اخذ تابعیت کشور ایتالیا

اخذ تابعیت کشور ایتالیا

اخذ تابعیت کشور ایتالیا و قوانین 2018 اخذ تابعیت کشور ایتالیا را در این مقاله برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت به ایتالیا شرح داده ایم ، ایا قصد دارید تبعه ی کشور ایتالیا شوید؟ایا میخواهید از قوانین کشور ایتالیا پیروی کنید؟ ایا با تولد فرزند در ایتالیا به او تابعیت ایتالیایی میدهند؟ برای اخذ تابعیت کشور ایتالیا چه شرایطی لازم است و نظر وکیل مهاجرت در این باب چیست؟

یکی از بزرگ ترین سوالات شما متقاضیان اخذ تابعیت کشور ایتالیا این است که آیا فی الواقع سرمایه گذاری در ایتالیا ،تحصیل در ایتالیا ، کار در ایتالیا ، ازدواج در ایتالیا و یا تولد فرزند در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا ، مهاجرت توریستی به ایتالیا ، اخذ اقامت های کوتاه مدت ایتالیا کمکی به اقامت دائم اینالیا و یا اخذ تابعیت کشور ایتالیا می کند یا خیر؟

 

در ابتدا به توضیح مختصری از کشور ایتالیا میپردازیم تا با ان کشور بیشتر اشنا شوید.کشور ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا واقع شده و پایتخت  کشور ایتالیا  رم میباشد.ایتالیا همان کشوری است که به شکل چکمه است.کشور ایتالیا،کشوری توسعه یافته میباشد و گروه هشت را شامل میشود.۹۱%مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند.زبان مردم ایتالیا،ایتالیایی میباشد.پنجمین کشور پرجمعیت قاره اروپا،کشور ایتالیا است.اب و هوای کشور ایتالیا معتدل فصلی است و فضای ساحلی با کوهستانی از نطر شرایط اب و هوایی متفاوت است.کشور ایتالیا با کشورهای فرانسه،اتریش،سوئیس،واتیکان،اسلوونی و سان مارینو دارای مرز مشترک است.مهمترین صنایع کشور ایتالیا فلزکاری/شیمیایی/پتروشیمی/وسایل نقلیه/البسه/مشروبات و مواد غذایی/کشتی سازی/الکتریکی/اتمی/جنگ افزار است و کارامدترین محصولات کشاورزی و دامپروری ایتالیا خوک/گاو/ماهی/انگور/برنج/ذرت/جو/گندم/سیب زمینی/سیب/چغندر قند میباشد.کشور ایتالیا یکی از توریستی ترین کشورهایی است که سالانه ۲۰ میلیون گردشگر را به خود جذب میکند بخاطر طبیعت بکر خود و همچنین آثار تاریخی و باستانی اش.

موسسه حقوقی ملک پور به عنوان با سابقه ترین موسسه ی حقوق بین الملل در سطح بین الملل در خدمت شما عزیزان است تا توسط مشاوران و وکلای خود بصورت تلفنی رایگان و حضوری به شما مشاوره دهد.موسسه حقوقی ملک پور با بیش از یازده سال سابقه کار برای مشاوره ی حقوقی صحیح در خدمت شماست.

در اینجا لازم است توضیحی در مورد تابعیت و انواع آن به شما ارائه دهیم.تابعیت به معنی این است که فرزندی که تازه متولد میشود به طور ناخود آگاه تلکیف او مشخص میشود و تابعیت دولتی بر نوزاد حمل میشود.در واقع خود طفل هیچ نقشی در انتخاب تابعیت خود ندارد و بسته به خون طفل و خاکی که در انجا متولد شده میتوان تابعیت او را مشخص نمود.

سیستم خون:نام دیگر سیستم خون سیستم نسبی است و به این معناست که طفل بواسطه ی نسب و خون پدری خود که در وی جریان دارد به جایی تعلق دارد که پدرش تابعیت انجارا دارد.برای مثال کسی که تازه متواد شده و پدرش ایرانی الاصل است،ایرانی است و تابعیت ایرانی دارد.سیستم تابعیتی کشور ما(ایران)سیستم خون است.سیستم تابعیتی کشور ایتالیا هم خون میباشد.

 

سیستم خاک:شیوه ی تعیین تابعیت در سیستم خاک به گونه ای است که فردی که تازه متولد میشود بنا به محل تولدش،تابعیت او تعیین میشود.در سیستم خاک ،ما دارای این امتیاز هستیم که فرد تازه متولد شده که در کشتی یا هواپیمایی متولد شود که صاحب پرچم کشور خاصی است،فرزند تازه متولد شده تابعیت کشور صاحب پرچم را میگیرد زیرا در مقر هوایی یا دریایی آن کشور متولد شده است.

تابعیت ایتالیایی تابعیتی است که از طریق خط پدری اعطا شده است،بدون هیچ محدودیتی و تعداد نسل و یا از طریق خط مادر برای افراد که این قانون برای متولدین ۱ژانویه ۱۹۴۸ به بعد است.اگر شما در ایالت متحده یا هر کشوری که تابعیت را از طریق تولد بدست اورد به دنیا امدید و هریک از شرایط زیر مربوط به شما میتواند واجد شرایط برای ۲تابعیتی شوید.

شرایط مخصوص تابعیت ایتالیا:

۱-پدرتان در زمان تولدتان تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

۲-مادرتان در زمان تولدتان تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

۳-جد پدری تان تابعیت ایتالیایی داشته باشد و پدرتان در ایالت متحده یا یک کشور دیگر بجز ایتالیا متولد شده باشد و جد پدری تان در زمان تولدتان تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

۴-پدربزرگ مادری تان تابعیت ایتالیایی داشته و مادرتان در ایالت متحده یا یک کشور دیگر جز ایتالیا متولد شده باشد و جد پدربزرگ مادری تان در زمان تولد شما تابعیت ایتالیایی داشته باشد.

۵-پدربزرگ پدری یا مادری تان یک شهروند ایتالیایی بوده و در ایالت متحده یا یک کشور دیگر بجز ایتالیا به دنیا آمده و پدر بزرگ پدری و مادری تان تابعیت ایتالیا را در زمان تولد پدر بزرگ و مادربزرگتان داشته باشد.

یک فرد باید از طریق کنسولگری ایتالیا که صلاحیت آن بیشتر از محل اقامت است،اعمال قانون کند و هر کنسولگری دارای روشهای خاص خود در مورد مدارک مورد نیاز و ترجمه/برنامه ریزی قرار ملاقات/زمان انتظار میباشد.

هرکودک ایتالیایی متولد شده از پدر ومادر ایتالیایی بطور خودکار ایتالیایی است و اگر کودکی شرایط شهروندی خود را تحت قانون از پدر و مادر به دست آورد یک ایتالیایی است.

یک کودکی که در ایتالیا از پدر و مادر خارجی متولد شده بصورت اتوماتیک شهروند ایتالیا محسوب نمیشود ولی قبل از سن ۱۸ سالگی حق دارد درخواست شهروندی و تابعیت دهد.

برای به دست اوردن تابعیت ایتالیایی،شما باید به وزیر کشور از طریق شهردار  که رد انجا زندگی میکنید یا از طریق کنسولگری ایتالیا مالیات امتیاز بپردازید و وفاداری شما باید قسم خورده شود و شما باید قوانین اساسی ایتالیا را مشاهده کنید.

روند درخواست تابعیت ایتالیایی یک امر طولانی است که صبر و شکیبایی زیادی لازم دارد.

پسری که ۱۸ سال دارد لازم است از بین تابعیت پدر و مادر یکی را انتخاب کند .اگر ایتالیا را انتخاب کند بعنوان تابعیت ۲گانه باید با گذرنامه ی ایتالیایی امور خود را انجام دهد.

مدارک لازم برای کسب تابعیت ایتالیایی:حدود ۱۴ مدرک ممکن است نیاز باشد که بسیاری باید بر روی کاغذ رسمی و ترجمه ی رسمی تصدیق و قانونی باشد.لیستی از اسناد و مدارک لازم که در دسترس است تهیه کنید و اطلاعات را به صورت آنلاین به سایت وزارت وارد کنید و ۱۸ ماه زمان میبرد تا نتیجه را اعلام کنند.

مقایسه ی تابعیت کشور ایتالیا و کشور برزیل:با توجه به اینکه کشور ایتالیا بر اساس سیستم خون است،حتما باید بواسطه ی پدر و جد پدری تابعیت به او به ارث برسد ولی در کشور برزیل بر اساس سیستم خاک است و مناسبترین راه برای اخذ تابعیت کشور برزیل میتواند تولد در خاک برزیل باشد. اخذ اقامت برزیل از طریق تولد یکی از مسایل جذابی است برای افرادی که قصد اخذ تابعیت سریع در کشوری را دارند میباشد. از جمله مزایای اقامت دائم در برزیل این است اگر دارای فرزند دیگری باشند میتوانند از امکاناتی نظیر بیمه درمانی-تحصیل رایگان-کارت سلامت برای فرزند اول استفاده کنند. نکته ی دیگر این است که با داشتن پاسپورت برزیل میتوان به راحتی به کشورهای شیلی-ارژانتین-پاراگویه-حدود هفت کشور امریکای جنوبی بدون درخواست هیچ ویزایی سفر کرد.

با توجه به راه های مختلف بیان شده در راستای راههای اخذ تابعیت کشور ایتالیا و راههای اخذ تابعیت کشور ایتالیا از جمله اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق خرید ملک ،اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق سرمایه گذاری ، اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق تحصیل در ایتالیا ، اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق ازدواج در ایتالیا ،اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق تولد و اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق پناهندگی ، اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق کار به شما متقاضیان عزیز توصیه میگردد با مشاورین زبده موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور و دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته تا بتوانید شرایط خود را ارزیابی نمایید تا بتوانید با مشاوره رایگان را کسب نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.