اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند و قوانین ۲۰۱۸ اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند  و شرایط مورد نیاز اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند چیست ، آیا قصد مهاجرت به دومینیکا و اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند را دارید ؟ آیا اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند در این کشور امکان پذیر می باشد ؟ اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند بعد از چند سال شدنی است ؟ آیا فردی که تابعیت کشور دومینیکا را از طریق تولد فرزند به دست مییاورد از خدمات حقوقی بهره مند خواهد شد ؟ اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند شامل پدر و مادر نوزاد میشود ؟

video اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

در این مقاله سعی بر این می باشد تا شما را با شرایط اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند در این کشور آشنا سازیم ، و شما را با راه ها و مدارک لازم برای اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند آشنا کنیم .

در باب مهاجرت و اخذ ویزا و تابعیت راه های مختلفی برای رسیدن به این امر وجود دارد ، اخذ ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزای سرمایه گذاری ، ویزای ازدواج و نامزدی ، ویزای تولد فرزند ( خون و خاک ) .

از راه های مهاجرت و رسیدن به اقامت یک کشور این شیوه می باشد ( خون و خاک ) که در واقع نوزادی در کشوری متولد شود تابعیتش نسبت به پیروی آن کشور از قانون خون و یا خاک بر میگردد .

در واقع موضوعی که در حال حاضر به وجود آمده است کشور هایی که از قانون خاک پیروی میکنند کشور های مهاجر پذیری می باشند ، در واقع این کشور ها راه مهاجرت را برای متقاضیان باز گذاشته اند . در واقع این کشور ها از سال ۱۹۶۱ وارد کنوانسیون کاهش بی تابعیتی شده اند و به افرادی که در در خاک و یا قلمرو ، هواپیما ، کشتی که از اموال کشور های پیرو قانون خاک متولد شده باشد تابعیت مضاعف خواهد داد و فردی که تابعیت این کشور ها را داشته باشد میتواند از تمامی حقوق شهروندی این کشور مانند شرکت در رفراندوم ، انتخابات و مسائل سیاسی استفاده نماید .

بر خلاف اصل خاک قانونی به نام اصل خون وجود دارد که شرایط اعطا تابعیت به فرد را با قوانین جداگانه ای پیروی میکند که در ادامه مقاله به صورت کلی به توضیح آن خواهیم پرداخت .

رسیدن به اقامت و در ادامه تابعیت یک کشور از راه هایی که نام برده شد ، شدنی است . تولد فرزند نیز یکی از راه های مهاجرتی و رسیدن به تابعیت می باشد ، لازم به ذکر می باشد که این امر در هر کشوری امکان پذیر نمی باشد ، در واقع این راه مهاجرتی مختص به کشور هایی می باشد که قانون خاک پیروی میکنند ، در ادامه مقاله توضیحی کامل در مورد قانون خون و خاک به شما خواننده گرامی خواهیم داد .

قانون خون و خاک :

در باب قوانین انتقال تابعیت به فرزند هر کشور از یک قانون پیروی میکند بر فرض مثال کشور هایی که تابعیت خود را از طریق خون انتقال میدهند در هنگام تولد فرزند تابعیت خود را از روی تابعیت پدر یا مادر دریافت میکند ، لازم به ذکر می باشد که در کشورهایی که از طریق خون تابعیت را انتقال خواهند داد نیز تفاوتی وجود دارد در واقع در بعضی از کشورهای تابع قانون خون ابتدا تابعیت فرزند از تابعیتی که مادرش دارد گرفته میشود ولی شما مشاهده میکنید که در کشور ایران این امر از طریق تابعیت پدر نوزاد انتقال میشود ، بیشتر کشور های موجود تابعیت خود را از طریق خون اتقال میدهند ، کشور هایی مانند : اسپانیا ، پرتغال ، سوئد ، نروژ ، سوئیس ، ایتالیا ، مجارستان ، چک ، لتونی ، اتریش ، آلمان …. و برای مثال در منطقه آسیا کشور های مانند : ایران عراق ، تاجیکستان ، ارمنستان ، گرجستان ، ترکیه هم از قانون خون پیروی میکنند .

ولی این موضوع در کشور هایی که از قانون خاک پیروی میکنند کاملا متفاوت می باشد ، در این کشور ها تابعیت فرزند از طریق کشوری که در آن به دنیا آمده است بستگی دارد ، در واقع زمانی که نوزادی در این کشور ها به دنیا می آیند خارج از تابعیت پدر و یا مادرش تابعیت آن کشور که در آن به دنیا آمده است را نیز به عنوان تابعیت مضاعف خواهد گرفت .

کشور های زیر از قانون خاک پیروی میکنند :

 1. کانادا
 2. آمریکا (ایالات‌متحده)
 3. آرژانتین
 4. برزیل
 5. کستوریکا
 6. پاناما
 7. پرو
 8. بلیز
 9. بولوی
 10. دومینیکا
 11. اکوادور
 12. السالوادور
 13. فیجی
 14. گرانادا
 15. گواتمالا
 16. گویانا
 17. هندوراس
 18. جامیکا
 19. مکزیک
 20. نیکاراگوآ
 21. پاکستان
 22. پاراگوئه
 23. سنت کیتس و نویس
 24. سنت لوسیا
 25. سنت وینسنت و گرنادینس
 26. ترینیدادوتوباگو
 27. تووالو
 28. اروگوئه
 29. ونزوئلا

تمامی کشور های نامبرده از قانون خاک پیروی میکنند و مابقی کشورها از قانون خون .

همانطور که مشاهده میکنید بیشتر کشور هایی که از طریق خاک تابعیت را انتقال میدهند در قاره آمریکا واقع گردیده اند.

 

 

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند :

کشور دومینیکا از کشور هایی می باشد که تابعیت خود را از طریق خاک انتقال میدهد ، این کشور بخضی از مناطق آنتیل کوچک میباشد و دارای مناظر و طبیعت بسیار بکر می باشد و به همین دلیل به این کشور جزیره طبیعت کارئیب گفته می شود  .  دومینیکا کشور کوچکی می باشد و در واقع مساحت این کشور ۷۵۰ کیلومتر مربع می باشد و نسبت به این مساحت کشور کم جمعیتی نیز می باشد ، جمعیت این کشور ۷۵٫۰۰۰ هزار نفر می باشد .

کشور دومینیکا از اصل خاک پیروی میکند ، یعنی اگر فردی در این کشور و یا در کشتی یا هواپیما که مختص به کشور دومینیکا می باشد متولد شود میتواند به صورت مضاعف تابعیت این کشور را به دست آورد .

نسبت به توضیحاتی که به شما دادیم میدانید که فرد میتواند با اخذ پاسپورت این کشور از تمامی حقوق شهروندی در این کشور برخوردار شود .

در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با شرایط اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند در این کشور آشنا سازیم و توضیحاتی کامل در باب قانون خون و خاک و اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند به شما خواننده گرامی داده باشیم ، اگر که توضیحات متون بالا در باب اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند برای شما مکفی نبوده است میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس و مشاوره تلفنی رایگان از اطلاعات بیشتری در مورد مهاجرت به دومینیکا و اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند بهره مند شوید .