اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸

اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸

اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ و شرایط اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد در سال ۲۰۱۸ ، قوانین جدید اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ ، قوانین اخذ پاسپورت کانادایی از طریق تولد در خاک کانادا و اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ ،  آیا شما هم به دنبال اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ فرزندتان در این کشور هستید؟ آ یا از شرایط مهاجرت به کانادا و تولد در کانادا و اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ اطلاع دارید؟ در این مقاله سعی شده که اطلاعات مختصری راجع به اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸ ارائه گردد.

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸
audio اخذ تابعیت کشور کانادا از طریق تولد ۲۰۱۸

ابتدا باید گفت که تمامی کشورهای جهان برای کودکانی که متولد می شوند از دو شیوه و یا سیستم تابعیت استفاده می کنند:

الف. سیستم خون: یعنی فرزند در لحظه ی تولد همام تابعیتی را خواهد داشت که والدینش دارند. البته در همین مورد هم باز قوانین فرق دارند مثلا در ایران تابعیت پدر مهم است نه مادر.

ب. سیستم خاک: که اساس اعطای آن محل تولد کودک و یا همان کشور محل تولد است.

در این بین کشور کانادا از “سیستم  خاک” تبعیت می کند اما به طور ضمنی سیستم خون را هم دخیل کرده است. و اما همین تابعیت و یا شهروندی فرد نیز به دو دسته ی تابعیت به واسطه ی تولد born citizenship)) و تابعیت به واسطه ی موارد دیگر و یا (naturalized citizenship) تقسیم می شود. ولی در مجموع قانون کانادا در سال ۱۹۷۷ اشخاص زیر راشهروند و تابع کانادا می دانست:

  1. اشخاصی که در خاک کانادا متولد شده اند
  2. در خارج خاک کانادا متولد شده ولی یکی از پدر یا مادر او تابع یا شهروند کانادا باشد
  3. در خارج خاک کانادا متولد شده اما به یکی از طرق مهاجرتی مورد پذیرش کانادا و یا مثلا پناهندگی اقامت دائم این کشور را گرفته و سپس با قوانین فعلی کانادا (naturalized)شده و شهروند کانادا شده باشد.

خلاصه این که درگذشته اگر صرفا کودکی در خاک کانادا به دنیا می آمد حتی اگر والدین او غیر قانونی و یا با عنوان توریست به این کشور آمده بودند تابع کانادا می شدند. ولی با تصویب قانون جدید به نام C-24 اگر کودکی در کانادا متولد شده اما هیچ یک از پدر و یا مادر او تبعه و یا شهروند کانادا نبوده و یا مقیم کانادا نباشند و یا مثلا یکی از پدر یا مادرش برای ماموریتی دیپلماتیک وارد کانادا شده باشند دیگر به آن کودک تابعیت کانادا اعطا نخواهد شد.

پس فراموش نکنید تولد فرزندتان در کشور کانادا به هیچ عنوان به معنای دریافت تابعیت این کشور برای شما و همسرتان نخواهد بود، یعنی نه شما را شهروند و نه مقیم دائم کانادا خواهد کرد. اما در بخشی از سایت رسمی کشور کانادا مطلب زیر آمده است:

اقامت موقت: افرادی که قصد ورود به کانادا به منظور زایمان

طبق بند ۳ (۱) (الف) قانون شهروندی، افراد متولد در کانادا شهروندان کانادایی هستند. این حق شامل همه ی افراد متولد در کانادا، صرف نظر از وضعیت پدر و مادر آن ها در کانادا است، به غیر از افراد متولد شده از دیپلماتهای رسمی.

در هیچ جای IRPA  یا قانون مهاجرت و پناهندگی به این حق اشاره نشده است. زایمان در کانادا تخلف از شرایط برای کسی که اقامت موقت دارد نیست. بنابراین، هیچ ماده ای در قانون مهاجرت و پناهندگی وجود ندارد که یک ویزای TRV یا توریستی را صرفا بر اساس هدف متقاضی برای زایمان در کانادا رد کند.

هنگامی که مشخص شود که متقاضی باردار است، تمرکز ارزیابی باید روی تمام مواردی باشد که درTRV  برای تمام متقاضیان اعمال می شود. این واقعیت که فرد  باردار است ممکن است یک عنصر در ارزیابی باشد اما تنها تا آنجا که در ارزیابی از الزامات اولیه برای صدور TRVلازم است:

  • آیا متقاضیان منابع مالی کافی دارند؟
  • آیا آنها کانادا را در پایان دوره ی اقامت مجاز خود ترک خواهند کرد؟
  • آیا آنها مجاز هستند؟

توجه به بارداری و قصد اعلام شده یا آشکار برای زایمان در کانادا باید به یکی از این شرایط ضروری برای صدور TRV مربوط شود.

دستورالعمل موجود افرادی که برای درمان پزشکی می آیند ممکن است منبع ارجاعی برای کمک توسط افسران برای افرادی باشد که مشخص است که باردار هستند و یا قصد زایمان در کانادا با ویزای TRV را دارند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بارداری به طور معمول مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، حاملگی و یا قصد به دنیا آوردن فرزند ممکن است منتهی به در نظر گرفتن ارزیابی ترتیباتی برای درمان، توانایی مالی برای پوشش هزینه های درمان، و یا دارا بودن قصد ترک کانادا شود. بنابراین، در برخی از موارد پنهان کردن عمدی قصد به دنیا آوردن فرزند در کانادا ممکن است به بررسی مجاز بودن به ورود تحت A40 منجر شود.

در این مقاله سعی بر این بود تا راههای اخذ تابعیت کشورکانادا از طریق تولد مورد بررسی قرار گیرد. و به این سوال پاسخ دادیم که آیا اخذ تابعیت کشورکانادا از طریق تولد امکان پذیر است و اینکه آیا اخذ تابعیت کشورکانادا از طریق تولد می تواند در برگیرنده ی کسب اقامت یا تابعیت برای پدر و مادر هم باشد. و به طور کلی سیستم معمول در اخذ تابعیت کشورکانادا از طریق تولد را نیز معرفی کردیم.

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مختصر در مورد اخذ تابعیت کشورکانادا از طریق تولد 2018 بود که به صورت مختصر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب راههای مهاجرت به کانادا و تولد در کانادا و اخذ تابعیت کانادا ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.