تابعیت از طریق تولد در فنلاند

تابعیت از طریق تولد در فنلاند

اخذ تابعیت از طریق تولد در فنلاند  و قوانین 2018 مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت از طریق تولد در فنلاند و اخذ پاسپورت فنلاندی از طریق تولد فرزند در فنلاند ، سیستم خون وخاک در تابعیت کشور فنلاند ، تاثیر مادر فنلاندی در تابعیت کودک در کشور فنلاند ، تاثیر پدر فنلاندی در تابعیت کودک در کشور فنلاند ، نحوه اقامت و تابعیت در کشور فنلاند برای کودکان ، تابعیت چند گانه در کشور فنلاند ، فواید و مضرات تابعیت چند گانه در کشور فنلاند ، از، دست دادن تابعیت کشور فنلاند ، ترک اختیاری تابعیت  کشور فنلاند همان طور که می دانید راه های مهاجرت گوناگون است.  تابعیت از طریق تولد جزء اصلی‌ترین انواع مهاجرت و در نتیجه تابعیت محسوب می گردد . این‌ گونه تابعیت با تولد کودک شروع می شود و در طول زندگی ادامه می‌یابد .اخذ تابعیت از طریق تولد در فنلاند ، به صورت کاملا غیر ارادی و تحمیلی صورت می‌پذیرد . کودکی که درکشور فنلاند به دنیا آمده باشد باید برای اخذ تابعیت از طریق تولد در فنلاند ،والدین کودک باید فرم های مخصوص کشور فنلاند را تکمیل کرده و به ثبت احوال محلی اعلام  نمایید. اگر کودکی در خارج از کشور فنلاند قبل از ازدواج رسمی پدر و مادرش به دنیا آمده باشد باید تایید هویت پدرش را ارائه کند تا بتواند تابعیت از طریق تولد را در فنلاند اخذ نماید .

video تابعیت از طریق تولد در فنلاند

کشور فنلاند از چه سیستمی در تابعیت تولد استفاده می کند ؟   اخذ تابعیت تولد در کشور فنلاند چگونه است ؟   پدر و مادر کودک چه تاثیری در اخذ تابعیت برای کودک دارند ؟  آیا تابعیت چند گانه مورد پذیرش دولت کشور فنلاند است ؟ تابعیت دو گانه کشور فنلاند چه فواید ومضراتی میتواند برای شخص داشته باشد ؟ چه کسانی تابعیت کشور فنلاند را از دست می دهند ؟  آیا میتوان به صورت اختیاری تابعیت کشور فنلاند را سلب کرد ؟

 

به طور کلی اخذ تابعیت تولد از طریق خون و خاک حاصل می شود. دولت هر کشوری برای جلوگیری از بی تابعیتی یکی را به عنوان سیستم اصلی ودیگری را به طور فرع می پذیرد زیرا بی تابعیتی مورد قبول هیچ دولتی نیست .

سیستم خون

کودکی که پدر و مادرش اهل کشوری می‌باشند به‌طور خود کار تابعیت آن کشور را دارا میباشد .

سیستم خاک

کودک در خاک هر کشوری متولد شده است تابعیت آن کشور را می پذیرد .

کشور فنلاند از سیستم خون پیروی می‌کند به این معنی که هر کودکی  که  پدر و یا مادرش فنلاندی است تابعیت کشور فنلاند  را دارد

تابعیت از طریق تولد در کشور فنلاند:

_مادر فنلاندی به طور خودکار تابعیتش را به کودکش می دهد .

_اگر کودکی در کشور فنلاند از پدر فنلاندی و مادر خارجی به دنیا بیاید تابعیت کشور فنلاند را اخذ می‌کند .

_اگر کودکی در کشور فنلاند از مادری، فنلاندی و پدر خارجی متولد شود می‌تواند از تابعیت کشور فنلاند بهرمند شود.

در صورتی که پدر و مادر کودک ازدواج رسمی و ثبتی داشته باشند و هویت پدرش برای کشور فنلاند به اثبات رسیده باشد تابعیت کشور فنلاند را دارا میباشد همچنین کودکی که در خارج از کشور فنلاند متولد شده باشد بعد از تایید هویت پدرش تابعیت کشور فنلاند را می گیرد .

اگر کودکی خارج از کشور فنلاند  ازپدرفنلاندی و مادرخارجی متولد شود وازدواج آنها رسمی نباشد ، اگر تا قبل از ۱۸ سالگی کودک ازدواج رسمی کنند ، می توانند برای  کودک درخواست تابعیت فنلاند را بدهند .

 

جالب است بدانید تولد کودک در کشور فنلاند به علت پیروی از سیستم خون در اخذ تابعیت تولد ،  باعث تسریع در اخذ تابعیت نمی‌گردد مگر آن که پدر و مادر کودک متولد شده در کشور فنلاند بدون تابعیت باشند .

چنانچه در زمانی که پدر و مادر در حال گرفتن تابعیت کشور فنلاند هستند  هم زمان نیز فرزندشان متولد شود برای کودک نیز باید به صورت جداگانه فرم درخواست تابعیت کشور فنلاند را ارائه کنند .

 

اقامت و تابعیت در کشور فنلاند برای کودکان

_مدارک لازم جهت اخذ تابعیت در کشور فنلاند برای افراد زیر ۱۸ سال الزامی می باشد .

_کودکی ۱۵ ساله که خواهان اخذ اقامت کشور فنلاند باشد باید در طی چهار سال گذشته بدون وقفه در این کشور زندگی کرده باشد .

_اگر خواهان اقامت کودک ۷ ساله در کشور فنلاند باشید طی ۶ سال گذشته باید ۲ سال بدون وقفه در کشور فنلاند ساکن باشد .

برای درخواست تابعیت کشور فنلاند کودک ۱۵ ساله باید از لحاظ زبان فنلاندی و سوئدی تقریبا مسلط باشد .

فردی که به ۱۸ سال تمام رسیده باشد باید در کشور فنلاند فرم درخواست شهروندی را پر کرده و به سازمان مربوطه ارائه دهد .

 

تابعیت دوگانه در کشور فنلاند

کشور فنلاند از امتیاز تابعیت  چندگانه برخوردار است که شخص می تواند علاوه بر تابعیت کشور فنلاند از تابعیت کشور دیگری هم برخوردار باشد .  کشور فنلاند داشتن چند تا بعیتی  را به رسمیت شناخته است  بنابر این هیچ احتیاجی نیست که از تابعیت کشور دیگری صرف نظر کنید .

مضرات و فواید تابعیت دو گانه در کشور فنلاند :

تابعیت دوگانه می‌تواند مضرات و یا فوایدی داشته باشد  از فواید تابعیت چندگانه می توان در مواردی همچون کاریابی و مهاجرت از کشوری به کشور دیگر را نام برد .

البته از مضرات آن هم می‌توان به خدمت سربازی در کشورهایی که تابعیت آن را دارید اشاره کرد که داشتن کارت پایان خدمت برای کشوری که تابعیت دیگر از آن گرفته شده کافی می باشد .

 

چه کسانی تابعیت کشور فنلاند را از دست میدهند ؟

_اشخاصی که دارای تابعیت کشور دیگری نیز هستند و با کشور فنلاند رابطه زیادی ندارند .

_اشخاصی که در هنگام درخواست تابعیت خود اطلاعات غلط را گزارش می دهند .

_اشخاصی که توسط تابعیت پدر از تابعیت کشور فنلاند را دارا هستند با از بین رفتن رابطه پدر و فرزندی تابعیت وی هم دچار اشکال می شود .

 

ترک اختیاری تابعیت

دولت فنلاند به شخص این اجازه را می دهند که به صورت اختیاری تابعیت کشور فنلاند را ترک کند .

وبه خدمت دولت دیگری در آید ویا تابعیت کشور دیگری را تحصیل نماید .

 

با توجه به مطالبی که در این مقاله ارائه شد می توان گفت که به دلیل پیروی کشور فنلاند در اخذ تابعیت تولد از سیستم خون ، تولد کودک در این کشور نمی تواند باعث تسریع اخذ تابعیت در کشور فنلاند برای والدین و خود کودک شود .پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پور این است که از دیگر راه های مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید.کشورهای اسکاندیناوی بهترین گزینه برای  تحصیل می باشند .کشور فنلاند در بین کشورهای اروپایی رتبه اول را برای میزان رضایت مندی از تحصیل به خود اختصاص داده است.موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد شما را درهمه طرق مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند مشاوره نماید .

 

در باب کسب اقامت و تابعیت فنلاند از طریق تولد  و امور مربوط  به تولد در فنلاند می توانید از مشاوره تلفنی رایگان  مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید و قبل از هر گونه اقدام در این باب با وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشورت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.