشتن بیشتر از یک مقاله می توانید امتیازات لازم را دریافت کنید. برای اخذ اطلاعات تخصصی تر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 40. روح اله گفته:

  با تشکر از صبوری حضرتعالی

  در بحث هزینه های زندگی دانشجوئی در اتریش که فرمودید حدود ۷۰۰۰ یورو در سال، با اظافه شدن همسر این هزینه چقدر میتواند تغییر کند؟ آیا خوابگاه برای دانشجویان متاهل بصورت مجزا وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. تنها هزینه های زندگی با اضافه شدن همراه نهایتا به ۱۰ تا ۱۴ هزار یورو در سال بسته به سبک زندگی تغییر می کند و متاهلین می توانند برای اقامت منزل اجاره نمایند.

   پاسخ
 41. روح اله گفته:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر ملک پور و همکاران محترمشان.
  اگه درست متوجه شده باشم در جواب یکی از دوستان فرمودید سوابق قبل از اتمام تحصیل در رشته مرتبط مورد قبول نیست. آیا این مورد فقط برای امتیاز دهی جهت اخذ ویزای کار اتریش اهمیت دارد یا اینکه مثلا بنده با ویزای تحصیلی وارد اتریش شوم و بخواهم با پیدا کردن کارفرما تغییر ویزا دهم باز هم به همین منوال سوابق مرتبط قبل از تحصیل مرتبط محاسبه نمیشود؟ در این صورت حداقل سابقه کاری مورد نیاز چند سال می باشد؟ با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. سوابق شما پیش و پس از تحصیل مورد نیاز بوده و محاسبه می شود. به طور معمول نیاز است که فرد ۳ تا ۴ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ارائه نماید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 42. علی گفته:

  سلام جناب ملک پور وقتتون بخیر. یه بنگاه کاریابی تو ترکیه هست ادعا میکنه با ۱۰ میلیون میتونه ویزای کار اتریش رو با اقامت یک ساله اوکی کنه و یه لیست از کارهایی که تو اتریش میشه بهشون مشغول شد گذاشته.البته نفرات زیادی هم تو خود ترکیه برده سر کار از این نظر راست میگه ولی اینکه میگه ویزای کار اتریش میده یکم واسم عجیبه. میخواستم ببینم نظر شما چیه؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ما هیچ اطلاع و آگاهی از روند کار سایر موسسات نداریم که تحت این شرایط نظردهی راجب این موضوع اشتباه است. تنها پیشنهاد ما افزایش سطح تحقیقات شما می باشد.

   پاسخ
 43. عبدالرحمان ممدوح گفته:

  با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد گرامی آقای ملک پور عزیز، سوال بنده این است که اگر به فرض مثال بنده ویزای جستجوی کار( اتریش یا آلمان) رو گرفتم و در یکی از این دو کشور با شرکتی قرارداد کاری بستم و ویزای جستجوی کار رو به اقامت یک ساله تبدیل کردم، وقتی که بخوام همسرم رو بیارم ((اتریش یا آلمان)) آیا باید ایشون مدرک زبان آلمانی داشته باشن؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. بله برای الحاق نیاز است که همسرتان در سطح مبتدی مدرک زبان آلمانی اخذ نمایند.

   پاسخ
 44. عبدالرحمان ممدوح گفته:

  با عرض لام و خسته نباشید به جناب آقای دکتر و همه همکاران محترم ایشان.خیلی ممنونم از این همه مشاوره های رایگان در سایت و هم در تماس های تلفنی.بنده ۲۵ سالمه از رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر فارغ التحصیل شده ام.یک سال سابقه کار پشتیبان شبکه بعد از اتمام دانشگاه دارم. با احتساب تمام امتیازاتم به ۶۲ می رسم. ایا اگر چهار سال سابقه کار پاره وقت از یه جایی بگیرم که مربوط به دوران دانشجوییم باشه چقد امتیاز بهم تعلق میگیره؟آیا مورد قبول هست؟ ایا بیمه و فیش حقوقی واسه سفارت لازم هست؟ به نظر شما برای افزایش امتیاز در زمینه فعالیتهای پژوهشی و نوآوری چیکار باید بکنیم؟ باید چه مقاله ای یا چه تقدیرنامه ای داشته باشیم تا از این طریق باهاش ۱۰ امتیازی به مجموع امتیازاتم اضافه بشه؟ بسیار ممنونم از وقت های گران بهایی که واسه همه ما ایرانیان قرار میدین . با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و سپاس از الطاف شما. در صورتی که هدف شما اخذ ویزای کار اتریش می باشد تعداد سال های کاری مرتبط با رشته تحصیلی شما پس از زمان تحصیل مورد نظر است. شما می توانید با افزایش سابقه کار، اعطای مقالات isi، داشتن فعالیت های پژوهشی و … امتیازات خود را افزایش دهید. امکان استفاده از روش ها یا کشورهای جایگزین برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 45. آرزو گفته:

  سلام .جناب دکتر ملک پور خسته نباشید ممنون از مطالب مفید سایت شما .من ۳۸ ساله هستم یک پسر ۸ ساله دارم و دارای مدرک مهندسی برق الکترونیک هستم از دانشگاه ازاد فسا.سال ۸۲ فارع التحصیل شدم و مشعول به کار در شرکت مخابرات شدم در سال ۹۲ به خاطر پسرم ترک کار کردم ودو سال بیمه بیکاری و الان هم بیکارم .میخواستم ببینم شرایط اقدام برای مهاجرت کاری به اتریش را دارم

  پاسخ
 46. ناهید خاکی گفته:

  با سلام . پروسه دریافت ویزای کار اتریش چقدر طول میکشد ؟ هزینه این کار چقدر است ؟
  ایا با دریافت ویزای کار اتریش فقط حق ورود به اتریش و کار در انجا را داریم ؟ یا اینکه میتوانیم به کشورهای شینگن سفر کنیم یا کار کنیم ؟ ویزای کار اتریش چند ساله هست ؟ پس از چه مدت میتوانیم پاسپورت اتریشی دریافت کنیم ؟ اصلا این امکان وجود دارد ؟ من میخواهم ویزای کار اتریش و کار ماسب پیدا کنم . شما به چه صورت کمک میکنید ؟ چه مدارکی را باید برای شروع بیاورم . لطفا سوالات مرا پاسخ کامل بدهید .
  با تشکر
  منتظر پاسخ شما هستم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   لطفا شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا بتوانیم راهنمایی های بیشتر را به شما ارائه دهیم. لطفا با دفتر مرکزی Mie اتریش تماس حاصل نمایید تا مراحل دریافت این ویزا را به اطلاع شما برسانیم.

   پاسخ
 47. P_r گفته:

  سلام
  خسته نباشید .
  من لیسانس حسابداری خوندم.
  اما اصلا دوست ندارم در این حرفه مشغول بکار شوم.
  ولی در برنامه های آموزشی هلال احمر شرکت کرده و دارای مدرک امداد و کمک های اولیه میباشم.
  همچنین در جهاد دانشگاهی در رشته فوریت های پزشکی آموزش دیدم که شامل کمک های اولیه ، فوریت های پزشکی و تزریقات به صورت تئوری و عملی (در بیمارستان)میباشد. مدرک مورد تایید و قابل ترجمه است.
  همچنین درجهاد دانشگاهی ، به یاد گیری رشته تکنسین داروخانه هم پرداختم. که شامل شناخت بیماریها و داروها و نسخه خوانی میباشد. این مدرک هم معتبر و قابل ترجمه میباشد .
  ۲۲ ساله، دارای کارت معافیت خدمت (کفالت).
  میخواستم بدانم اگر زبان آلمانی یادبگیرم ممکن است که بتوانم در اتریش در داروخانه مشغول بکار شوم؟
  اگر برایتان مقدور است راهنمایی ام کنید.

  پاسخ
 48. اميرحسين نخجيري گفته:

  با سلام آقای دکتر و ممنون از لطف شما در حق هم میهن هایتان خواهشا در صورت امکان به سوالم جواب بدهید :
  من میخواهم زندکی جدیدی را در یکی از کشور های اروپایی مانند آلمان اتریش لوکزامبورگ یا سوئد شروع کنم من فوق لیسانس رشته mba هستم و یه تحقیقاتی انجام دادم در رابطه با بسته بندی گیاهان دارویی و اینکه گیاهان داریی را بصورت خام وارد این کشور ها کنم و بعد اونجا بسته بندی کنم یا اینکه حتی اینجا داخل ایران بسته بندی کنم و صادرات انجام بدم به این کشورها اما میخواهم به طریقی در این کشورها زندگی کنم چون ایران فقط راه منو بسته برای تولید و تنوع به بهترین شکل آیا میتونم با یه هزینه معقولانه و یک بیزینس پلان مهاجرت کنم و بعد اقامت و در نهایت شهروند کشورشون بشوم یا نه؟پر چونگی کردم ببخشید.
  امیرحسین نخجیری از شهر یزد

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4